Dzienkuje za Wasze filmy. Bardzo mi sie podoba ich wykonanie - sa calkem inne, niz robia wszystcy, i bardzo wiele mozna sie dozwiedzec, dzienky czemu clowiek wiele sie nauczy. Zycie wiele inspiracji do nastepnych filmow. Pozdrowienia z Slowacji :)
@roberttomzinski33614 жыл бұрын
Opowiem wam o tej technologii bo zanim w Polsce się pojawiła to ja tą maszynę już w pokrzywy postawiłem,w 2008 roku rozpocząłem prace na farmie w okolicach Cambridge i to tam pierwszy raz się z tym spotkalem,jak również z nawigacją w ciągnikach o dużej dokładności prowadzenia, farma liczyła jakiś 2500 ha,ziemia ciężka i kleista ale potrafiła dać spokojnie 11-12 ton z ha pszenicy,w pierwszym roku byliśmy zachwyceni, jeden przejazd i wszystko zrobione, aż sie bałem że robotę stracę bo oszczędności czasu były bardzo duże, ale w żniwa tak z 20%pól było zainfekowane miotłą pomimo dużej ilosci chemii, no doradcy z firm ze środkami ochrony stwierdzili że trzeba zwiększyć w przyszłości ilość oprysków,co za tym idzie wieksze koszta,rok 2 w żniwa mieliśmy już 50% pól pokrytych miotłą,spadła wydajność, jakość zboża,jakość słomy,ogólni menadżer farmy nie był happy,no ale namówili go na rok trzeci zeby dalej siać tą technologia,to była katastrofa,w trzecim roku 70-75%pól pokrytych miotła,pomimo zwiększonej ilosci oprysków to itak nie udalo sie tego opanować, to co mieliśmy zaoszczędzić na czasie i paliwie to poszło w opryski i to jeszcze z nawiązka,plony słabe,ziarno nie trzymało parametrów,i tak jak szybko porzucili tą technologie tak szybciutko wrócili doo starych dobrych pługów i orali każdy kawałek dwa lata zajęło im przywrócenie pól na farmie do stanu poprzedniego,ja jednak zostane przy starej szkole jak marti flasz gordon i dale będę orać pola,ta technologia do mnie nie przemawia,pozdrawiam.
@jaaak4 жыл бұрын
Ciekawe... Może wypowie się ktoś jeszcze kto ma doświadczenie z tym systemem?
@kravter804 жыл бұрын
To gdzie wy te opryski laliscie? Moze 3/4 opierdoliliscie na boku i nic dziwnego, ze nie dzialaja
@mateuszstefanski91334 жыл бұрын
Maszyna rewelacja. Czym mniej uprawy w polu tym więcej wody zostaje dla roślin. Pozdrawiam
@Bardowscy4 жыл бұрын
I pod to mam bardzo ciekawe zdjęcie zrobione jakieś 3-4 dni po siewie. W tym czasie jak było po 17 stopni w dzień :) Będę informował ;)
@jaaak4 жыл бұрын
Czekamy
@dobermaniak4 жыл бұрын
Ile dziennie jesteś w stanie zasiac? Jaka moc ciągnika?
@pabloelbanditoo4 жыл бұрын
Teraz pytanie na które mało kto chce odpowiedzieć. A jakie są minusy tej uprawy ? Bo gdyby była idealną drogą z samymi zaletami na zachodzie nikt by pługa lub bezorkowej upeawy nie używał.
@przemysawbratz1004 жыл бұрын
Też jestem ciekaw 👍
@KulaXT4 жыл бұрын
Wszędzie są minusy. Ta technologia ma przede wszystkim rację bytu gdy nie wykonujemy wcześniej żadnych upraw. Problem jest w chwili pojawienia się np kolein na polu, konieczności przykrycia obornika/ gnojowicy. Same maszyny też nie są tanie i wymagają mocnych koni pociągowych. W latach suchy sprawują się super ale w mokrych są większe problemy niż w przypadku standardowych maszyn zwłaszcza na ciężkich glebach. To tak z moich obserwacji :)
@walgral86604 жыл бұрын
@@KulaXT Z obserwacji osób które korzystają od kilku lat z maszyn wynika, że siew w tym systemie powoduje dużą koncentrację próchnicy i składników pokarmowych w wierzchniej warstwie gleby i znaczne zubożenie w te składniki nieco głębiej.
@KulaXT4 жыл бұрын
Wal Gral być może, sama uprawa bezorkowa też niby koncentruje większość składników w warstwie 0-20cm.
@szymonsekua18974 жыл бұрын
@@KulaXT aby wyrównać pole po koleinach lub przykryć obornik czy gnojowicę należy użyć agregatu talerzowego, który płytko wymiesza górna warstwę gleby. Moc ciągników potrzebnych do technologii ST oczywiście jest większa ale weźmy pod uwagę jaką flotą ciągników o różnych mocach musimy dysponować aby wykonać kilka zabiegów w podobnym czasie, które zawarte są podczas jednego przejazdu przy technologii ST. Owszem przy latach mokrych trzeba dłużej poczekać z wjazdem w pole aczkolwiek po kilku latach stosowania tej technologii można zauważyć, że woda po opadach deszczu dużo szybciej przenika w głąb gleby w porównaniu do systemów orkowych a nawet bezorkowych (agregaty wielobelkowe itp) wtedy nie ma takiego problemu z pracą podczas okresow z naddatkiem wody.
