Rewelacyjna rozmowa. Dużo rozsądku i spokoju. Wszystko czego brakuje w telewizjach. Pozdrawiam ❤
@mariadryhub4375Күн бұрын
pan Tomasz Wróblewski, mistrz pięknego i mądrego słowa.
@Zaragoza200613 сағат бұрын
Świetna rozmowa , na Pana Tomasza zawsze można liczyć
@pkwpc7 сағат бұрын
Na Pana Igora już mniej : )
@georgejarcyki19 сағат бұрын
Mieszkam w Kanadzie ponad 40 lat i widze jak niszczona jest kultura kanadyjska, tym samym z czym chce walczyc Trump. Dziekuje za wywiad z Panem Tomaszem Wroblewskim. Czekam kiedy skonczy sie panowanie Trudeau.
@wojciechswiatek4597Күн бұрын
Dochody 1% gospidarstw domowych sa wyzsze 140razy niz 20%najubozszych. Nie ma kapitalizmu. Jest kapitalizm korporacyjny. 80%infrastruktury sie sypie.
@Rafal-x8s11 сағат бұрын
Ale to się nie zmienia od rewolucji francuskiej
@krzysztofmakowski308410 сағат бұрын
A teraz przelicz te procenty na liczby i powiedz mi co w tym jest dziwnego, że 825 000 gospodarstw (zakładając, że gospodarstwo to 4 osoby) jest 140x bogatsze niż 66 000 000 najbiedniejszych w państwie, które liczy ok 330 000 000 obywateli ! Swoją drogą sporo tych bidoków ... Ciekawe skąd te dane pochodzą ...
@victorgorowski675214 сағат бұрын
Rewelacyjna i logiczna rozmowa, czego brakuje w telewizji i wypowiedziach naszych polityków.
@grzegorzbrzeczyszczykiewic7383Күн бұрын
Jedna z lepszych rozmów T. Wróblewskiego. Wreszcie więcej konkretów, mniej spekulacji. Prawie we wszystkim się zgadzam.
@ep854Күн бұрын
Świetny wywiad. Z przyczyn zawodowych (też wykształcenie) dla mnie istotna energetyka. Wyć się chce, gdy widzę co urzędnicy UE wyprawiają, a też i nasi rodzimi decydenci. Gospodarka UE może się lawinowo posypać, za nią socjal i poziom życia. Nie, nie Trump i Xi będą winni, winni upadku UE będą decydenci w UE.
@BoskiJanusz9 сағат бұрын
Socjal nie wpływa źle na gopsodarkę xd Myślisz że jak wydajesz pieniądze w sklepie to one znikają?
@ep8549 сағат бұрын
@@BoskiJanusz Możesz albo zbluzgać polonistkę, że czytać nie nauczyła, albo przeprosić ją za wagarowanie na jej lekcjach.
@BoskiJanusz8 сағат бұрын
@@ep854 no tak bo się nie zrozumieliśmy. Gwarantowane pieniądze żeby ludzie mieli za co żyć ciągnie gospodarkę bardzo intensywnie. Przyczepiam się tylko do tego że jakoby "rozdawnictwo" miałoby się skończyć gdy państwo jest biedne. Wyobraź sobie jakby opodatkować 90% podatkami Oligarchów na Ukrainie a biedniejsze osoby bardziej odciążyć
@ep8548 сағат бұрын
@@BoskiJanusz Ukrainę zostawmy na boku, skupmy się na Polsce. Ja doskonale wiem, że socjal pociągnie gospodarkę i poziom życia, to zresztą uczyniło 500+. Tylko zapytam - skąd chcesz mieć na socjal, gdy drastycznie spadną wpływy podatkowe? Zaczyna się rzeź w przemyśle, w tej produkcyjnej części gospodarki. Coraz większym obciążeniem budżetu domowego będą "koszty stałe", w tym ciepło i energia. Kogo w Polsce chcesz ekstra opodatkować? Bo na dzień dzisiejszy lawinowo zaczną znikać te wpływy podatkowe, które są. Dla mnie jest oczywistym, że jeśli w USA energia jest tańsza 2-3 razy, w Chinach około 10 razy, to przemysł, miejsca pracy, oraz podatki tam uciekną, u nas to zniknie. U nas masowo zaczną znikać firmy, które płacą podatki bezpośrednio, a i pośrednio, poprzez obciążenia podatkowe choćby swoich pracowników, to znika. Florek i jego Fakro w Nowym Sączu, on otwiera fabrykę w USA, bo uznał, że tam będą tańsze koszty produkty. Ten sam Florek, który zbudował swoją firmę bazując na dostępie do taniej energii i taniej siły roboczej. O ile wiem fabryki Samsunga/LG przenoszone z Polski do USA, bo tam taniej produkować. Do bólu - skąd chcesz pieniądze na socjal, gdy gospodarkę diabli weźmie, gdy przemysł i miejsca pracy znikną? Chcesz samym drukiem pieniądza pobudzać zakup dóbr sprowadzanych zza granicy? Można się bawić w socjal, czy redystrybucję dóbr (jak kto woli), jeśli masz kogoś, kto płaci ogromne podatki. Rozumienie tego jest we wszystkich gospodarkach kolonialnych, bo one wiekami bazowały na tych mechanizmach. Rodzime firmy muszą płacić podatki u siebie (Trump to pokazał swietnie w pierwszej kadencji przymuszając przeprowadzą niektórych korporacji z rajów podatkowych do USA), mało tego, muszą transferować zyski z kolonii do siebie i u siebie płacić haracz. To zapewni spokój na ulicy i dopnie budżet państwa. Kto w Polsce będzie tym płatnikiem? Bezrobotny na zapomodze socjalnej? Aaaa, mogę podpowiedzieć pewne oczywiste oszczędności - wywalenie w kosmos wszelkich fundacyjek żerujących na środkach publicznych. Tylko znajdź mi partię polityczną, która to poprze, jeśli znakomita większość polityków i ich rodzin na tym żeruje. To trochę podobnie jak z Ukrainą, oligarchowie wpierw musieliby tam stracić władzę, realnie stracić.
