Запобіжник для акумулятора lifepo4 з чого обирати ?

  Рет қаралды 3,792

tangerine-pank

tangerine-pank

Күн бұрын

Продовження теми вибору запобіжника для акумулятора, інвертора, зарядного пристрою і інших споживачів в саморобній зарядній станції.
Відео занадто довге, тому рекомендую користуватись таймкодами:
00:00 Вступ
01:01 Про мій запобіжник Siemens NH00 3NA3 832 125A і тримач до нього SiSt 101
05:08 Вибір запобіжника
08:56 Де ставити запобіжник в збірці для захисту акумулятора
12:38 Основні типи запобіжників для захисту акумулятора
16:18 Розташування запобіжників в саморобній зарядній станції
17:36 Вибір номіналу запобіжника
22:19 Номінал вибрали, що далі?
22:31 Крива час/струм (часово-струмова характеристика)
33:32 Як розрахувати запобіжник для захисту акумуляторної збірки?
39:47 Захист БМС від надструму
41:44 Про що йтиме мова в скрінкасті
42:00 Розрахунок струму короткого замикання по внутрішньому опору акумулятора
43:06 Графік короткого замикання lifepo4 160Ah від Andrzej ŁEBKOWSKI
45:04 Розрахунок граничної температури кабелю при відомому струмі та часі його протікання
49:32 Софт ETIsON Curves для дослідження кривих час-струм
53:02 Які є запобіжники на ринку, асортимент, виробники, марки
54:25 Запобіжники Blue Sea Systems
56:07 Запобіжники MRBF
59:38 Запобіжники ANL
01:00:00 Запобіжники MEGA
01:01:01 Запобіжники AMI/MIDI
01:01:22 Mini-Anl ОЛХ
01:01:34 Запобіжник MIDA Optifuse
01:02:02 Пропозиції нашого ринку по ANL запобіжникам
01:03:03 Інші запобіжники швидкого типу, в т.ч. class T
01:05:16 MCCB DC вимикачі та MCB
посилання на ресурси, що згадуються у відео, окрім ОЛХ будуть тут, а також продубльовані у дописі в спільноті каналу, так як всі в опис відео просто фізично не влазять.

Пікірлер: 72
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
Всім привіт, дякую за те, що дивитесь і за коменти по суті!!! @VaKula-ShmyrdjakNePrinjal та @volodymyrzakolodyazhny7740 правильно вказали на мою помилку - про додавання струмів КЗ комірок. Струм КЗ буде одинаковий для всієї збірки і відповідно рівний струму КЗ комірки. При паралельному з'єднанні I=I1=I2=I3=I4 На 42:00 я показую методику, як я рахував КЗ , опираючись на внутрішній опір збірки. Запрошую вас до дискусії - можливо, хтось десь натрапляв на реальні тести струму КЗ на lifepo4, поділіться знаннями. Мене бентежить те, що в поляка в такому разі струм КЗ в 5 раз менший - чому так? чи то така стара тоді була технологія, що був завеликий внутрішній опір тієї комірки, чи то так просідає крепко напруга при КЗ , але ж триває воно 700 секунд і потім струм КЗ спадає (це вже пишу по пам'яті) Якщо ж таки струм КЗ складає 10С комірки, то тоді в 105Аг він в межах 1кА, і виходить, що можна сильно не запарюватись з цією вимикаючою здатністю - тобто не гнатись за 4-6кА. Хіба, що звертати увагу тим хто збирає систему на 200-300Аг комірках, бо там деякі запобіжники мають 2кА роз'єднувальну здатність на 32В , а 10С для таких комірок буде 2-3кА (може чуть більше якщо брати діапазон 10-12С) ну і тим хто збирає комірки паралельно в групи, а потім їх послідовно між собою. Ще десь в коментах натрапляв про тест залізофосфатного акума на КЗ на комірках чи 200 чи 300Аг то там писали, здається, про 3.5кА - якщо ти читаєш цей комент - кинь, будь ласка, у відповідь відос чи посилання. ось є ціла тема на форумі з 13 сторінок, і так ніякого висновку з цього всього зробити не можна))) diysolarforum.com/threads/lifepo4-prismatic-cell-short-circuit-current-and-main-circuit-protection.14343/
@user-nt3yn7oc1r
@user-nt3yn7oc1r 9 ай бұрын
