Mám v plánu jít na kombinované studium, nemáte někdo zkušenosti jak to chodí?
@eliskaz.94344 жыл бұрын
Já očekávala srozumitelný stránky školy a jasný termíny na žádosti o kolej. Bože, jak já se pletla!
@TerezaS4 жыл бұрын
Jooooo někdy jsou tyhle organizační věci peklo 🙈
@MalyaVl2 жыл бұрын
То так!!
@labakanurzidil24649 ай бұрын
srozumitelný stránky (aspekty) školy jsou dobrej fór, asi jako najít smysl v nesmyslu ...
@katerina.s58404 жыл бұрын
Já osobně vždycky raději očekávám spíš ty negativní dopady. Pak můžu být jedině příjemně překvapená, nebo už předem psychicky připravená na peklo. :D :D Super video, užitečné informace a hlavně podané příjemnou formou. :))
@TerezaS4 жыл бұрын
:D :D tak to asi taky zkusím aplikovat :D děkuju moc 💛
@ondrejsvorc81754 жыл бұрын
Nikdy jsem nepochopil povinnost oslovování učitelů na gymplu "paní Profesorko, pane Profesore". Jak je ve videu zmíněno, profesor (prof.) je titul, ten nejvyšší možný, který můžete mít. Profesorem můžete být navržen radou vysoké školy a profesorem vás jmenuje prezident. Zkrátka tento titul si člověk musí vydřít a zasloužit si ho. Přijde mi nesmyslné oslovovat učitele, většinou pouze magistry, jakéhokoliv jiného titulu než prof. profesorem. Když už, tak pane Magistře, paní Magistro, paní Inženýrko, pane Inženýre, apod.
@TerezaS4 жыл бұрын
Naprosto souhlasím no, je to divný...
@zuzka62454 жыл бұрын
Jen podotknu, že to povinnost rozhodně není... Spíš se to tak prostě dělá ze zvyku. Je to divný, to je pravda, ale nikdo k tomu studenty nenutí.
@ondrejsvorc81754 жыл бұрын
@@zuzka6245 Ano, souhlasím a omlouvám se. Ono ale jde taky o to, jak by to ten učitel vzal. Někdo by si mohl říci, že ho nerespektujete, proč byste mu neměl říkat profesore, když ho tak všichni nazývají, že? Koneckonců věřím, že některých reakce by byla dobrá a naopak by oni začali více respektovat vás za to, že máte vlastní názor a stojíte si za ním. Přiznám se, že já osobně na gympl nechodím, takže reakci učitelů sám nezjistím.
@zuzka62454 жыл бұрын
@@ondrejsvorc8175 Neznám jedinýho (nebo jedinou), kterýmu by pane učiteli (popř paní učitelko) vadilo... Spousta lidí je takhle oslovuje, takže všichni to rozhodně nejsou. Za sebe můžu dodat jen, že i v rámci naší třídy je každý oslovuje jinak (třeba já používám obojí, bez nějaký hlubší úvahy nebo systému). Ale jako je to zvláštní a nelogický, no :D
@frantisekpicha59044 жыл бұрын
Nechápu proč lidi slaví Vánoce, když nejsou křesťany :D. V prváku (na gymplu) mi bylo jasně řečeno, že se jedná spíš o dlouholetou tradici, než o vyžadovanou normu. Většina učitelů u nás to měla u ..., ale někteří, co vím od spolužáků na to hráli (jeden z deseti?), já osobně si na to zvykl, sloužilo to dřív asi k polechtání ega gympláků a jejich "profesorů" , to ale jen tipuju.
@starkex72304 жыл бұрын
Učitelé na VŠ jsou lidi jako každý jiný. Každý z nich má rozdílnou povahu a za co by vás jeden hnal před disciplinární komisi a požadoval vyloučení, tak druhý by buď mávl rukou, nebo by vás dokonce chválil. Teď přeháním, ale je to tak. Od nás profesor na matematiku byl třeba strašný vtipálek, ale zároveň chlaďas a profesorka zase přišla na cvičení do učebny s písemkami (ano, na VŠ píšete průběžně písemky) a starostlivě se zajímala, jak jsme dopadli, pomalu jako na základce. A pak jsem slyšel případ, kdy holka nechtěně poslala učiteli nedokončenou verzi projektu, chtěla mu jej poslat znova a tentokrát tu dokončenou, ale misto toho se ho raději zeptala, jestli to nevadí. On jí napsal, že vadí, předmět neudělala a že se postará o to, aby jí vyhodili. Učitel to řešil s děkanem a ten ho asi musel pěkně zklidňovat, nakonec pro tu holku děkan vyjednal jen to, že nedostane zápočet z toho předmětu. Učitel musel být asi trochu naštvaný, když se mu nepodařilo vyhodit tu holku a vybít si tak na ní zlost. I takoví mohou být učitelé.
@TerezaS4 жыл бұрын
Máš pravdu, že je to stejné jako se vším - vždycky záleží člověk od člověka... Ale naštěstí jsem se nesetkala s nikým vyloženě takhle nepříjemným..
@lunoxec4 жыл бұрын
Na jednu stranu mě děsí, že mi KZbin nabízí taková videa čím dál tím víc, na druhou jsem za to ale ráda 😂 Tento rok nastupuju na vysokou, a ačkoliv ještě nejsem rozhodnutá mezi dvěma kompletně různými obory, tak mi připadá, že o tom systému toho vím až až 😂 Na mém gymnáziu, hlavně v posledních ročnících, to bylo z 90% na vlastních ramenou, takže to, co říkáš ve videu, osobně vnímám jako takové pokračování maturitního ročníku. Jsem za tvá videa opravdu ráda :)
@TerezaS4 жыл бұрын
Máš pravdu, že maturitní ročník už byl trochu taková přípravka :D :)
@TerezaS3 жыл бұрын
Video na téma podnikání při studiu na Vysoké škole: kzbin.info/www/bejne/p320oH6wn6-BpdE
@helloitsme70104 жыл бұрын
Uprimne, ted v zari jdu na vejsku😂a diky těmhle videim sem snad jeste vic vystresovana 😂😂
@TerezaS4 жыл бұрын
Néé, to má mít opačný efekt 😂
@tess74184 жыл бұрын
@@TerezaS u mě mělo 😂
@TerezaS4 жыл бұрын
@@tess7418 tak dobrý 😅
@peterhovorka51534 жыл бұрын
Vůbec se neboj. Výška je super. Více svobody, více volna. Častokrát tam ani nemusíš když nechceš - myslím na výuku atd... Za mě je výška relativně dobrá. Já za sebe bych se na gympl v zivote nevrátil a to studuju medicínu 😁
@andrejmaslo50564 жыл бұрын
Musíš to brať v kľude... Na výške nesmieš ísť silou mocou dáš dáš nedáš nedáš nič sa nedeje... Len si netreba robiť stres lebo potom ťa klepne ak to budeš hrotiť prehnane
@annajanoscova4 жыл бұрын
Ohledně přednášek - vyplatí se někdy na některé nejít, protože se na nich nic nedozvíte a zjistíte, že když si dáte tu hodinku a půl doma s učebnicí, dá vám to víc, než kdybyste tam seděli. A rozčilovat se kvůli tomu, že docenta oslovíte profesore, nevim, mě to osobně přijde jako komplex.
@mzd1232 жыл бұрын
Tak jsou experti, kteří si potrpí na přesné titulování ať uz mají jakekoliv, např. některé starší architektky, pokud chce mít člověk klid, nesmí oslovit jinak než "paní architektko".
