Parní stroj rychle a zběsile
12:21
Uzemnění FVE rychle a zběsile
9:57
Пікірлер
@Fakgcz
@Fakgcz 13 сағат бұрын
Proč jde ve videu každou sekundu slyšet lupání?
@IljaMichalic
@IljaMichalic 14 сағат бұрын
Ahoj, Vidláku, mám pre Teba niekoľko zlých správ, ale aj dobrých! 😀 Zlé správy: 1. akonáhle si povedal, že budeš vháňať vetrákom vzduch zvonku do domu (miestnosti), tak mi bolo jasné, že to je slepá ulička, lebo permanentne vháňaš do vykúreného bytu studený vzduch zvonku, takže si tým drasticky znižuješ teplotu v izbe a/alebo si drasticky zvýšiš výdaje na kúrenie. Keď máš termostat, tak sa bude kúrenie snažiť dorovnať to chladenie miestnosti vetrákom a bude kúriť ako divé 🙂 A keď nemáš kúrenie na termostat, tak buď budeš mrznúť, alebo pridávať kúrenie, čím sa dostávame zasa k vyšším nákladom na kúrenie 2. Som si istý, že to, čo si Ty vyhodnotil - že v miestnosti klesala teplota, lebo sa nekúrilo - nie je celkom pravda, lebo si myslím, že tam klesala teplota hlavne, lebo si tam stále vháňal studený vzduch 😀 Keď sa nemýlim, teplota Ti klesala, aj keď si kúril v istých časoch 3. tá sklená vata a to, že sa drolí, nie je (len) nepríjemné, ale je to silne karcinogénne! Je to rovnaký princíp ako azbest - aj ten sa drolí a jeho čiastočky sa zapichávajú do pľúc, čo spôsobuje mikro-ranky a v konečnom dôsledku rakovinu - presne ako sa do pľúc zachytávajú úlomky sklenej vaty! Takže keď do miestnosti vháňaš vzduch z povaly, dosť si zaděláváš na rakovinu, lebo tie čiastočky sú mikroskopické a máloktorý filter ich vie zachytiť - ale rozhodne nie filter z kosačky, lebo ten je skonštruovaný na omnoho väčšie čiastočky trávy a prachu, takže mikro-úlomky sklenej vaty určite neodfiltruje! A teraz dobré správy: 1. vieš, že existujú odvlhčovače vzduchu a že nie sú ani také drahé? 😀 Našiel som jeden za 23 eur (čiže necelých 6 stoviek Kč?), ktorý má dokonca funkcionalitu nepretržitého vypúšťania kondenzátu, takže si ho vieš hadičkou napojiť na odpad a nemusíš často vylievať zásobník kondenzovanej vody. Chodím často (a vlastne výhradne) do čajovní, kde samozrejme bojujú s vlhkosťou vzduchu, lebo im prakticky neustále bežia rýchlovarné konvice, viacero čajovní má odvlhčovače a veľmi si to všetci pochvaľujú. 2. a ten odvlhčovač, čo spomínam o bod vyššie má spotrebu len 18W, takže možno podobne ako ten vetrák, ktorý si použil a ktorý je permanentne kvôli filtrom preťažený, lebo je nimi brzdený, takže s vysokou spotrebou elektriky - takže možno ten odvlhčovač ani nebude žrať viac, ako ten pridusený ventiulátor 🙂 3. a ešte má aj 2 benefity: 3.1 že neochladzuje miestnosť 3.2 že naopak tým, že beží, miestnosť ešte mierne vykuruje, čo je v zime žiadúce - pričom v lete asi vetráš, takže nemusíš odvlhčovať, takže Ti táto vlastnosť nevadí 😀 P. S. Nemáš začo! 😀
@petrzavodnik1365
@petrzavodnik1365 14 сағат бұрын
Vzhledem k tomu… že jsi dávám do čaje, místo špatného cukru med, Tak dávám přednost pasterizovanému, nebo krystalizovanému. Má tedy plné výživové hodnoty a když, sním člověk potře chleba, tak to nemá tendenci někam téct a pěkně drží.
@Lordosvk
@Lordosvk 15 сағат бұрын
Napr mne nevadi ked med je krystalicky.l pretoze lepsie sa nabera a netecie kade tade. 🙂😉
@moretttti
@moretttti 20 сағат бұрын
8:25 takhle funguje podávací čerpadlo ve vstřikovacím čerpadle typu rotačka (octavia,golf,avia,...)