@RolnikNIEprofesjonalny4 жыл бұрын
Jestem ciekawy jak wyjdzie Ci ten jęczmień w tej technologii ;) Pytanie tylko dlaczego tak późno w tym roku 😄😄😄
@michahreczynski34964 жыл бұрын
Posiałem 1 lutego. Kurzyło się jak przy siewie rzepaku. Obecnie faza rozwojowa BBCH 11-13. Myślałem, że będzie git. A tu pogoda zrobiła psikusa. Przyszła wiosna i temperatury zapowiadają grubo poniżej 0. Nawet do -8. 😑
@michahreczynski34964 жыл бұрын
@@jockerfarm8471 A powiedz mi jaką decyzję Ty byś podjął skoro deficyt wody w naszym rejonie to ok. 300mm. Od początku roku spadło 58mm. Gleby średnie.
@michal19744 жыл бұрын
@@michahreczynski3496 szkoda słów na takich ludzi....
@RolnikNIEprofesjonalny4 жыл бұрын
Coś dziś chyba mnie ominęło 🤣
@atvprzeczyce59824 жыл бұрын
@@RolnikNIEprofesjonalny Ja tam zawsze sieje o tej porze
@marecki1074 жыл бұрын
Super filmik jak zawsze
@MegaSigsauer4 жыл бұрын
Grzesiu jak ten jęczmień ? jak kukurydza po tym siewniku pokaż jakieś fotki lub nowy odcinek
@edwardbe18514 жыл бұрын
Ostatniej niedzieli się odcinka nie doczekałem ale ten mi to wynagradza :D
@michaleniek154 жыл бұрын
Grzegorz, Czy to jest specjalna odmiana jęczmienia do takiego systemu siewu? Rozstaw rzędów jest sporo rzadszy. Czy ono się bardziej krzewi.?
@zetorforterra91714 жыл бұрын
Fajna prezentacja u mnie po sąsiedzku ma jeden taki nabytek od zeszłego roku także obserwujemy efekty siewu tym siewnikem i u mnie.
@desu50714 жыл бұрын
Zmniejsza to zużycie opon w transporcie
@marekkuda95854 жыл бұрын
Jęczmień jeszcze się bym zmusił do strip tillu. Ale cała reszta zbóż to czyste marnotrawstwo energii, maszyn i czasu.
@pezmen18354 жыл бұрын
Witam jak wygląda Rzepak po tym systemie?
@qba15104 жыл бұрын
Bardzo ciekawi mnie jak wyszedł by Horsch Focus w porównaniu do Mzuri 🤔 Pozdrawiam ✋💪
@KulaXT4 жыл бұрын
O ile sama maszyna nie jest nr1 w moim rankingu wśród maszyn do ST to jestem naprawdę ciekaw efektów. Pozdrawiam.
@Bardowscy4 жыл бұрын
W końcu będę mógł zobaczyć u siebie na polu jak to wygląda na nie z opowiadań 😁
@przemysawsut15954 жыл бұрын
A jaka maszyna jest Twoim nr 1?
@sz.kagripoland84924 жыл бұрын
Pewnie nr 1 jest st Czajkowski. Od 6 lat siejemy mzuri rzepak i efekty są dobre, oszczędność paliwa i czasu, równe wschody i doleczki w których zostaje woda. Pierwsze wersję mzuri były trochę inne niż te u ciebie na filmie. Ciekawe czy jakość części roboczych już się poprawiła bo na początku była tragedia. Pozdrawiam...
@lotnik9934 жыл бұрын
Wszystko ładnie kolorowo ale żeby nie było podobnie jak z vaderstad z siewem kukurydzą 1/4 pola nie zasiana
@Hektarwiedzy4 жыл бұрын
Mam podobne zdanie . Mzuri ma dobry marketing ale znam osobiście kilka osób które testowalo wiele maszyn do pasowej i tu pocieszenie dla nas bo choć Czajkowski nie jest super ergonomiczny jako maszyna to ma coraz lepsze opinie . I ja zgadzam się z tym zdaniem
@jaceklasota11824 жыл бұрын
Bardowscy jak zawsze wspaniały film i super sprzęt (: Panie Grześku pasował by Panu taki Claas na gospodarstwie (: A kiedy planujecie siać buraki cukrowe i kukurydzę ? Bardowscy w związku z koronawirusem życzę całej waszej rodzinie dużo zdrowia (: (: (:
@Bardowscy4 жыл бұрын
Kukurydza jeszcze czekam, a z burakami staruje w przyszłym tygodniu 😉
@grzegorztomczyk2194 жыл бұрын
Jak duzo slomy to sie zapycha no i wiecej chwastow , robali i gryzoni.W rzepak ok w przenicy srednio .Za duze przewietrzenie łanu .Moje wlasne poglady kolega czesto robi mi usluge takim zestawem .
