Moc se těším na brzké dění v kosmonautice a děkuji Vám za informace❤Dobrá práce🎉
@SvetKosmonautiky16 күн бұрын
Díky za sledování i za pochvalu. :-)
@jirikult72916 күн бұрын
Děkuji za informace
@SvetKosmonautiky16 күн бұрын
Není vůbec zač. ;-)
@janinka987116 күн бұрын
Děkuji Vám za zajímavé informace, videa, záběry a skvělý komentář 🚀👍 Je stále na co se těšit. To mi dělá radost. Příjemné dny přeji a hodně zdraví.
@SvetKosmonautiky16 күн бұрын
Díky moc za sledování i za pochvalu. :-)
@JaromirMencler16 күн бұрын
Děkuji 49 týden se povedl velice kvalitní informace
@SvetKosmonautiky16 күн бұрын
Díky moc za sledování i za pochvalu. ;)
@jasminkatomkova4 күн бұрын
Děkuji za týden v Kosmonautice Dušane 🙂
@SvetKosmonautiky4 күн бұрын
Díky za sledování. ;-)
@vlk855315 күн бұрын
Nevím zda sem ten dotaz patří. Hliník je nebo není problém pro O³ stejně jako freony ? Četl jsem takový nesmysl, že kovy vesmírného odpadu porušují ozónovou vrstvu. Zejména hořením zmiňovaného hliníku, a spekulují o dalších kovech... DoDotaz, my neumíme vyrobit O³ ?
@SvetKosmonautiky15 күн бұрын
Je pravda, že motory na tuhé pohonné látky obsahují práškový hliník, který během spalování vytváří pevné částice oxidů hliníku a další chemické látky, které mohou interagovat s ozónovou vrstvou. Oxidy hliníku mohou sloužit jako povrch pro chemické reakce, které štěpí molekuly ozónu, čímž dochází k jejímu narušování. Je ale nutné dodat, že motory na tuhé pohonné látky se používají na menšině raket, takže ten vliv není tak hrozný. Vámi zmiňované zániky kosmické tříště problémem v zásadě nejsou. V drtivé většině totiž tyto objekty zanikají (shoří) o několik desítek kilometrů výše, než kde se nachází ozonosféra. Ozon vyrobit umíme - ostatně někteří lidé mají doma generátor ozonu. Ale problém je dostat jej do ozonosféry ve výšce cca 25 km.