Musisz nabrać jeszcze wprawy 😉 łapka w górę za fachowe nazewnictwo 👍
@chinolstyl4 жыл бұрын
I jeszcze jeden błąd - za szybkie odjęcie elektrody po zakończeniu spawania- trzeba ustawić ''GAZ po spawaniu'' i przez kilka, kilkanaście sekund trzymać jeszcze uchwyt przy spawanym materiale, a reszta dość pomocna dla początkujących
@leszek.figofago3 жыл бұрын
👍
@etoxzations20674 жыл бұрын
Podpowiedź jakie parametry ustawić do spawania miski olejowej ??
@kdstechnika4 жыл бұрын
Czy to jest pęknięcie? Czy może w okolicach korka zlewowego? Przede wszystkim drut 4043. Materiał w miejscu spawania wyczyścić mechanicznie odtłuścić i dobrze jest podgrzać płomieniem/ opalarką (wypalić resztki oleju, którym miska jest nasiąknięta). Prąd na początek 70-80A, nie dodawaj spoiwa -> sprawdź czy tworzy się jeziorko (krótki łuk), balans 30-35%. Jak nie będzie chciało się tworzyć dorzuć balans 40% . Gdy pojawi się jeziorko dokładamy spoiwo i zaczynamy odbudowywać. Kolejne warstwy też czyścić mechanicznie.
@etoxzations20674 жыл бұрын
@@kdstechnika tak pęknięcie przy korku zlewu oleju
@kdstechnika4 жыл бұрын
@@etoxzations2067 dobrze wyczyść mechanicznie (frez, tarcza). Najpierw czyszczenie katodowe bez drutu (dobry balans do utworzenia ciekłego metalu)Potem można zwiększyć prąd i szybko zapierniczać.
@etoxzations20674 жыл бұрын
A powiedz mi drut AL99.5TI może być czy nie?
@kdstechnika4 жыл бұрын
@@etoxzations2067 większość spawania aluminium to dwa gatunki 5356 oraz 4043 odlewy. Jaki masz nr tego drutu. Wg nazwy to będzie czyste alu. Możesz się wkurzać że się nie chce ułożyć ( nie zwilża powierzchni).
@jano16924 жыл бұрын
Cześć, czy zdążyło ci się że zaczyna przerywać podczas spawania na małym amperażu
@kdstechnika4 жыл бұрын
Hej. Mały tzn. ile? Ja bawiąc się alu zjeżdżam do 70A nie niżej (grubość blachy/ rury 2mm). Jak już zainicjuje łuk to moja maszyna go nie zgasi. Tobie zrywa łuk ? Trzymasz cały czas na podobnej wysokości?
@jano16924 жыл бұрын
@@kdstechnika Hej kupiłem co dopiero spawarkę sherman multipro , próbowałem na 60A i 80A normalnie zaczyna zrywać większe ampery ok trzymam na jednej wysokości i nie wiem czy cos żle robię czy oddać na gwarancję .Tu masz podgląd kzbin.info/www/bejne/fKbSfZ6gh7Jgfa8
@jano16923 жыл бұрын
@@jarafal45 Cześć , nie wysyłałem, dzwoniłem przedstawiłem sytuację , ale gość z serwisu sam nie wiedział . Na razie testuje , za bardzo mi się nie uśmiecha oddać do serwisu z tego względu że używam sporadycznie , tak amatorsko jednak to nie jest sprzęt firmowy bo takowy kosztuje swoje , jednak chciał bym się dowiedzieć czy to ja cos źle robię czy faktycznie to wina sprzętu. Dzieje się to na małych prądach. 35A ELEKTRODA ZIELONA 1.6mm F ustawione na 250 Hz a B 25% w DC żadnego problemu nie ma tylko w AC ,sam nie wiem, jak alu czyste wyczyszczone to w miarę idzie a jak przejeżdżam po tym samym to zaczyna wariować może to przez te tlenki ? Tak zapytam czy masz też Schermana ? Takie testy kzbin.info/www/bejne/r2rHfHasesiXgZo Może kolega KDS zrobił by takie próby u siebie z takim ustawieniem ?
@jano16923 жыл бұрын
@@jarafal45 z zajarzeniem łuku to może być za duża przerwa na jonizatorze ,albo kiepska masa . Może spróbuj ustawić przerwę u mnie z zajarzeniem nie ma problemu tylko że zaczyna przerywać podczas spawania
@Francesso64 жыл бұрын
Jeśli chodzi o Hz to zburzyło to mój tok myślenia. Od zawsze uważałem że im więcej Hz to do grubszego materiału, żeby lepszy, głebszy przetop uzyskać, a przy cienkich materiałach mały Hz żeby nie przetapiać za głeboko. Czy to ja jestem w błędzie?
@kdstechnika4 жыл бұрын
Potwierdzenie tej teorii możesz zaobserwować u jednego z najlepszych youtuberów weldingtipsandtricks. Tam goli alu i widać różnicę. Poza tym oglądając prezentację urządzenia Merkle lite Tig jest tam taka funkcja spawania pulsem wysokiej częstotliwości i naprawdę cienizne można spawać. Jest to też takie skrótowe podejście do tematu. Wyższa częstotliwość wpływa na lepszą stabilizację łuku i przez to samą czystość spawania. Samo wtopienie jest też wynikową wielu parametrów np. kształt przebiegu, ale mając urządzenie o ustalonym przebiegu fali ustawiając raz na 50 raz na np 200 Hz spawając z tą samą prędkością 50 Hz da większe wtopienie.
@psychoxc26504 жыл бұрын
Widzę że nie tylko mi się tak trzęsą ręce podczas spawania😀
@kdstechnika4 жыл бұрын
No trochę. Oj tam tam. To z wolnej ręki było. A u was czarnych biją.