Vidlákovy včelařské chyby (zkušenosti)

  Рет қаралды 35,700

Vidlák

Vidlák

Күн бұрын

Při svém včelaření jsem udělal nějaké chyby. Beru ty chyby jako zkušenosti, díky kterým jsem se něco naučil.
O čem bude video? O rámkových mírách, Vidlákově úlu, možná padělaných mezistěnách, styrodurovém nástavku a dalších věcech, které se neosvědčily.
Včelaření zdar!
Vidlákův e-shop. Můžete si koupit zmijovku nebo LED čepici.
duhovetricko.c...
LED čepice potěší (skoro) každého kutila. Zmijovka je individuální :-)

Пікірлер: 90
@miroslav2705
@miroslav2705 2 жыл бұрын
Teda, pěkně jsi to rozšířil. Začal jsem jak ty. První rok 1 oddělek, loni jsem ukončil sezónu s 6ti . Držím pěsti, ať to bzučí.
@vidlak001
@vidlak001 2 жыл бұрын
Ahoj, já taky první rok z 1 na 6 :-)
@miroslav2705
@miroslav2705 2 жыл бұрын
@@vidlak001 v sobotu jsem zjisil, že už mám je 4 včelstva. 2 úly prázdný.
@petrsip7514
@petrsip7514 19 күн бұрын
Ahoooj Vidláku :-) s těma mezistěnama - a celkově asi se vším - je vždy oslovit človíčks kolem sebe. Já mám v okruhu taky člověka co dělá mezistěny a ono to funguje. Bližší košile než kabát tady taky funguje a ty mezistěny jsem špatný neměl. Ono zase když je snůška tak postaví vždycky - když je opravdu vedro tak se bortí. Určo už mezi sebou takové lidi dnes už máš. Sleduju nejen tvé včelařské videa a jsou naprosto super. Ahooj :-)
@vidlak001
@vidlak001 10 күн бұрын
Ahoj, už si nechávám dělat mezistěny z mojeho vosku a je to paráda. Předtím jsem musel kupovat, ale asi před rokem se to zlomilo a mám dost svého vosku :-) Ahoj a zdar včelám.
@StefaniaBicanovska-ve9yo
@StefaniaBicanovska-ve9yo 4 ай бұрын
Super
@lahvac3
@lahvac3 2 жыл бұрын
Někdy mi připadá, že si libuješ v ověřování správnosti vývoje věcí, tím že na vlastní kůži zkoušíš všemožné úkroky stranou :-D Na výrobu mezistěn se těším.
@karelrames5706
@karelrames5706 2 жыл бұрын
Nejsem vcelar a asi ani nebudu. Ke vcelam mám tak nejak respekt. To mi ale nebrání koukat se na tvoje videa i s včelí tématikou. Podáváš to (nejlépe jak bych to nazval) "normálně". Ať se ti dari👍.
@vidlak001
@vidlak001 2 жыл бұрын
Ahoj, děkuju. Ať se nám daří!
@Thales_WH
@Thales_WH 2 жыл бұрын
Karel - Chtěl jsem napsat to samé :)
@vladimirhricak565
@vladimirhricak565 2 жыл бұрын
K těm slabým rojům. Vloni, ale i v některých letech před tím, jsem také chytal slabé roje. Na takové účely jsem si vyrobil malé úlky na šest rámků a do těch tyto slabé roje, často poroje, usazuji. Nechám je tři, čtyři týdny a zkontroluji, zda matka klade. Když je vše OK, nechám je. Někdy se z nich vyklube normální včelstvo. Když matku nenajdu, nebo matka neklade podle mých představ, spojím je s jiným včelstvem. V každém případě mi takové minivčelstva slouží, jako rezervní matky. Snad každou sezonu o nějakou matku přijdu. A protože v porojích jsou matky mladé, vidím to jako jednu z možností na doplnění matky silným, ale bezmatečným včelstvům.
@vidlak001
@vidlak001 2 жыл бұрын
Ahoj vladimír, děkuju za poznámku. To je rozumné, fungující si nechat jako zálohu a nefungující spojit.
@lukashudecek01
@lukashudecek01 2 жыл бұрын
Super Včely Vidláku
@fajntom
@fajntom 2 жыл бұрын
nástavky ze styroduru se používaj, akorát jsou potažené silnou hliníkovou folii aby to včeli nerozkousali
@vidlak001
@vidlak001 2 жыл бұрын
Ahoj, to mi uniklo, tak jsem to zkusil bez fólie :-) Nebo jsem viděl, jak to barví asi latexem.
