Panie Kamilu. Dopiero zaczynam i oglądam po kolei Pańskie filmy. Pewnie już ktoś to napisał, albo sam Pan odkrył. Relacje lustrzanego odbicia działają na punktach, czyli jak by ktoś chciał by lustrzane odbicie dotyczyło całego wielokąta, trzeba lustrzane odbicie na tej samej osi zrobić dla wszystkich punktów obu wielokoąttjów.
@pszynk60923 жыл бұрын
Panie Kamilu, każdy odcinek pana autorstwa o F360 niezależnie od jego numeru jest mile widziany. Dziękuję za poświęcony czas na nakręcenie tego odcinka, bardzo miło się go oglądało.
@nordyk22 жыл бұрын
Najlepszy kanał na KZbin pod względem przekazywanych informacji.
@piotrkorzeniowski6283 жыл бұрын
Dla mnie odcinek "O" byłby super, i o taki był prosił, bo czasami wydaje się że się cos już wie, a potem okazuje się inaczej. A po drugie posłuchać kogoś kto tak dobrze tłumaczy to sama przyjemność
@niepamietam3 жыл бұрын
Cześć. Co do współliniowości. Czasem należy, albo rysunki techniczne tak opisują, zwymiarować punkt wirtualnego przycięcia odcinków. Na przykład położonych względem siebie pod ustalonym kątem i posiadających zaokrąglenie o promieniu R. Możemy wtedy na ich przedłużeniu wykreślić linie konstrukcyjne współliniowe przecinające się w punkcie i dalej punkt związać z tymi liniami i zwymiarować do reszty rysunku. Często nie ma możliwości wymiarować do środka łuku zaokrąglenia a i pomiar takiego wykonania jest bardzo trudny dla wykonawcy w realu. Natomiast wiązanie Curvature, pozwala na łagodne przejścia pomiędzy krzywymi. Na przykład wyjście splajnem z okręgu, albo jak pokazałeś łagodnym połączeniu splajnów. W opisie G2. Tutaj filmik Larsa kzbin.info/www/bejne/bXK7no17htyIrLs Tutaj jakieś materiały. www.designnews.pl/index.php?id=47&no_cache=1&tx_ttnews[tt_news]=2755&cHash=e9331db35b&type=98 pozdrawiam
@konradbob76609 ай бұрын
Świetny materiał! Jestem pod wrażeniem i bardzo dziękuje za taką wiedzę. Samemu to ogarniać to by mnie miesiące pochłonęły nauki. Bardzo dziękuje
@kinollman3 жыл бұрын
Świetne filmy i wszystko łopatologicznie wytłumaczone. Świetnie się to ogląda. Dzięki za poświęcony czas i determinację 🙂
@maciejbulanda22882 жыл бұрын
Jeśli chodzi o prostokąty to nie jest możliwe żeby jednocześnie były symetryczne i żeby była zachowana relacja pion/poziom boków (a taką mają w tym przypadku). Taki przypadek mógłby być możliwy tylko jeśli oś symetrii byłaby pod kątem 45 stopni.
@quitsmile50963 жыл бұрын
Do autora filmu, 15:02 polecam na przyszłość zapisać napisać sobie w punktach "ściągę" poruszanych tematów w danym odcinku (aby zerknąć w takich momentach) i już nie będzie takich problemów. Kawał dobrej roboty ogólnie. Pozdrawiam ciepło;)
@dewides3 жыл бұрын
Zajebiste filmy, wyświetleniami się nie przejmuj. Dopiero co odpaliłem licencję na Fusion 360 i chciałem się go poduczyć. Dzięki za pomoc i trzymaj tak dalej!
@6p45s3 жыл бұрын
co do prostokątów to każdą parę boków trzeba zaznaczyć osobno a odcinki to punkty na ich końcach i będzie hulać jak trzeba :D
@mldemigod Жыл бұрын
hmmm ?? coś knoce :(
@KtosiekAqua3 жыл бұрын
Dzięki za poradnik, czekam na bardziej zaawansowane, ale na pewno jasno i przejrzyście wyjaśnione dla osób nie obeznanych z CAD. Pozdrawiam
@ArcziMilano3 жыл бұрын
Kamilu, rewelacja z tym podręcznikiem!