@miosz90864 жыл бұрын
Wszystko ładnie pięknie ale może coś o kosztach utrzymania takiej maszyny, wymianie części ile to kosztuje? Słyszałem że sporo 🤔 A chciałbym usłyszeć co Pan o tym wie
@Bardowscy4 жыл бұрын
Nie wiem jak to wygląda, ale mam blisko siebie praktyka który zna maszynę na wylot - na pewno się dowiem :)
@354piotrp4 жыл бұрын
oglądam może nie wszystko z Twojego a w zasadzie już Waszego Kanału ....Pełna wiedza pełen profesjonalizm odnośnie rolnictwa .....wiem studia i zamiłowanie....a nie jakieś bieganie z kamerką jak jakieś gamonie jak jokery itp itd .....3Majcie się i oby tak dalej....Pozdro z Północy Norwegii:)
@agropawewenta44514 жыл бұрын
Fajny odcinek . Dobra robota👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍
@Bardowscy4 жыл бұрын
Dzięki ;)
@agropawewenta44514 жыл бұрын
@@Bardowscy co do striptillu to podoba mi się Czajkowski ale i Mzuri . W Czajkowskim przednia część robocza a w Mzuri tylna część wysiewajaca połączyć te dwie maszyny i była by chyba maszyna idealna 🤔😉👍👍👍👍👍
@rolaseksmerfasek68224 жыл бұрын
Piękny sprzet, pozdrawiam Grzesiu
@leszekJuv4 жыл бұрын
Takim sprzetem to ja rozumiem uprawe pasowa. Ale to też nie jest dla każdego bo taki sprzet kosztuje . I na malym gospodarstwie jak bym mial wymienic sprzet do bez orki nawet nie mowie o zakupie siewnika takiego jak ten w filmie bo to nie realne . Ale jeśli mam tradycyjny zestaw siewny agregat plus amazone d7 i teraz mial bym zmienic caly zestaw na talerzowy agredat zamiast zebowy i siewnik takerzowy to tez jaka kasa. Dlatego pozostane przy plugu i swoim zestawie siewnym ktory rowniez robi niezłą robote. Ale fakt siew pasowy jest bardzo atrakcyjny jak i bez orkowy . 😉😉
@elespe81674 жыл бұрын
Rodo - szanuj prywatnosc - na pszyszlosc
@leszekJuv4 жыл бұрын
@@elespe8167 A no racja usunąłem to nie każdy podaje swoje miejscowości.
@Agrofan24 жыл бұрын
Grzesiu myślisz o przeżuceniu się na ten system uprawy?
@Bardowscy4 жыл бұрын
Na razie obserwuje jak to będzie wyglądać na moich polach :)
@rolnikmechanik35564 жыл бұрын
@@Bardowscy nie żałujesz że nie kupiłeś wtedy takiego siewnika?
@gogo39914 жыл бұрын
Wlasnie mialem tez o to pytac. Kupiles siewnik i bezorkowca amazone dlaczego odrazu nie poszedles w uprawe pasowa? Te dwie maszyny cenowo pewnie wychodza podobnie co jeden agregat do uprawy pasowej?
@bema60954 жыл бұрын
@@rolnikmechanik3556 niby czym miał to ciągać???
@rolnikmechanik35564 жыл бұрын
@@bema6095 a czym ciągnie swoje maszyny?
@sierzanthajtaler10124 жыл бұрын
czy to jest polska maszyna
@Daniel15.4 жыл бұрын
Wynajełes ten sprzęt ?? Jakie zapotrzebowanie na moc ma ta maszyna ? Wiesz może ile coś takiego kosztuje ?
@marcinjozwik13464 жыл бұрын
Jakieś 3-4 lata temu za 3-metrowy siewnik 337 tys netto.
@jaaak4 жыл бұрын
@@marcinjozwik1346 kiedy to się zwróci... Tylko usługi
@brave1464 жыл бұрын
Dmuchawa elektryczna?
@piotrus55524 жыл бұрын
Imho.. wziąć usługę - zebrać plon - opłaca się. Jednak jak jest ze spalaniem i motogodzinami. Mniejszy siewnik, potrzebuje dużo wiecej mocy, ale jeden przejazd. Jak się to ma to normalnej tradycyjnej uprawy. Jest chociaż 10% oszczędność?
@JelonekPremium4 жыл бұрын
A co z Amazonką ?? W garażu rdzewieje 😟
@dxn93214 жыл бұрын
To jest reklama ciągnik też nie jego chyba że coś ominąłem?
@bema60954 жыл бұрын
Maszyna może i dobra ale zapotrzebowanie na moc to porażka, kolega musiał kupić chalengera na gąsienicach żeby to uciąganąć, case 230km w ciężkim terenie nie dawał rady...
@MrAngry19864 жыл бұрын
To Amerykę odkrył 😂
@slomekmowi4 жыл бұрын
Oj tak to lubimy ;-) ja jak dotąd mam bardzo dobre zdanie o tej metodzie siewu 😀
@Bardowscy4 жыл бұрын
Ja tylko Słomek jestem ciekawy jak to wyjdzie przy zbożach, bo to, że rzepak i buraki reagują super - mówi się na każdym kroku.
@ehrc360elektrykrolnictwa4 жыл бұрын
A jak walczyć z perzem...który zawsze przy wykonanej orce był niszczony..ogólnie to metoda ciekawa, a maszyna poprostu cudo..
@ehrc360elektrykrolnictwa4 жыл бұрын
@@michailszalony no ale jak nie będzie orał to perz się pojawi
@@elespe8167 myślisz że jeżeli zasiejesz taką maszyną, a nie przeprowadzisz innych zabiegów to perz się ni pojawi..mamy poruszony temat..zaciekawił mnie on.. a w odpowiedzi otrzymuję uj Cię to obchodzi i tak nie jesteś w stanie tak siać bo jesteś cienki bolek..😞..
@przemekzowal28534 жыл бұрын
Witam fajny filmik coraz więcej ludzi przechodzi na ST ze względu na czas
@przemekzowal28534 жыл бұрын
@@arturstronia8473 wody paliwa i ilości przejazdów
@jakubstanski29694 жыл бұрын
Czy zrobił byś odcinek jak pracujesz starymi ciągnikami u siebie na gospodarce?