@biusk44 жыл бұрын
Ja som osobne tiež očakávala obrovský nános učenia. Na nič nebudem mať čas, len sedieť za knihami. Chodím externe na výšku, mám malé dieťaťko a teda zostala som príjemne prekvapená, učenia nie je až toľko a všetko je super. Napríklad chodíme do školy len cca. 6-7x za celý semester v sobotu a ostatné je samoštúdium a veľmi mi to vyhovuje. Cez deň s dieťaťom, večer sa učím. Je to oveľa lepšie ako stredná, kde som nonstop bola vynervovaná z častého vstávania, učenia atď. Veľmi mi to vyhovuje a baví ma to. :)
@TerezaS4 жыл бұрын
Tak to je skvělé, že se to dá zvládat i s miminkem :) ono asi záleží škola od školy, ale evidentně sis vybrala pro svou situaci skvěle! :) Je perfektní, že tě to baví 💛
@marcelbojtim29044 жыл бұрын
Tento September nastupujem na výšku a toto video mi pomohlo 😊 všetkým ostatným vysokoškolákom držím palce
@TerezaS4 жыл бұрын
Tobě taky držím palce! 🙂
@malikovajana4 жыл бұрын
Díky moc za tohle video, už na vysokou nechci :D Jak já jsem ráda že jsem šla makat místo vejšky :D
@TerezaS4 жыл бұрын
:D to je škoda, že video vyznělo negativně, pořád rozhodně převažují pozitiva! :) :D
@Michaela-mb3xj4 жыл бұрын
Vidím od tebe první video a musím říct že jsi strašně milá slečna. Zanechávam odběr a zvoneček. 😊
@TerezaS4 жыл бұрын
Děkuju :)) 💛
@josefmuzatko40424 жыл бұрын
zkouška je od slova zkusit :) aplikovanou meziplanetární matematiku jsem dělal snad 4x :)
@berenikewatter31812 жыл бұрын
Učitelka nám řekla, že zkouška není od slova zkusit, ale od slova vyzkoušet. Tzn. že máme chodit připravení a naučení a oni nás vyzkouší a ne že to jdeš zkusit jen tak :D
@josefmuzatko40422 жыл бұрын
@@berenikewatter3181 no někdy se mýlí i učitel :) budiž jí odpuštěno. mě řekla učitelka, kterou jsem viděl poprvé u zkoušky, že se nejmenuje fašineli, ale fakineli. píšu jak se to čte. to jsem samo nedal a vybuchl smíchy. ale napodruhé si to nějak sedlo, když jsem jí řekl, že tenhle předmět mě fakt nezajímá :)
@a.m.t.s.4 жыл бұрын
Děkuji moc za video :) od září to budu moct porovnat osobně :D jinak těch očekávání moc nemám, možná jen to, že moji spolužáci budou víc zapálení pro učení se nových věcí a nenadávat na to, jak jsem zvyklá od základky..dost mě to totiž ovlivňuje i když vím, že by nemělo. A taky že já sama se naučím dívat se na věci z jiného pohledu, získávat vědomosti novými způsoby a tak. Prostě nová zkušenost, i kdyby mě vyhodili po prvním semestru.
@TerezaS4 жыл бұрын
Jojo, to je určitě pravda, že na výšce přeci jenom už je daleko větší poměr těch lidí, kdo jsou tam dobrovolně a promítá se to v jejich přístupu :)
@leamichalcikova47884 жыл бұрын
Tyjo já jsem tak ráda, že v září už půjdu do druháku! 😃 Tohle video mi připomíná můj nástup do prváku, kdy jsem koukala na tvoje videa a byla úplně ve stresu. 😅
@TerezaS4 жыл бұрын
Teda doufám, že jsem k tomu stresu nepřispívala 😂
@SamuelTravnicek4 жыл бұрын
Krásně vystiženo, přesně tak jsem to měl já.
@TerezaS4 жыл бұрын
:)))
@jaswedrowniczek9744 жыл бұрын
Niewiele rozumiem, ale lubię czeski :D
@angrystudent16804 жыл бұрын
3:25 - Taky jsem to tak měl, ale mohlo mi to dojít, že jenom z přednášek to většinou nepochopím 4:18 - Úplně přesný :D 4:42 - K tomu bych ještě doplnil, že oslovit sedmdesátiletou profesorku "paní učitelko" taky není úplně ideální :D Ještě mě napadá, že před vejškou jsem měl vizi krásného volného rozvrhu se dvěma volnými dny v týdnu - jako jo, k volným pátkům jsem se teď v druháku prokousal, ale i tak trávím zbytek týdne ve škole od rána do večera a to mám zapsané jenom povinné předměty + tělocvik :D
@TerezaS4 жыл бұрын
To je pravda, že rozvrh jsem si taky představovala jinak! 😅 Třeba že bude navazovat a tak.... 😄
@kubashejbal68524 жыл бұрын
Vše jsi řekla perfektně a souhlasí to víceméně na většinu oborů. Já bych jen dodal, co mě osobně dost zamrzelo na mé vejšce a to bylo postupné chování učitelů během studia. Když jsem nastoupil do prváčku, tak ano.. bylo to něco nového, na co jsem se hodně těšil, byl jsem nadšený a ten rok mě velice bavil a částečně za to mohli určitě i učitelé, protože ikdyž někteří byli blbci a někteří skvělí, tak furt byli ,,lidští".. Někdy přísní, tvrdí, ale spravedliví a lidští a častokrát i minimální nedostatek odpustili... Každým rokem navíc se však naprosto měnili a s velkým prominutím se začali stávat čím dál většími hajzly a parchanty, které už nic nezajímalo, vše jim bylo jedno, přišlo mi, že i oni si přestávají plnit své povinnosti (např.. vypsat termíny zkoušek, kde celková kapacita je menší, než počet studentů..., během karantény odpovídat na maily až po měsíci a někteří vůbec apod.., při sportovních zápočtech, když spolužák (kulturista) zaběhl 3km o 14 setin pomaleji (limit byl 12:00:00 a on zaběhl 12:00:14) a neuznali mu to apod.., na lyžáku vám 3x do očí říct, že máte splněno a pak po půl roce, když to nemáte v SISu a vy se staráte, vám oznámí, že ,,No, víte.. vy jste to nakonec neudělal, budete muset příští zimu znovu přijet a kredity vám teď nedáme.."), tak jsme si uvědomili, že z té super školy se stává pěkná žumpa a už to není tak o výkonech, jako o nervech a že tu školu dokončí jen ti, co mají nejpevnější nervy... Takže rada pro budoucí studenty VŠ = sežeňte si dobrýho psychiatra a hromady prášků, protože ta škola je ve spoustě věcech super, ale tak brutálně vám ti učitelé dodělají nervy, že se z toho zcvoknete.... PS: UK FTVS student :) :)
@TerezaS4 жыл бұрын
To zní šíleně a už jsem bohužel slyšela víc takových ohlasů na FTVS.. já jsem naštěstí tohle na FSV nezažila, ale je to mi to teda moc líto, že se něco takovýho vůbec děje a vlastně se tím akorát podkopávají nohy studentům... Snad se to třeba s nějakou personální proměnou zlepší..
@karolinazakova33564 жыл бұрын
Úplně super video! Se vším souhlasím na 100%, letos jsem byla v prváku na VŠ a ano, všechno sedí 😀 tvoje videa mě hrozně moc baví, určitě pokračuj dál💯☺️
@TerezaS4 жыл бұрын
😄děkuju 💛
@the_pikachu_uwu71304 жыл бұрын
Děkuju za tohle video 🙏🙏🙏 konečně někdo kdo mi v klidu vysvětlil jak to na výšce funguje 🙏🙏🙏
@TerezaS4 жыл бұрын
To jsem ráda :)) 💛
@davidgolyn27064 жыл бұрын
Ahoj. Vím, že je teď už celkem pozdě, ale nenatočila by jsi prosím nějaké video o střední škole (příjimačky, maturita, průběh, apod.)? Byl bych ti za to moc vděčný :)
@TerezaS4 жыл бұрын
Ahoj, píše mi vás víc s touhle prosbou a určitě minimálně o maturitě točit něco budu, ale asi spíš až to bude aktuálnější :))
@davidgolyn27064 жыл бұрын
@@TerezaS Děkuji moc :)
@dvrana934 жыл бұрын
Tak to je přesné! :) Hlavně na technických oborech (matematické, informatické atd.) je hodně matematiky, fyziky hned v prváku. Třeba nás dost potrápila statistika ve druháku, kterou hodně studentů zapisovalo znova. Lehčí a smysluplnější mi přišel třetí ročník bakalářského, tam už jsou oborové předměty ke státnicím, řeší se bakalářská práce, výzkum, pokyny pro psaní závěrečných prací. Nejlepší byly konzultace s vedoucím BP, kde jsem řešil model dobíjecí stanice pro elektromobily (vytvořený pomocí Raspberry Pi). Teď na magisterském (titul Ing.) nás kantoři berou už spíše jako kolegy, hlavně už nás znají. Teď mám rozepsanou diplomku, půjdu do 5. ročníku (2. navazující) a je to super! Držím pěsti všem! Potom si dám asi ještě jazykovku EN (C1) +FR (A1), jelikož jsme měli jen angličtinu (B2) a ještě k tomu oborovou, zaměřenou na logistiku a Supply Chain Management.
@666EuthanasiA6664 жыл бұрын
Není lepší místo jazykovky vypadnout do světa?
