➡️➡️➡️ Máme velký cíl dosáhnout *do konce roku 100.000 odběratelů -- pomůžete nám* ? :-) Pokud se vám líbilo tohle nebo jiné naše video, *klikněte na tlačítko Odebírat* ! :-) Děkujeme ohromně! :-)
@monikaovsyannykov82136 күн бұрын
Děkuji, pěkné.
@KatySkrabakAbsolutDuck4 жыл бұрын
Ďalšia super prednáška,počúvam všade,v práci- manuálnej ako životabudič,cestou v buse,aj na dobrú noc.Môj mozog poskakuje radosťou.:-D
@pavelgabrielsafarik94593 жыл бұрын
Dekuji za zajimavou prednasku
@achab41076 жыл бұрын
výborná přednáška
@Neurazitelny6 жыл бұрын
Díky, Rosťo, jsme rádi, že se i další náš počin líbí a zdravíme věrného diváka! :-)
@jitrenka44856 жыл бұрын
Skvělá přednáška, děkuji 👏👍👍
@Neurazitelny6 жыл бұрын
Opět se moc rádo stalo, milá Jitřenko, děkujeme za věrnost a za komentář! :-)
@vlastimil236923 күн бұрын
Zaujimam sa o vsetkp,
@barbora57495 жыл бұрын
Dokonalý! Moc děkuji
@Neurazitelny5 жыл бұрын
Moc rádo se stalo, milá Barboro! :-) My děkujeme za komentář a jsme moc rádi, že se přednáška líbila. :-) Hezké léto! :-)
@Czechino5 жыл бұрын
Excelentní.
@Neurazitelny5 жыл бұрын
Moc děkujeme, jsme ohromně rádi, že přednáška natolik zaujala! :-) Snad se to podaří i dalším videím našeho kanálu. ;-)
@paja_novonty4 жыл бұрын
Vynikající přednáška
@tomastrtilek41396 жыл бұрын
Super prednáška, ktorá sa dobre počúvala aj z BRATISLAVSKÉHO PŘIVADĚČE...!!* :) Pozdravujem!!* ;)
@Neurazitelny6 жыл бұрын
Tak to jsme moc rádi, milý Tomáši! :-) Děkujeme za komentář a zdravíme do Bratislavy! :-)
@Neurazitelny6 жыл бұрын
Líbí se Vám přednáška? Zapojte svobodnou vůli, dejte palec nahoru a napište komentář, ať o tom víme! ;-) ❤︎ Pomozte nám rozsvěcet světlo v temnotě a staňte se Neurazitelným VIPatronem zde: patreon.com/neurazitelny 🔔 Chcete o našich akcích a videích vědět jako první? Přihlaste se k odběru novinek zde: bit.ly/Neurazitelny 🎧 Poslechněte si přednášku jako podcast nebo MP3 zde: neurazitelny.cz/mozek-a-svobodna-vule-vladimir-komarek/
@tucnaktucik43576 жыл бұрын
Vědomí je taky jen produktem mozku a spíš iluze minimálně z 90 procent. Proč si myslím že vědomí je produktem těla mozku ? 1. Když se poškodí mozek změní se chování myšlení emoce osobnost psychika Již dnes umíme zásahem do mozku programovat ovlivňovat osobnost a chování i emoce. 2. Operační systém stejně jako samotný software byl vytvořený v hardware takže není důvod aby to tak nebylo i s vědomím a mozkem ( hardware a software ) 3. Když užiješ alkohol či jiné psychotropní omamné látky změní se ti vnímají a chování protože to působí na tvůj mozek ( pokud se opiješ například )........
@Neurazitelny6 жыл бұрын
Zajímavé podněty k zamyšlení, Jiří, díky za ně! Proč vědomí jako iluze?
@mireknovak83436 жыл бұрын
@@tucnaktucik4357 Vědomí není produktem mozku. "my" si např.viděné, slyšené ap. uvědomujeme mimo lebku a světlo potřebuje plátno na to, aby se promítlo. tím je právě vědomí, které není závislé na těle a mysli( viz. Moody), tělo a mysl je pouze nástroj-ego. univerzem je ale vědomí, z kterého se vyvinula evolucí forma, tedy tělo a mysl. ...