Привіт. Дякую за підняття цікавої теми і корисні посилання. По струму КЗ. Справа в тому, що поляк виклав результати реального тестування, а у Вас - теоретичний розрахунок. Основна помилка у ньому - використання значення імпедансу АС на 1кГц. Це зручний покзник для експрес-перевірки загального стану акумулятора. Він не годиться для повноцінної оцінки комплексного внутрішного опору, особливо комірок з великими ємностями в десятки і сотні А*год. Максимально наближені показники для застосунків DC можна отримати за допомогою професійних лабораторних приладів з мінімальними частотами виміру, порядка 1 міліГерц.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
певно, так і є, але дуже тяжко знайти щось альтернативне тому польському дослідженню, і аж дивно чому так) @@user-nt3yn7oc1r
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
ще один цікавий відос kzbin.info/www/bejne/jn-pXoSBhquhqpYsi=zJHdyg0G5xDUWK8I
@user-nt3yn7oc1r
@user-nt3yn7oc1r 9 ай бұрын
@@tangerine-pank ну такий собі відос, більше для демонстрації наслідків випадкового закорочування різними дротами. То зовсім не по темі дослідження максимальної величини струму КЗ. То потрібно б було короткими мідними шинами прикрутити, наприклад втягуюче реле від автомобільного стартера. А в якості шунта використати одну з тих шин, і під'єднати паралельно осцилограф до її кінців.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
@@user-nt3yn7oc1r ну або хоча би показав який струм хоч при такому кз там протікає
@VitaliyHTC
@VitaliyHTC 9 ай бұрын
Хочу потиснути автору руку за настільке глибоке пропрацювання теми. Я фактично роки потратив щоб розібратись в цьому, а тут автор дає такі грунтовні знання на загал. Заслуговує поваги. Якість матеріалу вища ніж в англомовних відео, де дуже багато буває води, а тут все просто топ. Як від інженера якоїсь крутої компанії. Щиро вдячний, і успіху у всьому!
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
Дуже дякую! Радий, що комусь це може стати в нагоді)
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
Просто диву даюся, такі розповсюджені залізофосфатні комірки, а струм КЗ комірки - тайна покрита мраком) Ніде не можна знайти конкретно інформацію по струму КЗ комірки, ну хіба крім того польського дослідника, що задокументував свій досвід , і там, грубо кажучи, в нього виходить струм КЗ 6С на комірку. Я собі наївно надіявся, що поділю напругу на опір і все на цьому, поки не почав шукати методику розрахунку КЗ , і просто тепер розумію, що вихід один - шукати експерименти і дивитись які там результати - може хтось десь уже коротив ліфер і заміряв той струм КЗ. Кому цікаво математичні моделі і методи розрахунків КЗ - можна крайом ока пройтись по роботі Жуков В.В "КЗ в електроустановках постійного струму" - або аналогічних. Після цього, в мене лише надія, що десь хтось уже таке щось міряв, ну ще почекаю що відпише поляк, якщо, звісно відпише колись )
@sergeyyakovlev2524
@sergeyyakovlev2524 9 ай бұрын
Капець скіко роботи, дякую, дуже круто🔥. Вже можете не казати що ви не спеціаліст в цьому😁, бо розібрались більше за інших спеціалістів, що про то говорять.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
Дякую!!!
@cardriverfreerider9783
@cardriverfreerider9783 9 ай бұрын
Дякую за цікаве відео. Окремо, дуже дякую за таймкоди!
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
Дякую, що дивитесь!
@user-kd7uq5fg3p
@user-kd7uq5fg3p 3 ай бұрын
передивився два рази, всі ролики, подивився вартість - присів. жалко буде, якщо ка п и вкрадуть.
@Artem.Grigoriev.
@Artem.Grigoriev. 9 ай бұрын
Дякую за змістовне відео)
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
будь ласка) потім коротко перескажеш )))
@rodaivance1971
@rodaivance1971 9 ай бұрын
Дякую за ваш досвід. 😀
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
Будь ласка 🙂
@user-jd1kr2hd8r
@user-jd1kr2hd8r 9 ай бұрын
Thank you! It is so big investigation!
@volodymyrzakolodyazhny7740
@volodymyrzakolodyazhny7740 9 ай бұрын
Все - так (лише струми к.з. послідовних елементів - не треба складати).
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
Дякую!!! добре, що хоч хтось уважно дивиться)
@alexpil4386
@alexpil4386 9 ай бұрын
Фундаментальне дослідження.
