UNICEF - 14 kryzysów, o których musisz wiedzieć

  Рет қаралды 1,730

UNICEF POLAND

UNICEF POLAND

Күн бұрын

2021 rok nie był łaskawy dla dzieci. Najmłodsi cierpieli z powodu kryzysów, na które nie mają wpływu. UNICEF podsumowuje ostatnie 12 miesięcy i wskazuje na 14 największych kryzysów, o których każdy powinien wiedzieć.
➡️ 1. Mozambik
Dla Mozambiku, 2021 rok zaczął się od potężnego cyklonu Eloise, który zniszczył wszystko na swojej drodze. To właśnie dzieci ponoszą główny ciężar skutków tego typu katastrof.
➡️ 2. Jemen
Dla wielu jemeńskich dzieci życie stało się piekłem. Lata konfliktu zbrojnego, upadek gospodarczy, pandemia COVID-19 i brak środków na pomoc humanitarną stawiają Jemeńczyków na skraju przepaści, a coraz większa liczba najmłodszych jest narażona na głód. UNICEF Polska prowadzi zbiórkę środków finansowych na pomoc dzieciom w Jemenie na stronie: www.unicef.pl/...
➡️ 3. Syria
Konflikt w Syrii sprawił, że życie i przyszłość całego pokolenia dzieci stoi pod znakiem zapytania. Dekada konfliktu pozbawiła zdrowia miliony najmłodszych. Po raz pierwszy od czterech lat UNICEF mógł wjechać z konwojem pomocy humanitarnej do tego regionu kraju.
➡️ 4. Etiopia
Po wybuchu konfliktu w północnej Etiopii, rodziny wciąż borykają się z wieloma przeciwnościami. Wiele dzieci rozdzielono z rodzinami, co spotęgowało ryzyko przemocy wobec nich. UNICEF szacuje, że pomocy humanitarnej potrzebuje tam nawet 30 mln mieszkańców.
➡️ 5. Ukraina
We wschodniej Ukrainie, dotkniętej konfliktem, miało miejsce około 380 ataków na infrastrukturę wodną. Ataki na urządzenia wodne i sanitarne zagrażają zdrowiu i życiu dzieci na Ukrainie. W 2022 r. UNICEF chce zapewnić dostęp do czystej wody dla 780 tysięcy osób.
➡️ 6. Palestyna
W maju 2021 roku dzieci w Palestynie doświadczyły gwałtownej eskalacji konfliktu. Wiele osób straciło życie, a rodziny zostały rozbite, co miało dramatyczny wpływ na najmłodszych. W 2022 r. UNICEF chce zapewnić ponad 100 tysiącom kobiet i dzieci w Palestynie dostęp do opieki medycznej.
➡️ 7. Azja Południowa
Gwałtowny wzrost liczby przypadków zachorowania na COVID-19 w krajach Azji Południowej, gdzie mieszkają prawie 2 miliardy ludzi, spowodował ogromne obciążenie placówek opieki zdrowotnej. Najwyższą cenę za tę sytuację płacą dzieci i najubożsi. UNICEF dostarczył do Indii tysiące koncentratorów tlenu i instalacji tlenowych.
➡️ 8. Sudan Południowy
Dziesięć lat po odzyskaniu niepodległości przez Sudan Południowy, więcej dzieci niż kiedykolwiek wcześniej potrzebuje tam pilnej pomocy humanitarnej. UNICEF w 2022 r. chce dotrzeć do wszystkich najmłodszych potrzebujących.
➡️ 9. Afganistan
Afganistan do tej pory był jednym z najniebezpieczniejszych miejsc do życia na całym świecie. Wraz z eskalacją konfliktu w sierpniu, sytuacja stała się jeszcze bardziej rozpaczliwa, zwłaszcza dla dzieci. UNICEF - dzięki wsparciu darczyńców - zrealizował w Afganistanie wiele programów pomocy. Udało się m.in. zaszczepić przeciwko polio 8,5 mln dzieci, w tym 2 mln dzieci, które przed eskalacją konfliktu żyły na terenach trudnodostępnych.
➡️ 10. Haiti
Potężne trzęsienie ziemi w sierpniu ubiegłego roku zdewastowało domy, szkoły i szpitale na Haiti. Dziesiątki tysięcy dzieci i ich rodzin potrzebują pilnej pomocy , schronienia, opieki medycznej i dostępu do czystej wody. W 2022 r. na pomoc dla Haiti UNICEF chce przeznaczyć niemal 100 mln dolarów.
➡️ 11. Kryzys edukacyjny
We wrześniu UNICEF ogłosił, że od początku pandemii COVID-19 i wprowadzania kolejnych ograniczeń, uczniowie na całym świecie stracili około 1,8 biliona godzin nauki stacjonarnej. Licznik wciąż bije. W rezultacie, dzieci na całym świecie zostały odcięte od edukacji i innych istotnych korzyści, jakie zapewnia szkoła, np. ciepłego posiłku czy kontaktu z rówieśnikami.
➡️ 12. Panama
W Panamie jest jedna z najbardziej niebezpiecznych na świecie dróg migracyjnych. Liczba dzieci-migrantów osiągnęła rekordowy poziom. Rodziny wraz z dziećmi są szczególnie narażone na przemoc, wykorzystanie seksualne, handel ludźmi i wymuszenia ze strony gangów.
➡️ 13. Kryzys klimatyczny
Wzrasta częstotliwość i intensywność ekstremalnych zjawisk pogodowych takich jak cyklony i fale upałów. W listopadzie UNICEF był obecny na konferencji klimatycznej COP26 w Glasgow, aby zapewnić uznanie kryzysu klimatycznego za kryzys praw dzieci.
➡️ 14. Demokratyczna Republika Konga
Dziesiątki tysięcy dzieci żyje w obozie dla osób przesiedlonych w prowincji Ituri w Demokratycznej Republice Konga. Mieszkańcy obozu zmagają się z ekstremalnie trudnymi warunkami do życia, bez odpowiedniej żywności, schronienia i warunków sanitarnych. UNICEF jest jedną z głównych organizacji, które niosą pomoc dzieciom w Kongo.
© 2022 UNICEF Poland All rights reserved.
www.unicef.pl
*****************************
Designed by Bartek Zwiefka
www.bartekzwie...

