Вибір запобіжника для акумулятора lifepo4 EVE LF105 1200Вт, 100А

  Рет қаралды 6,464

tangerine-pank

tangerine-pank

9 ай бұрын

В основному, при будові кастомних акумуляторних збірок на комірках lifepo4, в якості основного запобіжника використовують запобіжники типу ANL.
Я вирішив дослідити це питання більш детально і розповісти до чого дійшов у черговому випуску свого подкасту про те як я намагаюсь зібрати зарядну станцію.
Є різні типи запобіжників - MRBF, ANL, MEGA, T , від відомих виробників - Blue Sea Systems, Littlefuse, Eaton Bussmann, ціни на них різняться від 30 баксів за запобіжник, і десь так само за тримач , є й по 130 доларів.
У китайців все це, відповідно, ноунейм по 3 бакси в середньому. В нас не наважуюсь нічого такого замовити, так як в своїй більшості все це той самий ноунейм китайський лише з націнкою.
Кому цікаво ширше висвітлення питання вибору запобіжників - можете почитати мій допис / @tangerine-pank
Всі ці пошуки привели мене до ще одного типу запобіжників - плавкі вставки ножовго (сабельного) типу, і вже серед них я знайшов собі Siemens 3NA3 832 на 125А, про що і розповідаю у відео.
НЕ рекомендую, але якщо, все таки, вам кортить замовити запобіжники на аліку, то ось лінки на будь-який смак:
1. ANL s.click.aliexpress.com/e/_oBX...
2. ANL, miniANL, sets s.click.aliexpress.com/e/_Det...
3. Тримач запобіжників MEGA (треба уточнювати опис чи йде запобіжник в комплекті) s.click.aliexpress.com/e/_DC8...
4. ANL/AML s.click.aliexpress.com/e/_Dmc...
5. 5Pcs/Set ANL s.click.aliexpress.com/e/_De4...
6. ANL Fuse Holder s.click.aliexpress.com/e/_DdT...
7. 5/10 PCS ANS/ANL s.click.aliexpress.com/e/_DDc...
8. холдер 2PCS ANL-H ANL-B - s.click.aliexpress.com/e/_DFR...
9. 5PCS MEGA Fuse s.click.aliexpress.com/e/_DmC...
10. холдер 60-300A ANL s.click.aliexpress.com/e/_DB7...
11. ANL Fuse Holder 30A - 300A 600A s.click.aliexpress.com/e/_Ddo...
12. 5шт ANL s.click.aliexpress.com/e/_DdI...
13. MEGA - s.click.aliexpress.com/e/_DCh...
14. MRBF холдер і запобіжник s.click.aliexpress.com/e/_DB8...
15. CBBF/MRBF запобіжники s.click.aliexpress.com/e/_DFm...
16. BS88 s.click.aliexpress.com/e/_DEK...
17. 3NA3 s.click.aliexpress.com/e/_DDf...
18. NH00 холдер s.click.aliexpress.com/e/_DCa...
19. NH00 запобіжники s.click.aliexpress.com/e/_Ddf...

Пікірлер: 111
@vmakohonchuk
@vmakohonchuk 7 ай бұрын
взагалі логіка в виборі запобіжника правильна, але запбіжник обирається в першу чергу для захисту або споживача, або джерела (що важливіше), а проводи обираються як правило виходячи з наступних обмежень: 1. Забезпечити прийнятне падіння напруги і втрати - це нижнє обмеження (прийнятне нагрівання при цьому буде забезпечено) 2. Забезпечити прийнятне укладання і монтаж - це верхнє обмеження 3. Ціна - це загальне обмеження, якщо п.1 і 2 виконуються. Запобіжник обирається просто 1,15-1,45 від розрахункового * 0,8*0,9 коефіцієнт запасу, виходить що буде дорівнювати +/- номіналу. Запобіжник ніколи не розплавиться при його номінальному струмі. При вищому, наприклад 1,5-2 номіналу він може плавитися від декількох хилин до декількох годин. gL/gG миттєво (
@tangerine-pank
@tangerine-pank 7 ай бұрын
Дякую, є ще 2га частина відео по запам, і врешті-решт я також дійшов до подібного висновку. Тут можна замінити ці 125А на 100, але вже не буду зараз це робити, я його взагалі заміню на mrbf чи anl, замовлю на ebay, чисто для акума, а далі треба робити дистриб'ютор живлення якщо все з'єднувати разом в одну систему - зарядку і інвертор, і там також ставити власні запобіжники, і якийсь шукати рішення байпасу і АВР, ну десь туди думати. А поки, після збірки акума я став на паузу)
@vmakohonchuk
@vmakohonchuk 7 ай бұрын
@@tangerine-pank далі можна автоматами - вартість співставна, втрати менші, зручніша комутація, довший термін експлуатації...
