Villanyszerelés_3: Kiegészítő áramkörök (Fogyasztásmérő, Időrelé, Programozható relé)

  Рет қаралды 35,009

Zozi-Mozi

Zozi-Mozi

2 жыл бұрын

Ha tetszett a videó, iratkozz fel a csatornámra és like-old a videót!
Ebben a videóban a lakáselosztóba (és más helyre is) beszerelhető kiegészítő áramköröket ( fogyasztásmérő, időzítő, programozható relé, impulzusrelé) szeretném bemutatni.
SZERETNÉM FELHÍVNI A FIGYELMET, HOGY NEM AMATŐRÖKNEK KÉSZÜLT A VIDEÓ, HANEM KEZDŐ VILLANYSZERELŐKNEK ÉS TANULÓKNAK!
Akinek semmiféle fogalma nincs erről NE NYÚLJON HOZZÁ!!
In this video, I would like to show the additional circuits that can be installed in the home distributor (and elsewhere) (consumption meter, timer, programmable relay, pulse relay).
I WOULD LIKE TO ATTENT THAT THE VIDEO WAS NOT MADE FOR AMATEURS, BUT FOR BEGINNERS ELECTRICIANS AND STUDENTS!
Who has no idea about this DO NOT TOUCH IT !!

Пікірлер: 38
@Shadow8935
@Shadow8935 Жыл бұрын
Jó kis videó, egy értelmes videó amiben normálisan el van magyarázva. Király vagy
@ForceDoG
@ForceDoG Жыл бұрын
Ismét kitűnő előadás. Köszönet a videóért! 😎
@lowi4430
@lowi4430 Жыл бұрын
Köszi Zoli.
@LaszloAshin
@LaszloAshin 11 ай бұрын
Jó videó, köszi! A fogyasztásmérőt érdemesebb a fí relé után kötni, vagy inkabb elé? Ha előtte lenne, akkor a fí relét rá lehetne tenni egy fázissínre a kismegszakítókkal, ugye?
@Zozi-Mozi
@Zozi-Mozi 11 ай бұрын
Attol fugg, mindenkepp kismegszakito utan erdemes kotni… van aki az AVK ele teszi a kismegszakitot, van aki utana 😄 A fazissinnel altalaban nem kompatibilis a fogyasztasmero😫
@andrispalik7642
@andrispalik7642 Жыл бұрын
Szia! A fogyasztásmérőnek,feltétlen kell adni 0 át? én nem adtam, de mukodik rendesen. Köszi! tetszik a videód
@Zozi-Mozi
@Zozi-Mozi Жыл бұрын
Szia, Én eddig olyanokkal találkoztam, amik igényeltén a Null vezetőt...
@bvxy
@bvxy Жыл бұрын
A fogyasztás, a fesz és áram vektoriális szorzata (U * I * cosFI) így a fesz mérés miatt mindig kell a null potenciál.
@krisszalai
@krisszalai 10 ай бұрын
Szia! Az egyfázisú fogyasztásmérőn mi a két opcionális csatlakozó? S0-al jelölik általában.
@Zozi-Mozi
@Zozi-Mozi 10 ай бұрын
Szia, Az egy ugynevezett S0 interfesz kimenet, amin impulzusok generalodnak a fogyasztas hatasara, ezt fel lehet dolgozni egyeb egysegekkel!
@kagi36
@kagi36 7 ай бұрын
Üdv, jók a videók,de egy ideje nem csinálsz 😢? Megnéztem volt ezt az építést a mágneskapcsoloval is ,meg a relevel is , amiről beszéltél.
@Zozi-Mozi
@Zozi-Mozi 7 ай бұрын
Szia, Orulok hogy tetszik, “sajnos” egy 1 eves gyerek mellett masok a prioritasok😄
@kagi36
@kagi36 7 ай бұрын
@@Zozi-Mozi ne sajnáld! igaz nekem nincs ,de azt felfogom,hogy már kicsit más a helyzet! ...... De jók voltak a videoid! .. tök jól magyaráztál...
@Zozi-Mozi
@Zozi-Mozi 7 ай бұрын
Egyszer majd visszatérek még!😅
@petertokaji4733
@petertokaji4733 Жыл бұрын
Érintésvedelmi relé müködési elvét elmondanád,hogy működik.
@Zozi-Mozi
@Zozi-Mozi Жыл бұрын
A videoim kozott, szo van rola a “Villanyszereles 1”, es az 5. reszben is!
@olzsy
@olzsy 2 ай бұрын
Hogy kötötted be a programozható időrelét?
@Zozi-Mozi
@Zozi-Mozi 2 ай бұрын
Ahogyan a gyarto eloirja! L-N es a rele kimeneteit😄
@olzsy
@olzsy 2 ай бұрын
@@Zozi-Mozi az oké, akkor ezekszerint nem kell túlmisztifikálni ezt. Medencéhez kell bekötni egy ilyet nálunk.
@bkorga
@bkorga Жыл бұрын
