Kto chce prywatności w internecie? 👍🏻 łapka w górę! ✅ Promocje na smartfony! technostrefa.com/tanie_smartfony 💙 Strona, o której mówię w filmie ➡️ tosdr.org/en/frontpage Galaxy S21 najtaniej 🔥 technostrefa.com/seria_galaxy_S21_me Jaki smartfon kupić? Ranking 2020 📱 technostrefa.com/jaki-smartfon-kupic-ranking/ iPhone 12 w niskiej cenie ➡️ technostrefa.com/iphone_12_me Galaxy S20 FE 5G tanio ➡️ technostrefa.com/galaxy_s20fe_5g_me
@soimaczo68323 жыл бұрын
No nie przeje*ałeś usuń te apki bo was okradają a tymczasem sam dajesz nielegitne strony
@pd1.933 жыл бұрын
Najzabawniejsze jest to, że ludzie wrzucają dosłownie wszystko do sieci. A potem wielkie halo bo ich strona śledzi. W 99% przypadków nie trzeba nic wykradać bo sami wszystko udostępniają :D
@hajboxxyt3 жыл бұрын
XD pewien chaker zawirusuje ich i tyle będzie. wirus od blokowania danych i nie będą te dane przybywały do nich XD
@ymirein61113 жыл бұрын
Potrzebny jest film o tym, jak w dzisiejszych czasach dbać o prywatność!
@woiuu3 жыл бұрын
Firefox wsm też
@EdmundStyle3 жыл бұрын
najlepiej wyrzocic wszystko co ma wspolnego z internetem, z nikim sie nie kataktowac, nigdzie nie wychodzic, zamknoc sie na 4 spusty w domu, zaslonic okna i wtedy nareszcie zachowamy nasza prywatnosc........ KTO TO ROBI?
@jakub35pl3 жыл бұрын
@@EdmundStyle lepiej w piwnicy się odrazu schować. To chociasz fale 5G nie dojdą.
@darecybulski5043 жыл бұрын
Redaktor proponuje panu dokładnie inne aplikacje które okradają ciebie z prywatności .
@darecybulski5043 жыл бұрын
@@EdmundStyle TVP się nie liczy ,czyli zostawiamy i oglądamy .😂
@annaelizabet3 жыл бұрын
Niedawno kupiłam bezprzewodowa słuchawki, oczywiście zamówiłam je w sieci, po zapoznaniu się z opiniami użytkowników. Już po zakupie produktu, na monitorze pojawiało się mnóstwo reklam z bezprzewodowymi słuchawkami, tak samo było z innymi produktami, czyli inwigilacja owszem jest, ale raczej automatyczna i niezbyt dokładna. Osobiście nie obawiam się botów, które podrzucają mi propozycję już zakupionego towaru, gorzej, gdy użytkownik fb, napisze na swoim profilu gdzie jest na wakacjach, itp rzeczy, wtedy to nie google, a miejscowy złodziejaszek złoży wizytę. Od aplikacji bardziej niebezpieczna jest głupota, która również ma dostęp do nowoczesnych technologii.
@dariuszmiron62833 жыл бұрын
to sie nazywa profilowanie, a człowiek jest przedmiotem
@afra96613 жыл бұрын
@@dariuszmiron6283 Dźwignią handlu jest reklama i firmy wykupują reklamy śledzące, wystarczy wejść na sklep online w poszukiwaniu konkretnego towaru by potem szukany przedmiot wyskakiwał na pulpicie. Marnie z śledzeniem skoro nie wiedzą, że towar został zakupiony.
@Twist3cKOfficial3 жыл бұрын
To wszystko to tak zwane cookies.
@elzbietasz.3533 жыл бұрын
@@afra9661 Dokładnie. Po zakupach książek w sieci na pulpicie pojawiają mi się książki, które już kupiłam i to wiele razy.
@filip65753 жыл бұрын
Fun fakt, Facebook wie więcej o nas niż wlasni rodzice
@PanPrezesAn3 жыл бұрын
Więcej nawet niż my sami. 😁
@kofgrep3 жыл бұрын
FB to agentura CIA.
@HollandFury3 жыл бұрын
Tytuł filmu i miniaturka sugerują żeby usunąć m.in. KZbin'a. To w takim razie mam przestać Was oglądać? 🤔😉
@Daventent3 жыл бұрын
@Severyn Plus sam KZbin niema jak wykradać informacji chyba że sam użytkownik je da
@Kijoja3 жыл бұрын
Ludzie serio? Wpadliście na to w 2021? Przecież wiadomo że nie ma nic za darmo. Bo każdy portal czy strona powstała dla zysku...
@MarVin-hx8jf3 жыл бұрын
Przyda się więcej odcinków na temat dbałości o prywatność.
@mars-lc2jg3 жыл бұрын
Byliśmy śledzeni, jesteśmy śledzeni i będziemy JESZCZE BARDZIEJ śledzeni 👁️👁️👁️👁️👁️👁️ Pozdro 👍👍👍👍👍👍👍
@onaon72653 жыл бұрын
Bedzie jak w chinach
@mars-lc2jg3 жыл бұрын
@@onaon7265 jeśli nie gorzej
@marek195812253 жыл бұрын
Przecież to wszystko jest oczywiste. Gdy wchodzę na takie strony, robię to z pełną świadomością tego, że jestem szpiegowany. Dlatego nie korzystam z mediów społecznościowych. Od początku były dla mnie bardzo podejrzane.