@vmakohonchuk
@vmakohonchuk 7 ай бұрын
щоб не правити оригінальний текст, додаю уточнення: писав пізно і помилився в 10 разів. Струм КЗ LiFePo4 не 600-кратний, а 60-кратний від номінального струму (або ємності, якщо хочете, але я наполягаю на номінальному струмі, бо з електричної точки зору це є більш коректним)
@Lubart101
@Lubart101 6 ай бұрын
Вподобайка автору!
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
ооо, дуже вдячний всім за коментарі, трохи насипалось) класно, що багато хто в цій темі розбирається! від себе зроблю поправку, бо як оказалось в процесі бесіди - трохи вдарив в штангу з приводу АІС в 25кА для такої дрібної збірки. виявляється, але це знову таки не дуже точно, що в середньому КЗ на ліфері складає 10-12С , хоча якщо рахувати по формулі напруга/опір збірки то в мене виходить десь 4-6кА на збірку 4s 105Ah. В такому випадку можна й шукати собі ANL, але де їх взяти хороші і працюючі, я не в курсі, і крім дого на них навіть на відомі марки багато підробок. кину сюди фрагмент комента, щоб не дублювати потім, з приводу АІС по ліферу, хоча можливо, все не так просто як здається з першого погляду) "ось є море інфи з цього приводу, лише толку не дуже багато: 1. diysolarforum.com/threads/lifepo4-prismatic-cell-short-circuit-current-and-main-circuit-protection.14343/ 2. pe.org.pl/articles/2017/5/13.pdf в другому дослідженні вказано, що струм КЗ для ліфера приблизно становить 10-12С. Тобто, якщо орієнтуватись на це джерело, то банка має приблизно 1050А, але при цьому не відомо більше ніяких умов того тесту - ні як падала напруга, ні як все це було підключено під час тесту, і про внутрішній опір комірки також нічого не сказано. проте, це не точно, але окрім оцих дослідів, якихось даних більше немає. Якщо це дійсно так, то може вистачити і ANL, лише де його взяти нормальної якості, якщо навіть на нормальні бренди є купа підробок, тимпаче питання актуальне для нашотого ринку- де взяти номальні не пальонні ANL. американська ABYC рекомендує застосовувати лише запобіжники класу Т з AIC 20кА - можливо, там в них на лодках великі збірки стоять і набирають такий струм КЗ, тут не можу нічого сказати) якщо чисто розрахунково - то при номінальній напрузі на комірках 3.2В х4шт = 12.8В і опорі 0,5мОм, отримаємо струм КЗ 12.8/0,002Ом = 6,4кА. Але швидше за все, такий струм буде декілька мікро чи мілісекунд, і буде спадати по мірі падіння напруги на комірках... але в збірці ще є 3 перемички з опором мінімум як опір комірки і дві клеми з дротами - нехай таким же опором і БМС - в моєму випадку 0,3мОм. , тоді загальний опір збірки буде білизько 0,0043Ом, і струм КЗ 12,8/0,0043Ом = 2976А І ще одне, на вказаному форумі є посилання де просто припускають -який був би струм при КЗ екстраполюючи наявні дані по графіках розряду в даташитах і також схиляються, що для ліфера це десь в межах 10С . виходячи з усього, для 4s 12В збірки дійсно може вистачити ANL, лише де його взяти хорошої якості та як перевірити? Надіюсь, що мої запобіжники також справляться із роллю запобіжників, вони розраховані на 250В постійного струму, при цьому їх роз'єднувальна здатність складає 25кА, а от яка вона буде при 12 чи 14В - таких даних немає."
@alexcat72
@alexcat72 7 ай бұрын
Подозреваю автор одевает один презерватив, сверху второй, ну и третий "на всяк выпадок")))) все что делает монументально и с тройным запасом. Подписался на всяк випадок))) лайк))
@tangerine-pank
@tangerine-pank 7 ай бұрын
не все так однозначно 😂😂😂
@andriisenchenko52
@andriisenchenko52 9 ай бұрын
Ютуб після вашого відео підсунув у рекомендації ще одне на ту ж тему: "Lithium Batteries - HRC Fuses, Short-Circuit Current, and Interrupt Ratings". Можливо й вам буде цікаво глянути його.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
дякую, то я його в кінці відео додав, думаю, що можливо глядачам буде корисно його глянути ) там якраз згадуються Сіменси, лиш на 63А здається
@uzverUA
@uzverUA 9 ай бұрын
Декілька запобіжників неможна ставити параллельно, бо у них по опору різниця може бути 10%. Сюди ще добавимо опір тримача. Якість клем та накінечників. З'єднань від батареї до запобіжників. Короче досить вірогідно, що через один запобіжник буде йти значно вищий струм ніж через другий. І це добавить багато головняка) Потрібно буде збільшувати номінал запобіжників, а з цим збільшиться час їх спрацювання, і короче ну такоє)
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
Дякую, також схиляюсь до того, що краще ставити один на необхідний номінал!
