@@SprawdzamJak nie haha tylko tak jest nie odbierają
@Pdane6852 жыл бұрын
Bez kitu. 🤣🤣
@Rene-zj9pt2 жыл бұрын
Też prawda...
@helnaah2 жыл бұрын
Śmiech przez łzy 😀
@Ann-252 жыл бұрын
To jest chyba najsmutniejszy odcinek jaki widziałam. Nie wiem co się podziało, ale mam nadzieję, że z czasem się to poprawi. Bądźcie zdrowi i trzymajcie się! ❤
@szczurkamikaze2 жыл бұрын
masakra co się dzieje w naszym kraju
@norman201002 жыл бұрын
@@szczurkamikaze akurat w naszym jest spoko
@szczurkamikaze2 жыл бұрын
@@norman20100 to gdzie nie jest ? :D
@Mnunch2 жыл бұрын
@@norman20100 hahahha w pislandzie spoko? Kraj z dykty
@michateos41792 жыл бұрын
ja mam nadzieje ze sie pogorszy i po prostu nfz upadnie.
@DoktorMicha2 жыл бұрын
Nagrałem parę lat temu film, gdzie mówię, że nic się za parę lat nie zmieni tylko będzie gorzej. Trzeba zrozumieć, nam lekarzom nie zależy na wydłużaniu kolejek, chcemy przyjąć wszystkich. Tylko jak się wydaje 30 mln na limuzyny, a nie na leki refundowane czy szkolenie specjalistów, to potem nie dziwcie się, że ich nie ma.
@sadpepe50982 жыл бұрын
@@irenajorzak8622 Dlaczego w takim razie nie została Pani lekarzem aby nieść pomoc biednym I schorowanym? Bo domyślam się, że skoro tak Pani to ujmuje to raczej nie jest Pani lekarzem.
@sadpepe50982 жыл бұрын
@@irenajorzak8622 Ale oni też płacą podatki tak samo jak ich rodziny ,nawet wyższe jeśli dużo zarabiają bo pewnie wchodzą na drugi próg podatkowy. Co do tego, że nie każdy musi być lekarzem to prawda tak samo idąc tym tokiem rozumowania nie każdy lekarz musi pracować na NFZ. Niezależnie czy pracują prywatnie czy też nie dalej pomagają ludziom bo na tym polega ich praca. Każdy może powiedzieć co inni mają robić ze swoim życiem samemu nic w tym aspekcie nie robiąc. Studia nie są w pełni bezpłatne bo za praktycznie każdy kurs trzeba dać ze swojej kieszeni a nauka potrafi trwać 12 lat i takie osoby nie są nikomu nic winne tak samo jak Pani nie musi pracować za pół darmo żeby pomagać reszcie której się przecież coś należy za Pani edukację 😉. Gdyby miała Pani do wyboru po 12 latach nauki i płacenia za kursy, a także odbywanie praktyk za , które nie otrzymuje się wynagrodzenia, pracować za małe pieniądze żeby pomagać ludziom czy pracować za 2 razy większe pieniądze na własnych zasadach dalej pomagając ludziom?
@Doctor_Piston2 жыл бұрын
@@irenajorzak8622 NFZ jest płatnikiem, nie Pani. To NFZ decyduje, czy zapłaci za każdą procedurę (serio, jeśli ktoś mówi "leczenie kosztuje" to nie był w szpitalu i nie wie, że wszystko co się dzieje na oddziale ma swoje kody i jest dokładnie rozliczane).
@Doctor_Piston2 жыл бұрын
@@irenajorzak8622 Przepraszam, że nie przelewam całej wypłaty na emerytów. Poszukam trzeciej pracy, żeby komusze dupki więcej bóldupiły.
@Doctor_Piston2 жыл бұрын
@@irenajorzak8622 Gorzkie żale to nie tutaj.
@betibella51592 жыл бұрын
filmik pokazuje smutna rzeczywistość, aż żal ze ludzie płacą składki, podatki a tak naprawdę w chorobie i potrzebie (nawet z pilnym skierowaniem) należy czekać w zasadzie latami bo u nas nie jest to kwestia dni tygodni jak w przypadku prywatnej służby zdrowia
@Myszata862 жыл бұрын
Trzeba być zdrowym, żeby chorować, taka jest nasza rzeczywistość. Nie dość, że terminy odległe, pacjenci muszą jeździć do innych miast, latać po lekarzach, załatwiać papierki na cito i nie wiadomo co jeszcze... Smutne to :( Jednak dzięki, Dymciu, że zrobiłeś ten materiał. Ciekawi mnie też jakie są terminy do psychiatry. Może kiedyś zrobisz taki odcinek. Pozdrawiam!
@wertex32112 жыл бұрын
Dokladnie, w ostatniej kolejnosci powinien zadzwonic na termin do psychiatry bo jak sie dowiesz ze masz czekac 8 lat na lekarza to wizyta u psychiatry konieczna
@CharlesPiston2 жыл бұрын
Zdrowym i bogatym
@a7892-j3t2 жыл бұрын
Do psychiatry czeka sie kilka miesiecy, ale psycholog to inna bajka.. kilka lat temu juz nawet nie pamietam kiedy, zapisalam sie do psychologa w Szczecinie. Dalej czekam na termin... mimo ze skierowanie bylo pilne ze wzgledu na zagrozenie zycia... Psychiatra tak na prawde tylko diagnozuje i przepisuje leki, najwazniejsze w leczeniu osob chorych jest terapia u psychologa. Powiedzmy sobie szczerze kogo stac zeby placic 100-150 pln za wizyte gdy tych wizyt potrzeba 1-2 razy w tygodniu, a taka terapia nie rzadko potrzebna jest wiele lat. Mnie nie stac przez co sama zmagam sie z traumą i wielokrotnie mialam ochote to skonczyc.... Takich ludzi jak ja pokrzywdzonych przez system jest na prawde ogromna ilosc niestety..
@WUKONGSerieS10GBofRAM2 жыл бұрын
psycholog i psychiatra, dwa najbardziej niepotrzebne i kuriozalne zawody, równie dobrze można iść do sąsiada, postawić mu flache, a on bedzie słuchał waszego pier...dolenia
@Moli5g2 жыл бұрын
+1 Sam chetnie bym zobaczyl taki odcinek, bo sam nie wiem czy w niedalekiej przyszlosci nie udam sie wlasnie osobiscie.
@niewazne7322 жыл бұрын
Ależ to przykre, pomyśleć, że starsi ludzie żyjący od emerytury do emerytury nie mogą sobie pozwolić na pójście do lekarza prywatnie, za to muszą czekać w kolejce przez 9 lat… szok co się dzieje..
@bestlife8932 жыл бұрын
Jak ktoś był/ jest nieudacznikiem i nie odłożył pieniędzy przez tyle lat nie ma prawa wgl nic narzekać. Sam sobie zgotował taki los, trudne czasy tworzą silnych ludzi a silni ludzie dobre czasy. Jak ktoś pracuje 8h dziennie w jednej pracy za jakieś śmieszne pieniądze rzędu 3.5 - 4 tysięcy to później niech nie marudzi, że nic nie ma. Nieudacznicy i nieroby out
@niewazne7322 жыл бұрын
@@bestlife893 3,5-4 tys? Proszę Cię, przecież najniższa krajowa to ledwo 2,3 tys i domyślam się, że większość ludzi pracuje za najniższą krajową, bo dożyliśmy czasów gdzie nikt nie doceni naszej pracy i każdy będzie dawał jak najniższe stawki za pracę, a mając 2,3 tys miesięcznie co można odłożyć? Chyba na jedzenie w następnym miesiącu a nie na stare lata na dobrego lekarza ;) pozdrawiam serdecznie.
@Mafiozozek2 жыл бұрын
@@bestlife893 Oczywiście, że jesteśmy nieudacznikami, bo nie urodziliśmy się w bogatych rodzinach albo nie mamy czasu pracować po 16h dziennie. Innych sytuacji nie ma.
@maciekkowina54672 жыл бұрын
@@niewazne732 Spodziewam się, że dysproporcja nawet byłaby w średniej widoczna, gdyby za najniższą krajową pracowała większość Ludzi. Jaka jest mediana wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, bo to bardziej być by mogło punktem odniesienia.
@wojtek73382 жыл бұрын
@@bestlife893 obrzydliwy jesteś
@denis.serweta2 жыл бұрын
W maju podczas samobadania znalazłem na jądrze małą twardą grudkę (pod skórą) zadzwoniłem aby umówić się do urologa - termin na październik przy pilnym skierowaniu, a marzec 2023 jeżeli zwykłe. Poszedłem prywatnie do urologa na 2 dni od telefonu, szybka diagnoza przy pierwszej wizycie: rak. Lekarz umówił mnie na następny dzień do szpitala na szybką operację. Wizyta miała miejsce w środę, a w niedzielę byłem już w domu. Oczywiście teraz jeszcze ciągłe wizyty kontrolne i badania na onkologii ale... gdybym nie umówił się do urologa prywatnie to teraz już miałbym przerzuty do węzłów chłonnych, wątroby, może do płuc... Urolog powiedział, że ten rak daje przerzuty do miesiąca od pojawienia się i jest jednym z najbardziej dynamicznych nowotworów. Także, niestety trzeba płacić w PL za zdrowie. Powszechny dostęp do ochrony zdrowia to fikcja.
@user-zl1uz2gm6f2 жыл бұрын
Matko Boska, przerażające to jest... Dużo zdrowia życzę.
@lukaszjedryszczyk73202 жыл бұрын
A jak stwierdził że to rak ? Powinna być biopsja czy coś
@denis.serweta2 жыл бұрын
@@lukaszjedryszczyk7320 USG wystarczyło aby potwierdzić, że to nowotwór (nasieniak albo nienasieniak w tym miejscu, jedno i drugie złośliwe), a potwierdzenie, że złośliwy wyszło dopiero po wycięciu z histopatologii. Z nowotworu jądra nie robi się biopsji.
@euforiamilus1102 жыл бұрын
Moja historia jest podobna. Rok temu gdybym nie poszła prywatnie do lekarza dziś nie pisałabym tego komentarza tylko leżała na cmentarzu. Okazało się, że moje nerki wysiadły, dni dzieliły mnie od śmierci. Dziś czekam na przeszczep i mam prywatny pakiet medyczny. Życzę Ci dużo zdrowia!
