U Václava | RECENZE ZASTÁVKY

  Рет қаралды 4,814

Metrobus – hromadná doprava

Metrobus – hromadná doprava

Күн бұрын

Na samotném severu Prahy téměř na samotě se tyčí dva zastávkové označníky... a velmi málo okolních objektů, na které se zaměříme.
Metrobus Rank: 23 %
Uděláte nám radost, když naše video pošlete i svým známým.
Jsme po celém internetu!
=============================
Máme vlastní web - www.metrobus.cz
Odebírej nás na KZbin - is.gd/metrobusyt
Pro předplatitele streamujeme na Pickey - pickey.cz/metr...
Sleduj náš Twitter - / metrobuscz
Přidej si nás na Instagramu - / metrobuscz
Napiš nám na komunitním Discordu - metrobus.cz/go...
Podívej se na Facebook SPVHD - / sdruzenidopravaku
Vytváříme komentovaná videa z hromadné dopravy…
=============================
Zábavným a zároveň efektivním stylem vám přinášíme informace, ke kterým byste se sami nedostali.
Nové video vychází každé úterý...
... a Expres každý druhý čtvrtek!
Nabíráme nové redaktory
=============================
METROBUS buduje vyčerpávající zpravodajství z MHD! Snažíme se pravidelně vydávat různé pořady a neustále přemýšlíme o nových.
Líbí se ti projekt METROBUS? Stále nabíráme nové redaktory a další členy do týmu. Pokud tě možnost práce pro nás zaujala, stačí napsat na metrobus@metrobus.cz nebo navštívit náš web.

