Csatlakozz te is a csatorna tagjaihoz 👉 kzbin.infojoin
@joefalkens98345 ай бұрын
General IQ azaz általános IQ maximuma 160. Sosem mértek magasabbat. Special IQ, azaz egyes tulajdonságokat, képességeket kizárólagosan mérő IQ esetében akár 260 is lehet az elért szám.
@JózsefTóth-f8g19 күн бұрын
Az intelligenciát nem lehet tanulni. Az vagy van vagy sem legfeljebb ha van fejleszteni lehet.
@w8layos8 ай бұрын
„Olyan világ jön, / amikor mindenki gyanús, aki szép. / És aki tehetséges. / És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. / A tehetség provokáció. / És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… / A rútak. / A tehetségtelenek. / A jellemtelenek."
@gaborbabai80397 ай бұрын
Ez már így van manapság.
@esztervaday83506 ай бұрын
Márai
@lololaca32403 ай бұрын
Nietzsche 😅 @@esztervaday8350
@lajostkacs8900Ай бұрын
Nem jön, mert régen is az volt.
@ibolyakincs6937Ай бұрын
Ezt Wass Albert előre megmondta
@kittigal-balogh49689 ай бұрын
Kisfiúnknál 4 évesen 135-ös IQ-t mértek. Mi tudatosan figyelünk arra, hogy ne legyen túlhajszolva. Soha nem erőltetjük rá a tanulást, nincsenek is különösebb elvárásaink felé. Ő jól érezze magát és boldog legyen, mi ebben támogatjuk őt. Persze a környezetünkben sokszor megkapjuk, hogy milyen okos a gyerek, meg hogy a későbbiekben milyen területen kellene tanulnia, de nem hagyjuk, hogy ezt teherként élje meg és bármibe bele legyen hajszolva. Amihez neki kedve lesz, azzal fog foglalkozni és nem mások elvárása szerint élni. (Most 7 és fél éves)
@kissattila34869 ай бұрын
Miért van szükség egy 4 éves gyereknél IQ mérésre? Kiben merült fel az igény rá?
@vivaaabo.15799 ай бұрын
Pedagógiai szakszolgálat minden vizsgálat esetén mér ,a lányom autista neki is átlag feletti az IQ- ja ... Mindenféle beilleszkedést hátráltató állapot esetén mérik.@@kissattila3486
@zsuzsannaszalay42099 ай бұрын
Úgy tartják: "minden ember zseninek születik". Ez persze így nem igaz, de az igen, hogy a társadalmi normák követése egyfajta kiegyenlítődés felé közelíti az embereket. Van akit ez fel tud emelni és van akit ez durván le fog nyomni és oda lesz a születési képlékenységével hozott adománya. Sok féle IQ teszt van. Nem éppen objektív, ha ezúton ítélnek meg valakit. Az, hogy miként tud kibontakozni a zsenialitás és milyen irányt vesz majd, hatékony lesz e az életében nagyon is függ a család zsenigondozó attitűdjétől. Sok-sok megmérettetés van az életben ami messze fontosabb, mint az IQ teszt és a boldogságot jobban szolgálja. Ám nagy kincs egy szép és értelmes gyermek, aki még a szülőt is fiatalos szellemi és lelki frissességben képes tartani. Egyben nagy felelősség is az, hogy egy ilyen gyermeki kincs ne kallódjék el és az önértékelésének reálisa és kritikai érzéke kifejlesztése során. És az is, hogy a céljai elérése érdekében kitartásra is alkalmassá váljon. Egy ilyen gyermek ugyanis nem feltétlenül türelmes. Megjegyzem az ilyen felnőttet többnyire türelmetlennek véli a sokadalom. :-( :-) Nagy próbatétel ez egy zsenikhez nem toleráns társadalom állítólagos közösségében ahol a 120-as IQ-ra már angolosan vauznak, mint a kiskutyák, mert az bizonyos, hogy a tömegből kilógó szellemi ember nem csak akkor csípi az átlagok szemét amikor valaki mentális debil, hanem azt is hülyének titulálják, aki extrém zseni. Akit nem értenek meg, mert meghaladja a többségi tudást épp úgy kirekeszthetik, mint azt aki sült bolond.Szóval az aki a "Király Bölcs Bolondja", vagyis a Birodalom esze, azt egy kalap alá veszik a szellemi-rokkant fogyatékos "bolond" hulladékjával. Ez van. És ez nem annyira túlélést segítő társadalmi tudatosság, mint ahogy ezt agymosókáink terjesztik. Az átlag csatornái nem a zseni kozmikus csatornázottsága. Nyugodtan rá mondja a tanár is: "Hülye vagy fiam? Nem érted?" Ilyen volt például a relációs jel helyett a "kacsacsőr" magyarázat feltalálása az oktatási szféra tankönyvírói által. Tudod, van aki ért a hápogó kacsából és az 100-as és van aki a halmazelméletre és a paraméterekre gerjed. Azért suliban lenni is időtöltés.
@P.B02099 ай бұрын
Minden iq-teszt más és más...
@Indipender9 ай бұрын
Nekem is mindig 137 és 143 között jönnek ki a tesztek. Nagyon jó vagyok informatika és matek területen, 4 nyelvet beszélek, de ennyi. Nem írok könyveket, nem szeretek regényeket olvasni, nem végzek semmi produktív tevékenységet, mindössze szeretek dolgozni és szórakozni. Nem szeretem amikor nincs mit csinálni. Nem tartom semennyire különlegesnek magam, csak vannak bonyolult dolgok, ami nekem egy kicsit könnyebben megy másoknál. Ambiciózus se voltam, soha nem akartam menő szakmát, se vezető lenni. Mindig azt szerettem a legjobban, ha mindenhez tudok érteni és megmondják mit csináljak. Emellett viszont a kreativitásom és a rajztudasom közel egyenlő a nullával, rendszerezni nagyon szeretek de a szépérzékem is pocsék. De nagyon 😅
@lucifermorningstar97069 ай бұрын
Nem kell még zseninek sem lenni. Nálunk középiskolában mindenkit kinéztek aki jobb tanuló volt, vagy csak volt egy csöppnyi esze. Menő volt hülyének lenni, vagy legalábbis eljátszani a hülyét.
@MrPyroMaster9 ай бұрын
Most is nagyon menő hülyének lenni! Ez egy új trend. Nem csak iskolában, felnőttként is.
@azunatkozoember23889 ай бұрын
a szomorú ,hogy hülyéknek áll a világ. Mivel valaki aki hülye nem gondolkodik olyan sokat néha egy-egy lépésén az életében, bele ugrik és buuum pont szerencséje volt. Az okosabb emberek megfontoltak és éppen ezért nem ugranak bele semmibe ami beláthatatlan inkább maradnak ott ahol biztonságos.
@belameszaros75689 ай бұрын
De akkor nem az okosokkal van a probléma hanem a társadalommal.
@dh6hb7ub949 ай бұрын
Csak a hülyék gondolják feleslegesnek a tanulást. Az okos pont a szintén okos embereket részesíti előnyben. A hülyétől mit tanulna? Nincs annál menőbb dolog, mint amikor valaki rengeteg mindent tud és nem csak néz ki a fejéből vagy beszél a semmiről.
@mariannprakter61969 ай бұрын
Csak az a durva, hogy ezek szerint a Harvardon is menő hülyének lenni.
@st39109 ай бұрын
Érdekes volt! Én baráti körben azt tapasztaltam, hogy azok, akik intelligensebbek az átlagnál, de érzelmi intelligenciájuk alacsony, vagy önbizalmuk nulla, vagy szorongósak, nem tudják képviselni magukat, azok semmire sem viszik! Se itthon, se külföldön. Elkallódnak, munkahelyről munkahelyre vándorolnak, boldogtalanok egy életen át! Kár értük. Szerintem ma nem az okosak és intelligensek, hanem az erősek és önérvényesítők világát éljük! Tök mindegy ha hülye vagy is, a lényeg, hogy az egod az égben legyen és meghódítod a világot! Nekem ez nem tetszik, de ez van!
@zsuzsannaszalay42099 ай бұрын
Na ez egy frappáns meglátás! A bőrömön érzem, hogy igazad van. Indiánosan: - Uff! Jól beszéltél. Ha alatta, ha felette van is valaki az átlagon innen vagy túl, az bizonyos, hogy "le kell fejezni" vagy "fejlesztésnek" titulált álcában nyújtani kell... Ha nem megy, akkor kiközösítés. Az átlag vagy még inkább az alatti meg mögmondja, hogy mit köll tudni tenni annak, aki IQ-ban felülmúlja őket. Szóval a tömeg-felhasználó diktálja, hogy neki mi köll, mint intelligens produktum, aztán mög szajkózza az "ego", mint ellenséget. No amiről fingja sincs, de büdösen durrantja, azt kritériumrendszerben tálalja annak, aki attól "hülye" társadalmi normakövetőként, hogy valójában egy olyan kívülálló, aki zseni. - Lehet remeteségbe vonulni,... de akkor a kretének kiirtják a rejteki erdőt. Hát nem egy okádék a tömeg-mennyiség-tudatosság?! - Ajjaj!, ha netán valaki az "extrém" zónában értegeti a világmindenséget, na akkor még köpködnek is rá az irigy varánuszai. Hi-hi.. Szóval, jól szóltál. Uff!
@BeBestThanYesterday9 ай бұрын
Ez egy PR világ 😀 Ezt jól látod. Vagyis ha valami jól van kommunikálva arra harapnak. De végül úgy is kiderűl, ha valami nem okè.
@zsuzsannaszalay42099 ай бұрын
@@BeBestThanYesterday Fél igazság... gazság... de igazság nélkül a gazság nem álcázható. Ez nem PR korszakos, hanem sok ezer éve hatalmi stratégiája azoknak akik láthatatlanul mozgatják a szálakat.Állítólag, jóval Krisztus előtt kezdődött, ha datálni egyáltalán érdemes. Ők :A "bábjátékosok". Az ego ahhoz, hogy öndeterminált legyél, nélkülözhetetlen. Az amikor "az ego az egekbe szökik", azok, akiknek a fő műve a HATALOM, mint világot markukban tartó erő - szakszervezet, elkezdik kimosni belőlünk az öndeterminált, magasztos lényünk földi túlélő erejéhez nélkülözhetetlen viszonyítási elmeprogramunkat, Ilyenkor aztán nyomatják a "béke","szeretet", "mindenki egy" PR protokollt és közben nagy ívben szarnak arra, hogy te személyre-szabottan egy a Nagy egészben, még porszemnyi önmagoddal is nagyobb érték vagy, ha tudsz tudatos önmagadként együttműködni másokkal, mintha agymosott tömegemberként vagy "jófiú" vagy "jókislány"... Az EGÓD. Ego sum..= ÉN VAGYOK. Vagyis én nem hiszek magamról mást, mint ami a felcímkézettségemhez társultan az önmeghatározó szellemi,- lelki, - mentális személyiség-struktúrám önérvényesítését az adott kor morálját is szem előtt tartva az egyetemes működésen belül az adottságaim érvényre juttatásával a személyes, a csoport, az emberiség...- túlélésében a leghatékonyabb.Így még a Végtelent is "megcélozhatom" vagy Istent, min t kiinduló működési, működtetési elvet ahhot, hogy a szűklátókörű programozottság mátrix korlátain túl jussak. Hát ez hosszabbra sikeredett, mint ahogy te írtad, de a lényeg, a lényeg, hogy egyetértek veletek némi kibővítéssel. Szóval Ego sum Szalay Zsuzsánna. Sok sikert az önérvényesítésre hivatott személyiségetek egójához!
