Нажаль, це дуже болюча тема для гітаристів та викладачів, тому якщо Ти початківець, то це відео буде тобі дуже корисним! Дякую за перегляд!
@vonsovych_borys5 ай бұрын
А якщо я нормально не зчитую таби і тому користуюся візуальним зняттям? Звучить наче я дурник, але я як бачу ті таби - в мене просто відпадає бажання грати 😂
@dorofiykolya3 күн бұрын
Доброго дня. Я памʼятаю, коли я був малим, мені було дуже важко розібратися що і як звучить, підібрати ноти, тощо. Це навичок. Зараз Вам як досвідченій людині просто казати, що знімати на слух просто, тому що Ви вже знаєте цю мову, Ви пройшли довгий шлях тренувань, це те саме, що послухати німецьку і нідерландську чи якусь сусідню мову, коли ніколи її не чули, для Вас вони будуть однаковими, хоча вони різні. Тому таби допомагають людині просто з чогось почати, хейтити людей за це немає сенсу. Наприклад зараз я вже забув як виглядають таби чи ноти, але досить просто повторити мелодію чи партію на слух, але моя донька, коли тільки почала, вона так само не дуже розуміла різниці між нотами, вона їх чує, але не розуміє, тому це просто навичок. Різниця в тому, хто більше часу витратив на цей навичок :)
@amelianceskymusic5 ай бұрын
Як добре, що є таби я і не маю пам'ятати усе що я наскладав за 15 років=)
@oleksandroliinyk41465 ай бұрын
Я вже не молодь. В мене тупо немає часу розвиватися, як музикант, просто кайфую від того, що граю улюблені пісні по табам, поступово вдосконалюю техніку і все. Але дякую за відос, повністю згоден, що новачкам, і кого є час, потрібно розвивати слух.
@nicksongua5 ай бұрын
Дякую за коментар🤘
@АрсенБрень-й6т5 ай бұрын
1.5 роки вчив пісні завдяки табам, але після цього відео зловив мотивацію почати підрирати пісні на слух, дякую за крутий відос!!
@nicksongua5 ай бұрын
А тобі дякую за цей коментар!
@Sonic-cf8jv5 ай бұрын
і як успіхи?
@АрсенБрень-й6т5 ай бұрын
@@Sonic-cf8jv потроху починає виходити, після відео розібрав lithium - nirvana, а позавчора розібрав mephisto waltz - W.A.S.P., крута інструменталка
@АрсенБрень-й6тАй бұрын
@@Sonic-cf8jv привіт, трошки застій по підбиранню на слух😢, бо зараз зайнятий вивченням матеріалу для для запису альбому в гурті, а так все йшло досить добре, останнє що розбирав, майже повністю розібрав соло polyphia - bloodbath. було складно, але половина соло розібрана💪💪
@fivomaxfivomax43197 күн бұрын
@@АрсенБрень-й6т шо за гурт?
@DrFedynets5 ай бұрын
Чув анекдот на схожу тему. "-Знаєте, як поставити рокера в незручне становище? - Поставити перед ним ноти"
@nicksongua5 ай бұрын
Чув анекдот на схожу тему. "Знаєте, як поставити сучасного гітариста в незручне становище? - Сказати йому зіграти Smoke On The Water без табів"
@Андрій-у3х2л5 ай бұрын
мабудь це найкраще відео каналу. Дякую автору , буду старатись більше дивитись на руки , а не на цифри)
@nicksongua5 ай бұрын
Ого, навіть так))) дякую за коментар 🤘🔥
@varmego14 ай бұрын
Погоджуюсь 🤘🤠
@Данило-ч6ш5 ай бұрын
Мій досвід разів у 5 менший твого, але за три роки, які я провів з гітарою, (не гітарист, не зовсім це моя стезя) погоджуюся з тобою. Але хто дійсно зацікавлений і не ґвалтує себе, а займається цим в першу чергу для себе - таби набриднуть рано чи пізно і людина прийде сама до того, що ти розповів у відео.
@nicksongua5 ай бұрын
Дуже дякую за коментар)))
@rvltrr5 ай бұрын
Таби, а особливо їх СТВОРЕННЯ дуже добре розвиває розуміння того, що відбувається в ритмі.
@nicksongua5 ай бұрын
От тут найголовніше ЇХ СТВОРЕННЯ ЛЮДИНО, ЯКА ВМІЄ ГРАТИ)
@OksugeH5 ай бұрын
"Ви ж запам'ятали, як звучить мама, тато, дідусь, бабуся... холодильник там, і так далі..." Включити у перелік сім'ї холодильник це справді мужньо..
@nicksongua5 ай бұрын
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
@mariniack5 ай бұрын
Вважаю за потрібне сказати юзати таби чи ні вибір кожного в залежності від цілі, далі я хотів грати на гітарі і життя склалось так що не було можливості вивчати нотну грамоту і наймати вчителів, далі коли вже вивчився трішки купив семиструн щоб грати японський метал на якого табів немає і здивувався що я зміг спокійно підібрати пісню, за техніку погоджуюсь таби взагалі тобі нічого крім що нажимати не скажуть, тому крім табів я ще вслуховуюсь і дивлюсь (як грають) звук і темп і тд. Тому потрібно розвивати слух і вивчати техніки. Особливо я з теплом згадую як важко мені штучний флажелет давався )
@nicksongua5 ай бұрын
Я по нотному стану до сих пір читати не вмію, але гриф гітарний, да і не тільки гітарний, вивчив самостійно без табів і тепер я спокійно все підбираю на слух, а тисячі людей даже обоссаний рамштайн самостійно підібрати не можуть, ось про що відео і в чому проблема і я про це у відео і кажу)
@mariniack5 ай бұрын
@@nicksongua тут згоден що сраний рамштайн можна і підібрати )
@DenysKorolchuk---Heller5 ай бұрын
Тут треба починати з загальної проблеми теперішнього суспільства - все має бути за 30 секунд, дуже легко, швидко, і перевіряти на достовірність, що почули не треба😁. А треба усьому приділяти і достатьно сил, уваги, концентрації, ще й перевіряти постійно на валідність й достовірність.
@nicksongua5 ай бұрын
Ой, ти дуже влучно написав!
@andrewvoichenko85685 ай бұрын
то не перевіряйте на валідність і достовірність чуже. бо результат ваших досліджень полягатиме лише в тому, чи відповідає ота чужа таба оригіналу, чи ні. а задача ж стоїть зняти партію, а не шукати помилки в чужих записах
@vi56295 ай бұрын
Таби - як і ноти - це лише спосіб запису музики. Це інструмент. Має бути місце і табам, і аналізу відео, і заповільнення музики, і т. д. Одне доповнює інше.
@nicksongua5 ай бұрын
Угу, я про це в принципі і казав, а багато людей без них дві квінти зв'язати не можуть самостійно))
@HIM_Gwynbleidd5 ай бұрын
Погоджуюсь частково, підбирати музику на слух без того щоб візуально бачити як і де грають дійсно дуже корисна навичка, в той час як підбирати візуально не дає нічого окрім ускладнень, тому що буквально ти бачиш те саме що бачиш на табах, ти бачиш палець на конкретному ладу, на конкретній струні, тобто єдина відмінність це те що ти витрачаєш свій час на те щоб в слоумо побачити, а де там під закритим рукою грифом стоїть палець. Таби корисна річ, але значно поступаються нотному запису. Цікава твоя думка, нотний запис також непотрібний? Бо я після 6 років в музичній школі, якраз переконаний що це найкращий засіб запису, передачі й вивчення музичних творів, на нотному стані буквально можна записати всі особливості твору.