@BoskiJanusz8 сағат бұрын
@ep854 a to +1 dokładnie o to mi chodziło. Głównym problemem jest dostęp do pracownika, surowców, energii i wydajność przemysłu.
@markimark65Күн бұрын
Dobry wywiad i wyjaśnienie co to jest konserwatyzm. I to jest przestroga dla UE . I niech pozniej nie narzekaja ze extremalne partie beda dichodzic do władzy . Przyklad Rumunii. Ludzie maja dosc tego ze mala grupka woke ludzi chcą kontrolować narody. Przestroga tez dla Tuska i jego far left kolegów z rządu.
@Rafal-x8s11 сағат бұрын
A królowie? To była dopiero mała grupa
@Deveriell10 сағат бұрын
@@Rafal-x8s król ze swoim dworem i magnaterią to była podobna liczebnie grupa jak obecne tzw. liberalne elity, choć niby żyjemy w demokracji. Na żart przy tym zakrawa fakt, że gdy ktoś odwołuje się do woli większości, a więc podstawy demokracji to jest to tzw. populizm.
@sathrielsatanson8 сағат бұрын
Lol, gdzie Ty widziałeś dobre wyjaśnienie co to jest konserwatyzm? Bo, na pewno nie w tej rozmowie. Ludzie mają dość, że mała grupka ludzi chce kontrolować narody. Więc wybrali gościa, który do swojej administracji powołał dwóch teściów swoich córek? Pomijam już to, że Charles Kushner, został skazany prawomocnym wyrokiem za oszustwa podatkowe i później został uniewinniony przez Trumpa. Wygląda na to, że ludzie to nieźli idioci :D
@sathrielsatanson8 сағат бұрын
@@Deveriell Na żart zakrawa to, że ktoś się zżyma na liberalne elity, a sam buduje takie same elity tylko, że konserwatywne. Konserwatyści wymyślają teorie spiskowe o Soroszu, a tymczasem wybrali na prezydenta miliardera, który obsadza w administracji połowę rodziny i kolegów miliarderów. Kabaret aż miło :D
@MrGregorLXXКүн бұрын
I to jest szczery wyznawca, a nie jakieś pitu pitu...
@WalterOpara-o8c20 сағат бұрын
Panie Tomaszu dzieki za za rzeczowe i inteligentne spjrzenie na sytuacje w USA i na swiecie. Moje 50 letnie doswiadczenie w USA potwierdza Pana diagnozy. Dyskusja bardzo dobra itak trzymac.
@mikoajjuskiewicz10194 сағат бұрын
Ciekawy wywiad!