@DenBozhok
@DenBozhok 9 ай бұрын
Дуже дякую. Дійсно фундаментальна праця :) розібрався в темі сам і публіку занурив у тему. Як я писав у попередньому відосі - я схиляюся до ANL на літієвих збірках. Береш їх жменю різних номіналів, береш свій інвертор, збірку, прогружаєш, дивишся тепловізором. Робиш перегруз і чекаєш спрацювання. В ідеалі на номінальних навантаженнях не має грітися вище 60-70*С, і при перевантаженні розмикатись за секунд 10. Але це емпіричні дослідження - потребує часу і грання. Автор пішов шляхом теоретичним - він правильніший, але зациклюватись на одному виробникові - проблемка потім знайти в кількості потрібні. Хоча якщо займатися збіркою на замовлення - однозначно потрібно мати свій "склад" перевірених запобіжників - теорією і практикою. Ще раз дякую!
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
дякую за комент і за те що дивитесь мої відео!!!!
@user-qu5hd6fg8y
@user-qu5hd6fg8y 9 ай бұрын
Я нещодавно "для експерименту" брав звичайні автомат-вимикачі для змінного струму 220 В, крива "С" на 6А та на 16А і пробував їх підключати до свинцевого АКБ 12В 60 Аг. При короткому замиканні спрацьовували доволі швидко, майже миттєво. Цікаво біло б перевірити на LiFePO4.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
Цікаво, який струм КЗ на звичайному АКБ ? Будо б цікаво мати якийсь стенд з великим струм з постіною напругою, і там собі перевіряти такі вимикачі) А ти глянь в кінці відео - на кінцевій заставці є посилання на відео - там на звичайний вимикач подають постійний струм, і він займається
@user-qu5hd6fg8y
@user-qu5hd6fg8y 9 ай бұрын
У відео, де на автомат-вимикач подають постійний струм, автор по-перше, замучив автомат, розібравши його, по-друге, автор декілька разів намагався увімкнути автомат, який спрацював при КЗ, не усунувши причину КЗ. При цьому виникла дуга, яка підсмажила контакти та вивела з ладу механіку вимикача. @@tangerine-pank
@VaKula-ShmyrdjakNePrinjal
@VaKula-ShmyrdjakNePrinjal 9 ай бұрын
*Красиво Вы ток КЗ последовательного соединения умножили на 4!!!! :)*
@volodymyrzakolodyazhny7740
@volodymyrzakolodyazhny7740 9 ай бұрын
Так, тут автор трохи перехитрив сам себе (помилився). Зате в іншому (на початку відео, до цього моменту із струмами) - все досить ок (враховуючи відсутність популярних укр.каналів на цю тему).
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
Дуже тобі дякую!!! 🙇 це що виходить - вдарив в штангу? ))) тоді дійсно, все ще більше викликає роздратування цей струм КЗ на залізофосфатних акумах))) Я його рахував на 42:00 і в мене вийшло чисто теоретично - напруга акума/внутрішній опір збірки = 14,6В/0,002805Ом = 5205А . Якби рахувати на одну комірку, то б аналогічно все було 3.65/0,00070125Ом = 5205А. і то це враховуючи опір перемичок і інших елементів збірки, а якщо чисто опір банки - то там опі 0,35мОм , тоді струм КЗ буде майже 10кА. Я тепер знову думаю - як тоді в того поляка виходить, що комірка 160А має струм КЗ 1100А - може в неї великий внутрішній опір, може те дослідження було давно зроблене, коли ще залізофосфат тільки розвивався ) і в нього виходить отак. А може при КЗ сильно просідає напруга... Якщо КЗ на цих елементах не більше 1кА, тоді взагалі нема чого паритись з цим всім))) Можливо десь є ще якась інфа по КЗ цих акумів, бо можна здуріти)
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
перемотуйте цей момент - на 42:00 наче все так уже)))@@volodymyrzakolodyazhny7740
@volodymyrzakolodyazhny7740
@volodymyrzakolodyazhny7740 9 ай бұрын
@@tangerine-pank що нарахував поляк - треби дивитися чи питати в нього. А от ваш оцей свіжий розрахунок вище, 5 кА - повністю схоже на правду.
@user-nt3yn7oc1r
@user-nt3yn7oc1r 9 ай бұрын
​@@volodymyrzakolodyazhny7740Основний нюанс - поляк не рахував а вимірював реальний постійни струм КЗ . А тут розрахунок, заснований на показниках внутрішнього опору АС 1кГц. Тут і криється основна похибка.