@rrafciu16683 жыл бұрын
@@marek19581225 wlasnie piszesz z konta youtube gdzie w nazwie masz imie i nazwisko XDD
@marek195812253 жыл бұрын
@@rrafciu1668 Nie wstydzę się swoich poglądów i wygłaszam je pod własnym nazwiskiem. Jestem w pełni świadomy możliwych tego konsekwencji. Natomiast media społecznościowe są mediami w których ludzie są szpiegowani, chociaż przeważnie nie zdają sobie z tego sprawy. Jedyne media w których się wypowiadam, to KZbin. Świadomie mówię tutaj co myślę. Czasem moje komentarze są usuwane, ale rzadko się to zdarza. Nie lubię robić czegoś za czyimiś plecami i w masce. To takie bandyckie. Ludzie w Internecie zachowują się po tchórzowsku ukrywając się za pseudonimami. Jeżeli chcesz coś powiedzieć - nie rób tego z ukrycia, bo to jest takie dziecinne. To tak, jak dziecko, które przezywa drugie a potem się chowa i się z tego cieszy. Internet stał się medium złośliwców, którzy przezywają drugich z ukrycia, ciesząc się, że tamci nie mogą im nic zrobić. Jest okupowany przez prawdziwe dzieci i dorosłych o mentalności dziecka. Niestety, oni już nigdy nie dojrzeją.
@Leo-bh8mc3 жыл бұрын
temat bardzo ważny, może coś więcej na temat VPN a może jakiś kompleksowy poradnik -jak być bezpiecznym w sieci
@armaarma47013 жыл бұрын
nawet VPN nie pomoże i tak będziesz szpiegowany tylko twoje dane będą trafiać gdzie indziej jak nie chcesz być szpiegowany to piszę to na serio wywal modem z internetem czy tam kartę
@wojciechcwik74023 жыл бұрын
Przeciez wystarczy ze rozmawiasz np. o garnkach z zona, za chwile masz reklame na telefonie o karnkach wiec nawet nas podsluchuja
@fangamer39123 жыл бұрын
w 2050 samochody a nawet zwykła suszarka będzie szpiegowska
@hubershtern13363 жыл бұрын
Technologia ma pomagać a nie nas wykorzystać (inni się na to godzą nie podoba mi się to że nie moge ze znajomymi popisać)
@pphudeco-art93583 жыл бұрын
Ze znajomymi trzeba się spotykać i rozmawiać face to face tylko wtedy to są wartościowe kontakty!!!! Reszta pitu-pitu paplanina i chwalenie się w różnych mediach społecznościowych , to odzieranie się z człowieczeństwa !!!!!!!!! Dramat !!!!!
@daaarrr3 жыл бұрын
Pół biedy jak jest możliwość się spotkać, gorzej jak ktoś znajomy mieszka na drugim końcu kraju lub wyjechał poza granice państwa. O ile pisanie zwykłej wiadomości nie będzie większym problemem o tyle video rozmowa już może być.
@HorusLondon3 жыл бұрын
@@pphudeco-art9358 Za moich czasow mlodzienczych to darlo sie morde u kolegi pod domem, zeby ten z niego wyszedl :) Teraz juz sie prawie z domu nie wychodzi :/
@simonk51113 жыл бұрын
Napisz list! Zapomniana sztuka.
@liliannakozlik24473 жыл бұрын
Oczywiście że jesteśmy zainteresowani jak chronić naszą prywatność. Prosimy o więcej!😊
@jarrek19673 жыл бұрын
zamówienie samochodu przez telefon , no nieźle !!!!!! to mnie utwierdziło w tym że armagedon jest bliżej niż mi się wydawało !
@Skorzak283 жыл бұрын
Chętnie dowiem się więcej na tego typu info 💙
@babilon2223 жыл бұрын
Handel niewolnikami, został zastąpiony wirtualnym handlem użytkownikami aplikacji. Różnica jest taka, że to drugie jest korzystniejsze,a rządy pobierają za to podatki,więc interes kwitnie.Sprzedany użytkownik,uradowany z dobrodziejstw darmowej aplikacji, żyje w radosnej i błogiej nieświadomości.
@jonatandolot33563 жыл бұрын
Jak się nigdy nie zabezpieczymy ? Przestać korzystać z internetu - prosta sprawa
@piotrekduda2k33 жыл бұрын
Chcę więcej filmów nt. jak dbać o prywatność?
@krystynak85583 жыл бұрын
Tez nie mamy prywatności mieszkając w blokowiskach. Telefony komórkowe, tez odebrały nam prywatność... Przykładów można mnożyć. Podsłuchy i podglądy są tak łatwo dostępne, ze wpuszczając kogoś do domu, nawet tzw. przyjaciela, nie wiemy, czy czegoś nam nie ,,zostawią"...
@beatad14163 жыл бұрын
Filmik jak zawsze - ciekawy, potrzebny temat - tylko na kanale Technostrefa :)
@robertbadyga82713 жыл бұрын
Parządna garść przydatnych informacji, pozdrawiam twórców materiału
@TobiasFigura3 жыл бұрын
Najlepsze jest to, że jak w Google włączyłem historię lokalizacji i teraz ciągle mi wysyła komunikaty o wyłączeniu historii lokalizacji i jej automatycznemu usuwaniu.