@kass199612 жыл бұрын
@@lukaszjedryszczyk7320 oool
@ShiishaStream2 жыл бұрын
Zrób rozmowę z jakimkolwiek lekarzem i dowiedz się jaka jest różnica między NFZ a prywatnymi wizytami i dlaczego są takie kolejki. Nawet jakiś lekarz na Tiktoku opowiadał o tym. Dopóki nie pracowałam w służbie zdrowia też nie miałam o tym pojęcia, odkąd mam z tym styczność zupełnie się nie dziwie, że jest jak jest... i tak jak rejestratorki, tak i lekarze oraz cała pozostała kadra medyczna opuszcza ręce z braku możliwości...
@xvesanusx12942 жыл бұрын
Żaden pracownik ochrony zdrowia nie mówi o sobie SŁUŻBA więc jestem autentycznie bardzo ciekawy jaką pracę wykonujesz
@szogun.63022 жыл бұрын
@@xvesanusx1294 Jesteś pewnien? Pracujesz tam czy snujesz teorie spiskowe? Rozmawiałeś z każdym pracownikiem? Zrobiłeś statystykę? Więc nie mów za kogoś!
@xvesanusx12942 жыл бұрын
@@szogun.6302 Nigdy nie jest się niczego pewnym, natomiast sam jestem lekarzem i w żadnym ale to żadnym miejscu, w którym pracuję nie spotkałem kogoś kto mówiłby o sobie "służba zdrowia". Służba zdrowia skończyła się w 89 roku teraz mamy OCHRONĘ ZDROWIA a używanie określenia z zeszłego wieku jest uznawane za obraźliwe. Pozdrawiam.
@adriannapierre52702 жыл бұрын
@@xvesanusx1294 Ochronę? xdddd a co wy chronicie? piękna nazwa, która nic w sobie nie zawiera. Bez chodzenia prywatnie po specjalistach można ducha wyzionąć.
@ewelinaukasiewicz76262 жыл бұрын
@@xvesanusx1294 moja mama całe życie w służbie zdrowia. Pielęgniarka i naczelna pielęgniarka. Zawsze ona i cały jej zespół ponad 100 pracowników mówi że to służba zdrowia podkreślając słowo służba i to ciężka służba.
@Domi272 жыл бұрын
To co się dzieje w Polsce odnośnie służby zdrowia to brak słów. Mieszkam w Holandii 6 lat. Na NFZ do każdego specjalisty czekam maksymalnie 2 tygodnie. Rezonans magnetyczny miałam wykonany po 5 dniach od umówienia wizyty. Bardzo potrzebny film. Dzięki Dymitr 👌🏻👍🏻
@wiktoriaredzimska82532 жыл бұрын
Trzeba dodać, że służba zdrowia w Holandii jest bardzo droga, bo w podstawowym pakiecie za ponad 100 euro nie ma się nawet stomatologa, trzeba za niego albo zaplacic prywatnie albo dobrac wyzsza składkę, która i tak pokrywa np. tylko 150 euro kosztow leczenia na rok. Nie wspominając już o eigen risico które w najlepszym przypadku wynosi niecałe 400 euro, oznacza to, że w nagłym wypadku potrzeby wizyty u specjalisty najpierw sami płacimy eigen risico (własne ryzyko), dopiero później jest to pokrywane z ubezpieczenia. Kolejnym minusem służby zdrowia w Holandii jest brak wpływu na wybór lekarza, człowiek jest wysyłany do najbliższego ośrodka i nawet jeżeli nie odpowiada mu lekarz to nie ma zbytnio możliwości go zmienić, co w Polsce jest możliwe. Nie ma w Holandii czegoś takiego jak NFZ czy prywatnie, obywatele płacą składki i eigen risico do ubezpieczyciela, a on "pokrywa" koszty leczenia. Tutaj może zrodzić się pytanie czemu to nie NFZ skoro zasady podobne do naszych składek. A otóż to, że ubezpieczyciela wybieramy sami i każdy ubezpieczyciela ma inne stawki składek, ubezpieczyciele to firmy prywatne i nie mają nic wspólnego ze funduszem państwa. Ponadto z własnego doświadczenia wiem, że służba zdrowia w Holandii z którą mialam doczynienia (a trochę tego było) popełniła wiele błędów i nie były to blachostki a błędy wpływające na życie człowieka i niestety nie było ich kilka a conajmniej kilkadziesiąt wciągu 1.5 miesięcznej hospitalizacji. Zdaje sobie sprawę, że w każdym kraju są absurdy i absolutnie nie pochwalam tego co się dzieje z Polską służba zdrowia. Ale nie rozumiem komentarzu osób mieszkających za granicą które tylko cudze chwalą ale nie pokazuja drugiej strony medalu. Zgodzę się z faktem, że nie czeka się dlugo w Holandii na wizyty u specjalistów, ale ich służba zdrowia leży na wielu innych aspektach o których tez powinno się mówić, bo żaden kraj nie jest idealny.
@asza34402 жыл бұрын
W Polsce mamy coraz mniej wykształconych lekarzy Pielęgniarki promujące w psychiatrykach co pacjent dostaje takie silne leki, że cały dzień śpi. Tam lekarze mają labe
@mp-of1zp2 жыл бұрын
problem zaczyna sie juz na etapie ksztalcenia, Polska ma swietne akademie medyczne, ale z racji na to jakie sa tu warunki do pracy lekarzowi oplaca sie wyjechac na zachod. Studia powinny byc platne
@Bogna1 Жыл бұрын
@@wiktoriaredzimska8253 W UK tez nie mozesz wybierac sobie specjalisty. To chyba polska specyfika.
@WLKRja22I.C.B.M53 Жыл бұрын
Najgorsze ,że szpitale chcą pomagać i ratować polaków ale nierząd pis woli wydać pieniądze na czarnobylców niż pomagać swoim obywatelom.
@piszczalllka2 жыл бұрын
Nie wiem czy tu już się śmiać czy płakać... ciężko to skomentować, ubrać w słowa już. Płacimy ZUSy, podatki, a i tak wszędzie leczyć się trzeba prywatnie. Jak zawsze świetny, rzetelny materiał! Zdrówka wszystkim ✌🏻
@SprawdzamJak2 жыл бұрын
Dziękuję!
@90Serafin2 жыл бұрын
Lekarzy niema bo te kurwy tylko prywatnie przyjmują !!!! Ludzie ich tak nauczyli.
@annakoncz94132 жыл бұрын
Polska sluzba medyczna lezy i kwiczy. Smutne to wszystko.
@bad_nickname1612 жыл бұрын
🤦 ZUS nie ma nic wspólnego z NFZ 🤦
@maartulka19912 жыл бұрын
@@bad_nickname161 no i? Chodziło jej, jak się można domyślić w skrócie, że płacimy składki. Zdrowotne i społeczne (społeczne to ZUS). Więc to był skrót, jakoś ja się domyśliłam 🙂
@jacekmazur91292 жыл бұрын
Jeden z bardziej przykrych materiałów 🤔 Dzięki Dymitr za ten film, wiele refleksji po jego obejrzeniu. Pozdro
@Ezz6932 жыл бұрын
To jest przerażające, że jest taki czas oczekiwania, za 2-3 lata. Totalnie przerażające, można też tutaj ująć takie emocje jak śmiech przez łzy. Cieszę się, że takie filmy tworzysz 🖤
@siergiejsapenko43872 жыл бұрын
Ludzie kochają PiS za 14 emerytury,za rozdawnictwo na obce bachory,dlatego PiS kolejne wybory wygra,bo ludzie nie zrezygnują z tego
@uceee12 жыл бұрын
ZA 8 lat! Nie ogladales chyba filmiku.
@Ezz6932 жыл бұрын
@@uceee1 Oglądałem i mówił np o roku 2024 lub 2025
@micha_56562 жыл бұрын
@@Ezz693 zależy od lekarza, do endokrynologa powiedzieli mu 2030
@Ezz6932 жыл бұрын
@@micha_5656 Tak, bo dzwonił do kilku lekarzy
@wiktoriajarzebska38352 жыл бұрын
Dymirt, jedna uwaga. Nie ma już „służby” zdrowia a jest Ochrona Zdrowia. :)
@coctailzonee79152 жыл бұрын
Jest gówno a nie ochrona zdrowia 🤣
@marcinq242 жыл бұрын
Już nie ma "służby" porządkowej, a jest Ochrona Czystości
@niktwazny23792 жыл бұрын
Ochrona zdrowia pana dyktatora to znaczy przepraszam pana prezesa
@siergiejsapenko43872 жыл бұрын
@@coctailzonee7915 a ja się leczę prywatnie, dużo pracuje,nie mam bachorów i mnie stać 🤗
@grimripper96952 жыл бұрын
@@coctailzonee7915 jakbyś zobaczył jak jest w Angli to byś błagał o taką służbę jak w Polsce
@beatak3654 Жыл бұрын
Miałam mieć operację na NFZ na nos. Kolejka 5 lat xD ale zaszłam w ciążę, później niekończąca się pandemia, po wielu mailach i telefonach w końcu ustalili nowy termin- łącznie czekałam 8 lat. Gdy nadszedł ten magiczny dzień lekarze stwierdzili, że będzie lepiej jak zrobię sobie operacje prywatnie, bo będzie lepiej, pewnie ładniej itp itd. Zwątpiłam, nie kłóciłam się, wróciłam do domu.
@wiktoriamajewska47612 жыл бұрын
Mnie powala to, ze często prywatna wizyta nagle otwiera drzwi do leczenia na NFZ. Przykład z życia: czas oczekiwania na laryngologa na NFZ 2lata, po prywatnie dwa tygodnie i zaproszenie za miesiąc do przychodni już na fundusz z karteczką uzyskaną na wizycie prywatnej, potem z kolejną karteczką umówić się na kolejny termin.
@a.g.a.t.a6326 Жыл бұрын
ale to nie jest standardowa praktyka, tylko taka "po znajomości" :-)
@tighina.bessarabie40942 жыл бұрын
Od kilku lat obserwuję Twoje posty. Duże zainteresowanie materiałem i Twój zwiększony profesjonalizm. Życzę wszystkim dobrego zdrowia. I czułam się po prostu szczęśliwa, że mam drugie obywatelstwo i mogę pojechać do najbiedniejszego kraju w Europie, gdzie są lekarze. Chociaż 60+ wiek.
