Życzmy sobie żeby rosła świadomość ludzi 🤔 Dziękujemy Szymonie.
@joannaryczek12914 жыл бұрын
Zdrowia i spokoju. Niech te smutne Święta będą radosne! Przecież w kwestii istoty Świat Wielkiej Nocy nic się nie zmieniło. Jesteśmy RAZEM, choć osobno.💚✌️
@jandziadel89734 жыл бұрын
jak zwykle popieram Pana za madrosc
@gosiagallos4174 жыл бұрын
jak zwykle ... BRAWO !!!
@fursham3164 жыл бұрын
Popieram Szymka
@ezechiasz644 жыл бұрын
Zgadzam się z Panem
@mgs77534 жыл бұрын
Chłopie mów więcej o takich sprawach bo ludzie myślą ze ich sytuacja jest straszna a nigdy nie spotkał ludzi naprawdę cierpiących. Masz mój glos na wyborach bo lista powodów jest tak długa jak lista osób poszkodowanych w tym czasie. Dziękuję za walkę.
@bozenasekua50794 жыл бұрын
Panie Szymonie jest pan jedynym kandynatem 👍
@joannafabiszewska91344 жыл бұрын
Dziękuję.
@rafamazur21654 жыл бұрын
Mam tylko jeden głos i wiem napewno go nie zmarnuje głosując na kogoś kto nie boi się mówić prawde pozdrawiam
@andrzejkorzeniowski92364 жыл бұрын
Jedyny kandydat który mówi co mu na sercu leży .Czyli dobro Polski
@ar84524 жыл бұрын
Rosną subskrybcje
@margplsr31204 жыл бұрын
przesyłajmy dalej konto, filmiki
@dorotaj18444 жыл бұрын
Zdolny jesteś nadajesz się
@BBBB-vz1ch4 жыл бұрын
Jestem przerażony tym co się dzieje w naszym Państwie , jak władza idzie po trupach do celu , za wszelką cenę chcą zostać przy władzy . Jestem młodym człowiekiem mam 21 lat , i co mi pozostało ? Praca w Polsce za 2 tysiące złotych i życie na garnuszku rodziców , bo nie dam rady się sam usamodzielnić i żyć sam i pomagać rodzicom . Niestety druga opcja to pracować za granicą naszego państwa i zarabiać pieniądze w obcej walucie , pieniądze będą ale nie będzie szczęścia które jest najważniejsze , na co dzień nie będę widywał rodziny i przyjaciół . Mam 21 lat i całe życie przed sobą a już muszę podjąć trudną decyzję czy żyć z dnia na dzień w Polsce czy żyć bez rodziny i przyjaciół za granicą . Niestety jest to smutne ale prawdziwe . W wieku 21 lat gdy chciałbym jeszcze "poszaleć" muszę wybrać "lepsze życie " życie za granicą które nigdy nie będzie lepsze bo będzie to życie za granicą , bez rodziny i przyjaciół😧
@gieniapetitdufrenoy95334 жыл бұрын
Glosuj na Szymka on Ci da !
@marcinmahny69634 жыл бұрын
Tylko rodziny nie zakładaj, sam jakoś przeżyjesz, no i broń Boże jakiś kredyt to już strzał w kolano, Tylko samotne jednostki przetrwają, no możesz mieć kota jak nasz wódz!
@konradmaria75834 жыл бұрын
@@marcinmahny6963 Szczur jest mniej wymagający. Znajomy nosi go na ramieniu. Fajny widok.
@marcinmahny69634 жыл бұрын
@@konradmaria7583 prawda ! I czasem pogoni kocura
@tomaszdziamaek18394 жыл бұрын
Za dwa tysiące już dawno się nie pracuje.