@szpeniek70683 жыл бұрын
No i co z tego! jak nie zaakceptujesz jakiegokolwiek regulaminu możesz się pożegnać z daną platformą(programem), a co się z tym wiąże. NIE MOŻNOŚĆ KOMUNIKACJI ZE ZNAJOMYMI itp. Tylko pozostaje SMS, MMS i oczywiście dzwonienie. I wtedy tworzy się fundamentalne pytanie "po co smartfon"?!
@krzysztofjawor84233 жыл бұрын
Dzięki za ten film. Ale jak ktoś już napisał to i tak będziemy śledzeni. A w przyszłości będzie tylko gorzej. Pozdrawiam 🤗
@Fooxs3 жыл бұрын
Muszę przyznać że jeszcze nigdy nie zakupiłem niczego z reklamy która mi nachalnie wyskoczyła, szczerze mówiąc to nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek taką kliknął.
@mateuszkrecisz3 жыл бұрын
Można również korzystać z tych wszystkich aplikacji i usług Z GŁOWĄ, na przykład nie dawać apce Facebooka dostępu do lokalizacji, kontaktów itp. W iOS jest teraz również funkcja, która pozwala aplikacji pobierać tylko przybliżona lokalizacje zamiast dokładnej, co w pewien sposób chroni nasza prywatność
@Lukas-sv9uf3 жыл бұрын
Była chyba taka sytuacja w USA że ktoś szukał informacji w Google: jak pozbyć się zwłok czy coś takiego , i na drugi dzień policja zapukała . Coś obiło mi się o uszy, więc mogę się mylić
@michal_m68723 жыл бұрын
A to ja wiem chyba kto może znać człowieka , który kiedyś jechał z taka kobieta w autobusie , która zna siostrę matki brata ciotecznego tego gościa czy coś takiego:)
@Lukiteq3 жыл бұрын
Ehhhh te komunikatory, już nie pamiętam kiedy ostatnio dostałem zwyczajnego sms-a :(
@Daventent3 жыл бұрын
No ja też
@sayo_xp3 жыл бұрын
Moje jedyne SMSy są od rodziców, a najczęściej od mamy
@zofiazelan77713 жыл бұрын
Mnie juz dawno pejsbuk zablokowal, ok 7 lat temu. Nawet nie probowalam tam wracac, ani zakladac nowe konto. Troche mi zal bylo listy dobrych, artystycznych znajomych, ale trudno stracilam kontakty. Za samym pejsbukiem absolutnie nie tesknie.
@cytrynka3773 жыл бұрын
Bardzo fajnie gadasz miło się ciebie ogląda szczególnie wieczorkiem
@TechnoStrefa3 жыл бұрын
Dzięki, życzymy miłego wieczoru i zapraszamy do subskrypcji 😀
@teresachmiel68413 жыл бұрын
Przecież można ustawić w telefonie wszystko, czy nas ktoś podsłuchuje, czy nie jesteśmy podsłuchiwani, jak anulować połączenia i tak dalej i nic nam nie grozi.
@jakubmatuszewski94763 жыл бұрын
Tymczasem ta reklama p aplikacji o "zarabianiu pieniedzy"
@pghwhpffw90513 жыл бұрын
Czuofieku dzienki tej aplikacji siedze se na kurde wolfsagenie s klasse i nawet mam akcent ukraiński
@Daventent3 жыл бұрын
@@pghwhpffw9051 xD
@beatalatoszek97793 жыл бұрын
Przypadek Rywina pokazuje ze telefon moze swiadczyc przeciw Tobie. Masz sprawe wazna to sie spotkaj, a nie paplaj przez komunikatory lub telefon
@WIPI1979_przemo3 жыл бұрын
Konkretny TEMAT i filmik. Bravo! Więcej takich - filmików, a Wy jedni jedyni ;). Jesteście dal mnie profesjonalistami. Więcej takich tematów. Zdrowia i powodzenia... Pozdro. Przemo (1979) PS. Co do prawa na danym terenie. Jak znajdujesz się na terenie innego kraju, to podlegasz pod tamtejsze prawo. Jak w Polsce jest prawo obowiązujące na podstawie trzonu przepisów KONSTYTUCJI, to Polacy i inni cudzoziemcy podlegają pod to prawo. I dobrze, że nasze dane są udostępniane, bo łamiący prawo powinni być ścigani, a nie powinno być utrudnień dla organów ścigania (policji, służb wywiadowczych, ...). Organy ścigania nie interesuje co robisz jako zwykły obywatel, ale jeśli kupujesz środki chemiczne, środki w dużych nadwyżkach lub pewne rzeczy niezwiązane ze sobą dla zwykłego człowieka, ale dla sapera lub dla policjanta dochodzeniowego lub dla detektywa, a już częściej dla służb bezpieczeństwa będą nosiły znamiona możliwości produkcji bomb lub środków zatruwających wodę w rurociągach, zbiorniki wodne, itp., to powinny takie dane być wychwytywane w/g algorytmów i obserwować wtedy takie osoby i przeciwdziałać w sytuacji przed zagrożeniem. A ja nie będę obserwowany, bo nie należę do jakiś grup skrajnych poglądów lub jakiś buntowników. Więc mnie nic nie grozi od udostępniania danych policji, czy innym służbom. Co innego ograniczanie wolności (w szerokim znaczeniu) - to co innego. Danych o mnie nie powinno się udostępniać pod tym względem.
