Já to říkám pořád, že elektrikář není jen elektrikářem, ale je i zámečníkem, truhlářem a zedníkem v jednom.
@jakubkryl10135 ай бұрын
Dnes jsem dokonce dělal už i instalatéra.🤣🤣
@vaclavkozeny81765 ай бұрын
@@jakubkryl1013 🤣🤣
@IHaveDaddyIssuesHowDidYouKnew5 ай бұрын
Jo no, protože zámečník a ostatní profese neumí zapojit tři kabely dle barvy do dírek. 😂 Řemeslo je řemeslo...
@uno-one-uno2 ай бұрын
Tenhle cyklista měl vzadu radar integrovaný s blikačkou, proto se nebál jet dál od kraje, pokud za ním bylo volno a jak si můžete všimnout, jakmile dostal informaci o dojíždějícím vozidle ( blikačka zrychlí frekvenci poblikávání), způsobně se zařadil ke krajnici. Výhodou je, že mu radar spolehlivě detekuje zezadu přijíždějící vozidlo na 140m a to akusticky i graficky na cyklocomputeru nebo mobilu v držáku, i za touhle zatáčkou. Na displeji potom vidí v podobě posouvajících se teček počet vozidel, jejich vzdálenost a rychlost přiblížení. Po předjetí posledním vozidlem se opět ozve akustický signál, že je vzadu do 140m "volno" a blikačka sníží frekvenci záblesků. Kdo investuje do cykloradaru s blikačkou 3-5tis za obyč a 10tis Kč za model s kamerou (zaznamenávající videa projíždějících vozidel včetně jejich rychlosti a čitelné SPZ), aby byl vidět z dálky i za bílýho dne, ten má opravdu rád sebe i svoje kolo a k nezodpovědnýmu chování na silnici se zpravidla neuchyluje. Tyhle "hračky" jsou na trhu asi 7 let a neustále se zdokonalují a nějakou dobu bude trvat, než se dostanou do povědomí řidičů, jak poznat kolo s radarem, aby věděli, že o nich právě tenhle cyklista ví a jejich průjezdu kolem něj přizpůsobí své chování - jízdní dráhu🙂 Cykloradar považuju za první bezpečnostní doplněk, který by si měl pořídit každý, kdo jezdí na kole po silnicích mimo město. Povolená rychlost cyklistů na cyklostezkách je 30km/h, což není moc a pokud se tedy jedná o výkonnějšího hobbíka a nejede zrovna "pro rohlíky", pohybujícího se snadno nad tuto hranici, na cyklostezce nemá co dělat a patří právě na silnici. Ať chceme nebo ne, bicykl je stále uznávaný dopravní prostředek jako každý jiný a ze silnic v dohledné době nejspíš zcela nezmizí. Jejich provoz lze na některých vybraných úsecích pozemních komunikací pouze omezit - zakázat.
@jendak79215 ай бұрын
Docela luxusní chatky za mých mladých let žádná neměla hromosvod a zezadu chatky byl zděný sloupek s litinovou pojistkovou skříní "fejfarka" nebo vedený v trubkách. Uvnitř vedený v lištách, jeden vypínač na "bílou kouli" se 40W žárovkou a jedna zásuvka buď hned u vypínače nebo pod oknem vzácně oboje. Ještě 3roky zpátky jsem v takové chatce 2 noci přespal ale všechny v okolních kempech vypadali podobně. Práce s pergolou z vaší strany moc pěkná ale to světlo se mi vůbec nelíbí :D zavěšený trámek omotaný kabelama s objímkou a filamentkou nic moc. Navíc to vypadá, že je to dost nízko ve výšce hlavy a do toho trámu bych si nechtěl dát hlavou. I kdyby pod tím byl stůl tak to zas bude svítit do očí vestoje a toho světla tam moc nebude spíš takový intimní osvětlení.
@IHaveDaddyIssuesHowDidYouKnew5 ай бұрын
Luxusní chatky na poměry komunismu možná jo..
@maxdracek48646 ай бұрын
Pěkná práce s tou pergolou, já bych osobně udělal tu dřevěnou lištu i ke světlu, ať je to stejné. Ale tohle je fakt k nějakému známému, zákazník by se asi nedoplatil.