@tucnaktucik43576 жыл бұрын
Moodyho neuznávám ten se podle mě smrti bojí ale myslíš se tělo sice může sloužit jako nástroj ale rozhodně to není jen kus masa neživého mozek je tak strašně složitý že není důvod aby vědomí nebylo jen jeho produktem i software byl vytvořený v hardware navíc již dnes umíme skrze mozek měnit chování emoce osobnost možná i myšlení takže další důvod že vědomí je jen pouhý produktem mozku a jeho složitosti kdyby vědomí nebylo vůbec produktem mozku pak nepotřebuje aby mozek byl tak neuvěřitelně složitý a navíc další věc když teda vědomí nepotřebuje fyzické smysly oak vlastně nepotřebujeme oči uši a můžeme vnímat jen mimotělně ne ? To se ale neděje oči a uši má vše co nějak sluchově a vizuálně vnímá kdyby vědomí bylo tak mocné tak nepotřebuje tělo nebo ne tak složité tělo Moody není až tak dobrý "vědec" jak už jsem řekl ale myslím že vše podstatné jsem tu napsal v mém předchozím komentáři to co píšeš není důvod aby vědomí nebylo produktem nebo minimálně ne celé možná existuje něco jako kvantové vědomí metafyzické vědomí proč ne ale to ještě neznamená že tím kým jsme a jací jsme tady a teď budeme stejně i po smrti,opakuji že i software byl vytvořený v hardware i robot funguje a nemá nic jako duši nebo jak to říct a tělo je složité i každá buňka v těle je relativně složitá a mozek je ještě složitější a záhadnější takže není důvod aby vědomí nebylo buď jen iluzí nebo produktem mozku a navíc existuje teorie pocházející z gnosticismu že existují lidé kteří nejsou lidé ale jen těla schránky bez duše ducha prostě jen tělo schránka sama o sobě to jen taková poznámka a mimochodem univerzální vědomí sice existovat teoreticky může ale to nemůžeme srovnávat s pozemským materiálním ( zvířecím lidským ) vědomím přece a mimotělní zážitek je pravděpodobně většinou jen halucinace iluze myslím že jsem o tom posílal i odkaz na video pokud ne najdi si video od bewise s názvem existuje život po smrti je to Slovák dost dobře to tam vysvětluje má já náhledové fotce takového kresleného panáčka a vysvětluje tam i myslím to proč vědomí může být jen iluze.
@tucnaktucik43576 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/h4qkdIJjbd6karc To je to video pro pochopení je nutné dokoukám do konce.
@johnt60556 жыл бұрын
Vskutku, výborná a velmi zajímavá přednáška. Děkuji.
@Neurazitelny6 жыл бұрын
My děkujeme, Johne, a máme radost, že se líbila! :-)
@MarieDohnalová-k7p Жыл бұрын
Dobrý den 😊 ⏰🇨🇿💓🇸🇰⏰
@Hunter-ei3le6 жыл бұрын
Děkuji za přednášku profesora Komárka, byť je možná příliš biologická na půdě, kde se často užívají pojmy v jiném kontextu a s daleko hůře uchopitelným významem.
@Neurazitelny6 жыл бұрын
Moc rádo se stalo! :-) My děkujeme za komentář - biologie i filozofie mají obě něco do sebe, je dobře, že se mohly na FF UK potkat. :-)
@petrakaderova86925 жыл бұрын
To je zase pravda musím říct 😏😏😏
@adamrut17344 жыл бұрын
Základní problém (jak už zde někteří upozorňují) je v tom, jak si svobodnou vůli definujeme. Přednášející evidentně vychází z toho, že svobodnou vůlí je racionální o emoce (slovy přednášejícího o „limbický systém“) oproštěné rozhodování (viz minuta 55 - „svobodná vůle je skutečně racionální rozhodnutí vašeho prefrontálního laloku, toho kontrolního orgánu, který stihne vyhodnotit situaci). Když tedy pak říká, že z tohoto pohledu člověk svobodnou vůli spíše nemá, je to jen doklad, že nejsme dlouhodobě schopni se rozhodovat "strojově racionálně". Ve skutečnosti by ovšem vítězství takového od emocí oproštěného racionálního rozhodování bylo naopak koncem skutečné svobody člověka, která spočívá právě v napětí mezi racionálním a emocionálním a jejich vyvažováním, zahrnutí emocí do svých voleb. Pouhé racionální rozhodování "našeho prefrontálního laloku" bez zapojení emocí by z nás udělalo determinované bytosti, jejichž rozhodování by se lišilo jen přesností vstupních informací. Nejdůležitější poznatek téhle zajímavé přednášky proto pro mě je, že bychom se měli zásadně zamyslet (ovšem i se zapojením limbického systému😊) nad tím, co to vůbec svobodná vůle člověka je.