@D9ID9I
@D9ID9I 9 ай бұрын
ETI NH-00 160A 80V DC ETI NH-1 200A 80V DC 50kA розрив. вартість 500грн. Розраховані на постійний струм. На 500V ставити не рекомендовано розробниками, воно по іншому себе веде.
@user-qo1rg4wd8r
@user-qo1rg4wd8r 9 ай бұрын
У мене на моїй збірці на EVE 100 ah поставив автоматичний вимикач 63Аh ETI на мої токи газового котла.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
взагалі, концепція така - має бути запобіжник останнього рубежа - який стоїть відразу після плюсової клеми, безпосередньо на клемі, або на відстані не дальше 7" від клеми - для захисту від можливого КЗ на клемах акума від якого ніякий автоматичний вимикач не спасе. А далі, після цього запобіжника, йде кабель до коробки з блоком запобіжників - де на кожен окремий споживач встановлюється свій запобіжник, який захищає підключений пристрій. Це так в теорії має бути. Автоматичні вимикачі мають бути розраховані на роботу в колі постійного струму із вказаною на них роз'єднуавльною здатністю, яка для lifepo4 акумуляторів складаэ близько 10-12С на комірку. Крім того, перед тим як зупинити свій вибір на конкретному запобіжнику та вимикачу, необхідно ознайомитись з його часово-струмовою кривою, та іншими характеристиками та наявністю сертифікатів відповідності.
@YahontAction
@YahontAction 6 ай бұрын
Не рекомендую использовать предохранители для защиты АКБ. Во-первых обще промышленный предохранитель на 100А и выше не так просто и спалить. Если его коротнуть жестко по металлу, АКБ прямо а клеммах, то конечно сгорит быстро, но не быстрее чем сработает BMS. А вот последняя как показывает практика может полететь аж влет (ибо Китайская). Если же возникает КЗ - дуговое, с током в несколько крат номинала, то пройдут секунды (а то и десятки) до перегорания предохранителя. Во-вторых чтобы решить проблеммы вышеприведенного пункта, надо использовать специальные предохранители с серебренной вставкой... но они: 1. Очень дорогие. 2. Трудно доступные. В третьих, когда ток нагрузки будет приближаться к номиналу предохрантиля, то его плавкая вставка будет хорошенько греться, сообщая тепло на корпус предохранителя а от него на держатель и контакты провода подключения. К слову мощность тепловых потерь для таких предохранителей может варьироваться от 7 до десятков ватт (смотри документацию на конкретный тип). Короче предохранитель = дополнительный источник тепла в сборке АКБ! Потому самый лучший способ дополнительной защиты, использовать обычные автоматические выключатели (АВ). При токах до 125А, предпочитаю использовать однополюсный АВ типа ВА47-100 или его аналог. Он не имеет вышеперечисленных недостатков.
@andriymr.x8175
@andriymr.x8175 9 ай бұрын
Рекомендую вибирати запобіжник так: Номінальний струм 100А то і запобіжник на 100А. Так само і для 50А - 50А
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
Чому саме так і яких це запобіжників стосується?
@andriygaletski638
@andriygaletski638 9 ай бұрын
При напрузі 12в і перегаранні запобіжника anl дуги не буде. Для дуги треба більше вольт та індуктивне коло. Надто сильно ти заморочив сибі голову запобіжниками як для такої простої системи. Будь-який запобіжник там буде добрий. Однозначно краще ніж взагалі без запобіжника.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
порекомендуйте мені якісь нормальні запобіжники, де їх можна взяти на 125А в нас? дякую.
@alexandr_84
@alexandr_84 5 күн бұрын
Можна запобіжник поставить між комірками, замість перемички? Струм же скрізь однаковий в колі?
