Битва при Пуатьє - поворотний пункт в історії Європи

  Рет қаралды 25,696

Tais

Tais

Күн бұрын

Пікірлер: 73
@sashkoslastyon6726
@sashkoslastyon6726 Ай бұрын
За 13 століть після битви при Пуатьє, міграційна політика Європи знівелювала її здобутки. І, дивлячись на сучасну Францію, Карл, мабуть, перевертається у труні. Дякую за цікавий випуск.
@ВалерийКовтун-й4й
@ВалерийКовтун-й4й Ай бұрын
Битва з арабами при Пуатьє відбулася в Vlllcт., під час столітньої англо-франкської війни при Пуатьє відбулася битва в 1356р. А що за битва була в Xlllcт. згадана вами?😮
@tais786
@tais786 Ай бұрын
Дякую за коментар!
@SergioNechiporenko
@SergioNechiporenko Ай бұрын
Чому ж?З покін віків міграція людства йшла зі сходу на захід.Ви мабуть погано вивчали історію міграцію народів.Але то таке.Індо-європейські народи зі сходу на захід,нормандські народи з півночі на південь,з півдня на північ арабські та ін. східні народи.Й що з того?Так званні "темні віка" звідки прийшли?
@РоманЛев-ж9х
@РоманЛев-ж9х Ай бұрын
​@@ВалерийКовтун-й4йВін мав на увазі 13 ст.часу
@sashkoslastyon6726
@sashkoslastyon6726 Ай бұрын
@@ВалерийКовтун-й4й Не у 13-му столітті, а за 13 століть, тобто зараз.
@SeverusBob
@SeverusBob Ай бұрын
Дуже цікаво дякую🤝Хай квітне український🇺🇦 ютуб!💛💙☮️
@AS_mund
@AS_mund Ай бұрын
Чудовий матеріал. Дякую!
@igormytko8662
@igormytko8662 Ай бұрын
Дякую. Дуже цікаво і інформативно. Історія дуже цікава.
@tais786
@tais786 Ай бұрын
Дякую за коментар!
@IVWOR
@IVWOR Ай бұрын
Цікава та пізнавальна історія. Дякую 💙💛
@tais786
@tais786 Ай бұрын
Дякую за коментар!
@АртурОмельяненко-з6ц
@АртурОмельяненко-з6ц Ай бұрын
Дякую!!!!!!!!!
@tais786
@tais786 Ай бұрын
Дякую за коментар!
@aberhudraulic83
@aberhudraulic83 Ай бұрын
Мусульманський світ поміняв стратегію. Почекали сім століть, та пішли далі завойовувати стару Європу, тільки іншим шляхом . 😅
@andriysychuk7799
@andriysychuk7799 Ай бұрын
Яким? Це коли напівголі та напівголодні мусульмани втікають від смерті в ситій та безпечній Європі? Тільки в хворій голові могла народитись ідея, що це чийсь цілеспрямований задум. З такою логікою - і теперішня війна - це задум Зеленського українізувати Європу...
@aberhudraulic83
@aberhudraulic83 Ай бұрын
@ ми видно з тобою про різних мусульман говоримо. Я кажу за тих які приперлися в Європу, аби сидіти на дотації, екстремістів, мусульман, які гвалтують наших жінок…
@Adam-dh5vl
@Adam-dh5vl Ай бұрын
@@aberhudraulic83 З яких пір німкені та француженки наші?
@aberhudraulic83
@aberhudraulic83 Ай бұрын
@@Adam-dh5vl наших жінок, українських, в Євросоюзі. Наші, це означає наші.
@andriysychuk7799
@andriysychuk7799 Ай бұрын
@@aberhudraulic83 Інколи французи й німці гвалтують наших жінок. Інколи наших жінок гвалтують українці...
@andriymakarov
@andriymakarov Ай бұрын
Дякую, дуже багато моментів не знав, про саму битву я і раніше читав чимало матеріалів, а от про наслідки битви тут добре розібрано + загальна ситуація до битви. До речі, так саме той кінний розвід загін який вдерся в табір мусульман і став поворотним моментом в битві. Там взагалі непроста битва була у всіх відношеннях. Ще раз дякую за Вашу працю.