@BeBestThanYesterday9 ай бұрын
@@zsuzsannaszalay4209 rendkívül élvezetes játék volt kibogozni a mondandódból a lényeget 😀 Köszönöm
@zsuzsannaszalay42099 ай бұрын
@@BeBestThanYesterday Egy NAGY JÁTÉKOS diszkrét megnyilatkozása volt ez felém. :-) Megtisztelsz. Dettó -Köszönöm.
@trissza9 ай бұрын
Mikor a gyerekünket vártuk, azt beszéltük, hogy legyen nagyon okos, de ne legyen zseni, legyen jó sportoló, de nem profi szintű. Szerencsénkre így is lett, az átlagos kategóriában van mindenből, a felső 50%-ban. Ha valaki túlzottan kiemelkedő valamiben, az előbb-utóbb magára marad, és mivel az kevesen szeretik, így boldogtalan is lesz. Ez pedig túl nagy ár. Én elsősorban boldog gyereket akartam.
@chibifox75439 ай бұрын
Így van jól. Ennél a személynél az sem segített sokat, hogy lényegében nem élhetett gyermekként.
@henrikhorvath22109 ай бұрын
Én egy kérdőjelet ideböknék. Megértem a hozzáállásod, viszont felveti, hogy észre vetted e volna és ha igen, őszintén támogatni tudtad e volna, ha úgy alakul hogy még is kivételes tehetsége sejlene fel valamilyen területen. Szerintem így megvan annak a lehetősége, hogy a félelmeid - még oly megalapozottak is - elfojthatnak egy nem kizárható emlékezetes tehetséget és annak hatását környezetére. Megértelek, és elszomorít, hogy ilyen életet élünk, amelyben az átlagosság, a semmilyenség a boldogság reménye. Persze épp egy ilyen világban drámai, ha úgy tetszik romantikus és nyomothagyó a küzdelmes átlagostól eltérő élet. Csak legyen legalább pár jó ember a közelben, aki nem fél így is támogatni.
@vastamas28569 ай бұрын
Az első részével egyet értek de a többivel nem. Legyen okos a gyermek, ha intelligens szülei vannak, az lesz. Legyen jó sportban, sőt a legjobb Legyen benne mert előre viszi a sikerelmény illetve a kihívások, saját maga legyőzése. Ahol intelligens szülők vannak, ott jövő is van. És igen is a gyermek éljen úgy gyerekként majd később felnőttként is, hogy ha nem első akkor vesztett. Ha normálisan el van magyarázva az, hogy miért veszített akkor nem veszteségnek fogja fel hanem tanul belőle amit később a javára fordíthat. Majd 20 évig sportoltam, mind itthon, mind nemzetközi porondon megállás a helyem nem kis eredményekkel. Volt, hogy nem én voltam az dobogó tetején de mégis a tanulság és a tudás díjával tértem haza
@trissza9 ай бұрын
@@henrikhorvath2210 Kezdjük ott, hogy a gyerekem, és ha az ő érdekében nem akartam, hogy gyerekzseni legyen, nyilván tudtam volna abban is támogatni, ha mégis az. Egyáltalán nincsenek félelmeim a témában, viszont elég önző vagyok ahhoz, hogy ne érdekeljen a társadalom, csak a gyerekem jólléte. Ha valamiben nagyot fog alkotni, azt felnőttként is megteheti, nem kell hozzá gyerekzseninek lennie. Kap lehetőségeket, szabadságot (bármennyireis fárasztó tud lenni egy öntudatos 6 éves) a cél az, hogy maga döntsön, és ne az elvárások kényszerítsék bele valamibe. Attól, hogy nem gyerekzseni, még egyáltalán nem átlagos, viszont emellett boldog is, mert nem lóg ki csak a nagytöbbségből, és így talál magának hasonszőrű barátokat. Azt pedig nem az én dolgom eldönteni, hogy drámai életet akar-e élni vagy sem. Én csak útmutatást és támogatást vagyok jogosult adni neki, és mindössze annyit várok, hogy a lehetőségek szerint boldog legyen.
@RichardPap9 ай бұрын
Neked kár volt gyereket szűlni mi van nem olyan lenne amilyet akartál?? Te milyen szűlő vagy? Ez vissza taszító amit most leírtál😡😡😡😡😡
@belameszaros75689 ай бұрын
Nem a túl magas intelligencia a probléma hanem az hogy a társadalom kiközösíti és gyűlöli azokat akik jobbak náluk valamiben.
@davidvass13109 ай бұрын
Abszolút, egyfajta szociális érettség hányzik az emberekből. Ebben egyébként szépen lassan fejlődünk ebben.
@pityuhorvath30879 ай бұрын
Ezért van a mondás, hogy boldoggá lelki szegények mert övék az mennyek országa.
@jakabgipsz49109 ай бұрын
@@pityuhorvath3087 Nem te vagy a legélesebb kés a fiókba... De segítek neked, a lelki szegény alatt nem a hülyéket kell értelmezni, hanem azokat akiknek nem nyomják terhek a lelkét! Egyszóval tiszta a lelkiismeretük! Szívesen!
@pityuhorvath30879 ай бұрын
@@jakabgipsz4910 az a jó benne hogy akárhogy lehet magyarázni.., mint ahogy te is teszed amúgy ez a helyes magyarázat mely elfogadott : "A lélekben szegény mindent Istentől kér, mindent Istentől remél, mindenben Istenre számít, minden dolgát Isten elé viszi. Semmit nem tulajdonít magának, amit elér; nem önmagában bízik, nem magára büszke, nem magával elégedett, ha valami sikerül." az én olvasatomban ez a sima hülyéket jelenti mint Te pl. Szívesen. Mikor meghalsz Te nem tudod, hogy halott vagy csak a körülötted lévőknek szar na ugyanez a helyzet mikor hülye vagy...
@pityuhorvath30879 ай бұрын
@@jakabgipsz4910 szóval Te se nyertél de jár a keksz.
@laszlotanko54629 ай бұрын
Nem tévedés.Hülyék közt az okos is meghülyül.
@Almond-i6g9 ай бұрын
Akkor fordítva is igaz, hogy okos emberek között a hülye is okos lesz.
@laszlotanko54629 ай бұрын
@@Almond-i6g A mai világban még ez is előfordulhat.
@zoltanbata85719 ай бұрын
@@Almond-i6g Nem
@peteracs469 ай бұрын
@@Almond-i6gaz lehetetlenség. Mivel lefelé tudsz haladni. Felfelé már sokkal nehezebb. Amit az emberek annyira nem is szeretnek. Szép lenne az elméleted
@wotan209 ай бұрын
Helyes meglátás László. Valamikor olvastam egy csipkelődő, és humoros állítást egy nagy kávésbögrén, amiben időnként sok igazság lehet: " I would soar like an eagle, but I'm surrounded by turkeys."🦃
@rockforever-19849 ай бұрын
Nem a magas intelligenciával van a baj, hanem azzal ha nagy a differencia a környezetéhez képest.
@Maximum_Game_Hun9 ай бұрын
20 as IQ különbség is nagy már egyes embereknek... Már ha 80 nál több van mint az átlag.. máris kinézik :D
@rockforever-19849 ай бұрын
@@Maximum_Game_Hun Hát igen. Ez relatív.
@TiborDuro7 ай бұрын
@@rockforever-1984 Ahogy minden a kozmoszban.
@rockforever-19847 ай бұрын
@@TiborDuro Kivéve a szingularitást.
@gyongyiolah16099 ай бұрын
Az altala irt alkotmanyt el lehet olvasni? Elerheto valahol?
@laszloszabo5567 ай бұрын
Köszönjük!
@spidercitybudapest9 ай бұрын
Engem annak idején a rossz viselkedésem és a folyamatos trollkodásaim miatt az iskolából beutaltak ilyen állami 1-2órás IQ tesztre. Ha rossz eredményt kaptam volna mehetek a kisegítőbe, ahol 3 gyenge kepessegu ember volt az osztályban. Ez volt a cél.🎉 Megbuktak mert 130 felett voltam akkoriban. Sosem felejtem el az igazgató arcát. Nem vagyok zseni és mégis mindig egyedül maradok a végén. A sok gondolat, a tervek a célok és a kihívások éltetnek. Hiába keresek sok pénzt. Senki nem viseli el hogy mindig előre látok.
@pityuhorvath30879 ай бұрын
Welcome to the Club.. A legveszélyesebb a vidéki hülye na azt kellene irtani edukációval....
@orna96879 ай бұрын
Csak remélni merem, hogy időközben megtanultad a kihívásoknak, a munkahelyi helyzeteknek megfelelő hozzáállást kialakítani, alkalmazni. A számodra legnehezebb (szerintem) az lehet, hogy legtöbbször nem igazán találsz a te szellemi szintednek, képességeidnek "megfelelő" társaságot. Légy erős! Minden lehető jót kívánok számodra. ❤
@StalkerADan9 ай бұрын
Nekem hasonló problémám volt a középiskolában. Minden más jobban érdekelt mint a suli, de mikor tesztre kellett menni 123 lett. Nekem az osztályfőnököm arcán látszódott, hogy WTF. Nem egy hatalmas eredmény az enyém de őt meglepte az akkori hozzáállásom és teljesítményem mellett.
@StalkerADan9 ай бұрын
Utána viszont azt mondták, hogy figyelemzavarom van.
@laszlokomar8 ай бұрын
@@pityuhorvath3087a pesti agyhalottak sem jobbak mert ott is az a gyakori hogy mindenkit lenéznek aki nem szereti az ő kedvencét aki egy -1 IQ szinten lévő amőba
@fearlessrikard47559 ай бұрын
Nem tudom, beleillek-e bármilyen átlagon felüli intelligencia szintbe, de gyerekként valószínűleg beleillettem. Igaz csak magyarul, de 3 éves koromra olvasni és írni tudtam, hobbiból olvastam csillagászatról szóló könyveket, és érdekelt a matematika is. A szüleim nem erőltettek, cserébe nem tanultam meg tanulni. Mára valószínűleg beleolvadtam a normalitásba, ami engem egyáltalán nem zavar :)
Mérhetetlenül nagy veszteséget vesztettünk mert a mai világban is erősen "menőnek" érző népművészeti cserépedény az egójukat akarta növelni ami a mai napon is erősen érezhető a Magyar iskolában. Nektek köszönhetjük hogy több évnyi technológia fejlődést elvesztettük. Köszönjük.
@danielhorvath7849 ай бұрын
Ha veszteséget vesztünk azzal igazából nyerünk.. Vagy nincs meg az az általános iskolai képlet hogy mínuszból mínusz az plusz?
