Пане Тарасе вітаю,я вирощую10р.виноград на Коломийщині,лози вкладаю на землю і вкриваю гілками хвої.Маю 200 метрів живоплоту з ялинки на осінь стрижу його,і все на виноградник.Плюс гризуни не чіпають лози,їм запах хвої не подобається.Рекомендую хто має можливість
@Leon-8213 сағат бұрын
Дякую за інформацію! З власного досвіду: спосіб укриття залежить крім сорту від виду формування. В наших умовах сорти з морозостійкістю порядка -25С, сформовані з штамбом 1м, можна, починаючи з п'ятого року , не вкладати на землю, а залишити на першому дроті шпалери і після обрізки просто закрити шифером у формі хатинки, щоб захистити від вітру, дощу та сонця, а весною шифер забрати з початком вегетації. Так роблю з сортами Августин, Русбол, Восторг, Антей та інш. Більш вразливі сорти, такі як Аркадія, перед таким укриттям можна додатково після обрізки обгорнути мешковиною. Витриваліші сорти такі як Білоцерківський, Карбонадо, Юпітер, сформовані на арці, залишаються зимувати без укриття. Успіхів всім і миру!
@tarastorinson60146 сағат бұрын
Одного року пробував класти на землю і вкривати мін ватою, а поверху плівкою, щоб не намокала. Зверху притискав до землі дротяними дугами. Перезимував виноград добре, але відмовивсявід такого способу, бо мороки і витрат багато. Повернувся до прикопування. Зимує добре і навесну можна швидко не викопувати щоб травневі заморозки не пошкодили. Роботи трохи є, звісно.
@ІванТарасенко-з6йКүн бұрын
Дякую Вам за корисні поради та гарно поданий матеріал. Разом до перемоги. Слава нашим захисникам України!!!
@миколапокотило-у3оКүн бұрын
Вітаю.Пане Тарасе.Дуже дякую за повчальні відео.Постійно переглядаю і отримую завжди корисні поради.Хочу й з Вами поділитись хорошою порадою!Використовуйте для укриття винограду (і не тільки) геотекстиль 200-300 щільності.Особисто я використовую некондицію (з олх доставки)Практично,швидко,єфективно.
@АндрійІваноч14 сағат бұрын
Дякую Вам, пане Тарасе. Здоров'я Вам і натхнення.
@Галина-р8щ8лКүн бұрын
Лайк
@МиколаВеселовський-к1уКүн бұрын
А в нас 15 см снігу!
@ВикторРоманов-ы2ы21 сағат бұрын
У нас еще остались те кто укрывает на зиму?Тут Южный буг уже лет 10 как не замерзает почти замерзнет дня 2-3 и растаял лед и так раза 2-3 за зиму!
@ВалерийМельник-ц2о20 сағат бұрын
Шановний Ви сказали Вкрити сіном , ні в якому разі миші в мене пошкодили бруньки
@2492z7 сағат бұрын
Плевен на Сумщині взагалі не знімаю,а Променистий викинув,є сорти смачніші і менш вибагливі. Якщо лоза визріла то укладаю до землі, щоб можна було весною затінити і затримати сокорух.Цією весною травневий мороз знищив все що розпустилось,а Преображеніє і Кодрянка,які розпустились пізніше через затінення будинком дали врожай.
@tarastorinson60146 сағат бұрын
У мене Преображеніє (Перетворення) цього року обмерз навесну і втратив десь 60% врожаю. Решта на шпалері перенесли заморозки добре. в ямі молоді паростки вимерзли зовсім, випускали наново з бруньок в землі.
@Sharlotta-pt4o22bk8f5 сағат бұрын
Вітання з Сумщини. Підкажіть, які сорти можно в нас вивести на арку, щоб невкривати? З вашого власного досвіду?