Spotkanie 012. Jak oddycha przegroda dachowa. Tradycyjna budowa przegrody dachowej.

  Рет қаралды 3,802

ANATOMIA DACHU

ANATOMIA DACHU

Күн бұрын

Пікірлер: 14
@marcinszmatowicz989
@marcinszmatowicz989 Жыл бұрын
Witam serdecznie. Cieszę się że mogłem zobaczyć kolejny odcinek. Super, jasno i przejrzyście pokazane i wytłumaczone. Dobra "robota". Pozdrawiam i czekam na dalszy ciąg.
@anatomiadachu1966
@anatomiadachu1966 Жыл бұрын
Bardzo dziękuję za miłe słowa. W miarę możliwości i czasu będę wstawiał kolejne materiały. Chciałbym przy tym zachować pewną kolejność "grubych punktów" aby całość stanowiła pewną logiczną całość. Pozdrawiam.
@mrtrzech2456
@mrtrzech2456 3 ай бұрын
Dla Zasięgu. pozdrawiam
@mariuszmikolajczak7922
@mariuszmikolajczak7922 Жыл бұрын
Dzień dobry, kolejna dawka wiedzy - dziękuję😊.Czy mógłbym się poradzić w sprawie dachu z pełnym deskowaniem, gdzie warstwą wierzchnia będzie najprawdopodobniej blacha, ale to za rok, teraz na zimę chciałbym przykryć papą? Przy czym chciałbym go już ocieplić od środka, poddasze użytkowe.
@anatomiadachu1966
@anatomiadachu1966 Жыл бұрын
Dziękuję za zaufanie. Na deski położyłbym dobra papę w takiej sytuacji. Są papy do tego przeznaczone z gwarancją chyba dwuletnią na fakt stanowienia jej jako pokrycia zasadniczego w tym okresie. Sugerowałbym zamocowanie na papie kontrłat z uszczelnieniem pod nimi specjalną masą lub taśmą i tak może "poczekać" na pokrycie zasadnicze rok czy dwa. Potem poczekałbym na deszcze i obserwowałbym czy gdzieś na gwoździu jakimś nie podcieknie. Jeśli tak, to drobna naprawa i wtedy... czemu nie. Ludzie tak przecież mieszkają nawet całe lata. Przy przemyśleniu "jak detale mają wyglądać na gotowo" można taki dach ocieplić poprawnie. Proszę pamiętać, że ocieplenie dachu powinno być wykonywane gdy wewnątrz jest "po robotach mokrych". Pozdrawiam.
@stronger163
@stronger163 Жыл бұрын
a może jakiś film o dachach w domach z poddaszem nieużytkowym, np. wiązarach gdzie ocieplony jest tylko strop? Czy deskowanie ma sens? Jaka tu ewentualnie membrana ?
@arek20111
@arek20111 Жыл бұрын
O tak chętnie bym się coś dowiedział na ten temat.
@anatomiadachu1966
@anatomiadachu1966 Жыл бұрын
Dziękuję za zainteresowanie. Kilka słów "w temacie wiązarów" napisałem przed chwilą jako odpowiedź do komentarza Pana do materiału 006. Dodam tutaj, że w takim rozwiązaniu można mówić o możliwości wykonania wyjątkowo skutecznej wentylacji takiego dachu. Myślę tutaj o ociepleniu na stropie, a więc o wentylacji nad ociepleniem a pod warstwą wstępnego krycia. Będę musiał pomyśleć o materiale pokazującym cechy obu rozwiązań - krokwie i wiązary.
@pawezebrowski4630
@pawezebrowski4630 Жыл бұрын
Witam serdecznie. Mam pytanie. Czy takie rozwiązanie jest ok. Skośny dach. Deski, papa, blachodachówka. To już jest. Czy między deski a wełnę zamiast przerwy paraizolacyjnej mogę zastosowć tylko memramę ? Bedzie ona przylegać do desek i wełna na wcisk. Chodzi mi o wykorzystanie niezbyt grubych krokiew na wypełnienie wełną. Dylatacja zabierze sporo z wysokości 😢
@anatomiadachu1966
@anatomiadachu1966 Жыл бұрын
Dziękuję za oglądanie i zaufanie. NIE. Pod deskami z papą MUSI BYĆ szczelina wentylacyjna około 3 cm. Ta szczelina musi mieć wlot przy murłacie i wylot gdzieś w regionie kalenicy. Z ociepleniem będzie trzeba wejść "pod krokwie". Paroizolacja idzie z kolei pod ocieplenie.
@pawezebrowski4630
@pawezebrowski4630 Жыл бұрын
