Brawo Wy ! pojeździć po drogach to sobie nie pojeździcie, ale można to wykorzystać do produkcji prądu. Gratuluję :)
@marcinorlinski6242 жыл бұрын
Holzgas podobno w Korei północnej jeżdżą na tym, fajnie, że udało wam się skonstruować ten no coz niemiecki wynalazek, lecz zawsze byłem ciekaw jak to działa, dziadek mi o tym opowiadał :)
@KobraEntertainment14 жыл бұрын
Za*e*iste chłopaki! Gratuluję pomysłu, wykonania i zaangażowania :)
@Radzio188613 жыл бұрын
Chłopaki jesteście genialni, życzę powodzenia w doskonaleniu tego wynalazku :) mam identycznego uaza kto wie może się skusze podłubać podobnie :) Kto wie dziś spróbowaliście na gaźnikowcu a jutro może na wtrysku ;) Pozdrawiam i czekam na więcej...
@tjustice29047 жыл бұрын
Brawo, kawał świetnej roboty.
@olo10ful12 жыл бұрын
Jeszcze podajnik przykładowo ślimakowy trociny i jazda zwiedzać świat :D
@janmachalica13 жыл бұрын
Zgadzam się że nie ma sensu praktyczne stosowanie tego do napędu pojazdów, jednak myślę, że w połączeniu z generatorem energii elektrycznej i podgrzewaniem wody można śmiało zastosować do zasilania domu.
@ZentaStudio12 жыл бұрын
pomysł, praca ,zapał ,mózg i można zaoszczędzić kupe kasy.
@Yoyo37811 жыл бұрын
Świetna robota. Dla polepszenia wydajności i zmniejszenia spalania paliwa ja bym dodał jeszcze instalacje HHO. Ekologiczne paliwo z drzew i wody ;)
@tadeuszkurzeluk48455 жыл бұрын
Pełen Szacunek Panowie - kiedyś może Wam życie uratować ten niemiecki wynalazek :)
@beduin57572 жыл бұрын
Francuski.
@krunio8812 жыл бұрын
gratulacje za wykonanie
@tomeksroka43504 жыл бұрын
Technologia znana przed 2 wojną... jesteś najlepszy na świecie..za 3y lata polecisz na misję Mars Jeden.
@АнтонУрайкин11 жыл бұрын
адская машина на дровах-круто!
@Majster126p12 жыл бұрын
kurwa ale nad sprzęgłem moglibyście popracować bo zaraz wam się rozsypie i będzie kuniec,a pro po pracy super robota,nieźle wykombinowaliście 6/6
@sobieski1l12 жыл бұрын
dobre rozwiązanie na post apokaliptyczny świat lub mocny kryzys
@doktorparadox17913 жыл бұрын
To samo myślałem
@hutnia12 жыл бұрын
tak trzymać!
@bartvtr13 жыл бұрын
Trochę zabawy z uruchomieniem, ale ważne że działa! Dobra alternatywa na kryzys paliwowy i koszt paliwa znacznie mniejszy :-). Co do osiągów- próbowaliście sprzężenia tego zaworu kulowego na dolocie z przepustnicą? Tak, aby ze wzrostem obciążenia dodawać więcej gazu i powietrza?
@pptaku13 жыл бұрын
Fantastyczne, tak trzymać chłopaki.
@milymetal13 жыл бұрын
Subskrybuję! Chcę więcej nowinek !
@teresasmulko68714 жыл бұрын
Ta nowinka jest znana od 100 lat
@witsarzynski99246 жыл бұрын
Dobre rozwiązanie nie jest złe
@piootrekkk12 жыл бұрын
muszę zdobyć jeszcze sporo wiadomości na ten temat,zanim zacznę budowę :) rozumiem że paliwo nie może być miękkie,a trociny muszą być zbrykietowane/speletowane .Co do wilgotności samego paliwa to chyba nie będzie ważne?bo cała woda i tak skropli się w chłodnicy.przeznaczę sobie na to ciut większy budżet, a do testów chcę użyć Megane 1,6 na wielopunkcie
@kopytkokonskie58212 жыл бұрын
udało sie ?