@Neurazitelny4 жыл бұрын
Velmi pěkný komentář na zamyšlenou, Adame, díky za něj! :-) Ještě bych poukázal na případy lidí, kteří měli poškozenu emoční složku rozhodování, i když ta logická zůstala zachována a kteří nebyli rozhodnutí prakticky schopni -- takže bychom nebyli jen determinované bytosti, ale hlavně bytosti naprosto bezradné.
@patrikburda4 жыл бұрын
No jestli si to chcete definovat zcela jasně, tak technicky nic jako svobodná vůle (racionální) neexistuje. O všem rozhodne váš mozek podvědomě dříve než cokoliv uděláte. Někde se tu válí velice jednoduchý experiment, kdy mačkáte tlačítko a počítač zaznamenává vaši mozkovou aktivitu a snaží se tlačítko rozsvítit dříve než ho zmáčknete, po nějaké době se ji počítač naučí rozpoznávat a už nebudete schopni zmáčknout tlačítko dříve než se rozsvítí (tj. jestli to opravdu uděláte rozhodlo podvědomí dříve než na to skutečně vědomě myslíte). Takže žijete nějaké milisekundy, možná desítky milisekund pozadu a vaše vědomí je jen jakýsi zdůvodňovač. Pokusů je plno.
@Neurazitelny4 жыл бұрын
@@patrikburda Je fascinující, jak důležité definice ve skutečnosti jsou, když vezmu v úvahu, kolik z nás se v dřívějších fázích života rychle naučilo je nenávidět. :-) Díky za příspěvek, Patriku! :-)
@kokotajebka6 жыл бұрын
24:40 epileptický záchvat jsou oscilace v neuronové síti , díky příliš vysoké citlivosti neuronů (poškození z oxidačního stresu) - ztracená schopnost mozku oddělovat důležité informace od nedůležitých . = nadměrný šum v neuronové síti , který začne oscilovat ve vlnách .
@petrakaderova86925 жыл бұрын
Je to fakt zajímavý každý se z toho poučí musím dát like👍👍👍👍👍👍🚑🚑🚑🚑🚑🚑🐴🐴🐴😍😍😍😍 Je to moc hezký chtěla bych i další díly z epilepsií prosím?
@Neurazitelny5 жыл бұрын
Moc děkujeme za komentář a za like, milá Petro! :-) V únoru bude naším hostem neurochirurg pan profesor Vladimír Beneš, ten k tomuto tématu určitě také bude mít co říct. :-)
@petrakaderova86925 жыл бұрын
@@Neurazitelny děkuji
@consonaadversapars5 жыл бұрын
Nějak jsem nikde nezaznamenal argument, proč ztotožnit svobodnou vůli s rozumovým posuzováním. To, že se nerozhodnu přes instinkt nebo emoci, nýbrž přes rozum, ještě neznamená, že je takové rozhodnutí produktem svobodné vůle.
@Neurazitelny5 жыл бұрын
Dobrá připomínka, díky za ni! Zkusíme zjistit odpověď. :-)
@mareksekula4485 жыл бұрын
Ne každé racionální rozhodnutí je projevem svobodné vůle, ale každý projev svobodné vůle je racionálním rozhodnutím..
@Neurazitelny5 жыл бұрын
@@mareksekula448 Opravdu? Jak jsem tu někde určitě psal, nejsem odborník, ale tohle téma mě hodně zajímá...