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Kanał jest super 👍
@wanmic1
@wanmic1 11 ай бұрын
3:30, mam pytanie: skoro najpierw jest płyta GK a potem paroizolacja, która ma nie przepuszczać wilgoci, to co się dzieje na styku płyty GK i paroizolacji? Czy tam nie powinno być przerwy wentylacyjnej?
@anatomiadachu1966
@anatomiadachu1966 11 ай бұрын
Dziękuję za uważne oglądanie. Hmmm. Słuszna uwaga. Pod paroizolacją powinna być wentylacja. Przestrzeń wentylowana to całe pomieszczenie, poddasze, a więc wentylacja w tym miejscu to wentylacja grawitacyjna lub mechaniczna, lub rekuperacja. Ale domyślam się, że chodzi Panu o ewentualne roszenie w tym wskazanym miejscu. Zagadnienie punktu rosy planuję omówić dość dokładnie bo jest to bardzo ważne w przegrodzie dachowej. W sumieidealnie by było zostawić paroizolację jako warstwę końcową od wewnątrz, ale nie wygląda to jednak "atrakcyjnie". W pomieszczeniach wilgotmych wykańcza się poddasza specjalną płytą g-k odporną na zawilgocenia. W łazienkach roszenie występuje na powierzchni farby. Jeśli mamy tynk cementowy toprzy odpowiedniej farbie on (farba to umożliwia) do pewnego stopnia wchłania wilgoć i ją oddaje. Jeśli jest płyta g-k to wydaje mi się, że warto ją pomalować farbą lateksową bo ta farba stanowi barierę, zaporę dla wilgoci. No i tak wygląda teoria. Próbując to (np farby do łazienki i rodzaj tynku pod paroizolacją) rozkminić dla siebie zadawałem tego typu pytania w różnych miejscach (renomowani producenci) i nie dostałem jasnej i jednoznacznej odpowiedzi. Zatem jak to podsumowałem kiedyś w materiale "Inżynieria nie polega na doskonałych rozwiązaniach..." Ale generalnie pod paroizolacją wentylacja to wentylacja pomieszczenia a sama płyta g-k ze swoją grubością 12,5 mm (nawet razy dwa) nie wpływa na przykład na spadek temperatury nad płytą i pod paroizolacją, a jeśli spadek będzie to nie taki aby martwić się o wychłodzenie i zbliżenie się do puktu rosy. Ten wystąpi w warstwie ocieplenia. Mam nadzieję, że swoją swobodną myślą choć trochę rozwiałem wątpliwości. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za uważne oglądanie. Do zobaczenia.
@wanmic1
@wanmic1 11 ай бұрын
​@@anatomiadachu1966bardzo dziękuję za odpowiedź. Dokładnie tak, chodziło mi o ewentualną rosę między GK i paroizolacją co by mogło powodować grzyba, ale faktycznie przy takiej małej grubości płyty 12,5mm nie będzie aż takiego spadku temperatury, żeby się wykraplała woda.
Spotkanie 014. Membrana po 8 latach.
6:33
ANATOMIA DACHU
Рет қаралды 4,1 М.
Wait for it 😂
00:32
ILYA BORZOV
Рет қаралды 6 МЛН
Não sabe esconder Comida
00:20
DUDU e CAROL
Рет қаралды 50 МЛН
DACHOWE Q&A nr 1. Szczelina i murłata.
35:55
ANATOMIA DACHU
Рет қаралды 7 М.
Spotkanie 009. Jak porównywać membrany. Współczynnik sd.
4:08
ANATOMIA DACHU
Рет қаралды 2,5 М.
Kawa ręczy głową za swoją pracę ! | Pierwsza warstwa | #budowlańcy #serialcodzienny #vlogcodzienny
30:34
Spotkanie 008. Membrana dachowa.  Zastosowanie w dachu. Funkcja membrany.
10:32
Spotkanie 007. Membrana dachowa - co trzeba o tym wiedzieć.
18:27
ANATOMIA DACHU
Рет қаралды 13 М.
Remont Bazy. Zakładamy membranę dachową na poddaszu od środka cz.2
8:46
Tam Gdzie Nogi Poniosą
Рет қаралды 11 М.
DACHOWE Q&A nr 02. Wentylacja, wełna, piana, PIR.
39:32
ANATOMIA DACHU
Рет қаралды 3,8 М.
Spotkanie 024. Ocieplenie murłaty i szczelina pod deskami.
15:23
ANATOMIA DACHU
Рет қаралды 115 М.
Wait for it 😂
00:32
ILYA BORZOV
Рет қаралды 6 МЛН