@verminion8903 жыл бұрын
Korporacje nami kierują w tym arasaka
@Bo1L7eK3 жыл бұрын
xd
@typedgymnasv29623 жыл бұрын
@TechnoStrefa pozdrawiam ludzi szukających prawdę i odchodzenie od starych popsutych korporacji
@92kretmg3 жыл бұрын
Dokładnie tak, jeżeli aplikacja jest darmowa to nie ona jest produktem. To rozwiązuje wszystko. Osobiście polecam mieć to w dupie. Nie chwalić się wrażliwymi danymi i tyle. Osobiście jeszcze internet czy nawigacje, bt itp włączam tylko jak używam. Zostało mi tak z czasów gdzie pakiety internetu były na poziomie 1 czy 2 GB.
@nerty36113 жыл бұрын
Cały internet jest masą danych z twojej komórki i wszystkich osób i nie tylko
@adamkwalczyk3 жыл бұрын
Wiedza o sieciach znajomych pochodzą z logów połączeń, częstotliwości i długości rozmów oraz komórek danych z książki telefonicznej. Rozpoznawanie twarzy na wspólnych zdjęciach w chmurze i tak dalej, i tak dalej.
@arczik0153 жыл бұрын
Dziękuję, super film, pozdrawiam 😊
@KRT13373 жыл бұрын
Nic ich nie obchodzi wasze życie, chcą tylko dobrze dopasować reklamy do waszych potrzeb, także nie ma co świrować. Nie powiecie mi, że przeglądając FB woleli byście widzieć reklamy jakichś wibratorów zamiast rzeczy którymi się interesujecie XD
@jajac822003 жыл бұрын
Dobrze byłoby zobaczyć odcinek o wyjątkowych cechach poszczególnych komunikatorów. Na przykład Telegram ma możliwość przesyłania plików aż do 2GB.
@Bboyczuly3 жыл бұрын
Nie mieliście tak czasem że z kimś tylko rozmawiałeś/ aś na jakiś temat np pralki zmywarki ubezpieczenia czy nawet jakiejś choroby a tu zaraz przychodzi email albo wyskakują reklamy na ten sam temat
@Lusilla2 жыл бұрын
Super że dowiadujemy się kto nas śledzi, proszę o więcej ciekawych informacji, pozdrawiam
@AragornObiezyswiat2 жыл бұрын
Świetny film, oby jak najwięcej takich, bo świadomość jest znikoma, a z Twoich, Szakal, to i świadomi się sporo dowiedzą.
@renn68233 жыл бұрын
A to z tym w youtube i google że wykorzystuje nasze wyszukiwania nie mam problemu, ale z tym facebookiem że będe produktem to nie.
@Skorzak283 жыл бұрын
Ciekawy odcinek jak zawsze 👍 Tak trzymać Panowie 💙
@krzysztan3412 Жыл бұрын
To prawda, wystarczy pęto kiełbasy i błyszczące gacie przeciętnemu człowiekowi a gdy bieda i trwoga to oczywiście do Boga!!! Ot, życie.... Pozdrawiam.
@PavlokK3 жыл бұрын
a ja mam w to wyje ... juz przywykłem ze jak gadam np o energetykach to reklamy wyskakują o energetykach, jak gadam o bitcoinie to reklamy bitcoina i kart graficznych, nic nowego
@cchoroszcz3 жыл бұрын
Bardzo dobre informacje, dziękuję.
@pifi77193 жыл бұрын
Z tymi naszymi wizerunkami to po prostu wstawią obrazem jak to fb ma w zwyczaju, że zdjęcie usera, nazwę i ten już to lubi/zapisał się/ma... . I userowi jeszcze strzeli "poleć znajomym". To dość naturalne. Autor kanału też ma bonusy przecież z różnych linków - imo to podobna działalność i nie widzę w tym nic złego. W fb można zaznaczać np w wydarzeniach czy widzą to tylko organizatorzy i ja czy wszyscy, a może znajomi etc. Niestety reklam nie mamy wyłączalnych, poza rezygnacją z używania serwisu. Z tym wizerunkiem to jakąś dekadę temu był wielki spin, że to się pojawiło w regulaminie. Okazało się, że nie jest źle. Ale regulamin tak napisany, że mogą coś niefajnego też wymyślić.
@lukaszk913 жыл бұрын
Proszę o film o tym jak dbać o prywatność.
@januszsram7523 жыл бұрын
odpowiednei serwery maskowanie i wyszukiwarki
@Serb2343 жыл бұрын
Incognito w Googlach
@jarektyminski53913 жыл бұрын
Tylko rozmowy głosowe które nie zostawiają takiego śladu jak tekst. No i wyłączenie wiecznie włączonej lokalizacji. Zamiast akceptowanie wszystkiego , wejść w opcje więcej i zaznaczyć odmów wszystkie. Tylko czy za każdym razem każdemu chce się tak robić...