@Rafido52 жыл бұрын
Kiedyś mój o 10 lat starszy kolega, biegający po lekarzach powiedział: " W Polsce to trzeba mieć zdrowie żeby chorować..." Wtedy się z tego śmiałem... do czasu aż sam zachorowałem... Pozdrawiam 😢👍
@quan-chi2 жыл бұрын
mial rację oj miał, pozdr
@Biology_Chemistry_Poetry_Love2 жыл бұрын
6 lat temu jeden pan podobnie stwierdził, przez to czekanie w kolejce.
@marcinwaw2585 Жыл бұрын
Zdrowie albo kasiore na prywatne leczenie.
@Rafido5 Жыл бұрын
@@marcinwaw2585 niestety masz rację...
@tosia15972 жыл бұрын
Dopiero zaczęłam oglądać ale już wiem na co się szykować pod względem odpowiedzi od NFZ. Dożyliśmy takich czasów, że niestety strach chorować...Życzę wszystkim dużo zdrowia, bo zdrowie ma się jedno :) Uważajcie na siebie.
@kinia17092 жыл бұрын
Ja w tamtym roku dokładnie w listopadzie miałam problem z ósemką, ból nie do zniesienia, twarz spuchnięta, problem z jedzeniem, gdy dzwoniłam prywatnie do stomatologów najbliższe terminy były po około 3 miesiącach. Po kilku godzinach dzwonienia i proszenia o pomoc, udało się w tym samym dniu dostać, ponieważ ktoś nie przyszedł na wizytę. W tych czasach jest najlepiej w ogóle nie chorować. Pozdrawiam. 🙂
@strefaXandera2 жыл бұрын
zróbmy z tym porządek! Dzięki za film ! Często dodzwonić sie do przychodni jest problemem,człowiek ma juz dość na starcie ,współczuje starszym samotnym osobom które muszą sie martwic praktycznie dziś już o wszystko .Czekasz masz nadzieje, lub pojdziesz prywatnie na koniec dostaniesz leki bez których już sie nie obejdziesz do końca życia .Apteki takie piękne.Kazda.
@Slv452 жыл бұрын
Nie mieszkam w Polsce od wielu lat i nie wiedziałem ,ze tak to wyglada , jestem w szoku!!!
@Monika011112 жыл бұрын
Prędzej można uzbierać te pieniądze na lekarza jak naprawdę ktoś nie ma niż czekać tyle lat, aż trudno mi uwierzyć, że ktoś się zapisuje na te terminy 😟
@wiolla97482 жыл бұрын
Chory człowiek ma problemy z zarabianiem pieniędzy. Najczęściej też jednocześnie z rejestracją na NFZ chodzi do lekarza prywatnie. Mój mąż tak właśnie robi. Chodzi na wizyty prywatne co dwa miesiące, a jako stały pacjent "załapuje się" na NFZ co 8-10 miesięcy. Tak więc od czasu do czasu trafia na bezpłatną wizytę, na której zyskuje skierowania na badania i pobyty w szpitalu. Czasem też "pan doktor" litościwie przyjmie poza kolejnością, na cito na ubezpieczenie
@jarosaww43542 жыл бұрын
@@wiolla9748 "bezplatna" ? Hmm, a co ze skladkami ? Duzo zdrowia dla meza. Pozdrawiam
@kamilj83092 жыл бұрын
@@wiolla9748 Jasne, dla ludzi, którzy już wychowali się w tym systemie powinna być ochrona, ale likwidacja pomogła by młodym ludziom uczyć się odpowiedzialności za swoje zdrowie.
@KolejoweHistorie2 жыл бұрын
Chyba najlepiej w wieku 20 lat od razu pozapisywać się do wszystkich specjalistów na wszelki wypadek, bo nie wiadomo, czy za x lat im się zdrowie nie pogorszy.
@wiolla97482 жыл бұрын
@@KolejoweHistorie Bez skierowania nikt Cię nie zapisze.
@selene17742 жыл бұрын
Niestety okradają nas ze składek, a do lekarza jak się nie pójdzie prywatnie to można tylko zmarnować sobie zdrowie. Smutne to jest i przerażające.
@klaudiarobin386 Жыл бұрын
U nas to lepiej nie chorować :) Ja nawet lekarza rodzinnego musiałam zmienić, bo poprzedni zamiast mnie badać i leczyć to przepisywał tylko kolejne antybiotyki - na wszystko. Trafiłam w Krakowie do doktor Więcek i w końcu mam do czynienia z profesjonalnym podejściem
@Szczwany-Lisek Жыл бұрын
Jest nawet takie przysłowie, tylko trochę zapomniałem. Lepiej zapobiegać niż chorować. Ludzie chorują często z własnej głupoty ale też są pechowcy z wadami genetycznymi i badziewne NFZ, nawet nie pokryje , za rzadką operacje.
@katarzynamacia2 жыл бұрын
Mieszkam w Łodzi, dostałam skierowanie na operacje zaćmy ,bez problemu dostałam się do okulisty na rejonie na NFZ, w szpitalu na konsultacje przed operacją zaraz tego samego dnia po rejestracji skierowania,za tydzień mi wyznaczono operację uprosiłam żeby za miesiąc z powodu pracy ,tak że nie wszędzie w Polsce jest tak źle ,pozdrawiam.
@cien93422 жыл бұрын
W tych czasach to i tak szok, ze się w ogóle dodzwoniłeś 😅 pamietam jak mój tata ok 10 lat temu pilnie potrzebował operacji serca, podkreślam pilnie…termin na NFZ? 3 lata..musieliśmy zorganizować pieniądze i prywatnie już na drugi dzień leżał na stole..smutna rzeczywistość w tym kraju ☹️
@patrycjakraszewska26872 жыл бұрын
U mojej mamy ta sama historia. Operacja na NFZ za kilka lat a za 12 tysięcy w przyszłym tygodniu 😢
@cien93422 жыл бұрын
@@patrycjakraszewska2687 smutna rzeczywistość…mam nadzieje, że wszystko dobrze się skończyło tak jak w naszym przypadku ❤️
@pyton775 Жыл бұрын
Trochę przesadziłaś z tym, Widocznie twój tata nie potrzebował aż tak pilnie tej operacji. Przykładem jestem ja, trafiłem w październiku 2022 do szpitala powiatowego na okresowe badania, a skończyło się przewiezieniem mnie do kliniki kardiochirurgii, jako stan zagrożenia życia ( mimo że byłem chodzący i do szpitala na badania pojechałem sam po pracy). Na operację nie czekałem 2-3 lata tylko kilka dni.
@kumimuscle2 жыл бұрын
Rozliczalem informatycznie swego czasu placówki medyczne z NFZ i problem jest nie tyle z brakiem specjalisty tylko wysokością kontraktu jaki daje NFZ. Bo jeśli NFZ daje kontrakt np. Na 100 wizyt miesięcznie i płaci tylko za 100 wizyt to żadna placówka mimo ze mogłaby zrealizować 500 wizyt tego nie zrobi skoro nie będzie miała zapłacone i stad mamy kolejki.
@zofialisiak68982 жыл бұрын
A dlaczego jest taki, a nie inny kontrakt? To ma służyć lekarzom, aby były prywatne gabinety, aby kasiora szła do kieszeni specjalisty. Pójdziesz prywatnie, to i operacja lub zabieg nie będzie za 2-3 lata, tylko za 2-3 tygodnie, i tyle w temacie. Wszyscy o tym wiedzą, a przyzwolenie państwa na ten proceder jest celowe, bo państwo zaoszczędzi, a lekarz zarobi.
@kumimuscle2 жыл бұрын
@@zofialisiak6898 tu nie chodzi o to, że niski kontrakt ma służyć lekarzom tylko chodzi o to żeby jak najwiecej z naszych składek zostało w kasie Państwa. NFZ i państwo ma gdzieś lekarzy i pacjentów najważniejsze jest żeby jak najwiecej kasy zostało u nich na premie i nagrody.
@saraswiderska82952 жыл бұрын
Albo lekarze wykorzystują te kontrakty i wpisują wizyty prywatne pod NFZ. 👌
@kumimuscle2 жыл бұрын
@@saraswiderska8295 to nie takie proste. Temat kontraktowania to grubsza sprawa. Mogę zapewnić, że lekarze wcale nie kombinują tak żeby prywatne wizyty wpisywać na NFZ bo to praktycznie niemożliwe. Nie znam żadnego lekarza, poza stomatologami którzy maja kontrakt z NFZ w swoim prywatnym gabinecie. Nie opłaca im się starać o kontrakt bo NFZ płaci śmieszne pieniądze za procedury medyczne i jest to dla nich nieopłacalne. Kontrakty maja podmioty medyczne, wiec niby jak pracujący tam lekarz ma wpisywać swoich prywatnych pacjentów na NFZ?
@Caratal242 жыл бұрын
Znam to bardzo dobrze ale ludzie nie rozumieją. Do tego trzeba dołożyć kary które NFZ nakłada niemal za wszystko, ilu procedur nie rozlicza i z jakim opóźnieniem płaci! Często jest to nawet ROK po wykonaniu świadczenia placówka dostaje kasę! ROK a lekarzom trzeba płacić, podatki trzeba płacić, rachunki rosną cały czas!