@laszlokomar8 ай бұрын
@@danielhorvath784lehet hogy a nyereség szót nem tanulta még a jó ember nézzük el neki senki sem tudhat minden magyar szót azt írta volna a veszteséget szó helyére
@nagyvadaszok72962 ай бұрын
@@danielhorvath784hol nyertünk? Jó igen fordítsd ki a szavamat ha magadra ismertél nem izgat. Gondolj bele hogy mennyi hasznot tudott volna hozni az emberiségnek csak ez az 1 ember. Bár igaz nem is kellenek az okos emberek. Mindenki menjen az Erzsébet híd alá slukkozni meg kőbányait inni folyamatosan+ Azahriah-t meg egyéb dalokat hallgatni olcsó hangfalakból mint a magad fajtád... Bocsánat menő nagyon nagyon MENŐK.
@nagyvadaszok72962 ай бұрын
@@laszlokomaráruld már el te szerencsecsomag hogy hol van a nyereség? Hol? Ja hogy nektek ez az mert mostanában is szét alázzátok az okosabb diákokat mert nem hajlandóak azt a miskolci stílust hozni mint ti? A technikai fejlődés várhat. Elég ha van ego a zsebben igaz?
@zsuzsannaszalay42099 ай бұрын
Tudod, az utolsó kérdés feltevésed igencsak megmosolyogtató volt. Kb. olyan, mint amikor két beszélgető közül az egyik ezt a kérdést intézi a másikhoz: "Neked, mint kívülállónak, mi a véleményed az intelligenciáról?" - Ez aranyos volt :-), és paradoxon. - De a hangodban is bujkált a cinkos mosoly. Szóval: Köszi-puszi.🥰
@laszlomolnar95029 ай бұрын
Ismerős szitu, 143-as értékkel nekem is eléggé kivolt a faxom a világgal meg az elvárásokkal de 40 éves koromra helyretettem magam és megteremtettem mindent amire hátralévő életemben szükségem lehet.
@BeBestThanYesterday9 ай бұрын
Nem az intelligencia a gond, hanem a különbözőség. Minnél kevésbé értünk meg valamit, annál nagyobb eséllyel támadjuk. A zsenialitás értékes dolog, ha tudjuk a helyén kezelni. Egy 200as IQ-ból álló csapat olyan dolgokra lenne képes, amit el sem tudunk képzelni, ha hagyjuk nekik, h az az ő döntèsük legyen nem pedig kényszer...
@laszlokomar8 ай бұрын
Igen a primitív politika az emberi irigység is ellensége bármilyen fejlődésnek most is olyan emberek élnek akik inkvizíció szinten üldözik a náluk értelmesebb jobb képességű embert.
@varjasib9939 ай бұрын
Király videó, köszi 😊
@petrahegedus51249 ай бұрын
Egy észrevétel: "szellemi" fogyatékosság nincs, értelmi fogyatékosság van
@tizeslista_hu9 ай бұрын
Igazad van
@TheMogyeee9 ай бұрын
Apukámnak is 160-as iq ja volt lediplomázott agrármérnökként, de a depressziós lett mert nem úgy alakult az élete ahogy kellett volna és alkoholba fordította bánatát. tavaly halt meg árúfeltöltőként dolgozott. Nem tudom direkt vagy hanyagsága miatt nem volt telefonja vagy ha volt is mindig lejár benne a kártya szinte elérhetetlen volt kb 7 éves koromba váltak el anyukámmal elején sokat találkoztam vele de későbbiekben évente 1x. Jól tudod sakkozni, számolni, írni is és elméleti fizika érdekelte.
@rouge39929 ай бұрын
Sajnálom édesapád, és megértem. 156 az IQ-m és szenvedek az életben , sosem találtam a helyem .
@timeakoreny22029 ай бұрын
@@rouge3992 mivel nem teszteltem magam..mesélnél erről? Mert ez nekem azt mutatja, minél magasabb az IQ, annál életképtelenebb az ember? Miért nem arra fokuszálnak amiben jók?? Nem a számok a gontosakz, ahogy az osztályzatok sem az iskolában. Köszi
@rouge39929 ай бұрын
@@timeakoreny2202 én sem magamat teszteltem, de ez hosszú sztori :) Azt nem mondanám, hogy életképtelen. Nehéz ezt leírni. Inkább úgy mondanám, hogy kilógsz a sorból. Máshogy gondolkodunk, más logika szerint élünk, ha ezt nem veszik észre akkor azt hiszik az nem jó. Pl engem meg akartak buktatni matematikából középiskolában, mert azt hitték folyamatosan csalok a vizsgákon, mert a levezetést sosem írtam oda , csak a végeredményt. Úgy gondolták másoltam a végét valahonnan, és fogalmam sincs hogyan jött ki. Persze ez nem volt igaz. Végig bukdácsoltam, míg jött egy öreg tanár, és felismerte a helyzetet. Sajnos akkor már késő volt, nem érdekelt a matematika többet. Elment a kedvem tőle. Nehezen fogadjuk el a szabályokat és úgy gondolom, legalábbis én, feszélyeznek, olyan mintha beszorítanának, korlátoznának. A hibák a hétköznapi életben bosszantanak, legtöbbször máshogy csinálnánk mint ahogy van. Talán a legbosszantóbb mikor tudod , hogy nem jó, és mégis meg kell csinálnod mert a főnök azt mondja . Lemeríti az embert. Szóvá is tesszük, és ugye ez egy olyan főnöknek nem tetszik, aki nem ismeri fel vagy nem akarja felismerni a benned lévő potenciált, így az előrejutás nehézkesebb. Hogy ki mit kezd az intelligenciával , függ szerintem a társadalmi, családi helyzettől is . Nekem nem volt lehetőségem hasznos dolgokra fordítani sajnos, 17 éves koromban már dolgoznom kellett. A hobbijaim a csillagászat volt, nyelvek tanulása, stratégiai játékok, sportok elemzése, ezeket munka mellett vagy után csináltam . Ahogy a kommentelő írta , ugyanúgy mint az apukája, az elméleti fizika tanulmányozása, olvasása kapcsol ki a legjobban. A depresszió, és a szenvedélybetegségek rám is jellemző. Inkább a meg nem értettség és a magány az ami szerintem beindítja , de ahogy mondtam is , nem biztos, hogy mindenkinél hasonlóak az érzések, ki milyen életutat jár be , úgy tud idomulni a társadalomhoz, és az alapján változik, hogy mit tud kezdeni ezzel az adottsággal. Én magam az intelligenciát inkább probléma megoldó képességnek írnám le , semmi többnek. Hogy mit hozunk ki belőle az függ sok mindentől, főleg a természetünktől, de a hátterünktől és attól, hogy milyen emberekkel találkozunk az utunk során. Ha van még kérdésed , mond nyugodtan, megpróbálok rá válaszolni :)
@rouge39929 ай бұрын
@@timeakoreny2202 érdekes , eltűnt a válaszom. Na akkor mégegyszer. Én sem magamat teszteltem , de ez egy másik sztori. Más nevében nem nagyon szólhatok, mert nincs arra garancia, hogy minden magasabb intelligenciahányadossal rendelkező ember ugyanúgy éli meg a környezetével kapcsolatos behatásokat. Nálam nehéz a szocializálódás, a legtöbb dolog untat, amit az emberek mondanak vagy csinálnak és sajnos látszik is a viselkedésemen. Ne érts félre, udvarias vagyok, nem bántok meg senkit szándékosan vagy ilyesmi. Nehezen tűröm a szabályokat, úgy érzem megfojtanak, bezárnak. Páran már említették a főnökökkel való viszonyt, sokszor voltam én is hasonló helyzetben mikor a főnök féltékeny vagy irigy volt, mert mondjuk gyorsan tanulok, így szerette megnehezíteni a helyzetet. Nálam sajnos ez azt eredményezi, hogy elkezd nem érdekelni a dolog és ugye ez látszik is , ennek egyenes következménye a teljesítmény romlás. Fontos, hogy milyen közegből jön az ember szerintem. Nagyon sok intelligensebb fiatal elkallódik, mert vagy nem ismerik fel a képességeit vagy éppen nincs lehetősége kamatoztatni őket mondjuk családi háttér vagy szülők érdektelensége miatt esetleg a tanítóik alkalmatlansága miatt. Saját példa: Imádtam a matekot, szórakoztatott, középiskolában mégis meg akartak buktatni, mert azt hitték csalok a dolgozatok írása közben, mert csak az eredményt írtam oda nem bajlódtam a levezetésekkel. Aztán jött egy öreg tanár, ő volt az egyetlen aki vette a fáradtságot, és leült velem, kikérdezett, hogy mit miért csinálok úgy. Teljesen meg volt lepve, szeretett volna velem foglalkozni, de akkor már olyan sok negatív hatás ért, hogy elment tőle a kedvem. Én pl 17 éves koromban már dolgoztam, a családi körülményeim nem tették lehetővé, hogy továbbtanuljak , majd munka mellett érettségiztem le és fejeztem be a technikumot. Szóval szerintem a háttér nagyon fontos abban a tekintetben, hogy kiből mi válik és az alaptermészet is . Pl én semmit nem szerettem csinálni ami nem szórakoztatott. Mindig tetszettek a nyelvek, magamtól tanultam meg japánul mert érdekelt, vagy a stratégiai dolgok, legyen az harcászat vagy csak csapatsport, esetleg sakk, plusz az elméleti fizika ahogy a kommentelő is említette az édesapjáról. Ezeket kikapcsolódásként csináltam. Viszont megbuktam kémiából, soha nem érdekelt. Ez egy fontos szempont szerintem. Nem figyelnek arra amiben tehetséges vagy viszont arra igen amiben nem vagy elég jó. Így nem is veszik észre mennyire tudják akadályozni a fejlődést. Összefoglalva , szerintem a legtöbb ilyen helyzetben nem az életképtelenség önmagában a probléma, hanem a felsoroltak összessége, életút, családi háttér, felismerik e, van e valaki aki tereli, képezi, fejleszti a gyereket vagy később a munkahelyén felkarolja , támogatja e valaki vagy éppen megpróbálja elnyomni. Úgy gondolom legtöbbünk a nem megértettségtől, magányos lesz , nem tud beilleszkedni, és itt jönnek majd a szenvedélybetegségek, depresszió stb. Sokan alkoholhoz vagy gyógyszerekhez nyúlnak, egy folyamatosan zakatoló agyat muszáj lecsendesíteni és ha alkotással nem megy akkor más megoldás után néz az ember. Próbáltam rövid lenni, messze nem pontos ez az írás, de úgy éreztem igazán érdekel, ezért válaszoltam. Ha szeretnél többet tudni, kérdezz nyugodtan, szívesen válaszolok.
@robertvigh44868 ай бұрын
183-as IQ-m van, diplomás vagyok, de fizikai munkát végzek
@tiborszogradi72602 ай бұрын
Üdv. (A tájékozottság ugyan úgy átok is és áldás, mint a tájékozatlanság!) Ha valaki hiányos ismeretekkel rendelkezik egyik témában, annak nem lennénk a helyében! DE ugyan akkor igaz az is, hogy áldás a hiányos ismeretekkel rendelkező embernek a tudatlansága, míg annak nem érzi a hátrányát! A tájékozottság ugyan úgy átok is és áldás, mint a tájékozatlanság!