@norbertmrozowski65744 жыл бұрын
👍
@piotrkrol5664 жыл бұрын
Łza się pojawia w oku po tym drugim liście :/
@pawodwa4974 жыл бұрын
Panie Szymonie, ja Pana proszę, aby nie kazał mi Pan uczestniczyć w tej farsie wyborczej. Chciałbym zagłosować na Pana, ale nie w taki sposób, nie ryzykując swoim zdrowiem. Powinien Pan rozpocząć dyskusję ze wszystkimi kandydatami o wycofaniu się z wyborów. Niech zostanie jedyny na polu walki Pan cienkopis.
@piotrsonnenberg98094 жыл бұрын
Tylko, że jesli każdy się wycofa a PiS o tak zrobi wybory to wygrywa pacynka o imieniu Andrzej nazwisku Duda
@dardar74454 жыл бұрын
Bliżej mikrofon proszę.
@nelas14994 жыл бұрын
Nie dzisiaj się to zaczęło.. Koronawirus to tylko uwypuklił..
@marcinmahny69634 жыл бұрын
Zostańmy w domach ,nie patrzymy władzy na ręce ,oni wszystko za Nas zrobią 🤣
@alexpretnicki4 жыл бұрын
Ok. Tylko czy istnieje racjonalne uzasadnienienie dla wprowadzanych restrykcji? Porównajmy statystki zgonów z marca 2019 i 2020 z Polski i Włoch. Nikt tego nie robi. TV nie podaje takich informacji tylko straszy się ludzi obrazkami ze szpitali (system jest obciążony, ale to niekoniecznie musi oznaczać wzrost zgonów, tylko intensyfikację działań służby zdrowia). Czy bierze się także pod uwagę negatywne efekty izolacji społeczeństwa? Izolacja może spowodować upadek państwa, gospodarki, zaburzenie struktury społecznej. Rezultaty prowadzonej obecnie polityki mogą być większe niż samego koronawirusa, nawet w perspektywie ofiar śmiertelnych. Próbowałem znaleźć takie dane w perspektywie Polski choćby ze strony GUS- u (nie znalazłem). Może faktycznie koronawirus sieje spustoszenie, a może to tylko panika. Nie wiem. Chciałbym zobaczyć statystyki. W Polsce umiera przecież kilkaset tysięcy osób rocznie z różnych przyczyn. Nie wierzę telewizji, czy innym mediom na słowo. Brakuje w Polsce racjonalnej debaty na temat zasadności wprowadzonych środków.
@magdob20124 жыл бұрын
AJJ niestety w Polsce brakuje racjonalnej debaty na wiele tematów, a gdy już się taka zdarzy absolutnie nic z niej nie wynika, tak jakby interlokutorzy sądzili, że jak Biblii „słowo staje się ciałem”
@compositerigid14554 жыл бұрын
Przeczytałem Pański komentarz i uznałem, że zasadnym będzie na niego odpowiedzieć i rozwiać część wiątpliwiści. Zaczynając od początku. Racjonalnym wytłumaczeniem wprowadzanych restrykcji jest potrzeba utrzymania "w ryzach" systemu zdrowia, już tłumaczę: działania te nie prowadzą do powstrzymania wirusa w całości, one mają jak najbardziej spowolnić ilość osób wymagających nagłej hospitalizacji, gdyż już i tak nadwyrężona służba zdrowia prędzej czy później stanie przed dylematem: komu dać życie podłączając do jednego respiratora kiedy na taką pomoc czekają np 4 osoby. Jako potwierdzenie a zarazrm skutki nie utrzymania epidemii w ryzach mogę posłużyć się przykładem Włoch, gdzie dużo ludzi ginie w domach kiedy nawet nie zdążono ich przebadać na obecność SARS Covid.Drugą rzeczą jaką należy wspomnieć to spowolnienie gospodarki, które niezależnie od kwarantanny nastąpi, chociażby dlatego,że pełny powrót do zdrowia po przebytym wirusie to 4 tygodnie, dodatkowo wliczając niezwykle łatwą możność zakażenia daje nam przepis na recesję.Proszę o odpowiedź, czy w satysfakcjonujący sposób odniosłem się do Pańskiej odpowiedzi i już szykuję dalszą część komentarza.
