Radek, ty jesteś wspaniałym nauczycielem. Dużo się nauczyłam dzięki twoim refleksja. Gratuluje talentu!
Жыл бұрын
Dziękuję bardzo i nie wiem co więcej napisać... bardzo miło mi się zrobiło :) pozdrawiam!
@nvelopes2 жыл бұрын
Szacha widział, szacha dał. Analogia do Lewandowskiego też niezła. Dobrze się uśmiałem i czegoś nauczyłem przy okazji, o więcej proszę :)
2 жыл бұрын
Dzięki! To mnie cieszy... :) Oczywiście będzie więcej. Produkcja kolejnych filmów powinna ruszyć w przyszłym tygodniu.
@malgorzatamegan16582 жыл бұрын
Fajnie ogląda się partie z komentarzem, to jak mecz z dobrym komentatorem. :) I też chętnie zobaczę serię filmów o błędach, więc komentarz i łapka zostawione.
2 жыл бұрын
Dzięki! To był dobry mecz, dużo goli, to się dobrze ogląda! :)
@Piiwko92 жыл бұрын
Dzięki. Bardzo fajny pomysł na filmik z analizą błędów. Na pewno obejrzę pozostałe rankingi i ewentualne przyszłe serie.
2 жыл бұрын
Dzięki również! Zrobię krótką przerwę, żeby nie wdarła się monotonia i kiedyś zrobimy drugą serię z partiami rapid.
@jinxy67822 жыл бұрын
Jest film na miły wieczorek, pozdrawiam :)
2 жыл бұрын
Na Polsacie czy TVN? ;) pozdrawiam!
@jinxy67822 жыл бұрын
@ Tylko rzetelna i prawdziwa Telewizja Polska 😉
2 жыл бұрын
No tak, sam się o to prosiłem... :)
@louiscypher69192 жыл бұрын
Super, czekam na drugą część.
2 жыл бұрын
Dzięki!
@szymonk.72372 жыл бұрын
Dobry kontent 😁 Mogłaby być z tych trzy-odcinkowców mega seria (lepsza niż niejeden speedrun 😁). Nawet oparta o MegaBitwy jak tu 😁👌
2 жыл бұрын
Dzięki! Jak temat trafi na podatny grunt to oczywiście jest opcja żeby to rozwijać :)
@marksmanw875611 ай бұрын
Nie wiem jak dobrzy są zawodnicy w tym przedziale, ale dla mnie omówione błędy wydają się dosyć czytelne podczas gdy sam nie jestem w stanie rozegrać sensownie partii na stockfishu na najniższym poziomie :))))) Nawet nie chodzi o wygraną, ale algorytm jest tak ustawiony, że w zasadzie każdy moje posunięcie (po kilku ruchach) jest do ciężkiego bicia -kontrowania , pomimo rozpoczynania gry od próby zdobycia środka, wyjść angielskich i przestrzegania zasad o których mowa (np 1 ruch w debiucie etc) No chyba, że jest tak, że nie ma różnicy między 1 a 4 poziomem i jest to jakaś fikcja tej strony. Taka dłuższa obserwacja bo zdziwiony jestem, że takie są pomyłki, kiedy mnie się wydaje, że sam jestem ich świadom, a jednocześnie nie mogę rozegrać partii na najniższym poziomie z komputerem :))
11 ай бұрын
Może to jest fajny pomysł na kiedyś na program na żywo żeby pograć ze stockfishem od poziomu 1 do 8 i zobaczyć na jakim poziomie gra. Żeby ograć poziom 1 na pewno trzeba się dobrze bić... :) nie dawaj bić swoich, bij jego, tak mi się przynajmniej wydaje, może sprawdzimy w sobotę na streamie.
@marksmanw875611 ай бұрын
@ Ewentualnie jest tak, że ja czegoś jeszcze nie czuję zwzgl. na znikomy staż. Tzn sama świadomość teoretyczne, że coś widzę u kogoś i te podstawy nie są nowością, nie musi się przekładać na rezultat. Tu trzeba coś więcej. Ogrania się, przegrania wiele razy aby właśnie teoretyczna wiedza nie była aż tyle w ogonie i bardziej nadążała za przebiegiem rozgrywki. Więc nie sądzę aby dla Ciebie to było wyzwanie. Myślę, że jest w tym coś więcej ...a z racji braku doświadczenia jeszcze się do tego nie dokopałem. ps. świetny kanał.
@marksmanw875611 ай бұрын
" ...nie dawaj bić swoich, bij jego, tak mi się przynajmniej wydaje ..." - pytanie jaki sens ma bicie, gdy bijesz piona a oddajesz figurę, tudzież tracisz 2 swoje i pozycje. Jakiś czas temu robiłem nawet screeny aby lepiej analizować jak to możliwe, że nie ma ruchu w absolutnie żadną stronę żeby nie zostać wytłuczonym, a na szachownicy zbite są po ledwie 2-3 figury. Mój wniosek tylko taki, że jak dla mnie próg wejścia jest o wiele za duży, mimo, że nie mam żadnego problemu ze zrozumieniem i odczytaniem takiego filmu jak powyżej.
