"Helló olvasó", hát nagyon hiányzott már ez a bejelentkezés. Örülök hogy újra így hallak
@mariatilger99622 жыл бұрын
Én is pont erre gondoltam.😊♥️
@zsofiah.64092 жыл бұрын
Hálás vagyok ezért a Rudolf Péter beszélgetésért! Köszönöm szépen!
@poschjucus19712 жыл бұрын
Ahogy hazaértem, máris KZbin-t kapcsoltam és nem is csalódtam! 🙂 Az első vendég egy kifejezetten JÓ EMBER! Jó volt hallgatni! Ági, nagyon jól kérdezel és úgy szeretem, amilyen értően tudsz figyelni a beszélgető partnereidre! Várom a jövő keddet! ❤
@zsofiawintsche4922 жыл бұрын
Remek indítás volt, nagyon élveztem a beszélgetést, Rudolf Péter amúgyis a kedvenceim közé tartozik. Ági te is izgultál az elején szerintem, figyeltem a kezedet 😊. A könyves adaptációkról eszembe jutott egy régebbi, de zseniális színházi előadás, a Száll a kakukk fészkére a Madáchban. Koncz Gábor, Béres Ilona, Bujtor István főszereplésével, beszippantott az az előadás. Várom a következő hetet, még egyszer nagyon jó beszélgetés volt!
@dorottyaantal65422 жыл бұрын
Szuper rész volt, nagyot örömködtem, mikor megláttam, hogy lesz újra podcast is :) Az Eufóriát éppen a múlt héten olvastam Stockholmban, és nagyon kellemes meglepetés volt, tényleg tűpontos ábrázolást nyújtott az írónő a mentális problémákról. Sajnos sok éve érintett vagyok a betegség által, ezért tartottam tőle, hogy triggerelhet, vagy pedig "szokásos" hollywoodias módon lesz ábrázolva a bipoláris depresszió, de ezzel szemben kifejezetten jó élmény volt, sok ponton tudtam kapcsolódni, és tanulni belőle a külső szemlélő szemszögén át. Persze azt nem tudhatjuk, hogy Sylvia mit élt át pontosan (bár Az üvegbura alapján azért sejthető), de én is valahogy így képzeltem el korábban. Szóval +1, olvassátok az Eufóriát és Sylvia Plath-t! :)
@zoltangaal7962 жыл бұрын
Ez bliriáns volt! De jó volt újra hallgatni és milyen jó látni hogy a kis bólt egy rádió stúdióvá vált. Ma reggel útban a dolgaim intézésében hallgattam és néztem vezetés közben! Nagyon jó hogy a podcast újra indulását Rudolf Péter kezte el . Nagyszerű riport volt egy kicsit belelátni a színház efy nagyszerű művész világába. A podcadt után le veszem a polcról a Doplert és elolvasom! ( Első ajándék könyvem volt a Libertineből ) Lelkes hallgatója vagyok a sorozatnak an mit újra hallgatnom. 😍😍😍😍😍😍😍❤️
@hodiadri2 жыл бұрын
Hidegrázós volt újra hallani, hogy Hellooo Olvasó 😻 nagyon örülök, hogy újra lesz podcast 😊
@bodita212 жыл бұрын
Annyira hiányzott a podcasted Ági, és ahogy Rudolf Péter mondaná köszönök mindenkit!!!
@jesuisanamie2 жыл бұрын
Be kell valljam, munka közben hallgattam, de nem lehetett abbahagyni, minden perce élmény volt. :) És újabb könyvek kerültek a végtelen listámra. Örülök, hogy újraindult a podcast! :)
@vidamgabica2 жыл бұрын
Annyira megörültem Rudolf Péternek. Teljes mértékben édesapámra hasonlít. Egyszerű, szerethető ember.
2 жыл бұрын
Nagyon örülök, hogy újra indult a podcast, eszméletlen izgalmas volt ez a rész! Közben az jutott eszembe, 13 évesen pont a Szegedi Szabadtéri színpadán láttam az Elfújta a szél musicalt és később, mikor 17 évesen olvastam a regényt, mekkora kedvenc lett, ehhez a színház élmény is erősen hozzá adott! Sylvia Plath Üvegbura könyvét nagyon szerettem, plusz egy 2003-as film is készült az íróról, Sylvia a címe és Gwyneth Paltrow játssza, zseniális lett az is! Kíváncsian várom már, hogy az Eufóriát is elolvashassam, szerintem nagyon fog nekem tetszeni. 🥰
@viviencsirkovics40322 жыл бұрын
Szia Ági!Nagyon szeretem amit csinálsz!Most a "Kis herceg" kapcsán - ami ugye nem kifejezetten gyerekeknek íródott- merült fel bennem, hogy nagyon hasznos lenne, ha gyerekeknek, különböző korosztályokra lebontva is ajánlanál, ajánlanátok olvasnivalót!10 éves a kislányom és én is keresem, kutatom, hogy mi az ami már neki való lehet, hogy értse is, de ne legyen unalmas! Köszönöm, ha elolvasod és méginkább, ha meg is valósítod!