@Vladoo14 жыл бұрын
Jak narazie najlepiej rozwinięty siewnik ST dzięki wspaniałemu inżynierowi Martinowi Loe czekamy na naszych konstruktorów niech też się popiszą.
@Vladoo14 жыл бұрын
@@arturstronia8473 uzasadnij odpowiedź bo pisać to każdy może sam nie sieje jak narazie ST ale mam doczynienia dużo i z tą technologia od początku i głównie z siewnikami Mzuri bo najbliżej .
@Vladoo14 жыл бұрын
@@arturstronia8473 tak były zastosowane tuleje samosmarujace w Anglii rolnicy mieli inną kulturę obsługi maszyn i codziennie smarowali a nie jak u nas na zarobek byle szybciej dzień i noc 😉 żaden siewnik nie jest idealny a to że jest centralne smarowanie to dla tych co nie wiedzą jak tawotnica wygląda ,a że polityka firmy jest jaka jest to już inna sprawa(byle sprzedać dużo) najlepsza była by hybryda Mzuri, Czajkowskiego i stringera 😁
@Vladoo14 жыл бұрын
@@arturstronia8473 Będzie bogaty ten kto wymyśli taki siewnik w jednym przejeździe do wszystkiego.
@Vladoo14 жыл бұрын
@@arturstronia8473 o to to masakra
@szymonsekua18974 жыл бұрын
@@arturstronia8473 nie 720 a 680 za agregat uniwersalny i dużo bardziej zaawansowany technicznie niż inne na rynku.
@daviddave10394 жыл бұрын
Mogłeś buraki siać w strip till, na zbożu pewnie za dużych różnic nie będzie.
@marianmaluchnik72144 жыл бұрын
Taki zestaw to z milion kosztuje przy tych cenach zboża to wnuczki będą go jeszcze spłacać będą
@wiolettag55334 жыл бұрын
witam Grzesiu masz piękne maszyny no i mozna tym pracować super filmik pozdrawiamy 👋👋👋👍😊
@dolar90064 жыл бұрын
To na testy niestety. Chwila użytkowania i musi oddać
@wojciechp13554 жыл бұрын
Jeżeli polska maszyna (czajkowski) jest podobnej jakości co ta, to przynajmniej dla mnie wybór jest oczywisty.
@MrKubix4044 жыл бұрын
Firma mzuri należy do polaka
@Bardowscy4 жыл бұрын
Więc nie będzie taki oczywisty bo Mzuri to polska firma 😁
@mananiek19964 жыл бұрын
Ale sam w sobie pomysł nie jest Polski
@MrKubix4044 жыл бұрын
@@mananiek1996 ale kapitał jest polski xdddd a ile jest pomysłów z polski ale inwestorem był obcy kapitał
@mananiek19964 жыл бұрын
@@MrKubix404 no i co z tego ? Jak się ma pieniądze to nie jest problemem coś kupić problemem jest coś stworzyć samodzielnie
@matsarz12pl54 жыл бұрын
Grzesiu nie myślałeś o uprawie grochu
@Bardowscy4 жыл бұрын
Myślałem o soi albo grochu właśnie
@januszserobi18434 жыл бұрын
@@Bardowscy śledząc youtube dowiedziałem się , że soja jak wyjdzie to sypie w ch.. a jak nie to nieopłaca się zbierać
@kubabuchajczyk4 жыл бұрын
Fakt, konstrukcja i praca maszyny robi wrażenie. Ciekaw jestem efektu końcowego, którym będzie plon.😉 W mojej okolicy siali właśnie rzepak troszeczkę większym i już dziś widać różnicę w systemie korzeniowym.
@Bardowscy4 жыл бұрын
Rzepaki i buraki reagują super :D
@kubabuchajczyk4 жыл бұрын
@@Bardowscy powiedz jeszcze cz jaką dokładnością GPS jeździsz?
@Bardowscy4 жыл бұрын
W tym przypadku jest RTK czyli 1-2 cm
@kubabuchajczyk4 жыл бұрын
@@Bardowscy rozumiem, o taką informację mi chodziło. Życzę powodzenia i oczywiście sukcesu w zastosowanej uprawie 😉👍👍👍
@elespe81674 жыл бұрын
Efektem powinien byc wynik ekonomiczny . Dla plonu pracuja hobbysci .
@piotr25724 жыл бұрын
Polidap był wysiewany? Jaka odmiana jęczmienia? Może Irina? ( jedna z lepszych odmian na browar )
@Bardowscy4 жыл бұрын
NPK, odmiana Planet ;)
@kazik91kazik4 жыл бұрын
Czekam na relację jak się mają plony przy tej uprawie.
@Bardowscy4 жыл бұрын
Zaczynam od zbóż - czyli roślin które podobno reagują na uprawę pasową najmniej. I w sumie nawet dobrze że od tej strony 😁 Już 3 dni po siewie mam ciekawe wnioski - ale o tym będę informował.