11 ай бұрын
Aż z ciekawości zagrałem z tym 1 poziomem :) Gra całkiem przyzwoicie, ale do pewnego momentu, potem zaczynają pojawiać się poważne błędy np. ja go zbijam a on nie odbija, albo komputer wystawia swoją figurę na zbicie, oczywiście trzeba to zauważyć. Podstawa w szachach to zdobycie przewagi materialnej i oczywiście jeżeli zbijasz piona, a on Tobie figurę to znaczy że to Ty dałeś się pobić :) Trzeba grać, dużo grać, a potem jeszcze więcej. Nauczyć się sprawdzać gdzie robimy błędy (analiza) i na początek najważniejsze to pilnować tego materiału w szachach. Powodzenia! :)
@plrc45938 ай бұрын
@@marksmanw8756 Z ciekawości: robisz zadanka taktyczne?
@turystalm35772 жыл бұрын
czesc.bardzo pomocne filmiki...
2 жыл бұрын
Dzięki!
@juliancay52605 ай бұрын
Nie ma to jak dobry nauczyciel. Może wreście dobije tysiaka : D
5 ай бұрын
Dziękuję bardzo no i powodzenia! ;)
@szymonk.72372 жыл бұрын
Proponuję akcję - jeśli ten filmik dostanie 100 łapek, albo 50 komentów to Radek robi z tego serię filmów (takich trzyodcinkowców 500-1000, 1000-1500, 1500-2000 i znowu 😁). Co Ty na to Radek ? Co na to widzowie ? 😁👍👍👍
2 жыл бұрын
Dobra, wchodzę w to! :) Czego się nie robi dla widzów? :) Ahaaaa, speedruna się nie robi dla widzów... :)
@malgorzatamegan16582 жыл бұрын
Grałam sobie dziś bez konta na chess jako gość poziom "Nowy w szachach", przeciwnikiem też był gość tylko że jemu pokazywało przy nazwie ranking, niecałe 800 z tego co pamiętam. Raz się poddał bo szybko podwalił hecia i graliśmy rewanż. Potem też się poddał, już myślałam że dał mi mata ale nie, okazało się że oddał hecia więc znów się poddał, informacja zwrotna dla mnie po partii była: 4 błędy, 3 poważne błędy, 2 przeoczone wygrane. Skopiowałam PGN i wkleiłam tak osobno do strony z analizą (bo jako gość nie mogę analizy robić), nie znam się jeszcze na tym co i dlaczego było błędem ale z tego co zrozumiałam z analizy to że po 15. oraz 17. ruchu białych ja miałam -M8 czyli szansę na mata w 8 ruchach. Ja nieraz nie widzę jak mogę dać w dwóch ruchach a co dopiero "przeoczona wygrana" w ośmiu ruchach, hehe. I tak na końcu z tego co widzę mogłam dać mata, ale przeciwnik sam się już poddał więc i tak wygrałam. Jeśli ta seria się przyjmie i chciałby Pan materiał do szukania kolejnych błędów to zostawiam PGN do skopiowania: 1. d4 c6 2. Bf4 d5 3. Nf3 Qb6 4. e3 e5 5. Bxe5 Nd7 6. Bf4 Bb4+ 7. c3 Ba5 8. e4 dxe4 9. Qe2 Nf8 10. Qxe4+ Be6 11. Bc4 Nf6 12. Qe5 N8d7 13. Qd6 Bxc4 14. Be5 O-O-O 15. Ng5 Rhg8 16. Nxf7 Rdf8 17. Ng5 Qxb2 18. Qc7+ Bxc7 0-1
2 жыл бұрын
Dzięki! Oczywiście najlepiej nie podwalać hecia, ale nawet jak to się zdarzy to jeszcze nie jest powód żeby się poddawać :) Myślę, że warto walczyć to końca i starać się tworzyć przeciwnikowi problemy, "dopóki piłka w grze..." Oczywiście większość takich partii i tak przegramy, ale czasami uda się coś uratować i to dobry nawyk na przyszłość - walka do końca, obrona trudnych pozycji.. w ten sposób też się w szachy wygrywa. Pzdr!
@malgorzatamegan16582 жыл бұрын
@ Też myślę, że mógł powalczyć ze mną do końca, ale jednak wolał się poddać dwa razy. Pozdrawiam :)
@piont39282 жыл бұрын
28:25 przecież ten ruch jest bardzo słaby, ponieważ można zagrać skoczek f6 i zgarnąć wieżę.
2 жыл бұрын
Racja! Dzięki za uważne oglądanie filmiku :)
@toffikwojcik13513 күн бұрын
Aż trudno mi uwierzyć że tak grali ludzie z rankingiem około 1000, ja gram na poziomie 800 i nikt mi takich błędów nie robi w partii ,aż takich, a te manewry skoczkami to jak w Gambicie Sandomierskim u Marianczello :D
@krol_f8 Жыл бұрын
15:50 szachy to jest sport drużynowy... no Fisher też to zarzucał ruskim...😉
@pan.szreder694911 ай бұрын
U mnie typowy błąd przeoczenie :(
@plrc45938 ай бұрын
Mowa o chesscomowym rankingu 500-1000, czy lichessowym? :P
8 ай бұрын
Lichess :)
@plrc45938 ай бұрын
@ Lichessowe 500, w przeliczeniu na chesscomowe 200 to juz by było jakieś spektrum autyzmu :P
@plrc45938 ай бұрын
7:50 - xD
@Tomasz2662 жыл бұрын
Zdecydowanie wolę grać z zawodnik z rankingiem 1200 i wyżej niż z takim poniżej 1000. Ci pierwsi grają uczciwie, ci drudzy często grają z pomocą komputera czy innego automatu.
2 жыл бұрын
Oszuści są wszędzie, to plaga, każdego w końcu zablokują, taki urok grania online... My gramy dla przyjemności, więc najlepiej się tym nie przejmować...