@CezaryLerski2 сағат бұрын
Ciekawą dyskusja. Dla wieloletnie mieszkańca USA, jak ja, największy z niej pożytek to dowiedzenie się o tym jak osoby z drugiej strony oceanu postrzegają to co dzieje się w USA. Nie umniejszając wiedzy i umiejętności analitycznych pana Wróblewskiego, więcej dowiedziałem się o Polsce niż o zmianach następujących Ameryce. Szczególnie pomocne były w tym pytania jakie zadawał pan Igor ' )
@dD.4Y8 сағат бұрын
3:21 "Reducja zatrudnienia o 75%" - pamiętam, jak kilka lat temu z kolegami rozmawiałem o konieczności przeprowadzenia reformy Administracji Państwowej, stwierdziłem, że "to, o ile zredukuje się zatrudnienie, zależy tylko i wyłącznie od decyzji politycznej! Mamy około 800 tysięcy Urzędników Państwowych, a mogłoby ich być około 200 tysięcy!" Było to bodajże w 2019 roku, na jednej z wycieczek rowerowych, które z kolegami sobie urządzaliśmy. To decyzja głównie polityczna, bo możliwości automatyzacji procesów w Administracji są kolosalne, tymczasem... Ilość osób w administracji rośnie, zamiast maleć wraz z tzw. "cyfryzacją"! Tak naprawdę, jako Analitykowi IT mówi mi to jedno - zapowiadane zmiany będą naprawdę gruntowne, SYSTEMOWE, z pełnym wykorzystaniem raz, zdobyczy techniki (AI Elona Muska również), a po drugie - z jego zdolnością do upraszczania rzeczy! Pamiętam, jak w jedna Pani Wiesia w Ministerstwie Sprawiedliwości stwierdziła: "Tylko nie upraszczajcie nam Panowie procesów, bo co byśmy z Panią Kazią robiły?". I to sedno sprawy z jednej strony, bo naprawdę - co zrobić z tymi zwalnianymi, by ich wykorzystać tam, gdzie można ich zatrudnić? Z drugiej strony pokazuje to, czym jest hierarchia, urząd, korpo. Odpowiedziałem: "No tak, Drwale nie mieli by co drwa rąbać, papiernie nie przerabiały by tego drzewa, drukarnie nie zużywały papieru do drukowania formularzy do wypełnienia, które Panie otrzymujecie do rozpatrzenia, a tak, biznes się kręci!". Obok korupcji, mamy w Polsce niebywałe marnotrawstwo pieniędzy pochodzących z naszych podatków...
@civisposnaniae7956 сағат бұрын
Unia Europejska i jej Bizantyjska Biurokracja też z pewnością nie pomagają w tej kwestii...
@dD.4Y5 сағат бұрын
@@civisposnaniae795 Powiedziałbym wręcz, że ona celowo tak działa, by nie pomagać! Do tzw. "zjednoczenia Europy", a tak naprawdę do zbudowania Nowego Cesarstwa Brukselskiego "Narodu" Niemieckiego (a tak naprawdę dla niemieckich "elyt") koniecznie trzeba zniszczyć istniejące społeczeństwa i na ich miejsce wyprodukować "człowieka europejskiego". Bolszewicy w rosji też zrobili to z wykorzystaniem wszechmocnej biurokracji!
@WojciechWójcikowski3 сағат бұрын
"... co zrobić z tymi zwalnianymi, by ich wykorzystać tam, gdzie można ich zatrudnić?..." w tym sedno, Ci ludzie przeważnie nie przydadzą się do niczego w prywatnych firmach ( no chyba, że ich znajomości...). Gdyby nie nepotyzm w administracji- tak rządowej jak i samorządowej, zasilali by co najwyżej kasy w marketach. Kto ma z nimi do czynienia na co dzień, wie o czym piszę. W sumie, to temat rzeka...
@dD.4Y3 сағат бұрын
@@WojciechWójcikowski Oj, Ty mnie chłopie nie prowokuj ;) Ostatnio pisałem cały elaborat o tym pod jednym filmem. Temat rzeka, to prawda. Mam trochę więcej czasu na przemyślenia, więc sobie zrobiłem "Eksperyment intelektualny" - opracowanie koncepcji reformy administracji publicznej w USA. O tej reformie w Polsce przy obecnej ekipie można zapomnieć, ale nawet w sprzyjających warunkach w Polsce, to byłaby WOJNA DOMOWA! Zresztą, właśnie wrócił PRL w postaci całego tego "intelektualnego inaczej" zaplecza stojącego za rewolucją Tuska, więc tym bardziej, mielibyśmy użycie siły, by zmiany powstrzymać. W USA mają szczęście, bo raz, że mają system prezydencki, dwa, mają Dobrego Szeryfa i Gospodarza - Donalda Trumpa oraz Inżyniera Systemów - Elona Muska! Razem z Ramaswamim i resztą ekipy (RF Kennedy też swoje zrobi) są prawdziwą Drużyną X do takich zadań! Mają i odpowiedni ustrój (Prezydecki) i przyzwolenie, w szczególności to społeczne, ale... Opór będzie przeogromny. Elon Musk w którymś z wywiadów wyraził się wręcz, że ma świadomość, że... Naraża swoje życie!