@kazik91kazik4 жыл бұрын
@@Bardowscy bardzo interesuje mnie ta uprawa ale ze względu na mały areał gospodarstwa ciężko o siew takim zestawem. Duza ilość obornika przy hodowli. Z jarych roslin tylko kukurydza na kiszonkę. Poplony kosimy na pasze więc niestety pole zostaje gołe przez zimę 😔
@olacie30684 жыл бұрын
Ile ma metrów ten siewnik
@Bardowscy4 жыл бұрын
4
@olacie30684 жыл бұрын
@@Bardowscy Miłosz
@borowkowapasja74104 жыл бұрын
Rolniczka z Podlasia Pozdrawia 😉✌️
@hfyughfyuh29814 жыл бұрын
Emilka to Ty?
@ThePiter11114 жыл бұрын
Maszyna fajna ale tylko na lżejsze ziemię. U nas na Mazurach test widziałem na ciężkiej glinie to zrobili parę przejazdów i do domu taka lipa. Nie da się tym w glinę mocną wjechać bo gruda jak diabli. Wczesną wiosną też lipa bo jak glina to kluchy i tyle i bobiku nie idzie w terminach zasiać. Nie widzę żadnej ekonomii. Zamienić taki sprzęt na Amazonkę to byłby strzał w kolano. Trzeba by mieć i to i to i jeszcze siewnik solo bez uprawy na mokre lata...
@SebsoNism4 жыл бұрын
Prawda. Jeśli uprawa pasowa to tylko Czajkowski ;)
@adus12354 жыл бұрын
@@SebsoNism w mokre strip till nie pojdzie prędzej dwu etapowo
@szszddd24064 жыл бұрын
Mam nadzieję że pojawi się również Czajkowski w tym teście:)
@wojciechsz99134 жыл бұрын
Ja również
@hawrol-usugirolnicze72204 жыл бұрын
Zapraszamy do nas na Facebooka i stronę! Używamy Mzuri od 4 lat, możemy co nieco powiedzieć na ten temat :D Facebook: tiny.pl/tzwkh Strona: www.hawrol.pl
@ukaszkowalski99114 жыл бұрын
Mamy dokładnie taki sam siewnik od dwóch lat. W pierwszym roku mieliśmy kroje talerzowe starej konstrukcji teraz są wymienione przez firmę na takie same co na filmie. Generalnie siewnik bardzo dokładny i precyzyjny ale trzeba też dobrego operatora aby wyregulować precyzyjnie głębokość pracy przedniej sekcji oraz głębokość siewu. Trzeba przyznać też że zapotrzebowanie na moc jest bardzo duże jeśli chcemy aby ziemia była uprawiona na te 18-23 cm a to powoduje że robimy dziennie dużo mniej ha niż przy siewie tradycyjnym. Za to oszczędzamy czas na innych pracach które są czasochłonne jak orka, uprawa. W pierwszym roku użytkowania był posiany rzepak gdy było mega sucho i mega twardo IIIa i glina. Ale wschody rzepaku były idealne przy siewie 40 sztuk na m2 =1.9kg/ha Więc siewnik jest super ale trzeba sprawnego operatora do ustawienia maszyny. Bo jak ktoś chce wejść do ciągnika i byle szybciej do przodu to później są kiepskie efekty. Siewnik nadaje się na każdy rodzaj gleb od ciężkich do słabe klasy, daje dużą oszczędność wody w glebie. Według mnie największy minus to szybkie zużycie elementów roboczych na słabych piaszczystych glebach (piasek działa jak papier ścierny) natomiast na glebach bardziej zwięzłych jest ok.
@Bardowscy4 жыл бұрын
Tak samo jest z każdym innym siewnikiem,ja żeby swój ustawić też czasami kilka godzin walczę zanim ruszę na dobre. A powiedz jakie zapotrzebowanie masz u siebie na moc i jakie gleby?
@ukaszkowalski99114 жыл бұрын
@@Bardowscy gleby są od IIIa do VI Większość niestety IV-V-VI Do tego teren dość mocno pagórkowaty nie są to mocne górki ale są. Zapotrzebowanie na moc jest uzależnione na jaką głębokość wpuszczamy przednią sekcje roboczą. Wszystko głębiej niż 17 cm to już mocno czuć. Mam Case Pumę 210 ta została poddana tuningowi na 270 KM do tego we wszystkie koła była wlana woda do górnej krawędzi felgi. Koła to 600/60R30 i 710/65R42 więc wody weszło dużo. Ciągnik bez przedniego balastu waży około 11400 kg plus 1,5 tony balast plus bliźniacze koła też takie same i na ciężkiej glinie IIIa podczas siewu rzepaku gdzie był BETON miałem poślizg 12-15% prawie cały czas. Ale naprawdę był beton gdzie pierwszą sekcje wpuściłem na 20-22 cm głębiej by siewnik wszedł ale Puma by się chyba rozłożyła :) W Ubiegłym roku na jesieni już nie było tak sucho na tym polu więc było lepiej. Ale potwierdzam że do 4 metrowego siewnika jeśli chcesz oprawić glebę tak jak należy 240-270 KM to minimum. Miałem na testach nowego Case Magnum 340 KM plus power Bost 370 KM i miał co robić z tym siewnikiem. Ale to dlatego że dla mnie ważna była jakość i precyzja uprawy gleby. Gdybym wpuścił siewnik na 12 cm to i 200 KM wystarczy
@ukaszkowalski99114 жыл бұрын
Chciałbym zwrócić na jeszcze jedną rzecz siew nawozu bezpośrednio pod korzeń w tej samej linii co siew zbóż. Raz nie zauważyłem pustego zbiornika na nawóz a że miałem wyłączony alarm dźwiękowy to bez nawozu wysłałem 3 ha rzepaku. Po czym uzupełniłem nawóz i siałem dałem. A tą luke uzupełniłem siejąc NPK rozsiewaczem nawozowym. Niestety efekt był widoczny gołym okiem już na jesieni. Bo rzepak w tym miejscu był wyraźnie bardziej blady. Więc nawóz pod korzeń ale bezpośrednio daje duże efekty niż siejąc go rzutowo na polu
@JelonekPremium4 жыл бұрын
@@Bardowscy trzeba było kupić Lemkena, byś tyle nie walczył w próbą... Prościejszych siewników chyba nie ma.. może horsch
@danielstanislawski95104 жыл бұрын
Trzy metrowy siewnik kosztuje ponad 400tys kogo stać na taką zabawkę?