Egy ideje foglalkoztat a gondolat, hogy wifis kismegszakitokra kellene cserelni a szobak dugaljainak es vilagitasanak a kismegszakitoit. Viszont meg nem nagyon talalok ilyen megszakitokat, veluk kapcsolatos gyakorlati tapasztalatos videokat meg kevesbe. A toled megszokott minosegben nagyon jo lenne😊
@Zozi-Mozi
@Zozi-Mozi Жыл бұрын
Erdekes gondolat! Okos otthon vezerlok fele keresgelj szerintem. Bar en az ilyen rendszereket nem kedvelem, ami tavolrol iranyithato.. eleg valami bug vagy egy ugyes hacker es….😂
@23kagi
@23kagi Жыл бұрын
Nem jók még, anno a főnököm csinált hasonlót,ha valami volt állandóan hívták,hogy ez nem jó az nem jó,a végén már ő volt a szar ,aztán el volt Nekik magyarázva mivan ilyenkor?!
@garashan
@garashan Жыл бұрын
Én Shelly Plus 1 típusú reléket vettem. Elméletileg 16A-t tud kapcsolna, maximum 240VAC vagy 30VDC feszültség mellett. A működtetőfeszültség elég széles skálán mozog: 12VDC; 24-240VDC és 110-240VAC. Előnye, hogy egy mélyebb szerelvény dobozban elfér a szerelvény mögött is. WIFI-re kapcsolható, de nem feltétlen kell a működéséhez WIFI. A bemenete is állítható: normál kapcsolóval működteted (tehát ha kap feszültséget, akkor kapcsol és addig tart behúzva, amíg van feszültség), nyomógombbal működteted (feszültség impulzusra állapotot vált a relé) vagy a kettő hibridje (bemenet változásra vált állapotot a relé). A hibrid üzemmód akkor jó, amikor hagyományos kapcsoló mögé van felszerelve, de telefonról is kapcsolgatja az ember a relét. Ilyenkor a hagyományos kapcsoló "átváltozik" alternatív kapcsolóvá, melynek a párja a telefonos alkalmazás. Ennek egy hátránya van, hogy így csak 1 normál kapcsoló köthető mögé, de ha alternatív kapcsolás kimenetét kötöd mögé, akkor bármennyi. Programozhatóak idő alapján is az eszközök. Az idő lehet fix (pl. reggel indítsa el ébredés előtt a bekészített kávéfőzőt) vagy lehet változó. Ekkor a napnyugta és a napkelte időpontjához képest lehet megadni a kapcsolások idejét, ehhez szükséges, hogy tudja az eszköz, hogy melyik időzónában van és mi a pontos dátum. Ez pl. arra jó, hogy napnyugta előtt felkapcsolja a világítást, majd napnyugta után valamennyivel lekapcsolja. Továbbá meg lehet vele valósítani automata kikapcsolást vagy bekapcsolást is: kikapcsolásra példa a lépcsőházi automata, bekapcsolásra nem tudok életszerű példát hirtelen. A lényege, hogy ha kikapcsolod a relét, akkor x másodperc múlva újra bekapcsol. Ha wifire vannak kapcsolva, akkor mint már említettem lehet telefonról is vezérelni őket, de Google Home-ba is integrálhatóak. Viszont ha letiltjuk a routerben a külvilággal való kommunikációjukat, de továbbra is csatlakoznak a wifire, attól még tudják egymást kapcsolgatni. Ezzel megvalósíthatóvá válnak bonyolultabb kapcsolások is. Az üzembe helyezésük nem bonyolult, de villamos képzettséghez kötött a hatályos jogszabályok értelmében.
@adamraksi1222
@adamraksi1222 7 ай бұрын
A csengőnél meg van említve hogy a nyomógombon a 230 VAC veszélyes lehet. Nem ugyanez a helyzet a világításvezérlésnél is? Ott is a fázis van a nyomógomboknál. A rendszer túlbonyolítása nélkül meg lehet oldani, hogy a nyomógombok alacsonyabb - pl 12 VDC vagy 24 VDC feszültségen üzemeljenek?
@Zozi-Mozi
@Zozi-Mozi 7 ай бұрын
A csengonel, kulso korulmenyek miatt (idojaras) erintesvedelmi okok miatt nem szabad a halozati feszultseg… bar manapsag mar vizallo szerelvenyek is leteznek! Biztos meg lehet oldani a torpefeszultseg kapcsolasat a kapcsolokkal, de szerintem epuleten belul felesleges ez!
@adamraksi1222