@jankrejbich51145 ай бұрын
To je toho, zazděná krabička na vypínač. Já jednou na kabelovce (koaxiální síť) přišel na stavbu a řeším se stavbyvedoucím, že v suterénu musí být rozvaděč. Stavbyvedoucí i zedníci tvrdili, že tam nikdy nikde žádný rozvaděč nebyl. Tak jsem chvíli hledal a doměřoval kabely odkud a kam vedou. Po nějaké době jsem objevil na jedné zdi mikro praskliny v omítce, které přesně kopírovaly rozměr používaného typu rozvaděčů. A když jsem je donutil to vybourat, tak tam byly zapojené rozbočovače i funkční zesilovač. Rozvaděč měl rozměry 50x70cm 😄
@vitezslavbulva63785 ай бұрын
😂😂 hustý, tak to se mi naštěstí ještě nestalo
@_CJ_6 ай бұрын
Diky za pohodove nedelni video :)
@vaclavkozeny81766 ай бұрын
Ahoj. Známe.. Z práce "na chvilku" jsou 2dny a ještě "bolavá hlava" jak to udělat.. Ať se Ti daří 😉🙂
@AmRtiMm6 ай бұрын
Na jednej stavbe nám chlapi zatiahli do omietok komplet všetky zásuvky s vypínačmi v 6-tich bytoch. To bola fajná zábavka na dva dni kým sme ich všetky našli 😂 0:54
@shadowmasterlord5 ай бұрын
skoda tej plast listy uz :) mohlo sa to tahat nie po boku tramu listou, ale navrchu a urobit dierky do krokiev, potom to len stiahnut cez tram dole do svetla :) inak pekny napad tie listy :)
6 ай бұрын
👌👌👌👌👌
@sforman26225 ай бұрын
Pane Stuchlý, když už děláte tak pěknou práci, tak na ty lišty kupujte konce, případně kolínka. ;-). Kopos je má v nabídce. Zahnout konce víka nebo nalomit lištu v ohybu se dělávalo tak před 30 lety, kdy nic nebylo (nebo neuzavřít vůbec, pokud jste nezamýšlel větrání kabelu?) :-D
@agstribro7konrad6776 ай бұрын
Nechci byt hnidopich, ale... 8:08 nejsou ty dvířka pro zasuvky nejak moc nizko nad zemí? A ještě mně prosim poučte, já mněl za to, že kabely tahane v dřevěnich konstrukcich by mněly být nehořlave a to same i připadně trubky/lišty
@maxdracek48646 ай бұрын
CYKY se normálně používají i v dřevostavbách, pouze CYKYLo výrobce nedoporučuje instalovat přímo na dřevo.
@martinklimt93366 ай бұрын
Zdravím, ta výška dvířek by mě také zajímala. A co se týče kabelu a dřeva tak jsme museli vše dávat do elektrikářských lišt či trubek, všechny vypínače, světla a zásuvky podkládat nehořlavou deskou s přesahem a původně chtěli i nehořlavý kabel od kterého nakonec upustili. Až poté nám to zapojili a "zrevizovali".
@Kwwwt6 ай бұрын
@@martinklimt9336 CYKYny jsou samozhášecí. A spousta zásuvek (Praktik - ale pouze barevné, ne bílé) jsou taky na hořlavé povrchy. Svítidla mají většinou plechový talíř (čili nehořlavý) na kterém je teprve zdroj a ledky, takže na většinu věcí už podložky netřeba. Jak píše @maxdracek4864 CYKYLo zamozhášecí není, neobsahuje tu bílou věc, která má při hoření kouřit a zabraňovat kyslíku v přístupu...
@pcwifi95446 ай бұрын
to me taky kamos ele poucil ze na tramu by pod rozvodnou krabici mela byt ta nehorlava podlozka... a po roce pri nahodne navsteve jeho pudy sem nasel 2 rozvodne plasto krabice primo na tramu 🙃
@maxdracek48646 ай бұрын
@@pcwifi9544 Záleží na krabici/ zásuvce/ vypínači/ světla. Musí mít o výrobce dovolenou montáž na hořlavý podklad
@robertmolek63775 ай бұрын
tak ta pergola byl dobrý záděr :)
@chlapecx5 ай бұрын
mně cyklista na silnici narozdíl od spousty autistů nevadí, ale pokud je hned vedle a ještě asfaltová cyklostezka stejným směrem a LZE ji použít, tak bych to asi i pokutoval...
@philophil19615 ай бұрын
Pokutovat lze pouze porušení zákona. A zatím údajně není povinnost cyklostezku použít. A jak píší jiní, pro silničáře v tréninku je cyklostezka nepoužitelná.
@IHaveDaddyIssuesHowDidYouKnew5 ай бұрын
@@philophil1961 Nikoho nezajímá co lze a nelze, kopnout do prdele ty co stejně zůstanou na silnici když mají alternativu.
@eraser2ktube6 ай бұрын
8:22 a presne pre takéto prípady mám nachystané MILWAUKEE Tyčové vodné čerpadlo M12BSWP.
@martinklimt93366 ай бұрын
Zdravim, ty krabicky ve zdi - za to by jste měl dostat od zedníků zlatého bluďišťáka 😅. Jinak moc zajimave jako vzdy.
@Kwwwt6 ай бұрын
Proto už těm maltomr*ům neschovávám kabely do krabiček. V garzonce sem hledal 5 z deseti krabiček takhle. Od tý doby jim nechávám trčet káble ;)
@eraser2ktube6 ай бұрын
Tak si kúpte viečka, napr. KOPOS ZV 68/97 AB, ktoré sa dajú používať opakovane a v strede majú “anténky”, takže sa dajú ľahko lokalizovať na stene. Naviac zostane krabica a v nej aj kábel úplne čistý.