@juro603
@juro603 Күн бұрын
Ja to už viem asi 20 rokov že pravý med skryštalizuje ..:)
@rastislavzrelak9238
@rastislavzrelak9238 Күн бұрын
krasne video, jasne ze krystalizovany, hned by som si par skleniciek kupil,
@StefanKluka
@StefanKluka Күн бұрын
Už konečne vyrob aspoň ručný 10W elektrický generátor. Lebo zatiaľ okrem fotovoltiky a spalovacích generátorov si nič neukázal. Keď bude treba provizorne sieviť a akumulátory budú vybité, ako ich chceš nabiť ? Jasne, vykašleme sa na elektriku a prejdeme na petrolejky a sviečky. A to má byť všetko čo domáceho kutila s inžinierskym titulom napadlo ?
@pavolkanuch6498
@pavolkanuch6498 Күн бұрын
Frajer 👍; vdaka
@menthron
@menthron Күн бұрын
Já jsem kdysi kupoval takový medovicový med, a ten byl taky docela dlouho tak jakoby hustě tekutý. A asi za 3/4 roku ale už postupně začal od stěn a dna postupně cukernatět, že pak už tam byla spousta hrudek. Bylo mi řečeno, že tento druh medu cukernatí pomaleji, ale nevím. Je pravda, že podle popisu obsahuje o něco méně cukrů, a je to vyvážené jinými látkami.
@mildas1
@mildas1 Күн бұрын
Na šachtě jsme měli na vzduch vlastně všechno. Světlo poháněné stlačeným vzduchem, dopravní žlaby a kracák na stlačený vzduch. Měli jsme i lokomotivy na stlačený vzduch. Samozřejmostí jsou šramačky a vrtačky. Stlačený vzduch měl tu výhodu, že nemusel být vzduchotěsně uzavřený kvůli jiskře, která se objevuje u elektrického motoru ( na uhelné šachtě přímá cesta k výbuchu)
@magicontrol
@magicontrol Күн бұрын
Úplně stejně je udělaná vývěva, používaná u fekálních cisteren. Litinový rotor průměr cca 150mm, po obvodu má drážky a v nich zasazené lamely. To celé je schované v litinovém válci, který ma z vnější strany chladící žebrování. Laikovi to může na první pohled vzdáleně připomínat elektromotor.
@janarucklova7547
@janarucklova7547 Күн бұрын
🎉
@9561842
@9561842 Күн бұрын
Kdo má samotíž, tak je ten kotel na prd. Pokud nemá 3 cestnej ventil, tak bude vždy dehtovat. Když jsem v něm v mládí doma topil, tak jsem na něj taky pořád nadával. Žral dřevo, jak Petry kamna a tepla moc do vody nedal. Zlatej krb s výměníkem.
@69awatar
@69awatar Күн бұрын
Ty brusky doktoři jsou na ebay od 1500 stovek, naše eshopy tak za 7 litrů, a aliexpres za 25 litrů.
@rudolfkonc5581
@rudolfkonc5581 Күн бұрын
Vidlák - neodpovedal si na otáázku - šmejdy ?!?!?!?!?!?
@viktorvalenta7539
@viktorvalenta7539 2 күн бұрын
Miluju příběhový videa! 😂 Hezký svátky!
@theoteddy9665
@theoteddy9665 2 күн бұрын
dobry vedet, u toho pastovanyho sem si nebyl jistej, ted ho budu uprednostnovat👍
@sevcaczech5961
@sevcaczech5961 2 күн бұрын
Do 17:30 jsem si myslel, že když měl mladý diagnostik na kartonu nakreslený vrtulník a pod tím MIL, že tím chtěl odkázat na slavné sovětské/ruské vrtulníky Milja MIL (např. Mi-8, Mi-24 apod) 😂
@rastyczech9902
@rastyczech9902 2 күн бұрын
Ahoj vidláku, pokud by jsi měl nějaký stavební výkres rodinného domu, můžu ti spočítat energetickou náročnost budovy. Podle toho bych se pak i rozhodl zda vůbec tepelné čerpadlo má smysl. Ze svoji zkušenosti můžu říct, že dokonale zateplené rodinné domy (fasáda, strop, střecha a podlaha) mají tepelnou ztrátu kolem 5-7 kW. Tedy jestli máš pouze na fasádě 5 cm polystyrénu, tak budeš mít odhadem ztrátu tak 10-15 kW. Tedy 7kW čerpadlo bude nedostačující.