@januszsram7523 жыл бұрын
@@jarektyminski5391 czlowieku jak oni maja wszystko nagrane
@lonix72363 жыл бұрын
Facebook, Google, WhatsApp i tym podobne to raczej norma w zbieraniu danych. Ale przoduje w tym Microsoft ze swoim OS Windows ( głównie Windows 10 ) który zawiera tyle skryptów śledzących że już po kilku dniach użytkowania komputera jest w stanie określić i przesłać dane o naszych przyzwyczajeniach, jak również generować sugestie tym któży z niego korzystają. Wyścig zbrojeń w temacie zbierania danych szybko się rozkręca, dlatego oprogramowanie VPN to powinna być norma u każdego. Przynajmniej w jakimś stopniu zabezpiecza przed utratą danych...
@serek199773 жыл бұрын
śmieszy mnie że ludzie czepiają się że aplikacja zbiera dane żeby lepiej dopasowywać reklamy, nazywają to brakiem prywatności, szpiegowaniem itd, a sami mają publiczne konta wszędzie i wrzucają wszystko co się dzieje u nich w życiu. Idealnym tego przykładem bym odcinek jak dobrze pamiętam złodziei na TVN Turbo, gdzie korzystając tylko z social mediów podszedł koleś do babki i udawał znajomego i pytał się jak tam u niej, czy dalej jest z kimś tam, jak się czuje jej pies bo miał jakąś operację czy coś. To pokazało również jakimi kretynami są ludzie bo się oburzali że jak to tak ich szpiegowali, a po wyjaśnieniu skąd oni wzięli te wszystkie informacje dalej nie poukrywali danych dla np tylko znajomych.
@b01ek3 жыл бұрын
zdaje sobie z tego wszystkiego sprawę i mi to nie przeszkadza, wychodzi na to że miałbym wszystko pousuwać i samych smsów używać
@urszulaboksa54822 жыл бұрын
Dużo Pan mówi ,ale nie pokażę tych sygnałów i jak je usunąć. Słuchamy i nic ... Już mi się nie chce tego ...słowotoku. ...😠😬🤕🥴🥵🐀🕸️🕸️🕸️🕸️🕸️🕸️🕸️🕸️🕷️🕷️🕷️🕷️🦟🦟🦟🦟🦟🕸️🦉
@witoldkaminski4033 жыл бұрын
Ja jakoś nie zauważyłem żeby mnie jakaś aplikacja okradła, za nic nigdy w aplikacji nie płaciłem z kąta sieci komórkowej też mi nic nie pobrało bez mojej wiedzy . A to że mają moje dane i mnie śledzą , mogą nawet podsłuchiwać ,to ja w tym problemu nie widzę, dopóki finansowo na tym nie tracę.
@rafapiotrowicz70123 жыл бұрын
To chyba oczywiste , że nikt nie czyta bo specjalnie mają nawalone dużo tekstu i napisane są zawile żeby nikt nie czytał . A nawet jeśli się wysili to gdyby miał czytać każdy regulamin to by nic innego nie robił tylko czytał . Natomiast jak czytać to czytać ze zrozumieniem bo inaczej to mija się z celem a to jeszcze wydłuża czas poznania regulaminu. Celowo tak robią żeby ukryć przed ludźmi niewygodne informacje do podania , których są zobowiązani przez prawo wiec zamiast podać na początku istotne dla odbiorcy informacje w sposób prosty i przejrzysty to tym sposobem je ukrywają a jednocześnie są kryci przed prawem , piszę tu o prawach mniej znanych a nie tych podstawowych które są przekazywane przez rodziców i określają drogę właściwego sposobu postępowania w życiu. To powinno być ścigane z urzędu bo ewidentnie ma na celu oszukać ludzi. Inna sprawa , że żyjemy w dziadowskim systemie gdzie nieznajomość prawa nie uwalnia od kary. W ogóle wydaje mi się , że podstawy prawa w łatwo przyswajalny sposób powinno być uczone w szkole podstawowej. Chociaż by po to by cwaniacy z kasty prawniczej mieli trudniej ludzi oszukiwać . Inna para kaloszy , że żyjemy w świecie dziwów i absurdów , szczególnie w Polsce.
@w00c4Shh..9 ай бұрын
dziękuję za ten materiał, który otworzył mi oczy oraz uświadomił mnie, iż jak dotąd żyłem w niekompletnej i miernej wiedzy na temat prywatności komunikatorów.. rzetelnie przydatny materiał dla laików - niestety większość ma "ekhem" na to czy są bezpieczni, albowiem liczy sie wygoda 😓
@pifi77193 жыл бұрын
Nie jest prawdą, że te firmy nie powinny przekazywać naszych danych. Ona gdyby tylko mogły to by nie przekazywały tych danych. Mógłby się taki serwis pochwalić nieudostępnianiem danych policji, sądom, prokuraturze i wszyscy by do niego chcieli wtedy. Ale są do tego prawnie zobowiązane. Nawet malutkie firmy udostępniające net mają nie dość, że obowiązek udostępniania na żądanie prokuratury to jeszcze mają obowiązek gromadzenia pewnych informacji o swoich klientach.