@TerezaS4 жыл бұрын
Mám velmi podobnou zkušenost, i když z kompletně jiného oboru :) ale taky jsme hned na začátku měli "vyhazovací předměty" (shodou okolností jedním z nich byla právě taky statistika :)) ) a od třetího ročníku a magistr už to tak nějak celý začalo dávat větší smysl a ten vztah s vyučujícími se úplně proměnil
@dvrana934 жыл бұрын
@@TerezaS Takový pocit z navazujícího studia mám též :).
@sevcikjohny4 жыл бұрын
Ten vztah vyucujici a student se da rict i z casti zalezi na poctu studentu. Prosel jsem si na bakalari 2 skoly (prvni jsem nedokoncil), ale na prvni nas nastoupilo pres 100 a na druhe nas nastoupilo 15 a pristup byl dost odlisny. Na prvni jsme byli pro vetsinu relativne jen nejaka cisla ve statistice se da rict a treba konzultace slo delat proste v konzultacnich hodinach a nezajem, ze mi ani jeden z jejich terminu nevyhovoval kvuli cviceni/prednasce. Na druhe byl pristup presne opacny. Vetsina se nam snazila vyjit vstric a i slo si snadni i domluvit i konzultaci mimo vytyceny termin. Vztah na magistru uz je jiny jelikoz na ing./mgr. Pokracujou vetsinou lidi co maji zajem o obor a ty vyucujici to casto tak berou, ze uz ti neni nekdo kdo se treba nemohl rozhodnout co chce delat a pak sel neco zkusit u ceho treba ani nezustane.
@TerezaS4 жыл бұрын
Je skvělý, že to takhle můžeš porovnat... Taky se to u nás určitě proměňovalo k lepšímu postupně s tím, jak ubývali studenti..
@markettudorova64754 жыл бұрын
Tak to se mám na co těšit! :-) Protože moje očekávání jsou přesně ta, která jsou tu vyjmenovaná!
@TerezaS4 жыл бұрын
😄 aspoň to nebude takovej šok, když už víš ;D
@pavlinecka10004 жыл бұрын
Mám to naprosto stejně s tím titulem :D :D vlastně po chvílí si člověk ani neuvědomí, že nějaký titul má. Za mě absolutně žádná změna :) Ale pokračuji dál, tak třeba to za dva roky bude jinak :D
@TerezaS4 жыл бұрын
Přesně 😅 třeba jo, třeba za ty dva roky 😅
@pavlinecka10004 жыл бұрын
@Jakub Kazda To je bohužel pravda. Proto dál pokračuji v jiném oboru :)
@AriaxLP4 жыл бұрын
Ja tento rok natupujem na ekonomku a tiež som z toho celkom vystrašená a moc sa mi tam ani nechce ale tvoje videá mi dodávajú lepší pocit že to aspoň trochu zvládnem a prejdem aspoň na trojky :D
@TerezaS4 жыл бұрын
💛 určitě to zvládneš :))
@dorisjezivot64852 жыл бұрын
Úžasný video, hodně nápomocný a uklidňující
@adrianmatusek53704 жыл бұрын
dost zaujimave video hlavne preto lebo tento rok nastupujem na vysku a tiez netusim ako to tam je :-D
@TerezaS4 жыл бұрын
Děkuju :)) a ať se ti tam líbí!
@adrianmatusek53704 жыл бұрын
@@TerezaS No uvidi sa... Zaujimalo by ma este za erazmus ci si vyberala krajinu aj podla bezpecnosti. Ako lakalo by ma ist do hocijakej krajiny ale ked vidim tie teroristicke a rasove utoky vselijake protesty tak neviem. Asi by som isiel cez erazmus nekde za polarny kruh na samotku :-D
@TerezaS4 жыл бұрын
@@adrianmatusek5370 já jsem měla Vídeň jako jedinou volbu, takže k řešení takových problémů jsem se nedostala :) ale řekla bych, že většina Erasmus destinací je naprosto bezpečná.. kam zvazujes vyjet?
@adrianmatusek53704 жыл бұрын
@@TerezaS no z juhu mozno Cyprus ale skorej ten sever najviac ma laka Finsko a Island pripadne pobaltske staty tam to vypada celkom bezpecne aj pekne ale zas to ma cas pocul som ze najlepsie taketo riesit az druhy rocnik
@DroneQuadcopter4 жыл бұрын
Tak jo, druháček předemnou a rozvrh jede na sudo-liché týdny :D Já jsem spokojen, no teda až na ty náhubky co musíme mít :D :D pouze sudé PO: 10:40-12:15 + 14:20-15:55 ÚT: 14:20-19:35 ST 8:50-12:15 + 14:20-19:35 ČT: 7:00 - 10:25 + 12:30-14:05 + 16:10-19:35 PÁ: 7:00 - 12:15 pouze liché: ÚT: 16:10-19:35 ST: 10:40-12:15 + 14:20-19:35 ČT: 8:50-10:25 + 14:20-17:45 PÁ: 7:00 - 12:15
@TerezaS4 жыл бұрын
Teda ale to je docela matoucí mít jiný rozvrh podle sudých/lichých týdnů! Myslím, že bych pořád musela kontrolovat, jakej tejden vlastně mám, abych se neztratila :D
@petrs.25004 жыл бұрын
Celkem fajn video, člověk se vrátil o dekádu zpět a zavzpomínal. Rád bych přihodil mé 2 postřehy. - ZODPOVĚDNOST - Na všech kvalitnějších VŠ je to alfa/omega. Propast mezi zodpovědností na SŠ a VŠ je neskutečná. Z mých zkušeností se jedná o hlavní příčinu nedokončení studia. Spousta lidí nezvládne tu svobodu, kterou jim VŠ (a případně i samotný fakt, že jsou mnohdy daleko od rodičů) přinese. Většinou to nastává kolem 3. semestru, kdy studenti "nemají čas" se věnovat složitějším předmětům, které opakují. V práci se často setkávám ještě s dalším trochu zvláštním důvodem a tím je práce samotná. Máme v IT firmě bezpočet lidí, kteří jsou těsně před dokončením a nemají motivaci dostudovat nebo se učit na státnice - protože mají dobrou práci a "víc vlastně nezískají". - CO STUDIUM ČLOVĚKU DÁ - Nesouhlasím s názorem, že se nic nezměnilo. Věřím, že projít několila lety VŠ (ať už úspěšně či nikoliv), v každém zanechá spoustu stop. Třeba právě ta zodpovědnost se pak odráží v tom, jaký je člověk v práci. Jak dodržuje termíny, v jakém stavu práci odevzdává apod.
@TerezaS4 жыл бұрын
Naprosto souhlasím, já to nemyslela tak, že to studium nic nezměnilo, to rozhodně ano! Ale tady jsem mluvila konkrétně o tom aktu získání toho samotného titulu :))
@petrs.25004 жыл бұрын
@@TerezaS Jasně :) Ziskem titulu se život člověka nezmění. A v budoucnu člověku titul připomínají už akorát lékaři. O nikom dalším, kdo by jej "používal", snad nevím...
@AneeUchiha4 жыл бұрын
Terezko, tohle video se ti moc povedlo 😊
@TerezaS4 жыл бұрын
Děkujuuu, to jsem moc ráda :))
@elmadman81174 жыл бұрын
Zdravím. Osobně jsem největší desiluzí prošla poté, co jsem si představovala, že na universitě budou jenom inteligentní, rozumný a duševně vyzrálý lidi. :D
@TerezaS4 жыл бұрын
... jóóó, to je hodně vysoký očekávání :D
@elmadman81174 жыл бұрын
@@TerezaS Stejná očekávání jsem měla na základce od nástupu na gymnasium. Tak si říkám, jestli nejsem blbá.