@nicksongua5 ай бұрын
Дуже дякую за коментар)
@andrewvoichenko85685 ай бұрын
справа в тому, що до нотного запису людство йшло доволі довго і багато різних варіантів перепробувало і його безцінний плюс - універсальність, бо нотний запис є доступним хоч трубачу, хоч дримбарю, а от таби ні. ба більше, в таб є купа недоліків, як то відсутність адекватного відображення тривалоті ноти: от в нотах чверть від половинки відрізнити не проблема, а в табах то як? і крім того як по табі зрозуміти тональність без знаків при ключі, модуляції, альтерації та купу інших нюансів, притаманних нотному запису? Проте і нотний запис також не є абсолютно ідеальним. наприклад, партії суцільного дринчання аккордів по 6 нот одночасно на нотному стані сходу читаються дуже не дуже. джазисти це оптимізували шляхом цифровки. але знову ж таки, вона дає лише розуміння структури композиції і гармонії, але як ту композицію грати, якщо її ніколи не чув - то проблема (мелодії ж в цифровці також нема). Так шо найкращий варіант - знати і вміти читати усі можливі варіанти запису звуків. я, як басист з освітою, для зняття тем використовую комбінацію з цифровки для загального аккомпаніменту та визначення структури, та нотного запису, якщо в композиції треба відтворити конкретний риф по нотах. Треба в нотах позначити якусь апплікатуру чи позицію - зверху ставлю римську цифру ладу, вз якого починається необхідна позиція. от і комбінація табів з нотами виходить
@HIM_Gwynbleidd5 ай бұрын
@@andrewvoichenko8568 повністю погоджуюсь, дякую за таке детальне уточнення, нотний найкращий але так справді не бездоганно ідеальний. Акорди привіт, я навіть зверху над нотами олівцем писав F, Bb...
@ОрестЧеховський5 ай бұрын
Чую жопою знайдеться чувак який напише " ти ще зроби відос чого медіатори не потрібні" я більше ніж в це вірю
@nicksongua5 ай бұрын
АХАХАХАХА, було б смішно)))
@alexrossi48245 ай бұрын
Да шесть струн тоже в принципе много))
@maffseek5 ай бұрын
Ти ще зроби відос , чого медіатори не потрібні)
@AndriiPetrov5 ай бұрын
@@maffseek люто плюсую))))
@maffseek5 ай бұрын
@@AndriiPetrov 🤣🤣🤣
@maxympavliv14095 ай бұрын
Бляхач змотивував йти підбирати, 😢. В мене екзамени на носі, а я за гітару йду, дякую за відео
@nicksongua5 ай бұрын
Ой... Ну, завжди радий все одно))))
@User-cvhuidghjv5 ай бұрын
маячня - бо все це відноситься і до нот, а отже всі класичні музиканти не музиканти. Практика показала - з появою Інтернету і купи табів ми отримали зараз купу віртуозних гітаристів, котрі просто вдома начилися грати у 15 віці як Інгві Мальмстін
@nicksongua5 ай бұрын
Всі класичні музиканти до того, як записати ноти, спочатку цю мелодію прилумали)))
@pavlomohyla42095 ай бұрын
Дивитися за грою музиканта та копіювати візуально побачене це по суті ті самі таби, тільки в рази складніше. Для новачка щоб не зїхати з глузду так можна спробувати скопіювати хіба що Нірвану. Для новачків можна спочатку розучити кілька десятків простих партій, спочатку по табах, потім спробувати грати такі партії по нотах, що вже вмикає розвиток слуху, та спонукає вивчення нот на грифі гітари А потім вже можна пробувати знімати рок хіти на слух.
@nicksongua5 ай бұрын
Ну а я що на відео сказав?😅
@ОлегНестеренко-у5к5 ай бұрын
Відносно зла трохи не згоден,зрозуміло що найліпше самому сісти і розколупати якусь тему.Але свого часу,десь приблизно в середині 90-х я перший раз зустрівся з табами і був страшенно задоволений.Але був маленький прикол в тому щоб грати по тим табам потрібно було знати хоча б приблизно мелодію,не розміру ні інтервалів не було,просто нанизаті на нитку намистинм.Але грали і раділи.Наразі бачу багато відео про то що таби це погано і таби це норм,я на них виріс,за відео дякую
@AndriiPetrov5 ай бұрын
А у мене навраки. Сидіти і дивитись, хто який лад зажимає - ліньки. Краще таби, ноти чи на слух зняти. В часи ковіда перевів у таби ГТП партії друзів з гурту. Підправив їм аранжування, бо на слух можна ліпити якусь дичину. А коли зняьі всі партії і розташовані в ГТП аертикально зразу видно помилки аранжування. Звичайно, є люди з диригентським слухом, що зразу чують кожну партію. Але у мене такої навичкт нема. Тому сідав і вбивпв в ГТП. І взагалі, ноти, таби, підбір - це різні способи вивчити музичний текст. Таби найбільш гезручний спосіб. Бо таби для баса і гітари чи укулеле - різні речі. Ноти краще. Універсальна мова для всіх інструментів. Вміння сісти і розібрати на слух - ще більша свобода. Але потребує часу. Тому я при вивченні тексту шукаю таби-ноти. І запис. Перевіряю вірність таб чи нот за аудіо. Де чую не те, то правлю. Потім вчу.
@nicksongua5 ай бұрын
Ну, сам же написав "чи на слух зняти" ))
@MrStrelja5 ай бұрын
УУУууууу... Братан, буде лонгрід)))) Я взагалі починав розбиратись як грати на гітарі по табах, найжахливіше те що це були таби у програмі GuitarPro - прям зовсім імбіцильні таби 😅Але то був 2003-... рік і тоді не те що ютуб "How to play..." взагалі було небагато варіантів дізнатись як грати той чи інший метал. Але згодом авжеж "How to play..." відоси рулять. Зараз тільки так вчусь. Тут згоден з тобою на 100%! Але)))) Десь років 10-15 тому дуже захотілось мені розібрати 2 пісні Dillinger Escape Plan - Setting Fire to Sleeping Giants та Unretrofied і тоді ніфіга не було на ютубі ні каверів ні "How to play..." відосів. Я скачав десь по 3 варіанти табів(всі були різні 🤣) і з цих варіантів зібрав усі партії які мене цікавили. Історія з нещодавного. В мене друг навчився грати Duality, як він вважав партію Джима Рута. Прийшов до мене похвастатись і грає на брейкі флажелєт на третьому ладу пʼятої струни, а я вчив її по відосу "How to play..." самого Рута і він там грає цей флажелєт на шостій струні. Я кажу йому не правильно, а він мені каже так у табах)))) Ну корочє... Джим сам мабуть забув де треба робити той флажелєт. Друг показує таби написано Джим Рут і таки там пʼята струна, на записі таки чути що флажелєт такий дзвінкий що там таки є пʼята струна, але прикол у тому що на пʼятій струні робить його Мік, а Джим його робить на шостій і він виходить такий обʼємний. А в табах зняли партію Міка і піханули цей флажелєт і Джиму там жеж, але насправді не так. Те саме буває і з каверами. Ці каверисти дуже часто буває грають частину партії одного гітариста потім іншого. Хороші каверисти хочаб пишуть що це він грає одного партію, а тепер іншого, але буває такий месс, що легше і в таби глянути😅Я особисто граю партії тільки Джима Рута, я адекватно оцінюю свої можливости і граю те що можу зіграти рівно. Міка партії без гімно не гребу і не лізу туди)))) Завжди грав так би мовити "ритм" гітарні партії і в соло не ліз. У підсумку що хочу сказати? Я хоч з самого початку і вчився по табах, але завдяки часу витраченому на розбирання навчився і на слух підбирати і підбирав не складні якісь пісні. Dillinger Escape Plan на слух підібрати нажаль не можу, але зараз і на них є відоси "How to play..." 🤘🏻
@nicksongua5 ай бұрын
Ой ой ой, фіга собі)) величезне дякую за такий коментар)))
@ManychIvan5 ай бұрын
З усім в принципі згоден, як піаніст, я теж стараюсь обходити таби, бо вони не дають розуміння про те, яка нота грається. Але все ж таки аплікатури можна і самому підбирати, зважаючи на розмір руки і довжину пальців, я для деяких гітарних партій робив свої аплікатури, оскільки не вистачало розтяжки. А ще з "One" не зовсім погоджуюсь, оскільки в ідеалі там нулі рівно під кардан мають лягати (16ми тривалостями, наче)
@SkifViktor5 ай бұрын
Забув сказати. Як не дивно, але бачив, що деякі відомі музиканти пишуть табами ) Бачив фотографії де Стіві Рей Вон записував табами свою мелодію. Але знову ж таки не відомо чи це для себе чи це для когось. Доречі хоть це блюз-рок гітарист, але я його обожнюю і в нього цікава техніка. А які він кавери робив, це 🔥 візьмемо навіть на Хендрікса. Ну і це реально людина, яка просто все змінювала в гітарі для кращого звучання, так як вона хотіла. Перемотував сам кашутки на датчиках, міняв грифи, лади, бавився великими калібрами струн, поки пальці не почали стиратися. Все робив щоб покращити звук і зробити його басовішим, яскравішим. Круто би було про нього зробити відео.