@teresadelia1047
@teresadelia1047 2 күн бұрын
❤diky za info😊
@gadiudo8004
@gadiudo8004 2 күн бұрын
Dobrý den, můžete mi, prosím, vysvětlit, proč máte 2 baterie 5kW a nemáte 1 x 10kW? Děkuji, velký neznalec
@iggiB
@iggiB 2 күн бұрын
Ahoj, pekné video! A super pohoďák revizák! 👍💯👍
@MsSaginek
@MsSaginek 2 күн бұрын
Ahoj Vidláku. V práci kluci používají tyto brusky v mnohem menším provedení. Když jsem jednou našel jednu vyhozenou ve štotu tak jsem si ji vzal domů na rozebrání. Myslel jsem, že jí opravím, ale lamely jsou tak malé, že jsem se na to vykašlal. Ale důležité je vidět jak to uvnitř vypadá. Díky Tobě to teď ví další tisíce kutilů. Kutilství a bádání zdar ! Milan
@Glum-d1u
@Glum-d1u Күн бұрын
A proto je tady Vidlák
@jaroslavjesensky6360
@jaroslavjesensky6360 2 күн бұрын
Uvidíte vzduch vám vytvoří rychlost pára zase sílu Něco cose bude snadno točit ale při skratovani do zátěže generátoru bude fungovat na bary vzduchu limitem je max příchozího vzduchu takže se třeba i úplně zástavy Sparou neztratí zátěž ale má vlastností expandovat pokut nebude v místě ochlazení takže předehřát před vstupem páry aby nedošlo ke kapalneni ale taký nemusí rostočit při zamrznutí pozice mezí výfuku a lopatkou takže se bude jevit jako že ten motor cuka A proto bych doporučil ještě třetí úpravu zmiksovat vzduch a páru dohromady vzduch bude konat množství do pohybů a vzateži pára podpoří v ekspanznim tlaků Jak to spojit hadice vzduchu do rychlovarné konvice odebrat pojistku tepelnou kvůli varu neustálému druhou hadicí skonvice se sloučenou párou a vzduchem Riziko že se nafoukne hadice jako balónek mohlo by pomoct omotat provázek kolem hadice a omotat páskou aby se provázek nehybal kvůli možnému vzniku nádorů nebo bradavice která by taký prasklá jako balónek 😉 Každopádně dejte si pozor na velké nečekané množství páry kdykoliv spozarohu prasknutí hadice rozliti horké vody do zásuvek no doporučím vám to dělat na půdě nebo venku ale znamenato kvůli zimě ti ještě zaizolovat třeba ve stanů kterou si předem vyhřejete selský rozum už vám dopovi a poradí 🙃
@DenizTaproot
@DenizTaproot 2 күн бұрын
udělej video jak otestovat med ze je pravý , protože i včelaři můžou šidit, cukr se dá koupit za 10 kč kilo, tak proč to ne říznout cukrem třeba 30 % medu a 70 % cukru , čichem a očima asi těžko něco poznáš , protože ty z obchodu voní a chutnají krásně a jak si koupíš u včelař tak nechutná a nevoní tak hezky jako z obchodu třeba z kaufu , včem je teda zakopaný pes ?
@d0paroma
@d0paroma 2 күн бұрын
Ahoj vidláku. Z fabriky vím že ve všech vzduchových rozvodech je nádržka s olejem který se směsuje se vzduchem proudící do těchto mašinek a tak je maže. To by mohl být u páry problém, to přimazávání.
@lahodnajs
@lahodnajs 2 күн бұрын
Ahoj Vidláku, díky za zajímavé video. Myslím si, že turbínka má vysokou spotřebu vzduchu, protože funguje na vysoké otáčky, v případě páry tedy vyžaduje vysokou spotřebu (průtok) páry, což by obnášelo hodně vysokou energetickou náročnost na výrobu páry, v porovnání s klasickým parním strojem, kde průtok páry je mnohem nižší a využívá se spíš tlaku páry, který se prostřednictvím pístu převádí na točivou energii a díky menšímu průtoku a vyššímu tlaku se dosahuje většího točivého momentu, který lze zpřevodovat do rychla.