@fisk10924 жыл бұрын
Tak vysoko postavenej hlásek úplně vííí😄
@janhanel19254 жыл бұрын
Díky za videjko, bylo pro mě přínosný. Od 1.10. začínám 1.ročník PřF UK :D Mám dojem, a tvé video ho v zásadě dokládá, že je stěžejní dělat obor, kterej mě baví, pro kterej mám vlohy. Potom se mi v daný oblasti vlastně makat chce, a ještě budu mít kolem sebe lidi, kteří to mají podobně - můj obor milujou, a dřít pro zlepšování se v něm je vlastně i zábava. Pokud mě ovšem můj obor (geologie, vybranej proto, že tam brali bez přijímaček - vím, není to moc dobrej důvod...) nechytne, půjdu od příštího roku o dům dál, možná na FF UK ;)
@TerezaS4 жыл бұрын
Myslím, že to je nejlepší motivace... Ale třeba tě i ta geologie chytne :))
@mrm999993 жыл бұрын
Skvělé video, jsi hrozně sympatická a hezká holka, navíc vzdělaná a sečtělá což je vzácnost ;-)
@TerezaS3 жыл бұрын
Páni,děkuju:))
@kkrivankova93214 жыл бұрын
Děkuji za tato videa! 😊
@TerezaS4 жыл бұрын
💛💛💛
@evaklesova97264 жыл бұрын
Krásně řečeno, všechno. Diky za hezká videa.😊
@TerezaS4 жыл бұрын
Moc díky za povzbudivou zpětnou vazbu 🙂
@evaklesova97264 жыл бұрын
@@TerezaS je mi 43 a let a dala jsem se take na studium VŠ. Rekla bych, ze i diky veku mam nejaky rozhled. Ale prekvapilo me skoro to same co vas. 😁
@MrTaiga334 жыл бұрын
Dost lidí jde na vejšku jen samoúčelně kvůli titulu a na konci jsou v praxi stejně nepoužitelní. Mě osobně můj obor baví. Ohledně metody učení doporučuji psát seminárky poctivě, dbát na citace a zdroje a nenechat si je zpracovat firmou. Seminárky si napište podle sebe a tak naučíte pořádně látku. Co se týká uplatnění tak se po VŠ můžete dostat do státní správy kde je VŠ vyžadováno a nebo do všelijakých manažerských pozic různých firem podle zaměření . Bohužel některé firmy koukají jen na vzdělání a ne na odbornost nebo praxi a pak je takový člověk hrozný průser. Mám rád nadšené lidi pro obor a v tomhle duchu by se mělo přistupovat ke studiu VŠ. Přeji krásný den, líbí se mi tvoje nadšení a přístup jakým to tady prezentuješ, pecka 😀✌️
@TerezaS4 жыл бұрын
Určitě souhlasím a díky 😀
@uncocoloco68624 жыл бұрын
Já jsem podruhé v prváku (respektive půjdu už teď do druháku) a z té první školy mě vyhodili právě proto, že jsem měla představu, že "stačí chodit na přednášky a pohoda" a navíc jsem nedělala skoro nic. Nojo, jenže pak jsem nedala jednu písemku, druhou písemku, neměla jsem zápočet, nemohla jsem na zkoušku a tak fajn, jeden předmět, nevadí, začal druhý semestr, já zjistila, že z toho prvního nic nevím, všechno to navazovalo a já byla úplně v kelu :D Takže fakt to chce makat hned od začátku. I když hrozmě moc záleží i na přístupu učitelů, co si budem. Někteří se snaží pomoct, jiní se snaží vás potopit.
@TerezaS4 жыл бұрын
Jojo, máš pravdu, že hodně záleží i na koho narazíš... A naprosto souhlasím, že jak člověk zaspí na začátku, tak už se to s ním veze 🙈😄
@tomas72584 жыл бұрын
Moje očekávání od VŠ - půjdu tam jednou za týden, zbytek hezky brigády, chlastání... Během 14 dnů jsem byl vyveden z omylu, od rána do večera ve škole, furt něco dělat, počítat, psát semestrálky :D Pak že to bude úplně hardcore, že to nedám... nakonec to zas tak těžký nebylo, státnice mi připadaly lehčí než maturita :) A jak říkáš, když mi u státnic řekli "máte to", tak se v podstatě vůbec nic nezměnilo... a to trvá doteď. Ubylo mi pár "přátel", asi si o mě myslí, že najednou jsem něco víc než oni, ale zase mi pár přátel přibylo, spolužáci z VŠ, kteří mají stejný zájmy jako já. No a těch pár písmenek ke jménu. Rodina vás bude brát pořád stejně, stejně tak kamarádi, pakliže vám to nestoupne do hlavy, jednají s vámi taky jinak na úřadech a u pracovních pohovorů nebo v práci :D Na navazujícím s námi učitelé jednali úplně jinak, řekl bych s větším respektem než na bakalářským a bylo to lepší v tom, že nás tam bylo fakt málo. Když jsem šel zkusit vejšku, tak mi moji již bývalí kamarádi, kteří málem nedali ani učňák říkali "to nedáš, vyser se na to, běž radši pracovat", prostě nechtěli si přiznat, že někdo může být lepší než oni, já jim tenkrát odpověděl "tak se dívejte!" :D Máte vidět ty protáhlé ksichty, když je po letech potkám někde na plese a ptají se mě hned jak jsem dopadl s vejškou a já jím přiznám, že výborně, že jsem Ing. Bc. technického zaměření a že to hecnu ještě na Ph.D. :D :D No prostě každej vejšku zkuste, je to ohromná zkušenost :)
@TerezaS4 жыл бұрын
Moc gratuluju, že jsi školu dokončil i přes takovou náročnost! :)
@elisek52119984 жыл бұрын
Teď jdu do třeťáku a ano... Sedí to velmi velmi dobře :D
@TerezaS4 жыл бұрын
To jsem ráda, že se shodneme :D :)
@hanz47984 жыл бұрын
Největší ulet je, když jsem slyšel, že někteří učitele na stredni si nechaji rikat profesore, pritom vetsina ucitelu na stredni na pouze magistersky titul... Se zkouškama máš pravdu🙂 a s titulem také, prostě když nastoupís do prace kde jsou vsichni vysokoskolsky vzdelani, a to ze tam pracujes, uz predtim a kazdy to vezme jako samozrejmost, ze jsi dokoncil skolu, a jediny kdo te poplaca po ramenou je maximalne rodina
@TerezaS4 жыл бұрын
Je to tak :))
@666EuthanasiA6664 жыл бұрын
V ČR se studuje hlavně kvůli rodině. Aby rodiče mohli flexit před sídlištěm, jaké chytré děcko mají.
@datamich4754 жыл бұрын
Ahoj krásná slečno, zpočátku jsem si myslel, že se vyplatí chodit na všechny přednášky a cvičení a postupem času jsem zjistil, že se nevyplatí chodit téměř nikde a je lepší se vše naučit sám a také jsem si uvědomil, že škola v určitých aspektech zpomaluje vývoj člověka co se týče získávání nových a kvalitních znalostí. Škola může být dobrý rádce, dobrý zdroj informací, taková mapa, která člověka někam vede, ale ten "zbytek" je lepší dělat mimo školu., protože škola je v tomhle neefektivní. Mějte se, ahoj a stále se usmívejte, mám pak po celý den radost :)
@TerezaS4 жыл бұрын
Tak to máme odlišnou zkušenost, mně se naopak osvědčilo tam chodit už jen proto, že mě ten přednášející dokáže přivést k myšlenkám a konceptům, nad kterými by mě samotnou nenapadlo ani přemýšlet.. Stejně tak ta osobní setkání s lidmi z oboru ve mně vyvolávají větší nadšení se mu věnovat a dál se v něm vzdělávat.. Ale je jasné, že každý to máme jinak, díky, že jsi sdílel i svůj přístup :)
@radeknaprstek38864 жыл бұрын
Na naší škole taky chodí na přednášky 20 lidí z 500, naprostá zbytečnost.
@delinger52964 жыл бұрын
Reálně všechno, cos řekla, tak od vysoký čekám. Co mě překvapilo, že profesorů je na škole minimum.
@Dee40724 жыл бұрын
Tak ono je to dáno především tím, že prof. je nejvyšší možný titul, kterého u nás lze dosáhnout. K jeho jmenování se zohledňuje délka praxe, vědecká výzkumná činnost, publikační činnost atd. Jeho jmenování musí být podepsáno prezidentem a předsedou vlády. U nás na katedře jsme měli třeba jen 4 a všichni k profesuře došli vetšinou po 50-ce. :)
@Lilyanka174 жыл бұрын
Tak tohle je naprosto presny! 🤣 mela jsem to uplne ale uplne stejne jako ty!! 🤣
@TerezaS4 жыл бұрын
To jsem ráda, že v tom nejsem sama 😂
@stepapl4 жыл бұрын
Já mám hrozný strach. 😂 Vystudovala jsem obchodku a jdu na peďák, protože jsem vždycky měla blízko k češtině a hlavně literatuře, chci se tím jednou i živit. Šíleně se bojím, že neuspěju, že nepřijdu na ten *efektivní způsob učení na vysoké škole*, že nebudu schopná dobře mluvit při zkoušce... a spousty dalších věcí😭 Představa studia na VŠ mě motivovala celý čtvrťák, učila jsem se jako šílená, ale mám strach, že to prostě i tak nebudu zvládat. Moje rodina žije v přesvědčení, že na VŠ chodí hlavně lidi z gymplu.😒
@TerezaS4 жыл бұрын
Ahoj Štěpánko, nestresuj se předem, nebóóój :) Tohle video možná vyznělo trochu děsivě, protože se tam soustředím konkrétně na věci, který mě zaskočily, ale ve skutečnosti to hrozný není.. Myslím, že ve výsledku je nejdůležitější ten upřímnej zájem a motivace a to evidentně máš :)) A rozhodně nechodí na vejšku jenom gympláci, u nás dostudovala řada lidí, co byli na odborných středních.. Určitě to zvládneš 💛
@starkex72304 жыл бұрын
Stačí mít pevnou vůli. Přijde mi, že hlavně holky mají tendenci vsugerovávat si do hlavy, že to neumí a že by tam ani neměli chodit, až tam skutečně nepřijdou. Skus pokrčit rameny, nechat si strach v sobě a vyrazit do boje (i přes bolení břicha).
