Hyvin tehty video, hyvä ja luonnollinen kerronta! ❤
@VilleSoininen8 ай бұрын
Kiitoksia ja kiva, että tykkäsit 🙂
@seppotakalo-mattila214116 күн бұрын
Tuolla monesti käyty vaimon kanssa hieno paikka tuo Tallinna👍 mm.viime toukokuussa oltiin, Tarkoitus joskus kokeilla mopon/1200 fjr jammun kanssa tuonne ei kuitenkaan sorateille jammulla😄Ikävä juttu tuo paikaltaan kaatuminen sulla😟, itellä sama kävi kun risteyksessä liika varovainen olin ja paikaltaan öljy sorapinnalla mursketta jalan alla niin kaatuhan se mopo ja vaimo loukkasi värttinä luun kun kyynärpää osui maahan kaatumisessa.
@VilleSoininen16 күн бұрын
Ikävä sattuma myös sinulla. Joskus se vaan menee pyörä nurin kun vauhti loppuu hankalassa paikkassa. Sinällään Virossa on helppoa ja turvallistakin pyöräillä, mutta noille TET reiteille olisi kyllä ehdottomasti oltava kevyempi pyörä, jos yksin ajelee.
@pavelmullo23264 ай бұрын
Tenere on kyllä pure love 👌🥰
@VilleSoininen4 ай бұрын
Juu ei kyllä tule mieleen, mihin muuhunkaan tätä vaihtaisi. Joitakin modauksia tekemällä saa vaan entistäkin paremman 😅
@AnttiSoininen8 ай бұрын
Hyvä video ja tapahtuma rikasta meininkiä
@VilleSoininen8 ай бұрын
Kiitoksia 🙂
@advseeker6 ай бұрын
Selkävammaisena pitää kyllänaina miettiä miten sitä mopoa repii ja kuinka pitkään ettei selkä antaudu. Helposti on koko kesäkin sitten pilalla
@VilleSoininen6 ай бұрын
Niin se on ja nämä adventurepyörät ei ole mitään kevyitä. Onneksi tässä ei mennyt koko ajokausi pilalle, mutta selkä ei kyllä kestä ollenkaan nyt nostella mitään raskaampaa.
@MrKotarikuski4 ай бұрын
Mulla on kans tuo matkalehmä sen verran painava että pitäis erikseen opetella nostotekniikka kun selästä on pari niveltä jäykistetty titaanilla, niin nostokyky on rajallinen. Sittenhän sen tietää että saako sitä yksin takaisin pystyyn vai ei. Vinssi tarvitsisi jonkin ripustuspisteen, arvelen ettei siitä olisi juuri hyötyä. Voisi oikeastaan tutkia löytyisikö valmiita apuvälineitä, riittäisi jos mopoa saisi kohotettua edes jonkin verran...jonkinlainen ilmapussi voisi olla toimia. Sellainen olisi aika kevyt ja menisi pieneen tilaan. Akkukompuralla ilmaa sisään.
@VilleSoininen4 ай бұрын
Eastboundilla on Motowinch apuväline. Tuli sellainen hommattua ja mukana roikkunut mopoillessa, mutta testaaminen jäänyt vielä väliin. Toistaiseksi tässä kevään jälkeen taas pysynyt pystyssä. Yksinkertainen laite ja toiminee jos alusta ei ole kauhean liukas. Painoa vajaa 2,5 kg mutta tilaa vie suht paljon. Jätän kyllä pois matkasta, kuhan selkä siinä kunnossa, että saa taas helposti pyörän pystyyn ilman apuja.