@patrycjaross41322 жыл бұрын
Zaczęłam się po prostu śmiać jak ci powiedziała że na cito 2024 xDD śmiech przez łzy dramat... Fajnie że robisz takie filmy ❤️
@Ezz6932 жыл бұрын
Śmiech przez łzy i łzy przez śmiech
@Ezz6932 жыл бұрын
Fajnie, że piszesz ❤
@patrycjaross41322 жыл бұрын
@@Ezz693 otóż to chore Państwo tyle biorą hajsu a nic z tego nie mamy, prędzej się kopytami nakryjesz jak dostaniesz się do lekarza
@patrycjaross41322 жыл бұрын
@@Ezz693 fajnie że odpisujesz ☺️
@patrycjaross41322 жыл бұрын
@@Ezz693 jeszcze mi powiedz że jesteś z okolic Poznania i się ze mną napijesz to będzie idealnie xDD
@szajbus91232 жыл бұрын
Dzięki za wstawkę czekałem na ten materiał byłem bardzo ciekawy czy cokolwiek się zmieniło po trzech latach od ostatniego takiego materiału i fakt zmieniło się ale chyba na gorsze dla każdego kto czy ten komentarz nie żyjcie chwilą lub co gorsze na kredyt bo poduszkę finansową zawsze trzeba mieć bo jak się zacznie chorować to wtedy jest kłopot
@marcindmytruszynski16792 жыл бұрын
a może nagrasz odcinek takie gdzie bezpośrednio w nfz spróbujesz się dowiedzieć dlaczego są takie terminy lub bezpośrednio u polityków związanych z tematem? było by ciekawie :)
@jarosawcichociemny11182 жыл бұрын
Ja ostatnio odwiedziłem przychodnię z gorączką 40°. Najbliższy termin do lekarza pierwszego kontaktu otrzymałem na za dwa tygodnie :) Opcje są dwie: albo zdążysz wyzdrowieć albo umrzeć :)
@klaudiaczarnecka52512 жыл бұрын
To u mnie w poz są rejestracje do lekarza pierwszego kontaktu tylko na dany dzien, niby mała wioska a po godzinie czy dwoch już nie ma terminów
@txs36272 жыл бұрын
Ja osobiście całe życie leczę się prywatnie, bo na nfz nie ma sensu, ale oczywiście składki muszę płacić mimo, że nigdy nie skorzystałem z państwowej służby zdrowia... Od lat pompują coraz większe pieniądze w służbę zdrowia, a skutek jest taki, że jest coraz gorzej i rzeczywiście jeśli ktoś jest skazany leczyć się państwowo to prędzej doczeka się śmierci.
@KenamiShoty2 жыл бұрын
i będzie coraz gorzej, bo niby jak ma być lepiej skoro grafiki są na 2028r.? Sam również chodzę prywatnie do luxmedu, a składki płacę chyba(?) po to, że w razie czego karetka mnie zabierze za friko. Mimo wszystko wolałbym płacić na prywatną karetkę i prywatny szpital. Zupełnie jak w Cyberpunku.
@Szczwany-Lisek Жыл бұрын
@@KenamiShotyracja, tylko płacić nie na czad, że leżysz pod kroplówką i 60-100 co godzina tylko za efekty medyczne.
@emchique2 жыл бұрын
Pracuję w przychodni medycznej (prywatnej) i z mojego punktu widzenia bardzo dużym problemem jest to, że pacjenci rejestrują się na konsultacje i po prostu z nich nie korzystają. Myślę, że to również powinno mocno wybrzmieć z uwagi na to, że kolejki do lekarzy to po części również sprawka samych pacjentów, którzy nie odwolują swoich wizyt. Nie orientuję się czy w NFZ jest podobna sytuacja ale mogę spekulować, że tak. Sprawny system teleinformatyczny i dobre rozwiązania logistyczne na pewno mogłyby usprawnić pracę przychodni i zmniejszyć czas oczekiwania na konsultacje.
@piotrekzsz22 жыл бұрын
Dokładnie, tylko problem jest taki że jak ktoś na kolejkę kilka lat to wiadomo że nie przyjdzie, zapisuje się w ciemno i szuka prywatnie, najlepiej by było jakby wynajeli osobe która by oddzwaniała do wszystkich pokolei którzy się zapisali i dopytywała czy aktualne, ewentualnie wysłać do wszystkich smsa z zapytaniem
@Neevermiind2 жыл бұрын
O to to! Pracuję w nfz w jednej z lepszych przychodni kardiologicznych. Pacjenci są z całej Polski. Na Śląsk przyjeżdżają ludzie i ze Szczecina, Gdańska, a nawet specjalnie z Niemiec. Mamy około 100 lekarzy. Codziennie u każdego z nich z paru pacjentów się nie pojawia. A potem dzwonią lub przychodzą tłumacząc się, że deszcz padał to oni nie mogli wyjść z domu. Są chorzy wiedzą, że nie przyjdą, a nie zadzwonią. Wiedzą, że bliski zmarł, a miał mieć wizytę, no ale po co dzwonić? Do tego kolejki blokują ci, co zamiast iść na sor wymuszają wizyty planowe w przychodni. Też są tacy co chodzą co miesiąc do innego lekarza, albo hitem są tacy co mają rozrusznik, a nie mieli kontroli od 7 lat, więc trzeba ich na gwałt wcisnąć. Inną już kwestią są lekarze, którzy nie informują, że nie przyjdą, pacjentów trzeba przepisać i znów wszystko się wydłuża. O kontraktach wyznaczanych przez nfz nawet nie mówię. Masz mieć wszczepiony rozrusznik lub kardiowerter? Zapomnij o tym roku mimo, że łóżka są wolne, lekarze mogliby operować, ale nfz grozi palcem, że szpital wykorzystał kontrakt. A i największy absurd, który istnieje. Miejsca na specjalizację lekarską. Na endokrynologię są w CAŁEJ Polsce aż 3 miejsca. Potem płacz, że nie ma specjalistów, ale ktoś to w ten sposób zaplanował.
@emchique2 жыл бұрын
@@Neevermiind dzięki za ten komentarz, doskonale to pokazuje, że jako pacjenci powinniśmy posypać głowę popiołem i zacząć przyglądać się temu mechanizmowi od właśnie takich sytuacji. Na pewno cały system ochrony zdrowia w Polsce jest mocno zaburzony ale zaczynając od naprawy takich punktów zapalnych mozna wyprowadzić go na proste tory.
@annajarzebowska32552 жыл бұрын
trzeba zacząć dzwonić do pacjentów i przypominać o wizytach, jeśli jest długi czas czekania to mogą juz nie żyć, zapomnieć, zrezygnować, iść do innej przychodni... prywatni lekarze zawsze dzwonią potwierdzić wizytę.
@Neevermiind2 жыл бұрын
@@annajarzebowska3255 Tak? To zapraszam i życzę powodzenia w dzwonieniu do 56tys. pacjentów, którzy uczęszczają do mojej poradni. Codziennie minimum 600 pacjentów. Na rejestracji 7 osób, które oprócz przekładania wizyt pacjentów, zakładania nowych kartotek, archiwizacji, wyciągania kartotek dla lekarzy, pomagania im w problemach, odbierania telefonów od starszych, głuchych lub głupich po prostu ludzi, odbierania telefonow od lekarzy z poradnii czy z oddziałów szpitalnych, pomaganiu reszcie personelu np. Pielęgniarkom, które napotkały jakiś problem np. Z ewusiem, trzeba rejestrować pacjentów. Tłumaczyć im gdzie maja iść (bardzo często osoby starsze, głuche, niepełnosprawne). A przy okazji zjawi się osoba, która będzie się wykłócać, albo bedzie chciała się zapisać do endokrynologa w poradnii kardiologicznej, inna przyjdzie, bo się umówiła z lekarzem ale nie wie z jakim i na co, wiec trzeba dzwonić pytać się i szukać. Do tego wypadałoby coś zjeść podczas 8 czy 12h pracy i pójść do toalety. W ciągu jednego dnia ciężko jest przełożyć 20 pacjentów dr x z jednego dnia, bo nie odbieraja, bo maja stacjonarne, bo od nieznajomych nie odbieraja, a smsów nie czytają, bo zawsze jakieś reklamy i oszustwa tam są. Jeśli już się dodzwonisz do delikwenta i zaproponujesz inny termin, to usłyszysz, ze za wcześnie/późno, nie ten lekarz nie ten miesiąc i szukasz jak głupek. Koniec końców i tak ten pacjent nie przyjdzie, bo na lodowce miał inaczej ( przez telefon zle usłyszał i zamiast 11.12 to zapisał 12.11). Dalej jesteś za tym, by dzwonić do wszystkich i upewniać się, ze będą w danym dniu?
@kamilwojtyra77782 жыл бұрын
Cieszę się że nagrałeś ten Odcinek, myślę że jest to jeden z ważniejszych odcinków twoich który powinni puścić w Sejmie by wszyscy posłowie zobaczyli jak ciężko żyje się w polskce. Zwykły ( szary ) polak którego nie stać na prywatnego lekarza skazany jest na powolne umieranie MASAKRA !!!
@spiler862 жыл бұрын
Powinieneś pytać od razu tych samych lekarzy o różnice w terminach na nfz i prywatnie, wtedy miał byś 2x więcej danych statystycznych.
@malogosiasamosia31792 жыл бұрын
I tak od kilku lat gości Dymsza 🤗w sobotnie przed południe na „ekranie“ 👍💙Pozdrawiam i czekam na srode po poludniu❤
@tadeuszwojcicki95942 жыл бұрын
Obyśmy tylko zdrowi byli, a pan Dymitr jak zawsze jak przedwojenny amant filmowy.!!!😇
@mj95022 жыл бұрын
Przedwojenny amant z tatuażami-rękawami? Jakie Ty filmy oglądałeś? XD
@tadeuszwojcicki95942 жыл бұрын
Pomińmy te tatuaże, ale gość super spoko.!!!😇
@tadeuszwojcicki95942 жыл бұрын
Pomińmy te tatuaże ale facet w porządku okej.!!!😇
@katie2752 жыл бұрын
Świetne tematy poruszasz, lubię tu zaglądać. Pozdrawiam serdecznie
@sxx49522 жыл бұрын
jeden z najlepszych odcinków na twoim kanale! Niespotykane i ciekawe treści zwłaszcza ten odcinek!
@patrykkozowski61292 жыл бұрын
Każdy chce żyć jak człowiek, dlatego Ci którzy mają fach i znają język, nie czekają, aż w Polsce będzie lepiej, a wyjeżdżają... 😞
@ylgorke27002 жыл бұрын
A duzo Polaków zyjacych za granica chetnie wróciloby do Polski, ale im starsi jestesmy boimy sie powrotu, gdzie Ochrona Zdrowia jest tak w tyle. A nie wszyscy jestesmy bogaczami.
@MajaAckerman2 жыл бұрын
Serdecznie dziękuję za materiał. Mój polski przyjaciel opowiadał o tym, czym jest medycyna w Polsce, ale nie zdradziłam tego, a poza tym wydawało mi się, że źle go zrozumiałam, a kiedy usłyszałam historię, że w Polsce w porodzie zmarła kobieta, ta historia wydawała mi się straszna. Serdecznie dziękuję za Twoje dziennikarskie spojrzenie. Masz Rozsądne państwo, myślę, że w przyszłości zmieni się Medycyna Twojego kraju. Dbaj o siebie i swoich bliskich z szacunkiem z Izraela!