@tomasletal2575 жыл бұрын
Přednáška se mi líbila, ale taky mi uniká důvod pro ztotožnění svobodné vůle s rozumovým posuzováním. I třeba v křesťanském pojetí dostal člověk od boha rozum, takže se dokáže rozhodovat racionálně a taky svobodu, takže se dokáže rozhodovat svobodně. A zdá se, že se většina lidí vzhledem k tomuto systému rozhoduje spíš iracionálně, ale svobodně - jdou "proti bohu". Osobně si myslím, že takové pojetí svobody je docela nelogické a pravděpodobně skutečnou svobodu nemáme.
@lukastrojak45663 жыл бұрын
Tady asi není odpoveď... to by jsme si museli nejdříve jasně stanovit co znamená svobodná vůle a aby jsme tak mohli učinit, museli by jsme znát odpoveď na tvou otázku.... na svobodnou vůli se nedá ukázat a tak nikdo nemůže říct co to je
@fakultafilozofickazcu84756 жыл бұрын
Svobodná vůle je boj proti vlastnímu mozku, přicházíme o cennou energii a kyslík. Ale naděje tu je! Neuvěřitelně zajímavá beseda.
@Neurazitelny6 жыл бұрын
Zase na druhou stranu, energii a kyslík si člověk taky do hrobu nevezme. :-) Jsme moc rádi, že se video líbí! :-)
@romanhanajik31855 жыл бұрын
:D pravda pravdúca a z klávesnice filozofa ešte radikálnejšia.
@petrstowasser76133 жыл бұрын
A čím bojuješ proti vlastnímu mozku? Dvanácterníkem?
@lenkavankova31123 жыл бұрын
Prosim, na zacatku zaznelo, ze pan profesor prednasi na tema vzniku mysli v mozku didete... nevedel byste nekdo odkaz na prednasku na tohle tema?
@filip.brezina4 жыл бұрын
Nemáme svobodnou mysl, ale je možnost vysvobození se s nesvobodné vůle. V Buddhismu je to osvícení. Děkuji za toto téma
@plumb5plumb5353 жыл бұрын
Víte, že stav osvícení netrvá věčně, viďte?
@filip.brezina3 жыл бұрын
@@plumb5plumb535 při konceptu nekonečno, prostoru a formy, atd. Možná
@bh69videa Жыл бұрын
ale jestliže nemáme svobodnou vůli, pak dosažení osvícení taky není v naší moci ? pak se jako všechno ostatní prostě stane, když nazraje čas a okolnosti ? a protože to není zrovna častý jev, stane se to jen výjimečně
@romanhanajik31853 жыл бұрын
4:48 7.10.2018 - Možno presne rok pred objavením sa Covidu v Číne povie: "Doufam, že nic mimořádného na filosofické fakultě nebude." V Prahe až ďalší rok. ;)
@felixhejtman47736 жыл бұрын
LIKOS
@vendi5584 жыл бұрын
Do úvodu přednášky bych vložil tuto mojí odpověď: Svoboda, potažmo realizace svobodné vůle je u lidského subjektu omezena shora maximem možného v rámci prostoru poznané nutnosti. Zdola, v rámci tohoto prostoru, je omezena chronickou prokrastinací. Prostor poznané nutnosti není konstantní, ale v čase a prostoru je proměnný podle okamžitých podmínek, které v něm pro daný konkrétní lidský subjekt platí a tím ho pro něj vymezují. Drze se přiznám, že v rámci prostoru poznané nutnosti je u mě silnější než já snaha realizovat můj pohyb v něm u jeho spodní meze. P. S. Po vyslechnutí přednášky uvidím, jak dalece se mýlím.