@RFGCSSkiLLeR Жыл бұрын
Mé očekávání na VŠ bylo to, že se blíže dostanu k věcem, které jsou mi známé, avšak, bylo to něco za něco. První semestr studia byl dosti náročný, každý předmět, který mě bavil jsem mohl sám vyučovat, někdy mi i přišlo, že jsem věděl daleko více o dané problematice než učitel, ale těchto předmětů bylo velmi málo a na řadu přišly i nezáživné vyřazovací předměty. Pocit vševědoucího, který mě chvíli doprovázel náhle zmizel v pusté mlze skript, která byla sepsána odbornou teoreticko-jazykovou matematikou nad kterou si honili učitelé svá EGA. Po překonání všech těchto rádoby nezáživných předmětů, kterých bylo v prvním ročníku požehnaně, jsem konečně mohl zavítat do ročníku druhého, ve kterém se tyto předměty opakovaly v daleko horší podobě a daleko intenzivněji. Na obranu mého oboru musím vyzdvihnout, že důvod proč jsem tam šel byl splněn - "ošahal" jsem si nové věci a dostal jsem jiný pohled vnímání věcí, které vám dá pouze vysoká škola jakéhokoliv oboru. Celkové hodnocení oboru Aplikované informatiky není kladné, jelikož věci, které jsem tam získal, mohly být uskutečněny jen vlastním samostudiem a snahou o dokončení tohoto rádoby Informatického oboru. Pro ty, kteří snad uvažujete nad tímto oborem, a že vás nebude málo, připravte se na pořádný zápřah porozumění věcí v oblasti Matematiky 1,2; Diskrétní Matematiky; Lineární algebry; Teorii jazyků 1,2; Hlubokého porozumění neoronovych sítí; Robotiky a dalších takových perliček, které si pro vás připraví vaše škola. Shrnutí Má očekávání - Super konečně se naučím programovat ve všech možných jazycích, budu oplývat hlubokými znalostmi fungování sítí, operačních systémů a jejich zabezpečením, naučím se propojovat databázové systémy s různými jazyky a budu tak moci využívat různé aplikace ke konkrétním účelům,... Realita - Vypočtěte bázi a dimenzi vektorového podprostoru; Napište na papír kód, kterým by bylo možné vypočítat součet dvou matic; Co je to matematická indukce; Jak funguje relační algebra;... Za celé 3 roky studia mě potěšila pouze jedna věc a to jsou posudky k závěrečným pracím, jinak nic. Hodně štěstí při samostudiu. 🙂
@josefmuzatko40424 жыл бұрын
hlavně klid, vš si užít, jsou to nejlepší roky života (fakt). pak máte práci a děti je to něco trošku jiného, i když taky super. A trošku elementární zodpovědnosti, mozek a chtít se zlepšovat v daném oboru.
@TerezaS4 жыл бұрын
Pravda :))
@janliptak56594 жыл бұрын
Co jsou na studiu na VŠ nejlepší léta? Nejlepší léta jsem měl na střední, žádný starosti a užívání života, VŠ mě dost uzemnila, co se života týká, člověk prosedí 5 let u skript. To i teď v práci je to lepší.
@josefmuzatko40424 жыл бұрын
@@janliptak5659 záleží, jakou jsi měl asi školu. já všb ekonomku a ta se dala studovat v pohodě, i když jsem měl nejtěžší obor finance a pak studoval druhý systémové inženýrství. vím, že třeba v praze na vše je to drill. ale každýho volba. střední jsem měl obchodku a tam samozřejmě taky pohoda :)
@melon78164 жыл бұрын
Nechodím na žádný přednášky a úspěšně nastupuju do čtvrťáku. Ono záleží, my děláme dostatek na cvičeních a v nemocnici. 😃 jinak jsi moc sympatická. 😊
@TerezaS4 жыл бұрын
Věřím, že na medicíně (snad tipuji dobře :D) je klíčová hlavně ta praxe! :) a moc děkuju 😊
@Diana-xm5wq4 жыл бұрын
To, co ty jsi měla jako očekávání, byla u mě často realita. :D Třeba jsem si myslela, že budu mít příšerný rozvrh, budu běhat z jedné budovy na jinou na druhé straně města a objem učiva bude hrozný. :D Nakonec jsem špatný rozvrh měla jen v prváku, protože jsem ještě neměla kredity a systém máme nastaven tak, že to lidi s kredity pouští dříve (takže druháky, třeťáky atd.), protože kdyby pustili do systému všechny lidi najednou, systém by spadl. V dalších letech už jsem měla lepší rozvrh a většinu předmětů jsem měla na 1 budově. No a objem učiva - u některých zkoušek stačily zápisy ze seminářů, takže třeba 40 stran A4, což je rozsahem skoro jako naše pololetní písemky ze ZSV na gymplu. :D Co mě překvapilo negativně: název předmětu dost často neměl nic společného s obsahem učiva. :D A předměty jako "úvod do filosofie" - to znamenalo u nás v podstatě dost podrobnou historii filosofie, žádný úvod. :D Ještě mě negativně překvapilo, že se mi některé předměty časově kryly, nejhorší bylo, když byly oba předměty zajímavé. :D Ještě se dost často učivo opakovalo, takže jsme měli např. v druháku předmět ze sociologie, kde jsme brali dost věcí, které už byly v předmětu z prváku.
@TerezaS4 жыл бұрын
Jééžiš to máš pravdu! Název předmětu u nás taky občas neodpovídá a někdy se nám časově kryly dokonce i povinný předměty! 😂
@dredd41813 жыл бұрын
Ještě bych přidal jednu položku, a to "spolužáci" 😃 Když jsem se hlásil na vysokou, představoval jsem si, že tam budou ve většině případů inteligentní lidi, se kterejma si porozumím ve spoustě věcí. Opak byl ale pravdou, v 80% se jednalo o egoisty, nebo lidi, kterým bylo vše ukradený, o soužití s nimi na kolejích nemluvě 😃 Samozřejmě se ale našli i děcka, který to měly v hlavě srovnaný 🙂 To samý bych podotknul u učitelů, byly zde jak příjemní a vtipní sympaťáci, kteří uměli udělat přednášku poutavou a zajímavou, ale taky vyloženě protivci. Zarazil mě zejména přístup jednoho mladšího učitele, který začal předváděním svých vypracovaných svalů před holkama způsobem, že při dotazu od holky přišel k lavici o kterou se opřel v pozici kliku, a následně začal odpovídat na dotaz při občasném pumpování bicáků klikováním 🙃 Rovněž si stanovil podmínku pro připuštění k zápočtovému testu 30 + bodů, kdy za jedno cvičení mohl dostat člověk pouze 3 +, ale neomezeně - za špatnou odpověď. To by nebylo nic nečekanýho, kdyby ovšem nebyly holky i za špatný odpovědi koketně posazeny, zatímco kluci naopak neustále dokola vyvoláváni a mínusováni :D Ti, kteří se dostali na Univerzitě Pardubice do křížku s nejmenovaným Viktorem P. určitě vědí své 😉
@TerezaS3 жыл бұрын
Páni, to je tedy dost negativní zkušenost a doufám, že je to spíš výjimka 🙏 mrzí mě, že se něco takovýho děje 😣 Není šance to s někým řešit? Nebo aspoň to rozepsat do hodnocení kurzu?
@dredd41813 жыл бұрын
@@TerezaS Samozřejmě tím nechci nikoho odradit nebo strašit.😃 Určitě je to jen jeden člověk z tisíce. 🙂 Už je to pár let, ale v tý době jsem byl ještě po střední "ostýchvej" a tahle možnost mě napadla až po delším časovým odstupu. Ale jinak jsem se s podobným přístupem už nesetkal 😃
@TerezaS3 жыл бұрын
Tak ještě že tak.. třeba už se to tam taky už zlepšilo 😄
@Luthien15564 жыл бұрын
Já jsem si představovala, jak se budu muset silene učit od rána do večera, ale na VŠE kde jsem studovala to bylo fakt jednoduchý... Dva dny v týdnu do školy, tři dny do práce, nějaké úkoly a testy během semestru a pak pár dní učení ve zkouškovém. Byli lidi co zvládali normální prezenční studium při práci na plnej úvazek. Takže záleží jaká je to škola, tyhle moje představy plynuly z toho, že většina známých, co už na VŠ byli, byli na UK nebo ČVUT a náročných oborech.