@tomaszgerlak2065Ай бұрын
@@kopytkokonskie5821operacja udana tylko pacjent zmarł 😢😢😢😢
@jokerthief194610 жыл бұрын
Świetny filmik i pomysł ;)
@handelmargol12 жыл бұрын
ten kooleś jak BOrys Szyc wygląda :)
@szeme1002 жыл бұрын
Taki ciekawy pomysł a jak by stworzyć teraz w dobie technologi taki projekt auto w ten sam styl ale elektryczne tzn puścić gaz drzewny na agregat prądotwórczy on by napędzał bezpośrednio bądź za pomocą akumulatorów auto elektryczne a nadmiar prądu można by było magazynować w akumulatorach by później uczyć prądu w domu w systemie off grid.
@Andi0305922 жыл бұрын
akumulatory czy tam magazyny energii elektrycznej są dość drogie, wydaje mi się że taniej byłoby magazynować sam gaz i spalac w generatorze. Czyli gazogenerator--->> zbiornik gazu---->> samochód na holzgas, ale z butli a nie generatora albo prąd do domu z generatora prądu. Poprostu traktować holzgas jak lpg do zasilania samochodu lub domowego generatora. Jedyny problem to holzgas ma jakies 6MJ/M3 a lpg jakies 33MJ/M3 wiec albo szesciokrotnie wiekszy zbiornik albo szesciokrotnie mniejszy zasieg samochodu.
@MrsGozdzikova12 жыл бұрын
samochód w sam raz na wyprawe po drewno do lasu
@ARKO132411 жыл бұрын
chodzi jak sieczkarnia polowa ale pomysł dobry
@1969OLEK12 жыл бұрын
dobra robota, wszystko jasne
@motorniczy777712 жыл бұрын
Tunald każe nałożyć akcyzę na drewno i każdy pieniek będzie miał znak akcyzy:)
@Lancer25114 жыл бұрын
Gratulacje
@akwanet11 жыл бұрын
Oczywiście, że tak, wystarczy, że po dokonaniu takiej modyfikacji pojazdu zawieziesz go na przyczepie lub unikając policji pojedziesz nim na przegląd. Po akceptacji przeglądu przez autoryzowany zakład pojazd zostanie dopuszczony do ruchu
@permacultisdruid38673 жыл бұрын
Dziekuje. Nic nie czuje.
@grucu13 жыл бұрын
Mój dziadek opowiadał mi własnie o tym systemie zasilania - sam go używał w czasie i po IIwojnie. Wspominał, że nawet lepiej będzie gdy drewno jest wigotne. Więcej gazu się wytwarza. Przy tym systemie, gdy do podtrzymywania ognie jest uzyty brykiet, gwarantujący temperaturę, może warto sprawdzić to mokre drewno?
@Yoyo37811 жыл бұрын
Zastanawia mnie czy obejrzałeś ten filmik do konca. Oczywiście w pierwszej kolejności powinieneś przeprosić Twórców filmiku. Za określenie ich pracy, która sie podzielili z całą społecznością youtube. Bo jakbys nie zauważył KZbin to serwer społecznościowy, a nie telewizja. Mimo że korporacje chciały by inaczej, dla własnego zysku.
@SierzantYelonek13 жыл бұрын
@m0tur a w Warszawie jakieś 3 kilo drewna do kominka kosztuje 10 -15zł
@biomehanika214 жыл бұрын
Jezdzenie na gaz drzewny było juz znane podczas 2 wojny swiatowej, niemcy wozili tak sprzęt ,ciezarowki były napedzane tym gazem. okazalo sie to jednak niepraktyczne bo było za wielkie i bylo za duzo zamoty. Oplacalne jest to jak sie podepnie agregat pradotworczy albo jakis kompresor. ma sie stale obroty silnika napiecie elektryczne w takim przypadku jest prawie za darmo, pomijajac koszty drzewa. jedyny problem tego systemu to paliwo zawierajace duze ilosci smoly z drzewa.