@tais786
@tais786 Ай бұрын
Дякую за коментар!
@Козак-БандерівецьЗапорізький
@Козак-БандерівецьЗапорізький Ай бұрын
Вподобайка каналу. Вітання Таіс із Козацького Запоріжжя ! Слава Україні ! путін Хуйло тричі !!! 💛💙🇺🇦
@tais786
@tais786 Ай бұрын
Героям слава!
@ВасильМаксименко-й5н
@ВасильМаксименко-й5н Ай бұрын
ЧУДОВО !
@tais786
@tais786 Ай бұрын
Дякую за коментар!
@ВолодимирТартаковський
@ВолодимирТартаковський Ай бұрын
Як багато в історії цікавих сторінок, про які нам раніше не розповідали, або розповідали одним рядком
@tais786
@tais786 Ай бұрын
Дякую за коментар!
@ИгорьГорбуз
@ИгорьГорбуз Ай бұрын
Щиро дякую Вам за цікаве відео вподобайка в підримку канала Слава Україні Україна завжди буде Вітання з Казакстану❤❤❤❤❤❤
@tais786
@tais786 Ай бұрын
Дякую за постійну підтримку!
@Alegerkules5775
@Alegerkules5775 Ай бұрын
Історію треба вивчати,щоб в майбутньому не повторювати помилок минулого
@triofagot8849
@triofagot8849 Ай бұрын
Дякую за вашу працю, дуже познавально. Хочу додати, що лицар з французької "Шевальє", означає "вершник, кінний воїн", бо шеваль (шваль) - то є 🐎.
@АнатолийГарагуль
@АнатолийГарагуль Ай бұрын
Чисельність арабського війська "від 20 до 80 тисяч". Це з яких джерел такі "точні" дані?
@tais786
@tais786 Ай бұрын
Точні дані пошукайте в математиці чи у фізиці. Історія наука залишків, тому, те що залишилось, те й використовуємо. До того ж історичні дані завжди опосередковані людським фактором, а люди по-різному оцінюють події і можуть навіть збрехати. Тому в науковій праці завжди необхідний аналіз джерел. У мене ж науково-ПОПУЛЯРНИЙ ролик, до того ж, обмежений у часі. Тому я не можу ,і не маю часу аналізувати повідомлення джерел. Є оцінки 20 тисяч, є більше, крайня - 80 тисяч, ось я їх і наводжу.
@АндрійБай-т3я
@АндрійБай-т3я Ай бұрын
Розумієте,усі дані беруться або з писемних джерел ( а там чаааасто любили художні перебільшення) або з дослідників приблизних розмірів тогочасних податків, земельних наділів, та середньозваженої кількості населення, яка до речі визначалася кількістю цих наділів. Адже усі селяни були залежні від свого феодала. Бралися середня кількість дітей які виживали до 20 років ( до 20 оскільки до 13 століття середня продовження життя рідко перевищувала 31) і кількість піхоти яку мав феодал привезти з собою на війну за покликом свого сюзерена. А також кількість коней, яку він мав привести і кіннотників. А для цього було необхідно щоб їх хтось розводив. Середньовіччя не було диким часом, незважаючи на розповсюджену думку. З восьмого століття починаючи система обліку хоч кволо, але велась. І наприклад у 14 столітті точно було відомо що Англія яка напала на Францію, розпочавши столітню війну, мало трішки більше ніж 2 млн населення. А Франція щось середнє між 20 і 25. Є що поняття бойового обозу. Тобто скільки потрібно мати припасів і фуражу для якої кількості війська і коней,щоб військо не впало від голоду вже за тиждень переходу. Не можна ж просто набрати 100 000 хлопців і примусити їх іти 1000 км без їжі. Війна - це завжди велика математика. Aussie вийшло що мінімальна кількість арабського війська склала 20т. Тобто ця інформація точно зафіксована не лише в архівах андалусії, якихось інших паперах. Наприклад кількість записаного купленого фуражу у місцевих бариг. Такі записи між іншим дуже часто послуговуються мало не єдиним джерелом. А