Doporučuji vždy 3DLAC aplikovat mimo tiskárnu. Radši dej podložku dolu. Když to stříkáš takhle na tiskárnu a jede větrák tak to nasaje a pak se tiskárna tím 3DLACKem ucpává.
6 ай бұрын
Dává to logiku, na druhou stranu to až tak neřeším. Počítám že jednou budu muset čistit a dělat rozborku. :D
@otohudak56756 ай бұрын
@ Věřte bjurda_4837, já si 3Dlackem zničil ještě u Endera BLtouch. 3Dlack se dostane i do malých štěrbin a zalepí je. A jako další jsem si takhle ničil větráčky. Lack se nalepí na lopatky ,ale ne rovnoměrně. Když jsem začal 3Dlack nanášet mimo tiskárnu vydrželi třikrát déle. Jsou místa kde ho budete těžko odstraňovat.
@ondrejbazuk23323 ай бұрын
Je to tak... Mrázek o tom má video a nadává na tyhle borce co to takto stříkají a pak brečí, že jim přestala fungovat tiskárna a všude v boardu a tak měli tunu laku... nemusí ani nasávat, on si cestu dovnitř najde...
3 ай бұрын
@@ondrejbazuk2332 Tak naštěstí v elektronice je lak jen plusem, lépe chrání. V motorech to dobré nebude to je pravda. A zbytek je vyčistitelný.
@kovarindigo6 ай бұрын
Dekuju za rady👍 video mi moc pomohlo. Díky a hodně zdaru👍
6 ай бұрын
Není zač, jsem rád, že mělo smysl to natočit. :)
@urbexdave12 ай бұрын
Skvělá práce zanechávámodběr je to top super...
@David-gp5zh7 күн бұрын
Někde jsem viděl nevím jestli to platí i pro TPU nebo jsou i měkčí materiály, že se do struny můžou zarýt kolečka extruderu.
6 күн бұрын
@@David-gp5zh ano to se stát může. Může se stát že to extruder roztrhne.
@ondrejkos39565 ай бұрын
Zdravich chtel bych se zeptat Jak tahle tiskárna ( bambu lab A1 ) zvládá jiné filamenty nez od te same značky ( jak je to s nastavenim barvy a obecným fungováním) ?
5 ай бұрын
Ahoj, tisknu většinou Creality nebo C-tech. Nemám s tím žádné problémy, dokonce někdy Bambulab filament tiskne hůř. Nastavení barvy a typu filamentu je buď přímo na display na tři kliknutí bebo v programu (sliceru) as na čtyři kliky. Úplně jednoduše klikneš na slot v AMS k editaci, vybereš materiál (PLA, PET-G, TPU, ASA atd) a barvu, aby se v tom dobře orientovalo. Můžeš vybrat i výrobce. :)
@RozvozceTofu4 ай бұрын
jaka je to tvrdost? mam 90a a pres A1 nejde vubec dobre :D, muzu vyhodit z okna
4 ай бұрын
Popravdě nevím, je to čína bez popisu :D
@stepannovotny86775 ай бұрын
jaká to je tvrdost filamentu?
4 ай бұрын
Není uvedena z číny.
@jirisachl42206 ай бұрын
Zdravím. Popravdě nevidím žádný odkaz na daný tisk jak bylo řečeno v příspěvku.
6 ай бұрын
Toto je ten držák :) makerworld.com/en/models/55945#profileId-57464
@bladebackmn6 ай бұрын
Na STD texturovaném plátu k A1 to jde krásně sundat, nemusí se nanášet žádné lepidlo.
@kukolarik1Ай бұрын
aku tvrdosť od akej značky pls?
