Рет қаралды 26
Tym razem rozmawiamy z Sylwią Przondo, neurologopedką, która pracuje z pacjentami Przylądka Nadziei. Mimo, że na co dzień pracuje głównie z pacjentami chorymi onkologicznie, jej rady będą jednak cenne dla każdego rodzica.
Podczas tej rozmowy układamy wiedzę jak puzzle :
🧩Jak pomóc dzieciom zaakceptować jedzenie?
🧩 Dlaczego twarz to strefa intymna?
🧩 Dlaczego osłabione czucie głębokie sprawia, że dziecko szczypie inne dzieci?
🧩 Dzieci są mistrzami w wyczuwaniu emocji dorosłych. Jak to wpływa na jedzenie?
🧩 Problemy w szkole i komunikacja - kiedy warto skonsultować się z neurologopedą?
🧩 Nie wyrasta się z zaburzeń - wrasta się w nie - jak wcześnie rozpoznawać trudności i wspierać dziecko?
To odcinek pełen praktycznych wskazówek i wiedzy, która może pomóc wielu rodzinom. Posłuchaj i dowiedz się, jak wspierać dzieci w drodze do lepszego funkcjonowania - od pierwszych słów po świadome jedzenie. 🎧
____________________________________________________________
“Onkopodkast - Jestem z Tobą” to wyjątkowy projekt, który powstał dzięki współpracy Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową i Uniwersytetu Wrocławskiego. Joanna Morawiecka i Małgorzata Kolankowska rozmawiają z pacjentami Przylądka Nadziei, ich opiekunami, personelem szpitala, pracownikami fundacji i wolontariuszami o tym, jak wygląda życie dzieci i nastolatków chorujących na nowotwory. Onkopodkast ma pomóc pacjentom i ich rodzinom oswoić się z nową sytuacją, a także szerzyć wiedzę o dziecięcej onkologii wśród tych, którzy z nowotworami jeszcze nie mieli styczności.
Prowadzące Onkopodkast:
Dr Małgorzata Kolankowska - pracuje jako adiunktka w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego i koordynatorka projektów w Akademickim Centrum Badań Ex-centrum Olgi Tokarczuk. Jej pasją są rozmowy z innymi ludźmi. Autorka reportażu „Wyspa. Mamo, przyjedźcie! Powiedzieli mi, że mam raka” (Wydawnictwo Cyranka 2020).
Joanna Morawiecka - antropolożka, wykładowczyni, dziennikarka. Absolwentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UWr. oraz Studium Doktoranckiego Wydziału Nauk Społecznych UWr. Badaczka polskiego środowiska filmowego. Tworzy i współtworzy reportaże dźwiękowe. Pracowała w Polskim Radiu Wrocław. Współpracowała m.in. z I i II Programem Polskiego Radia, Studiem Reportażu i Dokumentu PR, Muzeum Współczesnym we Wrocławiu, a także z CK Zamek w Poznaniu. Na stałe związana z Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim.
Dziękujemy Amelce i Olusiowi Kozakom za użyczenie głosów do Onkopodkastu!