Dėkui - o jei turi konkrečių dalykų, ką norėtum pamatyti video, rašyk :)
@tomasambro8 ай бұрын
Labai patiko, peržiūrėjau visą video, netgi ir aš patyriau jaudulio laukdamas Saulės užtemimo. Puikiai perdavėte emociją.
@Bertulijan8 ай бұрын
Same! Labai faina, kad perteikėte tą procesą ir emociją 🙏🏼
@azkeliones8 ай бұрын
Ačiū! Smagu, kad pavyko perteikti tai video - toks ir yra AŽ kelionių dienoraščių tikslas :) .
@aldonazukauskiene94892 ай бұрын
❤❤🎉❤❤🎉
@gizmomija8 ай бұрын
😀
@nerijus83353 ай бұрын
Čia rimtai atrodo kaip vakaras per užtemimą?
@azkeliones3 ай бұрын
Taip, atrodo :-) .
@tusaspyzdukas95898 ай бұрын
siaip ne ispanijoje o atlanto vandenyne sekantis uztemimas
@arunaszemaitis34748 ай бұрын
Ir kas?
@azkeliones8 ай бұрын
Kitas pilnas saulės užtemimas pasauly bus 2026 m. rugsėjo 12 d. ir jis bus matomas ir Ispanijoje, ir Atlanto vandenyne (o taip pat šiaurės Portugalijoje, Islandijoje, Grenlandijoje). Iš šių vietų Ispanija lengviausiai pasiekiama iš Lietuvos tiek pagal skrydžių ar nuvažiavimo galimybes, tiek pagal kainas tenai, todėl Aistė būtent ją ir paminėjo (pvz. pilnas užtemimas bus matomas Barselonoje).
@jonaspavarde85062 ай бұрын
Kur paziureti kokiose srityse jis bus, koks jos kelias?
@andmikus8 ай бұрын
Kitą kartą siūlau užtemimą (ar kokį kitą astronominį reiškinį) stebėti su teleskopu ar monokuliaru. Įspūdžių bus nepalyginamai daugiau. Aišku galima tų vaizdų ar video pamatyti internete, bet tai ne tas pats, kaip stebėti gyvai. Tik nepamiršti: stebint saulę teleskopu, PRIVALOMA naudoti specialų saulės filtrą.
@azkeliones8 ай бұрын
Žinau, buvo tokia mintis. Bet nuo jos "atgrasė" pavojai. Pasekmės pažiūrėjimo į saulę pe teleskopą, monokuliarą, galingus žiūronus su netinkamu filtru - apakimas. O problema, kad esi ne savo šalyje, savo įrangos neturėtum, o neaišku, kiek gali pasitikėti, ką parduoda ar siūlytų vietiniai - deja, Meksika šalis, pagarsėjusi apgavystėmis prieš turistus, jau ir teko susidurti - tad tikrai galėtų būti "netikrų" dalykų kur parašyta viena, yra kas kita. Jei ir koks 5-10% apgavystės šansas, tai jis per didelis, kai tokios galimos pasekmės. Aišku, ir šiaip surasti rimtesnės įrangos "paskolinimui" ar nuomai daugely pasaulio vietų gali būti sudėtinga. Kaip šitą sprendi? Turi savo teleskopą ir vežiesi? Bet, turbūt, maks. vis tiek galima / logiška nuvežti visą teleskopą ten, kur gali nuvykti automobiliu (t.y. ne į Meksiką). O tokie reiškiniai kaip užtemimai dažniausiai matomi tik toli nuo Lietuvos. Ar vežiesi savo filtrus, bet kur randi tinkamus teleskopus "laikinam pasinaudojimui" tuo metu, kai visi nori? Ar esi stebėjęs pilnus saulės užtemimus per teleskopą? Išties, būtų įdomu kada pamatyti.
@andmikus7 ай бұрын
@@azkeliones Kadangi saulė bei mėnulis yra didžiausi dangaus skliauto kūnai, tai ne detaliam jų stebėjimui nereikia masyvių prietaisų, užteks portatyvinio žiūrono ar net monokuliaro, kuris be problemų tilps į mažą rankinuką. Svarbu tik turėti galimybę jį pritaisyti prie stovo, stovas būtinas mano įsitikinimu, bet turinio kūrėjams stovas ir taip yra darbo įrankis :) Aišku dar reikia saulės filtro tinkamo stebėjimo prietaisui, tai čia gali tekti paieškoti, nes kartu dažniausiai neparduodamas. Šiaip dabartiniai keliautojai labai retai kada naudojasi optiniais prietaisais, visi tenkinasi telefonais ir kameromis, tai tas mane stebina, nes daug visko įdomaus galima pamatyti per žiūronus ir ne tik danguje :) Dar aišku yra veidrodiniai fotoaparatai su teleobjektyvais, bet čia jau kito lygio technika, kuri tai pat puikiai tinka užtemimų stebėjimui. Pats esu stebėjęs dalinį užtemimą teleskopu, o kasdieniam naudojimui imu kinietišką pigų mini monokuliarą.