@nicksongua5 ай бұрын
Коли Гітарист записує таби того, що він сам придумав, це добре) коли людина нічого не придумує, не підбирає, а тупо все на 100% грає по табам - це погано)
@Moldovich5 ай бұрын
дякую, надихнув хоча б спробувати.
@nicksongua5 ай бұрын
О, дуже радий мотивації !)
@arthurperun68655 ай бұрын
Хотів якось по-молодості зняти на слух басову партію до and justice for all.... The end
@nicksongua5 ай бұрын
До речі там нічого складного, я цю пісню, як і всі інші, знімав на слух_)
@arthurperun68655 ай бұрын
@@nicksonguaНу в 15 років, коли слухаєш mp3 в 128kbs через дешевенькі навушники, бо іншого нема - то так не здавалося. А ще й побачити як це гратися має в до-ютуб еру взагалі було завдання з зірочкою. Зараз то так, все простенько Я це до того, що не завжди виходить зняти на слух якусь окрему партію (той же бас) коли воно в міксі десь далеко за іншими інструментами
@AndriiPetrov5 ай бұрын
@@arthurperun6865 для затоплених в мікс інструментів є хитрощі. еквалайзер, щоби витягнути інструмент частотно, перевід в моно іноді спрацьовує, підняття на октаву вверх (найбільш прикольний метод). Гітари і голос пищать. Бас чутно в діапазоні гітари. Зараз ще й штучний інтелект, що ділить трек по партіям. Це суто мої приколи. Можливо якісь знадобляться.
@ІванК-я8й5 ай бұрын
@@arthurperun6865 в цьому альбомі почути бас то рівень не початківця))
@HoriakChannel5 ай бұрын
я гітарист початківець, який "вчить сам себе сам", загалом по більшій мірі, аби вивчити нову пісню я використовую таби, але в основному це таби одразу з відео, бо я намагаюсь окрім звучання відтворити і техніку (можливо не у всіх ютуберів техніка ідеальна, або навіть таби не ідеальні... це я теж помітив з власного досвіду), але це мені допомагає розвиватись. Іноді табів немає, але є кавери у яких видно положення рук, та техніка, лайфхак для новачків, не боятись таких відео, а ставити 0,5 уповільнення та вчити по положеннях рук, сам так часто роблю, дякую і автору цього відео що не "висміяв" цей метод 😅бо я б тоді себе зовсім немічним відчував. Але іноді досить важко власноруч підібрати на слух пісню, наприклад якщо я захочу зіграти пісню Мотанки, у них як мінімум не стандартний стрій гітари, а в іншому строю у мене немає автоматики щодо того як і де що розміщенно, і нажаль на цей гурт є лише декілька каверів, що робить процес вивчення важким, навіть з застосуванням інтернету :.с
@lord_custom_guitars5 ай бұрын
ПОВ: Ніксон не зміг інсталювати гтп - Таби зло, не користуйтеся ними))) Дуже дякую за круте відео, бро, за своїм досвідом чкажу, що твби мастхев тільки коли ти створюєш музику і то, аби потім не забути її. Бо наприклда я пишу все одразу в секвенсор і не парюся, а коли треба згадати свою патрію, вмикаю окремий трек і такий, ага, тут ось так грається)) Окремо хочу зазначити, що сам починав, як класичний гітарист, і читав ноти, поки всі читали таби)) Тому від табів була менша залежність цілком))
@nicksongua5 ай бұрын
Ахаха, початок топ))) дуже дякую за коментар бро!🔥🤘
@thesmalltown74555 ай бұрын
Таби повле лайно, чотири роки тому балувався ними) але все приходить з опитом 😊
@nicksongua5 ай бұрын
Опа, дякую за коментар)))
@remnantfnf2.25 ай бұрын
Таби- економія часу, так як сидіти сповільнювати відео і на руки дивитися, і повторювати, а з табами ти банально бачиш одразу
@ЗахарВовк-ь7с5 ай бұрын
Ну, по тому як ти граєш тобі краще більше вчитися ритму
@remnantfnf2.25 ай бұрын
@@ЗахарВовк-ь7с я не кажу що великий експерт, я саме сказав про те що вони просто час економлять і все, нічого іншого
@nicksongua5 ай бұрын
Я все чітко і по факту розповів у відео зі сторони дуууже великої практики, не погоджуватись, це твоє особисте рішення)
@remnantfnf2.25 ай бұрын
@@nicksongua момент з риффами по неправильним табам,є взгалі дивним, так як ми уже не в 90х коли підбирали рандомні люди, так таби не тілки по самій ноті на слух а і по відео
@IronMan-nb7vg5 ай бұрын
з перших хвилин зрозумів, що це дуже круте відео!
@nicksongua5 ай бұрын
Дякую!))
@nowalex935 ай бұрын
Просто підбираю все на слух! :)
@nicksongua5 ай бұрын
Як і я, красава!)
@Wanderlust_Duo5 ай бұрын
Згоден, я коли починав, вчив усе просто як віршик і взагалі не розумів навіть, що це за акорди. Тобто тупо вчив, як фізично ставити пальці;) Треба вчитися, повністю згоден. Дякую за відео!
@nicksongua5 ай бұрын
А тобі дякую за коментар!
@TechnoShaman695 ай бұрын
Так це тому, що ти музикою займаєшся з дитинства, а ті хто починає вчитись грати у дорослому віці не зможуть швидко почати знімати на слух, а якщо не зможуть, то не зможуть відчувати прогрес того що роблять і закинуть гітару дуже швидко саме через це. А от таби дають швидке відчуття прогресу, бо за відсутності знання муз грамоти чи слуху дозволяють щось зіграти, що підтримує стимул продовжувати, а коли ти початківець-самоучка, то відчуття що щось виходить це по суті єдине що мотивує йти вперед. Тому ні, таби знижують поріг входження і це добре і цим треба користуватись, особливо новачкам, бо альтернатива цьому лише одна це йти до викладача який навчить, покаже і розкаже, а оскільки ти сам є викладачем, це відео можна інтерпретувати доволі цікавим чином )). А про пораду замість табів знімати з каверів на ютубі, це ж просто більше енергозатратний підхід до одного і того ж, бо це буквально і є ті ж самі таби, просто не записані.