цифра 80 іде від того що велика кількість війська також складалася із сіромах. Всілякі африканської бідноти, яка пішла в похід щоб награбувати. Звичайна військова справа того часу. Об'єктивно якщо військо складається з 20 000 бійців переважна більшість яких на конях- то яка кількість війська буде встигати за ними пішки? Щоб не вибратися із сил, де впасти з голоду десь у канаві. Хай вас не лякає цифра 80, якщо це було до 60 000 сірома. Вони не були ні грам бійцями. І при вигляді навіть тисячі кіннотників франків на яких буде кольчуги і списи в руках- уся ця орава голодранців та гопоти мала розбігтися від першого удару. Османська імперія xvi-xviii ст саме так часто укомплектована своє військо для походів. 25% кадрового навченого війська, а усе інше або міська біднота стамбула анкари ізміра трабзона чи синопа, або по половині бідноти і залежних сербів,болгар,мадяр,валахів. Таке військо було страшне по розміру і на вигляд, але окрім першого удару не могло показати нічого путнього.
@tais786
@tais786 Ай бұрын
@@АндрійБай-т3я В ролику "Битва на Калці", я аналізував кількість воїнів і де вони беруться. У кожному ролику я цього робити не можу. А загалом, дякую Вам за коментарі.
@АндрійГасай-я2п
@АндрійГасай-я2п Ай бұрын
Підписався на канал, і не шкодую. Цікаве ,і професійне подання матеріалу. Дякую за працю.
@tais786
@tais786 29 күн бұрын
Дякую за коментар!
@Sergii-zmiy
@Sergii-zmiy Ай бұрын
2.57- з 1717?
@АнатолийГарагуль
@АнатолийГарагуль Ай бұрын
Фаланга зазвичай складалась с 5 шеренг. В першої шеренги списи мали довжину 2,5 м, кожна наступна шеренга мала списи на 70 см довше, отже, списи останньої шеренги мали довжину бл. 5 м, і їх наконечники утворювали стіну гострих лез перед противником. Така фаланга проіснувала до 17 ст., про неї згадує навіть І.Котляревський у "Енеїді".
@tais786
@tais786 Ай бұрын
Ви описали македонську фалангу, вона передбачає зовсім інший рівень дисципліни, ніж у середньовічному війську.
@АндрійБай-т3я
@АндрійБай-т3я Ай бұрын
До кінця ХІІІ ст (1291р) і появи швейцарської піхоти ніяке військо в Європі не мало такого вишколеного війська "лісу списів". У знаменитому фільмі Хоробре серце легендарний шотландський ватажок Вільям Уолес ( загинув у 1298р) продемонстрував саме таку тактику бою. Було продемонстровано щире нерозуміння бійців що їм треба робити, адже до цього жодної їхньої попереднє покоління її не використовувало. А на запитання звідки він таке взяв - хитро натякнув "у Європі навчився". Це був один із історичних ляпів у фільмі ,яких було предостатньо))) Вільяма Уолеса стратили у 1298. Шотландія виборола незалежність у 1314р. А битва за свободу Швейцарії ( саме свободу,вони не боролись за незалежність від Імперії,а свободу у рамках імперії) при Моргартені ,де лінійна піхота зі списами перемогла лицарів на конях відбулась у 1315. Хоча деякі дослідники вважають першою битвою де перемогла лінійна піхота зі списами над лицарями битву при Куртре (1302) вона ж "битва золотих шпор"- де військо найманців і міське ополчення фламандців розгромило наголову каральне королівське військо Філіпа Красивого. Що ознаменувало дату започаткування історії сучасної незалежної Голландії, яка остаточно оформиться лише через 300 років. Тому у фільмі дещо поспішили з подіями)) може швейцарська стройова піхота вже і існувала на той момент, але ще не прославилася в боях.