@philipcooper8297
@philipcooper8297 2 күн бұрын
Pan Vidlák zkouší věci, abychom my nemuseli. Děkuji. 😅
@MySvestka
@MySvestka 2 күн бұрын
V industriálnom použití (Brúsenie hliníku) sa nám dosť často lopatky lámali. Jednalo sa o pneumatické karbobrúsky. Lamely sa dali vymeniť, ale bolo ich viac ako tam máte Vy (4ks). Ale to je asi jedno. Každopádne mňa zaujíma ,akej účinnosti sa Vám podarí dosiahnuť pri parnom stroji. Som zvedavý aký zdroj tepla budete používať, ak to má byť aj mobilné! Ja som vyrábal RC model parnej lode ,aj s kotlom a horákom. Držím Vám palce! :)
@branislavcsfr3445
@branislavcsfr3445 2 күн бұрын
Ahoj Vidláku super video ❤❤stare video perfektní video hodně zajímavé ❤️❤️ ahoj Borče.
@MirekDvorak
@MirekDvorak 2 күн бұрын
Ahoj Vidláku. V parním stroji se to používá. Sice v jiné podobě, ale princip stejný - parní turbína.
@branislavcsfr3445
@branislavcsfr3445 2 күн бұрын
Ahoj Borče delaš to perfektně ❤❤ nádhera dobrá práce ❤❤❤😊😊karate super to je na černý pás 😂😂❤❤ ahoj Borče Vidlaku..
@branislavcsfr3445
@branislavcsfr3445 2 күн бұрын
Ahoj Vidláku super video perfektní ❤ ahoj 😊 ať se ti daří ❤❤
@MySvestka
@MySvestka 2 күн бұрын
Pri a výbere miesta k montáži vonkajšej jenotky klimatizácie/tepelného čerpadla, mi bolo vždy odporučené čo najexponovanejšie miesto! Inak povedané, nech na to páli slnko, fúka vietor a padá dážď, zo zadu z boku aj s predu. Čím viac otvorený priestor, tým lepšie! Nech slúži!
@miroslavzet1200
@miroslavzet1200 3 күн бұрын
V 90.letech jsem si koupil Wolksvágena diesel a špatně to brzdilo,zjistil jsem,že to bylo vadou vývěvy a ta pracovala přesně na tomto principu(jako posilovač).Nevím jak to je dnes u dieselových,či benzinových motorech.Po výměně lamel to brzdilo zase v pohodě.
@stojednastolicek8827
@stojednastolicek8827 3 күн бұрын
no to je suprová věc, vždycky jsem si myslel že tam je turbínka
@vidlak001
@vidlak001 3 күн бұрын
A jí si kladl otázku, jestli jsou tam převody :-)
@miroslavasabikova8391
@miroslavasabikova8391 3 күн бұрын
Ďakujem ❤
@jirineznamy9409
@jirineznamy9409 3 күн бұрын
Tak tuto brusku jsem používal někdy ke konci 80. let, když ještě nebyly dostupné el. flexy. Kompresor domácí výroby z pragy V3S, který tu flexu nestíhal zásobovat vzduchem. Vždy natlakovat doplna, poté chvilku brousit, poté zase počkat až se natlakuje a tak dokola.
@vidlak001
@vidlak001 3 күн бұрын
Ahoj, to vypadá, že to bude docela žrout :-) Tak možná proto se to nechytlo jako parní stroj.
@lubokwotomtoje
@lubokwotomtoje 3 күн бұрын
Za mě pro parní stroj to nepoužívaly kvůli vysokému odběru nebo spotřebě vzduchu. U pístového mechanizmu využíváš páky která má mnohem větší kroutící moment. Tady by jsi musel udělat převodovku a navíc při takových otáčkách to poměrně dost spotřebuje vzduchu. Nevím třeba je to jinak ... Já na to mám takovýto názor 😊
@vidlak001
@vidlak001 3 күн бұрын
Ahoj, přijde mi, že tohle "těsní" líp než turbína a parní turbíny se používají a otáčky mají taky velké. Možná je to tím, že parní turbínu lze celkem snadno udělat vícestupňovou.
@lubokwotomtoje
@lubokwotomtoje 2 күн бұрын
@vidlak001 to by bylo potřeba vyzkoumat 🤔mohlo by to být zajímavé zjištění. Přeci jen když dva dělají totéž nemusí to vždy být totéž. Tím chci jen říci že čmelák také litá on o tom že to není z hlediska hmotnosti možné neví. A tak mu v tom nic nebrání 😅
@NovakPatrik
@NovakPatrik 3 күн бұрын
Vidláku , změnil jsem technologii čištění. Koupil jsem Turbo,spiner se třemi nástavci . Pohání se to ....třeba... akuvrtačkou . Ten řetězový nástavec jsem nepoužil .