@nicksongua5 ай бұрын
Не бачу зв'язку між тим, що я почав раніше, а хтось пізніше, навпаки дорослим людям легше сприймати інформацію )
@nicksongua5 ай бұрын
Але дякую за величезний коментар для просування цього відео)
@Thetimeguitar5 ай бұрын
@@nicksongua"Дорослим" складніше сприймати музичну інформацію ніж дітям. У дорослих забита голова: сім'я, робота, купа проблем. Їм складніше переключитись, сконцентрувати увагу, гірше працює моторика рухів, менше вільного часу щоб позайматися гітарою
@Daretobeyourself5 ай бұрын
Головне, щоб улюблені музиканти не грали свої пісні по табах з тіктоку, аби постьобати, бо ж увійде в тренд.
@nicksongua5 ай бұрын
Ага))
@merioniguitar5 ай бұрын
"Попов С. - Музыкальное и аппликатурное мышление гитариста" - кльова книга для тих, кому цікаво стати не просто дворовим гітаристом, а рости як музикант.
@nicksongua5 ай бұрын
Дякую за коментар!)
@viktortrubetskoy97315 ай бұрын
А ще величезним мінусом табів є те, що ті, хто покладається виключно на таби- не вміють читати ритм, який навіть в табах прописаний. Я десь роки 4 з 10 грав виключно по табах і ритмічні фігури знімав на слух, тоді як це прописано. В більшості випадків дійсно достатньо зняти на слух, але є складні партії, де ритм треба прям прораховувати, щоб вчасно попасти і треба бути готовим до такого сценарію
@nicksongua5 ай бұрын
Да, до речі влучне зауваження, дякую!
@viktortrubetskoy97315 ай бұрын
Ну і також, звісно ж, таби дозволяють тіки тупо механічно завчити пісню, не давши від неї нічо корисного окрім покращення швидкості пальців. Немає ніякого аналізу, ніякого розуміння структури, тональності, гармонії та багато іншого
@imbafox85125 ай бұрын
Я гітару у руках тримаю 2 рази на тиждень. Це у кращому випадку. Тому таби чіт, але це занадто зручно у моєму випадку.
@introversion_head5 ай бұрын
шукав таби, задовбався, випадково підібрав пісню це ще якесь задоволення дає типу ого я крутий на слух підібрав
@nicksongua5 ай бұрын
Так це ж чудово)))
@volodymyrHmelnytskiy5 ай бұрын
Треба було вставити мем з Кірком, коли розповідав про те до чого призводить зловживання табами 😂😂😂
@nicksongua5 ай бұрын
Ахахахаха🤣🤣
@SkifViktor5 ай бұрын
Все вірно кажеш. Я користуюся табами, бо звісно на слух складне не можу підібрати. Але звісно я спочатку слухаю таби чи вони схожі із оригіналом, далі дивлюся відео чи на тих ладах грається. Тай взагалі включаю оригінал, щоб послухати як звучить, бо у табах і цих всіх прогах інтонації інші. Так само реально буває, що ти граєш мелодію по табах, і бачиш, що одна нота незручно грається, пізніше знаходиш, що вона грається на тому самому ладі, але на іншій струні, відкриваєш відео дивишся візуально, як грає гітарист і бачиш, що ти був правий ця нота не на 4 ладі грається, а на 9 му. Пробую інколи по слуху підбирати не дивлячись відео просто ради цікавості, інколи вигадую лади, інколи, ні. Ноти ніби ті самі, але на інших ладах, тому після цього дивлюся оригінальні відео чи на правильних ладах граю. Нажаль користуюся табами, інколи навіть лінь щось більш менш тяжке підбирати, бо банально немає часу, а хочеться зіграти пошвидше цю мелодію і звісно вже тоді сам щось виправляєш, як чуєш, що щось не так. А інколи просто подобається кавер чийсь і ти його вчиш, так там інші ноти, але при цьому мелодія впізнається, наприклад якийсь там фінгер стайл. Але я би реально хотів колись взятися за гітару добре, знати ноти, підбирати на слух, але війна трохи мішає цьому та й нажаль пам'ять не дуже хороша. Буває таке, що щось граєш і забув ноту в не можеш далі зіграти без неї ) і поки не згадаєш далі не можеш зіграти ) цікаво чи буває таке у всіх ?) Сорі, що все на купу тут понаписував. Відео класне і інформативне і це все правда, ти правий на 100% про таби.
@nicksongua5 ай бұрын
Точно! Дуже тобі дякую за великий коментар 🙏
@fivomaxfivomax43195 ай бұрын
Ноти, прийшов ваш зірковий час
@nicksongua5 ай бұрын
Іменно)
@fivomaxfivomax43195 ай бұрын
@@nicksongua ну реально, якщо ноти норм розписані, що і позиція і темп і вчяческі форте, піано, то це шикарна річ бо, ще й це розумінню грифа допомагає.
@ИванОсняков5 ай бұрын
В мене не має часу щоб знімати на слух, тому не парюсь і використовую таби, розбираю так пісні Томмі Емануеля) права коли використовую таби паралельно відкриваю відео, бо в табах купа помилок)) В принципі я з тобою згоден що таби зло, можливо почну знімати на слух коли роботи менше стане)
@ДимаКрамер5 ай бұрын
Ого крутяк.
@nicksongua5 ай бұрын
Лінь - найголовніший ворог для розвитку)) Але дякую за коментар!)
@soadand545 ай бұрын
Для новачків канешна згоден, але таби імба коли ти починаеш вчити шось тіпу Veil Of Maya - It's Not Safe To Swim Today, чи Crawl Back Periphery - Marigold, As Blood Runs Black - In Dying Days. Тоді вибачте але як не хотів би, то ставиш швидкість 50-80% треку(з поступовим наростанням), майже глушиш доріжку гітари партію яку зараз граеш, вмикаєш метроном і прерол для нього і тренуеш, тут без цього ніяк зручніше я не уявляю А якщо таби в моменті написані по дибільному гуглиш відос Guitar Play-Through треку шо вчиш, і на 0.5-0.75 швидкості дивишся куди пальці ставити і як це грати правою рукою
@nicksongua5 ай бұрын
👍👍
@marontesla29825 ай бұрын
Починав з табів, зручно коли треба вивчити швидко та багато)) але помічав що вони трошк кривуваті місцями і почав потім звіряти з оригінало і перероблювати щось саме як в оригінали, а потім було багато пісень які подобається, але табів тупо нема ( або треба вивчити)) тоді на слух, або ще допомагали лейтрушки, коли ти бачиш приблизко де треба грати, бо одну й ту саму партію можно кількома способами зіграти і є якісь більш зручні, але неохайні, а є правильні, які трожки челендж дадуть грати охайніше) Але таби нікужди не ділися, в багатьох гуртах, де грав це спосіб занотувати пісні + дати вивчити послухати їх новим музикантам, та і редагувати зручно і нагляяно (привіт 5 гітар про)) Шкода що не всі такого рівня, коли можна накидати голосовуху чи кружечок в ТГ і людинка одразу зрозуміє що відбувається і що від неї там треба
@marontesla29825 ай бұрын
а, тепер замість табів транскрайб чи ріпер, де можн взяти та уповільнити все що треба і нарешті почути що там за трулілюлі відбуваются
@nicksongua5 ай бұрын
І знову дякую за коментар!)
@aspan35 ай бұрын
скажу одне на захист табів. вони потрібні (!), коли ви ніколи не чули композицію (ну чи швидко прослухали) і у вас є тільки ноти. до них то й потрібні таби). у мене було таке в дитинстві, з нотами Метли
@nicksongua5 ай бұрын
І як вони допоможуть, коли ти ніколи не чув композицію?😅
@kissandjerr8865 ай бұрын
"Ставати музикантом". Звучить як "я хочу марно витратити роки свого життя".
@nicksongua5 ай бұрын
Святослав Вакарчук вийшов з чату
@kissandjerr8865 ай бұрын
@@nicksongua не всім бути Святославом Вакарчуком. В Україні нікому то не треба, скільки було перспективних гуртів з крутими музикантами, яких немає. Залишились якісь тільки "мастодонти" андеграунду по типу SkinHate, і ті працюють на звичайних роботах. Бо на музиці тут не проживеш.