@TerezaS4 жыл бұрын
Určitě, na ČVUT na spoustu oborech je rovnou už tak šílený rozvrh, že se to opravdu ani nedá kromě víkendů :D :)
@andrejsnajdr26734 жыл бұрын
Jedna rada, není na škodu zjistit si kolik lidí dokončuje daný obor na dané univerzitě, může se stát jako mne, že na vaší škole obor dokončí 5-10% studentů a velmi podobný obor na jiné univerzitě dokončí 50-70% studentů, to je realita a bohužel to nevypovídá o kvalitě studentů, ale o tom, že nějaký "profesor" má přehnané nároky. Celkem pak naštve, když zjistíte, že po pár letech tenhle "profesor" dostal přes prsty a své nároky výrazně snížil. Pro ty kdo VŠ nedokončí mám dobrou zprávu, i tak se může stát, že pokud prokážete pracovní kvality, tak po pár letech budete vykonávat pozici spíše určenou vysokoškolsky vzdělaným, znám docela dost příkladů (jen v platu bývá rozdíl, ale pokud vám o peníze tolik nejde ....)
@TerezaS4 жыл бұрын
To je skvělý tip rozhodně :) 👍
@Andy-iw1gv4 жыл бұрын
Terezko mohla bych se zeptat kam chodíš na vlásky? :) Moc ti to sluší a skvělé video pravdivé :)
@TerezaS4 жыл бұрын
Moc děkuju :)) 🤗 Na střih chodím v Karlových Varech k paní kadeřnici Sklenářové a blond melír mi dělá mamka doma 🙂
@monnie69574 жыл бұрын
jednou jsem zapomněla na přihlašování na zkoušky!! to byl teprve solidní přešlap, protože na mě zbyli ti největší strašáci 👌🏻👌🏻😂
@TerezaS4 жыл бұрын
Tak to je horší ještě než zapomenout na přihlašování rozvrhu! 😂
@matyasmrstik84824 жыл бұрын
Perfektní video! Líbí se mi tvůj sympatický hlas, a celkově tvůj "výklad" :) Sice půjdu teprve do druháku na obchodní akademii, ale o VŠ se zajímám už teď, proto bych se chtěl zeptat, co přesně studuješ za obor? Omlouvám se, pokud to máš někde na kanále napsané :D
@TerezaS4 жыл бұрын
Děkujuuu :)) Studuju sociologii na FSV UK
@matyasmrstik84824 жыл бұрын
@@TerezaS Tak to musíš být opravdu velmi nadaná (což jde vidět) :) Taky děkuju, a nemáš zač ;) Přeju ti hezký zbytek prázdnin a hodně štěstí v magisterském studiu! :)
@KK_teller4 жыл бұрын
Letos maturuji a ráda bych se dostala na vysněnou vysokou školu... maličko jsem nervní (ok, hodně), ale je pravda, že na mě (v den otevřených dveří) ta vysoká působila uvolněněji :') Každopádně odběr házím, máš strašně příjemný hlas
@TerezaS4 жыл бұрын
Snad se dostaneš! :) Dej pak když tak vědět, jak to dopadlo 😃 A děkujuuu
@janliptak56594 жыл бұрын
Nevím, proč se mi tohle video doporučilo, když už jsem dva roky z vysoké pryč. Se vším souhlasím, ale možná bych doplnil jednu věc - nečekejte, že z VŠ vyjdete s titulem a něco umíte. Je potřeba se dovzdělávat, ideálně někde chodit po odpolednech po brigádách, samozřejmě v oblasti, kterou studujete (což je v tom minimu času skoro nemožné). Já studoval IT s tím, že mě živili rodiče, popřípadě jsem chodil po brigádách mimo obor, takže jsem vylezl v 25 s Ing. titulem a vlastně byl úplně nepoužitelný. Cesta nahoru je trnitá a chyba je s ní začínat až po škole. Všechny zajímá co umíte a věřte, že po VŠ neumíte do praxe skoro nic. Nechci působit pesimisticky, ale VŠ ve svém životě považuji za ztrátu času.
@TerezaS4 жыл бұрын
To mě mrzí, že máš takovou zkušenost.. Určitě ale souhlasím, že je třeba přistupovat k tomu velmi aktivně a ne jen tak projít a čekat, že samotný titul je spásný..
@miaow86704 жыл бұрын
S tím titulem jsem to měla (a mám) naprosto stejně :D Vůbec, ale vůbec si neuvědomuju, že jsem bakalář, pocitově to vůbec nic nezměnilo. Vlastně si na to vzpomenu jenom občas a ještě mě k tomu musí něco zvláštního přinutit - právě když třeba vyplňuju různé dotazníky a je tam kolonka typu „dosažené vzdělání“, tak si až teprve po pár sekundách uvědomím „aha, já jsem vlastně už bakalář“ :D Ptala jsem se na to i spolužáků a všichni z toho bakaláře mají úplně stejný pocit. Tak uvidíme, jestli to tak budu mít i s magistrem. Tedy jestli se mi podaří dostudovat :D
@TerezaS4 жыл бұрын
:D doufám, že podaří! :D jinak naprosto přesný.. vždy akorát, když někde něco vyplňuju, tak si řeknu "hustý, já mám vlastně titul"! :D
@pavelnekuda68224 жыл бұрын
Já jsem letos dodělal bakaláře na VUT a měl jsem to úplně stejně. :) Teď jsem spíš zvědavý, jak bude probíhat magisterské studium. Se mnou na obor teď nastupuje asi jen 20 lidí, tak očekávám asi hodně osobní přístup učitelů :D, než co jsem zažil během bakalářského studia, kde nás bylo mnohem víc.
@TerezaS4 жыл бұрын
To je super, jak je to fakt všude stejný 😄 a zrovna včera jsem točila video o rozdílech mezi bakalářem a magistrem! Zejtra ještě vyjde jiný téma, ale příští, max popříští neděli bude online, tak můžeš mrknout, když se ti bude chtít :))
@tomasvorel54274 жыл бұрын
Slečna má poměrně simplexní pohled na věc. To je snad jasné, že na VŠ jsou složité předměty, vysoce odborné texty, učí se od základu (od jednoduchého ke složitému apod.) vyžaduje se samostatnost, užívá se oslovení titulem atd. Můj osobní poznatek byl, že někteří vyučující spíše, než na znalost teorie hleděli na schopnost analyzovat a praktikovat v praxi
@pubgfemale8244 жыл бұрын
Teď se docela vejšky bojím 😟 ale díky za tyto informace, doteď jsem si myslela spoustu věcí co jsi mi vyvrátila... No bude to mazec 🙃 Upřímně nejvíce se bojím přijímacího řízení... Máš k tomu taky nějaké doporučení? Díky moc předem 🙂
@TerezaS4 жыл бұрын
Není důvod, tady jsem vyloženě vypíchla ty věci, který mě zaskočily, tak to možná působí trochu děsivě, ale vůbec to tak není :)) A už víš, jaké budeš dělat přijímačky? Jestli školní nebo scio testy?
@pubgfemale8244 жыл бұрын
Vůbec nevím, zní to divně ale jsem teprve ve treťáku...
@TerezaS4 жыл бұрын
Tak to máš ještě čas :) jedno video o scio testech, který fungujou jako příjmačky na spoustu oborů, už tu mám a plánuju určitě další, tak snad je stihnu natočit dřív, než se tě to bude týkat :)) kzbin.info/www/bejne/o4uvoWeNqKxgnbc
@pubgfemale8244 жыл бұрын
@@TerezaS Moc děkuji, hned jdu na to mrknout 😉
@marketapuzonova14804 жыл бұрын
S videem se ztotožňuji. 😁 Můžu se zeptat co jsi studovala za školu?