@Petr.L6 ай бұрын
Neeeee xD 3DLAC na podložku zásadně mimo tiskárnu! Je to super pomocník ale kdekoli jinde než na podložce je to strašný sráč… zalepené ventilátory, vedení a vlastně všechno kam se to dostane a jelikož je to správy tak se to dostane fakt všude, i tam kde nechceš… xD neptej se mě jak to vím xD xD Jinak, ja co používám PEI podložky tak 3DLAC používám jen na TPU, to tisknu na čistou ocelovou podložku bez jakékoli vrstvy a vše krasne drží…. TPU a PEI je opravdu zákeřná kombinace… jednou když jsem zapomněl vyměnit podložku a nechal jsem PEI bez LACu, tak podložka nakonec letěla do koše proto ze došlo k naprosto dokonalému spoji xD xD A poslední věc… co je do za baby špulku? Ja nevím proč ale mě se tyhle naprosto zbytečné filamenty (velikost) strašně líbí a taky jich mám plno jen ještě ne TPU xD xD
4 ай бұрын
:D to je v pohodě. Už jsem ji jednou rozebíral celou, takže údržby se nebojím. Vše se dá vyčistit a lak snadno.
@Petr.L4 ай бұрын
To ano, ale proč si přidělávat zbytečnou práci s čištěním 😉
@MrSlavo746 ай бұрын
No skus tisknout nekdy zTPE 88 🙂 Tam to už neudrží nic jedine balíci Akrylová páska na podložku a dole to z TPE už nedáš..😬 ale jediné co to udrží. Bohužel.
6 ай бұрын
Jako ano některé materiály drží lépe a dokážou i zničit podložku. Pod gumu dávám 3D lac právě aby se urval ten lak při sundávání a ne kus podložky.
@Lama_Music6 ай бұрын
Nebudu říkat co jsi ale zasloužil by sis pár facek... 1. TPU určitě tisknout na texturovaný plát a když už máš hladký a musíš použít separační vrstvu tak na studenou podložku MIMO tiskárnu!!!! Já bych ti za tohle zlomil ruce
6 ай бұрын
😀 Nebylo účelem tě rozčílit. Technicky zdatně si při problémech tiskárnu rozeberu a vyčistím. Lak jde dobře dolů. Krom toho jsem postupoval dle návodu od Průši, který doporučuje ten hladký pro TPU a začátečníky.
@Lama_Music6 ай бұрын
Postupuješ dle návodu od Průši? A četl sis na jeho webu nějaké věci? Například: Flexibilní filamenty jsou chemicky a mechanicky odolné materiály. Mají skvělou soudržnost vrstev i přilnavost k podložce (platí pouze pro TPU a TPEE). Vzhledem k těmto vlastnostem je potřeba tisknout na texturovanou podložku nebo použít separační vrstvu... pod tímto textem je ještě červený rámeček s vykřičníkem kde se píše: Některé flexibilní materiály mají příliš dobrou přilnavost k podložce a vyžadují separační vrstvu (lepidlo), aby se zabránilo poškození PEI podložky při sundávání výtisku. Vhodnou alternativou je texturovaný tiskový plát. :D :D :D Zkus si nejdřív prostudovat nějaké informace a až potom točit video :D :D :D
6 ай бұрын
@@Lama_Music A vidíš snad, že bych něco udělal jinak než jak cituješ? Použil jsem hladký plát a použil jsem separační vrstvu. Takže dle mě tak jak cituješ.
@Lama_Music6 ай бұрын
Mám tady hladký plát, je to z toho důvodu že by se PLAčko (TPUčko) mělo v ideálním případě tisknout na hladký plát... Sám si ve videu tuhle blbost řekl... kontroluješ si video když ho natočíš a než ho vydáš? Mám pocit že děláš videa jen tak aby jsi měl něco na YT a vůbec nad tím nepřemýšlíš, nehledáš si podstatné informace... já se ani nedivím že máš necelých 900 odběratelů protože tiskař který se alespoň malinko ve světě 3D tisku vyzná tě sledovat rozhodně nebude a ti co tě sledují nejspíš doma ani 3D tiskárnu mít nebudou :D :D :D Promiň ale ty seš větší amatér než Pepík co dostal k desátým narozeninám prvního Endera :D
@nikolasmatys71004 ай бұрын
Není to jeho věc? A koho prachy když si to posere jeho problém 😃
@marekmahlpo16075 ай бұрын
Ach jo.......
@nikolasmatys71004 ай бұрын
Ale ten lak postrik plstu fakt dej bokem doporucuji
4 ай бұрын
Já chápu vaše obavy, ale lak jde vyčistit dobře. :D
@dusansedlacik20466 ай бұрын
NIKDY! nestříkej 3DLAC na plate v tiskárně, plate si vyndej a stříkni to bokem.