@tvgamemovies15592 жыл бұрын
to przezwas
@etopsina61572 жыл бұрын
@@tvgamemovies1559 co?
@kacperk5052 жыл бұрын
Z jakiego kraju jesteś?
@MajaAckerman2 жыл бұрын
@@kacperk505 Izrael, w komentarzu napisano.
@kacperk5052 жыл бұрын
@@MajaAckerman to jak z Izraela to wesołych świąt chol hamoed sukkot
@nadiakaczmarska9642 жыл бұрын
Pamiętajmy że nie to lekarze decydują z czego chce robić specjalizacje, tylko rząd ustala ile specjalistów z danej dziedziny "wyszkoli" (zazwyczaj są to jednostki na rok)
@weronikacuryo42202 жыл бұрын
Dokładnie. Druga sprawa - coroczna konsekwentnie zwiększana ilość miejsc na medycynę którą chwali się rząd wcale nie zwiększa ilości lekarzy, dopóki ilość miejsc na specjalizację się nie zmienia.
@Polski_Weeb2 жыл бұрын
chwila.. powaznie? zalozmy ze wlasnie mnie olsnilo ze chce zrobic spejcjale na kardio ale nie, nfz nie chce kardio on chce interniste i co? chyba cos zle zrozumialem bo nie potrafie sobie wyobrazic po 5 lat studiow na kardio ze nikt mnie nie chce wtf
@paulvangogh91252 жыл бұрын
Lekarz decyduje jaką chce robić specjalizację, minister zdrowia decyduje ile miejsc będzie na poszczególne specjalizacje. Jeśli dadzą dużo na coś to dostać się łatwo, jeśli nie dadzą nic to problem.
@malwinabruska-sikorska802 жыл бұрын
Warto zaznaczyć że są specjalizacje na które co pół roku jest max 6-7 miejsc albo i mniej 😁 Niestety ludzie, którzy nie wiedzą jak to wygląda od tej drugiej strony potrafią tylko komentować i jaki to ten lekarz zły 😁 a to wszystko niestety wina systemu a nie pracowników.
@Caratal242 жыл бұрын
Dokładnie. Czym bardziej reglamentowana specjalizacja tym ciężej się dostać
@LANDRIYT2 жыл бұрын
Koszula genialna 💪
@bartolacci872 жыл бұрын
Genialny może być piłkarz lub muzyk ale nie koszula chłopie
@Flisper2 жыл бұрын
@@bartolacci87 xdddd
@annas53752 жыл бұрын
Lublin 2022 - na pierwszą wizytę u kardiologa czekałam 3 mies. - tak że trzeba próbować w różnych punktach NFZ.
@Adrian-yg1hu2 жыл бұрын
Dzięki wielkie, zmotywowałeś mnie żeby już teraz zadzwonić i się umówić na wizyty NFZ może będą potrzebne 😅
@ewing65372 жыл бұрын
Ostatnio chciałem się dostać do lekarza na NFZ ze składek które każdy z nas płaci, termin czekania - 3 tygodnie ;), a ja miałem anginę skończyło się na tym że sam się leczyłem 1 tyg ale się udało, ten system jest chory służba zaorana.
@piotrekzsz22 жыл бұрын
Było iść do rodzinnego, wtedy muszą cię przyjąć w przeciągu 24h, inaczej możesz ich pozwać
@ewing65372 жыл бұрын
@@piotrekzsz2 chciałem się dostać i termin był na za 3 tyg, nawet nie wiedziałem o tym o czym teraz piszesz.
@piotrekzsz22 жыл бұрын
@@ewing6537 było zapytać rodziców, do rodzinnego się nie czeka 3 tyg, a rodzinny może zapisać antybiotyk itd. Nie musi być specjalistą, jak chcesz mieć specjalistów to wykup sobie za 70zl/miesiąc pakiet medyczny i masz podstawowych specjalistów prywatnie
@xyzbeats66912 жыл бұрын
Angina leczona bez antybiotyku? XD no nieźle sie bawisz
@ewing65372 жыл бұрын
@@xyzbeats6691 tak świetnie się bawię, miałem 2 tyg gardło bolące i gorączkę na nocna pomoc też się nie dostałem bo po przeczekaniu 5 godzin nikt mnie nie przyjął xD po prostu w tym kraju nie ma podstawowej rzeczy czyli opieki zdrowotnej
@sebastianadamski21482 жыл бұрын
Mieszkam w Monachium, może i nie mam jakich wielkich problemów z zdrowiem. Staram się chodzić do stomatologa w miarę regularnie. Termin kontrolny lub jeśli coś jest do roboty to jest 3 dni, jeśli jestem zmuszony to przyjmują mnie zaraz. Najlepsze jest to, ze sami Niemcy narzekają na swoją służbę zdrowia i chyba mie wiedząc co dzieje się w innych państwach 😳
@Harlok2 жыл бұрын
narzekaja bo lepsi sa lekarze za granica, ale pomimo slabszych lekarzy system dziala sprawniej
@ludwikjork2 жыл бұрын
Ja pracuje w Jenie i mam ubezpieczenie w AOK PLUS i dodatkowo pracodawca oplaca prywatne ubezpieczenie. Nie ma problemu z terminami do zadnych lekarzy,
@patrycjamikszta96472 жыл бұрын
@@ludwikjork problemów z terminami nie ma, ale kompetencje tych lekarzy pozostawiają wiele do życzenia... Pozdrawiam z Erfurtu 🙂
@ludwikjork2 жыл бұрын
@@patrycjamikszta9647 wszędzie sa konowały, w Lipsku znajomemu w szpitalu dwa razy życie uratowali. A w polsce zabili w szpitalu mi mame przez zaniechania lekarzy i sprawa jest w prokuraturze pod nadzorem prokuratury generalnej.
@katgro912 жыл бұрын
Podbijam. W większości dostanie się termin bez problemu, a jak raz musiałam czekać 4 miesiące, to mnie przepraszali, że nie mogą wcześniej. Prywatne wizyty są w większości zarezerwowane, jeśli ktoś jest w prywatnej kasie chorych, czyli np jak ktoś prowadzi własną działalność albo jest urzędnikiem państwowym. I to dlatego, że takie osoby są zwolnione z obowiązku opłaty państwowej kasy chorych i nie płacą przez to miesięcznej składki zdrowotnej (płacą wtedy do prywatnej). Ale to inny system po prostu :)
@karolinamaa72692 жыл бұрын
Polskiej OCHRONY zdrowia, w Polsce nie ma służby zdrowia 🙏
@kretorek32 жыл бұрын
Ochrony? A gdzie tu w ogóle ochrona zdrowia? Bardziej powinno się to nazywać Narodowy Fundusz Utrzymywania Życia
O przypomniało mi się że dwa lata temu zapisałem się do kardiologa, chyba jakoś latem mam wizytę. Dobrze że wybiło na główną bo jeszcze bym przegapił.
@OloPakerr93.2 жыл бұрын
Aż przypomniała mi się zwrotka Ero. "tu gdzie płacę podatki składki ***** wie co jeszcze gdy czegoś potrzebuję traktują mnie jak powietrze dobry przykład to nasza służba zdrowia nie masz sosu by dać w łapę sam się zacznij operować" Przykre ale prawdziwe. Zdrowia ludzie ♥️
@intothat572 жыл бұрын
Świetny film Dymitr!!!
@OFF152 жыл бұрын
No to zdrowia wszystkim życzę!
@piotrekzsz22 жыл бұрын
Uwielbiam jak Dymitr udaje że jest zdziwiony żeby zwiększyć wyświetlenia, bezcenne xddd każdy wie ile się czeka i wie czym to jest spowodowane.
@JAZDAWWA2 жыл бұрын
- Chciałbym się zarejestrować do endokrynologa - Leczył się Pan u nas czy pierwszy raz? - Pierwszy - Termin sierpień 2028 - Pani mnie wpisze ołówkiem
@xevon6260 Жыл бұрын
I najwyżej mnie Pani wymaże
@Szczwany-Lisek Жыл бұрын
Niezłe
@wieldthelight Жыл бұрын
Przeraziłes mnie. Obecnie mieszkam w Niemczech i nie mam takich problemów regolarnie co roku chodzę na badania do kardiologa jak za dzwonię to max 14 dni czekam na wizytę. W większości przypadków tak jest oczywiście na kasę chorych
@Szczwany-Lisek Жыл бұрын
Ile płacisz dla kardiologa ❓ i jakie ci badania wykonuje sercowe ❓
@lili1591002 жыл бұрын
Mam wrażenie ,że pieniądze które odkładamy na spokojne życie na starość wydamy na lekarzy prywatnie bo innej opcji nie będzie 😔
@niwatorinio2 жыл бұрын
to smutne, że w Polsce nie można odłożyć i na to i na to, bo te ceny wizyt to nie są kokosy jakieś
@lili1591002 жыл бұрын
@@niwatorinio jeszcze jak to jest jedna wizyta może 2 wizyty w miesiącu ale jak już ktoś musi np przy chodzić co tydzień bo np robi wyniki ,badania za które też już musi płacić jak chodzi prywatnie to się robią bardzo duże pieniądze 🙈
@pat6able2 жыл бұрын
To jest smutne , ale prawdziwe …
@dominik63262 жыл бұрын
Radzę doczytać jak wypłacane są świadczenia emerytalne, skąd biorą się na nie pieniądze i nie pisać pierdół, że odkładasz pieniądze na swoją emeryturę.
@lili1591002 жыл бұрын
@@dominik6326 nie chodzi mi o pieniądze na emeryturę tylko poprostu odkładanie pieniędzy np konto oszczędnościowe. Ja staram się co miesiąc odłożyć nawet zwykłe 50 zł co wiem że dla niektórych może być to bardzo dużo, kiedyś też było to dla mnie dużo.
@mateuszkuczora5499 Жыл бұрын
Płakać mi się chce jak myślę ze kogoś nie stać na prywatne leczenie 😢
@lukaszbalka9391 Жыл бұрын
To pochuj ten ZUS płacić ci każą
@Szczwany-Lisek Жыл бұрын
@@lukaszbalka9391ponieważ to piramida finansowa
@nanapiesekbozy29262 жыл бұрын
ten moment kiedy nie ma sluzby zdrowia tylko system ochrony zdrowia :)
@marcomarco50562 жыл бұрын
Na Biotad Plus lecimy??