@TerezaS4 жыл бұрын
To jsem ráda 😁 studuju na FSV UK
@lukasbotka73484 жыл бұрын
Asi tě miluju... 😍
@matejcrha3434 жыл бұрын
Momentálně půjdu do 4. Ročníku a zvažuji vysokou školu. A vždycky, když se v sobě rozhodnu proto to zkusit, tak kouknu na tvoje videa a jsem úplně vyřešen. A přemýšlím, jestli tohle jsem vůbec schopný dát. 😂 Vím, že to má být myšleno dobře ale nemůžu teď říct, že 100% chci zkusit VŠ. 😂 A pak co čtu komentáře, tak je to na každý škole jinak a ještě záleží na učiteli. To je to co mi na školství vadí. Vždy záleží koho chytnete za vyučující. Občas nechápu, proč někteří lidi učí, když to vypadá, že k tomu mají naprostý odpor a dělají lidem, ze života peklo. Nemělo by být, to že student projde, dobrou známkou toho učitele?
@TerezaS4 жыл бұрын
Přísahám, že rozhodně převažují pozitiva nad negativy! :D A minimálně proč to aspoň nezkusit, že jo ..
@adelasoukupova29933 жыл бұрын
Mě výška snad čeká příští rok a k té vážnosti si kladu otázku, jestli na přednášky můžu chodit v džínách a mikině nebo se očekává nějaké více nóbl oblečení? Kladu si otázku jestli přijít v džínách není neúcta vůči přednášejícímu... Děkuji za tuto tvorbu.
@TerezaS3 жыл бұрын
Já díky, že se díváš! 😊 Ještě jsem se nesetkala s tím, že by džíny a mikina byly nevhodný na přednášku.. at už jsem byla na půdě různých fakult, tak vždycky byli všichni oblečení úplně běžně :) to se řeší spíš na zkoušky, zejména ústní, kam je určitě lepší nepřijít v džínách 👍
@domi25654 жыл бұрын
Jé! Konečně nové video!
@TerezaS4 жыл бұрын
Anoo 😄 ještě jsem vydala teď v létě dvě nová před tímhle když tak 😄
@nibira20124 жыл бұрын
Nádherná blondýnka 😍😍😍
@jakubpolasek63224 жыл бұрын
Ahoj rád bych se zeptal jestli tak nějak víš kolik procent studentů tu vysokou školu dodělá :D . jinak skvělý video, celkem mě motivoval sekat latinu a učit se víc abych se dostal tam kam chci.
@TerezaS4 жыл бұрын
Zrovna s těmi procenty úspěšnosti se to výrazně liší obor od oboru, nás ubylo neuvěřitelné množství během studia, ale rámcovou představu aspoň podle univerzit si můžeš udělat třeba tady: www.ceskovdatech.cz/graphs/vs2.php A mám ohromnou radost, že na tebe video působilo motivačně a doufám, že se dostaneš tam, kam chceš! :))
@ladislavsoldan53284 жыл бұрын
Naprosto souhlasím, teď jsem úspěšně ukončil magisterské studium v Českých Budějovicích 😆😆
@TerezaS4 жыл бұрын
Super 😄 a gratuluji!
@ladislavsoldan53284 жыл бұрын
Jinak fajn, příjemné video... Určitě pokračuj 😊
@TerezaS4 жыл бұрын
@@ladislavsoldan5328 děkuju 💛
@J4NFK4 жыл бұрын
Zdravím, mohu se zeptat o jakou VŠ se jedná? Video jsem trochu proskakoval a možná mi to uniklo.
@TerezaS4 жыл бұрын
Studuju na FSV UK :)
@J4NFK4 жыл бұрын
@@TerezaS Zde je pak zajímavé porovnání dvou světů názorů a škol, kdy se jednoznačně mohu ztotožnit s názorem ohledně titulu, ale většina ostatních ne. (ČVUT FSv) Co se týče zodpovědnosti, návaznosti a přístupu, záleží asi na zkušenostech ze střední školy. Přeji úspěšné studijní časy.
@TerezaS4 жыл бұрын
@@J4NFK určitě je to hodně individuální a jsem ráda, že ses ozval, že někdo to má i dost jinak :)
@vojtechkochta64364 жыл бұрын
VŠ nejlepší léta na škole. Ten kdo říká, že SŠ, tak nebyl na VŠ. Jediná nevýhoda je že cca 1-2 měsíce 2x do roka toho učení je tolik, že se chcete zabít, když se na to vyserete přes průběh semestru
@TerezaS4 жыл бұрын
Souhlasím, že i pro mě VŠ léta jsou určitě nejlepší :))
@michaelabolkova99844 жыл бұрын
Reálně? Já jsem si myslela, že vysoká škola bude jako z filmu, jen přednášky ve velkých moderních sálech, na kolejích sama party a oslavovani a že jedině kdy je klid je zkouškový měsíc 🤷♀️😂 pak jsem prošla, zjistila jsem že nejsou jen přednášky ale i cvičení, že jsou průběžně písemky a na kolejích se především hledá parťák který mi něco vysvětlí co nechápu 😂😂
@TerezaS4 жыл бұрын
😂 filmy nás mystifikujou! 😅
@ritsukahachidori43754 жыл бұрын
Přesně takovou docentku jsme měli taky (už nemáme, už tou vysněnou profesorkou skutečně je XD). Ale ona nás nenechala tu chybu udělat, ona prostě nakráčela na první hodinu a celou první přednášku věnovala tomu, jak koho máme správně oslovovat na vysoké škole XDDD. K tomu samostudiu, upřímně mi ani nedocházelo, kolik jsem toho za ty tři roky přečetl, dokud jsem nezačal sestavovat seznam ke státnicím. A jo, taky to tak mám, je to divnej pocit, prostě mám titul, no a? Stejně nám všude říkaj, že dokud máme jenom bakaláře, tak to ani nemá smysl uvádět xDDD. A k té vážnosti, naše katedra taková je, přijde mi, že se snaží se dělat důležitou, ale upřímně, celému zbytku fakulty jsou tím pro smích XDD. Jinak úžasné video a jsem rád, že jsem na něj narazil :)
@TerezaS4 жыл бұрын
Teda to je jiná liga, přednášku o titulech si ta naše naštěstí odpustila :D a děkuju :))
@humr23464 жыл бұрын
Dosažením titulu se mi v hlavě nic nezměnilo. A i jeden ostřílený profesor nám říkal: "Stejně pořád nic neumíte." :D 6:15 To jsem si myslel taky. A pak mi někdo ukáže fotku doktoranta, kterého vídám pilně makat jak chrápe na diskotéce a fotí se s ním lidi. A těch historek je plno.
@TerezaS4 жыл бұрын
:D :D On měl docela pravdu ten váš profesor, mám stále takový pocit :D
@humr23464 жыл бұрын
@@TerezaS Dělám chemii a byť to trochu bolelo, uznal jsem, že to tak je. Rozdíl v přemýšlení nás studentů a jeho je propastný.
@TerezaS4 жыл бұрын
@@humr2346 to jsou ty roky praxe no 🤷🙂
@adammikulka83183 жыл бұрын
Teď půjdu do prváku na VŠ, na obor, o kterém jsem snad v životě neslyšel. Každopádně, když jsem se kouknul do sylabu, bylo mi docela úzko.
@TerezaS3 жыл бұрын
😅 snad to bude dobry! 🤞
@adammikulka83183 жыл бұрын
@@TerezaS Díky! Sociální a kulturní antropologie je i tak úplně nová věc.
@pavlagrimova61394 жыл бұрын
Nehledá někdo spolubydlícího do Zlína? Zkouším to i tady pro jistotu :D
@TerezaS4 жыл бұрын
Připnu nahoru, kdyby se náhodou někdo objevil, ať to nepřehlídne :D
@papaya2584 жыл бұрын
Tereza S. Děkuju moc, už jsem sehnala 😂❤️
@anyshruba48164 жыл бұрын
Ahoj, nějaké typy na magisterské studium? :)
@TerezaS4 жыл бұрын
Ahoj, mám pocit, že na magistru už je člověk tak trochu "mazák", protože většina věcí je dost stejná jako na tom bakaláři.. U nás teda mi to dokonce přišlo i o něco jednodušší - méně předmětů za víc kreditů. :) Co mě napadá, tak mi přijde důležitý se na magistru už trochu snažit zapojovat i do praxe - když bude možnost účasnit se nějakýho projektu nebo pracovně a celkově už se trošku snažit profilovat na to, co tě baví.. A taky diplomku už si vybrat tak, aby byla zajímavá i pro tvojí další kariérní dráhu.. No možná bych mohla udělat video o magisterském studiu :D :)
@anyshruba48164 жыл бұрын
@@TerezaS Jee děkuji. :) Já jdu právě na magistra na jinou školu, tak mám trochu strach :D Joo to video by bylo fajn :D jako psala jsem i do skupiny toho oboru a všichni mi na to dali akorát like :D psala jsem tam ohledně registraci předmětů, jelikož jsem byla zvyklá, že mi v prváku dali doporučený rozvrh a teď to tady není :D takže jsem si myslela, že se s někým spojím a bude to ok :D bohužel opak je pravdou
@TerezaS4 жыл бұрын
Teda to je škoda, většinou na tom facebooku lidi reagují krásně :/ Zkus to znovu, třeba ses jen trefila do nějakého mrtvého období, kdy se nikomu nechtěla řešit škola :D
@anyshruba48164 жыл бұрын
Tereza S. Dobre, mockrat děkuji 🌸
@IDKyoudk2 жыл бұрын
A na vysoké se dělávají přijímačky?