6 ай бұрын
Chápu, ale je to rozpustné lihem, takže pak stačí jen vše okolo otřít. Mimo to ventilátor se zase tak moc lakem nezanese, je to tenká vrstva co se do něj dostane. Elektronice to jen pomůže a zbytek se dá utřít.
@parko2553 күн бұрын
Práveže pomôže ale tak do hrobu, to isté platí aj pre ventilátory.......
@sammacicek4 ай бұрын
Nikdy nestrikat na tiskárně 🤦🤦
@zoomerrrzoom15356 ай бұрын
Bezva video jen mám pár postřehů k tisku a modelu snad pomohou u tisku doporučuji model jako rozbočovač nebudeš muset měnit ptfe trubičky je to důležité úchytky se zařízenou do trubičky aby ji dobře drželi bohužel časté vydávání způsoby až moc velké proniknutí a nutnost měnit ptfe s rozbočovače tisknutym nejlépe na 0.12 vrstvu vše slape dobře kor pro tpu jinak tpu lze použít v ams ale je nutné ho nastavit jako pla a upravit teploty docela by mě zajímalo tvé nastavení hlavně rychlosti a kcelerace jinak u modelu vajíček se opravdu asi má ustrihnout ta zadní guma tak aby byla jen na vrchní část vajíčka pak je nebude tolik brzdit ale spomali je jinak slyším že to máš z pla po čase zjistíš že pla je pro tiskáren zbytečné a vše je lepší kor takovéto modeli dělat z petg bude nesmrtelný jak tomu já říkám každopádně toto jsou věci z p1s s plným ams nevím jak ta lehčí verze a jako vždy děkuji za video a rád budu koukat dál
6 ай бұрын
Nastavení pro TPU jsem měl určitě základní jak jej nastavuje Bambu studio. Rozbočovač jsem uvažoval, ale ve většině případů jedu z AMS a jen občas něco z externí cívky. Jinak jsi mě zaskočil, nevím že bych to zmínil ve videu, ale pokud si pamatuju tak držáky byly z bílého PETG na ty vajíčka. Určitě ne z PLA a pokud jsem to řekl, bylo to omylem. Použitelné věci tisknu většinou PETG a hračky PLA. Díky za komentář :)
@zoomerrrzoom15356 ай бұрын
@ tak to byla má chyba jak jsi tam pouštěl vajíčka zdálo se podle zvuku že to bylo pla jinak to základní nastavení není tak špatné jen bych se trošku bál u hodně měkké gumy nebo bych zase naopak zrychlil u tvrdé já si s tím zrovna hrají chci tisknout rohože do promivacky a to chce větší rychlosti a zase není třeba tak velká kvalita ale zase nechci ucpávat tiskárnu
@jaroslavprijmeni40696 ай бұрын
Ten silikonový návlek je tam na ochranu před bordelem z roztaveného a rozfoukaného filamentu při tisku, ne na tepelnou izolaci.
@martinb24246 ай бұрын
To není pravda, je tam na oboje. Citace z Bambu eshopu: The silicone sock provides optimal thermal insulation for the hotend to maintain a consistent temperature during printing, while also offering long-lasting protection from filament being stuck to the hotend.
6 ай бұрын
Řekl bych a @martinb2424 to potvrzuje, že má více funkcí. Bez ní by totiž boční ventilátor foukal i přímo na trysku a výhřev což by nebylo žádoucí. Ale jistá ochrana před filamentem je taky podstatná funkce.
@jaroslavprijmeni40696 ай бұрын
@ Tak to díky za rozšíření obzorů chlapci. Je pravda, že některé druhy silikonů jsou dobrým tepelným izolantem.
@Petr.L6 ай бұрын
Ano, je to především na tepelnou izolaci… už za dob enderů a pod. se tato silikonova olačka dávala kvůli zaizolovaní heatbloku aby lépe držel teplo a byl chráněny před proudem vzduchu z ventilátoru pro ofuk tisku, nikoli nějakému bordelu který popravdě ani nevím kde by se vzal…