У вас коли болить зуб вийдете до стоматолога? чи до коваля? Як треба розточити блок то несете на разточний чи дрелькою пробуєте? Запросіть мене на здачу станка, поки що я бачу лише голу станину з ржавою плямою. Я хочу бачити циферки і звіряти їх з паспортом, а не бавитися в гру слів. З повагою.
@Wood-metal-Arts7 жыл бұрын
Вельмишановний ,Дядько Максим,все, що ви кажете підтримую 250%,а на рахунок станини то іржі там ніякої нема то краска для шабровки бо почав реставрацію з цілої станини.Роботи ще багато.З повагою.
@владігроман-р5к7 жыл бұрын
Дядько Максим
@mamaigarage27887 жыл бұрын
Підтримую автора. Маю підозру, що наприклад у Львові нема підприємстава яке шліфує різні старі верстати. Може хто скаже де в Україні шліфують різні марки старих токарних? і яка буде ціна тої роботи з пересилкою, не враховуючи геморою? Думаю ціна буде більша ніж коштує той верстат. Прослідковуючи логіку ДМ, нам потрібно відмовитися від купівлі старих верстатів (бо в них показники далекі від заводських) і шабрити нема сенсу, відправляти через пів країни на шліфовку далеко не в кожного є такі гроші, (а в кого є той напевно б одразу купив хороший верстат) і доходимо до логічного висновку - нема можливості прошліфувати на спеціалізованому підприємстві - вези верстат на металобрухт, чи в музей, чи хз куди... я все правильно зрозумів?
@Dyadko.Maksym7 жыл бұрын
Mamaj Garage питання не в тому шабрити чи не шабрити, а питання в тому що в результаті тої шабровки вийде. Моя позиція така: я бачив станки після шліфовки які відповідають паспортним даним, а тепер покажіть мені такі самі станки підняті з хламу вручну. А шабрити, чи шкрабати, чи чесати, чи причесувати - діло хазяйське, в кінці циферки самі все скажуть;))
@mamaigarage27887 жыл бұрын
Максим, зрозуміло що шліфовка - це ідеал, але... Припустимо, що станина стерта на 0.6мм, болгарками і шабером за допомогою літачків і шаманства її змогли вирівняти хоча б до 0.1мм (навіть не говорю про сотки), питання: ця робота проведена марно?
@НиколайКаптуренко6 жыл бұрын
Читаю коментарі і думаю,як добре що я зварювальник,не правильно відрізав приварив,не правильно приварив,відрізав. А якщо серйозно то багато чого дядько Максим, перебільшує. Бо особисто я знаю людей у яких золоті руки,але для власної справи не вистачає грошей, стартового капіталу. От і починають вони із отаких станків реставрованих в ручну.
@kvorubin7 жыл бұрын
Ну тут смотря какие требования к станку, у ДМ станок должен быть абсолютно точным, жестким, быстрым, лёгким. Иначе он не сможет выточить часовую шестерёнку которую под ногтём можно затерять как в том видео... И не сможет быстро работать и перерабатывать поток заказов. Поэтому требования очень высокие. А если не делаешь высокоточные работы на высокой скорости, то шабрение болгаркой вполне прокатит. ДМ всегда задаёт один и тотже вопрос - "Как вы сможете вышабрить 5 параллельных плоскостей в ровно?" Никто этот вопрос судя по всему не слышит раз никто на этот вопрос так и не ответил. Просела станина на 1мм, да вышабрил просадку в ровно, теперь надо утопить дальнюю сторону на 1 мм. Да так утопить, чтобы она не получила наклон поперечный который в свою очередь может нарушить прилегание направляющей по двум плоскостям.. мало того, ещё и высота повлияет на это. Также нужно учесть, что и под бабкой нужно шабрить в туже параллель. Теперь мы нарушили направляшки по которой гоняет задняя бабка, её тоже шабрим относительно станины, но допускаем просто на ровно, в райнем случае саму бабку прошабрить можно чтобы вернуть прежнее значение. А как быть с нижними направляшками? их ведь тоже шабрить надо иначе они теперь обе не параллельны верхним... Шабрим и их. Ошибка одной из 5ти поверхностей направляющих относительно любой из оставшихся 4х создаст послабление жесткости либо утежелит ход. Теперь позаботимся о валах, да мы пошабрили и не ошиблись на 1-2 сотки ни на одной из 5ти параллелей. А как же быть с тем, что валы теперь выше стали на 1мм? Переставляем валы ниже, заодно и рейки ниже. Итак мы всё пашабрили, теперь приступим к суппорту. Пока его весь прошабришь со всеми его направляшками - он тоже станет ниже, у суппорта также нужно запараллелить 3 поверхности иначе он не будет сидеть плотно. И ради чего? ради того, чтобы точить потихоньку болты на станке который даже не валит? Столько гемора пережить ради малого станка ни за что бы не подписался, Если нужна точность - лучше продать его и подыскать что-то не тронутое, таких ещё навалом. А если и пробовать шабрить то 1.5 - 2х тонный токарный, от которого хоть толк есть и он не на столько прихотлив как малый где с локтя станина прогибается и о жесткости даже мечтать не стоит.