@nanapiesekbozy29262 жыл бұрын
@@marcomarco5056 co? xD
@siergiejsapenko43872 жыл бұрын
E skierowanie,e wizyta i internetowe płatne porady medyczne 😆😆
@Mafiozozek2 жыл бұрын
System ochrony OD zdrowia :)
@nanapiesekbozy29262 жыл бұрын
@@Mafiozozek ta haha
@annab26912 жыл бұрын
Pamiętam, jak około 2 lata po śmierci mojego ojca (szybko postępująca choroba nowotworowa) przyszło do nas pismo o zwolnionym miejscu w kolejce do badań, już nie pamiętam jakich, ale dość standardowych. Szkoda słów.
@Lukas23pl2 жыл бұрын
Ciekawa sprawa jest też z specjalistycznymi badaniami czy zabiegami w szpitalach. Kontrakty szpitale mają na określoną liczbę badań i operacji (np. tomograf lub endoprotezy). Wtedy powstaje sytuacja w której w kwietniu szpital przestaje wykonywać badania czy operacje, a specjaliści czy piekielnie drogi sprzęt do końca roku stoją nie używane!
@monikaszoepe21322 жыл бұрын
Super film!szybciej się zrobi samemu specjalizacje niż doczekamy się heh
@paulvangogh91252 жыл бұрын
Zostanie takim kardiologiem to co najmniej 13 lat, więc nie do końca
@maciekkowina54672 жыл бұрын
@@paulvangogh9125 Uzyskanie wykształcenia medycznego, wyspecjalizowanego w sercu. To nie to samo, co być lekarzem.
@Killer37242 жыл бұрын
Materiał ciekawy aczkolwiek powinieneś zadzwonić do kilku klinik w jednym mieście tak jak sugerowały panie z recepcji. Z autopsji wiem że w jednej przychodzni terminy mogą być na kolejny rok natomiast w innej na przyszły miesiąc. Pozdrawiam i zdrówka :D
@agatechky87982 жыл бұрын
Takie odcinki chyba nigdy się nie znudzą, każda specjalizacja byłaby pewnie zaskoczeniem.
@ama14712 жыл бұрын
Po gastroskopii, na którą o dziwo nie czekałam długo, dostałam skierowanie do poradni gastrologicznej. Poszłam się zarejestrować, pani mi powiedziała, że rejestracja jest 03,10 i trzeba być punktualnie na 7,30 bo liczba miejsc jest ograniczona. Mówię ok, pójdę na 7 to zajmę kolejkę. Byłam 18 w kolejce, czekałam te pół godziny, żeby się dowiedzieć, że przyjmują 9 osób miesięcznie, w tym tylko 4 na pierwszą wizytę, resztę z wynikami. Dramat. Muszę iść prywatnie, bo z żołądkiem mam takie problemy, że nie mogę funkcjonować. Dziś zadzwoniłam, na sobotę wizyta. Nic już właściwie nie idzie zrobić na NFZ.
@zizu34202 жыл бұрын
Ja chyba umrę bo już tak boli mnie brzuch
@saracroft25892 жыл бұрын
Dietetycy tzw kliniczni albo może nawet niektórzy zwykli mogą trochę pomóc ale też raczej za kasę.
@XDJawamdam2 жыл бұрын
Zdrowia🌞
@izasanocka56762 жыл бұрын
Dobry materiał jak zawsze!!!!!!
@madzialena91352 жыл бұрын
Wczoraj miałam na zajęciach omówienie takich badań które mówiły o tym że 17mln osób rocznie nie odwołuje swoich wizyt u lekarzy co przekłada się również na to że moglibyśmy jakoś skrócić ten czas oczekiwania , nie mówiąc o tym że narodowy fundusz zdrowia nie ułatwia nam tej sprawy bo nie tylko jest problem jeśli chodzi o to ile mamy lekarzy ale też o to jak bardzo ciężko jest się do jakiegoś lekarza umówić .
@endriu192 жыл бұрын
Powinno być jak w niektórych przychodniach, np. Luxmed Lublin. Jeśli nie odwołasz wizyty w porę, to masz bana na kolejne rezerwacje ;) Po numerze PESEL byłoby to bajecznie proste do zrealizowania.
@pentagramyt4172 жыл бұрын
@@endriu19 Albo po prostu masz przypomnienia co jakiś okres - np co 30 dni, i za każdym razem musisz akceptować, na zaakceptowanie masz 24-72h i tak co miesiąc aż do wizyty.
@kolarz1402 жыл бұрын
@@pentagramyt417 albo nie zapisywać na za miesiąc, rok, 3, 8 … tylko na bierząco. Polowe miejsc zostawić na pilne druga polowe normalnie zapisy. Max do tygodnia w przód jak to w prywatnych placówkach jest. Mniejszy bałagan by był.
@Michu123qwe2 жыл бұрын
Jak sie zapisujesz na cos za 2 lata a pozniej o tym zapominasz..... to wiadome ze nie odwolasz, moze jakby byl system spamowania wiadomosciami gdzie sie da na pare dni przed wizyta (plus obowiazkowe potwierdzenie 1 dzien przed) to by ludzie odwolywali :)
@zuzannalipiec49622 жыл бұрын
Gdyby ktoś się zastanawiał czemu tak jest - po pierwsze miejsc na specjalizację jest bardzo mało (więc dopływ specjalistów każdego roku jest mały...), a po drugie - wielu lekarzy odchodzi z pracy na NFZ ze względu na dużo gorsze warunki pracy. To wszystko jest bardzo smutne :( i niestety nie zapowiada się, żeby było lepiej.
@Mafiozozek2 жыл бұрын
I tak i nie. Lekarze specjaliści w szpitalach zarabiają fajne pieniądze lecz wielu lekarzy nie chce brać aż takiej odpowiedzialności, bo za każdy najmniejszy błąd (nawet nie z jego winy) może zostać pozwany. Za pracę w przeciętnej przychodni dostanie taki ok 5-6 tyś netto miesięcznie - w szpitalu może dostać ok 10x więcej
@dominika31342 жыл бұрын
Stawki lekarzy w szpitalach są jawne. Lekarz specjalista bez dyżurów zarobi 8 tys w szpitalu więc o jakiś 50 tys Pan pisze? Stawka za dyzur też jest jawna
@Mafiozozek2 жыл бұрын
@@dominika3134 Specjalista onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach zarabia ponad 50 tyś netto miesięcznie przy pracy ok 180h.
@Mafiozozek2 жыл бұрын
@@dominika3134 Proszę jeszcze zauważyć, iż np stawki godzinowe mechanika samochodowego też są jawne i wynoszą ok 50zł za roboczogodzinę lecz w rzeczywistości wynoszą ponad 2x więcej.
@dominika31342 жыл бұрын
@@Mafiozozek zarabia tyle tylko dlatego, że szpital mógł sobie pozwolić na zatrudnienie go na takiej umowę. W większości przypadków jednak lekarz zarabia tyle ile jest w ustawie. I byłabym wdzięczna za informację skąd pan posiada takie informacje o 50 tys netto, bo to musiałby być naprawdę duży kontrakt
@tomasz.przygoda2 жыл бұрын
Cieszę się naprawdę że w Niemczech funkcjonuje to naprawdę szybko na narodowy fundusz zdrowia. Jestem ciekaw co by ci powiedzieli jakbyś zadzwonił do NFZ. Pozdrawiam
@KIKA198772 жыл бұрын
Zgadzam się. Mieszkam na Bawarii i bardzo sobie chwalę opiekę medyczną na kase chorych.
@nataliee52082 жыл бұрын
Często tego samego dnia nawet ma się wizytę u specjalisty
@damianszatan37622 жыл бұрын
Naprawdę fajny reportaż na temat polskiego nfz-u a prywatnych
@diverent34692 жыл бұрын
Najlepsze jest w tym to że ludzie nie potrafią zrozumieć że gdyby usunąć NFZ mielibyśmy więcej pieniędzy w portfelach i mogli chodzić prywatnie gdy i tak musimy 😂😂
@Milosz24PL2 жыл бұрын
Kręcisz, bo za szpital byś płacil z 100 tys zł
@diverent34692 жыл бұрын
@@Milosz24PL po to są ubezpieczenia 😂
@maartulka19912 жыл бұрын
@@diverent3469 no właśnie. Kwoty 10 tys przy leczeniu szpitalnym to są kwoty abstrakcyjne. Jeśli wystarcza na to nasza składka powiedzmy 400 zł zdrotownej, to chyba jakby się wzięło ubezpieczenie to bez problemu można w cenie ubezpieczenia wszystko ogarnąć. Plus nie jest się przymusowo okradanym przy ciężkiej pracy przez państwo...
@Milosz24PL2 жыл бұрын
@@maartulka1991 Na prywatnym rynku żaden ubezpieczyciel przy 400 zl nie pokryje ci szpitala. To nie chodzi o wizyty do specjalistów a szpital i drogie badania
@maartulka19912 жыл бұрын
@@Milosz24PL ale jeśli zmienilby się rząd to mogliby coś takiego wprowadzić by i prywatnie można było to ogarnąć. Ja nie korzystam z szpitala, nie rodziłam dzieci, place tak naprawdę za nic. Zrozum może trochę innych....
@maartulka19912 жыл бұрын
Będzie ciekawy materiał, ogólnie to wydaje mi się że zawsze lepiej iść prywatnie do lekarza, ale jak wiadomo nie zawsze się da 😉
@thefluorke2 жыл бұрын
co sądzę o NFZ? powinien być dobrowolny, bo koniec końców jak ktoś chce przeżyć to pójdzie prywatnie
@krzysztofsz30472 жыл бұрын
Prywatyzacja w pierwszej chwili wydaje się takim prostym i idealnym rozwiązaniem, ale jednak trzeba mieć na uwadze różne minusy, które za sobą ciągnie.