@annakopczyk223 Жыл бұрын
Taka prawda nie czytamy dokładnie tylko przewijamy . Twoje porady są bardzo dobre i chętnie ich słucham ponieważ mówisz to bardzo prostym jezykiem .😊
@gardendog40013 жыл бұрын
Co z tego że ja usunę apki tego typu, ja to wg bym tylko tora używał ale takiego telegramu to żaden ze znajomych nie pobierze więc to tak bez sensu wszystko
@marineko48913 жыл бұрын
Racja
@arekzmijewski3 жыл бұрын
Ja nie korzystam z fb na telefonie. Przez strone też sie rzadko loguję, a czasami nawet zapominam, że mam tam konto. Co do whatsappa to jak znajomi wspominali na początku, że sie zgadamy na fb to ja mówiłem, że nie jestem za bardzo Facebook’owy i poddawałem nazwy innych apek. Ale generalnie jestem tego zdania, że nie trzeba mieć koniecznie fb, bo jeżeli komuś będzie zależeć na kontakcie to znajdzie sposób. Na pewno są osoby, które pomimo XXI wieku dalej nie mają konta na fb i żyją
@elisabethengstrom33573 жыл бұрын
Suuuper ciekawie podany material, - baaardzo pedagogicznie jak zwykle Samych dobroci, pomyslnosci w ciepelku na duszy w dobrym zdrowiu i super humorze na codzien 😘🥰🍀🌞
@kociamii3 жыл бұрын
Zapowiada się na ciekawy filmik
@TechnoStrefa3 жыл бұрын
Miłego oglądania 😀
@sabl95913 жыл бұрын
A co threema? Jest bezpeczniejsza?prosze odpowiedziec.Dzieki.
@minju133 жыл бұрын
No a jak z wyłączeniem uprawnień zaraz po zainstalowaniu aplikacji ? Zawsze tak robiłem i myślałem, że to dobra alternatywa w kwestii bezpieczeństwa wysyłanych danych. Przynajmniej w pudłach Xiaomi tak się da.
@marekkluz21173 жыл бұрын
Wiem, że nad "cyberbezpieczeństwem" w Polsce pieczę ma firma korzenna. Jak to ominąć? Chodzi mi oto, żeby nie sprawdzali i nie podsłuchiwali moich rozmów i wpisów. Czy jest taki program, czy jestem bezsilny?
@magorzatakulpinska86603 жыл бұрын
Dziękuję za super info Wiele teraz zrozumiałam jak to wszystko działa a my sami za to wszystko płacimy. Najlepiej to wyrzucić tel i nikt o nas nic ni będzie nic wiedział. A człowiek był nieświadomy co robimy na Facebooku i Messenger. Szkoda że ta inf TERAZ dostałam. Nowa technologia robi wszystko by wiedzieć o TOBIE wszystko .. Dziękuję.
@kyku43273 жыл бұрын
Ja nie rozumiem czy ludzie wiedząc takie rzeczy nie zapobiegają tego wystarczy pomyśleć jeżeli zbierają dane to niech zbierają te nade ale fałszywe czyli jak nazywamy się "Adam Nowak" to dajmy sobie albo jakiś slogan , nick , albo fałszywe imię i nazwisko , 1 problem rozwiązany ludzie myślcie to nic trudnego.
@ferdynand403 жыл бұрын
Ciekawe czy powstanie cos co "zamyka" szpiegow w czyms a'la sandbox i karmi falszywymi danymi/profilami zachowan (blokowanie dostepu do danych by za szybko podpadlo).
@adamkwalczyk3 жыл бұрын
Byłoby wspaniale, ale farba ze wszystkimi wrażliwymi danymi już się dawno rozlała.
@kaccet_15883 жыл бұрын
a to podobno huawei najbardziej szpieguje hmmm...🤔🤔🤔 edit: 29 lapek w gore ! dziekuje
@kaccet_15883 жыл бұрын
@Lisowsky no bo jest apk pure ekad mozna zainstalowac lub peatl serach
@arturp.4693 жыл бұрын
@Lisowsky ja mam mate 20 lite i to samo!
@Wenuz13 жыл бұрын
Tak szpiegują, a jak trzeba kogoś znaleźć to nie mogą xD
@kaccet_15883 жыл бұрын
@@arturp.469 ale mate 20lite wyszedl przed restrykcja
@monikaskorupka90833 жыл бұрын
Huawei nie szpieguje wogóle
@janinawide24673 жыл бұрын
jaka aplikacja wymaga zgody na czujniki na ciele?
@jarrek19673 жыл бұрын
Klepsydra pro , lub skrzydlewska +
@tomasz9763 жыл бұрын
Interesują mnie programy antywirusowe na androida czy opłaca się wykupić licencję w zamian za dostęp do większych możliwości antywirusa i czy nie jest to tzw. pic na wodę?
@hub3333333 жыл бұрын
Zdecydowanie więcej o prywatności poprosimy
@wojciechjagieowicz22553 жыл бұрын
Prywatności nie mamy, ale to już wiadomo. Gdyby dało się nie używać komunikatorów to by było dobrze, ale niestety tak jest skonstruowany świat, że taki jest teraz sposób komunikacji z innymi, praca i inne powody, które nie dają zrezygnować z tego.