@agrolubelskie96704 жыл бұрын
Ile taki siewnik netto?
@PatrykJRT4 жыл бұрын
420 jest za 3m bez talerzy na olx
@olacie30684 жыл бұрын
Ile macie hektarów
@olacie30684 жыл бұрын
No
@gospodarstworolne.ojak-pol00664 жыл бұрын
Miałem na testach i nie nadaje się na moje pola
@marcin44074 жыл бұрын
Dlaczego
@gospodarstworolne.ojak-pol00664 жыл бұрын
Dużo kamieni mam na polach, a jak im oddawałem to było parę elementów pogiętych, a tak aktualnie wolę standardowy system siania po orce
@MrTraktorzysta3304 жыл бұрын
Technologia fajna ale ten siewnik jest za miękki dla niej
@gospodarstworolne.ojak-pol00664 жыл бұрын
@@MrTraktorzysta330 lepszy jest już Czajkowski
@MrTraktorzysta3304 жыл бұрын
@@gospodarstworolne.ojak-pol0066 niestety osobiście nie pracowałem z czajkowski ale z moich obserwacji wygląda na wiele lepszą maszynę
@michalzrobtosam77964 жыл бұрын
A co z uprawą retro 🤔
@naszeroko__62584 жыл бұрын
Fajna maszyna ale jak mieliśmy ja na usługach to straszne się zapycha, w następnym roku poszedł Czajkowski i ma lepiej to rozwiązane, przy podobnych a nawet gorszych warunkach i ani razu się nie zapchał, za to Mzuri wygrywał kompaktowością bo jest dużo krótszy niż Czajkowski, ale odziwo 6 metrowy Czajkowski ze swoimi gabarytami dawał radę nawet na działkach poniżej 1ha i ładnie do skrajów było podosiewane ale to zasługa raczej dobrego operatora. Pozdrawiam
@sebastian58414 жыл бұрын
nie wiem jak ty, ale ja słyszałem że te siewniki Mizuri 120 hektarów i trzeba wszystkie elementy robocze wymieniać na łapach
@Bardowscy4 жыл бұрын
Kurcze, ciekawy jestem na ile wystarczą. U mnie około 30 ha i tragedii nie było, ale wiadomo zależy od pola. W suchym roku we wszystkich maszynach części znikają w oczach. A mokrym jest lepiej :)
@sebastian58414 жыл бұрын
@@Bardowscy no ja pracuje gdzie w tamtym roku Horschem Focusem obsiał prawie 600 ha i śladu prawie nie było widać na łapach uprawowych ;)
@glebatozycie87854 жыл бұрын
Żeby tylko 120ha , śmiech na sali te ich części i deklarowane spalanie , wpuśc go faktycznie na 30 bez oszukiwania a nie że ziemia podchodzi do góry na łapach i szczyca się że mają 30cm , to coś co pokazujesz nie jest warte 70tys a nie mówiąc już o jego cenie koło 350....😂 albo i lepiej , wiem że wyleje się fala hejtu zaraz ale wiem co mówię , więc jeśli chce ktoś jeszcze nie zbanczyc to radzę nie pakować się w to bagno , bajki o tej cudotwórczej maszynie można mówić dzieciom na dobranoc , pozdrawiam.
@adus12354 жыл бұрын
@@glebatozycie8785 nie widzę tam żadnego węglika ani spawu na łapach więc długiej przyszłości nie wróżę
@jakubtreichel70944 жыл бұрын
adus1235 to chyba nie wiesz gdzie patrzeć :) weglik jest i z przodu i z tylu ale to za dużo i tak nie daje plus skrzydełka giną w oczach :)
@krzysztofwlkp62094 жыл бұрын
Czekam na efekt końcowy 😁 szkoda że mi nikt nie daje maszyn na testy
@krzysztofwlkp62094 жыл бұрын
@@jockerfarm8471 masz racje 😁
@karolwojciechowski49844 жыл бұрын
Jaka moc zapotrzebowania pod ten siewnik? 🤔🤔
@adi13ak794 жыл бұрын
Polecam maszynę
@ukaszpacholczyk2524 жыл бұрын
Fajna zabawka! W tym roku chcemy podejść do tematu ST, przy siewie rzepaku. Także w międzyczasie chcę zgłębić ten temat. Wspomniałeś, że w twojej okolicy znasz użytkowników tego typu maszyn. Mógłbyś udostępnić jakiś kontakt(jestem z okolic Jawora)? A jak będziesz siał buraki? Również Mzuri😃?
@dawidszwajca22264 жыл бұрын
Prawda tak to bym mógł dzień i noc siać 🙃
@wesleyczajkowski94564 жыл бұрын
Grzesiek ,,ale ja tej maszyny do konica montego zycia nie SPLACE,,kuzwa,,🌍😎👍
@Marko-uf5rd4 жыл бұрын
No i gitara :)
@Michalsmial4 жыл бұрын
Rzepak na tej redlicy się sieje, czy zmienia przystawkę?