@Wood-metal-Arts7 жыл бұрын
Большое спасибо за коментар. ДМ также стартовал с маленького станочка.Станочек делаю для себя .а в мастерской по дереву для начала думаю хватит,скоро будет видео што у меня получилось з станиной материал уже снят!
@ВалерийЛетучий-э4ф7 жыл бұрын
Було це дуже давно . рокiв зо 30тому..Мiй майстер запитав колись.що вийде якщо пулю робити з гiвна?... Я вiдповiв що я не знаю, то вiн вiдповi на запитання , цитую - вийде гiвнянна пуля... Той тут таке...
@MykolaStoliarchuk7 жыл бұрын
Ви станини болгаркою чи вручну не виведете в різницю 0.02. Якшо виводити станину вручну то можна сказати тільки для себе, тобто точити тільки собі і нікому іншому, адже ця погрішність в 0,1мм або навіть в 0,05мм вона може виявитись фатальною в тому плані що може деталь "розпердолити" і тд і тп. Це звичайно зрозуміло що не у всіх людей є можливість пошліфувати станину на спеііалізованих верстатах, але якщо займатись токаркою будемо казати професійно то з болгаркою і шаьером нема чого туди лізти. З повагою)
@Wood-metal-Arts7 жыл бұрын
Коля Столярчук Дякую за коментар.Але скажіть мені будьласка чому у Ігоря Негоди і багатьох інших все получилося за допомогою шабера?
@MykolaStoliarchuk7 жыл бұрын
Дерево-Металообробка Τάραςа я даю гарнтію 100% що вони станину не вивели так, як написано в паспорі це раз, друге що вивести станину на спеціальному обладнанні, а що вручну це є дві різні речі. І звичайно що строк служби станини буде набагато довший після шліфовки на станку ніж після шабрування. На мою думку краще зроби один раз і по технології можна сказати що в 0 чим зробити теж раз і з похибкою 0.1мм ато і більше. З повагою.
@ОлексійСущенко7 жыл бұрын
тому що Негода уміе лише з допомогою одніеї болгарки навіть без кутоміра зробити проміпочну лінійку під кут 55 градусів з куска чавуна! PS: болгарка у його і то різала не в ту сторону))
@rotten-Z7 жыл бұрын
Я так зрозумів, що ДМ не проти, щоб всі, хто хоче, займались відновленням верстатів. Хоч дрелькою, хоч болгаркою. Якщо на виході буде результат у відповідності з паспортними характеристикам верстата
@тиматум7 жыл бұрын
А если ты уже решил ,а Дядько Максим против То значит не будешь делать? Тарас вот молодец. Он конечно многое делает не правильно, но это его дело. Он решил и все. Он добьется. И пофиг ему и ДМ и все кто тут умничают , и я в том числе. Поэтому я считаю он прав. Чоловік сказав Чоловік зробив. Можеш, знаєш ,підкажи йому. А ні просто читай і не мішай роботі.