@jankyy82
@jankyy82 2 жыл бұрын
@@vidlak001 Ja to natieram latexom a do očka dávam plastovú trubku. Nemam problém s prekusávaním. Ono to z vonku možu vyzobať aj vtáky. Vďaka za video.
@pavelsnoha133
@pavelsnoha133 2 жыл бұрын
Hlavne drat pouzivaji japonci. :) maji mensi nastavky a jen divoke dilo:)
@pavelnovak5206
@pavelnovak5206 2 жыл бұрын
Ahoj Vidláku, ty mezistěny se Ti kroutí protože vosk má velkou tepelnou roztažnost. Pokud si natavoval mezistěny v chladu, pak při ohřátí na 35°C v úle se takto pokroutí. Buď natavuj za teplého počasí 25+ nebo mezistěny předehřát. I mezistěna z pravého vosku se zkroutí (vlastní zkušenost). Hodně zdaru
@vidlak001
@vidlak001 2 жыл бұрын
Ahoj, to jo, ale ony se doslova rolovaly shora dolů :-) Hodně zdaru!
@usakpz
@usakpz 2 жыл бұрын
Ahoj. Přesně tak, člověk si ve včelách musí najít to svoje. Taky mi pár let trvalo, než jsem si našel pro mne nejlepší rámkovou míru. S voskem si musíš udělat postupně svůj uzavřený koloběh a vyrábět si mezistěny sám, nebo jsou firmy co Ti udělají jen z vlastního vosku. Já mám lis koupený od jednoho pána z Rokycanska za pár korun a funguje perfekt několik let. Kdyžtak napiš, dal bych ti kontakt. Jinak jsem si upravil i friťák, kde desinfikuju vosk a pak odlévám... Styrodur... Taky jsem dělal medníky a plemenáče. Stačí je zevnitř natřít obyčejným latexem a vydrží... Včely to pak nevykoušou a latex je zdravotně nezávadný... Sem rád, že točíš taková videjka, něco mi přijde úsměvné, ale každy jsme nějak začínali. Držim palce a ať se vede...
@vidlak001
@vidlak001 2 жыл бұрын
Ahoj Pavle, to mi prosím tě pošli odkaz na toho pána na e-mail (je v informacích kanálu). Děkuju za tip na latex. Ať se nám daří!
@usakpz
@usakpz 2 жыл бұрын
@@vidlak001 mail jsem bohužel nenašel, ale poslal jsem zprávu na fb šťastní lidé. Snad to neva...
@jirineumann
@jirineumann 2 жыл бұрын
Ahoj vidláku, volnou stavbu ti přilepují ke stěně kvůli konstrukci úlu...Při volné stavbě pouze na horní loučce, mají mít boky úlu sklon (např. medná kráva), pak se to tolik neděje..... Držím pěsti a fandím Vám. Mikro farma Neumannovi
@vidlak001
@vidlak001 2 жыл бұрын
Ahoj Jirko, to je zajímavý postřeh... že by se to v medné krávě nemuselo dít. Ať se vám daří farmařit!
@kvetalangrova7362
@kvetalangrova7362 11 ай бұрын
v medné krávě to přilepují taky. To byl zas můj úkrok stranou 😂
@flodurkeng
@flodurkeng 2 жыл бұрын
vše už je vymyšleno 😁
@vidlak001
@vidlak001 2 жыл бұрын
Ahoj, i tak se to dá vylepšovat :-)
@gabrielapetrasikova9203
@gabrielapetrasikova9203 2 жыл бұрын
Ahoj Vidláku, tak nakoniec včely ostali tebe? :) som začiatočník podobne ako ty a tiež sa rada hrám. Len to chcem odporučiť, aby si sa nenechal zlákať rôznymi rámkovými mierami. aby si po roku nemusel hovoriť, že to je ďalšia chyba. Práve pre potrebu nielen nových rámikov, ale aj nástavkov. Bude sa ti to pliesť, problém pri vytáčaní, skladovaní, atď... Ja som teraz na 2/3 LG. A ak kombinovať s plodiskom s vysokými plástami, tak Martin má pravdu, že je lepšie použiť vysoký rámik, ale aby si nemusel ku nemu dokupovať ďalšie nástavky. Takže 4/3 rámik dáš do dvoch 2/3 nástavkov. a vyskúšaš si to. a ak ti to nepôjde, tak nemusíš mať zbytočne ďalšie nevyužité bedne. Do toho obrieho rámika by som nešla. Je to už na pohľad ťažké a nedáš to do žiadneho medometu. Inak teším sa na každé Ďalšie tvoje včelárske video. Poteší a pobaví. Pokračuj, robíš to dobre :)
@vidlak001
@vidlak001 2 жыл бұрын
Ahoj Gabriela, ano, tak to mám, ten velký rámeček je 2x2/3 ale jak jsem řekl, nevyhovuje mi to. Včelám zdar!