@oleboz95
@oleboz95 9 ай бұрын
Можна іконку наклеїти замість запобіжнику, як в авто на панель приборів клеять
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
Це ще треба знати яку
@volodymyrzakolodyazhny7740
@volodymyrzakolodyazhny7740 9 ай бұрын
Не буде струму 20 кА. Реальний стпум к.з. цих батарей (для зразку -100Ah) буде ближче до 2-4 кА, тому тип ANL має підходити, навіть мабуть, mini-ANL.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
ось є море інфи з цього приводу, лише толку не дуже багато: 1. diysolarforum.com/threads/lifepo4-prismatic-cell-short-circuit-current-and-main-circuit-protection.14343/ 2. pe.org.pl/articles/2017/5/13.pdf в другому дослідженні вказано, що струм КЗ для ліфера приблизно становить 10-12С. Тобто, якщо орієнтуватись на це джерело, то одна банка має приблизно 1050А, а відповідно, акум з 4х банок буде в межах 4-5кА. проте, це не точно, але окрім оцих дослідів, якихось даних більше немає. Якщо це дійсно так, то може вистачити і ANL, лише де його взяти нормальної якості, якщо навіть на нормальні бренди є купа підробок, тимпаче питання актуальне для нашотого ринку- де взяти номальні не пальонні ANL. Це одне, а інше - ці дані по КЗ ліфера не точні, так як той чувак, що проводив тест - там ніде не вказує параметри стенду на якому він ті тести проводив, і не зрозуміло як саме він робив те КЗ - може в нього там трьохметрові дроти були які обмежували струм))) американська ABYC рекомендує застосовувати лише запобіжники класу Т з AIC 20кА - можливо, там в них на лодках великі збірки стоять і набирають такий струм КЗ, тут не можу нічого сказати) якщо чисто розрахунково - то при номінальній напрузі на комірках 3.2В х4шт = 12.8В і опорі 0,5мОм, отримаємо струм КЗ 12.8/0,002Ом = 6,4кА. Але швидше за все, такий струм буде декілька мікро чи мілісекунд, і буде спадати по мірі падіння напруги на комірках... але в збірці ще є 3 перемички з опором мінімум як опір комірки і дві клеми з дротами - нехай таким же опором і БМС - в моєму випадку 0,3мОм. , тоді загальний опір збірки буде білизько 0,0043Ом, і струм КЗ 12,8/0,0043Ом = 2976А І ще одне, на вказаному форумі є посилання де просто припускають -який був би струм при КЗ екстраполюючи наявні дані по графіках розряду в даташитах і також схиляються, що для ліфера це десь в межах 10С . виходячи з усього, для 4s 12В збірки дійсно може вистачити ANL, лише де його взяти хорошої якості та як перевірити? Надіюсь, що мої запобіжники також справляться із роллю запобіжників, вони розраховані на 250В постійного струму, при цьому їх роз'єднувальна здатність складає 25кА, а от яка вона буде при 12 чи 14В - таких даних немає.
@user-wh7hs3vu7h
@user-wh7hs3vu7h 9 ай бұрын
ETI HVL EK 00 1P 160A Наприклад, ось така приблуда в поміч!
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
дякую!!! я натрапляв лише на тримачі такого типу для 3х запобіжників. а цей якраз на 1
@user-no1lp5do2b
@user-no1lp5do2b 9 ай бұрын
Пошукайте тримачі запобіжників на Дін рейку. Або автоматичні вимикачі для постійного струму їх використовують для сонячної енергетики
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
дякую, думаю на дін рейку якраз норм буде, тим паче, що й інші запобіжники там можна буде розташувати
@user-gc7if9rt7w
@user-gc7if9rt7w 3 ай бұрын
Я ставлю предохранитель от автомобиля Тесла - уверен что параметры там будут идеальные
@tangerine-pank
@tangerine-pank 3 ай бұрын
А як він називається, яке має маркування?
@volodymyrzakolodyazhny7740
@volodymyrzakolodyazhny7740 9 ай бұрын
Перевірити номінал запобіжника, крім візуального порівняння, можна ще вимірюванням його опору міліомметром. Кожен хто збирає таку систему - повинен мати YR1035+.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
в дорозі прилад їде
@user-no1lp5do2b
@user-no1lp5do2b 9 ай бұрын
Бувають такі
@itop
@itop 7 ай бұрын
Серед електронщиків широко відомий закон Мерфі: пристрій, захищений швидкодіючим плавким запобіжником, зможе захистити запобіжник, згорівши першим 😆
@tangerine-pank
@tangerine-pank 7 ай бұрын
шіт хепінс, не без того, через те і треба відповідально підходити до вибору запобіжника
@Magistr_Kaktus
@Magistr_Kaktus 9 ай бұрын
Мабуть при струмі 25000А будь-який дріт автоматично стає запобіжником. 🎉 хотілося б побачити опір запобіжників з розрахунком втрати потужності на цьому опорі при номінальних і максимальних струмах.
@volodymyrzakolodyazhny7740
@volodymyrzakolodyazhny7740 9 ай бұрын
Там не має бути 25 кА, буде в рази менше. Мабуть, десь до 5 кА. Тобто, вибір запобіжників досить широкий.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
там можна в документації покопатись і щось подібне знайти. Дають таку інформацію - на номінальному струмі втрати потужності 8.9Вт - дослівно ● for rated value of the current / at AC / in hot operating state / per pole 8.9W але вказано для змінного струму. це виходить, що запобіжник має мати опір близько 0,57 мОм,
@andriinaloiko3617
@andriinaloiko3617 8 ай бұрын
Це корисна інфа але можно скоріше вивод робити?що рекомендується? Нема часу такі довгі відіо дивитись.дякую!