@mr.president18745 ай бұрын
Таби в порівнянні до «знімати з відео» це зручна, упорядкована та систематизована інформація про те, як і що потрібно грати. Мені простіше читати таби ніж вдивлятись в гриф гітари і з заповільненим відео намагатись зрозуміти які ж струни автор затискає бо може я й побачу 6-5 струни, а решту закриває рука. Натомість піддивлятись в відео це хороше рішення на те щоб подивитись паузи та ритм щоб краще зрозуміти як грати даний риф
@nicksongua5 ай бұрын
Але таби мертві, окрім "швидкого" розбору рифа чи соло більше плюсів в них немає)
@koluynya5 ай бұрын
Блін, ну я вже привик по табам вчити, а по відео мені якось не комфортно вчити, хоча після цього відео старався по відео вчити
@nicksongua5 ай бұрын
Тут питання стоїть не конкретно в табах, а в тому, чи можеш ти без табів хоч щось)
@antonkozlov19845 ай бұрын
Таби зло, Але менше ніж ноти😅 А з двух зол обирають менше😊
@nicksongua5 ай бұрын
ахахахахах))
@helgiesv61045 ай бұрын
Класне відео, згоден. Зроби відео про плагіат а музиці і коли це вважається плагіатом.
@nicksongua5 ай бұрын
Ого... Я думав про це, але хз як таке відео ззробити без порушення авторських прав)
@marontesla29825 ай бұрын
А, і ще прикол))) таби вчать вивчати та запам'ятовувати, щоб не дивитися) Були приколи з людьми з конси, котрі шикарно читають з листа ноти ( це взагалі магія для мене) на слух на трубі чи фоно одразу грають це, але вони не можуть зіграти те саме без нот перед очима тобто чувак придумав партію, всю репетицію її грав, завтра приходить, забув свій аркуш і все- він заново підбирає, бо повністю вивітрилося все) Їм кожна пісня як радію- зіграв, забув і все)) а коли по табам в дитинстві вчив, то й воно вже рефлекторно саме "вчиш" все що доводиться зіграти
@nicksongua5 ай бұрын
Да да да, я теж з цього завжди дивуюсь)))
@SerhiiKorepanov5 ай бұрын
Як класичний піаніст і читач з нот додам, що коли ти працюєш піаністом акомпаніатором і кожного дня тобі ставлять нові ноти, то голова не запамʼятовує увесь той потік музики. Це в принципі як читати книжку і на наступний день намагатися відтворити її по памʼяті. Коли хочеться щось вивчити для себе, тоді запамʼятовується усе чудово😊 Але вважаю, що швидке читання нот дуже полегшує ознайомлення з різними музичними творами. Не у всіх є здатність відтворювати музику одразу після того, як почуєш, але цю навичку теж можна розвивати
@marontesla29825 ай бұрын
@@SerhiiKorepanov згоден, це дуже крута навичка)) і з творами -зрозуміло, я трошки про інше казав, коли на репетиції переграли перебрали кілька варіантів, один трубач написав в нотах, і ми це відпрацьовували прям 2 години, і тут же на наступний день без того аркуша вже знов довелося заново придумувати.можливо це ще індивідуально, бо пам'ять у всіх різна, але мені якось так співпадало, що круті музиканти з консерваторії до роботи в бенді дуже халатно відносилися, типу я це й так зіграю, зніму цифровку і щось насиплю. Мені як басисту без знання теорії музики і чудом потрапившим в таке круто коло музикантів було дивно це бачити. Я боявся накосячити тому прям до нотки вислуховував оригінали, а виявилося що можна не паритись так
@andriibeskrovnyi5 ай бұрын
Пам’ятаю як вчив пісню Muse - Plug in baby за допомогою Guitar Pro. Більшість табулатур написані були так, що риф грається в районі третього ладу. Я так і вчив цей риф, поки не побачив як Метт грає його вживу (в районі восьмого ладу). Я був дуже здивований, але вирішив спробувати зіграти як автор і виявилося, що так звучить і грається краще) Так само і з партією баса на Time is running out, коли таби пропонували почати з відкритої A струни, але Кріс починає риф з E струни на 5 ладу.
@nicksongua5 ай бұрын
Воооо, о це і є доказ того, що таби можуть не правильно навчити) дякую за коментар!)
@volodymyrivanytskyy44005 ай бұрын
Я хоч і не користуюся табами, але відео дійсно дуже і дуже корисне для новачків. Для багатьох це, мабуть, як холодний душ. Але правда тому і правда, що не зобов'язана всім подобатись.
@nicksongua5 ай бұрын
Дуже тобі дякую за коментар!!🙏
@ZeroTo1erance5 ай бұрын
Перше відео, де я не погоджуюсь з вами. По пунктам. 1. Я не музикант, точніше, не творча людина і не можу створити чогось свого оригінального, це я зрозумів по іншим мистецьким напрямам які я пробував. Та і який сенс ставати тру-музикантом і гітаристом сьогодні, особливо метал-гітаристом? Рок/Метал вже років 8-13 не в мейнстрімі. Докази? Назвіть хоч одну групу якій не 20+ років яка розриває чарти. Отож. Нема такої. Це дорого. Незручно. Довго в освоєнні. Простіше сісти за комп і написати біти які послухають набагато більше людей, ніж те, що ви створите зі своєю групою. І сенс тоді перенапружуватись і бути "тру" музикантом? 2. Банально зручніше. У вас якісь застарілі уявлення про таби. Зараз на ± всі популярні пісні дуже точні таби на тому же songsterr. (Ви до речі неправильно в обох варіантах зіграли cowboys from hell, і мені для цього не потрібно було відкривати таби, просто я чую що воно грається на нотах вище, але я не викупаю яких). Я би навіть сказав, що на відеоуроках на ютубі більше помилок ніж у табах, були у мене приклади. 3. Економія часу. Я і так доволі пізно почав грати на гітарі, де потрібно дуже багато тренувати механіку, навіщо мені ще й витрачати непомірно велику кількість часу на розбір однієї пісні? До того ж, багато є підпивасних гітаристів (я туди також вхожу) кому не хочеться ставати музикантом а просто хоче понавалювати для душі або для компанії. Колись в майбутньому я планую навчитись на слух підбирати, але це точно буде тоді, коли в мене буде краще розвинена механіка. Як мінімум це зручно і можна собі підібрати таби на щось андерграундне. Але навіть і це не потрібно багато кому. Але загалом дякую за альтернативну думку.
@nicksongua5 ай бұрын
Дякую за такий великий коментар, але факта це не змінює) я все ж таки цю думку сформував не з повітря, а з великого досвіду, так що... короче дякую за коментар)
@KuraPunish5 ай бұрын
От усе класно в тому щоб дивитись на те як хтось грає риф, і вчити його саме так. Але є нюанс. Що робити коли пісня класна, але це не сраний ентер сендмен і її ніхто не знає? А підібрати складно, бо досвіду ще мало. P.S Таби реально кінчені. Я дуже часто на власний слух підбирав рифи краще ніж це робили в табах, і зручніше, що теж має значення.
@nicksongua5 ай бұрын
Ну я такі ноунейм пісні просто тупо беру і на слух по нотці підбираю) дуже часто з таким стикаюсь, в останній раз це було, до речі, сьогодні для підписника одну штуку підбирав)))
@villidogin27115 ай бұрын
Нічого не маю проти табів, але нотна грамота важлива. Навіть в музичній школі деякі партії розкладали з нот акордів на таби щоб легше засвоювалось. Це думка сугубо суб'єктивна, кому як легше засвоювати, але по табах можна тільки запам'ятати куди тикати пальці. Звісно нотна грамота для музиканта це і є те що відрізняє музиканта від "лабуха" для якого головне сто грамм і "чірва козир ля мінор"!!!