@gabrielapetrasikova9203
@gabrielapetrasikova9203 2 жыл бұрын
@@vidlak001 z mojich krátkych skúseností sa na veľkom pláste naozaj matke páči viac. Ale to je potom už úplne iná metodika. Už sa teším na novú sezónu a nové hrátky zo včelami. :) Nech nám to bzučí.
@gabrielapetrasikova9203
@gabrielapetrasikova9203 2 жыл бұрын
@@vidlak001 ak máš veľa času, tak veľmi zaujímavé veci sa človek dozvie od tohto starého pána. Tu presne o konštrukcii úľov práve rozpráva: kzbin.info/www/bejne/ravFqq2Yj9GjrMU
@petropro2929
@petropro2929 Жыл бұрын
Ahoj Vidláku, zkoukl jsem toto Tvoje video a viděl jsem jak je Ti líto těch malých včelstev, vůbec tomu nerozumím ale napadlo mne, zda by se ty malé včelstva nedaly nějakým způsobemn spojovat či přidávat k větším včelstvům a tak je zachránit.
@vidlak001
@vidlak001 Жыл бұрын
Ahoj, to jo, tak se to dělá. Ale já jsem je dřív piplal.
@VysocinskaVsestranna195
@VysocinskaVsestranna195 2 жыл бұрын
Čau Vidláku, nevěš hlavu, chybama se člověk učí... Co tě nezabije, to tě posílí. Stejně jsi dobrej, že se ti daří s včelama, soudím podle toho množství úlů ve videu 🙂 .
@vidlak001
@vidlak001 2 жыл бұрын
Ahoj Pepo, hlavu nevěším, ono stejně je nejlepší si všechno vyzkoušet :-)
@vladimirhricak565
@vladimirhricak565 2 жыл бұрын
Dvě rámkové míry jsou cestou do pekel. Já nepopírám, že do plodiště jsou lepší vyšší rámky. Ale pokud potřebujete točit dílo z plodiště do medníku, nebo dělat oddělky, máte nejméně problém navíc. Včelařím od počátku na míře 39x24, a i když jsem uvažoval o vyšších rámcích v plodišti, brzy jsem to zavrhl.
@vidlak001
@vidlak001 2 жыл бұрын
Ahoj, ano, jinak je to k vzteku.
@vladimirhricak565
@vladimirhricak565 2 жыл бұрын
@@vidlak001 Také zdravím. Ono to platí asi u všeho, ale u včelaření dvojnásob. "Člověk se učí celý život, ale stejně umře blbej". Včelařím 16 let. Několikrát se mne ptali mladší, začínající včelaři na různé věci. Každému jsem odpověděl to samé: "Já ti řeknu, jak to dělám já. Ale vůbec ti netvrdím, že to musí být to nejlepší. A pamatuj si, že vlastní zkušenost je nepřenositelná."
@vladimirhricak565
@vladimirhricak565 2 жыл бұрын
Ještě k těm rámkovým mírám. Když máš jednu, můžeš je různě flexibilně vyměňovat. Já neměním celé dílo v průběhu jedné sezony. Většinou obměnímcca polovinu. Panenské nechávám přes sezonu v plodišti a do medníku dávám starší souše. Ze dvou důvodů. Ze starých, tmavých souší se rodí malé včely. A naopak, panenské dílo se špatně vytáčí. Nejednou se mi stalo, že jsem panenské dílo v medometu rozlámal. Na starším díle i zimuji. Krajní rámky mi občas zplesniví, tak že na jaře skončí v hrnci. z tohoto důvodu je mnohem snazší mít jednu míru, se kterou můžu libovolně manipulovat mezi plodištěm a medníkem.
@mariostibrany
@mariostibrany 2 жыл бұрын
Ahoooj moje moto je kto nič nerobí nič nepokazí. A ten kto nič nepokazí tak je flákač. 😁😁😁
@vidlak001
@vidlak001 2 жыл бұрын
Ahoj, ano, nejlepší je si to vyzkoušet sám.
