Ahoj Adame, moc hezká a zajímavá práce. Můžeš udělat video, jak jste vibrovali takový veliký kus? Na tvůj vibrační stolek tohle asi jen tak nepoložíš :D případně máš nějakou vychytanou směs na takový hladký beton nebo jedeš standart 1 lopata cementu, 2 písku a 3 kameniva? Děkuju!
@AdamBetonar8 ай бұрын
Ahoj a děkuju za pochvalu. Jak takovou velkou formu vibrujeme můžeš vidět v tomhle videu: kzbin.info/www/bejne/apikYmyYYpx2qassi=-WV9Z_NJznV0_VrH Děláme to pomoci tzv. příložného vibrátoru, který připevníme na bednění. Jak se bednění chvěje a zároveň formu plníme, tak jde vzduch po stěnách pěkně nahoru a nezůstává pohlcený ve vzduchových kapsách, které potom dělají ty póry. Pokud není možnost použít příložný vibrátor. Tak je řešením hodně tekutý beton. Nemůže to ale být běžný hodně naředěný typ betonu protože by ztrácel na kvalitě. Dobrou volbou je beton s označením SCC. Je to typ betonu, který je možné namíchat v hodně tekuté konzistenci a přitom si zachová dobré parametry. Do takového betonu se přidává hodně chemie a například mletý vápenec.
@atlantida85298 ай бұрын
@@AdamBetonar Moc děkuji!! Všechny videa už mám zkouklý😊 na kolik vyjde takový přiložný vibrátor jako máš ty?
@AdamBetonar8 ай бұрын
@@atlantida8529 Já mám vibrátor značky Wacker Neuson. Je spíš pro profesionální použití a výrobky z pohledového betonu. Má vysokou frekvenci vibrací. Stojí přibližně 15 tisíc.
@jaroslavnesnadny3088 ай бұрын
Ahoj krasna praca chcem sa spytat ake listy pouzivas a najlepsie kde ich kupujes dakujem za odpoved
@AdamBetonar8 ай бұрын
Ahoj a děkuju. Používam obyčejné zednické nářadí. Jen rohy zbrousím bruskou do kulata, aby to nemělo ostré rohy. Nic speciálního.