@jerrylu37423 жыл бұрын
Ello, dzięki Królu Złoty! Lecę na patronite. :)
@jeeffi3 жыл бұрын
Super, Super, witam po przerwie. Tez mialem przeprowadzacze. Pozdrawiam
@dse-elektronik3 жыл бұрын
OK, działa już link, dzięki za szybką reakcję.
@ozi22773 жыл бұрын
Super fajnie! Pozdrawiam!
@fraktalon3 жыл бұрын
Fajne wideo dobrze tłumaczysz.
@ternetvizja3 жыл бұрын
Brawo.
@sekakk77463 жыл бұрын
super
@pawelszczyrek75103 жыл бұрын
Super odcinek - czekam na kolejny :)
@aimeiz13 жыл бұрын
Świetny kurs. Gratuluję. Wszedłem w Fusion360dzięki starym odcinkom i mimo że coś już potrafię, to z przyjemnością oglądam nową wersję. Podręcznik z animacjami - super. Odkryłem że w Fusion można wybrać interfejs o ciemnych kolorach. Zgodnie z sugestiami z kursów programowania, wszędzie staram się ciemne profile używać, aby oszczędzać już mocno przechodzony wzrok. Czy nie warto było by korzystać z ciemnego profilu w kolejnych odcinkach?
@lipka2222 жыл бұрын
Witam Panie Kamilu! SUUUUUUPER poradnik, jestem pod ogromnym wrażeniem. Przekazuje Pan ogrom wiedzy w sposób bardzo przystępny i czytelny. Oglądanie tego to czysta przyjemność. Jestem tutaj ponieważ zaczynam przygodę z Fusion 360. Z tego też powodu moje pytanie - może infantylne, proszę wybaczyć. Pracuję w AUTOCAD i tam nie ma potrzeby definiowania położenia obiektów np. linia czy okrąg - rysujemy linię i następny obiekt nie martwiąc się o jej definiowanie. Rozumiem że "taka uroda" ale na razie wydaje mi się to bardzo czasochłonne. Czym jest uzasadniony taki algorytm postępowania? Z góry dziękuję i pozdrawiam
@dariuszmigalski81643 жыл бұрын
Bardzo dobry poradnik, moje gratulacje. W curwature w zasadzie relacja występuje dowolnego splin'u z dowolną linia , prostokątem czy okręgiem, chociaż trudno mi powiedzieć do czego mógłbym taką zależność wykorzystać w modelowaniu. Faktycznie wydaje się, że spline łączy się po stycznej, ale np, dwa spliny złączone pod ostrym kątem już tak "zostają" i nie można edytować połączenia. Przy okazji pytanie, w "blachach" próbowałem ustawić wewnętrzny promień gięcia na "0" bo w naturze, jak uderza nóż giętarki to po wewnętrzu promień jest praktycznie zerowy a zewnętrzny jest równy grubości blachy , a Fusion, nie potrafiłem tego uzyskać mimo "zaprojektowania" swojego materiału. Jest na to jakiś sposób?
@homemade733 жыл бұрын
Jak zwykle ciekawy poradnik . Czekam na kolejne poradniki i pozdrawiam. PS. Popraw link do podręcznika, bo w takiej postaci nie działa. 2 razy "http".
@DariuszFly3 жыл бұрын
Sory że tu ale .... używam darmowego F360 no i potrzebuje zrobić plik dxf. Export do dxf w wersji darmowej nie działa. Można to jakoś zrobić inaczej aby wygenerować plik do wycięcia części projektu na cnc ?
@marcinmarczak6252 жыл бұрын
Witam. Czy prowadzisz kursy na fakturę?
@natomik81143 жыл бұрын
Hej, kolejny super odcinek - dzięki ;) , a jeżeli chodzi o odcinek "zero" to myślę że nie jest potrzebny.