@Neurazitelny4 жыл бұрын
Bohužel, strojem času nedisponujeme, takže úvod přednášky bude muset zůstat tak, jak je... :-)
@rastislavserbin9297 Жыл бұрын
U tej dreziny to vidim trochu inak, ked som na nej som akokeby priamo zodpovedny za zivoty ludi, ktorych drezinou zabijem, tak si zvolim mensie zlo, 1 je menej ako 5, ak som na tom moste, tak nie som priamo akokeby zodpovedny za tu drezinu, ktoru neriadim a teda nenesiem priamu zodpovednost za to co drezina sposobi (som vlastne len svedok), preto je uplne logicke, ze nehodim druheho cloveka z mosta a nejde mi do hlavy, ze pri tom klopiacom tlacitku uz je ochota medzi ludmi stlacit ho vyssia. To je to iste akokeby som sa z mosta rozhodol skocit sam, aby som zachranil ludi dole. Navyse na moste nemozem vediet, ci tlusty clovek tu drezinu zastavi, a to by ani fyzik nemohol vediet.....
@radarzdice32513 жыл бұрын
Je mi padesát let a umím psát o bona rukama. Jsem drobet invalidní?
@tucnaktucik43576 жыл бұрын
Vědomí je taky jen produktem mozku a spíš iluze minimálně z 90 procent. Proč si myslím že vědomí je produktem těla mozku ? 1. Když se poškodí mozek změní se chování myšlení emoce osobnost psychika Již dnes umíme zásahem do mozku programovat ovlivňovat osobnost a chování i emoce. 2. Operační systém stejně jako samotný software byl vytvořený v hardware takže není důvod aby to tak nebylo i s vědomím a mozkem ( hardware a software ) 3. Když užiješ alkohol či jiné psychotropní omamné látky změní se ti vnímají a chování protože to působí na tvůj mozek ( pokud se opiješ například )........
@jarapokorny54235 жыл бұрын
Jestli je někdo masovím vrahem ze svobodné vůle a nebo že mu přeskočilo je stejně jedno , zavřít se stejně musejí oba dva , protože jsou oba pro společnost nebezoečný.
@Neurazitelny5 жыл бұрын
Z tohohle hlediska možná ano, Járo, ale jinak je to dost výrazný rozdíl, už jen z pohledu hledání příčin a jejich možných řešení...
@Bobicek184 жыл бұрын
opět použiji výraz parádní přednáška. Mozek je bezesporu extra zajímavá část těla a jeho schopnosti jsou famózní, přestože na tom není nic tajemného/mystického. Jen škoda, že se musí z odpovědí dedukovat otázky (jo, nemusíte mi odpovídat, vím, že v nových přednáškách je to už vyřešeno :-)). A dále škoda (nevím, zda jí pan Komárek zná), že nezmínil myšlenkovou zajímavost "červené kladivo", která dokazuje, že všichni lidé vlastně myslí stejně.
@Neurazitelny4 жыл бұрын
Díky za opětovné použití tak příjemného výrazu! :-) Červené kladivo by se možná víc hodilo do přednášky Cyrila Höschla "Kouzla a klamy vědeckého zkoumání" ( kzbin.info/www/bejne/fZTdnHmYnpmYsK8 ), potažmo "Kritické myšlení: Úvod do rozpoznávání keců" ( kzbin.info/www/bejne/d5W1f5p7oNmmrNE ). Je to každopádně zajímavý a vtipný fenomén. :-)
@hanavoriskova52975 жыл бұрын
A aplikace na telefon by nebyla? :)
@mireknovak83436 жыл бұрын
až nám pán řekne, co je to já, pak může hovořit o vůli někoho a o svobodě. v relativitě-pohybu nelze zadefinovat tělo a mysl(protože se hýbou)protože je tady pozorovatel-vědomí, které není závislé na těle a mysli. tělo a mysl je objekt, nemuže já být tedy tělem a myslí. a ego(které je iluzí) nikdy nemá svobodnou vůli.
@joemildner5667 Жыл бұрын
Je zaujímavé, že človek ktorý sa zaoberá tým ako finguje mozog premieta diapozitívy s dlhými textami ktoré sa nedajú za krátku dobu expozície ani prečítať. Nie je toto príznačné pre dnešnú vedu ?