@sergiiartsabliuk9523
@sergiiartsabliuk9523 Ай бұрын
+
@ГеннадийСкакун-ъ1щ
@ГеннадийСкакун-ъ1щ Ай бұрын
Але ж підганяли дошки для щіта як підганяють дошки для діжки щоб він був закруглений😅
@olegsambros974
@olegsambros974 Ай бұрын
Але про винахід стремен в Чині то таке), ніхто не знає де вони з'явились.
@vadimnastasiuk1185
@vadimnastasiuk1185 Ай бұрын
Кольчуги у франків у 8 ст.? Протирічіть джерелам, які траплялися раніше: кольчуги вміли робити на Сході й Русі; в Західній Европі на шикіряний панцир нашивали металеві бляхи
@Konstantyn-oh4kt
@Konstantyn-oh4kt Ай бұрын
В Середні віки у Європі, на Близькому Сході, в Північній Африці кольчуга була найпоширенішим обладунком, а VII-XII століття взагалі часом звуть «добою кольчуг», оскільки в цей час вони фактично витіснили інші обладунки. Саме кольчуги, а не повні лати, що приголомшують уяву голлівудських режисерів і авторів фентезі, були основним обладунком європейського лицарства.
@tais786
@tais786 Ай бұрын
Поцікавтеся, що таке "лоріка хамата", яка використовувалася в римській армії з ІІІ століття до Різдва Христового.
@АнатолийГарагуль
@АнатолийГарагуль Ай бұрын
Древка списів не могли виготовляти з верби чи тополі. Це м'яка і крихка деревина, а верба не утворює довгих нерозгалужених віт або стовбурів.
@tais786
@tais786 Ай бұрын
Я списи не виготовляв, те, що знайшов у джерелах, те й повідомляю.
@ГеннадийСкакун-ъ1щ
@ГеннадийСкакун-ъ1щ Ай бұрын
Пізнавальна історія,бочка про щити Українською діжка
@ПавелОлійник
@ПавелОлійник Ай бұрын
Бочка й діжка різні предмети, обидва слова українські.
@jesterocean
@jesterocean Ай бұрын
Я не знаю, що викликало такі коментарі про завоювання Європи арабами зараз, проте хочу зазначити наступне. Європа, особливо це стосується Німеччини і Франції, поступово старішає і вимирає. Темпи приросту корінного населення вже давно від'ємні, а середній вік вже давно перевалив за 40 років. Якщо так піде далі - працювати стане нікому. От європейські уряди і вирішили це питання вирішувати за допомогою емігрантів. А що робити, якщо білі люди не хочуть розмножуватись і заводити більше 2 дітей? Я був працівником фірми H.Essers, вона знаходиться в Бельгії, містечко Генк. Так от, в додатку фірми я бачив перелік її працівників. Там від початку списку перше європейське ім'я десь на шостій сторінці, а то все Абдули, Аббаси і Абдельазізи. Але вони працюють, це головне. А кому колір шкіри не подобається - інших працівників для вас немає...
@johnrevelator1441
@johnrevelator1441 Ай бұрын
дол на мечах типів каролінг в першу чергу для жорсткості-пружності, і як наслідок легша конструкція. цей канал справжня знахідка
@tais786
@tais786 Ай бұрын
Дякую за коментар!
@beshen4970
@beshen4970 Ай бұрын
Даремні потуги ,мусульмани все рівно захопили Европи
The Best Band 😅 #toshleh #viralshort
00:11
Toshleh
Рет қаралды 22 МЛН
Мясо вегана? 🧐 @Whatthefshow
01:01
История одного вокалиста
Рет қаралды 7 МЛН
Таємниці "Колиски людства" / Невідома історія Африки
17:06
КОХАНЕЦЬ КЛІО: Історія без цензури
Рет қаралды 126 М.
Наполеоновские войны. Триумф 1805-1811
1:59:23
Эпичная История
Рет қаралды 2,2 МЛН