@nicksongua5 ай бұрын
Повністю згоден!
@Killing_Cold4 ай бұрын
ступени гораздо лучше чем ноты в электрогитаре так точно))
@ArtemKolotiuk5 ай бұрын
🔥🔥🔥
@katypika11925 ай бұрын
Берете ноты песни которую хотите сыграть, далее просчитываете, все длительности нот, потом прохлопываете простукиваете их, если с этим проблема любой учебник по элементарной теории музыки ( элементарной от слова элемент если что) Далее по нотам в слух, пропеваете все ноты в тональности песни попадая в них + - на 15 центов погрешности, это допустимо если совсем нет слуха, возьмите на своем инструменте ноту за эталон, и тренируйтесь, это так общая рекомендация! А табы это просто костыль для музыкантов чисто эпизодический!
@nicksongua5 ай бұрын
Спасибо за комментарий!) Однако, многие этого не хотят понимать))
@marontesla29825 ай бұрын
Спробуйте розібрати інтро з Revocation - Strange and Eternal гарантую попогоріння, але цікаво)) ця штука робить голову мені вже більше року, зняв досить швидко, але темп.... 0.75 швидкості і брудновато все одно трошки
@nicksongua5 ай бұрын
Дякую за пропозицію))
@Chocolate_Eskimo5 ай бұрын
маю навіть підписку на ультімейт гітар таб) Але! З плюсів: тільки із-за того що, ну як вони пишуть, офішал таб (хоча там теж є спріні моменти) і деякі нюанси в піснях просто важко розчути (бо в цілому купа інструментів, з купою доріжок намішана в оригіналі), а включити на 0,25 або 0,5 швидкості то то вже шугейз виходить.. ну і віддповідно не завши на ютубі можна візуально знайти ці моменти як граються (прям як в оригіналі) якшо взагалі знайти. + можна лупити шматок і просто його по швидкості від меншої до більшої ганяти під метроном на вибір з інструментів разом, шо вже не так скучно як би просто сидів під метроном сам собі без нічого ганяв. + це економить час, місцями допомагає більше запам"ятати сам трек. З мінусів: Так, тесептури і аплікатури і точність мають сумнівну якість(навіть офішал), тому відтворювати все як прописано - собі гірше) Це як вивчити з книжки розв'язок рівняння з помилкою, і потім всім доводити, шо "от в книжці так - значить це вірно", навіть якшо воно явно не так) Розвивати слух - це супер, це весело, це дає впевненості на навчання далі) Навіть примітивний ПалацоКультурівський гурт зібрати, вже можна якось своє вигадувати, каверити в своїй манері і тд (шо і робилось не раз). Або ж вписатись до інших у гурт, де не то шо табів, там інколи на ходу можуть шось нове додавати, змінювати (навіть якшо і записи є), але все ж вивчати їх треки і грати разом) Тобто отримувати від музики і двіжа задоволення) Чи не для цього все це?) П.с. останні 1,5 року для мене це ще трохи більша необхідність, бо правим вухом я вже більше не чую нічого, і попросту можу пропускати все шо в правому каналі, а роботи моно - як вище писав, буде вже просто важкувато виділити конкретну партію, хоча і так намагаюсь продовжувати відтворювати більше з того шо почув, ніж то шо в табах писано) П.с.с. сказати шо таби зло - не досить вірно, це як казати шо ти дивишся відоси з грою, коли маєш тупо на слух підбирати ібо ж ну хулі тут не ясно і купа музичних термнів посипалась 😄 (ну це прямо для дуж задротів). Це просто інструмент для більш легкого входу, економії часу, більш комфортого і цікавого розвитку, просто не треба всі сили і впевненість кидати на нього, а користуватись як підказкою.
@nicksongua5 ай бұрын
Дуже дякую за коментар))
@IronMan-nb7vg5 ай бұрын
без табу))
@amelianceskymusic5 ай бұрын
Дякую, пішов підбирати на слух Joko Reantaso, всеодно табів нема
@nicksongua5 ай бұрын
Це до речі факт, про який я забув сказати, що на деякі композиції, табів в принципі немає
@samcro-redwood5 ай бұрын
По Факту!
@nicksongua5 ай бұрын
І КРАПКА ЙОПТЬ!)
@KussMich5 ай бұрын
Я, який вчить Rammstein по табам і при цьому з гітарою вже багато років 🗿Дай таби до рифу який грає в кінці кожного випуску :)
@nicksongua5 ай бұрын
Для спонсорів 3 рівня на каналі є розбір цього аутро)
@Артем-х7б1р5 ай бұрын
А як щодо того, що оркестр наприклад грає по тих же нотах?
@nicksongua5 ай бұрын
Але ж не по табах))
@MegaMALLFOY5 ай бұрын
Розкажу свою історію) Я граю з 17 років, спочатку Вітьку Цоя вчив , а потім на ДР купив собі електро гітару, вона досі зі мною... хх той самий Фендер Скваєр з Донецьку))хххихихх Я грав усе життя по табам , бо ну чесно я просто по іншому не вмію. АЛЕ... за 10 років я звичайно багато чого зрозумів. Як мінімум вивчив ноти , мінімум на 2х струнах) 5 і 6, щоб зіграти будь-яку попсу на квінтах , а-ля Олі Полякової, або Ані Лорак - цього максимально вистачає)) Таби мене навчили грати багато пісень, які мені були цікавими. Спочатку я просто грав так як написано, а потім вже коли почав вчити соло і я сам задумався Що... ну щось якось не зручно. І почав переставляти ноти, шукати оптимальну позицію для гри... і Я вчив так як мені зручно , а не так як там написано і в цілому я продовжую цю тенденцію коли граю)) Інколи не розуміючи як щось зіграти в табах, я думав... блять ну це не реально - йшов на ютуб, дивився уроки , лайви, та просто як люди це грають... і так... ага тут отак, тут так і інше і щось почало виходити краще. Також на слух мені стало легше знаходити деякі ноти, деякі фрази у грі на гітарі, тому що просто багато грав і просто запам`ятовував наприклад як звучить той чи інший аккорд і розумію.. ага , ну граю прямо як у пісні)) В Цілому я вважаю, таби - це не погано, але ... треба ще не тільки табами думати, але й ноти вивчити хоч небагато і слух розвивати по чучуть, а там може вже й таби не знадобляться якщо тренуватись і хотіти грати)) АЛЕ ЦЕ ДУЖЕ СКЛАДНА І КРОПІТКА робота, на яку не всі новачки будуть готові піти. Я вважаю що всі способи потрібно використовувати для удосконалення своєї гри)
@nicksongua5 ай бұрын
Дуже дякую за такий великий та цікавий коментар))
@MegaMALLFOY5 ай бұрын
@@nicksongua просто коли дивлюсь відео і є що сказати - кажу))ххх ДА і просто хотілось поділитися своїм шляхом)
@Thetimeguitar5 ай бұрын
У щоці як Ви швидко робите відео. Це ж стільки енергії та часу забирає. В музичних школах, колледжаж мистецтв є такий предмет сольфеджіо. Однією з формою робіт, і самою складною, є запис музичного диктанту на слух. Вчителька грає на фортепіано мелодію десь до 12-15 повторів, а мета учнів визначити розмір такту, тональність, звуковисотність, ритм та записати це все зошиті. Так ось є в класі хлопчік чи дівчинка які пишуть ці диктанти за 2-3 програвання, а інші в них зазвичай списують)) Це називається абсолютний слух, нажаль, природа вирішила так, що він є не у всіх. Так ось, мені здається, Ви дивитесь на світ с точки зору абсолютника. Типу "та ти що не чуєш як це просто? Як це можна не чути? Це ж мелодійний мажор" Тобто відсутність чи не бажання імпатії до тих хто гірше вас в якомусь питанні, що є важливою рисою, на маю думку, для педагога. А на справді в тому ж Du hust не простий ритм. Тому що перший раз риф грається на першу сильну долю, а другий з тієї ж ноти на останню восьму. Це зазвичай взриває мізки всім початківцям)) можливо Ви просто відсіюєте всяких бездарів)) Доречі, якщо подивитись як грають видатні виконавці класичної гітари, та не тільки, то кожен може грати один твір зовсім різною аплікатурою. Не бачу нічого поганого грати master of papets з квінтами від 5-ї. Крім того що набіжуть і будуть писати всяки " А Хетфілд не так грає я бачив, це не тру, так не можна" 😂
@Thetimeguitar5 ай бұрын
Неякісні таби це точно зло, а ось щоб знайти якісні потрібен викладач чи людина яка розуміється в цьому. Замкнуте коло 😅
@nicksongua5 ай бұрын
Мама рідна, дякую за коментар))) так, хоч я і самоучка, але за диктанти знаю)) до речі, я не абсолютник, мені багато людей професійних музикантів, сказали, що я не абсолютник, а просто людина, яка прокачала музичний слух) абсолютник, це інше)
@rvltrr5 ай бұрын
В металіка "one" сім нулів - 2 восьмих триолі і восьма)
@nicksongua5 ай бұрын
ахах, дякую)
@sergeynazarenko54165 ай бұрын
Привіт! А в якій програмі ти пишеш гітару на ПК ? Кубейс чи Ріпер ?