@annabistiakova1117 Жыл бұрын
Dobrý deň Vyhybka sa dá prehodiť tak napol....že drezinu vykolajite a teda zachránite všetkých.😁😁😁
@MrTufoz3 жыл бұрын
Goood
@lenkapatkova55265 жыл бұрын
"z pohledu nesvobody mozku jsme všichni slabomyslní" och z toho zamrazilo, tam mě měl a už nepustil
@Neurazitelny5 жыл бұрын
Díky za komentář, milá Lenko! :-) Věřím, že jsi nepuštění nelitovala! :-)
@tuficek3 жыл бұрын
Tohle pustte politikum
@pablomilenium21533 жыл бұрын
Pan Komárek má dobře našlápnuto, ale ještě musí dozrát. Nevím kam dospěl od roku 2018 co byla zaznamenána tato přednáška. Svobodná vůle neexistuje naprosto vůbec a je jedno jak dlouho se přemýšlí před rozhodnutím. Rozhodnuto je vždy dříve než máme pocit, že se rozhodujeme.Svět funguje zcela jinak než se doposud myslelo, dramaticky jinak.
@petrstowasser76133 жыл бұрын
Ano, vidím to podobně. Třebaže je bezpochyby ve svém oboru expert, občas se trochu střílí do vlastní nohy.
@kokotajebka6 жыл бұрын
Svobodná vůle je iluzí způsobená relacemi neurčitosti v neuronové síti - ovládané kvantovou fyzikou . Neuronová sít je vysoce komprimované a nepřesné informace o reálném světě .
@mareksekula4485 жыл бұрын
Ovládané fyzikou? Opravdu? Vám to tvrzení dává smysl? Fyzika je produkt lidského myšlení, jak by mohla něco ovládat. Používáte pojem ovládat zjevně nesprávným způsobem..
@tucnaktucik43575 жыл бұрын
Tohle jsem jednou napsal pod jedno video... Člověk je jen a pouze taky vyvinuté zvíře často však horší než nevyvinuté zvíře.....to je prostě fakt,evoluce je fakt dávno dokázána stejně jako velký třesk je fakt a samotným dokonce přirozeným důkazem je samotné rozpínání vesmíru,člověk nikdo nemůže za to jaký je protože všechno kým jsme jací jsme je jen iluzorní výsledek produkt výchovy prostředí doby společností mozkem DNA genetikou místem zážitky a mnoha dalšími vjemy faktory,jednoduše a prostě homosexuál taky nemůže za to že je homosexuál on si to nevybral,ano to nestvořil za to může prostě příroda nebo Bůh pokud existuje,chci říct že člověk který ubližuje zvířatům nemusí být nutně "zmrd" a i kdyby byl tak je tu mnoho faktorů které se nesmí ignorovat např psychická porucha šikana špatné vztahy pokřivený predátorský lovecký instinkt sexuální odchylka porucha nebo všechno dohromady,člověk odsuzuje člověka ( neříkám že to taky občas nedělám každý to děláme,ale je důležité vnímat i ty ostatní faktory a ne jen odsuzovat či dokonce lynčovat ) ale zapomíná na to že člověk není pánem sám nad sebou,naopak pánem je tělo organismus nad člověkem jehož jsme produktem a i kdyby nějaká naše část nebyla čistě jeho produktem tak dokud je v těle je jim ovlivněna a výmluva na svobodnou vůli je hloupá protože ne každý jí má a např schizofrenik taky nedokáže ovládat své stavy a nebo ty taky svobodně nezměníš co tě přitahuje nebo co ti chutná nebo z čeho máš strach nebo tak něco ( doporučuji videa od etherala a bewise nebo studovat medicínu a psychologii ) samozřejmě tím neříkám že např vrah je vlastně nevinný a nemůže za to a neměl by se zavřít do vězení to ne,ale nenávist vůči němu je sice pochopitelná a možná oprávněná,ale taky je důležité vědět že ten člověk jako takový samotný za to úplně taky nemůže nebo pedofil nemůže za to že je pedofil,pokud zabije či znásilní nějaké dítě tak samozřejmě je nutné tohoto člověka izolovat,ale mít vůči němu nenávist natož ještě když neublížil vašemu dítěti jen protože je pedofil je nesmysl to je jako nenávidět krokodýla který vaše dítě roztrhá a sežere,ani sice člověk je o něco vyvinutější,ale stále jsme v základu jen organismus jen zvířata a prostě jsme ovlivnění jak duševně tak fyzicky,byl experiment kdy člověk vypil hrnek vody a když se ho zeptali proč to udělal řekl že měl žízeň a tak se šel,ale