Sziasztok, Nem épületgépész vagyok, de puffert nagyjából így lehet méretezni (hatásfokokkal és tárolási veszteségekkel nem számolva): Q=Cvíz*deltat*m Q: hőmennyiség kJ Cvíz: víz fajhő kJ/kgK (hőmérséklet függő, de kerekítve ~4,2) Deltat: hőmérséklet különbség (K) m: az egész rendszerben található víz tömege (1 liter~=1kg) Ha kWhban szeretnénk megkapni az eredményt akkor a fenti eredményt még osszuk el 3600-al. Pl: 1500 liter puffert fűtünk 80 fokra, fűtési rendszerben 30 fokra hül vissza a víz (pl 35 előre 30 vissza) Q=4,2*1500*(80-30)/3600=87,5 kWh Ezt egy 35 kW kazán 87,5/35=2,5 óra alatt tudja beletölteni Ha egy ház fűtésigénye (kinti és benti hőmérséklet függvénye) mondjuk 8kW, akkor a feltöltött pufferről 87,5/8~=11 órán át lehet fűteni. Ha valaki részletesebben akar utána nézni, akkor pl Vaillant-nak vannak nagyon jó tervezési segédletei.
@ispappКүн бұрын
Ugyanezt a keverőegységet építettem be a padlófűtés rendszerembe
@laszlodobos8645Күн бұрын
Az osztóra kapható gyári szett jó dolog
@nagygabi84Күн бұрын
Szia! Más téma,de szintén mesélős. A lángleszakadás mint hiba miért következhet be gázkazánoknál?
@tamasbundaКүн бұрын
Szia! Én fordítva szoktam ezt a rendszert szerelni, én a padló fűtési kört szoktam a csőkigyóra kötni hogy a vegyeskanábbak legyen meg a megfelelő viztere .
@janosnagy4382Күн бұрын
Úgy már jobb egy fokkal! Két hőcserélő spirálos puffer, sorba kötve a spirálok. A vegyes fűti a puffer vizét direktben, a spirálokra megy a gázkazán és/vagy a hőszivattyú. Spirec KN1 hőcserélő a szekunder oldalon, onnan megy a padló, radiátor, fan coil.
@kozgab1Күн бұрын
Szia. Csak érdeklődőként mi van akkor, ha vegyesen lóg egy pelletégő és puffer nélkül direktben menne a padlófűtés, előtte persze keverőszeleppel?
@munkanaploКүн бұрын
@@kozgab1 Jó lehet, de szerintem sokszor fog ki és bekapcsolni az égőfej, mert a kazán melegebb vizet csinál, mint ami a padlófűtéshez kell, így hamar eléri azt a hőmérsékletet aminél lekapcsol a vezérlés. Egy újragyújtás meg legalább 5 perc. Én mindenképpen tennék puffert.