@nicksongua5 ай бұрын
Привіи) в кубейсі)
@CrossRoad75 ай бұрын
Терміново вимагаю таби на Joe Satriani (Сарказм)
@nicksongua5 ай бұрын
😱😱😱
@scythian_sun5 ай бұрын
Не можу погодитись. Існують окрім металіки (при всій повазі) жанри в тисячу раз технічніші. Як можна фізично на слух підібрати рифи або соло гурту Obscura чи Necrophagist? або якийсь інший техно-дет, де 200 бпм і 50 нот за 10 секунд.
@nicksongua5 ай бұрын
Ну.... хтось же підібрав на слух, щоб під це таби написати 😉
@wsh.45025 ай бұрын
Підбирати на слух для мене задоволення. А коли підбираєш по табах, це як навчання якась. Тому спочатку завжди на слух, але буває, що доводиться звертатися на таби. І в табах дійсно зустрічаються помилки, я тоді граю як вважаю правильним, як я чую. Але чесно для мене не має значення, як я підібрав. Головне, щоб у кінцевому рахунку музика склалася.
@nicksongua5 ай бұрын
Круто, дякую за коментар!
@Andriy_Honcharov5 ай бұрын
Ну хз, таби зручний інструмент який суттєво економить час. Ну типу очевидно шо прочитати щось набагато простіше і зручніше ніж запамʼятовувати інформацію від когось. Ще треб враховувати хто і як сприймає інформацію Комусь норм візуално подивитися шо куди тицяти, комусь легше побачити все те саме циферками. Я проживав тривалий час свого навчання на гітарі саме "у дворі з пацанами" де кожен ділився своїм ніндзюцу гри тої чи іншої пісні. Але з появою табів це для мене стало якимось атавізмом. Грати треба так шоб було в кайф перш за все, а решта діло смаку і звички.
@nicksongua5 ай бұрын
Ага, тобто коли людина самостійно не може підібрати сама без табів дві ноти, це норм?) Чи автор коментаря половину моїх слів у відео просто прослухав?)
@Andriy_Honcharov5 ай бұрын
@@nicksongua Нє, жопа згоріла, тому недодився, завтра зранку у другий захід буду додивлятися))))
@kayyym1nd5525 ай бұрын
які у мене шанси вивчити соло з торнадо оф соулс якщо я не вмію грати свіпом?😭
@nicksongua5 ай бұрын
Там ще штрихом треба ніфігово поливати))
@kayyym1nd5525 ай бұрын
@@nicksongua це дивно, але у мене з цим не дуже багато проблем, а ось свіп я буквально на днях почав тренувати, але я здається зрозумів механіку тому йду далі!
@skyaircobra4 ай бұрын
На власному досвіді переконалась, що абсолютно будь-які таби треба перевіряти, бо навіть ті, що на якихось крутих сайтах, часто мають купу помилок. Розбирати по оригіналам та каверам набагато інформативніше, і чим більше це робиш, тим навіть легше це дається. А щодо рахування кількості "нулів" у рифі - тут вже краще займатись ритмікою, розібратись у довжинах нот, бо чим більше аналізуєш, що в пісні чи в рифі відбувається, тим легше потім розібрати на слух ритм у іншому творі.
@nicksongua4 ай бұрын
Дуже дякую за коментар !
@olehvodopianov5 ай бұрын
Як бути коли є одна гітара у standart E, а інколи хочеться пограти музику з іншими строями? Підібрати вже складніше, тому граю по табам, але на стандарті.
@nicksongua5 ай бұрын
У мене для цього багато гітар))
@ІванМєзєнцев4 ай бұрын
Всіх вітаю, я Іван мені 30 і я залежний від табів)))
@nicksongua4 ай бұрын
"Аплодисменти" Привіт Іван Вітаю Іван Дякую що ви з нами Іван Ми тебе розуміємо Іван
@DenysKorolchuk---Heller5 ай бұрын
Один Андрій Василенко вийшов з кімнати😀😀
@nicksongua5 ай бұрын
ахахахаха
@avocatboychenko61965 ай бұрын
На 16.50... 100% згоден...бо мій приклад початківця, розбір вступного рифу Du Hast... досі для мене проблема, скільки разів треба м'ют галопом зіграти... завжди рахую 2-3-2 потім 3-4-4... сплошна математика, а не гра у задоволення...
@fender_max5 ай бұрын
Бувало скачаєш таби, відкриєш, а там така фігня і починаєш сам підбирати на слух бо ту єрунду розбирати немає жодного сенсу.
@nicksongua5 ай бұрын
АБСОЛЮТНО ЗГОДЕН!
@FlugabwehrRaketenSystemRoland5 ай бұрын
😭
@БорисБритва-ы6с5 ай бұрын
Ех важко закидать сонгстер
@nicksongua5 ай бұрын
🫣🫣
@eq7162 ай бұрын
щось мені підказує, що для початку варто би знати гармонії. я акустичний алкогітарист з маєтку кума і корпоративних посиденьок. які дасте поради?)
@nicksongua2 ай бұрын
Я сам був таким гітаристом)) зазвичай акорди показували інші алкогітаристи з двора і так пісні та акорди і вчилися )
@esker72225 ай бұрын
Я гадки не маю як би я підібрав рифф Unprocessed... Або Architects.... Це справді важко для звичайних гітаристів. Однак беззаперечно що ті хто вміє підбирати чи знає гарно нотну грамоту це advanced, можна користуватися всім що допомагає. То знаєте як вміти керувати і на механіці і на автоматі 👍🏻
@nicksongua5 ай бұрын
Я до речі по нотному стану читати ноти не вмію😅
@Stanislav_Duleba5 ай бұрын
Хоч я клавішник, а не гітарист, але я погоджуюся з вами, треба вчитися підбирати пісні, а не шукати таби навіть до найпростіших: пісен, соло, або окремих партій.
@nicksongua5 ай бұрын
Дуже дякую за підтримку та коментар))
@Олександр-п1щ9и5 ай бұрын
Чувак ти правий,я трохи доросліший псевдо музикант,але трешак з табами присутній
@nicksongua5 ай бұрын
Дякую за коментар)))
@IDFKMann5 ай бұрын
Згоден Просто згоден(😢)
@nicksongua5 ай бұрын
Чудово, просто чудово)))
@1ns1ght_l15 ай бұрын
Я ще не купив собі інструмент, але вже намагаюсь зрозуміти ноти. Трохи важко, але де власне легко?