@georgjr54907 жыл бұрын
Чоловік сказав Чоловік зробив - і загубив згвалтований їм станок : )))
@garagetime607 жыл бұрын
Дядька Максим мастер от бога и основывается на на точном оборудование ! Если вам нравятся изобретатели велосипедов , это ваш выбор . С Игорем Н.
@ВладимирНиколаев-й7м7 жыл бұрын
Я полностью поддерживаю автора, ДМ легко рассказывать как надо делать, когда у тебя куча станков. С этой кучей почти любой токарь сделает хорошую работу. Пусть ДМ расскажет как эту работу сделать на одном токарном. Молодым токарям именно это и надо, у них всего один станок и то очень древний.
@Wood-metal-Arts7 жыл бұрын
Дякую за підтримку і правельне розуміння.
@dmytrobudii68074 жыл бұрын
То десь приблизно так як би ви захотіли на мітлі небом політати бо літака не маєте.
@hoshimin75457 жыл бұрын
Я вот одного не пойму . Если у тебя есть столько свободного времени делать это руками , то почему ты не потратишь это время , что бы просто за это время заработать деньги и отшлифовать профессионально ? Неужели $500 - уж такие " великие гроши " ? Ты же взялся СТАНОК ( сложный дорогой механизм ) восстанавливаешь , а не мясорубку чинишь .
@Wood-metal-Arts7 жыл бұрын
Спасибо коє в чом Вы правы!
@kvorubin7 жыл бұрын
Ho shi min полностью поддерживаю. А поддерживаю только потому, что малый станок не стоит того. Большой взрослый станок то да, согласен, можно уделить время, на нём хоть работать и заработать можно.
@Олег-ь5о1т7 жыл бұрын
Хочу тебя огорчить но "работать и заработать" на любом станке от маленького до большого
@Dyadko.Maksym5 жыл бұрын
пройшло два роки, чим то все скінчилося?
@Wood-metal-Arts5 жыл бұрын
Зараз у Польщі трохи на роботі бо хочу запустити нову теплу майстерню ,щоб було куди запросити серйозного спеціаліста.На рахунок станка все добре зупинив роботу над станком бо немаю точного повірочного інструменту довести до кінця.За два роки було підкуплено різного інструменту,виготовлено новий шпіндель до твш2 причому модернізований, дав фрезернути під шпонки добре що хоть не спортили шпіндель, ширина мала бути 8мм зробили 7,6мм класні пацани + було відновлено фрезирний нгф 110 ш4 і зроблено до нього столик,хотілось би почути вашу думку на рахунок столика, зараз приїду запущу у роботу ,мабуть буду шпон-пази дофрезеровувати сам + робота з деревом+2017 р родився син після двох доньок, тому часу робити те що подобається мало .Живу у селі ,ресурсу і підтримки щоб швидко налаштувати процес мало , а 2 роки щолкнуло спасає одне, ваш канал бо появляється впевненість що з того шо я роблю щось буде!Відео вашого каналу передивився все,на рахунок коментаря для мене приємна несподіванка що Дядько Максим цікавиться як у хлопців справи дякую!!!!
@ВалерийКосенко-ы4й7 жыл бұрын
опять двадцать пять давайте хто перший здасть станок по заводських нормах але зроблений вручну тоді можна буде про щось спорить а ще цікаво де набралось стільки токарів новоспечених що повчають самого ДМ який їх власне і породив нахватались вершків і уже повчають Українці цікавий народ
@nesdohnem7 жыл бұрын
Колєга, ми з тобою! В мене є німецький фрезер Duplex 58 - 1955 р. В радянські часи був повністю перешабрений, а НЕ ПЕРЕШЛІФОВАНИЙ, мені пощастило, після реставрації майже не працював, скрізь сліди шабера.
@ЯнисПоднек-э9н7 жыл бұрын
Всё просто: не страдай ерундой и будешь успешен. Именно этот посыл ты не понял.
@artemdavinci7 жыл бұрын
Подібні відео створюються лише для підняття рейтингу своєму каналу. Згадка Макса у відео та назві обов’язково зацікавить людей. Навіщо казати про те що ти згодний з Максом, що станину потрібно шліфувати на станку і тут же намагаєшся переконати його та інших, що то не так? Роби зі своїм станком, що тобі заманеться. При чому тут Макс взагалі?