@tangerine-pank
@tangerine-pank 8 ай бұрын
Можна не дивитись і шукати далі самостійно, рекомендую, розвиває кругозор
@mosiyukvasil
@mosiyukvasil 9 ай бұрын
Я собі на 48в систему взяв 1.5модульний dc автомат chint 125a. Також замітив що такі ставлять в заводські рек збірки по типу пілонтек.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
яка модель? звідки інфа, що вони працюють в збірках пілонтек? чи по типу пілонтек - в аналогічних збірках? я на форумах натрапляв на інформацію, що автомати не завжди можуть розімкнути дугу, коли вона утворюється на граничних струмах - типу воно там собі іскрить на струмі 9кА і не розмикає і пропускає струм, а розмикає типу при 10кА , ну якось так там описували, і того часу достатньо, щоб обладнання погоріло поки виб'є автомат..., я в це сильно не вникав, просто отримав інформацію і відмомвився від автоматів, хоча й писали що є якісь там круті, але вони й вартують більше за бмску. Треба щоб воно було ефективне по ціні і продуктивності.
@mosiyukvasil
@mosiyukvasil 9 ай бұрын
@@tangerine-pank гляньте відео кінця 2022-початку 23 на каналі jehugarcia. Батарея Jakiper JK48V100PRO (сорі, не пілонтек, в них інша схема захисту схоже). Автомат брав CHNT CHINT CB-125G
@mosiyukvasil
@mosiyukvasil 9 ай бұрын
@@tangerine-pank ще такі акумулятори знайшов: SOK 48V 100Ah Server Rack Battery
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
@@mosiyukvasil дякую за інфу, обов'язково гляну! Частенько дивлюсь його відоси
@romanmonogarov
@romanmonogarov 6 ай бұрын
​@@mosiyukvasil а як себе цей автомат поводить на нагрів при роботі з постійними великими струмами? В мене 4 запобіжника anl в паралель по 50ампер. При постійній роботі на струмах 100 ампер цей бутерброд розігрівається до 55 градусів.Добре що хоч шини алюмінієві довгі виконують роль охолодження)
@clawham
@clawham 9 ай бұрын
без краштеста предохранителя с осцилографом и шунтом на 2000 ампер - неочем разговор
@maximbezzubenko4150
@maximbezzubenko4150 26 күн бұрын
Цікаво, а чи є різниця, де встановлювати запобіжник? На плюсовому кабелі? На мінусовому між акумом і БМС? На мінусовому після БМС? Чи різниці абсолютно немає?
@tangerine-pank
@tangerine-pank 21 күн бұрын
Я вже не пам'ятаю, десь натрапляв на форумах обговорення такого питання. Я поставив на + клему, бо мінус розмикає BMS. Якщо ставити після BMS, то запобіжник не захистить від КЗ, яке якимсь чином може статися, якщо закоротяться крайні клеми збірки. Гадаю, що краще ставити до BMS, а на плюс чи мінус чи є різниця - треба шукати додатково інформацію
@DenBozhok
@DenBozhok 9 ай бұрын
6000 ампер вони випаруюються :) ANL перевіряв все добре, шукайте брендові. Є в автозвуці, вони відрізняються. Також є радіомагазмни онлайн
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
Які саме бренди у нас брати, які Ви перевіряли?
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
Щось, мені здається, що в нашому автозвуці і онлайн магазинах - китайський нонейм
@DenBozhok
@DenBozhok 9 ай бұрын
@@tangerine-pank ну я купував 100, 150, 200 і 250 - вони всі різні візуально, ну і кілька 100 спалив перевантаженням :) Звісно, брендові Сіменс це краще, але купити в короткий строк важко, тобто потрібно мати запас, плюс габарити самого запобіжника і тримача значно більші. Можна замовити пару по місцю і десяток з-за кордону, якщо здається що там краще ;) ну а взагалі правильно підібрані працюють роками, це мені захотілося зробити кави дружині на свіжій збірці ))))
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
можливо, й замовлю зза кордону mrbf тримач і пару запів, але воно в сумі майже до 100 баксів доходить, а всі фірмові ANL Bussmann , Littlefuse, Blue Sea Systems також там в районі 9баксів за штуку + ще тримач + доставка... Можна й далі морочитись з підбором - я думаю піти таким шляхом - взяти часово-струмові криві і в них покопатись - порівняти ANL, mrbf, MEGA, HRC і якісь автомати постійного струму і щось там уже підібрати з того))) поки цей Сіменс, але мені не подобається трохи діапазон, може, номінал не так підібраний, одним словом - треба ще помудохатись)))
@edikxp
@edikxp 9 ай бұрын
а якщо ставити автомат постіного струму?