@dD.4Y3 сағат бұрын
@@WojciechWójcikowski Św. pamięci Profesor Kieżun opowiadał nam na wykładach o Reformie Administracji Publicznej w Kanadzie. Oni tam sprawę załatwili "pożyczkami" na rozwinięcie własnych przedsięwzięć - w USA może to samo się udać, bo mają Społeczeństwo Przedsiębiorcze, ale... Mają też WEWNĘTRZNĄ KOLONIZACJĘ - ten cały ich Pas Rdzy, to bieda wygenerowana przez Globalizację, gdy ten tzw. "Finansowy Kapitalizm" z chciwości przeniósł Przemysł do Chin w poszukiwaniu nowego Niewolnika! My mieliśmy trochę lepiej - to my byliśmy tymi "biały... Wróć. To my JESTEŚMY tymi "Białymi Murzynami Europy", więc ten nasz Hobbiton przykrywał fakt, o którym możesz usłyszeć tutaj, w wywiadzie z jednym z największych osiągnięć dokonanych przez Polaka dzieki temu... ŻE WYJECHAŁ Z KRAJU: kzbin.info/www/bejne/ommXYaqVmL6aZq8 Pożyczki w Kanadzie były umarzane po iluś latach prowadzenia biznesu, ale jak wyżej - może to się nie udać, jeśli nie stworzy się SYSTEMU, który będzie pomagał pokonywać Bariery Wejścia. No i nie ułatwia sprawy rozwój technologii - AI + Przemysł 4.0 oznacza, że pracy będzie coraz mniej, a intencją 2/3 posiadaczy właścicieli technologii AI jest... Wyeliminowanie pracy ludzkich rąk! To oznacza, że KAPITALIZM DLA JOHNA SMITHA I JANA KOWALSKIEGO SIĘ KOŃCZY - pozostanie ten dla korpo... W tej sytuacji pożyczka może nie rozwiązać problemu, który za kilka lat "wystrzeli nam granatem w twarz"! Znowu - z innej wypowiedzi Elona Muska: "Za 4, może 5 lat xAI będzie wiedziała wszystko, co wiedzą ludzie!". Znaczy - jeden właściciel technologii będzie trzymał w ręku kompetencje reszty ludzkości (jeden procent bogatych posiada własność 99% "zasobów" Ziemi - to to samo). Potrzeba ZUPEŁNIE NOWEGO SYSTEMU, nowej "Umowy Społecznej".
@SweetyMonika7 сағат бұрын
Lubię takie rzeczowe wywiady. Z pozdrowieniami.
@partofthefringeminority691Күн бұрын
EU mowi ze zrobi a USA robi, roznica miedzy biznesem a urzedem. Latwo przewidziec wynik koncowy.
Dzięki za pouczający film😍👏.....Myślę, że BTC i ETH mają większe szanse na ponowne przetestowanie oporu w górę, a następnie skierowanie się w dół. Ale jak zawsze, sytuacja zmienia się każdego dnia i wszystko, co możemy zrobić, to handlować odpowiedzialnie, monitorować rynki i często oceniać nasze strategie. Chcę ci podziękować, Bronwen Michael, za edukację na temat kryptowalut, ponieważ wygodnie zarobiłem 9,7 BTC...✊✊✊✊✊
@Anuradhakumari-p3oКүн бұрын
Jak mogę się z nim skontaktować?
@SkFojarКүн бұрын
Komunikuje się na Telegramie✊✊✊
@SkFojarКүн бұрын
Jest w Telegramie 🚀🚀
@SkFojarКүн бұрын
@ Wentrader ⭐ Możliwość skontaktowania się z nim teraz💬
@SkFojarКүн бұрын
Oto jego dane kontaktowe
@robertlulk18 сағат бұрын
Bardzo mądry gość
@piotrzak84097 сағат бұрын
Byłem w USA w sierpniu, galon paliwa od 3,20 do 3,80 więc około 4zł za litr cena prądu 60% tego co my płacimy. Nowa Toyota RAV4 zaczyna się od około 30 000 USD czyli około 120 000zł, elektronika czyli TV, laptopy telefony itp. tańsze o 40% niż w polsce, spodnie wrangler 20 usd, levis 22 usd, koszulka TH od 10 usd. Tak więc jest tanio, droższe są nieruchomości i czynsze za mieszkanie pod NY trzeba zapłacić około 1500 usd miesięcznie ale mieszkanie o wyższym standardzie niż u nas około 100 metrów. Drogo też jest w sklepach bo za butelkę wody trzeba zapłacić minimum 1usd. Ciężko zarobić mniej niż 2000usd nawet jako słup soli, kierowca tira przytula 8000-10000 usd
@marektomaszewski1096Күн бұрын
Pan Wróblewski to bardzo solidna marka. Wyważony. Mądry i dobrze poinformowany.
@annagodlewska1745Күн бұрын
Dobry wywiad
@Gregory9813 сағат бұрын
Jaka bedzie Ameryka to sie dopiero okaze. Opozycja jest ogromna a wiele Republikanow w Senacie USA jest z nazwy tylko.