@grzegorzjanik16602 жыл бұрын
Bardzo dobry materiał 👍 ja ostatnio miałem szczęście, ręka do szycia, wysłali mnie z jednego soru do innego miasta bo nie mieli chirurga, w drugim mieście stwierdził " miły Pan " że tam się nie znali i nie trzeba szyć. Owszem zagoiło się ale trwało 3 miesiące i blizny jak h**. Na trzeci dzień po wypadku do ogólnego, po l4 i zmiana opatrunku, ogólny twierdzi że jak na sorze tak powiedzieli to tak musi być, ale skoro twierdzę że że rany są dość rozwarte i głębokie to wypisał pilne skierowanie do chirurga . W rejestracji przy pilnym powiedzieli 4 miesiące 😅 na szczęście przy zmianie opatrunku pielęgniarka która po coś weszła zobaczyła rękę i za 5 minut byłem na konsultacji u chirurga 👍niestety do szycia było już za późno ale przynajmniej odetchnąłem że jakiś lekarz to zobaczył...
@v0jti6542 жыл бұрын
Miałem mieć operacje na więzadło krzyzowe przednie, termin na 12 listapada 2023 roku. Poszliśmy prywatnie do lekarza operującego na NFZ i termin załatwił na 9 sierpnia, ale 2022 czyli miesiąc od wizyty i to w dodatku "na koszt państwa", więc jeżeli ktoś chce mieć operacje na już, to sie da ale trzeba w tym kraju pokombinować.
@MyCzesio12 жыл бұрын
Przy stomatologu na nfz mogłeś się spytać, a prywatnie ile wynosi czasu, skoro na nfz oraz prywatnie oferowali. Fajnie by było też porównanie, czy jeszcze dłużej trzeba czekać niż te 3 lata temu, czy podobnie
@szymonk17412 жыл бұрын
Klient nasz pan, czy godzina 15:00 dzis po poludniu panu odpowiada? 😂😂😂 Ja w czerwcu dzwonilem na rehabilitacje stawu skokowego(pilne) to termin mam na 17 listopada tego roku 😂😂😂
@maciekkowina54672 жыл бұрын
@@szymonk1741 Życzę, żeby Pan doczekał. xD Masakra, że tyle czekać trzeba.
@Micha-mj9ql2 жыл бұрын
Dzwoniłem do okulisty który oferował badanie na nfz oraz prywatnie. Prywatnie kilka dni, publicznie 10 miesięcy
@KupiePande2 жыл бұрын
moja mama pracuje w szpitalu i widzi jak zdrowi emeryci masowo zapisuja sie do lekarzy w razie czego żeby się zbadać bo ich cos boli itd a praktycznie wszystkie przypadki to jest starość, ja rozumiem dbanie o siebie ale często takie osoby zapisują się gdzie mogą i to po kilka razy żeby profilaktycznie pójść, a to przy okazji gdzieś wyjdą, pogadają z innymi, może kogos znajomego spotkają a i tak jak cos im jest naprawdę to idą prywatnie :D
@martasw262 жыл бұрын
To prawda. Pół mojej rodziny pracuje w szpitalu i to samo jest. Nie muszą wcale chodzić a robią terminy i zabierają miejsce tym,którzy naprawdę potrzebują konsultacji.
@Milosz24PL2 жыл бұрын
@@martasw26 Pacjenci potrzebują badań a nie konsultacji.
@filipb89012 жыл бұрын
Wow, przerażajace. Ja mieszkam w UK i tutejsza służba zdrowia niby mówią ze tez jest kiepska ale z córka do endokrynologa na fundusz oczekuje 4-miesięcy wiec 2 razy do roku mamy wizyty kontrolne i wszystkie badania wykonane. Wiec jeżeli Angielska służba zdrowia jak to mówią jest kiepska i zeszła na psy to Polska służba zdrowia od lat nie istnieje.
@julpob2 жыл бұрын
Dokladnie, bardzo podobny komentarz napisalam wyzej.
@MR...............11 ай бұрын
Tak podpowiedziało mi właśnie ten film i może fajnie by wypadło porównanie NFZ vs Luxmed / Medicover vs prywatnie. W prywatnych ubezpieczeniach są różne pakiety i wiem że czasami to też robi różnicę, w teorii ja mając taki pakiet gdzie mam priorytet mam niby zapewnione do 7 dni prawie każdego lekarza 🙂
@DoloresHaze92 Жыл бұрын
Płaczę oglądając to, współczuję wszystkim.
@michalscisler2 жыл бұрын
Leci łapka po milion dla Dymszy
@mikoajgrzelak18402 жыл бұрын
Fajnie byłoby zadzwonić do kilku różnych placówek, bo np.jak lekarz jest 1xtyg. to może być inaczej niż w placówce gdzie lekarz jest codziennie
@maryska47412 жыл бұрын
Ale pacjenci się rozkładają po przychodniach i w każdej się czeka podobnie
@maciekkowina54672 жыл бұрын
@@maryska4741 Fajnie byłoby, jednak raczej to niewiele zmieni. xD Swoją drogą to prawda, że pacjenci po przychodniach rozkładają się - niektórzy wręcz dosłownie, w oczekiwaniu na konsultację medyczną. :D
@dtbrian2 жыл бұрын
Proponuję anonimowy film/wywiad z lekarzem. Myślę, że wyjaśni skąd te kolejki i brak dostępności lekarzy.
@IveGotFlow2 жыл бұрын
Przecież to żadna tajemnica. Ludzi choruje dużo, a lekarzy jest mało. Lekarz na NFZ może przyjąć określoną liczbę pacjentów dziennie, w zależności od tego ile placówka dostaje kasy z NFZ - na podstawie tego dysponuje się np. zlecanymi badaniami, bo zabiegi nie są przecież wykonywane za darmo, ten sprzęt trzeba kupić i utrzymać. Zakładamy, że na NFZ kontrakt przewiduje - całkowicie przypadkowa liczba - 50 pacjentów dziennie. Kontrakt ustala też, ile godzin miesięcznie lekarz zobowiązany jest pracować "na NFZ". Natomiast to, że prawie każdy zakłada własną działalność i w swoich godzinach przyjmuje prywatnie to inna bajka - wtedy obsługuje tyle ile chce, to jego wybór. To już nie ma nic wspólnego z NFZ.
@Caratal242 жыл бұрын
Lekarzem jak lekarzem. Z kimś kto zarządza placówką mógłby być ciekawszy bo lekarz nie zawsze wie wszystko o administracji i systemie
@batmann00002 жыл бұрын
Pracuje w odnodze nfz (fizjo). Problemow jest kilka. Przede wszystkim wycena świadczeń. Nie opłaca się robić 10h w gabinecie na NFZ, gdy można na NFZ przyjąć 3h i resztę prywatnie. To nie działa tak, że przychodnie nie byłyby w stanie przyjąć więcej pacjentów. Po prostu jeśli masz kontrakt na określoną liczbę pacjentów to za tyle dostaniesz pieniądze. Za nadstan powyżej 10% fundusz nie zapłaci (nawet jeśli zabieg/wizyta by się odbyła). Kolejną sprawą są pacjenci, którzy (mówię o fizjo, nie wiem jak w innych dziedzinach) zapisują się w kolejkę tylko żeby chodzić na rehabilitację i nie chodzi im o to, żeby się doleczyc ale po prostu mieć rehabilitację. Tyle ode mnie, może kiedyś dożyjemy czasów gdy leczenie na fundusz nie będzie powolnym dobijaniem pacjentów.
@przemmcio320 Жыл бұрын
Dobre ...uwielbiam twoje filmiki ...jesteś zajebisty ziom...
@Majtedas2 жыл бұрын
Ciekawe by było, gdyby udało się jakkolwiek zweryfikować ile % ludzi którzy rejestrowali się do specjalistów te 5-6 lat temu faktycznie na wizytę przychodzi, a może jeszcze gorzej, ile osób dożyje tego terminu. Mega mnie to ciekawi, liczę na Was! Pozdrówki ze Szczecina
@zuzanna19932 жыл бұрын
Ileś % nie przychodzi na wizytę mimo rejestracja 2 mies wcześniej a co dopiero lat xD
@ewab79412 жыл бұрын
To samo pomyślałam i kolejki na 8 lat a 70% zapomni umrze wyleczy się itd. W nl płaci się karę jak się nie przyjdzie na wizytę a jej nie odwoła.
@ewab79412 жыл бұрын
To samo pomyślałam i kolejki na 8 lat a 70% zapomni umrze wyleczy się itd. W nl płaci się karę jak się nie przyjdzie na wizytę a jej nie odwoła.
@ewab79412 жыл бұрын
To samo pomyślałam i kolejki na 8 lat a 70% zapomni umrze wyleczy się itd. W nl płaci się karę jak się nie przyjdzie na wizytę a jej nie odwoła.
@ewab79412 жыл бұрын
To samo pomyślałam i kolejki na 8 lat a 70% zapomni umrze wyleczy się itd. W nl płaci się karę jak się nie przyjdzie na wizytę a jej nie odwoła.
@ukaszkalarus35222 жыл бұрын
Że Ty się DODZWONIŁEŚ do przychodni na NFZ to szacun stary. Jesteś w czepku rodzony 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
@saracroft25892 жыл бұрын
Dokładnie. Szczęście kalibru wygrana na loterii a do tego miła obsługa pań z rejestracji.
@spiler862 жыл бұрын
I to tyle razy hahah
@a.g.a.t.a6326 Жыл бұрын
i jeszcze jakieś wyjątkowo miłe panie odebrały :-) Fart jak nic.
@biutti12242 жыл бұрын
Dodajcie przy montażu filmu daty z dnia z których dzwonicie, lepiej będzie nam się oglądało jeżeli film jest wrzucany z opóźnieniem ;)
@endriu192 жыл бұрын
Zgadzam się, bo też mnie zaskoczyła wzmianka o wrześniu ;)
@rafab50702 жыл бұрын
Przecież masz napisane ile dni trzeba czekać, wychodzi na to samo
@wiolla97482 жыл бұрын
@@rafab5070 Zapewne nie byłoby problemu umieścić napisu z data wykonania połączenia.
@rafab50702 жыл бұрын
@+⑧④③⑧⑤⑥⓪⑧①⓪④WhatsApp Nikt Cie o zdanie nie pytal bocie :D
@marekgawlowski49022 жыл бұрын
Dymitr, błędnie zakładasz, że kolejki w dużych miastach są mniejsze, polecam zadzwonić do placówek w miastach po 10k mieszkańców okaże się, że w tam będziemy czekać max 1 miesiac na np endokrynologa.