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
цікаве запитання, чи пропозиція) я так гадаю, що в кожному конкретному випадку треба індивідуальний підхід. тут багато хто говорить про дуги, які можуть появитись при КЗ, які тяжко гасити і таке інше. Але сила тих дуг також залежить від характеристик батареї - яка це збірка, яка загальна напруга та ємкість комірок. Кажуть, що є велика різниця між збірками 12В і 48В. Також, з конфігурації випливає вимога до роз'єдувальної здатності, при якій має працювати запобіжник, а вона в середньому становить 10-12С на одну комірку збірки, тут треба рахувати, наприклад для моєї збірки 4s 10Cx4x105= 4кА , а якщо 12С - то буде 5кА - тобто мені треба шукати запобіжник, чи вимикач, який має здатність до відключення не нижче 5кА при напрузі 12В. Крім того, необхідно дивитись на часово-струмові характеристики цих вимикачів, та наявність сертифікатів відповідності. Було би не погано знайти якісь тести цих автоматів саме на низьковольтних збірках 12-48В, а не в промислових щитках. Ще шукав колись по ним інформацію - то там їх розміри набагато більші за аналогічні для змінного струму- і знову ж таки для гасіння дуги, яку набагато важче подолати при постійному струмі , а ця дуга - чи буде виникати чи не буде і при якому КЗ - таких тестів, дослідів я не бачив. В загальному, на деяких збірках і на відомих ютуб каналах, я бачив використання таких автоматів. Можливо, в купі з якимись запобіжниками, які можуть швидко розірвати (0,01сек) коло при 4-5-6---10 кА це було б доцільно. Я от час від часу думаю - якщо я поставлю Сіменс як запобіжник останнього рубежу, а після нього автомат постійного струму , то може така система і буде працювати, але треба все сто раз зважити, дослідити купу інформації, якої дуже мало саме в питаннях використання такого типу захисту акумуляторів. Що мене найбільше бентежить - чи при пограничних значеннях струму ці вимикачі не будуть грітись і не розмикати коло, а тим часом, щось десь буде плавитись - типу вимикач на 100А а струм 98А і воно гріється і не розмикає, я не можу тут нічого сказати, бо не спеціаліст в цій галузі, а лише досліджую доступну інформацію. Якби хоча б була якась така установка, де можна моделювати поведінку і запобіжників і вимикачів - тоді б можна було говорити про доцільність їх використання. А так - шукати часово-струмові характеристики і надіятись, що воно спрацюває в потрібний момент, а не сплавиться і буде далі проводити струм.
@chydig
@chydig 9 ай бұрын
Це нормально ставити ас запобіжник на дс систему? Адже дуга в ас набагато менша за дс..
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
в даташиті вказано: "Switching capacity current at DC / acc. to IEC 60947-2 / rated value 25kA" та й взагалі, з приводу дуги на 12В - пишуть на форумах, що на 12В не так страшна дуга як на, скажімо, 48В. цей запобіжник має справитись
@West_1988
@West_1988 9 ай бұрын
Дуга фикситься неодимовим магнитом. Як в автоматах для постійного струму.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
@@West_1988 саме в цих запобіжниках дуга гаситься самою структурою плавкої вставки, яка складається з дрібних участків, які при виникненні дуги перегорають, що збільшує відстань дуги, і послаблює її, і все це діло гаситься кварцевим піском. Магніти і дугогасники то в MCB
@West_1988
@West_1988 9 ай бұрын
@@tangerine-pank так я про автомати. А так скло пісок і провід з розрахунком плавки
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
@@West_1988 а коментатор мав на увазі запобіжники, типу, що це АС зап, а я ставлю його на ДС )
@volodymyrzakolodyazhny7740
@volodymyrzakolodyazhny7740 9 ай бұрын
Запобіжники на 500 вольт - це перебор, тим більше, що вони коштують суттєво, як брендові ANL. Звичайний якісний ANL - тут повністю справиться (при напругах батареї до 48 Вольт включно).