@vidlak001
@vidlak001 3 күн бұрын
Ahoj, to zní jako revoluce v čistění komínů :-) Obávám se, že ten řetěz by komín rozmlátil :-)
@branislavcsfr3445
@branislavcsfr3445 3 күн бұрын
Ahoj Borče jsi nejlepší na tebe nigdo nemá 👍👍🍻🙂❤️❤️ ahoj Borče..😊😊
@patrikgala168
@patrikgala168 3 күн бұрын
Čau podľa mňa sa to nepoužívalo ako parný stroj kvôli ťažnej sile potrebnej na rozhybanie lokomotívy alebo parného stroja ktorá bude väčšia pri tlaku pary na plochu piesta, a v jednoduchosti výroby. Jednoduchý parný generátor by šiel vyrobiť z kompresora na 12V z lídla napríklad, kde už je piest a 12V generátor s permanentným magnetom. Možno by stačilo pri spodnej úvrati piesta, navŕtat do valca 3-4 dierky 2mm na odfuk pari a upravit hlavu. Vyrobiť šúpatko ako má klasický parní stroj by bolo už zložitejšie aj keď nie nemožné. Som zvedaví na výsledok ;-)
@vidlak001
@vidlak001 3 күн бұрын
Ahoj Patriku, já spíš pokukuju po klasickém kompresoru z ledničky. Každopádně by bylo potřeba nějak vyřešit ty ventily :-)
@zuban222
@zuban222 3 күн бұрын
Jestli to točí 20000 otáček, tak by mohl být dobrý nějaký modelářský motůrek "brushless" do letadýlek, případně "EDF" do (elektrýckých) "tryskáčů". Jejich neduh je, že často "lepí", tedy potřebují nemalý statický moment, aby se uthrly, ale čím bude na menší moment a větší otáčky, tím bude lepení menší (a samozřejmě kontrukcí to jde udělat tak, aby moc nelepil, ale bohužel není u letadýlek priorita). Většinou mám zkušenost, že "placatější" motor lepí méně. Chce to zajít to obchodu a vyzkoušet. Hlavní parametr, který tě zajímá je "otáček na volt", bývá označen na zahraničních obchodech jako "KV", u nás rpm/V. Lezou z toho tři dráty, jako z alternátoru. Vzhledem k otáčkám bude už asi lepší použít nějaké rychlejší diody, například UF4003 z GMe.
@vidlak001
@vidlak001 3 күн бұрын
Ahoj, tohle je zajímavý nápad, děkuju :-) Na tenhle motorgenerátor jsem si nevzpomněl.
@IljaMichalic
@IljaMichalic 3 күн бұрын
Ahoj, Vidláku, zasa super video, zasa som sa niečo naučil! 🙂 Inak, to vnútro mi trochu pripomína Wankelov motor - možno sa sám Wankel nechal inšpirovať týmto princípom 🙂 - tento druh motoru skúšala vo svojich autách aj Mazda, ale upustila od neho, lebo on má síce nejaké výhody voči normálnym piestovým spaľovacím motorom, ale má aj nevýhody, preto je to asi slepá ulička. Myslím, že u Wankelovho motora sa spomína hlavne malá životnosť - čo si myslím, že je problém aj tohoto lamelového stroja (okrem tej malej účinnosti). Jednak sú tie lamely dosť veľké, takže sú tam veľké trecie plochy voči obalu - a ešte sú aj pohyblivé, takže oni sa nielen brúsia o obal, ale sa brúsia aj v ten ryhe, v ktorej sú uložené a na oboch miestach podľa mňa časom vzniknú netesnosti a povedie to k drastickému zníženiu výkonu. Pričom v piestovom motore je asi styčná plocha tesnenia piestu menšia ako u tohoto motora, takže sa to asi menej brúsi + piest sa dá asi lepšie mazať ako toto, čo drasticky zvyšuje životnosť piestového motora. Toto neviem, ako by sa dalo účinne mazať. - celá tá plocha každej lamely voči obalu. Takže asi aj toto je odpoveď na otázku, prečo sa to nepoužíva viac a namiesto piestových strojov. A tak isto si podľa mňa dostal odpoveď aj v tej knihe: malá účinnosť. Podľa mňa, kde netreba šetriť miestom, nie je dôvod nepoužiť princíp s vyššou účinnosťou, lebo by bol konštruktér sám proti sebe! Ale ako nápad sa mi to zdá skvelé a rád by som si to kúpil, kde sa to prosím ťa predáva?