@tomaszgerlak2065Ай бұрын
Nie musisz zasilać silnika, można wytworzyć pare wodną i napędzić turbine😊😊
@DJ_DaFoXX6 жыл бұрын
Wszystko fajnie ale starczy mała nieszczelność na przewodzie i buda zmieni się w komorę gazową. Większość z tego gazu to czad. Niebezpieczna zabawa.
@strelok198813 жыл бұрын
a co gdyby zamontować tam dodatkowo instalacje HHO? Holzgas jest trochę ubogi kalorycznie wiec może mieszanka z wodorem dałaby lepszy efekt?
@MacGayweEr9411 жыл бұрын
A gdyby tak ten gaz wytworzony tą metodą nabić jakoś do butli LPG (już mniejsza o to jak) Jeździło by to?
@braknicka14 жыл бұрын
Pomysł generalnie jest świetny, ale ja bym się chyba mocno [censored] jak bym miał tak codziennie przed wyjazdem dokądkolwiek samochodem pierw rozpalać ognisko. :D Swoją drogą ciekawe ile kosztuje przejechanie 100km na takim zasilaniu. :P Mam nadzieję, że będziecie coś dalej działać w tym kierunku. :)
@ahankararockband2 жыл бұрын
Wielkie brawa! Jaki zasięg?
@Yoyo37811 жыл бұрын
Samo słowo nabić kojarzy mi się z gazem. Butle LPG przechowuja ciecz (tak zwany płynny gaz, albo gaz w płynie) Więc gdybys juz samym ciśnieniem doprowadził gaz drzewny do formy płynu, to masz problem, bo zawiera on za duzo różnych substancji palnych, alkochole, tlenek węgla, pył węgłowy. Oczywiście mogą być jakies metody o których nie wiem. Jestem tylko laikiem z wiedzą nie ogromną w dziedzinie chemi i mechaniki.
@tomaszgerlak2065Ай бұрын
Gaz dostępny na rynku to odpad, efekt wydobycia ropy naftowej, powinien być tani i co? 😂😂😂
@127792413 жыл бұрын
Extra !
@commo19679 жыл бұрын
Miota nim jak szatan ;)
@MuzykMuzykant13 жыл бұрын
@m0tur Jak to jeździ na tym gazie? chodzi o moc w porównaniu do benzyny... no i jak to jest z akcyzą?
@jarekgarbus12 жыл бұрын
Jakiego wentylatora rozruchowego użyliście? bo szukam jakiegoś metalowego, czy może wy macie zwykły plastikowy jak od malucha?
@husar20223 жыл бұрын
Panowie szacunek za pomysłowość.👍
@farmero793 жыл бұрын
Super
@adamgawlinski91211 жыл бұрын
Proszę o informację czy obecne przepisy pozwalają na poruszanie się samochodem na holzgaz po drogach publicznych i czy jest jakiś sposób legalnego stosowania tego sposobu zasilania samochodu ? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam i gratuluję.
@1435TVLive7 жыл бұрын
nie ma przeszkód aby takie pojazdy mogły się poruszać po drogach publicznych.
@trol64914 жыл бұрын
haha dobre a planujecie to rozwijać?
@lochband32315 жыл бұрын
cześć! czy musisz płacić podatki? pozdrowienia z Norymbergi
@piootrekkk12 жыл бұрын
co znajduje się w tym filtrze z gaśnicy i jak często zmieniasz trociny w tej bańce na mleko :D? czy nie można filtrować tego przez zasobnik paliwa?(pobierać gaz od góry)czy nie spowoduje to rozpalenia całości łącznie z paliwem w zasobniku?słyszałem że można uzyskiwać gaz też z siana słomy i liści
@tomaszgerlak2065Ай бұрын
Najlepszy gaz jest z dupy 😂
@maltrakmikulski13 жыл бұрын
Zamierzam przerobić Żuka na gaz drzewny, a w związku z tym, że mam też tartak to posiadam nieograniczony zapas drewna opałowego ale SOSNOWEGO. I tu mam pytanie czy na sosnowym będzie działał?