Пікірлер: 2
@agnieszkapytel7878
@agnieszkapytel7878 2 ай бұрын
@januszorpl4853
@januszorpl4853 2 жыл бұрын
e
Polská autoškola
16:21
DonPedro
Рет қаралды 2,1 МЛН
So Cute 🥰
00:17
dednahype
Рет қаралды 47 МЛН
Or is Harriet Quinn good? #cosplay#joker #Harriet Quinn
00:20
佐助与鸣人
Рет қаралды 51 МЛН
Dad gives best memory keeper
01:00
Justin Flom
Рет қаралды 21 МЛН
Can Poles Understand Czech? | Easy Polish 196
12:40
Easy Polish
Рет қаралды 301 М.
To dotyczy 50 milionów dzieci na świecie
2:12
UNICEF POLSKA
Рет қаралды 2,4 М.
Mali szkoła UNICEF
4:09
SP1 Ostrów Maz.
Рет қаралды 48 М.
jak kupisz mi DŻINSY, to zrobie Ci LOUDA
29:54
PsychoLoszka
Рет қаралды 133 М.
Pomoc dla Rogu Afryki
2:22
UNICEF POLSKA
Рет қаралды 5 М.
Romanian TV Was INSANE
13:57
Living Ironically in Europe
Рет қаралды 300 М.
CIEMNE STRONY ŻYCIA w USA - Wstyd i bezdomność
16:35
Globalista - Oskar Bednarski
Рет қаралды 151 М.
So Cute 🥰
00:17
dednahype
Рет қаралды 47 МЛН