@MariaJezusa-bq9nrКүн бұрын
Pax et Bonum! ☀️🌿
@michakieliszczyk3256Күн бұрын
mnie co innego ciekawi czy trump po objęciu urzędu prezydenta USA będzie dalej wspierał Ukrainę militarnie to jest pytanie za sto punktów
@maciekdzieju90899 сағат бұрын
Strategia 2025 ogólnie rzecz biorąc mówi, że ludzie w The Heritage Foundation (w pewnym sensie kojarzeni z ruchem MAGA), z zasady nie tolerują nagradzania silniejszych ziemią zdobytą od słabszych. To chyba/może umknęło uwadze, ale pan Wróblewski wytłumaczył na czym polega "Strategia 2025" w tym kontekście. Nawet dodał potem, że Trump co prawda nie jest do niej przywiązany w 100%, ale jest wykładnią jego polityki (+/-). Osobiście uważam że jest to pogląd fundacji "na dłuższą metę", a co do negocjacji i czasowych rozwiązań może już być różnie... a przy tym pan prezydent Ukrainy zdaje się to rozumieć (!). IMHO, Trump wspierał będzie Ukrainę na pewno. To co słyszę od Trumpa od dawna(o ile dobrze rozumiem), to że również nie ma zamiaru oddać Ukrainy Rosji, w tym również żadnych ziem w kontekście permanentnym. to również kwestia jego "dzikich" ambicji, zatem chyba nie ma strachu... Oczywiście przekaz ruchu "never Trump", czyli "pół świata" tak zwanego cywilizowanego był inny... ale taki do pewnego czasu był tępy przekaz na temat Donalda Trumpa i powiązań z Rosją choćby, więc niech sam każdy oceni Ile to było warte, a najbliższy czas zweryfikuje to dokładnie. PS. osobiście ciekawy jestem jaka będzie jego polityka co do Izraela, w tym właśnie kontekście ale mam nadzieję że podobna... natomiast sytuacja, historycznie choćby, jest tam dalece bardziej skomplikowana, to fakt... (ciekawe jak to się ma do historii Stanów Zjednoczonych ale to już pół żartem pół serio...😊)
@piotr.leniec-lincow5209Күн бұрын
Wiara w to , ze jeden czlowiek może zmienić Amerykę jest komiczna.
@mibi40338 сағат бұрын
Tomaszowi Wróblewskiemu dedykuję program 'W tyle wizji' niech ogląda, dopóki dopuszczony jest glos odmienny, smacznego
@sathrielsatanson8 сағат бұрын
No, ta, w tyle wizji to była dopiero różnorodność poglądów. Można było wybierać pomiędzy jednym, a drugim redaktorem Do Rzeczy :D
@jakubantos69817 сағат бұрын
Z tą służbą zdrowia w USA wcale nie jest tak tragicznie. Ubezpieczenia nie należą do najtańszych ale też bez przesady. Na zmywaku w McDonald's dostaje sie ubezpieczenia pracownicze, ktore duzo pokrywają, trzeba tylko chciec pójść do pracy. Nie wszystkim jest dane, na niektóre rzeczy trzeba sobie zapracować.
@Miclat85228 сағат бұрын
Pkb USA to też ok 30% PKB Świata. Wiec giełda jest proporcjonalna do PKB. Nie jest jakaś nadmierna jak sugeruje rozmówca
@krzysztofmakowski308411 сағат бұрын
Wg Igora USA to zło, ale ... EU, EU über alles ... to by zaśpiewał. Wbij sobie chłopie do głowy, że UE to epizod, podobnie jak ZSRR. Nie będzie United States of Europe. A sama EU ma wiele wspólnego z sojuzem, jak choćby drenowanie słabszych krajów ze wszystkiego, co się da ...
@zikogdyniaКүн бұрын
Muzyka z intro😮 dramatyczna litości 😮
@TheBobas7723 сағат бұрын
Pan Janke powinien jakąś zbiórkę na nowe fotele zrobić. Czy to teraz taka moda?
@agatawarzecha915917 сағат бұрын
W Europie mamy choroby Ameryki i partie prezentujące poglądy lewackie - tak jak dziś PO mocno tracą na znaczeniu. To się dzieje i proces raczej przyspieszy ale widać że te partie chcą się trochę zmieniać ale ich wyborcy na to nie pozwalają. Niemcy mogą stracić status super potęgi gospodarczej jak i cała Europa i to jest wybawienie dla nas, bo tylko głęboki kryzys może nas zmienić w tym UE. To będzie trudny proces i bolesny. U nas też trzeba zlikwidować dziwactwa, poradzić sobie z imigracją i znależć rozwiązanie na kryzys ekonomiczny oraz zbudować europejskie siły zbrojne.Trump przyspieszy te procesy i dobrze bo za 10 lat moglibyśmy być niezdolni do zmian a te są nieuniknione. Pytanie w jakim stanie UE przetrwa kryzys. Polska powinna prowadzić ostrożną politykę i nie zrażać Chin, bo być może one staną się decydującym czynnikiem w Europie. Powinniśmy prowadzić politykę obronną wraz ze Skandynawią, republikami nadbałtyckimi i Rumunią. Kraje flanki wschodniej rozumieją że siła powstrzyma agresję Rosji. Jest to wykonalne ale z pomocą Ameryki - sami nie jesteśmy zdolni do takich zmian. Niemcy mogą blokować takie zmiany. Jakie priorytety będzie mieć Europa w kryzysie, której budżet będzie malał. Czym będzie za 5-10 lat? Kryzys wzmacnia Rosję a Ukraina ma trudną przyszłość przed sobą i musi znaleźć promotora: Niemcy? Chiny?