@zsuzsannajlailia56819 ай бұрын
Én azon csodálkozom, hogy soha senki nem védte meg az iskolában? Egy gyerek sem állt mellé, hogy sziá én szeretlek a barátod szeretnék lenni. Ez hihetetlen ennyi gonoszság egész életében? Igaz, hogy nálunk is, ha új gyerek jött az osztályunkba egyedül én mentem oda hozzá, mert természetesnek vettem, hogy mellé kell állni. Senki sem barátkozott velük rajtam kívül. Mindegyikből sok évtizedes barátság lett. Biztos hogy oda mentem volna a 11 éves kisfiúhoz, vagy megvédem ha látom hogy bántják. Szörnyű volt nézni az életet. Ilyen filmeket kéne megbeszélni pl az ofő órákon, ha van még ilyen.
@montezuma4729 ай бұрын
Akkor te nagyon magas EQ-jú ember vagy.
@Kvikveg79 ай бұрын
Ha a szulok nem jol neveltek akkor valoszinuleg tudtan kivul verig sertett par embert. Igy nagyon konnyu kiirnia magat a tarsasagbol. Ha mindenhol ez tortent vele akkor nem a tarsasag volt a hibas. Es a tarsadalom nem logikusan mukodik, a gyereknek eselye nincs magatol megtanulnia a lathatatlan szabalyokat. Ezert tart 18 evig mig valaki felno, es sokaknak meg igy sem megy. Viszont amit az ujsagok muveltek vele az tobb mint undorito.
@istvantoth54819 ай бұрын
Köszönöm, a hasznos infókat! 2025 nyarától lehet újra 10% lesz az önerő fedezet az ingatlanokhoz, de ez még nem biztos. Felül bírálják az ügyet.
@TamásFodor-i5w9 ай бұрын
Én a felső 2 %- ban voltam, vagyok, soha nem kérkedtem ezzel ,de a főnököd érzi, tudja,hogy az övé jóval kevesebb, és ezért finoman szólva nem szeret .Minden főnökömmel ez volt. Mellérendelt viszonylatban is zavarja az emberek egy részét. Meg kell találni azt ,akit nem.
@borko8839 ай бұрын
Természetesen a helyesírás nem megy.
@TamásFodor-i5w9 ай бұрын
@@borko883 Persze.
@rikitateka9 ай бұрын
Ha ekkora IQ-m lenne, nem lenne főnököm. Ezen nem gondolkodtál? Nem muszáj dolgozó legyél, más lehetőségek is vannak.
@TamásFodor-i5w9 ай бұрын
@@rikitateka Ez volt a megoldás.
@professormack9 ай бұрын
Stephen hawking es Einstein is hitt egy teremto eroben ami mindenek felett all. De nem istenkent definialtak. Valoszinuleg azert, mert nem ertettek egyet a vallasos megkozelitessel. De meg voltak gyozodve, hogy kell lennie valaminek ami a korulottunk levo vilagot alkotta.
@attilanemeth89559 ай бұрын
(részben) Érintettként (moderált vagy kimagasló zseni határán kb) azt gondolom attól függ áldás-e vagy átok, milyen személyiség és családi háttér társul hozzá. Ha ez ideális vaagy optimális és kiegyensúlyozott a személyiség (amit támogat a felnevelődés), akkor lehet jó, mert okosabb, jobban észreveszi az ember a kinálkozó lehetőségeket pl., gyorsabban tudja modellezni (vagy tud egyáltalán üzleti, társadalmi, poliitikai vagy hétköznapi folyamatokat) helyzeteket előre, fejben. Látjuk a dolgokat nem előre 1-2 hanem 3-4-5 lépésre előre, "ha ez történik, az lesz, ha ezt mondja ezt mondjuk". Ez nem müveltség hanem a gondokodás képessége, rugalmassága, mennyire tudja valaki a bejövő inputokat potenciális outputokká alakitani. Ennek számtalan előnye van az "érvényesülésben". Ugyanakkor ez negatív érzés is tud lenni, szorongást okozó, deprimáló. Mert jobban a dolgok mögé lehet látni. A magyar társadalom kb 15%-a rendelkezik az átlag felett szignifikánsan magasabb IQ-val, kb 110-től felfele, szerintem max 160-ig, ott már egy populációra nézve lehetetlen pontosan mérni. Ezek az emberek általában képesek önállóan gondolkokodni. Ez néha nehéz és fájni is tud. Van egy szegmens, kb a társadalom 25%-a, akik kb a 90-110 tartományban vannak, ők képesek megérteni vagy befogadani amit a felső 15% mond, gondol. Ez eddig 40%. Az alsó 60%, szintén több rétegből tevődve össze... hát, ők az "agyilag karalábék". Akiknek érdemes segíteni, de pláne a gyerekeiknek, hogy többre vigyék.
@Kvikveg79 ай бұрын
A csalad nagyon szamit. Minden gyereknel. Peldaul a magyar iskolarendszer az csak lenyomni tud es rugalmatlan mint az allat. Itt nem Jozsi van a padban, hanem tanulo 352. Nem embert nevelnek hanem kis robotot, es a kis robot az csak es kizarolag melozasra es fogyasztasra valo. Nagyon orulok amikor azt hallom hogy a szulok amikor a gyerekrol kiderul hogy zseni, nagyon figyelnek arra hogy ne szigetelodjon el es kepes legyen viselkedni, baratokat szerezni, masokra figyelemmel lenni es egyaltalan jol funkcionalni a tarsadalomban. (Minden gyereknek ilyen szulo kellene.) Hogy ezt hogy oldjak meg ugy, hogy tudnivalo hogy az atlag osztaly/tarsadalom nagy resze "agyilag karalábé", na ez egy jo kerdes.
@doboczizoltanzoli6189 ай бұрын
Szerencsére belőlem nem lett egy Szász Marci annak ellenére, hogy minden egyes tanulmányi versenyt megnyertem a saját évfolyamomon 12 éven keresztül, illetve én voltam az egyetlen, aki valaha legyőzte azt a csodagyereket sakkban, aki nyert Kaszparov ellen...az érzelmi IQ-val kapcsolatban pedig annyit mondanék, ha egy agyatlan ostoba lennék, aki bármilyen hazugságot elhisz, sokkal boldogabb lennék...csak az a baj, hogy tudom, hogy mikor hazudnak nekem, és nincs ennél nagyobb szívfájdalom...én bevallom, hogy soha nem tanultam, csak figyeltem...például amikor megtanultam anyanyelvi szinten Indonézül egy hét alatt(2019.06.26-07.03.) Palembangban, mivel senki nem beszélt más nyelven ott...illetve 2 hét alatt tanultam meg Szundanézül tavaly április 2. felében egy kis faluban nem messze Jakartától... Oké, valószínűleg mindenki úgy van vele, ha koreai vagy japán sorozatot néz, pár epizód után már nem olvassa a feliratot... De egyébként IQ ide vagy oda, sokkal jobb érzés valami szépet alkotni(legyen az akár egy rajz, vagy akár elénekelni egy dalt), mintsem a világ legégetőbb problémáira elmondani a megoldást, mert az utódaink is hallhatják azt a 2007-es Epica albumot, vagy megnézhetik a rajzaimat, de valójában ez az elfajzott, degenerált világ egyre inkább megérett a pusztulásra, amit az emberiség az eszetlen kapzsiság nevében művel, azzal megássa a saját sírját(igazából már megásta rég, és bele is feküdt, a természet majd betemeti...
@livmarlin42599 ай бұрын
Jóképű volt.
@petraszucs46537 ай бұрын
Attól, hogy valakinél kicsi korban kiderül, hogy különleges, még a lélekfejlődését is figyelembe kéne venni. Szerintem ez maradt el. Egy igazi gyerekkor. 😊
@bunbenfogantmagyartokesosztaly7 ай бұрын
A videóban szereplő emberekhez képest sehol nem vagyok, de mások mindig okosnak gondoltak, és ez gecire idegesítő volt, mert így a saját eredményeimre nem tudtam büszkének lenni, hisz egy olyan mércével mérettem, ahol titáni erőfeszítés lett volna meglepőt alkotni. Nagyon kevés emberrel találom meg a szót, mert szeretek a leghülyébb lenni egy társaságban, de ez nem szokott összejönni. Én is mindig arra vágytam, hogy átlagos legyek és észrevétlenül az engem körülvevő közösség tagjává váljak. Az IQ-teszteket mindig ilyen faszverésnek gondoltam, de az önértékelésem egy alacsony pontján csináltam egyet online - bár valszeg scam az összes -, annyit írtak, hogy 120 felett nem tudják mérni, csak személyesen pénzért. Viszont még így is egyedül éreztem magam, csak sejtéseim vannak, hogy az ilyen híres csodagyerekek min mennek keresztül érzelmileg. Sidis esete amúgy egy jó precedens volt, belőle tanulva a jövőben talán nem szembesítik annyian az átlagon felüli kognitív képességekkel rendelkező gyerekeket az adottságaikkal azelőtt, hogy kialakult volna a személyiségük és meg tudnák emészteni ezt a dolgot. De a legnagyobb tanulság talán az, hogy a gyereke életét ne árusítsa ki egy szülő a saját hasznáért cserébe.
@nepper36629 ай бұрын
moderált zseni voltam 7,5évesen a magam 138-as IQ-val.. van papir meg minden is róla , tanulás képeség vizsgáloba azt is kideritették 2 értelmü figyelemel is rendelkezek :D azota szerintem már lebutultam a sok idiotától akik napi szinten körbevesznek... de amugy átok.. nálam is hatalmas nagyok voltak az elvárások.. pedig én csak egy boldog gyerek szeretem volna lenni élvezni hogy fiatal vagyok.. át érzem ezeket mikor ilyen helyzet van hogy: pedig én csak egy nyugodt életett szeretem volna boldog gyerekkoral!
@laszlokomar8 ай бұрын
Sok az anulu szintű idióta a környezetben az ész nem menő mert azon nem lehet kretén módon vigyorogniuk
@PmisiPmisi9 ай бұрын
Ezek után arra jutottam nagyon jo lehet hülyènek lenni😅
@hunmagyar71279 ай бұрын
A magas intelligencia áldás, az emberek hozzáállása az átok!
@jozseflangmar175625 күн бұрын
Ezért jó hogy tudatosan írtják az emberiséget. És még a képükbe is tolják. 😃
@kajozsi74395 ай бұрын
Hiába volt annyira okos,mégsem tudta megoldani az alap problémát: "az emberek ne nézzék ki maguk közül és ne gúnyolják,hogy ne keljen bújkálni előlük.."
@piroskamihaly99184 ай бұрын
A családomban is van egy hasonló okossag de ahogy mondod sajnos nem lett semmi jó az életében!Nagy matékos volt,sok nyelvet beszél,gyönyörűen rajzolt óvodás korától,műszaki egyetemet végzett szín tizessel(Romániában ez a jegy a legmagasabb)és sajnos semmit nem tud "le tenni az asztalra".