@remekelek642 жыл бұрын
Ha Rudolf Péter lenne a miniszterelnök- az egy remek ország lenne. Igazi humanista, akiből árad a jóság és ez a környezetére is termékenyítőleg hat.
@annakovacs54322 жыл бұрын
Jajj, nagyon jól sikerült ez a podcast! Nagyon érdekes volt, engem színházi emberként különösen megfogott a beszélgetés. A Nagy Gatsby-t pedig én is ajánlom, már többször láttam, és elképesztő, magával ragadó világot hoztak létre az alkotók (Bakó Gábor koreográfiáját pedig itt emelném ki). Alig várom a következő beszélgetést!
@eszteradam62282 жыл бұрын
Nagyon hiányzott ez a podcast és nagyon örülök, hogy újra hallgathatom! :)
@vivienbanyak3102 жыл бұрын
Végre, csodalátosan kezdődik a nap🤩
@edit07162 жыл бұрын
Annyira örülök neked Ági! 💛
@annan76552 жыл бұрын
De hiányzott a "Hello Olvasó" nekem is. Annyi podcast rész után, most már libertine-es bögrével kuckózva nézem. Amit véghez viszel Ági, az nagyon fontos.
@katalinmatefi88202 жыл бұрын
Gratulálok Ági🥰
@czelfrida882 жыл бұрын
ajánlom szívből a Trojka Színházi Társulás Anna Karenina előadását is, nagyszerű adaptáció, csodás színészek és rendezés, különleges helyszín. nekem hatalmas élmény volt a József és testvérei is az Örkény Színházban, 5 órás előadás, de ez egy percig nem tűnt fel. sajnos már levették műsorról, de online még elérhető.
@zsokatajta33112 жыл бұрын
Köszönőm, nagyon szuper volt!
@kisakosh2 жыл бұрын
Ha már ajánlás akkor én a következő műveket tudnám elképzelni színpadon: Puskin: Anyegin Móricz Zsigmond: Rokonok (erősen reflektálva a korunk magyar politikájára, ami azért is érdekes, mert a 2006-os film pont ezt tette és, ha megnézi az ember mostanság, akkor ma túl nagy különbség nincs, sőt...!) Adaptációk: Akira Kurosawa- Testőr c. filmjét az amerikaiak ~ 1962-ben ellopták, ugyanis az Egy maroknyi dollárért (ha jól rémlik a cím) film western környezetben egy az egyben ugyanaz a film, és még csak fel sem tűntették Akira Kurosawa nevét, amiért ő rettentő mérges volt ám! Clint Eastwood látta a filmet akkoriban és az a benyomása támadt, hogy nagyon jól megállná a helyét a vadnyugaton. Ezért, a lopásért nagyon sokat kellett fizetniük Akira Kurosawanak. A történet nem nyugodhatott, mivel '96-ban Bruce Willis - Az utolsó emberig c. filmben játszotta el megint csak a "testőr"-t, ám Ezúttal feltűntették Akira Kurosawa nevét. Immáron az 1930-as évek szeszcsempészet időszakában játszódik a Testőr története. -- az eredeti mű változtatásai -- Bizonyos tekintetben én magam ellene vagyok ennek a törekvésnek, amikor a színdaraból elvész a mű eredeti mondanivalója és aktualizál, másképp akar valamit láttatani, az eredeti szerzővel szemben, átírják a könyvet, mert buzog benne a kreativitás. Ha ennyire jó, miért nem ír saját művet, merül fel a kérdés. Ezekbe az adaptációkba a kedves író világlátása is betüremkedik és totálisan eltorzítja az író eredeti szándékát és a műve mást jelent, úgy = félrevezetés. Shakespeare műveit átírni nem tanácsos, mivel az emberiség egyik - ha nem a legnagyobb - drámaírójának szavait átmeg-átírni, az én szememben dőreség.
@centauriweb2 жыл бұрын
Nagyon jó! :-)
@zsuzsannagardonyi3664 ай бұрын
Tudom, hogy sokan ezt csak hallgatják és nem nézik, de javaslom máskor a papucs mellőzését interjú készítésekor. Stílusosabb kultúrákban, például az olaszok, papucsban csak strandra mennek.
@agiht20022 жыл бұрын
Szuper kis beszélgetés volt, amiért köszönet Neked Ági. 29:18-nál Tóth Péter nevet említed Rudolf Péter helyett?
@greczitamasne2 жыл бұрын
Bocsánat, h hamarabb válaszolok, mint Ági: csupán elhadarja a nevet, tovabbá pont akkor vesz levegőt is, de ott van az a vezetéknév 😇
@flytrans55612 жыл бұрын
@@greczitamasne igen igen. Többször visszatekertem. De igen.. ott van az a Rudolf :)
@tundeerdei73412 жыл бұрын
Kedves Ági! A norvég író és könyvének címét nem értettem pontosan. Leírná? Köszönöm!
@agatitytube2 жыл бұрын
Én szívesen hallgatnám a podcast aéklalmazásomban, van RSS link?