@pawetomczak6313 жыл бұрын
Mam samsunga A6. Korzystam z internetu. Jeśli jestem na neutralnych stronach, internet jest szybki. Kiedy wchodzę na strony ateistyczne, rządowe-skuriisyńskie lub podkościelne, internet zaczyna mulić oraz coś blokuje sprawne działanie klawiatury albo czegoś więcej, bo zdarza się, że jeden wyraz piszę kilka minut... a i tak w końcu muszę przez ustawienia wyłączać samoistnie działające w tle aplikacje. Po ich zamknięciu jakiś czas... może kilkadziesiąt minut, jest dobrze, a następnie opresja zaczyna sie na nowo. Pytanie: jakie aplikacje się same uruchamiają i czy można je usunąć z telefonu? Wydaje mi się, że to jest ciekawy temat.
@grzegorzjakistam60343 жыл бұрын
Dla mnie czytnik linii papilarnych w smartfonach jest też bardzo podejrzany. Bo skąd można wiedzieć czy smartfon podczas odblokowywania odciskiem palca nie przesyła danych gdzieś w świat i są one gromadzone przez jakieś służby ? A tak na marginesie to autor filmu jakoś dziwnie zachwala Apla. Bo wszystko inne ble ale Apel jakoś taki dziwnie mało podejrzany. Czyżby sponsora się nie krytykuje ? A tak w ogóle to przypadkiem kiedyś nie było afery z firmą Apel jeśli chodzi właśnie o czytniki linii papilarnych w smartfonach i przekazywanie ich do FBI ?
@Marijuanusz3 жыл бұрын
Oczywiście że chcemy filmu , jak dbać o prywatność . Ja odciąłem się od FB i Messenger chce też usunąć watsupa. Ale jaką mam alternatywę dla Google bo też bym się odciął od tych padalców.
@Mag_IK2 жыл бұрын
Cieszę się że znalazłem ten kanał i polecam wszystkim. Może i każdy o tym wie jak to wcześniej wspomniane w komentarzach ale większość nie szuka na to potwierdzenia w postaci jakichś dowodów bo im się poprostu niechce a bez nich sądzą że to zwykła plotka i niema się czym przejmować. Na co komu jakieś messengery i Facebooki jak są smsy i numery telefonu więc jak chce się z kimś skontaktować to się dzwoni albo pisze... W końcu jak pojawi się w jakimś regulaminie punkt w którym po akceptacji np zgadzamy się na kupno jakiegoś losowego towaru raz na miesiąc i zaczną przychodzić ludziom paczki ktorych nie zamawiali za kilkaset złotych to zaczną czytać na co się zgadzali 🤣 Jeśli gdzieś na świecie ostała się jeszcze jakaś nokia 3310 to chętnie ją kupię 😆 Ahh te czasy gdy się grało w Wężyka i Space Impact na zielonym ekranie. Żadnych powiadomień i ta wolność 😊
@agnieszka81343 жыл бұрын
Zaraz będą musieli płacić podatki za te reklamy na tych wszystkich platformach.
@BartXin3 жыл бұрын
Słyszałam o alternatywie dla Facebook pod nazwą Gab. Co o niej sądzisz?
@joltajbi96423 жыл бұрын
Jak usunąć trwale fotkę z Mesengera jesli np pomylimy się.Nie chodzi mi o usuwanie w ciągu 10 min od momentu wstawienia.
@dandeer77453 жыл бұрын
Jak wygląda sprawa z Twitter ?
@hanskloss48463 жыл бұрын
100% śledzenia! To wynika z definicji programu. Przecież to nie jest komunikator.
@mariamigacz44323 жыл бұрын
Witam serdecznie p.Mateuszu pierwszy raz oglądam Pana program ,proszę jaką aplikację mogę rozmawiać z córką, która mieszka za granicą,,a rozmawiajmy często. Maria.
@garmin43303 жыл бұрын
Polecam telegram albo Signal. Obie maja opinie bezpiecznych
@pifi77193 жыл бұрын
Oczywiście niektóre serwisy bardziej. A większość dla kasy ma taki regulamin by mogły sprzedawać informacje o Was lub w inny sposób na Was zarabiać. Ale.. nawet najbardziej sprzedajne aplikacje mogą nie być zabezpieczone przez przesyłaniem zaszyfrowanych danych. Prawo pozwala im nawet nie wnikać, że szyfrujesz bo i jak by miały tam zajrzeć skoro zaszyfrowane? Stąd komunikatory z szyfrowaniem, ale u klienta a nie dostawcy, dostawca ma nie znać hasła. To nikt nic nie wyciągnie z treści rozmowy a najwyżej kto i z kim rozmawiał. Jak nie ufamy takiej aplikacji (a nie powinniśmy) to udostępnienie kodu źródłowego daje wiarygodność, bo każdy może znaleźć. A gdy chcemy bardziej się zabezpieczyć? Szyfrujemy wszystko przez VPN i używamy serwisów w rajach podatkowych... ops rajach informacyjnych, gdzie prawo nie wymaga od dostawców udostępniania czegokolwiek, a gromadzisz i tak zaszyfrowane. No a idąc dalej to już np. TOR, darknet etc.
@ece50083 жыл бұрын
Dziś narzeczona miała telefon z Londynu... I prawdopodobnie przez to, że korzystała z what`s up-a... Już go nie ma na telefonie.
