@@MalinaC a bez funkcji sumakolor można jakoś obliczyć?
@MalinaC2 ай бұрын
@@mateuszkawala7208 można, tylko metodami kombinowanymi ręcznymi... z autofiltrem przykładowo 🙂
@tomekja30342 ай бұрын
Przydałoby się dopowiedzieć o tym, że funkcja sama się nie odświeża po pokolorowaniu kolejnej komórki
@MalinaC2 ай бұрын
@@tomekja3034 super uwaga 🙌
@longhorneye2 ай бұрын
VBA i mniej sprawnie autofiltr są rozwiązaniem problemu. Nie wyobrażam sobie dopisywania opisu do dużej liczby komórek zatem to dość naciągana metoda.
@MalinaC2 ай бұрын
@@longhorneye 🙂
@Marcin-v3e2 ай бұрын
Witam, jaką należy napisać funkcję by sumowała ona po wybranym kolorze wartości znajdujące się w następnej kolumnie na "tle" innego koloru ?
@MalinaC2 ай бұрын
@@Marcin-v3e Hej, a powiedz gdzie będzie określany ten kolor? Bo jeśli dobrze rozumiem, to można by użyć tej samej funkcji? Daj znać 🙂
@Marcin-v3e2 ай бұрын
@@MalinaC W kolumnie A mamy oznaczone kolorem niebieskim godziny pracownika natomiast w kolumnie B kolorem szarym oznaczone jest jego wynagrodzenie. Potrzebuję by na podstawie kolumny A oraz odpowiedniego koloru ( w tym przypadku niebieskiego ) były sumowane wartości z kolumny B.
@MalinaC2 ай бұрын
@@Marcin-v3e sytuacja robi się coraz bardziej skomplikowana 🙂. Tutaj zdecydowanie odradzam używanie kolorów, a skorzystanie z kolumn pomocniczych, w których wpiszesz komentarz taki, jak oznaczają kolory. Potem można użyć juz funkcji logicznych, aby liczyć odpowiednie wskazniki: wynagrodzenie, premię itp. Dosłownie w najbliższym filmie, we wtorek 2.09.2024 pokażę metodę z kolumna pomocniczą. A napisz proszę co mają oznaczać kolory, to zrobię film na tej podstawie 🙂
@Marcin-v3e2 ай бұрын
@@MalinaC Kolory oznaczają pracę na pierwszą lub drugą zmianę oraz poszczególne działy w zakładzie pracy.
@MalinaC2 ай бұрын
@@Marcin-v3e OK. I rozumiem, żę podsumowanie ma zawierać właśnie takie informacje: ile czasu pracowały osoby w konkretnych zakładach pracy na I i II zmianę?