@mariostibrany
@mariostibrany 2 жыл бұрын
@@vidlak001 múdry sa učí na cudzích chybách, ale mne to učenie predsa len ide najlepšie na vlastných. 😁😁
@lubochovan3236
@lubochovan3236 10 ай бұрын
Proč zjišťujete věci které před vámi už zjitilo x včelařů? Stačí více brouzdad po internetu, nebo si přečíst včelařskou literaturu...
@martinkrajcik4189
@martinkrajcik4189 Жыл бұрын
Toto su riadne sprostosti. Ako to môžte pozerat.
@luknatu5446
@luknatu5446 2 жыл бұрын
Dobrý deň. Chcem sa vás opýtať, ako je to s medzistienkami. Mám ramiky B10 a neviem či stačí dať do každého rámika iba úzky pásik medzistienky na vrch a na spodok rámika ( tým by som ušetril peniaze) alebo je lepšie dať do rámika celú medzistienku? Ďakujem
@vidlak001
@vidlak001 2 жыл бұрын
Ahoj, když chci aby včely rychle stavěly, například oddělek nebo do plodiště, tak jim dám celou mezistěnu. A jinak jim taky dávám proužky ať se snaží.
@michalbishop1
@michalbishop1 2 жыл бұрын
na 90% vám zbytek rámku vystaví trubčinou. Což není úplné žádoucí, nebude kam klást dělnice, navíc do trubčiny včely i nerady nosí med, tudíž to není úplně praktické. Dávám do 3 nástavkového úlu (rozměr rámku 39*24) tak 4-5 rámku jen s páskou mezistěny, kde účelově chovám trubce (snižuje to rojivost a stahuje varoázu).
@eduardmusil4471
@eduardmusil4471 2 жыл бұрын
Trubčinu budou stavět produkční, která mají nedostatek trubců. Oddělek bude stavět v 1 roce jen dělničinu. Ty produkčních vystaví tak 4-5 velkých trubčích plástu a pak budou stavět dělničí buňky. Přirozený podíl trubčiny je 10-30 procent a pak do ní klidně uloží zásoby. Opačně včelstva nedonutíte chovat víc trubců jak na 5ti vysokých plástech. Trubci, ale med nenanosí.
@martintomko2645
@martintomko2645 3 ай бұрын
Ahoj Vidlaku. Ja este len planujem vcelarit (verim, ze nasledujucu sezonu). A prave to mam v plane, ze plodisko na 4/3 a mednik na 2/3 ramikoch. Mam dve otazky. 1. Bol by problem vcelarit aj s tym 4/3 nadstavkom keby si ho pouzival iba pre plodisko? Mal by si tym padom moznost prevesit jeden ramik z plodiska do dvoch 2/3 mednikov. 2. Ten najvacsi ramik by mal byt 6/3 (2). Neviem taky nikde najst na internete. Je to len Martinov vymysel? Lebo videl som taku prednasku na youtube, kde pan preferoval vyssie ramiky vzhladom ku sirke (ale nebol to langstroth). Prave kvoli zimnemu chumacu, ze sa postupne posuva zdola nahor. (Ak dobre pamatam, presiel uz nejaky cas odkedy som to videl) :)
@vidlak001
@vidlak001 3 ай бұрын
Ahoj, velký rámeček byl Martinův výmysl. Já jsem 4/3 rychle opustil, protože nešlo převěšovat. Musel jsem hlídat, jestli mi to někde nevisí přes dva nástavky. Štvalo mě to.
@bretislavskola1582
@bretislavskola1582 10 ай бұрын
Včel jak vidno máte dostatek, ale jaký máte medný výnos ? Raději méně a silné včely.
@vidlak001
@vidlak001 10 ай бұрын
Ahoj, letos asi 25 kg na úl, jsou borci co mají třikrát víc a borci, co mají třikrát míň. Asi to bude spíš o stanovišti.
@Hades-qy6wm
@Hades-qy6wm 2 жыл бұрын
bože muj...paplálapaprčála..a kde je med?