@dD.4Y8 сағат бұрын
Trzeba uważać, czego sobie człowiek życzy, bo może się spełnić. Tzw. "Pamięć Instytucjinalna" to procesy, natomiast zasiedziali ludzie to często prekursor blokad w procesach. Osobiście mam tylko jeden problem z podejściem Elona Muska - nie zauważa kosztów społecznych, przez co może mieć te 75% przeciw sobie, na dodatek bez szans na rozsądne wykorzystanie w gospodarce. Powinien "zejść z linii strzału"!
@Rafal-x8s11 сағат бұрын
Co za różnica, prawica czy lewica i tak karty rozdają liberałowie
@MirosławIdzi14 сағат бұрын
Pomijam pozostałe kwestie.Media faszystowskie nie były agresywne? Wyłączam się.
@majapelc12 сағат бұрын
"Dziwactwa", "wymyślanie sobie płci" - chyba też do przemyślenia.
@zbyszekkonstruktor292110 сағат бұрын
religia woke sie kłania
@rafrafrafraf943937 минут бұрын
Porównuje pan wielkość ministerstw w danych bezwzględnych kiedy państwa różnią się wielkością wielokrotnie? I czemu to porównanie mające świadczyć o podobieństwie ma służyć?
@maciejjankowski614622 сағат бұрын
Pozdrowienia z Connecticut TRUMP 🎉
@MozarzКүн бұрын
#SzurAlert
@hansolo279715 сағат бұрын
Byłem na rocznym projekcie w USA - dokładnie to w Alabamie, która gwałtownie się industrializuje i modernizuje infrastrukturalnie w ostatnich latach. Wynajęcie mieszkania w pobliskim mieście można było ogarnąć za 950 dolców na miesiąc - na osiedlu dostęp do basenu z grillami i altanami i siłownia. W zależności od planu ubezpieczenie może kosztować między 500 a 1800 dolarów. Ja np. mógłbym się spodziewać w swoim zawodzie stawki 70-80 dolarów na godzinę, co daje 11200 do 12800 dolarów miesięcznie przy normalnej ilości godzin (niestety zazwyczaj jest ona wyższa, bo specyfika zawodu jest niestety dość obciążająca). Trochę brakowało mi w sklepach botwinki na wiosnę, ale pewnie da się to ogarnąć u farmerów, których tam mnogo. Zdrowa żywność wbrew opowieściom, wcale nie jest taka droga, a prowadzenie zdrowej diety wcale nie jest tam trudne - wręcz jest łatwiejsze i tańsze niż u nas. Przy tych 12000 dolców jakieś pojedyncze produkty o wyższych cenach nie robią wielkiej różnicy. Nawet nie trzeba chyba mówić o tym, że kupno auta, potrzebnej do pracy elektroniki i wszelkich produktów użytkowych jest tam dużo tańsze? W sumie sam nie wiem... co ja tutaj jeszcze robię? W Europie 55 EUR za godzinę to maks, co jestem w stanie wyciągnąć, więc już sama różnica w stawce pokrywa mi z potężną nawiązką te koszty ubezpieczenia, które wszyscy tak demonizują, a i tak jeszcze muszę z tych pieniędzy zapłacić to co płaci się u nas (mówię tu o pracy jako freelancer). Tyle w temacie "lepszego poziomu życia w Europie", który nasz OP manipulant wciska Tomaszowi w usta. Wiadomo, że nie ma co tam jechać do pracy na taśmie, ale jak masz względnie dobre kwalifikacje, to życie tam jest naprawdę lepsze niż w Europie.
@adamGdanski12 сағат бұрын
@hanolo2797 A podaj w jaki zawodzie pracujesz? To wazne. Dla zdolych i wykszalconych to Okay, ale sa tez ludzie o przecietnym wyksztalceniu i zdolnosciach. Jedz do Stanow, krzyzyk na droge, ale nie wracaj jak zachorujesz!😉No ale tez zwroc za wyksztalcenie ktore w Polsce zdobyles za podatki innych, w US to przeciez platne...
@hansolo279712 сағат бұрын
@adamGdanski już dawno zwróciłem. Rocznie płacę około 10-15% tego co płaci cały polski DHL. Jestem tylko automatykiem. Staram się też w naszym kraju znaleźć inwestora do projektu, ale rynek venture capital praktycznie w Europie jest martwy. Gdybym nie płacił 10% tego co DHL, tylko np 3%, to już dawno miałbym pieniadze na ten projekt samodzielnie. No cóż, może rzeczywiście lepiej pojechac i zdobyć je tam. A w moim poście chodziło przede wszystkim o obalenie mitu wyższego poziomu życia w Europie.