@entony_ua
@entony_ua 9 ай бұрын
При послідовном з'єднанні комірок струм КЗ не має збільшуватися, лише при паралельному.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
Саме так, я в закрепі також вказав на цю помилку
@uzverUA
@uzverUA 9 ай бұрын
Щодо 15:15 "Не оправдана трата грошей"... "правильніше ANL". Випадково сталося кз на інверторі. Все живе. gR запобіжник спрацював. От і невиправдана трата)) Купив ще пару ща 600грн кожний)
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
я не про плавкі вставки aR чи gR , чи колись були у ETI gF - вони не коштують 130 дол, а по ціні такі як ті самі ANL приблизно, ну ще ЕТІ роблять свій тип gBAT також більш-менш шустрі, і воно все там щось біля 600грн... я про отакого плану говорив - щоб, не вишукувати їх спецом - nl.farnell.com/eaton-bussmann/fwh-100a/fuse-100a-500v-blade-fast-acting/dp/1994803 primelec.com/products/littlefuse-powr-speed-l70qs-series-100a-specialty-fuse-l70qs100 nationalfuse.com/shop/100a-150v-semi-fuse/ і про клас Т - типу JJLN, JJLS вони десь в межах 50 баксів, але не завжди є в доступі, щоб купити. Мав на увазі, що краще за 50 баксів взяти ANL, чи щось подібне, яке можна в разі чого без проблем замінити. Якщо їх довго шукати і нема де купити то толк з них 0 А плавкі вставки aR, gR для захисту напівпровідників - я проти них нічого не маю проти) головне все правильно підбирати і воно буде працювати
@dmytroradchuk4395
@dmytroradchuk4395 9 ай бұрын
Скажіть, чи знаходили ви закриті тримачі для ножового запобіжника NH00? Або може якісь корпуси, куди можна помістити тримач разом із запобіжником, щоб клеми не стирчали отак відкрито?
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
Знаходив, у ETI здається, і десь тут в коментарях мені писали за них, назву давали, якщо найду то напишу
@dmytroradchuk4395
@dmytroradchuk4395 9 ай бұрын
Вже замовив ETI KVL-00-1p@@tangerine-pank
@Bohdan_vasylenko
@Bohdan_vasylenko 6 ай бұрын
Доброго здоров’я! Де саме купували ці запабіжники з холдером?
@tangerine-pank
@tangerine-pank 6 ай бұрын
Доброго! Брав на олх, запобіжники і тримач окремо.
@andreyl2705
@andreyl2705 9 ай бұрын
Дуже цікаво. Скажіть,будь ласка, Ви запобіжник ставите на плюс. Але дуже часто бачив інші відео, там ставлять на мінус. Чому Ви поставили саме на плюс?
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
я у всіх брошурках які читав по запобіжниках і форумах бачив, що запобіжник ставлять на плюсову клему - на мінусовій там бмс в розрив мінусового контакту стоїть, а на плюсовий - можна хоч на шпильку монтувати. В автомобілях, здається, також на плюсовій клемі. Колись зустрічав дискусію десь в коментах з цього приводу, але не вникав. Для себе прийняв так, що буду ставити на плюс. Ось є брошурка Victron Wiring Unlimited - www.victronenergy.com/upload/documents/The_Wiring_Unlimited_book/43562-Wiring_Unlimited-pdf-en.pdf - там в главі 4.6. Fuses and circuit breakers також можна побачити ілюстрацію де зап ставлять в розрив плюса.
@andreyl2705
@andreyl2705 9 ай бұрын
@@tangerine-pank дуже дякую)
@YaroslavPastushenko
@YaroslavPastushenko 8 ай бұрын
Запобіжник ставлять на плюс тому що в низковольтних мережах авто вся проводка виконана однопроводною - в якості другого провода просто металевий корпус авто. Тому і плюс захищають.