@szilvibognar24119 ай бұрын
Nekem fiatalon első IQ tesztem 146 lett, utána már csak 136. Elég hasonló ez a sors, hogy nem tudtam eddig az egyszerű normál életbe beilleszkedni. Ha megneszelik, hogy többet tudok, szinte mindig van valaki, aki fölém akar kerekedni, hazugság árán is. Még lehet rátesz, hogy külső adottságaim is jók....hát 50.évemben siralmas 😢
@sandordomonkos83519 ай бұрын
Orulok hogy van mèg ertelmes tartalom a yt-n! ❤
@pergel-szilard9 ай бұрын
Igen van, de az nem ez a csatorna videói.
@gaborkrausz54029 ай бұрын
Csóri is csak random trendi külföldi videókat fordít le magyarra. Követem az angol youtubot, és rendszeresen látom hogy a pár napja felkapott videót magyarul is feldobja a youtube...
@pergel-szilard9 ай бұрын
@@gaborkrausz5402 Igen, ezt hívják úgy hogy plágium. Ez a tizes lista, elopja más csatorna szellemi termékeit.
@tizeslista_hu9 ай бұрын
Csatlakozz te is a csatorna tagjaihoz 👉 kzbin.infojoin
@physics_0969 ай бұрын
a világ még nem áll készen arra még hogy ezeket az embereket helyén kezeljék. Ez alatt azt értem , és ezt gyakorlati példával szeretném kifejteni ami annyit tesz hogy ha jobban belegondolunk fél évszázadonként születik egy olyan ember aki magas inteligenciájával képes korszakalkotó változásokat hozni egyes területeken , ilyen pl a két legismertebb esett Einstein és Hawking. Más felől amit az ember nem ismer attól fél, és ez nem az emberek hibája feltétlen (ha elengedjük azt mit nevezünk igazi félelemnek) hanem az evolúció illetve a bennünk rejlő "állati ösztönök" miatt , mivel alapvetően a törzsfejlődés miatt még mindíg bennünk van az a berögzült reakció hogy jogosan félni kell az ismeretlen dolgoktól és ez pl megvéd attól hogy veszélyes dolgokba belemenjünk adott esetben felkészülés nélkül illetve olyan helyzetbe sodorjuk magunkat ahonnan nincs ki út , egyszóval egy ösztön ami életben tart. Ám szerintem e helyzetben az az ösztön inkább átok mind áldás , miképpen ezek az emberek szenvedik el ennek a végkimenetelét. Ezt mindenki másképpen reagálja le : aggresszió vagy kiközösítés illetve csordaszellembe verődve okoznak inzultációt másoknak. Emiatt mondtam azt hogy szerintem a világ akkor és talán még ma sincs felkészülve arra hogy ezeket az emberek a helyén tudjuk kezelni de valjuk be sokkal jobb helyzerben vannak mint netán 1-500 évvel ezelött , mert pl ha netán abban a korban született volna máglyára vetették volna vagy a videóban látottakat élhette volna át az illető. Nem mellesleg az emberi elme , a gondolkodó ember még fiatal ,szinte újszülött keverednek benne az állati ösztönök és a logikus emberi következtetéseken alapuló gondolkodás , emiatt is tartják a világ szemléletével nézve az emberiséget egy gyerekként aki most kezdi megérteni a világot. Kicsit bőlére eresztettem a gondolataim de remélem átjött mire gondoltam :D
@Maximum_Game_Hun9 ай бұрын
Nem is fog, mert most is IQ rombolás folyik ... jó 100éve erre megy ki a játék ! Működik is !
@physics_0969 ай бұрын
@@Maximum_Game_Hun ez azért így nem igaz. Amennyiben ez így lenne , akkor nem kutatna az ember új technológia újjítások , új és korszerűbb módszerek és kísérleti eljárások után nem is beszélve arról hogy az ismeretünk napról napra nő ezt kollektíven értem. A baj a fentiekkel van : az emberi elme , a gondolkodó elme evolúciós szempontból fiatal és még nem tudjunk kellően elhatárolni az állati ösztönöket és az emberi avagy logikus következtetéseket. Illetve az igaz hogy a buta elmét (direkt foggalmaztam így) könnyebb befolyásolni mint azt aki kellő ismeretekkel rendelkezik de egy állam és egy politikus célja sem lehet a nép teljes elbutítása mert az gazdasági összeomláshoz vezetne. Igen is szükség van mérnökökre tudósokra , ugyan úgy tanárokra és minden egyébb magasan kvalifikált emberre , mert máskülönben a magas szellemi munkát igénylő ágazatok leálnak ami egy technológiai társadalom szempontjából végzetes dolog lenne. A legfontosabb az lenne hogy eduláljuk a társadalmat , nevelés és gondoskodás illetve szellemileg is érettebb embereket kellene generálni ez megoldás lehetne , de egyenlőre ez csak utópisztikus gondolkodásra ad okot
@Maximum_Game_Hun9 ай бұрын
@@physics_096 Ezért van már az MI-AI ami majd átveszi a szerepet. 99.99% ban, akik pl videó kártyákkal vagy mással bányásztak, és valamilyen folyamatokat csinálnak a kártyák. SENKI! Senki nem tudja mit számolt.. De fizettek érte... Most meg itt egy Mesterséges intelligencia hadsereg... És 20év és emberek 70% nak nem lesz élhető szakmája. :)
@montezuma4729 ай бұрын
@@physics_096 A tömegember módszeres butításáról beszél. Értelmes emberek ugyanis nem olvasnak Blikket, nem néznek Mónika Show-t, primitív sorozatokat, meg röhejes tévés vetélkedőket, ahol Fekete Pákó liheg a füledbe, miközben át kell másznod 10 dögös macán, akik be vannak vajazva. Az alacsony és/átlagos IQ-jú embereknél ez a közízlés rombolás teljesen jól működik. Az elmebeli parnasszuson lévő emberek viszont nem vevők az ilyesmire, őket nem fertőzi meg a tömegkultúra, mert messze elkerülik. Okádnak tőle.
@davidvass13109 ай бұрын
Szerntem ehhez egyre közelebb jutunk, a lehetőségek is szaporodnak. Minnél kevésbé függünk a külső tényezőktől, annál nagyobb esélyünk van gondolkodni, tervezni. Maga a környezet fontos, meg kellene tanulni először nem érteni dolgokat. Ami keveseknek megy, minden korlátos, valahol a legokosabb ember is egy egysejtűnek számíthat, egy nagyobb intelligenciához képest. Mndennél van nagyobb és kisebb, el kell fogadni, hogy nem érthetünk mindent. Az emberi öszön az még jelenleg szenved az istenkomplexussal, azt is tudjuk amihez semmi körünk sincs és elítélünk másokat anélkül hogy értenénk. Nem PC-nek kell lenni, hanem egyszerűen semlegesnek lenni.
@malacmedve19 ай бұрын
Egyértelmű, hogy a szüleinek köszönheti, hogy korán lett nagyon okos. Egyetlen ember sem tanult még meg saját magától olvasni, ez nem kor kérdése. A többi tudást sem valószínű, hogy önszorgalomból érte el, hanem a szigorú szülői neveléstől, ezzel viszont bukta az önfeledt gyerekkort. Ez inkább szomorú, mint csodálatra méltó.
@st39109 ай бұрын
Az IQ veleszületett dolog!
@malacmedve19 ай бұрын
@@st3910 Ahogy a családi háttér is, hogy ezt felszínre tudják hozni.
@davidvass13109 ай бұрын
Nyilván igaz hogy az intelligencia egy született jellemző. De az teljesen igaz, hogy nem kezdte volna el így magától, főleg, hogy rosszul is érezte magát utána. Mint egy versenyló akit agyon hajtanak.
@peteracs469 ай бұрын
@@davidvass1310honnan tudod, hogy nem kezdte volna el? Szerinted a szomjas érzés nem hajtja az embert? Mindig is amíg él.... Valószínűleg akkor is ezt csinálta volna. Neki ez volt a szerepe. Junghoz mit szólsz? Volt neki is egy kifejtése a teremtővel kapcsolatban.
@davidvass13109 ай бұрын
@peteracs46 "így" - tehát jóval nagyobb kötöttséget vállalt, mint szeretett volna, erre értettem. Nyilván más esetben a szomja meglett volna, csak kevesebb kényszerrel. Érted. Az nyilvánvaló, hogy agyon lett szadizva. Ezt akartam kiemelni. Nyilván nehéz egy ilyen mi lett volna ha dologról beszélni. Csak a hatások szemléltetése miatt mondtam így. Egyébként eleve nagyon sokat számít a környezet. Carl Jung egy más típus, őt nem ide sorolnám, szerintem nem elsősorban az intelligenciájával tűnt ki a világból, hanem a látásmódjával. Az a fajta gondolkodásmód, amit mondjuk Jung is képviselt az gyógyszere lett volna ezeknek a problémáknak.
@Warlock939 ай бұрын
Nekem mindig Nikolai Tesla marad a legokosabb :) Amiket ő elért eredményeket az egyszerűen hihetetlen.
@peteracs469 ай бұрын
Hányan lehettek még előtte is... Anno Európából egy bizonyos réteg a tudásuk miatt az arab országokba menekültek. Ki tudja hányan voltak már...
@verebpici72313 ай бұрын
@Warlock93 Ennyi. Nála nagyobb se előtte, se utána nem volt. De neki állítólag mérhetetlen volt az IQ-ja.
@Warlock933 ай бұрын
@@verebpici7231 Erről nem olvastam hogy az IQ-ja mérhető volt e vagy mérték e egyáltalán. Viszont belegondolva ha ma élne miket tudna megalkotni ,100 évet ugranánk előre a technológiában.
@laszlobuda84229 ай бұрын
Gyakran az ész fordított arányban van a boldogsággal. Valaki minél többet tud, annál jobban látja a problémákat, hibákat, ezekkel szembesülni nap mint nap nem öröm. Aki pedig valóban hülye, az nem tudja, hogy az, tehát ha azt érzed buta vagy, akkor nem vagy eléggé, különben nem fognád föl :)
@jakabgipsz49109 ай бұрын
Ott a pont!
@scha87082 ай бұрын
Az értelmi fogyatékos emberek boldogabbak sokszor az átlagembereknél a "tudatlanságuk" miatt.
@IGI56564 ай бұрын
Nagyon érdekes volt a videó kösz🎉 Én csináltam több IQ tesztet kb 4-et és mindegyikre 127 IQ-t kaptam. Érdekes mert 14 éves vagyok😂
@gaborkomaromi42932 ай бұрын
A menza teszt ad egész pontos választ. És 16 életévtől lehet kitölteni. Az értéked nagyon (torz). Olyan 110 lehetsz de az is nagyon szép eredmény.
@csabasemler68069 ай бұрын
Teljes életet kell élni, nem pedig csupán megfelelni. Hiába intelligens valaki, ha gyenge az érzelmi intelligenciája, vagy kimaradt a gyermekkora, nem tud egészséges, értékteremtő, szerető és szeretett ember lenni.
