Nie ma mowy o krytycznym myśleniu poniżej 1000 naukowych książek (co prowadzi do lekkiego paradoksu, bo wiedza- sama w sobie- jest już mało użyteczna, ale jak nie przejdziemy "procesu kształtowania naukowego umysłu', to będziemy gadać bzdury i to nawet będąc bardzo inteligentnym), a bez niego nie ma rozwoju przy użyciu AI (ani nie ma kreatywności, etc.).
@andrzejwodynski23 күн бұрын
Właściwie to można by juz rozwiązać uniwersytety, sztuczna inteligencja zajmie się nauką a ludzie będą wykonywać to co im mówi i tak będzie najlepiej, wystarczy sobie wyobrazić ile produktów mogą wytworzyć osoby które nie musza już się uczyć 5 lat tylko mogą od razu rozpocząć pracę.
@marcin313622 күн бұрын
Nie przekracza ludzkiej percepcji, bo algorytmy przegrywają z tzw. "intuicją ekspercką" (ale to ca. 0,001% społeczeństwa). Reszta ma problem, bo imitacja kwantowości (nowy procesor) umożliwia interpretację oraz zapamiętanie/ użycie "superpozycji" ("Kot Schrodingera"). No... ogólnie lipa :))) *Ale jak ona wygrała w szachy/ GO, to wygrała TYLKO z jednym ośrodkiem w mózgu (poza tym, w w mózgu szachistów następuje patologia adaptacji jednego ośrodka mózgu [chyba odpowiedzialnego za pamięć trwałą, czy jakoś tak] do wąskiej specjalizacji). Czyli AI nie wygrało z całym mózgiem człowieka i jeszcze bardzo daleko do tego (mooooze prawdziwy kwant będzie miał szansę, ale nadal nie pokona wszystkich, tylko 99,9999999% :)