@SanekProger
@SanekProger 9 ай бұрын
17:00 схоже на lynx distributor
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
ну воно по суті є типу як дистриб'ютор живлення, чи щось схоже на блок запобіжників)
@YaroslavPastushenko
@YaroslavPastushenko 8 ай бұрын
Хтось користується EDI EFD 22 для циліндричних запобіжників розміру 22x58 ? До 100А є змінні запобіжники ~3 баксів, нормальне промислове обладнання з певними гарантованими характеристиками. І функція ручного вимикача для аккумулятора теж не буде зайвою.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 8 ай бұрын
особисто я їх проходив мимо, через те, що до 100А, і трохи звертав на них увагу, навіть думав узяти 3Р, щоб в паралель набрати нербхідних 125А, але потім передумав. Якщо в них невеликі втрати потужності і крива час-струм задовольняє, то чому б і не користуватись
@YaroslavPastushenko
@YaroslavPastushenko 8 ай бұрын
@@tangerine-pank Щось я пропустив чому ви вирішили ставити запобіжник на 125А? У вас же бмс 100А і номінал 100А запобіжник витримує безкінечно довго.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 8 ай бұрын
цю тему я висвітлюю в першій частині відео, здається))) Коротко - керувався різними методичками від виробників запобіжників, і курив тематичні ресурси, і тоді дійшов до того, що зап має бути на 25% більше номінального струму. Потім придбав уже запобіжники, а ще далі зацікавився кривими час-струм і заглибився у вивчення характеристик детальніше, але так на 125А і залишились, мені підходять) Але якщо й буду їх замінювати, то певно на ANL чи MRBF ну це не прямо така вже необхідність на даний момент, але в умі тримаю) @@YaroslavPastushenko
@vmakohonchuk
@vmakohonchuk 7 ай бұрын
був особисто на одному з заводів система захисту якого буквально побудована на таких пристроях, правда виробництва ABB. Хочу тільки попередити, що робочі струми комутувати такими пристроями заборонено! Допускається тільки комутація без навантаження. Для комуації робочих струмів шукайте вимикач навантаження або модульний автомат. UPD. Хоча дивні ці американці: в своєму стандарті вони не допускають комутацію під навантаженням, але в сумісності міжнародному стандарту вказують AC-21B (IEC947-3) - комутація під навантаженням. В будь якому випадку зважайте що електричний ресурс складає 300 циклів, тобто часто не клацайте www.eti.ua//images/product_db/levels/uk-UA/4402_TD.pdf
@user-qu5hd6fg8y
@user-qu5hd6fg8y 9 ай бұрын
Я щойно підключав до свинцевого стартерного акумулятора дешевий автомат-вимикач на 220В, 4А (4С) та робив коротке замикання. Автомат спрацьовував швидко та надійно. Я повторив декілька разів і нічого йому не сталося. kzbin.info/www/bejne/manVipWsjtl5d80
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
який струм КЗ АКБ - 540А ? струм КЗ lifepo4 105Аг 4s десь 4-6кА, певно, той автомат не зможе такий струм пережити
@user-qu5hd6fg8y
@user-qu5hd6fg8y 9 ай бұрын
Чекаю від вас аналогічне відео з LiFePo4 акумулятором та автоматом-вимикачем. До речі, я бачив відео, де акумулятор CATL 280 Ah (збірку з 4 елементів без BMS) підключали до тестера стартерних акумуляторів. Тестер показав струм КЗ десь 3,7 кА @@tangerine-pank
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
ооо, цікаво-цікаво, а киньте посилання на той відос, якщо знайдете, також хочу глянути@@user-qu5hd6fg8y
@dmytroradchuk4395
@dmytroradchuk4395 9 ай бұрын
ясно, що автомат з номінальним струмом 4А швидко вимкне коло зі струмом у кілька сот ампер. Проблема автоматів виникає, коли у вас високі номінальні струми, наприклад 100-200 ампер. При такому номінальному струмові автомат довше не розриватиме коло, ніж той же ETI gBat при однаковому перевищенні струму. Умовно кажуи, якщо у вас струм КЗ буде 500 Ампер, то автомат не розриватиме таке коло, скажімо, 60 секунд, а за цей час від такого струму у вас перегріються провідники і станетсья пожежа, або вийде з ладу акумулятор. ETI gBat вимкне коло при 600А за умовні 5 секунд і все буде добре. Ось в цьому запобіжник з характеристикою gBat або gS виграє у автомата
@EvgenSafronov1223
@EvgenSafronov1223 9 ай бұрын
Ключі в інверторі вилітають швидше за запобіжник в 150 ампер((
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
є такі запобіжники ультрафаст, які спеціально створені для захисту напівпровідників, якщо це плавка вставка , то має хар-ку aR , а так то треба вибирати по кривій час-струм і обирати щось, що розмикає миттєво до того як вилетять ключі
Testing 100A Fuses with 100A of current.
9:23
SolarEngineering
Рет қаралды 94 М.
Lifepo4 battery Wulills. Review and testing.
35:01
VM
Рет қаралды 19 М.
When You Get Ran Over By A Car...
00:15
Jojo Sim
Рет қаралды 34 МЛН
I Can't Believe We Did This...
00:38
Stokes Twins
Рет қаралды 121 МЛН
ЧУТЬ НЕ УТОНУЛ #shorts
00:27
Паша Осадчий
Рет қаралды 6 МЛН
АВР Geya проти АВР Tomzn
8:41
CHD
Рет қаралды 7 М.
Fire of LG Chem Li-NMC lithium battery
20:57
VM
Рет қаралды 44 М.