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
500В - це при змінній напрузі, при постійній - 250В
@M.Makarenko
@M.Makarenko 9 ай бұрын
Якби було 25кА струму, то запобіжник має шанс не сплавитися, а розлетітися на друзки. Звідки ви взяли 25кА, при к.з. напруга батареї впаде і струм не досягне такої величини.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
так, я знову таки, пірнув у форуми, порився, і натрапив на відмінну від 25кА інформацію. Певно, раніше , хтось це обговорював і мені запам'ятолось, але може в них там була збірка суттєво більша . попорпавшись в інформації, дійшов до слідуючого (просто продублюю, бо писав вже десь нижче) "ось є море інфи з цього приводу, лише толку не дуже багато: 1. diysolarforum.com/threads/lifepo4-prismatic-cell-short-circuit-current-and-main-circuit-protection.14343/ 2. pe.org.pl/articles/2017/5/13.pdf в другому дослідженні вказано, що струм КЗ для ліфера приблизно становить 10-12С. Тобто, якщо орієнтуватись на це джерело, то одна банка має приблизно 1050А, а відповідно, акум з 4х банок буде в межах 4-5кА. проте, це не точно, але окрім оцих дослідів, якихось даних більше немає. Якщо це дійсно так, то може вистачити і ANL, лише де його взяти нормальної якості, якщо навіть на нормальні бренди є купа підробок, тимпаче питання актуальне для нашотого ринку- де взяти номальні не пальонні ANL. Це одне, а інше - ці дані по КЗ ліфера не точні, так як той чувак, що проводив тест - там ніде не вказує параметри стенду на якому він ті тести проводив, і не зрозуміло як саме він робив те КЗ - може в нього там трьохметрові дроти були які обмежували струм))) американська ABYC рекомендує застосовувати лише запобіжники класу Т з AIC 20кА - можливо, там в них на лодках великі збірки стоять і набирають такий струм КЗ, тут не можу нічого сказати) якщо чисто розрахунково - то при номінальній напрузі на комірках 3.2В х4шт = 12.8В і опорі 0,5мОм, отримаємо струм КЗ 12.8/0,002Ом = 6,4кА. Але швидше за все, такий струм буде декілька мікро чи мілісекунд, і буде спадати по мірі падіння напруги на комірках... але в збірці ще є 3 перемички з опором мінімум як опір комірки і дві клеми з дротами - нехай таким же опором і БМС - в моєму випадку 0,3мОм. , тоді загальний опір збірки буде білизько 0,0043Ом, і струм КЗ 12,8/0,0043Ом = 2976А І ще одне, на вказаному форумі є посилання де просто припускають -який був би струм при КЗ екстраполюючи наявні дані по графіках розряду в даташитах і також схиляються, що для ліфера це десь в межах 10С . виходячи з усього, для 4s 12В збірки дійсно може вистачити ANL, лише де його взяти хорошої якості та як перевірити? Надіюсь, що мої запобіжники також справляться із роллю запобіжників, вони розраховані на 250В постійного струму, при цьому їх роз'єднувальна здатність складає 25кА, а от яка вона буде при 12 чи 14В - таких даних немає."
@kuzmnko
@kuzmnko Ай бұрын
Перші 24 хвилини про непідходящі запобіжники.
@tangerine-pank
@tangerine-pank Ай бұрын
Така інформація також важлива
@vandit2745
@vandit2745 2 күн бұрын
Якщо в тебе виникне такий струм замиканя як ти кажеш то в тебе вже немає інвертору акамулятору проводів перимичок усіх на акамуляторі і скоріше за все в тебе залишиться справний заробіжник )))) при таких токах навіть арматура десятка за 3-4 секунди згорть і відпрацює як запобіжник а про те що запобіжники сплавляться це можливо тількі при використані їх на номіналі на довгостроковій основі і то вони не сплавляютбся а копус розплавляється
@tangerine-pank
@tangerine-pank Күн бұрын
Для того і треба правильно підібрати запобіжник, щоб він не горів в останню чергу 🤣
@vandit2745
@vandit2745 Күн бұрын
​@@tangerine-pankтак ти вибрав запобіжник який згорить від того що хата горить а не від кз
@tangerine-pank
@tangerine-pank Күн бұрын
@@vandit2745 все там нормально, глянь криву час-струм
@vandit2745
@vandit2745 Күн бұрын
@@tangerine-pank навіщо мені крива в мене тесть працю в енергетиці а також веде лекції по енергетиці ну я скажу не остання людина то я консультуюся в нього я коли розказав про таку схему то його слова були що спочатку згорить хата а потім твої предохранітелі
@tangerine-pank
@tangerine-pank Күн бұрын
@@vandit2745 я за тебе дуже радий 🤣
@romankostiuk
@romankostiuk 8 күн бұрын
Автомати постійного струму не пробував?
@tangerine-pank
@tangerine-pank 7 күн бұрын
@@romankostiuk бо вони здоровецькі і дорогі, якщо це mccb. А прості маленькі автомати я не розглядав з тієї причини, що беруть сумніви до їх здатності розімкнути коли при кз в деілька тис Ампер, а також загасити дугу, якщо вона виникне. Ну і вони не дуже багаторазові, після спрацювання для надійності їх треба міняти. Може це все міфи, я не перевіряв. На майбтнє буду використовуввти ANL або MRBF
@boorkonick
@boorkonick 9 ай бұрын
Візьміть MEGA FUSE автомобільні - є вибір якісних. Плавкі запобіжники це не автоматичні вимикачі - розірве коло в любому випадку, і не потрібно в них шукати ті характеристики, які їм не властиві.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
порадьте, будь ласка, виробника і магазин, щоб можна було замовити нормальної якості
@boorkonick
@boorkonick 9 ай бұрын
@@tangerine-pank Є словацька фірма "Tesla" - використовую їх, тому що по якості кращі за ті що з конвеєра "Mercedes-benz"...
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
@@boorkonick дякую!