ve skutečnosti ho donutilo tělo skrze tu žízeň a navíc ta žízeň a touha a rozhodnutí jít pro vodu bylo uměle vyvoláno skrze impuls do určité části v mozku,jednoduše a prostě svobodná vůle není svobodná a je svobodná,asi jako když se vám chce čůrat nebo kakat a vy to sice do nějaké doby můžete ovládat respektive zadržovat,ale dřív nebo později to stejně nepůjde a prostě to půjde ven bez ohledu na vaši vůli a to že si to uvědomujeme že to tak je je maximálně dobré k tomu pochopit co jsme zač jak fungujeme a že nejsme úplně zodpovědní za své činy a chování a i přesto že si to uvědomujeme nám nijak neovlivní naše budoucí chování v nějaké situaci protože to zase budeme v jiném "módu"buďme zase někdo "jiný" a kdo studuje či se zajímá o psychologii vědu medicínu tak ví co mám na mysli a ví že to tak je a taky by měl vědět o tom experimentu,mimochodem ne že bych byl homosexuál a mučil zvířata naopak nejsem a zvířata mám rád hlavně teda na talíři navíc sami se žerou navzájem a člověk je biologicky všežravec,zvířata jsou mi lhostejné ovšem to nezaznamená že bych toleroval či přihlížel jak se jim ubližuje a jedni jestli to je zvíře či člověk,jinak tuším že to učí i sekulární humanismus. PS.to že jsem napsal tento komentář je respektive bylo taky předurčeno předchozí příčinou a to tím co řekla ta žena na videu takže moje svobodné rozhodnutí nebylo úplně svobodné a jeho původ příčina,už vůbec ne i to že vy na tento komentář pravděpodobně odepíšete je opět je vyvoláno předešlou příčinou a to můj komentář který vám vyvolal touhu nutkání napsat které vám dává iluzi že je to vaše svobodně svobodné rozhodnutí,což není nebo alespoň ne z 98% procent.
@Neurazitelny5 жыл бұрын
Doporučuji ke zhlédnutí tohle video: kzbin.info/www/bejne/naiuk2uJpJZ3qMU
@janaja71993 жыл бұрын
Zajímalo by mne, jestli se někdo zvedl a odešel, a kolik takových bylo. Ty arogantní urážky na všechny strany hned na začátku, to byla docela síla. Ovšem samotná přednáška z úst velmi inteligentního VK byla nanajvýš zajímavá, takže mu to nejspíš přítomní odpustili.
@jindrich24854 жыл бұрын
Soud nezajima zda ma pachatel svobodnou vuli Zajima ho zda, byl nebo nebyl pricetny, tj zda vedel co dela.
@pacajalbert90184 жыл бұрын
Vo vesmírne kameň spadne až kým si ne uvedomí že nelieta
@peterbradaty3591 Жыл бұрын
cingulum, pendulum, bululum
@fatimaabdulova96286 жыл бұрын
pravdu najdete v koránu :)
@mireknovak83436 жыл бұрын
mýlíte se, pravdu naleznete pouze a jen v sobě, pokud tedy hledáte Pravdu
@Neurazitelny6 жыл бұрын
Záleží, jak si definujeme pravdu. Technicky vzato je pravd nekonečné množství, takže i v Koránu nepochybně budou. :-)
@mireknovak83436 жыл бұрын
@@Neurazitelny pravd není nekonečně mnoho, protože relativita je změna-pohyb, mění se, co se mění nemůžete v relativitě zadefinovat, zastavit, ale lze mít mysl v klidu, v přítomnosti a přítomnost je pravdou, kdežto mysl v pohybu funguje na základě minulosti, tvoří budoucnost. jedině co se nemění je pravdou. a absolutno se nemění. opakuji se, ale pochopit absolutno znamená právě nechtít to pochopit, tedy nemyslet, nepožadovat v relativitě definici, tedy se zase dostat k relativitě. a ta je omezená, protože je dočasná. takže lituji, korán ap. neposkytne poznání života v univerzální rovině. korán, tělo, mysl jsou objekty, pravda je váš subjekt, nikoli iluze- myšlenka, že skutečné já je objekt. fungujete podle nesprávného programu, který nepřináší poznání pravdy jako naší skutečné podstaty a zdroje. nesprávný program (světonázor) způsobuje např. i ty nemoci, které se snaží přednášející řešit. a myšlení to vyřešit nemůže.vše co vnímáte je objekt, a co je já nevyřeší mysl, ale pozornost, kterou můžete používat, stačí ji obrátit na subjekt, nikoli na objekt.