@davidvass13109 ай бұрын
Mindenki úgy él ahogy akar és hagyják neki.
@torteligabriella62689 ай бұрын
A téma megközelítése abszolút az átlagot célozza meg. Sajnálom, ha sok nagyon okos, és az átlag utálni fog attól, ami a véleményem, de ma már hála az égnek sokan jöttek rá, hogy nem az ész a fejlődés útja, sőt, a boldogságé egyáltalán nem, hanem a szív. A szív intelligenciájáról születtek tanulmányok, amelyek számszerűsítik, hogy az észnél 5000-szer magasabb a szív intelligenciája. Éljünk a szívünkben, nagyobbak lesznek a teljesítményeink is... A legnagyobb hozadéka viszont a szív útjának, hogy megerősít, és megnyitja az emberi sors horizontját, mert a spirituális fejlődés kulcsa. A másik világokba látni intuíció, bátorság, a szabadság iránti vágy segít. Márpedig a mátrix ez ellen dolgozik. Az ember jelenlegi társadalmát becézzük mátrixnak, holott a lelki fejlődés egy pontján kifejezett akadálya a boldogságnak. A megoldás ebben a kettősségben egy bonyolult kompromisszum létrehozása, fenntartása. Elfogadni mindenkit akként, amilyen és ahol tart, miközben saját perspektívánkat, további utunkat elszántan keressük. Isten vagy Buddha mindenkire türelmesen vár...
@doboczizoltanzoli6189 ай бұрын
Tudod, mi a legrosszabb? Amikor azt várod a jó szíveddel, hogy valaki bocsánatot kérjen, mert készen állsz a megbocsátásra, de ő csak folytatja az átverést...a nagy szívem miatt hagyom egy ideig, aztán besokallok, mert mindennek van határa...
@Proverbs31987 ай бұрын
Buddha meghalt, Isten él!
@terezcivin25846 ай бұрын
@@Proverbs3198 Buddha egyszerű ember volt. Jézus is, nagyjából ugyanazt tanították.
@Proverbs31986 ай бұрын
@@terezcivin2584 Jézus Isten Fia, aki az emberiség megváltója, Buddha megváltója is, - bármennyire is csak egyszerű ember volt.
@terezcivin25846 ай бұрын
@@Proverbs3198 Jézus sose mondta, hogy csak ő isten fia... De nem akarok ebbe jobban belemenni, mert Te hívő ember vagy és ez így van jól. De azért Buddha tanítása nagyon fontos erkölcsi és pszichológiai tudást hordoz, általa jobban megérthető az emberi viselkedés. Jézus iránytű volt inkább.
@w8layos8 ай бұрын
Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. És leöntik vitriollal a szépet. Bemázolják szurokkal és rágalommal a tehetséget. Szíven döfik azt, akinek jelleme van.
@mazsolt219 ай бұрын
Remek moderált zseninek számítok 😂 - ha ezt most megemlítem páromnak simán fogyatékosnak fog tartani 😅
@Serato179 ай бұрын
Direkt nem akarom megmérni az IQ-mat. De azt tudom, hogy a magas elvárások és az, hogy körötted mindenki okosnak meg idegesítően tájékozottnak tart az durván izoláló és romboló dolog.
@gaborkomaromi42932 ай бұрын
nyugodtan mérd meg. mensa iq teszt az egyik legpontosabb
@szikravivienАй бұрын
Nekem csak 129-es az IQ-m, de felfedeztem a világ legfontosabb dolgát, viszont kb 500 évvel meghaladja a jelenlegi társadalmi fejlettséget. Csak azt nem tudom, hogy bírok még ki 500 évet addig, amíg már képes lesz befogadni a világ. Ezenkívül egyedi, specifikus orvosdiagnosztikai és immunerősítő puzzle-om (ez azt jelenti, hogy részeiben már működő rendszerek, én csak összeraktam, később pontosítani kell még) is van még. Lehet, hogy mégis csak meg próbálom az anyago(ka)t megírni, ezzel valamelyest szerzői jogot is védek. Szerintem ez a bejegyzésem is hátra fog esni, a láthatatlanok közé, legalább nem kell vitatkoznom, mert az fárasztó, meggyőzni úgysem lehet senkit-
@equkka9 ай бұрын
imadtam ahogy a bomlo tetem utan a youtube bevagott egy Giorgio Armani parfum reklamot 😂
@gyorgylaszlo82774 ай бұрын
Amikor ezt a magas értéket mérték , akkor nagyon kevés szegény gyerek járhatott iskolába , csak a felső kasztban élők gyerekei voltak a szépek a jók , és az okosok . Most is azt az utat választotta a világ , ha gazdag kasztban születtél akkor okos leszel , és tudós , mert pénzért mindent megvesz neked a gazdag papa , diplomát , gyárat , hatalmat .
@takarodo14049 ай бұрын
Azért én inkább lennék nagyon okos, mert akkor hülyéskedhetnék kedvemre. Ha már annyira okos vagyok, akkor ha kell, el tudnám játszani az átlagosat. Na de bután okosnak lenni, az szinte lehetetlen. Max. okoskodni lehet.
@keleszilvi9 ай бұрын
nagyon fárasztó eljátszani valamit sokat. igen el tudja játszani az okos, de iszonyu sok energia. ritkán éri meg.
@pett3rson799 ай бұрын
Személy szerint az átlag felettiek közé tartozom, de valahogy a személyiségem vagy a nevelés megfelelő hiánya miatt ezt egyáltalán nem tudtam kamatoztatni. Még csak felsőoktatásban sem vettem részt. Szóval az adott körülmények mindig meghatározóak, mind pozitív, mind negatív irányban. A fiam ezt örökölte tőlem, de biztos, hogy nem fogom erőltetni a dolgokat, max a felsőoktatást, mert anélkül mai világban azt gondolom esélytelen jól helyezkedni...
@ajarfaruk74049 ай бұрын
Gyilkos lehet ez a stressz pláne egy fejlődés közben lévő gyereknek szerintem. Vannak profi és perfekciónista mentalitású emberek ők szerintem nem zuhannak meg és önhittek sem leszenek.Viszont bármilyen normális,normális alatt vagy picit felette lévő mentalitású embert tönkretehet a stressz.szerintem még a törekvő embereket is pedig az nincs messze a perfekciónistától.
@montezuma4729 ай бұрын
A pszichopaták azok akik nem zuhannak meg és nem stresszelnek sosem. Hiszen nincs felettes én, sem lelkiismeret, sem empátia, sem bűntudat.
@davidvass13109 ай бұрын
Alapból én is a személyes szabadságot fontosnak tartom, borzasztó szülő az ilyen aki külső tényezők miatt teszi tönkre a családját vagy a gyerekét, feladjuk az életünket a rövidtávú dicsőségért. A stresz faktor hatással van a memóriára, meg a figyelemre, hosszú távon arra sarka, hogy rövden oldd meg a problémáidat és kiszabadulj.
@keleszilvi9 ай бұрын
de ezt hogy légy profi, ezt a mentalitást a szociális környezetből szívod fel. Ha onnan nem kapod meg, akkor szerintem elvesztél mire felnősz. Persze általában az okos emberek szülei, családjában is vannak okosak és így továbbadják a szociális túlélési technikákat is. Már ha ezek kialakultak a generációk során.
@dedinka88Ай бұрын
Szakiskolában tanultam, 130as IQ-t mértek. Nekem sem volt túl jo a sorsom a suliban. Az osztálytársak sem csiptek, a tanárok nem értették miert vagyok ott. Nem kérkedtem. Ott tanultam, mert anya azt mondta, legyen egy szakmám, utana azt csinálok amit akarok. Az idegen nyelv tanulás nem megy. Ennek ellenére Anglia költöztem es egy raktárban dolgozok.mivel 10 éve nem fejlesztem magam ezért erős elbutulást vettem észre magamon. De kameleon ember vagyok. Ha intelligens emberrel kezdek beszélgetni, akkor valahogy atkapcsol az agyam és olyan mélységekre jutok a tudat alattimban, ami igazán felemelő érzés. Erősen vonzodok az intelligens emberekhez. Da Vinci az álom férfim🤣
@sandordomonkos83519 ай бұрын
Valahogy ereztem hogy ekkora intelligenciaval nem fog hinni istenben...:) eleg beszedes ez mindenidok legokosabb emberenek szajabol
@CsakVocvagentne9 ай бұрын
Miért 100IQ felett van aki hisz benne? 😮
@benjaminvarga49219 ай бұрын
😅 @@CsakVocvagentne
@besedobecz18229 ай бұрын
És mi van Isaac Newton-nal, Nikola Tesla-lával, és Da Vinci-vel nem ez teszi az zseninek És amúgy léteznek hülye emberek is akik nem hisznek Istenben
@professormack9 ай бұрын
Einstein hitt egy Istenben. Stephen Hawking szinten hitt egy istenben. De nem a templomba jaros oldalrol ertelmeztek. Egy mindenek felett allo alkotorol beszeltek. Aki elegge jartas a fizikaban vagy mas termeszettudomanyokban, az pontosan erzi, hogy ez a rettentoen bonyolult es evmilliardok ota pengeelen egyensulyozo rendszer nem lehet veletlen. Isten, ertelmezes kerdese. @@CsakVocvagentne
@sandordomonkos83519 ай бұрын
@@besedobecz1822 ők is mind ateisták voltak
@zsoltsusanszki92979 ай бұрын
Nem tudom mennyi pontosan az IQ-m csak azt hogy 120 felett van. 3x kaptam személyes meghívót pestre a mensa intézetbe. De annyira nem izgat. Nem jó okosnak lenni 34 évesen 2barátom van egyik a testvérem. Utálom az embereket túl primitívek nekem. A nejemtől sokat tanultam az emberek kezeléséről. 5évig autó restaurátor voltam. Most Hegesztőként dolgozok és csak ritkán beszélgetek, akkor is csak a részleg vezetővel. 😂
@ildikoheiszam47337 ай бұрын
Ez jutott eszembe,mialatt a videó után a hozzászólásokat is olvastam:A jelenünkben mi a fontos?1.Értelmi intelligencia?Érzelmi intelligencia?Vagy mindkettő magas szintjére lenne szüksége mindannyiunknak és kiegyensúlyozottan.Ha az érzelmi intelligencia megfelelő szinten van/lenne../,akkor szinte teljesen kiegyensúlyozott lehetne az egyes ember és a társadalmak is.Szerintem...
@verebpici72313 ай бұрын
@ildikó... Érzelmi intelligencia fontosabb, bár mind a kettő nagyon fontos. Magas értelmi intelligenciát lehet rosszra is használni alacsony EQ-val. Fordítva viszont lehetetlen.
@zsoltsusanszki92973 ай бұрын
@@verebpici7231 de, ha megnézzük a leszakadó borsodi kis-településeket azt látjuk hogy ha valakit a családból meglöknek az utcán, macsétákkal meg baltákkal támadnak a tettes családjára. Nagyjából igy társul a Magas érzelmi - kevés értelmi intelligencia Lökés/baltás csonkolás... Nem értik a különbséget az ő néztük az hogy bántottak minket, mi is vissza bántottuk őket....