@adamGdanski12 сағат бұрын
@@hansolo2797 To dobrze, ale punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia! Patriota czy obywatelem kraju jest sie z wyboru, podkreslam - kraj bogaty ale redystrybucja bogactwa fatalna. A wiec dlaczego Amerykanie wybrali Trumpa? No bo klasa srednia i nizsza zbiedniala, przemysl wytworczy przeniesiono do Chin. Ktos w Ameryce na tym zarabial ale nie szerokie rzesze klasy sredniej. Pisze to z doswiadczeniem wieloletniego pobytu na "Zachodzie" i zarobkow powyzej sredniej...Szukaj inwestora poza granicami kraju, kapitalu jest dosyc!😉
@hansolo279712 сағат бұрын
@@adamGdanski Owszem, polityka deindustrializacji zaszkodziła Amerykanom i zachodniej Europie, ale Amerykanie to mają w głównej mierze problem ze swoimi wyborami. Nie potrafią sobie odpuścić jeżdżenia autem spalającym 40l na 100, nie potrafią pogodzić się z tym, że nie da się jeść ciągle czekolady nadziewanej słonym karmelem i nie płacić fortuny lekarzom za leczenie serca itd. To w dużej mierze ich własne wybory ich niszczą. Ja w USA schudłem, bo był to kraj, w którym najłatwiej utrzymać dietę ketogeniczną. Jedyny kraj zachodu, w którym byłem, gdzie w restauracjach wprost serwuje się opcje ketogeniczne i to często bez dopłat.
@zbigniewludwig4655Күн бұрын
Wróblewski praktycznie zawsze daje radę, gość broni prawdziwej wolnorynkowej wolności a nie pieprzy jak wielu ideolo że tacy wierzący socjaliści jak pis to cokolwiek pozytywnego
@radosawsmulski517115 сағат бұрын
Super rozmowa. Zgadzam sie ze dziennikarze wybieraja 1 zdanie polityka i dorabiaja do tego teorie pod teze. niestety
@adamGdanski12 сағат бұрын
Co z tego, ze kilka procent Amerykanow zyje jak paczek w masle, niektorzy nie wiedza co zrobic z bogactwem, jak wiekszosc srednio lub nisko zamoznych zyje jakosciowo gorzej niz w Europie. Nie mowiac jak kogos dorwie choroba chroniczna pod koniec wieku produkcyjnego! Bogaty kraj ale rozdzial dochodu jest fatalny, choc posiada wiele dobrych stron. My chyba mamy obraz Ameryki z amerykanskiej "dream factory" i jej filmow cukierkowych. Napewno '60- te lata byly inne w Ameryce! Bardzo dobry wywiad/dyskusja, dziekuje!
@begie66623 сағат бұрын
Ale żeś subów natrzepał ostatnio!
@przemeko16 сағат бұрын
"Telewizje w reżimach nie sa agresywne, bo nie muszą"... taaa Kapibara i Latyfundysta z Rosji to najlepszy przykład kultury i ogłady
@bluebocianКүн бұрын
Wywody goscia na temat kosztow zycia w USA i tego jak sa niskie, sa zenujace. Koszty zycia w USA sa bardzo wysokie, a przede wszystkim nieprzewidywalne i z wlasnej kieszeni trzeba placic za uslugi, ktore w wiekszosci panstw europejskich pokrywane sa przez instytucje publiczne, rzad, wladze lokalne, etc.
@dawidgawe5514Күн бұрын
Dlatego Trump to zmieni. Będą do bólu przewidywalne. "Stać cię na wóz to stać cię na konia". Dotowanie środowiska lgbtq_dpdlaws.. się skończyło. Prawica pokaże lewakom co to znaczy kobieta i mężczyzna. Daj Boże 😅
@robertlulk19 сағат бұрын
Pan redaktor nie zna rzeczywistości amerykańskiej ale próbuje swoje 5 groszy dodać a nie ma racji żyje w USA 35 lat i wiem bo płacę za wszystko i nie dostaje ani centa od rzadu. Biedacy są wszędzie bo nie chce się im pracować.
@CryptoC4T9 сағат бұрын
A gdzie nie płaci się za wszystko? Też nic od rządu nie dostaję tylko moje roczne zarobki w dobrej branży to w USA pensja ledwo dla zaczynających pracę.
@wojciechswiatek4597Күн бұрын
O czym ten czlowiek mowi!? Mieszkam w USA od 25 lat. Ten kraj sie stacza. Widac na kazdym kroku. Nastepna dekada tylko to poglebi.
@bogdanurbankiewicz8993Күн бұрын
To nie tylko USA ale cala North Ameryka.
@CryptoC4T9 сағат бұрын
Europa (zwłaszcza "stara") chciałaby tak się staczać jak USA.
@pawelradlakКүн бұрын
Te Pan manipuluje, ciezko sie tego slucha.
@agnieszkapiasecka412413 сағат бұрын
Bezdomność weteranów to był wstyd. Dopiero za czasów Obamy zaczęły się housing programs dla nich. A nie liczy się dochodu rozporządzalnego tylko poverty line. 12% osób tak żyje. Mediana 52000 USD for family of 4 to jest życie takie, że akurat wystarczy bez większych oszczędności.