@Neurazitelny6 жыл бұрын
@@mireknovak8343 A co je subjekt, jen abychom měli vyjasněné všechny pojmy? :)
@mireknovak83436 жыл бұрын
@@Neurazitelny subjekt je to, co nemůžete vnímat, protože tomu brání stav iluze. ten, kdo pochopí čím není může začít poznávat subjekt. subjektem není vše co můžeme pozorovat. univerzum-subjekt, na který můžeme obrátit pozornost, dovede do lidského poznání vnést info, jestli jdeme cestou poznání které (ne)vede k tomu, abychom se zbavili iluze, která brání v poznání Já-skutečnosti-pravdy-subjektu. pak se bude objekt hýbat podle subjektu, nikoli podle iluze-nepravdy. až pak to bude skutečnost, nikoli iluze-nepravda.
@Dr.Z.Moravcik-inventor-of-AGI6 жыл бұрын
Přednášející neumí ani objektivně nadefinovat pojem svobodná vůle, jeho projev je jako když biolog přednáší o skvrnách na Slunci. Poslouchat celou přednášku je ztráta času.
@Neurazitelny6 жыл бұрын
Rozhodovat za 10 milionů lidí, zda je poslech celé přednášky ztrátou času, je opravdu velmi skromné, Zdeňku. :-)
@OndrejHavlicek6 жыл бұрын
Je fakt, že mi přišel mimo svojí odbornost, jako spousta neurovědců, u nás i ve světě, kteří mají pocit, že s Libetem objevili Ameriku determinismu. Já jsem na tom byl před lety podobně, bylo mi to všechno jasné, že nic jako SV přeci nemůže existovat. O jednu diplomku přímo na téma svobodné vůle a jeden doktorát na pomezí neurověd, psychologie a filosofie později, už vidím že to je poněkud o něčem jiném :-) Především je opravdu hodně důležité jasně definovat používané pojmy, o čem se vůbec bavíme..
@Neurazitelny6 жыл бұрын
@@OndrejHavlicek Ahoj Ondro! :-) Vidíš, pořád jsem si říkal, že Tě na tohle video musím nasměrovat, a Ty jsi ho mezitím našel sám. :-) Klidně se poděl o nějaké poznatky, alespoň tedy o ty, které se vejdou do KZbin komentáře. :-)
@OndrejHavlicek6 жыл бұрын
Bohužel sem se toho moc nevejde :-) Maximálně se můžu omezit na své přesvědčení, že neurověda je k tomu, co je na problému SV zajímavé, téměř zcela irelevantní. To zajímavé jsou empirické poznatky psychologie a sociologie a konceptuální analýza filosofie. Můžu třeba odkázat na tu svojí diplomku, sice úplně nezahrnuje můj současný pohled, ale lidi říkají že se to dá dobře číst :-D www.ondrejhavlicek.com/topics/free-will-svobodna-vule/
@Neurazitelny6 жыл бұрын
@@OndrejHavlicek Paráda, díky, minimálně já si ji určitě přečtu! :-)
@mylousjakes97026 жыл бұрын
mohla by ta pražská havlerka už konečně nechat zemana na pokoji? Je to už trošku trapný...
@jdbox73566 жыл бұрын
ANO presne receno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
@estermerunkova91454 жыл бұрын
Ne, nemohla :)
@jiridolejs3621 Жыл бұрын
touching Saxons,,,,,,,,,,,,,,,but people I am dying not only of hunger and cold but also of Havel's terror,,,,,, Q Jiri Dolejs symbol of freedom