@Mapkentaur17 ай бұрын
A gyerekem boldogtalan lett, szintén tényleg az iskolai gúnyolódások kihatottak a lelkére. Ő is inkább fizikai munkát szereti, de szabadidejét a webes játékokkal tölti, azokban a kihívásokat, a komplikációkat, azok megoldását keresi. Mikor megtalálja, elunja és másikat keres. A magányt kedveli, zárkózott. Sokszor dühíti, hogy sok ostoba emberrel kell beszélnie, akik nem használják az eszúket.
@gaborkomaromi42932 ай бұрын
Ez én vagyok csakhogy 41 évesen... magas az értékem......
@adaberet75559 ай бұрын
Az én iskolámban is volt egy velem egy idõs zseni aki még a tanárokat is kijavitotta , vagy bebizonyitotta hogy tévednek . Õ is egy külõnc , kivüláló volt . Mondta is hogy nem találja a hejét a világba , hogy sok minden dolog értelmetlen , az emberek nem értik meg , nincs kivel társalogjon arrol amirõl szeretne és minden túl egyszeru . Csendes , fojton magába merûlt volt . Végül az utolsó gimis évben feladta és levetette magát egy 10 emeletes tõmbházrol . A felebarátom volt .
@djtomlp9 ай бұрын
Olyan érdekes ez a dolog! A szuper zsenik szinte kivétel nélkül maguktól tanultak. Hiába az extrém magas iq. Az igazán nagy Zsenik találmányait használjuk és azok iq-ja nem haladta meg a 200-at. Én csak iq terén annyit tudok, hogy gyűlöltem tanulni. Soha nem érdekelt a suli. Mindig valami újat akartam létrehozni. Természetesen én is teszteltem az iq-m. Bár eddig még nem sikerült konkrét adatot megcélozni, mert 160 fölötti eredményt kaptam. A mensának is volt egy könyve, az 150-ig mért és mind max pontszámmal töltöttem. De nem is az iq a lényeg. A kreativitás és az, hogy nyitott szemmel járjuk a világot. Tanuljunk a természettől, az élővilágtól. Akár csak Béres József. Nekem is van találmányom szabadalmi eljárás alatt. Ezt nem az agyamnak köszönhetem, hanem annak az áldásnak, ami miatt látok is, nem csak nézek.
@tiborgaal48627 ай бұрын
" Ha hallgattál volna bölcs maradtál volna" Vannak még zsenik akik titokban tartják a képességeiket és szándékosan nem lógnak ki a sorból.
@eziowolfy9 ай бұрын
Megértem őket, másrészről azt is értem miért nyomja a világ ezeket az embereket. Sok helyen nem haladunk előre vagy csak lassan és nagyon nehézkesen, és amikor valakinek ilyen kivételes agya van, akkor azt bizony kamatoztatni kéne az emberiség javára.
@attilamagyar13699 ай бұрын
Persze, találjanak fel atombombát, teflont, műanyagtot, vagy még rosszabbat. Jó ötlet. A haladás nem kell sürgetni. Jó példa erre az a hölgy ismerősöm, aki 15 év után fedezte fel, hogy a mobil telefon az utca túloldalán is működik.
@eziowolfy9 ай бұрын
@@attilamagyar1369 Vagy esetleg feltalálhatnák a módját hogyan kezeljék a rákot, az ALS-t és egy rakat gyógyíthatatlan vagy nagy halálozási aranyú, nagyon kellemetlen betegséget.
@Zoli0499 ай бұрын
50 évesen, nyolc évvel ezelőtt csináltam egy tesztet unalomból. 135. Mondom legyen. Annyit tudok, hogy könnyen tanulok meg nyelvet, semmi extra nem párosul mellé szerintem.
@TvDIKK9 ай бұрын
Hol csináltad? Én is csináltam pár éve egyet de szinte biztos vagyok benne, hogy nem hivatalos számot kaptam ( 125+ ). Csak puszta kíváncsiságból érdekel, hogy mennyi az annyi.
@Zoli0499 ай бұрын
@@TvDIKK Fejtágítón voltunk a BME-n, ott az "egyik energetikai multi" kérdezte, ha van-e hozzá kedv, ingyen van. Átballagtunk, azt' ennyi. Otthon van valahol a papír, én meg 1400km-re tőle, a "céget" így nem tudom. Konkrétan addig soha nem érdekelt engem sem.
@mahakali1953Ай бұрын
Ott tartunk a mai világban, hogy aki sokat tudott lopni, abból zsenit kiabálnak! És a rengeteg birka meg is ünnepeltetik még oltakozni is hajlandók értük!
@TamasSzabo698 ай бұрын
Mennyire jó, hogy én hülye vagyok, mint a segg! 😂😂😂 Nincs eszem, és nem kell gondolkodni. 😂 És így, csak röhögni tudok, a sok-sok önjelölt zsenin. 😂
@gaborkomaromi42932 ай бұрын
Te jártál jól 🙂
@margitsallay71592 ай бұрын
Az önbizalom is fontos, ha valaki zseni. Megtalálni azt a szakmát, amiben kiteljesedhet, és abban kitartani. Zseninek lenni nagy kihívás több szempontból is.
@reginakadar91299 ай бұрын
Így van a szépség...
@tibsim9 ай бұрын
A nyelvi képességek a kutatások szerint nem kapcsolódnak az IQ-hoz! Személy szerint ezzel nem értek egyet, mert az, hogy valaki könnyen tanul nyelveket, egy olyan képesség, ami segíti az életet, de azt igaznak gondolom, hogy attól hogy valakinek jók a nyelvi képességei, nem lesz se kreatív, se jó matekból, fizikából, stb. stb. Aki gyerekként jó matekból is, az lehetséges, hogy inkább a neveltetésének köszönhető, és akik nyomják, abból indulnak ki, hogy mindenben jó. Mindenben azonban nem lehet jó az ember. Ezért az irreális nyomás alatt ezek az emberek megtörhetnek. Márpedig az ember életében a pszichológia az egyik legfontosabb terület, sőt, ez a legfontosabb tényező a sikerhez...
@ManscaveHun6 ай бұрын
Szívesen próbára tenném magam 😊
@wotan209 ай бұрын
A mai tömeg társadalom két dolgot preferál: Egyfelől szereti ha valaki valamennyire tehetséges, másfelől pedig elvárja a konformizmust állampolgáraitól. Ráadásul azt kell mondani, hogy amig nagy tolerancia tapasztalható a tehetségtelenek felé, ugyanez nem tapasztalható a non - konformisták felé. Az igen magas IQ - jú emberek pedig sokszor azok. Ezen emberek vágyát az egyszerű, névtelen fizikai munkás életre ugyancsak meg lehet érteni, az ismert lelki axioma miatt, ami azt állítja, hogy mi mindig az után vágyódunk ami nincs, amink meg van azt lebecsüljük, semmibe vesszük.
@w8layos8 ай бұрын
Már magzatként is odalett sok, aki előbbre vihette volna ezt a szerencsétlen világot.
@Brddvd9 ай бұрын
Young Sheldon sorozat ebből készült ? Pont ott is így történnek az események
@botondszabo8469 ай бұрын
ezt nem felvágásként írom meg mert úgyse ismer senki inkább csak információképpen nekem 137 feletti iq-t mértek és összevetve azzal akinek normlis 100 as az iqja kb semmi különbség nincs, annyi hogy sokkal több dologra emlékszem és gyorsabban is előtudom hívni az emlékeimet egy adott dologról akár több év távlatából sokkal gyorsabban megtudom a problémákat oldani és ha 1 mp-re látok egy képet amin szétszórva van pl 12 pötty előtudom hívni a képet amit láttam és megtudom számolni hogy hány pötty volt rajta. na ennyi a különbség (helyesírási hibákat valamit vessz ékezet ne nézd én sem teszem)
@pergel-szilard9 ай бұрын
137 feletti az IQ hányadosom, de a helyesírási hibákat, azt ne nézd? Szerintem inkább mínusz 137 lessz az. 😆🤣🤣🤣
@Zoli0499 ай бұрын
Legyen igaz, amit írsz. Ebben az esetben adj a helyesírásra főleg manapság, mikor a társadalom fele már nem tud helyesen írni.
@botondszabo8469 ай бұрын
Tudok én helyesen írni, de itt az internetes közegben szerintem felesleges.
@mazsolt219 ай бұрын
Nekem is 140 volt a mérés. Semmi extra. Van egy szegmens ahol jobban teljesítek. Valóban gyorsabban és részletesebben átlátok egy problémát. De nagyon szűk ez a keresztmetszet ahol hasznosítható, mert az érdeklődési kör nyilván korlátozott személyenként. Jó vagyok a munkámban. Gépészmérnök szakterületeken. Ennyi. Konyhában meg vajas kenyér és tejbegríz 😂
@sm0nk4209 ай бұрын
Az IQ mellett sok egyéb tényező befolyásolja, hogy hogyan éled meg a dolgokat (például a türelmesség, az extrovertáltság mértéke, vagy akár a neveltetés, de az is számít, hogy 1 dologban vagy nagyon jó, vagy sok mindenben). Én rövid távon viszonylag jól szót értek mindenkivel, de egy bizonyos szint alatti emberekkel nem szeretek túl sok időt tölteni, mert véges a türelmem, és egy idő után frusztrálóvá válik számomra a társaságuk. Persze én tudom magamról, hogy nem vagyok egy türelmes típus, és nyilván egy darabig képes vagyok akaraterőből feszegetni a saját határaimat, de egyrészt nem mindig akarom, másrészt ha akarom akkor is van egy pont, ahol inkább elhagyom a helyszínt, ha tudom :D
@hudumannaia9 ай бұрын
Egy részével annyira együtt tudok érezni :/ Nem tudom mennyi az IQm de nem is akarom megtudni és nem akarok túl nagy dolgokat csinálni, csak nyugisan élni. Utáltam amikor zseniztek vagy felnéztek rám. Elutasítom az ilyent. Annyira blockoltam magam hogy 9.es korom óta alig fejlődtem, most már nem vagyok kimagasló, de boldog sem lettem. (Jó pár sociális dologból kimaradtam, most azokat pótlom és keresek rendes-kedves barátnőt.) Jah és nyugisabb de kreatívabb munkát mintsem a programozás.. kiéget.
@Szaboemese04089 ай бұрын
Hàt mèg úgy, hogy nem zseni vagyok, csak az àtlagnàl intelligensebb, úgy is iszonyat nehèz, mert egyszerűen fàrasztanak ès irritàlnak a buta emberek. Idegesítő, hogy magamból indulnèk ki ès csodàlkozva el kell fogadnom, hogy màsnak egyszerűen nem megy...
@MrPyroMaster9 ай бұрын
Beszélgetsz valakivel és egyszerűen nem vagytok ugyanazon a szinten. A kommunikáció rendkívül fárasztó tud lenni, ha a beszélgető partner a sztorizás közben olyasmivel akar elkápráztatni amiről te az első mondatnál tudod, hogy nem valóság, nem lehetséges, konteó. De amikor érvelni próbálsz, ő minden erejével megpróbál meggyőzni, hogy jobban tudja, a vitakultúra alapvető szabályait sem ismerve, az már nem csak simán fárasztó. Igen, ismerős... És én csak 130-as IQ val vagyok megátkozva.