@boorkonick
@boorkonick 9 ай бұрын
Який би не був струм - 12В замало для утворення дуги, а от якщо використовувати автоматичний вимикач, то контакти можуть зплавитись при кілоамперних струмах. Тому ставте плавкий, і не морочіть собі голову.
@boorkonick
@boorkonick 9 ай бұрын
@@tangerine-pank eshop elit ua TESLA TES FG 150A.10
@tme_22
@tme_22 9 ай бұрын
а если через реле?
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
типу як jehugarcia в декількох збірках робив? я думав про це, але як на мене - використовувати. запобіжник простіше, і надійніше.
@tme_22
@tme_22 9 ай бұрын
булоб цікаво такий же грунтовний огляд від вас по бачити з приводу використаня реле, як багаторазового запобіжника @@tangerine-pank
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
@@tme_22 дякую, треба дослідити це питання
@dmitrystelefona8453
@dmitrystelefona8453 9 ай бұрын
Канал solarengineering имеет полик где автор жжет предохранители, толковый канал и видео.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
дякую, обов'язково загляну, дуже цікаво!
@dmitrystelefona8453
@dmitrystelefona8453 9 ай бұрын
@@tangerine-pank нашёл ещё видос, там вообще вакханалия происходит можешь глянуть весь, но момент по предохранителю на 26 минуте. Канал styropyro видео про 100 аккумуляторов. Глядя на все что происходит в видео, кажется мне что в этом ролике ты реально перебдел и электрики любители в англоязычных пространствах с их обзорами и рекомендациями тоже.
@SergocossF
@SergocossF 8 ай бұрын
Чому ви сумуєте струм при послідовному зʼєднанні ? Це не вірно.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 8 ай бұрын
На якій хвилині відео?
@yuril-xj4qe
@yuril-xj4qe Ай бұрын
@@tangerine-pank в комментариях точно суммируете ток от 4 аккумуляторов. Но так нужно считать только если вы их соединяете параллельно, а у вас 4 соединены последовательно и поэтому суммируется как их напряжение так и их внутреннее сопротивление, а поэтому ток не поменяется.
@tangerine-pank
@tangerine-pank Ай бұрын
@@yuril-xj4qe а чому ви не під тим коментом, де я сумую, пишете? ) мені лінь шукати) може й помилився, а так то я в курсі, що при паралельному струм додається, а при послідовному однаковий. Десь уже обговорювали цей момент із величиною струму кз, здається, можливо в 2й частині по цій темі
@tangerine-pank
@tangerine-pank Ай бұрын
@@yuril-xj4qe а, уже знайшов, певно, в закріпленому, треба ще разок глянути, що там написано))) дякую
@a1h1n2
@a1h1n2 9 ай бұрын
300 грн за 3шт? Та ще й з доставкою? Щось дуууже дешево.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
так, я на олх брав, знайшов оголошення, то виторгував за 200грн 3шт, але доставка на НП, то там ще 100 чи 130 грн за доставку
@andriisenchenko52
@andriisenchenko52 9 ай бұрын
@@tangerine-pank Чи можете додати посилання на те оголошення в описі до відео чи в коментарі? Або хоча б назву оголошення.
@OhmJunkie
@OhmJunkie 9 ай бұрын
​@@andriisenchenko52Предохранитель siemens 😀
@a1h1n2
@a1h1n2 9 ай бұрын
@@tangerine-pank Комплект з 3х коштує 70 євро. 200 грн то смішна ціна, хіба що людина десь їх стирила та не знає що продає, ну або підробка.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
​@@andriisenchenko52воно вже не активне, нажаль. Називалось "Предохранитель ножевой"
Testing 100A Fuses with 100A of current.
9:23
SolarEngineering
Рет қаралды 93 М.
Smart Sigma Kid #funny #sigma #comedy
00:25
CRAZY GREAPA
Рет қаралды 15 МЛН
I Can't Believe We Did This...
00:38
Stokes Twins
Рет қаралды 81 МЛН
THE POLICE TAKES ME! feat @PANDAGIRLOFFICIAL #shorts
00:31
PANDA BOI
Рет қаралды 24 МЛН
Lifepo4 EVE 12V 105Ah. Як не викинути гроші на вітер!
28:32
Запобіжники для СЕС тест часина1
28:16
Цікаві досліди
Рет қаралды 2,9 М.
Busting the 20%-80% SOC myth for LiFePO4 batteries.
17:24
Off-Grid Garage
Рет қаралды 83 М.
Floating at 70%. Why charging LiFePO4 to 3.4V is not enough!
11:41
Off-Grid Garage
Рет қаралды 46 М.
Все про LiFePO4. Напруга, струм, ємність, зарядка, налаштування напруги. #акб  #lifepo4battery #lfp
12:09
ВольтМаркет. Магазин стабільного електроживлення
Рет қаралды 23 М.
Smart Sigma Kid #funny #sigma #comedy
00:25
CRAZY GREAPA
Рет қаралды 15 МЛН