„U nas się nie da”, czyli co można zrobić, kiedy wydaje się, że nic? - nagranie webinaru

  Рет қаралды 57

Fundacja Polska Bez Barier

Fundacja Polska Bez Barier

Күн бұрын

Trzeci webinar z cyklu „Dostępny lokal usługowy”, zrealizowany w ramach projektu pn. „Akcja / Ewakuacja”. Nagranie z dnia 14.11.2023
Rozmowa w gronie ekspertów i ekspertek:
o najczęściej pojawiających się problemach i wyzwaniach związanych z dostępnością lokali,
o rozwiązaniach, które są możliwe do wprowadzenia w przestrzeniach najtrudniejszych: starych i zabytkowych budynkach czy wynajmowanych lokalach,
o rozwiązaniach alternatywnych, które można i warto wprowadzać, żeby podnieść jakość usług nawet w lokalach, w których niemożliwa jest ingerencja architektoniczna.
Osoby uczestniczące w rozmowie (w kolejności alfabetycznej):
Katarzyna Cimoch - absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, członkini Izby Architektów RP z wieloletnim doświadczeniem projektowym; właścicielka biura Architerapia, które wspiera inwestorów i projektantów w zapewnianiu zgodności projektów z zasadami projektowania uniwersalnego; Członkini zarządu w Fundacji Kulawa Warszawa, w której pełni także funkcję specjalistki ds. dostępności architektonicznej; od maja 2023 samodzielna specjalistka ds. wsparcia inwestycji w PFRON.
Piotr Czarnota - ekspert ds. dostępności, zawodowo związany z Zamkiem Królewskim na Wawelu, gdzie pełni rolę koordynatora ds. dostępności, oraz z Instytutem Łukasiewicza EMAG w Katowicach gdzie jest specjalistą ds. dostępności i usług; ekspert ds. dostępności w Europejskim Forum Osób Niepełnosprawnych oraz Zespole Projektowym ANEC European Accessibility Act (EAA); posiada 17-letnie doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych, zajmujących się aktywizacją osób z niepełnosprawnościami. W wolnych chwilach prowadzi profil na Facebooku „Życie kołem się toczy by Piotr Czarnota”.
Jacek Zadrożny - ekspert do spraw dostępności: od 25 lat zajmuje się testowaniem, szkoleniem i doradztwem w zakresie dostępności stron internetowych, oprogramowania i urządzeń elektronicznych; jest ekspertem do spraw dostępności w Fundacji Wspierania Zrównoważonego Rozwoju, gdzie przygotowuje strategie szkoleń i doradztwa dla samorządów i przedsiębiorców. Jest autorem książek o dostępności, prowadzi newsletter Dostępnik a jako gospodarz podcastu "Salonik u Jacka” rozmawia z ciekawymi ludźmi o technologii, kulturze i dostępności.
Moderował Maciej Augustyniak.
Tłumaczenie na polski język migowy: Adrian Rolbiecki i Nikola Śliwa
Napisy: Spółdzielnia Słów.

Пікірлер
Smart Sigma Kid #funny #sigma
00:14
CRAZY GREAPA
Рет қаралды 80 МЛН
Não sabe esconder Comida
00:20
DUDU e CAROL
Рет қаралды 50 МЛН
Jak projektować architekturę dostępną? - Maciej Augustyniak
59:57
Architektura Powinna
Рет қаралды 125
Komunikacja z dzieckiem z Zespołem Aspergera (ZA)
52:05
Fundacja AleKlasa
Рет қаралды 155 М.
Interdysycplinarna Szkoła Letnia INT US_wykład_prof. Rafał Simiński
56:10
Szkoła Doktorska Uniwersytetu Szczecińskiego
Рет қаралды 65
Andrzej Dragan. Co wiemy o fizyce kwantowej i dlaczego tak niewiele? | SCIENCE CAFE 2022-2024
22:46
Ludzie będą mieć zmieniony kod genetyczny | Jacek Dukaj
33:06
This Is IT - Maciej Kawecki
Рет қаралды 236 М.
Sir Roger Penrose (NOBEL 2020) - Sekret rzeczywistości [DOKUMENT]
51:50
This Is IT - Maciej Kawecki
Рет қаралды 741 М.