@MrPawelot13 жыл бұрын
panowie a do czego zapieliście tę rurę z gazem do gaźnika czy bezpośrednio do silnika ??
@yan.nash.3 жыл бұрын
I to jest ekologia a nie to elektryczne badziewie.
@jarekgarbus12 жыл бұрын
Jaka jest temperatura gazu doprowadzanego do silnika? Czy jest gorący?
@piootrekkk12 жыл бұрын
czy zamiast chłodnicy i filtra końcowego nie można zastosować bublera? dla niedoinformowanych -zanurzyć rurkę z gazem w wodzie i ssać ponad jej poziomem.chcę skonstruować taki sam tylko bardziej profesjonalny -każda rada mile widziana
@konradskrok1342 жыл бұрын
a jak dlugo pojazd jesdzil na jednym kotle???
@tomaszgerlak2065Ай бұрын
Do pół roku 😮
@DrDnepr13 жыл бұрын
very COOL !!
@SierzantYelonek13 жыл бұрын
@czaroli będzie tak udoskonalał to pewnego dnia przyjdą do niego smutni panowie... albo jak nie przyjdą to tusk akcyzę na debinę nałoży i się przestanie opłacać.
@adrianbanaskiewicz6481 Жыл бұрын
Dzień dobry ,zagubiłem czarnego kociaka imieniem Filip czy ktoś widział go może??
@COMMOGSE12 жыл бұрын
GREAT ! :)
@tomsson512 жыл бұрын
na ile kilometrów starcza takiego gazu z drzewa
@Thomsonicus12 жыл бұрын
Borys Szyc jeździ UAZem?
@TrollTVi13 жыл бұрын
@m0tur jestescie z okolic poznania?
@dmdawero12 жыл бұрын
a jak z mocą silnika na ten gaz ?
@ksiestwoslaskie3 жыл бұрын
EXTRA
@rydzoll12 жыл бұрын
powinieneś zainteresować się tematem i zrobić hybryde' watch?v=Ku06FJFRTpo' lub bez lub bo nie mogę znaleźć taki francuski wynalazek bomblujący wodę który był podłączony za filtrem powietrza wciągał do silnika mgięłke z wody, cienizna gulak doskonalszy a ciepła macie dużo
@Dupav813 жыл бұрын
chce to do mojej cordoby
@JacKrk22213 жыл бұрын
A dałoby się zgazować tego typu agregat prądotwórczy h ttp://allegro.pl/agregat-pradotworczy-powermat-2-5kw-230v-50hz-avr-i1809157037.html ?? :) To była by niezła alternatywa na chwilowe braki prądu
@jakubrzeppa90045 жыл бұрын
A potem sprzedam auto bez przerubek stan fabryczny
zakladam tak instalacje do renault clio, pierdole tyle placic za wahe.
@sofix11110 жыл бұрын
nie mam tyle tasmy pierdole
@PanSokol5613 жыл бұрын
kurwa moje pole
@Rushrod6 жыл бұрын
Tyle wysilku dla ekologicznej jazdy...
@bradom18284 жыл бұрын
To nie ma nic wspólnego z ekologią, wprost przeciwnie. Od kiedy wycinanie płoc ziemi jest ekologiczne? Drzewa pochłaniają co2 a w zamian produkują tlen. Każde ścięte drzewo to tragedia dla ludzkości i planety. Drzewo musi rosnąc 300 lat aby nadawało się do ścięcia. Tym samym niszczona jest natura i jej piękno.
@Rushrod4 жыл бұрын
BraDom to wlasnie jest ekologiczne. Drzewa odrastaja a ropa nie. Wegiel tez nie. Chemikalia z aut i elektrowni tez zanieczyszczaja na zawsze a drzewo odrosnie. Co do pochlaniania co2 owszem, w dzien, w nocy drzewa jak kazde inne rosliny produkuja co2 w tej samej ilosci w jakiej wyprodukowaly tlen w dzien. ;) Milego dnia.