Пікірлер: 23
@krystofhajek3421
@krystofhajek3421 2 жыл бұрын
Musím říct, že Václav, tedy mám na mysli komentátora tohoto videa, má fakt talent. Velmi povedený skoro až profi projev.
@lukascz6023
@lukascz6023 2 жыл бұрын
Fantastické video 👍
@vaclavvyskocil
@vaclavvyskocil 2 жыл бұрын
Díky
@kalinam2094
@kalinam2094 2 жыл бұрын
Ta samota je tzv. Akcíz, tam se platila potravní daň z potravin dovezených do Prahy. Stejné domy jsou postaveny i na jiných krajích Prahy.
@breznik1197
@breznik1197 2 жыл бұрын
Byly postaveny po vzniku Velké Prahy v roce 1922, a potravní daň se platila až do roku 1942. Tato křižovatka je poměrně strategickým místem, pravděpodobně tedy Nebušice byly uvnitř potravní čáry, i když tehdy ještě k Praze nepatřily - Liboc, Dejvice a Vokovice už ano.
@4ever242
@4ever242 2 жыл бұрын
@@breznik1197 Ano... Nebušice byly připojeny k Praze až při předposledním větším rozšíření hlavního města v roce 1968, k poslední takové akci došlo o 6 let později. Měli jsme tam příbuzné a mám ještě pohledy a dopisy od tety, kde na těch ze 60.let je ještě zpáteční adresa psaná jako Nebušice samostatně, nebo taky Nebušice - Praha Západ, teprve na dopisnicích ze 70.let už je napsáno Praha 6- Nebušice, přičemž se změnil i název ulice kde teta bydlela, jelikož ulice téhož jména už někde v Praze existovala. Proto se v tom roce 1968 několik ulic muselo přejmenovat. V témže roce se například i obec Chodov u Prahy změnila v Prahu 4- Chodov. A samozřejmě i ostatní obce tvořící dnes oblast Jižního Města.
@sotoclub2023
@sotoclub2023 2 жыл бұрын
super videjko :D
@vaclavvyskocil
@vaclavvyskocil 2 жыл бұрын
Díky
@garl1q
@garl1q 2 жыл бұрын
3:30 Občas tam chodí lidé z vedlejší osady Na Padesátníku
@breznik1197
@breznik1197 2 жыл бұрын
Tak to jim opravdu nepřeju, chodit kilometr a půl po tý hnusný úzký frekventovaný silnici bez krajnic - to je docela o život. A přitom na druhou stranu to mají k autobusům několikanásobně blíž, a kdyby mermomocí chtěli na 161 nebo 354, tak do Nebušic i do Přední Kopaniny jim vedou hezčí cesty a není to po nich o moc dál než k Václavovi.
@pavelstromajer5143
@pavelstromajer5143 2 жыл бұрын
Kdyby jste natočili recenzi zastávky Jesenická, tak bych byl velice potěšen. :D
@osamelyvlk8962
@osamelyvlk8962 2 жыл бұрын
V popisu linkového vedení tudy ještě chybí někdejší linka 372, která tady byla ještě před integrací Odoleny Vody a okolí. I když tamní linka 372 byla prakticky shodná s linkou 312, až na to, že v Tuchoměřicích měly linky jiné konečné. Později však byla linka 372 včleněna do linky 312 a toto číslo bylo uvolněno pro oblast Odoleny Vody. To jen pro zajímavost a úplnost. Jinak koukám, že se podařilo najít ještě větší díru, než o jaké jsem kdy sem dával recenze. Samozřejmě, mimo Prahu je takových zastávek, které jsou jen pro pořádek, aby se neřeklo, víc.
@PedrosVozomixos
@PedrosVozomixos 2 жыл бұрын
Ten pird na označníku.... xD
@danielhovorka9469
@danielhovorka9469 2 жыл бұрын
pls husinec rez samota
@matyashartl3763
@matyashartl3763 2 жыл бұрын
Je tohle troll?
@Shthophyckq
@Shthophyckq 2 жыл бұрын
Tam je místo PID prd.
@breznik1197
@breznik1197 2 жыл бұрын
A zase znova: není to jedna zastávka s dvěma nástupišti, ale dvě zastávky, každá s jedním nástupištěm. To, že ROPID ve svých standardech ignoruje zavedenou terminologii, kterou používají všechny zákony, vyhlášky a technické normy, by vás nemělo mást. Při popisování zastávkového vybavení je asi lepší říct konkrétněji, že tam jsou zastávkové sloupky. Označník zastávky může mít i jiné podoby, například může být umístěn na sloupu osvětlení, vylepen či vyvěšen na čekárně nebo umístěný na výložníku. Navíc "označník zastávky" má dnes více významů - buď se tak postaru označuje úplné vyznačení zastávky, anebo ponovu podle vyhlášky 294/2015 Sb. je to název pouze té značky nahoře na zastávkovém sloupku. Takže se dá říct, že zastávkový sloupek jednak sám je nejběžnějším typem označníku zastávky, ale současně je to i nosič označníku zastávky v tom druhém významu. A že by "jedna z prvních zastávek na znamení" byla na znamení až někdy od roku 2009? Vždyť zastávky na znamení existovaly v Praze už dávno, už minimálně někdy v 60. a 70. letech, jak si ostatně můžete všimnout na historických zastávkových sloupcích vystavených ve střešovické vozovně, kde jste určitě už všichni byli.
@vaclavvyskocil
@vaclavvyskocil 2 жыл бұрын
A zase znova: Když to používá i ROPID, tak proč nemůžeme my? Pokud by to byly 2 zastávky, tak by měly mít jiná jména, aby se odlišili, ne? Označník bych také pojmenoval jen a pouze tak, přeci jen je to další naprosto zažité pojmenování.
@Fera-gr5mm
@Fera-gr5mm 2 жыл бұрын
Jo, dvě zastávky... tak jak se ve výlukách hlásí, že ze zastávky Palmovka je tramvaj odkloněna do zastávky Palmovka :D
@4ever242
@4ever242 2 жыл бұрын
To je takové václavoklausovsky pedantské... 🤔
@breznik1197
@breznik1197 2 жыл бұрын
@@vaclavvyskocil Nevím, jestli se od ROPIDu máte učit zrovna jeho chyby a vrtochy. :-) Ropidí pravopis názvů zastávek třeba taky mnohdy není úplně standardní. :-) Celkem od nepaměti je zavedená praxe, že párové zastávky v obou směrech či celá skupina zastávek u křižovatky, dopravního uzlu nebo v dopravním terminálu mají stejný název. Je to docela praktické, určitě lepší, než kdyby zastávka v každém směru měla jiný název. Proto také konkrétní zastávku neurčíš jen samotným názvem, ale zpravidla musíš názvem a k tomu ještě směrem, případně dalším bližším určením. Označník zastávky je určitě zavedené označení, byť bohužel zavedené dvakrát, pokaždé v jiném významu. Ovšem označník zastávky může mít různá provedení, nemusí mít vůbec podobu zastávkového sloupku. Zastávkový sloupek je tedy odborný termín konkrétnější a přesnější. Samotné slovo "označník" je také dost neurčité, protože nemusí znamenat jen "označník zastávky", ale může být použito pro jakýkoliv označník čehokoliv jiného. Geodetický označník, kabelový označník, označník vodovodu nebo plynovodu, železniční označník pro označení hranice oblasti povoleného posunu, označník názvu ulice, označník názvu zastávky, různé hraničníky či mezníky atd. Ale vlastně ve vašem pojetí, když zastávce říkáte "nástupiště", tak to vlastně ani není označník zastávky, ale jen označník nástupiště, že? Protože pokud by všechny zastávky téhož názvu byly ve skutečnosti dohromady jen jednou zastávkou, tak by ta zastávka pak měla mít dohromady jen jeden označník zastávky. Jinak v normální terminologii má každá zastávka někde začátek a někde konec, a právě ten začátek se označuje označníkem zastávky.
@vaclavvyskocil
@vaclavvyskocil 2 жыл бұрын
@@breznik1197 V této věci se asi shodneme na tom, že se neshodneme.
Holešovický železniční most | RECENZE MOSTU
8:07
Metrobus – hromadná doprava
Рет қаралды 4,9 М.
We Attempted The Impossible 😱
00:54
Topper Guild
Рет қаралды 56 МЛН
It works #beatbox #tiktok
00:34
BeatboxJCOP
Рет қаралды 41 МЛН
Největší Podvod v Televizi!
9:17
Skryté Příběhy
Рет қаралды 823 М.
Černý Most | #1 | RECENZE ZASTÁVKY
9:28
Metrobus – hromadná doprava
Рет қаралды 34 М.
American was shocked by 7 Slavic countries word differences!!
15:29
World Friends
Рет қаралды 1,2 МЛН
6 LET NEKONEČNÝCH PORUCH
3:20
Zprávy ze železnice
Рет қаралды 2 М.
Rosečská | RECENZE ZASTÁVKY
4:08
Metrobus – hromadná doprava
Рет қаралды 2,6 М.
50 NEČEKANÝCH FAKTŮ PELIŠKY
17:51
Hroty Algernona
Рет қаралды 260 М.
TramSim | Honzíkova projížďka Vídní!
16:31
Vláčkaři CZ
Рет қаралды 11 М.