Добрий вечір! Скажіть, будь ласка, чому гаплодиплоїдний тип належить до сингамного типу визначення статі, а не до прогамного, адже там немає запліднення? І як визначається чоловіча стать у павуків, якщо в них немає Y-хромосоми?
@TEtiAnaCHychkovska2 жыл бұрын
Дякую за перегляд! Чому ж? Запліднення відбувається. При цьому із запліднених яєць у бджіл розвиваються самки. Що стосується павуків, то у більшості стать визначається системою статевих хромосом X0, де самці гетерогаметні з однією копією Х-хромосоми (X0), а самки гомогаметні (XX). Самці виробляють два типи сперматозоїдів: з Х-хромосомами (X-сперматозоїди) і без Х-хромосом (0-сперматозоїди).
@АннаКоршунова-к5н2 жыл бұрын
Дякую! В минулому відео Ви розповідали про кросинговер, що чим далі гени розташовані один від одного в хромосомі, тим частіше між ними буде відбуватися кросинговер. А чому так? Адже хромосоми зближаються, щоб відбувся кросинговер. Значить чим ближче розташовані гени, тим частіше між ними може відбутися кросинговер? І чому кількість груп зчеплення дорівнює гаплоїдному числу хромосом. Адже одна хромосома являє собою одну групу зчеплення, а хромосом 46?
@TEtiAnaCHychkovska2 жыл бұрын
@@АннаКоршунова-к5н Гени розташовані у хромосомі лінійно, рядочком і чим ближче гени розташовані один біля одного, тим більша ймовірність, що вони успадкуються разом. Якщо гени розташовані далеко один від одного в хромосомі, то велика ймовірність, що при наближенні до гомологічної хромосоми в профазі 1 мейозу кросинговер рекомбінує таку хромосому. Щодо групи зчеплення: це гени однієї хромосоми. Таких хромосом дійсно 46, але вони складають гомологічні пари. Кожна пара неси однакові гени, але вони можуть визначати різні стани ознаки (кароокість і блакитноокість відповідно, наприклад). Тому організм жінки має 23 групи зчеплення, бо ХХ-хромосоми тотожні, а організм чоловіка - 24 групи, бо хромосоми Х та У відрізняються за набором генів. Питайте, що ще не зрозуміло.
@АннаКоршунова-к5н2 жыл бұрын
Дякую Вам за відповіді!
@ВолодимирБодян-ш1ы4 жыл бұрын
дякую за в1део
@TEtiAnaCHychkovska4 жыл бұрын
Дякую за перегляд!
@katerinaryshkevich55563 жыл бұрын
Добрий день. Чудовий матеріал. Дякую Вам. Але не завжди можна знайти у вигляді презентації.
@TEtiAnaCHychkovska3 жыл бұрын
Додала посилання під відео.
@katerinaryshkevich55563 жыл бұрын
@@TEtiAnaCHychkovska дуже дякую.
@LiubomyrShkarban11 ай бұрын
Черепахові коти (англ. Tortoiseshell cat) - це масть котячої шерсті, що називається так через схожість з панциром черепах. Як і коти масті Каліко, більшість черепахових котів є самицями. Самці велика рідкість, а якщо зустрічаються у більшості випадків стерильні, тобто не мають змоги до розмноження або мають ослаблене здоров'я. Самці є але вони дуже рідкісні тому коштують куди більше ніж самиці.
@TEtiAnaCHychkovska11 ай бұрын
Дякую за вичерпний коментар!
@aniai73072 ай бұрын
напевно це коти XXY, бо вони ще й стерильні та хворенькі