@petrpetrovic5855
@petrpetrovic5855 2 жыл бұрын
Ahoj Vidláku krásně se to tvoje povídání o včelách poslouchá a napadají mne nějaká vlepšení, což tákhle dát ty slabé roje do těch "přírodních" úlů co máš, když tam tak prospívají a nechat je ať se dají dohromady, druhá věc ten styrodur je neprodyšný, tedy se snad včely snaží vykousáváním udělat průvan aby tam bylo pro ně přijatelněji - stejně jak mravenci, ti mají mreveniště s perfektní ventilací, kde potřebují vlhkost na pěstování hub tam ji mají, prostě ty Tvoje videa senzace a bezva relax díky díky.
@vidlak001
@vidlak001 2 жыл бұрын
Ahoj, zajímavé postřehy. To by bylo ideální nechat včelám vykusovat si díry a dělat průvan. To je geniální! Ještě to chce trochu domyslet prakticky :-)
@milanzizka4636
@milanzizka4636 2 жыл бұрын
Ahoj. Když už i včely na pančovaném vosku dílo vystaví, matky do něj velice nerady kladou.
@vidlak001
@vidlak001 2 жыл бұрын
Ahoj, výborná poznámka, děkuju. Tak daleko to naštěstí nedošlo.
@jirimanasek9310
@jirimanasek9310 2 жыл бұрын
Vítku jaký máš názor na chov čmeláků, jelikož je to hlavní raný opylovač tak např merunky ho potřebují popřemýšlej nad videem velmi by mě to potěšilo a nejen mě. Je hodně sadařů ci by uvítali nápad
@vidlak001
@vidlak001 2 жыл бұрын
Ahoj, tady seš u Vidláka :-) Děkuju za tip. Čmeláky nestíhám, ještě nemám zvládnuté včely. Pokud se toho ujmeš, tak můžeš dá vědět, na co jsi přišel. (na e-mail)
2 жыл бұрын
Ahoj. medík mám rád
@davidciganek2922
@davidciganek2922 2 жыл бұрын
Vidláku kolik stojí cca 1 odďelek?
@vidlak001
@vidlak001 2 жыл бұрын
Ahoj, podívej se na inzeráty...
@ThePavelmayer33
@ThePavelmayer33 2 жыл бұрын
Ahoj Vidláku, všiml jsem si, že už máš nástavky cinkované. Vyrábíš si sám, nebo kupuješ? Je v tom nějaká výhoda? Díky za info P.
@vidlak001
@vidlak001 2 жыл бұрын
Ahoj, to jsou ty co jsem kupovat naposledy. Prý vydrží víc, ale zatím nemohu posoudit. Firma Nerad.
@ThePavelmayer33
@ThePavelmayer33 2 жыл бұрын
@@vidlak001 Taky jsem je teď u Nerada pořídil. Nakupují tam i zkušení včelaři, tak uvidíme.
@jakubbezpalec8248
@jakubbezpalec8248 2 жыл бұрын
Také tento rok začínám s vlastní výrobou mezistěn doufám že bude video o výrobě lisu mezistěn 👍👍
@vidlak001
@vidlak001 2 жыл бұрын
Ahoj, to bude spíš odlévání...
@Domado550
@Domado550 2 жыл бұрын
@@vidlak001 Ahoj, kdo má trochu rozum, tak do toho jde, vždy když jsem dával vosk výměnou, tak jsem si trhal vlasy. Nádherný vosk za kdoví co, co ti včely nestaví. Trochu šikovnosti, čas a jde to vyrobit. Jak ti vystaví dílo, z obměny to stačí. Dobrá je odstředivka, nebo lis. Jinak dost vosku zůstává v košilkách.
@michalbishop1
@michalbishop1 2 жыл бұрын
jsou firmy, které vám z vašeho (a pouze z vašeho vosku) vyrobí mezistěny. To mi přijde jako skvělá služba, není to drahé a ekonomicky je to mnohem výhodnější, než si kupovat nástroje na vlastní výrobu mezistěn. Využívám leta a velká spokojenost.
@vidlak001
@vidlak001 2 жыл бұрын
Ahoj Michale, výborná možnost, uvažuju o ní. Potíž je v tom, že začátečník nemá žádný vlastní vosk. Myslím, že bych ho musel mít několik kilo, aby se se mnou někdo bavil.