@TerezaS2 жыл бұрын
Na některé ne (např. některé obory na zemědělce), na většinu ale ano 👍
4 жыл бұрын
Na konci je hudba až moc hlasitá :D Ale jinak super! Děkuji za rady :)
@TerezaS4 жыл бұрын
Děkuju za připomínku, příště to ztlumím :))
@davidsirny42134 жыл бұрын
je to super
@TerezaS4 жыл бұрын
:)) díky
@nikolazikanova58914 жыл бұрын
Já odešla z vejšky v průběhu druhýho semestru :D První semestr jsem se na to vykašlala a pak to prostě dohnat. Tak jsem chtěla studovat odznovu, ale nějak už jsem se k tomu nedostala. Já ne že bych se na to vykašlala, ale měla jsem strašně na houby rozvrh, že jsem měla od půl 8 od rána do čtvrt na 9 do večera s cca 4 hodinovou přestávkou 4 dny v týdnu a jelikož jsem nebyla zdejší, tak jsem radši jela domů, než čekat tam. Ty rozvrhy tehdy dělala škola :/ Ale vrátila bych se na školu, ne že ne. Chybí mi to :/
@TerezaS4 жыл бұрын
Tak to je hodně na prd rozvrh, to chápu, že muselo být těžký. Jsem moc vděčná, že jsme si od začátku mohli stavět rozvrh sami no.. Ale tak pořád se můžeš vrátit, třeba aspoň na distanční :) některý kredity by ti určitě i uznali
@666EuthanasiA6664 жыл бұрын
Wtf. Normální rozvrh pro náročnější obory. Na strojarne jsme chodili, a tuším, že se stále chodí, v pondělí v 7 nebo 8 večer na 2 hodinovou nepovinnou přednášku z fyziky a je vždy plno, že i lidi sedí na schodech. Pak zajdeš na jedno a den máš úspěšně za sebou. Těch 12-13 týdnu se to dá vydržet s dobrým time managementem.
@lolomgmetobavi4 жыл бұрын
Evidentně jsi líná, nejsi vůbec cílevědomá a na VŠ tím pádem nemáš, maximálně nějaký primitivní obor, který zvládne každý. Myslíš, že ostatní lidi nikdy neměli rozvrh na houby, nebo nebyli ve škole od rána do večera? Tohle mi z tvojí strany přijde jenom jako hledání výmluv, proč to nejde. :-)
@prcektlapicka46924 жыл бұрын
jako super video :) snad to je stejné i na Vyšší odborné škole ? :O
@TerezaS4 жыл бұрын
To nedokážu posoudit, ani nikoho neznám z VOŠky, ale snad se někdo tady najde v komentářích a odpoví :))
@romanhellinger88744 жыл бұрын
Je to prakticky stejné.
@dastankappassov11 ай бұрын
A kde studujete?
@Oleksa-Derevianchenko3 жыл бұрын
Ako cudzinec, vyučujúci sa slovenský jazyk, som zrozumel úplne nie viac. Prečo všetci hovoria že slovenčina a čeština sú také podobné? :D Ale bolo zaujímavo pozrieť toto video. Myslím, veľa uchádzačov vo všetkých štátoch majú také očakávania a prekvapenia. Pozdrav od ukrajinca! 🇺🇦
@TerezaS3 жыл бұрын
Nic si z toho nedělej, taky občas mívám problém kompletně porozumět slovenštině, i když většina slov opravdu je hodně podobná 😊
@vain63122 жыл бұрын
Není úplně pravda, že když je kapacita předmětu plná, tak že už se na něj nepřihlásíte. Spousty škol umožňuje nadkapacitní zápis, pokud s tím souhlasí garant předmětu (kterým je to většinou jedno, jestli tam je o jednoho studenta více). Ano, na vejšce je spousty lidí a jste jeden z tisíce, ale pokud víte, na které lidi se obrátit (např. na studijní oddělení apod.), tak vám vždy se vším pomohou. ^^
@Simon-wr6hb4 жыл бұрын
Ahoj, můžu se zeptat v kolika jsi dokončila magisterské studium?
@TerezaS4 жыл бұрын
Před měsícem, takže v 25 :)
@narukouzumaki56434 жыл бұрын
Díky, že to mi pomohlo
@TerezaS4 жыл бұрын
To jsem ráda :)
@ellenzvolska55294 жыл бұрын
výstižné video :D
@TerezaS4 жыл бұрын
Jsem ráda, že ses v tom našla 😁 někdy musím vyzkoušet tvoje cvičící video, vypadá super! :))
@ellenzvolska55294 жыл бұрын
Tereza S. Jdu do druhaku a sice nás je málo (kdo by taky studoval němčinu 😁),ale jinak musím souhlasit se vším! A dekuju moc❤️toho si vážím
4 жыл бұрын
Ještě, že jsem do toho nešel. :-D
@TerezaS4 жыл бұрын
😂 má to ale i své výhody, to zas jo 😅
@lucieplava25544 жыл бұрын
Vtipné jsou takové ty zvyky ze střední školy. Například když jsem měla úplně první hodinu na vysoké, tak přišel učitel a my jsme se na sebe jen se slečnou, která seděla vedle koukly pohledem: "máme vstávat nebo ne?"
@TerezaS4 жыл бұрын
:D :D :D
@monikamatej73064 жыл бұрын
Me spis prekvapila neznalost a znacna neorientace v nasem vzdelavacim systemu. Reknes, ze mas vystudovano/hotovo “magisterske studium” a autonaticky mas Mgr. 😀to je jedna vec. Dalsi vec: setkala jsem se s tim, ze hodne lidi nezna posloupnost zakladnich titulu: bc. -> mgr/ing a taak
@TerezaS4 жыл бұрын
Pravda, pravda, taky na to hodně často narážím 😄
@666EuthanasiA6664 жыл бұрын
Bc -> Mgr. -> Ing. *Ehm ehm*
@janaskalakova81984 жыл бұрын
@@666EuthanasiA666 Ing. je titul v rámci magisterského studijního programu. U nás v ČR ho můžeš získat např. v ekonomických nebo technických oborech. Vyšší titul, který můžeš získat studiem, už je jen Ph.D., či-li doktorát.
@666EuthanasiA6664 жыл бұрын
@@janaskalakova8198 To byl vtip. Narážel jsem na to, že Ing. bývá obecně těžší, protože prostě soft sciences nejsou tak prestižní jako technické obory.
@monikamatej73064 жыл бұрын
Navier-Stokes Equation nesouhlasim. V ramci toho, ze mam Ing. Muzu posoudit. Spis zalezi na oboru, narocnosti :) a na tom jestli to jedince bavi. Je to hodne subjektivni...🙏🏻
@yellowthenightfury43794 жыл бұрын
Nevím proč jsem dostal od google tohle video ale jdu na střední takže proč jsem tohle dostal, vážně nevím. 😅
@TerezaS4 жыл бұрын
Asi google předvídá budoucnost :D
@m4n4smusic52 жыл бұрын
Čekal jsem že potkam spoustu dospělých, zábavných, sebevědomých lidí. Pak mi došlo že průměrná věková skupina prváků je 19,5 roku a polovina z nich se ani nikdy neopila (což samozřejmě není minus, jen mě to překvapilo) xd
@MrTaiga334 жыл бұрын
Ahoj, zdravím Máš pravdu ale asi jsi pár lidí vyděsila 😀😀
@TerezaS4 жыл бұрын
Ahooj.. Jak psala Káťa níž, někdy je lepší očekávat nejhorší a být případně mile překvapen 😅
@Rendys19894 жыл бұрын
Jsem myslel že jsi ta z toho MasterChefa Pavlína :)
@dr.-ing.hofman27522 жыл бұрын
Cítil jsem se podobně, proto jsem začal dělat videosemináře: kzbin.info/www/bejne/r32yoqpjiZyKbbM
@popopopokokttt16194 жыл бұрын
zhodnotim to tiez ze zalezi aku skolu studujes.... inak suhlasim tak na 50%....