@montezuma4729 ай бұрын
Az "Amerikába jöttem"-ben is ez volt. Akim egyszerűen nem talált magának értelmes lányt, csak kacsaszájú, szilikonnal felfújt libákat, akik a sárgaházról azt hiszik, ott lehet taxit bérelni. Ekkor felvilágosították, hogy a könyvtárban próbálkozzon. 🤗
@rikitateka9 ай бұрын
Magányos is tud lenni. Könnyebben átlátsz dolgokat, embereket, nem érted mi értelme van egy csomó mindennek és így nehéz a barátkozás is.
@balazsmarton49089 ай бұрын
Ebből jó filmet lehetne csinálni.
@karvak149214 күн бұрын
Hiába létezik egy kiemelkedö képesség, ha az körül nem létezik logisztika, amellyel kiaknázható lenne a zseni kapacitása. Ugyan ez érvényes az AI ra is. Van aki szerint semmitérö, mások pedig képesek reptetni azt magasan. A te képességeidtöl függ az, hogy aki töled nagyobb képességü, azzal milyen mértékben leszel képes eggyüttmüködni.
@raymondalexnet9 ай бұрын
Ahogy lássuk a politikusikat főleg az EU vezetőket nem ész kell oda hanem egy korupt senki legyél és gerinctelen és rohat sokat tudol keresni. Így hát az ész nem minden.
@chibifox75439 ай бұрын
Elszánt pszichopaták.
@davidvass13109 ай бұрын
Vot egy ilyen valahol hogy egy politikusnak kb 120-as IQ az ideális, mert ha túl intelligens nem értik meg, ha meg ennél butább, akkor pedig nem tujda az átlagot befolyásolni.
@szekelymartin81539 ай бұрын
Alacsony EQ mellett lehet átok a “túl” magas IQ, igen. De ha magas vkinek az EQ is, akkor inkább előnyös.
@davidvass13109 ай бұрын
Szerintem ez nem igaz. Pont a szélsőséges esetek a hasznosak. A túl nagy EQ-IQ kombóval megérted és át is érzed milyen állatok az emberek. A főként nagy IQ-val könnyedén átvágsz az emberi tényezőn, hatékony lehetsz tudományban vagy üzletileg. Nagy EQ-val pedig könnyedén manipulálhatsz hatást válthatsz ki, többnyire még előnyösebb társadalmilag mint a csak magas IQ. Hozzáteszem, hogy az EQ-IQ szétválasztást hülyeségnek tartom, a teljesítmény az asszociációs képesség. Szerintem metrikát nem ad az EQ, ez inkább személyiségjellemző. Ugyanúgy intelligencia kell,hogy megérts mások érzelmeit, legfeljebb erre valaki figyel vagy nem.
@margitsallay71592 ай бұрын
A magzatvíz elemzésekor nem lehet eldönteni egy bizonyos esetben, hogy a születendő gyermek zseni lesz-e, vagy szellemileg visszamaradott.
@azunatkozoember23889 ай бұрын
Hmmm valamilyen szinten meg tudom érteni. Interactive eszközök tervezésére fejlesztésére vettek fel egy munkahelyre, 1 év után inkább vissza mentem ledfalakat összereakni és rendezvényeken technikusként üzemeltetni viszonylag kevesebb pénzért. Nagyon sokan irigyek és nem próbálnak segíteni az ember fejlődésében, sokan már csak azért mert idősebbek féltik a tudásukat, vagy azt mondják nincs igaza egy fiatalabbnak és nem is akarnak tanítani semmit. Pedig nem csak egy program hibájára jöttem rá ami hónapokig fent állt, csak a fejlesztésben való gyakorlottság miatt. A társadalom nem fogja elfogadni az átlagnál okosabb embereket soha :(
@Bobika089 ай бұрын
Egy kérdés csak: a nyelvek BESZÉLÉSÉHEZ honnan kapott segítséget?
@Pirike-t8p9 ай бұрын
A szülők kiakarták aknázni a lehetősègeket,nem hagyták èlni a gyereket..
@palbartalАй бұрын
A világon a legigazságosabban az ész van elosztva. Abból mindenkinek épp elég van. Sőt, még talán túl sok is. Mindenki minimum a moderált zseni kategóriájába tartozik.
@SayallialCeleslas-de5cw9 ай бұрын
Ha egy egészséges embernek nagy akkor keserű, de én ellentmondásos vagyok és, így nekem a megváltást hozza a mindenhatóságravaló lehetőség esélyét, elisnerem aki kivúlröl látja világot az már másképp értelmezi, de mivan, ha az illető szenved akkor még az is jobb sajnos a stílus öli a hatékonyságot, a harci jojo amin dolgozok, nem stílusos, mert sugallja az elmém, hogy a festékre nincs szükség, de ez az ellentmondásos személyiségnek csemege, kihívás, hogy vajon a semmi és minden dolgozhat-e együtt.
@Skylar-r9qАй бұрын
Csorikam, konkretan egesz eleteben bullyingoltak, ha nem igy allt volna hozza a tarsadalom, akkor hasznalhattak volna a kepesseget.
@SzivesNaplo9 ай бұрын
A szülők és az egyetemi emberek példáján is látszik, hogy az IQ önmagában nem jelent intelligenciát. Vagyis azt a fajta intelligenciát nem jelenti, ami magába foglalja az önreflexiót, az empátiát, a másik ember tiszteletét, a felelősségteljes szülői, tanári viselkedést...
@zsuzsannaszilagyi5379 ай бұрын
Az egyszerűbb szerkezet nem tudja érteni a bonyolultabbat. Zavarja a saját csökkentértéküsége, ha nem tudja kihasználni, akkor kiirtja.
@akosvarga49764 ай бұрын
Klaus Cäsar Zehrer: A zseni. Érdekes olvasmány, két nap alatt kiolvastam,annyira izgalmas és szomorú egy sztori.
@w8layos8 ай бұрын
Ha tökéletes vagy, jönnek a tökéletlenek és tökéletlenné igyekeznek tenni téged is.
@mihalyandrea17407 ай бұрын
Fiatalabb koromban fogalalkoztatott az IQ tesztelés es anno produkáltam egy 136-os eredményt. Gyerekként elégge ki voltam közösítve, mert mindenhez hozzá szoltam, minden történethez tudtam kapcsolni valamit. Soha nem tartottam magam okosnak, úgy gondolom a logikai képességeim jók, de más területen vannak hiányosságaim. Nincs sok barátom és soha nem is volt, mindig is különösnek tartottak az emberek. Szerintem a magas intelligencia egy adomány, amivel a társadalom nem tud mit kezdeni, ezért jobb, ha rejtve marad.
@gaborkomaromi42932 ай бұрын
Szia. Töltsd ki a menza tesztet most mennyi az értéked. Nekem is magas tag lehetnék, és mostnában kezdek antiszociális lenni 41 évesen.
@rainbowpainterboy9 ай бұрын
IQ, EQ, AQ. Az IQ az csak egy szelete az életnek, önmagában kevés.
@chibifox75439 ай бұрын
Az EQ többet ér, ha a sikeresség a cél. Láttam is eleget ezt a gyakorlatban.
@davidvass13109 ай бұрын
@@chibifox7543 Mi az hogy siker? :D EQ-val fizikai nóbel díjat. Ez olyan mint a jó szó. A sikeresség nem cél. Az ember egy olyan lény, ami azt se tudja mit akar maradjunk ennyiben. A kommunikáció gazdaságilag lehet hatékony, kapcsolatokat teremt, így értve hasznos ha segíti a közösséget egységesíten. De sose feledd azt, hogy rengeteg ember dolgozott a jelen kényelmünkön, akik sok esetben a magánéletüket feladva dolgoztak, akár azért hogy majd egyszer felhasználják amit ők csináltak. Pont ez a probléma egyébként, mivel nehezen mérhető a hasznossága gazdaságilag nehezebb nehezebb értékesíteni egy tudományos munkát, mint egy festett vázát. Hogy mi ezzel a probléma szerintem nyilvánvaló. Gyakorlatban láttam hogy ha nem gondolkodik valaki egy műszaki vagy IT-s problémát nem tud megoldani, tehát a sikerét instant az intelligenciájának köszönheti. A kisebb doboz nem látja a nagyobb dobozt.
@chibifox75439 ай бұрын
@@davidvass1310 És azt láttad hogyan emel fel, tart össze, vagy épp omlaszt szét és tesz tönkre mindent egy olyan ember akinek az EQ hányadosa jóval az átlag fölött lehet? Mindezeket a maga vagy épp a közjó érdekében? Én erre gondoltam. Abban teljesen igazat adok, hogy a siker fogalma tulságosan szubjektív és képlékeny, nem egy tényezős dolog. Én is csak annyit állítottam, hogy az EQ fontosabb, de nem egyedüli tényező. És lehet, hogy neked nem cél, de sokaknak igen.
@Andrisazigazi21 күн бұрын
Nekem kb 103 IKUM van 😢
@janoskokai81732 ай бұрын
Ken Wilber által kidolgozott felnövés technikáját alkalmazva fejleszteni önmagunkat, és így átlagos IQ-val rendelkező emberek is nagyon sokat kitudnak hozni önmagukból
@delminerolahija3923Ай бұрын
Nem jó okosabbnak lenni a környezetünkél. Tapasztalatom szerint, a többség irigység miatt inkább elutasító.
@istvanpellus281Ай бұрын
Így számolva a dolgokat, nekem 600 felett van az intelligenciám. Nem is tudom mit kezdjek magammal, így karácsony előtt.
@gamingsider9 ай бұрын
A magas IQ-ról mindig Sheldon jut eszembe.. Nem elég az, hogy okos legyél, ha nem vagy talpra esett.
@marioszijjarto53667 ай бұрын
És mi van akkor ha megvan mindkettő de nem találod az utad?
@kremjoghurt8 ай бұрын
Második Mészáros Lőrincné (Várkonyi Andrea) is azt állítja magáról, hogy ilyen kivételesen kimagasló zseni :D
@kittybarb17276 ай бұрын
😅ő nem az "ikuját" használja hanem az I"zéjét😂😂
@kremjoghurt6 ай бұрын
@@kittybarb1727 A Luk rátalált a Betevőjére. Na persze az is zseni: "Tény továbbá az is, hogy a pénz-aristocratia csak részben, talán kisebb részben köszönheti vagyonát munkájának és genialitásának; ennek forrását sok esetben meglehetősen kétes értékű üzelmek képezik." (gróf Tisza István)
@adrianbodi70527 ай бұрын
Igazán szüksége lett volna egy barátra. 😢
@Yesman97973 ай бұрын
Bármit is tudsz, értél el, vagy csinálsz, mindig tartsd a lehető legnagyobb titokban. Sose mutasd meg másoknak mire vagy képes, és mit szeretnél elérni. Ha már valamit véghez vittél, örülj neki, és tedd a dolgod, de mindig legyél szerény, ne kelts feltűnést.