@sceptyk013 жыл бұрын
Milton Friedman, laureat ekonomicznego Nobla, już ponad 60 lat temu stwierdził, że NIE ISTNIEJE COŚ TAKIEGO JAK DARMOWY LUNCH!
@MsLingala3 жыл бұрын
usecrypt messenger potrzebuje zgody na dostęp do spisu numerów w telefonie, smsów, zdjęć , nagrywanie dźwięku. trochę za dużo. Nawet chce odinstalowania antywirusa Eset. To już lekka przesada.
Łatwo ominąć, opera, ducduckgo, incognito i wszystkie webowe serwisy odpalać z poziomu przęglądarki, nie instalować aplikacji. A fakt handlu danymi wynika z populizmu i chęci korzystania z popularnych serwisów fb, yt itp.
@msu77773 жыл бұрын
Ależ oczywiście, że są. Tylko nikt z nich nie korzysta bo: 'nie mam nic do ukrycie', 'nikt z nich nie korzysta','są niewygodne','to dla nerdów'. Takie aplikacje jak: session, briar nie zbierają informacji.
@detoxzet Жыл бұрын
Dobrze tylko ze co z tego skoro wszyscy dookoła z moich znajomych, korzystają z messengera, What'sappa itd a nikt nie korzysta z aplikacji typu telegram więc nic nie jesteśmy w stanie zrobić bo nikt nie zmieni aplikacji tylko dlatego że ja czuję się śledzony. Jesteśmy skazani na korzystanie z tych "śledzących" aplikacji.
@ewaevaja54863 жыл бұрын
... szczerze !? ............................. --- ja już nie wiem ,, gdzie tył , gdzie przód ,, 🤦♀️
@markus20923 жыл бұрын
IM BLIŻEJ KOŃCA TEGO ŚWIATA, TYM WIĘCEJ KRĘTACTWA, ALE JUŻ NIE DŁUGO CWANIACY, KRĘTACZE , BO BIBLIA MÓWI, IŻ " POSTANOWIONA JEST ZAGŁADA CAŁEJ ZIEMI" I SPEŁNI SIĘ W ŚCIŚLE JUŻ WYZNACZONYM CZASIE, TAK JAK WSZYSTKO INNE W PRZESZŁOŚCI. BIADA JEŚLI TEN DZIEŃ ZASKOCZY KOGOŚ JAK ZŁODZIEJ W NOCY. LECZ CWANIACY, KRĘTACZE, BEZBOŻNI TEGO POZNANIA MIEĆ NIE BĘDĄ.
@Daper29203 жыл бұрын
Mi dzisiaj google wpychalo abym wlączyl lokalizacje
@azaimusic9263 жыл бұрын
huawei ciągle
@AP-pe9qj3 жыл бұрын
Mi też to robili a jak się nie zgodziłem namieszali mi w Gmailu.
@Daper29203 жыл бұрын
@@AP-pe9qj xd to niezle
@arturp.4693 жыл бұрын
Mi też
@arturp.4693 жыл бұрын
@@azaimusic926 prawda
@HorusLondon3 жыл бұрын
Nie korzystajcie z PayPal - to tak jakbys powiedzial nie korzystajcie z fb, a najlepiej rowniez wywalcie laptopa z Win10 na smietnik. Te systemy uzaleznily ludzi od korzystania z nich. PayPal akurat jest najszybsza z mozliwych form platnosci i ja nie wyobrazam sobie klientow swojego biznesu nie korzystajacych z PayPal. Jeden klik i platnosc z glowy, nawet nie trzeba pamietac w jakim banku masz konto ;) Nasze dane osobowe zawsze byly kradzione i zawsze beda kradzione, a zeby temu przeciwdzialac proponuje telefon Nokia 3310. Moze nastepny film nagraj wlasnie o Windows 10, bo ten system to dopiero potrafi pozbierac dane. Nie tylko co przegladasz w necie, ale znacznie wiecej. Tak samo Alexa i wiele podobnych :)
@KS-rt6dn3 жыл бұрын
Skasowałem konto na fb. Faktycznie już nie mam do niego dostępu. Dlaczego, jeżeli ktoś kto ma fb może nadal wyświetlić mój profil?
@Bboyczuly3 жыл бұрын
To najgorsze że niektóre aplikację mają dostęp do mikrofonu w telefonie i nas podsłuchują nawet gdy ten telefon leży obok wystarczy że tylko jesteśmy online
@jerzybzdawka95513 жыл бұрын
Czy jest aplikacja ktura nieokrada nas z danych, ktura jest bezpieczna.
@zofiazbonikowska67713 жыл бұрын
Super film ! 💙
@pawelnowak99212 жыл бұрын
Tak napisze jak je te śledzenie i gromadzenie danych usunąć lub być anonimowymi 😁
@SuperKaskader13 жыл бұрын
OK. Nic w tym złego jeżeli ktoś próbuje mi pomóc w dokonaniu zakupów czy w poznawaniu innych ofert. Głupi ten jest , kto sam nie potrafi dokonać wyboru i podpisuje umowy z każdym kogo mu zaproponują jakieś tam apki.
@zmarekk3 жыл бұрын
Witam. Dobra robota. Tylko zapytania na VPN idą otwartym tekstem. Do tego jest apka 1.1.1.1 znanej firmy. Sprawdź ją. Ja korzystam. Pozdro