@TomaszCorano3 жыл бұрын
No niezla statystyka .. ledwo 1miesiac i juz 1700 odwiedzin . :)
@3dkonstruktor1183 жыл бұрын
dziwnie znajomo mi wyglądasz ;D i jeszcze to nazwisko tez gdzies nie daleko slyszalem :D
@dse-elektronik3 жыл бұрын
Niestety po poprawce , link nie działa a jest ciekawie zapowiadający się. Pracuje na Freecad i to od 2 lat ale dzięki Tobie i tak jasnemu przekazowi biorę się ponownie za Fusion 360 , warto znać 2 systemy z resztą bardzo podobne do siebie.
@cezaryporydzaj3503 жыл бұрын
Szukam w F360 funkcji, która w EASEL nazywa się „Center to material” czy można wykorzystać do tego relacje? Np. Zaprojektować kilka otworów, zdefiniować odległości między nimi, zaznaczyć je i zrobić tak, żeby znalazły się na środku np. prostokąta?
@KamilSokalski3 жыл бұрын
Pierwsze co mi przychodzi do głowy, to musiałbyś zdefiniować tę relację przy pomocy linii pomocniczych. Umocować je przy użyciu relacji "center" względem boków prostokąta, a środki otworów zdefiniować przy użyciu "coincident" z linią pomocniczą.
@cezaryporydzaj3503 жыл бұрын
@@KamilSokalski dzięki, z poprzedniego odcinka nauczyłem się linii technicznej, to duża pomoc, będę zwyczajnie wymiarować do osi zamiast brzegów prostokąta. Teraz wykorzystam lustro i będzie szybciej.
@piotrsochacki88183 жыл бұрын
Pytanie do relacji Coincident i Concentric. Co decyduje który z elementów jest dostawiany (przemieszczany) do drugiego? Czy to kolejność ich zaznaczenia po wybraniu funkcji?
@KamilSokalski3 жыл бұрын
Generalnie zawsze powinniśmy relację ustawiać w pełni zdefiniowanych elementach szkicu. Wówczas nie ma znaczenia który klikamy jako pierwszy, gdyż to definicja względem zera będzie decydować o położeniu.
@piotrsochacki88183 жыл бұрын
Zadam pytanie dokładniej. Co zadecydowało w przykładzie Concentric (od czasu 18:11) że w pierwszym przypadku program przemieścił mały okrąg do dużego a następnie oba okręgi przeniesione zostały do łuku pomimo że kolejność wyboru (zaznaczania) obiektów była odwrotna. A jeśli chciałbym żeby stało się odwrotnie bez blokowania lub definiowania obiektów. Chodzi mi o wyjaśnienie zasady działania programu jak w przypadku Horizontal / Vertical, że linia ustawia się prostopadle do najbliższej osi. POZDRAWIAM!!!
@aimeiz12 жыл бұрын
W jaki sposób można spowodować, aby na szkicu, podczas pracy nad nim były widoczne wszystkie zdefiniowane wymiary? Zwykle trzeba kliknąć w element aby wymiary się pojawiły a część elementów ma wymiary określone poprzez constraints z tymi zwymiarowanymi. Również bywa, że mimo że element wydaje się całkowicie zdefiniowany, nadal nie jest "czarny". Nie daje się go poruszyć, zmienić wymiaru...próba dodania wymiaru czy niektórych constraints nie udaje się z komunikatem o nadmiarowej definicji. Zwykle pomaga zafiksowanie elementu (kłódka), ale wtedy nie wiadomo czego brakowało. Jest jakaś metoda aby dowiedzieć się jakiego wymiaru brakuje aby element się zaczernił?
@aimeiz12 жыл бұрын
Już znalazłem jak uwidocznić wymiary. Trzeba w sketch pallete zamarkować show diomentions. Przepraszam za zamieszanie.