@MizuRino5 ай бұрын
Знайди книгу «Апликатурное мышление гитариста»
@nicksongua5 ай бұрын
Дуже мудра думка, легко - швидко не буває)
@ОрестЧеховський5 ай бұрын
Вже знаю
@ОрестЧеховський5 ай бұрын
Роблять з гітаристів математиків
@AndriiPopov-p6f5 ай бұрын
В нотах для гітари дуже зручна система обозначень струни, ладу, та яким пальцем зажимати.
@РустамЛевин-г9и5 ай бұрын
ПХАХ. все дуже прсто. пздуєш в музичну школу, займаєшся сольфеджіо, музицірованієм і всі таби потім нах не потрібні. а грати коври, хоч з табами, хоч без табів - сенсу в цьому нема. музику відчувати та передавати треба.
@akakiythethird57335 ай бұрын
Дядя, залежний від табів журналу ГітарТехнікс. Нажаль, буває трапляється так, що вони там не зовсім коректні, тоді доводиться надіїтися на вуха та транскрайб (Transcribe). Доречі, як на мене, то це топова прога для навчання
@nicksongua5 ай бұрын
Привіт дядя))))
@manufakcture8705 ай бұрын
Дуже корисне відео👍🏻 Ще хочеться додати що не на всіх табах вказано як правильно поставити руку на гриф. Не всі здогадуються де треба взяти баре або напів-баре. Не на всіх табах взагалі ритм вказується. Коли людина вже трошки музикант, вона зорієнтується, але новачки точно не шарять. Зараз мені напишуть: так на табах цифрами написано який палець, а іншими цифрами який лад. А ще іншими написано яка струна!!! Моя відповідь: не на всіх це пишуть! Є таби з крапочками, або таби де в кружечках вказано лад, а не палець. Є таби де написано все до гори дригом 🤷🏻♂️. Саме тому я теж вважаю що таби це зло. Ноти я поважаю. Але вчити їх дуже впадлу. Я аплодую стоячи людям які можуть грати на гітарі читаючи ноти. Я дуже лінивий. Я краще наберу в KZbin: how to play 😅
@nicksongua5 ай бұрын
Хм, да, доречна думка! Дякую за коментар!
@olexiinikitchenkoSCS5 ай бұрын
Коли я вчився то табів та й інтернету не було. Вчився по нотах... Слух музичний в мене фіговий. Сам не зміг розвинути, а та людина що мене вчила зовсім в сторону "знімати пісні" не дивилася. Я придумую та граю свою музику, а от чужу не можу зняти. Тому якщо роблю кавер (а це дуже рідко буває), то шукаю таби для гітар про :) І я не знаю жодної чужої пісні повністю. :) А взагалі дійсно краще розвивати слух, аніж витріщатися в таби та рахувати ноти :)
@nicksongua5 ай бұрын
Чесно кажучи, краще взагалі грати свою авторську музику, тобі за це великий респект))
@olexiinikitchenkoSCS5 ай бұрын
@@nicksongua я от теж такої думки, тому й додаю дуже рідко кавери до своїх ЕР
@uambonguyeng2245 ай бұрын
Не знаю, вчився і по табам, і на слух підбирав, усе дуже непогано на зараз. А багато рифаків просто не було змоги зрозуміти що і де гарється. Коли я починав, подивитись відео притомної якості просто не було варіантів, або це були концертні записи такої якості, що швах. Ну і багато музикантів граючих з нот (наприклад Джордан Рудесс - не останній клавішник, так?) Шлють вам вітання) Ну дійсно, це як мова, слова, так, звісно їх вчать спочатку на слух, але потім вчать з паперу, бо інакше не буде ніякоЇ грамотності, чіткості, розуміння що, де, коли і навіщо. Так що я не згоден взагалі. Так, треба підбирати на слух, і часто це просто доводиться робити, бо таби/ноти криві. Так, треба вміти хоч трохи грати "всліпу", але це не означає що таби/ноти - зло.
@nicksongua5 ай бұрын
Дякую за коментар, але в принципі, ви своїми словами фактично процитували мене) чи ви не повністю відео подивились, коли написали цей коментар?
@uambonguyeng2244 ай бұрын
@@nicksongua Давайте я вам зараз приведу приклад, щоб ви зрозуміли про що я. Я реально підтятгнув таймінг, (ну, я це не так це називаю, це тривалість звука, тобто, довжина ноти) завдяки Guitar Pro. Я знав нотний стан трохи, але я не розумів довжину нот, бо не чув їх, особливо я не міг зрозуміти перехід між тактами коли перехід між строками. І тільки завдяки цій прозі я реально зрозумів як повинні звучати деякі партії, хоча до цього моменту вже мав деякі неабиякі скіли щодо шредінгу, свіпінгу і т.ін Тобто дивлячись просто в таби дуже важко, або не завжди легко, почути реальний таймінг. В цьому сенсі - таби зло. Але, маючи хоч якийсь слух - можливо зрозуміти хоч щось, якщо є орігінал. Не розуміючи нотного стану можна грати, і дуже непогано. Але і повністю полагатись на, наприклад, сліпу гру, я би не починав. Я маю досить непоганий досвід підбирання, або знаття, якщо хочете, важкої метальної музики. Але без хоч якіхось таб, мені було б в рази важче і довше. Я вважаю що гтп, або інший притомний гітарний табулятор, який ще і відтворює музло - буде непоганий репетитор. Головне це чути. До речі, те що деякі гітарісти 80-х, типу Мастейна і Хемметта технічно неспроможні я зрозумів давно, хоч і не одразу, а тільки після тривалої практики і також, звісно, наявних прикладів Вая, Сатріані, Петруччі, ну, там, коротше, баато прикладів... Хоча десь у 90-х - початку 00-х їхні соляки здавались МЕГА)) А тепер я чую лажу, або невпевнену гру навіть у ціх "богів" - стає якось незручно))
@ІванШтурко-щ9я5 ай бұрын
мммм)))) я, я, я, я... ох і унікальний ти чувак... жесть
@nicksongua5 ай бұрын
Чим саме? )
@ІванШтурко-щ9я5 ай бұрын
@@nicksongua не буду про тези, які ти висвітлив у відео, бо користуватись якимось методом запису музичних партій (таби, ноти, чи без них) це діло індивідуальне (кому як зручно). і це стосується навіть початківців. просто передивись своє відео, як стороння людина (піднесення себе класного, а решта все фігня - зашкалює)
@1ns1ght_l15 ай бұрын
А чи буде огляд для Джейсона Ньюстеда?
@nicksongua5 ай бұрын
Окремий, хз поки що
@Mr.Kiflyk5 ай бұрын
Ми завжди хочемо швидкого результату, а таки лише сприяють швидкості засвоєння матеріалу, але нажаль не розуміння - чому саме так зіграно? Чому саме ці струни вибрані. Нема розуміння логіки гри. Це найбільший мінус
@nicksongua5 ай бұрын
Точно!) Дякую за коментар🤘🔥
@Mr.Kiflyk5 ай бұрын
@@nicksongua нема за що))
@ДжекЛондон-щ4о5 ай бұрын
Тому що, бляха, музика - це не забава вам якась. Це ДУЖЕ СЕРЙОЗНА І ВАЖКА ПРАЦЯ. І гітара, доречі, дуже важкий в опануванні інструмент😢
@nicksongua5 ай бұрын
Нажаль, далеко не всі це розуміють(
@AITunesUA5 ай бұрын
Нікіт, чи не міг би ти записувати короткі відео з відтворенням нот або акордів? а ми б пробували вгадати, які саме ноти ти граєш. Це буде корисно для розвитку нашого слуху)
@nicksongua5 ай бұрын
А, я поняв що за інтервктивчики маються на увазі) дякую за ідею, реально треба))