@compositerigid14554 жыл бұрын
Wspomnę tylko,że informacje o zgonach są ogólno dostępne, oczywiście są mocno zaniżone gdyż osoby które umarły zanim przebadano je na obecność wirusa nie są brane w ramy statystyki.
@alexpretnicki4 жыл бұрын
@@compositerigid1455 Ok. Rozumiem pewne względy humanitarne, które mówią o konieczności ratowania każdej osoby, ale polska służba zdrowia (i każda inna też) ma swoje ograniczenia. Pytanie jak dużo jest ofiar śmiertelnych w stosunku do pewnej normy? Bo zawsze umierają ludzie, w każdym państwie i systemie z różnych powodów. W 2018 roku w Polsce umarło około 415 tysięcy osób. Jak to wygląda obecnie? Ile osób umarło w marcu 2019 roku ogółem, a ile w marcu 2020 roku w Polsce i we Włoszech? Chciałbym zobaczyć statystyki, konkretne liczby. Czy występuje jakieś odchylenie od normy? Media tego nie pokazują, tylko raczą nas informacjami o wysokich liczbach zakażeń. Tylko, że te liczby bez porównania, bez punktu odniesienia nie dają rzeczywistego obrazu sytuacji. Jako zwykły obywatel nie mogę obecnie stwierdzić, czy podjęte środki są adekwatne. Nie wiemy także, czy organy państwowe kierują się racjonalną analizą, czy wyłącznie nastrojami społecznymi. Jeżeli odchylenie obecnej umieralności od lat poprzednich jest niewielkie, jednostkowe to może się okazać, że podjęte środki wyrządzą więcej szkód niż sam koronawirus. Chodzi o szacowanie strat, co jest niezbędnym elementem zarządzania państwa. Bo może się okazać, że w wyniku koronawirusa zginie kilkaset, kilka tysięcy osób, ale np. na skutek pogorszenia kondycji psychicznej społeczeństwa, zaburzenia struktury społecznej, upadku gospodarki, wzrostu przestępczości (co może nastąpić) i zachwiania stabilności państwa zginie o wiele więcej ludzi. Nie wiem czy się tak stanie. Nie mogę tego przeanalizować, bo nie mam danych. Media też nie przedstawiają obiektywnych informacji, ale generują strach podając sensacyjnie brzmiące nagłówki i liczby, które bez porównania nie znaczą zbyt wiele. Może to ktoś uznać za wyrachowane, tę kalkulację, ale... Takie jest życie. Efektywne zarządzanie państwem to nie emocje i tylko chęć czynienia dobra okraszona naiwnością, ale także analizowanie. Państwo ma ograniczone środki i nie jest w stanie zapewnić dobrobytu, a nawet przeżycia każdemu ze swoich obywateli (co także wynika z pewnych ograniczeń biologicznych). Dlatego potrzebujemy kompleksowych statystyk (nie tych wybranych dotyczących tylko rozprzestrzeniania się koronawirusa i jego ofiar śmiertelnych) aby móc ocenić działanie rzadu i zastanowić się nad możliwościami wyjścia z obecnego kryzysu (który oczywiście jest, tylko jego przyczyny nie są stwierdzone).
@piotrsonnenberg98094 жыл бұрын
@@alexpretnicki Szkoda czasu na argumenty, niestety dożyliśmy Polski w której społeczeństwo można porównać do prostytuki. Mimo zagranicznego nazwiska to moi dziadkowie walczyli za wolny kraj bez okupacji i zniewolenia. Niestety ten kraj się sprzedał za swoje pieniądze i połowa młodych ludzi dorabia inne gospodarki. Po prostu w tym kraju się nie żyje tylko egzystuje. Za czasów Pis pracowałem po 250g miesięcznie, a i tak miałem mniej pieniędzy niż bezrobotni którzy od rana walili wodę a jedyne co w życiu osiągnęli to gromada dzieci, gdzie tu sprawiedliwość?