@19Zeta46ml3 жыл бұрын
Cześć. Poradnik super👌🏼, ale nie wiem czy ze mną coś nie tak🤔😏, ale tło mi przeszkadza w czytaniu 😁 Rozprasza mnie 🙄😬
@Roccoco3 жыл бұрын
Jeżeli tworzysz kurs dla początkujących, wydaje się, że odcinek 0, jest niezbędny. Osoby, które znają podstawy mogą przecież odcinek pominąć. Widzę, że jest wiele osób początkujących, które nie mając do czynienia z projektowaniem, bardzo chętnie zapozna się z podstawowymi ustawieniami np. z-up, czy y-up
@piotrkorzeniowski6283 жыл бұрын
Dzięki za kolejny super poradnik, ale poradnik z linku nie dziala
@KamilSokalski3 жыл бұрын
poprawione, dzięki!
@iceman1982one3 жыл бұрын
Logicznie symetria powinna działać przy różnych obiektach po ustaleniu środka
@laibach19843 жыл бұрын
Cześć. Jeżeli chodzi o symetrię, to w kwestii prostokątów działa ona z bokami prostokątów, które są do siebie prostopadłe. kzbin.info/www/bejne/banch4iOhppnq8U
@niepamietam3 жыл бұрын
Cześć. Dodatkowo jeżeli zaznaczymy tyko środki okręgów to relacja symetryczności nie wpłynie na powiązanie ich średnic. Należy sobie zadać pytanie. Jeżeli robimy symetrię to jakie elementy mają być równo odległe od osi. Jeśli zaznaczymy całe prostokąty, a przecież to nie są obiekty tylko odcinki pod kątami, to fusion nie wie do czego ma nawiązać symetrię czterech odcinków. Chyba, że chciałeś żeby to była relacja symetryzująca wszystkie ich odległości a przy tym w wyniku i kształty. Czyli żeby po obydwy stronach były te same prostokąty. Ale to chyba tylko mirorem.
@XX-kd1os3 жыл бұрын
Działa również do boków, które są równolegle do siebie oraz pod katem do osi. Dobrze to widać na liniach, ktore sa ustawione po jakims katem do osi symetri. Rlacja wlasnie sie odnosi co do kata miedzy jedna linia a osia. Jak damy tym liniom symetrie to bd zachowywac ten sam kat wzgledem osi symetrii. Jesli ustawimy linie rownolegle do osi wtedy zachwouja taki sam wymiar liniowy wzgledem osi symetrii.
@marcinskrzek35433 жыл бұрын
... Roczna subskrypcja na dzień dzisiejszy to koszt około 2400 zł. OK, napiszę że nie jest to dużo w porównaniu z innymi programami ale moje pytanie brzmi czy według Ciebie warto wejść w to oprogramowanie jeżeli chcesz nauczyć się obsługi programu, poznać podstawowe funkcje, opanować je. Darmowe zamienniki są toporne, to tak samo można porównać z programami do grafiki wektorowej czy rastrowej. Darmowe są ok ale za kilkaset złotych program z rodziny Corel czy Adobe już robi różnicę .. jest odczuwalna przepaść i można wiele zyskać. Czy potrafił byś to jakoś ocenić - wycenić. ( tak jak to Ty czujesz ) :)
@KamilSokalski3 жыл бұрын
Wszak jest darmowa roczna licencja. Stworzona właśnie po to, aby poznać Fusion360 i przekonać się, czy warto iść w ten program. Strona dostępna po angielsku, ale bardzo czytelna: www.autodesk.com/products/fusion-360/personal
@drominick87363 жыл бұрын
Dopiero poznaje powoli ten program, ale wydaje mi się szalenie obiecujący, pod kątem zawodowym (niezbyt skomplikowane projektowanie). Taka cena za roczną subskrypcje w świecie profesjonalnym wydaje się wręcz śmieszna. I mam obawy, biorąc pod uwagę jak bardzo starają się związać ze sobą (wszystko w chmurze) że za parę lat, wraz ze wzrostem liczby użytkowników cena będzie rosła w kosmos. Z drugiej strony - jaki mamy wybór?
@ukaszkoc65303 жыл бұрын
Gdzie jest bro? :D
@jerrylu37423 жыл бұрын
Poradnik '0' wg mnie nie jest potrzebny (szkoda Twojego czasu), ale może inne osoby uważają inaczej.