@bradom18284 жыл бұрын
@@Rushrod Ekologiczne 300 lat rośnięcia, mnie tym gadaniem nie omamisz. Ropa jak i węgiel idąc tym samym spaczonym tokiem myślenia też są odnawialne, za pare tysięcy lat o ile ludzie wszystkich drzew nie wytną będzie z nich węgiel a jeszcze niżej ropa z naszych ciał się wytworzy. Bardzo pobłażliwie podchodzisz do tematu, to raczej wina kiepskiej edukacji albo egiozmu chęćią wzbogadzenia się za wszelką cenę. Obecnie na świecie lecz weźmy samą polskę na tapetę, jest więcej wycinanych drzew, niż jest w stanie ich odrosnąć w sensownym czasie. Człowieku to trzysta lat ile to pokoleń. Drzewa to nie tylko drewno i tlen lecz również pozwalają glebie trzymać wilgoć gdyż wytwarzają cień. Be lasu i pszczół wyginiemy. IWększość wody wyparuje w atmosferę. Bieszczady wycinają, lasy tropikalne. Człowieku opamiętać się z tym trzeba. Jak ludzie się nie ogarną już teraz to świat pochłonie susza. A co z naturą? Ona jest tu najważniejsza, daje nam warunki do życia. Czas przestać być egoistycznym bucem.
@Rushrod4 жыл бұрын
BraDom ciagle masz klapki na oczach i durne podejscie. Nie mowie o wycinaniu ale o wycinaniu i sadzaniu drzew. Co wiecej, nie wszystkie drzewa musza rosnac 300 lat i nie tylko drzewami mozna palic. No ale chyba masz za male pole widzenia...
@bradom18284 жыл бұрын
@@Rushrod Właśnie mam szerokie pole widzenia i jestem świadom tego, że lasy na świecie giną a nie przybywają. Przestań być takim ignorantem. Mi zarzucasz klapki na oczy a ty masz chyba już bale a nie klapki. Polecam jeszcze obejrzeć film SOS ZIemia. Człowieku widzę co się dzieje i kitu mi nie wciskaj. Tam gdzie były lasy teraz są gołe pustkowia i nie wmówisz mi że białe jest czarne. Wielkie stare drzewa powycinane co za bluźnierstwo, zero szacunku dla przyrody. Tylko konsumpcja i konsumpcja. Od lat są wycinane największe lasy na świecie kótre miały być nietykalne. Wycinając drzewa zabierasz schronienie w lesie zwierzętą. Wycięcia dzewa to nie tylko wydobycie badyla a rujnowanie całego leśnego ekosystemu. Lasy żyje w symbiozie a wycinając drzewa niszczysz to. Wyjmij swoje bale z oczu. Drzewa nie rosną z dnia na dzień. Mają całe pokolenia. Zero wrażliwości dla piękna.
@pawecienkusz16634 жыл бұрын
Ciekawe co na to urząd celny🤣🤣🤣 hahah
@1977FANTOMASS11 жыл бұрын
ale bzdury! a idioci patrzą i wierzą...
@bulawoterson7 жыл бұрын
1977FANTOMASS kolego o chyba Ty jesteś idiotą... ;) jakbyś poczytał historię motoryzacji a konkretnie czasy do lat sześćdziesiątych i przestudiował je to wtedy byś zauważył że zasilanie silników gaźnikowych holzgazem nie jest wcale nowym pomysłem...
@damiandamian32697 жыл бұрын
1977FANTOMASS. We wsi obok mial facet takie cudo. Wiec nie pierdol. Idioto.
@amixo16 жыл бұрын
To technika mająca korzenie przed rokiem 1900 kiedy powstały pierwsze silniki. Gaz drzewny gaz węglowy koksowy byly powszechnym paliwem do napędu fabryk młynów i małych elektrowni . Powstało wiele typów zgazowarek a schyłek tej techniki był w latach 70 w szwecji i norwegii . W krajach nierozwiniętych technika ta jest stosowana do dziś nie tylko do napędu silników ale do produkcji gazu do celów grzewczych .