Nie rozumie roznicy jak inwestuje fundusz europejski wszystkich panstw w prywatne firmy zbrojeniowe od prywatnych funduszy z USA w europejskie firmy prywatne. Pieniadz jest pieniadz i nie smierdzi a tylko jego racjonalne wykorzystanie ma sens
@chrisgowor8397Күн бұрын
Jak widze Janke z Wroblewskim razem, to wiem ze ofiara ich slow bedzie prawda
@Mr.Moje2groszeКүн бұрын
Ameryka raj na ziemi ? Cos nie widac tego .
@superSiba17 сағат бұрын
Ogólnie ludzie są na bardzo niskim poziomie inteligencji w temacie Trzeciej płci, religia spowodowała ten stan braku umiejętnego myślenia, ludzie dorośli myślą tak jak myśleli ludzie na początku XX w
@tomaszlech143218 сағат бұрын
👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻
@miroslawachrzanowska89403 сағат бұрын
Bardzo merytoryczne pozbawione histerycznych narracji wypowiedzi pana Tomadza
@zbigniewkowalczyk7101Күн бұрын
Kiedyś oglądałem, ale jańki ma uzdolnienia do bycia przedszkolanką, 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
@rafrafrafraf943918 минут бұрын
Trump i dialog??? WOLNE ŻARTY! Kłamca ma nas uczyć jak rozmawiać???
@MattNJ-c1k10 сағат бұрын
Czy ta ostra stygmatyzacja na przykład mediów czy trumpa będzie teraz coraz mniejsza w pana programie Panie redaktorze bo doceniam pana warsztat ale na jedno kopyto wszystkiego nie można
@rafrafrafraf943920 минут бұрын
Wszystko jest reakcją na coś... prosze nie ubóstwiać konserwatyzmu.... pewnie chciałyby pan nadal widzieć kobiety jedynie w kuchni i jako gosposie dla swoich mężów... wolne żarty!
@romankolodziej1465Күн бұрын
Pan janke to lewak ale ma szczęście zezaprasza do siebie takich gości jak Wróblewski czy Michta
@zbigniewkowalczyk7101Күн бұрын
Duuuuuuuuży lewak
@robertlulk18 сағат бұрын
@@zbigniewkowalczyk7101ale się stara pokazać że coś słyszała o ameyce
@ewamariajanik4498Күн бұрын
Ciekawe jak długo ten kraj absurdu będzie istnieć.
@patryknasidlowski79122 сағат бұрын
Krajem absurdu jest Rosja, ale mogło się coś pani pomylić.
@pio7763Күн бұрын
Wróblewski nie udawaj że czytasz te wszystkie książki które podajesz. Przecież czasem nawet nie przeczytasz streszczenia 😂
@margaret2776Күн бұрын
Poziom intelektualny maszyny do pisania .
@duszam14 сағат бұрын
Kdz
@donaldtrumpfan8393Күн бұрын
TRUMP 🔥🔥🔥
@robertlulk19 сағат бұрын
USA#1
@WaldemarWolny11 сағат бұрын
+
@markimark65Күн бұрын
Igor, czemu nie sprubujesz czegos takiego jak Joe Rogan. Przed wyborami dać platformę dla PO , PIS,Konfederacja i płaczącego Holowni
@CzerepRubaszny20 сағат бұрын
To co baranku porownywales?
@ZERUBARIELКүн бұрын
CHICAGO..ZNAJDZIESZ ZNAJDZIESZ MNIE-??-???-????
@anicjusz9 сағат бұрын
Niesamowity symetryzm pana Wróblewskiego w kwestii ubezpieczeń medycznych obywateli amerykańskich. Nie przechodzi przez gardło fakt iż wielu pracujących obywateli najzwyczajniej w świecie nie stać na medyczne ubezpieczenie a rachunki medyczne ( często 5 cyfrowe) odbierają ludziom dorobek życia w przypadku operacji??? Język dialogu i otwartości Trumpa??? Czy pan redaktor odkleił się od rzeczywistości? Każdy, mający zdanie odmienne od Cesarza był zeszmacony z automatu na wiecach bądź social mediach. Niesłychanie otwarta definicja porozumienia wg pana redaktora😂
@CryptoC4T9 сағат бұрын
Ale tylko dlatego że ubezpieczenie zdrowotne kosztuje więcej nie oznacza że nasze jest wspaniałe ani że w USA nie ma nic wartego analizy.
@Roman-ej8ts18 сағат бұрын
Ten prowadzacy jest slaby. Gratulacje dla p. Wroblewskiego
@simonkruk5084Күн бұрын
Sa tylko 3 takie miejsca jaka ... District of Colubia na swiecie Ciekawe dla czego....?
@paweldebosz8435Күн бұрын
Kto płaci za ubezpieczenie kilka tysięcy w USA? Czy ty jesteś normalny ?
@robertlulk19 сағат бұрын
Kilka a $20,000 na rok to nie łaska przy zarobkach $160,000 i własny biznes