@adamraksi1222 7 ай бұрын
@@Zozi-Mozi Pont azért merült fel, mert nekem kültéren lenne szükségem ilyenre: kerti világítást több helyről tudjam kapcsolni. Gondolkoztam egy csengő trafón, ami a nyomógomb megnyomása által behúz egy mágneskapcsolót. A mágneskapcsoló másik oldala meg a világításvezérlőt kapcsolja. Amit viszont nem tudok, hogy a 12 VAC körben kell-e még plusz ellenállás, hogy ne folyjon a nyomógomb megnyomása során túl nagy áram át a körön.
@Zozi-Mozi
@Zozi-Mozi 7 ай бұрын
Ha a tapfeszultseg a relenek megfelelo, semmi egyeb nem szukseges!
@ZoltanBoros1
@ZoltanBoros1 Жыл бұрын
Ha egy csnegő nyomógomb a hálózati feszültséget kapcsolja, az nem biztonságos, viszont ha a csengőtrafó szekunder oldali kisfeszültségét, akkor a csengőtrafó folyamatosan fogyaszt, nem? Van olyan megoldás, ami egyszerre biztonságos és energiatakarékos?
@Zozi-Mozi
@Zozi-Mozi Жыл бұрын
Biztonsagi okokbol nem lehet a 230V-ot kapcsolni vele… kisebb uresjarati fogyasztas max, kapcsolouzemu tapegyseggel lehetseges, de igy a hagyomanyos csengo nem fog mukodni!
@sandormartinovics6229
@sandormartinovics6229 7 ай бұрын
SZIA LENNE EGY KÉRDÉSEM VAN 1 DB 380V-OS 3 FÁZISU MOTOROM LEHETSÉGES-E 230 RÓL ÜZEMELTETNI HA CSILLAGBA KÖTÖM MERT MOS DELTÁBA VAN KÖTVE
@Zozi-Mozi
@Zozi-Mozi 7 ай бұрын
Szia, Mindenbizonnyal igen, de fugg a motortol is! Arra szamolni kell, hogy csak 2/3-a lesz a teljesitmenye….
@szabolcskoszegi192
@szabolcskoszegi192 Жыл бұрын
A villanyszerelő nem használ AC karakterisztikáju fi relét (ávk), hanem A-t. Nem alkalmaz C karakterisztikáju kismegszakítót a lakáselosztóban. Ha pedig szemléltettsz, akkor pontosan szemléltess...legalább földelj....
@Zozi-Mozi
@Zozi-Mozi Жыл бұрын
Orulok, hogy atment a lenyeg (ja nem) es kotekedsz🤣 Ez mind bontott alapanyagbol van, szemlelteteste kivalo😄 A C karakterisztikanak van letjogosultsaga az induktiv fogyasztoknal…
@szabolcskoszegi192
@szabolcskoszegi192 Жыл бұрын
@@Zozi-Mozi további sok sikert
@istvansumegi7185
@istvansumegi7185 2 жыл бұрын
Ez a video jogszabály sértésre bíztat. Senki ne csináljon ilyet. Villanyszerelő is csak akkor, ha az elosztóról darabvizsgalati jegyzőkönyvet tud produkalni, CE jelet tesz rá, és tudja igazolni a CE jel alkalmazásának megalapozottságát.
@Zozi-Mozi
@Zozi-Mozi 2 жыл бұрын
Semmire sem biztat, sot, kulon a figyelmet is felhivtam ra.....
@danielnagy6809
@danielnagy6809 Жыл бұрын
Melyik része és melyik jogszabályba?
@23kagi
@23kagi Жыл бұрын
Mond el legyszives?! Mert azt nem tudod te se 😂csak más videói alatt trollkodni!
Final muy increíble 😱
00:46
Juan De Dios Pantoja 2
Рет қаралды 53 МЛН
THEY made a RAINBOW M&M 🤩😳 LeoNata family #shorts
00:49
LeoNata Family
Рет қаралды 32 МЛН
Always be more smart #shorts
00:32
Jin and Hattie
Рет қаралды 48 МЛН
10 alapvető tudnivaló villanyszerelőknek
1:00:11
Rátai Attila
Рет қаралды 44 М.
Vezeték kötések, hol hibázhatunk?! | Green Cottage DIY
8:22
Green Cottage DIY
Рет қаралды 40 М.
Regszerelési tippek vágatlanul!
10:05
LVP
Рет қаралды 7 М.
Tuti, hogy nem villanyszerelő volt aki ezt csinálta!
22:12
HomeElectric
Рет қаралды 70 М.
Mestervizsga: Villanyszerelő (2020.11.26.)
27:25
Dehir
Рет қаралды 40 М.
iPhone 15 Pro в реальной жизни
24:07
HUDAKOV
Рет қаралды 147 М.
Красиво, но телефон жаль
0:32
Бесполезные Новости
Рет қаралды 219 М.
Первый обзор Galaxy Z Fold 6
12:23
Rozetked
Рет қаралды 313 М.
تجربة أغرب توصيلة شحن ضد القطع تماما
0:56
صدام العزي
Рет қаралды 23 МЛН