@vidlak001
@vidlak001 3 күн бұрын
Ahoj, hezky jsi to rozebral :-) Mě se na tom líbí, že je to samotěsnicí odstředivou silou, že když se to opotřebuje, tak by to nemělo vadit. Uvádějí, že to má velkou životnost. Asi to bude jako s vodním kolem, bylo překonáno vodními turbínami.
@vidlak001
@vidlak001 3 күн бұрын
Koupíš všude možně, stačí hledat "pneumatické nářadí".
@IljaMichalic
@IljaMichalic 2 күн бұрын
@@vidlak001 ja si myslím, že sa tie lamely opotrebovávajú. Jednak na styčnej ploche s obalom, to sa ale kompenzuje ich vysúvaním, ale okrem toho sa silne trú aj o steny toho žlabu, v ktorom sú uchytené - uvedom si, že pri pohybe sa prenáša celá sila cez tie lamely na ten žlab, v ktorom sú uchytené, pričom tá lamela sa v tom žlabe ešte pohybuje hore-dolu, takže to trenie lamely o žľab je obrovské. A teda sa tá lamela (ktorá je predpokladám z mäkšieho materiálu ako žlab) musí "obohrávať" (brúsiť), takže tam potom musia vznikať netesnosti. Jednak je tá lamela stále kratšia (obohráva sa na hrane o obal) a jednak boky lamely o žlab. Musí to byť skvelo skonštruované, aby to vydržalo. Ano, myslím si, že prímer s vodným kolom a turbínou je dobrý - to isté množstvo vody, ale omnoho väčšia účinnosť.
@joyflbill
@joyflbill 2 күн бұрын
Bruska se maže bez problému jako jakékoliv pneumatické nářadí. Olejovými přimazávači. Pointa je jednoduchost, bezúdržbovost, malé rozměry, můžeš pracovat nepřetržitě celý den a nespálí se, ani přetížením (maximálně se zastaví). Samo se to chladí a lamely se tlakem vzduchu neustále dotěsňují na plocho ve vodítku. Odstředivou silou pak ke stěně válce, takže je tam veliký prostor pro opotřebení. Páru bych tam delší dobu nevháněl, to by muselo být z nerezu. 🙂
@JanKavik
@JanKavik 3 күн бұрын
Co revize?
@branislavcsfr3445
@branislavcsfr3445 3 күн бұрын
Ahoj Borče zajímavý výzkum a suprove video jak to jen delaš ty videa opět suprove video zase jsem o něco chytřejší Ahoj Borče Vidláku ❤❤❤❤dík za Video ❤❤😊😊
@vidlak001
@vidlak001 3 күн бұрын
Ahoj Borče, tohle je geniální zařízení, potěšilo mě, jak je to jednoduché a funkční. 😊❤
@branislavcsfr3445
@branislavcsfr3445 3 күн бұрын
@vidlak001 přesně tak koukal jsem na to jako blázen 👍👍 super.
@lukashudecek01
@lukashudecek01 3 күн бұрын
Super bruska Vidláku
@vidlak001
@vidlak001 3 күн бұрын
Ahoj, souhlasím a taky je to technicky zajímavé.
@lukashudecek01
@lukashudecek01 3 күн бұрын
@@vidlak001 Přesně tak Vidláku
@Vietrak_
@Vietrak_ 3 күн бұрын
Me vcelar od ktereho odebiram med rika, ze kdyz se med zahraje nad 50 stupnu celsia aby "roztal" tak se v nem znici vsechny ty vitaminy a pro cloveka prospesne latky. Jaky je na to Vas nazor? Je to pravda? :))
@vidlak001
@vidlak001 3 күн бұрын
Ahoj, myslím že čím menší teplota, tím lépe. Jenže když se med bude zahřívat na 40 stupňů, tak to rozehřívání bude trval několik dnů.
@Vietrak_
@Vietrak_ 3 күн бұрын
@ Jo takhle... Chapu. Mockrat dekuji za odpoved :))
@JohnGin.
@JohnGin. 3 күн бұрын
Vidláku, Vy vole! :)))