@Wood-metal-Arts7 жыл бұрын
Артем Полянчук .На той момент коли записувалось відео думки про рейтинг не було. Як би там не було 2 варіанти е завжди : станком або руками.
@workshopanatolijlee77196 жыл бұрын
Handmade - завжди в ціні...Головне, в людини ,не відбити бажання працювати і робити гарно.
@степанморгунов-ж5б6 жыл бұрын
Без вложений качественного результата Не БУДЕТ. Робить гарно. А ЕСЛИ ВЫ за это( свою работу) еще и деньги берете, то вы обязаны это делать. Парни, давайте прогрессировать,а не возвращаться в каменный век.
@ВладимирР-ы1я7 жыл бұрын
Підтримую дядька Максима, неможливо за допомогою шабера вивести усі направляючі паралельно та перпендикулярно осі шпінделя. Так усе упераеться у можливості кліента та його гроші. Ви можете шабером вивести прямо лінійність направляючої але не паралельність відносно осі шпінделя.
@chernyshyra7 жыл бұрын
Будуть відео по ремонту ТВШ 2? я підписавсь на канал, сам маю такий верстат
@Wood-metal-Arts7 жыл бұрын
Відео будуть.
@AlexeyFomin7 жыл бұрын
Той станок для власних потреб, петлі під ворота та криві болти точити хіба що
@Wood-metal-Arts7 жыл бұрын
Я його зроблю і буде як новенький. доречі на моєму каналі є відео "Станина твш2 результат реставрації 6 серія"
@moiseevfn86907 жыл бұрын
Успехов тебе... Как докажешь Дядьке Максиму...что у тебя длиньше и толще...Сразу же объявляй свою независимость от него...нэзалэжнисть....и пиши письмо в ООН....а луче сразу в СпортЛото
@тиматум7 жыл бұрын
При Союзе была целая армия специалистов. которые ремонтировали станки методом шабрения. Я с трудом представляю что у нас на завод им Фрунзе кто то привез бы шлифовать станину. Туда просто попасть невозможно было,не то что станок завезти. А большого шлифстанка кроме как в Харькове ближе нигде не было. А заявка на капремонт станка , в то время это была целая эпопея. И привозили их с ремонта обычно хуже чем туда отвозили. И те у кого подходил срок отправлять станок в капремонт, если станок был нормальный ,любыми правдами неправдами не возили их туда. Возили на завод спирт, картошку сало мясо, бензин и еще черти чего лишь бы дали бумаги , а станок не возить. Не у всех получалось кстати. Дядько Максим должен знать об этом. Так у меня тогда вопрос к нему? Кто же делал все эти станки Если мы их сейчас покупаем до сих пор и ничего не делая точим . И довольно таки точно точим.
@СашаАлександр-с2т6 жыл бұрын
не деланные тогда-- теперь делаем
@БогданМельник-л4м7 жыл бұрын
Привет всем !шабровка шабером или болгаркой кто все херня был у меня 1к62 с ужасной станиной наделки были по 5 мм кто не точение а мучение сейчас хорошый станок с хорошей станиной точить стало проще и быстрее . выводы сделайте сами что вы хотите от станка
@SpanchBob-e6f7 жыл бұрын
Не провирочна а повирочна!!! (пишу русской раскладкой)
@ПашаКириченко-о4б7 жыл бұрын
Кривая станина -кривые детали ...смотря кому какие детали делать ..
@nikola030777777777 жыл бұрын
Автор ти сам собі протиречиш спочатку кажеш що на шліфовці дорго потім кажеш що треба купа інструменту, час в тебе мабуть необмежений і безкоштовний, та щей ДМ достаєш дурницями
@Wood-metal-Arts7 жыл бұрын
Я кажу ,що людям треба давати можливість випробовувати свої сили,а спробуйте знайти станок сьогодні котрий якісно зробить роботу?. Наприклад у моєму місті нема ні станка ,ні спеціаліста.А порахуйте затрачений час на пошуки + кошти і кінцеве розчарування.Дякую з повагою.