@matixxx16552 жыл бұрын
Jak zwichnalem rzepkę w kolanie i dzwoniłem o operacje najszybszą jak można to było na za prawie 2lata dlatego poszedłem prywatnie i za 2miesiace już operacja. Walić pieniądze zdrowie najważniejsze pamiętajcie kochani ❤️
@mariolakovalski49472 жыл бұрын
Hej! Morał jest taki, że lekarze w państwowych placówkach są słabo opłacani, jeżeli lekarz przyjmując prywatnie zarobi dobre pieniądze to czemu ma pracować charytatywnie? Lekarz, żeby być specjalistą musi uczyć się około 10 lat, więc to oczywiste że chce mieć zarobek adekwatny do tego wysiłku. Pozdrawiam serdecznie.
@maartulka19912 жыл бұрын
Masz rację. Oczywiście. Ale w takim razie skoro my nie mamy nic że składek zdrowotnych, które też często są wysokie, i które płacimy, to niech zrobią opiekę zdrowotna wyłącznie prywatna. I w tej kwocie będziemy chodzili do lekarzy. Bo to co teraz ma miejsce jest jakimś żartem.
@mariolakovalski49472 жыл бұрын
@@maartulka1991 No, nie do końca, za darmo masz opiekę u każdego lekarza (terminy to inna sprawa), ale np. lekarza pierwszego kontaktu masz na już, pobyt w szpitalu za darmo, leczenie chociażby onkologiczne (jedna chemia, jeden taki worek to koszt około 10.000), badanie specjalistyczne typu np. Rezonans to około 500 zł, gdybyś miała za to płacić prywatnie zamiast płacenia składek ?
@bozena5602 жыл бұрын
Szkoda że uczą się z naszych podatków a potem trzepią kasę bo sponsorów czyli chorych mają w poważaniu
@mariolakovalski49472 жыл бұрын
@@bozena560 No ale KAŻDY może się uczyć 😁 a potem trzepać kasę. Pozdrawiam.
@maartulka19912 жыл бұрын
@@mariolakovalski4947 terminy to inna sprawa i za darmo. Tymi pojęciami przekonałaś mnie ze nie warto traktować cię poważnie. Sprywatyzowana opieka zdrowotna byłaby lepsza go nie płacilibyśmy za coś z czego duża część nie skorzysta bo woli pójść szybciej i prywatnie. A terminy? 9 lat to dla ciebie normalne? Wg mnie nie. Nie dość że place składki to muszę mieć wykupiony prywatny pakiet, a mogłabym mieć jedno z tego i dzięki temu oszczędzić, a jeśli nie skorzystam to nie czuję dużej straty. Nie jestem beneficjentem waszych programów socjalnych i mam powoli dość że muszę płacić w podatkach na czyjeś 500+, a jeśli nie korzystam z lekarzy na tyle często by mi się to opłacało to sorry ale wydaje mi się, że to co mówisz to duże oderwanie. Miłego dnia.
@jagodapielegniarka60422 жыл бұрын
Rzeczywistość ochrony zdrowia w Polsce jest niestety bardzo smutna. Sama jestem pielęgniarką i nawet będąc w tym środowisku zatopiona po uszy ze względu na odległe terminy nie korzystam z NFZ (mam 26 lat w wieku lat 18 zapisałam się do endokrynologa i nadal czekam na swoją wizytę i myślę że się nie doczekam bo lekarz do którego się zapisałam już dawno w tej przychodni nie pracuje 🙈) I gdyby nie to, że narzeczony podpiął mnie w pracy pod swojego luxmeda musiałabym korzystać z usług prywatnych poszczególnych specjalistów. Jest to straszne ale z drugiej strony trochę się lekarzom nie dziwię jeśli weźmiemy pod uwagę to, że za wizytę pacjenta w poradni lekarz dostaje np 16 zl brutto a prywatnie 200 zł. System potrzebuje kompleksowej zmiany, nie wiem czy całkowita prywatyzacja ochrony zdrowia nie byłaby lepsza, chociaż i ta forma ma swoje wady....
@balmainty32232 жыл бұрын
Skąd informacja ze lekarz dostaje 16 zł? Jest to totalna bzdura i proszę nie rozpowszechniać takich głupot
@Mafiozozek2 жыл бұрын
@@balmainty3223 Podejrzewam, że był to tylko przykład poglądowy - w przychodni na NFZ lekarze nie zarabiają kokosów tylko w szpitalu ale niektórzy lekarze nie chcą brać takiej odpowiedzialności lecz tylko kasę przez co pracując nawet te 180h miesięcznie dostają ok 6 tyś przy czym szpitalny specjalista ok 10x tyle
@maciekkowina54672 жыл бұрын
@@Mafiozozek Wystarczy, za jedynie rzetelnie wykonaną służbę uczy się wiele Osób z wykształceniem medycznym, bo większości nie nazwę lekarzami (a już na pewno nie doktorami!), że wolno oczekiwać oraz przyjmować prezentów i wdzięczności.
@Mafiozozek2 жыл бұрын
@@maciekkowina5467 Lekarze już od dawna nie służą ale pracują. Nie po to się uczyli przez 10 (lub więcej) lat, żeby teraz dostawali tylko tyle ile ustawa przewiduje.
@ukaszka78792 жыл бұрын
@@balmainty3223 Proszę zadzwonić do NFZ i poprosić o wycenę wizyty następnie odjąc ok 50% wartości dla włąsciciela przychodni.
@Martineiro2 жыл бұрын
Warto też zaznaczyć, że z tej kwoty powiedzmy 200 zł część oddawana jest właścicielom gabinetu, bo bardzo mało który lekarz ma swój gabinet na własność. Więc z tych kwot co najmniej 25% nie trafia do lekarza.
@zakandrzej2 жыл бұрын
No to w takim układzie ile kosztuje najem takiego gabinetu na miesiąc, 6k ? Wizyta od 250 w górę. Ilu taki lekarz przyjmuje w miesiącu 100 a może 150 osób. To przy prostym rachunku przychodu ma 25k z czego płaci 6k za gabinet to nadal ma 19k dla siebie. I pytam się za co, jak często jest tak że pacjenci to studnia bez dna...
@Triraru2 жыл бұрын
@@zakandrzej 19k dla siebie XDDD Idealny wyborca naszego nierządu
@zakandrzej2 жыл бұрын
@@Triraru no bo tak jest, nie wiem jak jest daleko posunięty temat żeby wystawił chociaż paragon, bo może się to zmieniło, als z tego co pamiętam to rzadko to występowało
@Martineiro2 жыл бұрын
@@zakandrzej ale wiesz, że jeszcze trzeba opłacić podatki, ZUS, izbę lekarską, księgowość? No właśnie chyba nie wiesz, takie pojęcie mają ludzie w tym kraju o prowadzeniu działalności.
@zakandrzej2 жыл бұрын
@@Martineiro kawa na ławę w takim układzie, oświeć nas tych czytających te komentarze, bo nadal mnie to ciekawi jak to wygląda w przypadku lekarzy... Ilu jest takich którzy się tylko utrzymują z gabinetu prywatnego, a ilu ma kontrakt z NFZ ?
@nellaitsme2 жыл бұрын
Czekam na operację serca żeby zacząć normalnie funkcjonować, ale po pół roku nie mam nadal terminu więc życzcie mi powodzenia :)
@zieel01652 жыл бұрын
Dobrze, ze ktoś to w końcu pokazał! Powinno to zostać nagłośnione bo co tu się wyprawia to ludzkie pojęcie przechodzi. Polska służba zdrowia NFZ leży kompletnie, nie potrzebna nikomu instytucja. Lepiej prywatnie
@Szczwany-Lisek Жыл бұрын
Zgadzam się, ale lepiej skupić się na korona świrusie i zapomnieć o innych chorobach
@RysiekOz2 жыл бұрын
Piszę ten komentarz przed obejrzeniem. Wspomnę, że jak ktoś jest zasłużonym honorowym dawcą krwi to ma również prawo na skierowanie do specjalisty dużo szybciej. Chętnie usłyszałbym co odpowiedzą Ci, gdy zadasz pytanie "A co w przypadku, gdy jestem zasłużonym dawcą krwi"? Ostatnio moja mama tak się umówiła do okulisty i czas oczekiwania z 4 miesięcy zmalał do paru dni(nie wiem nawet, czy nie jednego, ale nie chcę zmyślać).
@Viridiana_02 жыл бұрын
i jako osoba ze znacznym stopniem niepełnosprawności.
@Mafiozozek2 жыл бұрын
U mnie w przychodni osiedlowej też to respektują i ktoś tak wszedł "bez kolejki" po czym kilka dni później został pobity przez rodzinę jednej ze starszych pacjentek.
@husiek2 жыл бұрын
W Tarnowie do endokrynologa znajomy sie rejestrował 4 miesiące czekania ;) wiec chyba nie wszedzie w Polsce aż tak to kuleje myśle że jeśli było by wiecej telefonów to udało by sie znaleźć
@wiktoriaczuba97822 жыл бұрын
U nas rok 😆 ale tam tylko przepisuje receptę na tabletki i tyle 😆
@koprolity2 жыл бұрын
A przez te 9 lat cały czas trzeba za tę wizytę płacić.
@krzysztofkozowski61312 жыл бұрын
Ogólnie jeśli boli nas ząb to mają obowiązek przyjąć poza kolejką i jak najszybciej. Szkoda że nie powiedziałeś o tym w filmie bo dużo osób o tym nie wie. Ból zęba to czasem objaw jakiegoś schorzenia lub zawału. Mnie jak bolał ząb to mimo kolejek zostałem przyjęty na drugi dzień . Jestem w szoku że na recepcji tak to zlewają mimo że wspominasz o bólu..
@TG-lc4fn Жыл бұрын
Co do endokrynologa to ostatnio na wizytę przyjechał Pan do Opola ponad 400 km bo tam kazali mu czekać latami a u nas to kwestia ok 9 miesięcy. Za to są inne specjalizacje gdzie u nas czeka się latami a gdzie indziej jest za kilka tygodni. Do dermatologa miałem wizytę za 6 miesięcy a 30 km od Opola za tydzień. Kwestia tylko posiadania prawka by na tą wiochę było jak dojechać, bo się pkp tam nie zapuszcza i dla wielu to może być utrudnienie dlatego czekają u siebie.