@Bardowscy4 жыл бұрын
Przystawka jest ta sama - zmienia się tylko samą redliczkę wysiewającą.
@MrRaszej914 жыл бұрын
Grzesiu co tak późno ten jęczmień? ;) wszyscy wiedzieli, że w zeszłym roku za szybko siałeś to mówiłeś: niee wszstko okeej w dolnośląskim tak siejeemy.. :D a teraz widać kto miał racje ;)
@Bardowscy4 жыл бұрын
Czekałem na warunki, co drugi dzień padało. I tak siew był trochę na siłę, ale browar po 15 marca to już ciężko białko opanować. W mojej okolicy niektórzy wykorzystali kilka dni w połowie lutego. Jedziemy już dawno na wierzchu 😉 nie czekałem na termin tylko możliwość wjazdu w pole 😁
@MrRaszej914 жыл бұрын
Doskonale wiem, że zrobiłeś jak najlepiej się dało ;) na mój komentarz spójrz z przymrużeniem oka, jak i na wszystkich "znawców" którzy znają się na twoich polach lepiej niż ty ;) pozdrawiam ze śnieżnego pomorza :)
@ukasz-qb4wv4 жыл бұрын
Jak to taka fajna maszyna a ty kupiłeś gruber i siewnik amazone?
@jacekmarchel18204 жыл бұрын
Ciekawy filmik
@BartekBodych4 жыл бұрын
Nie wiem jak sprawdza się z tymi krojami , ale bez nich porażka . Często się zapycha .
@MegaSigsauer4 жыл бұрын
mi tam się podoba ta maszyna krótki zestaw nawet na mniejsze działki tylko ciekawe jak to się sprawdza koncepcja dobra
@Majster304 жыл бұрын
Grzegorz to Twój Claas?
@mateuszmmm88934 жыл бұрын
Widziałem uprawy po Mzuri w ścierń i szału nie ma w porównaniu do Köckerling a. Już lepszy Czajkowski jest:D
@ukaszklemba80954 жыл бұрын
Co siales tym siewnikiem
@Bardowscy4 жыл бұрын
Jęczmień browarny. Za tydzień relacja z pola 😉
@ukaszklemba80954 жыл бұрын
@@Bardowscy czemu nie wstawiasz 2 odcinkow na tydzien
@Bardowscy4 жыл бұрын
Próbuje się wbić w ten rytm. W czwartek też odcinek będzie - przynajmniej taki mam plan, bo nagrywać będzie moją Ania :D
@ukaszklemba80954 жыл бұрын
No to fajnie nie moge się doczekac
@rafalzawieja59704 жыл бұрын
Ciężko miał chyba ten class albo zbyt mokro było..sprzecik ładny👍
@patrykmatyjak50004 жыл бұрын
Skąd ty masz tyle kasy
@kacperwieczorkowski834 жыл бұрын
Przecież to nie jest Grześka sprzęt tylko ma na testach a większość ziemi i maszyn jest banku a nie jego. Pozdrawiam
@Bardowscy4 жыл бұрын
Głownie bank pożyczył. No i nie da się ukryć że nasze gospodarstwo jest rozwijane od 75 lat ;)
@kacperwieczorkowski834 жыл бұрын
@@Bardowscy właśnie to jest smutne że się ciężko pracuje na gospodarstwie a mimo to i tak trzeba brać kredyty na maszyny czy budynki
@lilia3094 жыл бұрын
@@kacperwieczorkowski83 oby nie zbankrutowali, świat zaskakuje.....
@janmiedza66074 жыл бұрын
Grzesiu claasa kupiłeś?
@slawekzegan37544 жыл бұрын
Oni wasz towar kupuja
@jaaak4 жыл бұрын
Masz zdolności do robienia filmów 😉
@michalp30854 жыл бұрын
A co dalej z Akcją Renowacja?
@Bardowscy4 жыл бұрын
Pług czeka na złożenie.
@rolnikamator45374 жыл бұрын
Pięć lat temu miałam rzepak zasiany takim siewnikiem dobry ale...
@walgral86604 жыл бұрын
...ale rzepak wymarzł?
@rolnikamator45374 жыл бұрын
@@walgral8660 nie mój wyszedł 👍💪 ale ci co mieli posiane na lekkich glebach ( a było w tym roku sucho w czasie siewu) po przyjściu ulewnego deszczu mieli wszystko zamulone i zero wschodów. Także maszyna dobra tylko trzeba podejść z głową a nie na huraa
@Adrian-lz6el4 жыл бұрын
Jak wycofają glifosfat z użytku to wszyscy wrócą do pługa. Coraz więcej ograniczeń w stosowaniu środków chemicznych . Miałem w zeszłym sezonie sianą kukurydzę,tylko że Czajkowskim. Kukurydza siana była po trawie. Co do samej metody jakoś szału u mnie nie zauważyłem. Większy nakład na środki ochrony roślin. Jeżeli o mnie chodzi siew ten nie spisze się u mnie,ponieważ mam produkcję zwierzęcą a co za tym idzie bardzo dużo obornika,który trzeba przykryć.
@Bajtel014 жыл бұрын
Fajna pogoda idealna do pracy a u mnie (opolskie) śnieg pada :/
@przemekm98944 жыл бұрын
Jak w porównaniu do Czajkowskiego?
