Три стільці, три епохи

  Рет қаралды 455

Володимир Ворона

Володимир Ворона

Күн бұрын

Огляд трьох стільців, виготовлених у різний час, за різними технологіями і з різними світоглядами тих, хто їх робив. Приношу свої вибачення за якість відео - виникли проблеми зі смартфоном (не пережив падіння).

Пікірлер: 24
@kalimspecstroj
@kalimspecstroj 7 жыл бұрын
Я Вам в личку про влагомер написал - посмотрите
@ГригорийГанжа
@ГригорийГанжа 7 жыл бұрын
Отличная лекция, Владимир!! Стул расположенный в середине, производства СССР, известен своим " качеством" издавна...))) Самодельный, представленный в ролике стул, переживет и малазийский и отечественный ...)))
@ВолодимирВорона
@ВолодимирВорона 7 жыл бұрын
Дякую:)))
@kalimspecstroj
@kalimspecstroj 7 жыл бұрын
Уже само наличие стульев в доме говорило о достатке . Никак не может стул быть бюджетным и сейчас ( не берем в учет малайзийский ширпотреб ) Я делал пару раз - количество шаблонов зашкаливает ! У меня и спинка была вогнутая и расстояние разное между передними и задними ножками ну и соответственно наклон спинки
@ВолодимирВорона
@ВолодимирВорона 7 жыл бұрын
Мой родной город очень старинный, ремесленный и потому всегда был зажиточным. На 9 тыс. населения в конце Х1Х века было 9 церквей. Все мои предки тоже ремесленники, это обычный уровень жизни. Касательно стула: в свое время сделал около сотни, разных. Очень трудоемкий процесс, если партия не исчисляется хотя бы сотнями. Я тогда насчитал более 100 операций на простом стуле.
@Kernitsky
@Kernitsky 7 жыл бұрын
хороше відео, дякую за старання)
@ВолодимирВорона
@ВолодимирВорона 7 жыл бұрын
Дякую!
@klon_ua
@klon_ua 7 жыл бұрын
60 років О_О це вже антикваріат!
@ВолодимирВорона
@ВолодимирВорона 7 жыл бұрын
Ну, майже. Але однозначно - пам"ятка матеріальної культури. Такі речі помалу щезають з нашого життя, на жаль. Іде зміна парадигми цивілізації і я не уявляю куди виведе ця крива:((
@klon_ua
@klon_ua 7 жыл бұрын
це споживацька культра, але шедевральні роботи залишаться, вони просто дорогі і рідкісні. Не всі собі таке можуть дозволити
@vitaliytkachuk6571
@vitaliytkachuk6571 7 жыл бұрын
Добридень! Подивився відео про три стільці. Зразу підписався на канал. Дуже розумно все. Чекаю наступні. Дякую за Ваші знання!
@ВолодимирВорона
@ВолодимирВорона 7 жыл бұрын
І Вам спасибі за прагнення знати більше:)) Успіхів!
@АндрейПрисяжнюк-г6о
@АндрейПрисяжнюк-г6о 7 жыл бұрын
Дякую за дуже змістовне відео .Але хочу сказати що масовість це не завжди неякість .Шкода що у вашому ряді не стояв стілець Тонета .Саме стільці з гнутої деревини це приклад високої якості стільців масового виробництва.
@ВолодимирВорона
@ВолодимирВорона 7 жыл бұрын
Віденські стільці мої земляки-столяри також робили: бачив його в одному з наших музеїв, але оскільки сам не маю , то, звісно, і мова про нього не йшла. Що стосується поєднання масового виробництва та якості:першість завжди має належати якості, бо це універсальний критерій. Але якщо масовість - шлях до здешевлення, то тут існує небезпека вирішити цю проблему ще й за рахунок якості. Радянські стільці, що копіювали модель Тонета, теж не витримують жодної критики, бо справа не в масовості, а в умінні створити ефективне конвейерне виробництво за умови приорітету якості та жорсткому вихідному контролі. Цього в СРСР якраз і не вміли. "Дайош п"ятілєтку за четирє года!", а на все інше, на майстерність начхати було, тому шурупи меблярі забивали молотком - план гнали, щоб отримати(не заробити, а отримати) зайву копійку. Столяр кустар-одиночка знав, що лише якість виробу дасть змогу заробити на хліб для сім"ї. От для нього якість була понад усе - життя саме залежало від якості.