@jcvcelar
@jcvcelar 2 жыл бұрын
@@vidlak001 dělají i malá množství , ale doporučuju , pokud nemá být vstupní investice v řádu desetitisíců pořídit si formu na lisované mezistěny, buď z aliexpresu, nebo vyrobit odlitím mezistěny do polyuretanu/silikonu. Pak se máčením třeba překližkové desky vyrobí list vosku a ve formě ve válcích vylisuje. K tomu lití, lité mezistěny oproti lisovaným rády praskají / lámou se za nižších teplot. Jednou jsem je měl natavený na rámkách a v mraze popraskaly i z drátků. Pokud budeš používat ty dvojrámky, tak pokud dáš mezistěnu jen nahoru vysokou 150 mm tak zbytek dostaví (někdy trubčinou, někdy dělničinou .. , jak mají asi 30% trubčiny, staví převážně jen dělničinu)
@jcvcelar
@jcvcelar 2 жыл бұрын
kzbin.infoHZEzVf-khjg?feature=share
@jcvcelar
@jcvcelar 2 жыл бұрын
Nechal bych si langstroth. Na kanále mám video volně stavby i na těch dvojitých rámcích. Jak bylo zmíněno, styrodur, polystyren je pro včely vhodnější než dřevo, min medu protopi a zbyde na včelaře. Jednoduchý test vosku je vytavit koláč vosku a zlomit ho. Vosk má na lomu takový šupinky.
@vidlak001
@vidlak001 2 жыл бұрын
Ahoj, OK, děkuju za tipy.
@janturc7076
@janturc7076 2 жыл бұрын
Nemohu souhlasit s tvrzením, že neprodyšné hmoty styrodur nebo polystyren jsou pro včely vhodnější než dřevo. Vztah včela a dřevo je naprosto přirozený, staletími prověřený. A to nehovořím o tom, jaká vzniká uhlíková stopa při výrobě a likvidaci těchto hmot.
@jcvcelar
@jcvcelar 2 жыл бұрын
@@janturc7076 Jako pokud se na to budeme koukat v ekologicko politicko korektnich , uhlíkově neutrálních pohledů, tak jo, pokud se na to budeme dívat z hlediska zachování energie a především výtěžností medu, tak každé průměrné včelstvo donese za sezonu cca 150 kg medu. Pokud bude ve styroduru, zbude na včelaře třeba 70 , když bude ve dřevě 2 cm, zbude 40. Pokud je ideální počasí, teda zima +- do -5, pak nastane jaro bez mrazů, teploty kolem 10 v noci a 20 ve dne, je to jedno, ale jak začne kolísání teplot, je lepší polystyren/styrodur. Podrobně by to bylo na knihu.
@janturc7076
@janturc7076 2 жыл бұрын
@@jcvcelar Máte pravdu je to skutečně na knihu. Staří včelaři dobře věděli, že "úl medu nepotí". Ostatně diskuse o vhodnosti či nevhodnosti různých úlových soustav se mezi včelaři vedou již dlouhá desetiletí. I já jsem za více než čtyřicet let své včelařské praxe vyzkoušel mnohé. Samozřejmě si nečiním nárok na pravdu. To bych si nedovolil. Neboť jak říkal s pokorou můj včelařský guru: " Žádný včelař neumře chytrý." Na medné výnosy má však vliv více faktorů a úl není ten rozhodující. Trochu jsem o tom psal v časopise Moderní včelař 2/2022. Přeji Vám i Vašim včelkám vše dobré.
@tomaskonopac9431
@tomaskonopac9431 2 жыл бұрын
Vole i amatér ví že v úlu je teplo protože to je zahříváno včelami občas čti chlape a používej mozek . !
@mirkokrizan214
@mirkokrizan214 2 жыл бұрын
Získávání včelího vosku by Vidlák
26:40
Vidlák
Рет қаралды 28 М.
Jak zabránit úhynům včelstev
27:56
Včelí farma a stolařství Roštín, Ing. Pavel Buřinský
Рет қаралды 28 М.
Новый уровень твоей сосиски
00:33
Кушать Хочу
Рет қаралды 4,8 МЛН
Značení včelích matek a taťků
24:04
Vidlák
Рет қаралды 15 М.
PŘIROZENÉ VČELAŘENÍ - Jarek Bajko a jeho SPOKOJENÉ VČELY
13:48
Včelaření - základní vybavení s Romanem
19:59
Vidlák
Рет қаралды 28 М.
Včelaření - stěhování včel z úlu do úlu
24:55
Vidlák
Рет қаралды 40 М.
24/23 Desinfekce nástavků, úlů, plástů
14:34
Včelařství Sedláček
Рет қаралды 8 М.
Zvedák na úly (nástavky)
32:20
Vidlák
Рет қаралды 19 М.