@Bardowscy4 жыл бұрын
Nie mam porównania
@edwardbe18514 жыл бұрын
@@Bardowscy A starasz się o współpracę z nimi albo oni z Tobą? Byłoby ciekawe porównanie.
@piotrapinski28774 жыл бұрын
Mezuri nie ma polotu do czajki
@sebastian58414 жыл бұрын
@@piotrapinski2877 a oba te dwa nie mają porównania do Horscha Focusa :)
@mananiek19964 жыл бұрын
@@sebastian5841 haha chyba nie widziałeś w pracy Czajkowskiego. Posiej focusem buraki,kukurydzę, rzepak pszenicę i przezbroj wszystko pod dane uprawę A jak bedzie z to robił zaparz sobie meliske bo się przyda ;)
@zimot4 жыл бұрын
A ten Claas to skąd? W zestawie? ;D
@johi123s64 жыл бұрын
😂
@piotrszmagaj64774 жыл бұрын
Kogo ten piękny class
@farmerfabian86644 жыл бұрын
@@radosawbobinski6049 Producent siewnika jest dilerem Claasa. Firma Agro Land ze Śmielina w kuj-pom. Mzuri jest produkowane w Polsce.
@rolnik_lukasz4 жыл бұрын
zobaczycie że jeszcze będziecie pługi przepraszać...
@andrew248714 жыл бұрын
Na rędzinie wschody rzepaku wyglądają beznadziejnie po tej maszynie ....
@Gambler12154 жыл бұрын
....rzepak potrzebuje struktrury drobno gruzełkowatej wystarczy ze posiejesz minimalnie za głeboko....i masz lipton....mam gline na mazurach jak kompaktorem ziemi nie wyrobie to rzepaku niema
@rafa85944 жыл бұрын
Co to za claas czemu nie jd
@MrNewOliwer4 жыл бұрын
Producentem siewnika jest diler claasa 😉
@witasw42024 жыл бұрын
Mzuri maszyna która nie jest uniwersalna bo oprócz zborza rzepaku nic więcej nią nie zasiejejemy
@marcinjozwik13464 жыл бұрын
Zboża ozimego po kukurydzy na ziarno też nie zasiejesz bo ruszysz 5m i się zapcha.
@piotrekkpiotrekk9154 жыл бұрын
Ani Mzuri ani Czajkowski nie dał rady po Życie, słoma była cięta nie zbierana, później brona żeby rozciągnąć i lipa, trzeba mulczerem przejechać bo szkoda nerwów i pieniędzy.
@taki-ja14 жыл бұрын
Bardzo prosta budowa tego agregatu.
@tomekm76444 жыл бұрын
Cieszy bo polskie
@Bardowscy4 жыл бұрын
Dokładnie :D
@JelonekPremium4 жыл бұрын
@@Bardowscy teraz Polskie, ale to przecież anglik z konstruował...😉
@mananiek19964 жыл бұрын
Jakie to Polskie ? To że Polak wykupił prawa do marki i technologii to nie oznacza że jest to Polskie. Nie sposób coś kupić bo czuć w tym pieniądze sposób jest w tym żeby coś wymyślić i żeby się to sprawdzało
@przemysawbratz1004 жыл бұрын
Super maszyna szkoda tylko że wydałeś kasę na nową amazone... Nie przemyślana decyzja ???
@Bardowscy4 жыл бұрын
To nie tak działa :) Moja decyzja była przemyślana jak wybierałem Amazonkę. Na tamten moment nie wiedziałem za dużo o Strip-Till...swoją drogą dalej mało jeszcze wiem. Teraz mam czas na edukację. Jak będzie w przyszłości zobaczymy :)
@krzysztofwlkp62094 жыл бұрын
Kto biednemu zabroni żyć bogato 😂
@annamiezgiel41354 жыл бұрын
Ty tu wychwalasz a Martin mówi za w Dani odchodzi się od uprawy barokowej! Czegoś tu nie rozumiem!?
@sztosiu50084 жыл бұрын
Anna Miezgiel co kraj to obyczaj.
@MateuszCislak4 жыл бұрын
W Danii sporo rzepaku sieje się w technologii Strip till przy pomocy głębosza z siewnikiem poplonów :)
@rafalkorgul15114 жыл бұрын
Wytłumaczy ktoś, żadnego orania ani nic. Tylko zbiory i od razu siew ? Dobrze rozumiem?
@Bardowscy4 жыл бұрын
Tak dokładnie. Zbiory roślin i od razu można siać. Bardzo często po skoszeniu pszenicy jadą takie siewniki za kombajnem bezpośrednio :)
@rafalkorgul15114 жыл бұрын
@@Bardowscy dzięki za odpowiedź. Albo się rozwijasz albo zwijasz , z fartem pozdro.
@pawels94834 жыл бұрын
Nie będzie się przypychac zapychać pzdr, te sprzęty już były
@Mario-fc1fu4 жыл бұрын
Niech wycofają glifosat i część herbicydów wtedy będzie masa ogłoszeń typu Mzuri 3m stan bd mało używany 🙄😛
@pucharrrr85424 жыл бұрын
Zdecydowanie nie polecam tej oto maszyny . Lipa totalna
@mateuszbureta47754 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/mWa1d42HecaGbMk U nas 5 lat juz mzuri
@MegaSigsauer4 жыл бұрын
I jak się sprawdza słyszałem ze się zapycha przy dużej ilości słomy