@ВАСИЛЬІВАНОВИЧ-д7ц
@ВАСИЛЬІВАНОВИЧ-д7ц 7 жыл бұрын
Так колись треба було добре наробитись,щоб зробити такого стільця, і все вручну.У мене дід був столяр,то, я часто до нього навідувався як у нас казали у штильмашку.
@ВолодимирВорона
@ВолодимирВорона 7 жыл бұрын
У столяра руки були залізні! Пам"ятаю, в 95-му будував собі першу майстерню і мусив сам робити вікна та двері - усю зиму, по морозу. Якщо восени віджимався від підлоги 9 разів, то навесні - 40 без проблем. Рубанок так тренує розгиначі та грудні м"язи, що куди там тренажерам! Навички цілого життя дозволяли навіть дідові робити цілий день. Звісно, хліб був важким, а робота копіткою. Але - ось він, результат!
@klon.69
@klon.69 7 жыл бұрын
Висновки звісно потужні, це відео можна давати як еталонне для столярської науки
@ВолодимирВорона
@ВолодимирВорона 7 жыл бұрын
Ну, навряд чи еталон:)), я просто хотів поговорити про зміни, що відбулися в нашій цивілізації на протязі менше, ніж одного людського життя. Вони разючі, але чи й позитивні також?
@kalimspecstroj
@kalimspecstroj 7 жыл бұрын
Так любое дело надо делать хорошо
@Учениктокаря
@Учениктокаря 6 жыл бұрын
я думаю что именно от того, что, столяра переходят на электрические инструменты, теряется связь​, ощущение дерева. Теперь к сожалению не престижно работать ручными инструментами , да и то что сейчас выпускают под видом ручного инструмента, тяжело назвать инструментом. Всё разовое, да и спрос тоже своеобразный, не качество спрашивают а скорость....
@ВолодимирВорона
@ВолодимирВорона 6 жыл бұрын
Абсолютно з Вами згоден і хочу зазначити, що Ви перший, хто про це написав. Це прикро, Людина дійсно втрачає зв"язок з матір"ю-Природою, а без нього існування цивілізації, як на мене, неможливе. На жаль.
@Учениктокаря
@Учениктокаря 6 жыл бұрын
А Вы ! не хотите поведать хоть немного, о обработке дерева ручными инструментами ? Из рекомендаций по вашим роликам, только громкость звука прошу изменить. В некоторых роликах очень плохо слышно. П.С. У меня лично три увлечения, обработка метала, дерева и кожи, так что любая информация будет полезна )))
@Учениктокаря
@Учениктокаря 6 жыл бұрын
Ещё, к слову. Поведайте пожалуйста больше, о природной сушке, и как проверить влажность дерева без спец-инструмента и микроволновки. Раньше ведь этого небыло, и мастера каким-то образом определяли, высохла древесина или нет.
@ВолодимирВорона
@ВолодимирВорона 6 жыл бұрын
Перегляньте канал Віктора Чекушева. Там про це дещо є. Успіхів!
小天使和小丑太会演了!#小丑#天使#家庭#搞笑
00:25
家庭搞笑日记
Рет қаралды 33 МЛН
А ВЫ ЛЮБИТЕ ШКОЛУ?? #shorts
00:20
Паша Осадчий
Рет қаралды 9 МЛН
Порізка скла
11:12
Володимир Ворона
Рет қаралды 5 М.
Космические гипотезы: Как возникло все?
3:51:04
Космическое путешествие
Рет қаралды 544 М.
PoleznyiBes. От и До. Процесс создания Логотипа. #PoleznyiBes #morkefir #jmorkefir #логотипканала
2:00:01
J.Morkefir String-Art Светящиеся картины из пряжи
Рет қаралды 1,6 М.
САРАЙ-АКВАРИУМ В ИПОТЕКУ / СТРОЙХЛАМ
23:35
СтройХлам
Рет қаралды 163 М.
Fire & Waterfall Table
37:45
Blacktail Studio
Рет қаралды 4,9 МЛН