@jirikult7294 ай бұрын
Jen dotaz, ten kabel skrz trámy v pergole nemusí být v chráničce?
@MultiCraferLP3 ай бұрын
Zdravim pane kolego. U revize chatky jsem videl pouze jeden centralni chranic nemusi uz nahodou byt 2 na svetla a na zasuvky zvlast ?
@MilanKruzelaАй бұрын
Nesmí být více svetelnych obvodu za jedním chráničem, tady je okruh jeden tak podle normy v pořádku .. ale určitě by bylo komfortnější tam dát jisticochranic zvlášť..
@auxiliblood48675 ай бұрын
Jakou vzdálenost souběhu NN rozvodů a hromosvodů můsím dodržet v případě, kdy objekt má hromosvod, který je pospojovaný s okapem?
@kape75035 күн бұрын
děláte krabice před hrubou nebo po hrubé?
@PavelMlay5 ай бұрын
Dobrý den, měl bych dotaz, jak je to s výrobním štítkem? Kde ho lze získat a jak a kdo Vám na něj (rozvaděč) udělá CE? Díky.
@lazu_fox84955 ай бұрын
5:46 to, že jede mimo cyklostezku mi až moc nevadí, i když by měl. Ale proč mu to světlo vzadu bliká.
@philophil19615 ай бұрын
Cyklostezku použít údajně nemusí. Proč by světlo neblikalo?
@lazu_fox84955 ай бұрын
@@philophil1961 Přes den to je ještě v pohodě, ale v noci to příjemné není
@uno-one-uno2 ай бұрын
Tenhle cyklista měl vzadu radar integrovaný s blikačkou, proto se nebál jet dál od kraje, pokud za ním bylo volno a jak si můžete všimnout, jakmile dostal informaci o dojíždějícím vozidle ( blikačka zrychlí frekvenci poblikávání), způsobně se zařadil ke krajnici. Výhodou je, že mu radar spolehlivě detekuje zezadu přijíždějící vozidlo na 140m a to akusticky i graficky na cyklocomputeru nebo mobilu v držáku, i za touhle zatáčkou. Na displeji potom vidí v podobě posouvajících se teček počet vozidel, jejich vzdálenost a rychlost přiblížení. Po předjetí posledním vozidlem se opět ozve akustický signál, že je vzadu do 140m "volno" a blikačka sníží frekvenci záblesků. Kdo investuje do cykloradaru s blikačkou 3-5tis za obyč a 10tis Kč za model s kamerou (zaznamenávající videa projíždějících vozidel včetně jejich rychlosti a čitelné SPZ), aby byl vidět z dálky i za bílýho dne, ten má opravdu rád sebe i svoje kolo a k nezodpovědnýmu chování na silnici se zpravidla neuchyluje. Tyhle "hračky" jsou na trhu asi 7 let a neustále se zdokonalují a nějakou dobu bude trvat, než se dostanou do povědomí řidičů, jak poznat kolo s radarem, aby věděli, že o nich právě tenhle cyklista ví a jejich průjezdu kolem něj přizpůsobí své chování - jízdní dráhu🙂 Cykloradar považuju za první bezpečnostní doplněk, který by si měl pořídit každý, kdo jezdí na kole po silnicích mimo město. Povolená rychlost cyklistů na cyklostezkách je 30km/h, což není moc a pokud se tedy jedná o výkonnějšího hobbíka a nejede zrovna "pro rohlíky", pohybujícího se snadno nad tuto hranici, na cyklostezce nemá co dělat a patří právě na silnici. Ať chceme nebo ne, bicykl je stále uznávaný dopravní prostředek jako každý jiný a ze silnic v dohledné době nejspíš zcela nezmizí. Jejich provoz lze na některých vybraných úsecích pozemních komunikací pouze omezit - zakázat.
@uno-one-uno2 ай бұрын
@@lazu_fox8495 Inteligentnější zadní blikačky po setmění nebo v tunelu přejdou z blikání do trvalého svícení a aby zvýraznily přítomnost cyklisty, pracují se změnou intenzity světla. Není to tak nepříjemné pro oči zezadu dojíždějícího řidiče.
@uno-one-uno2 ай бұрын
Za dne osvětlený cyklista je hlavně pro sebe mnohem bezpečnější, protože je vidět za jakýchkoliv světelných podmínek už na velikou vzdálenost a podle blikání je znát, že jde právě o zranitelnějšího cyklistu. Pro vlastní bezpečnost na kole je doporučeno používat celoročně i přední blikačku, protože např. řidič vozidla přijíždějící ve slunečné dny z otevřeného terénu pod stromy v aleji nebo do lesního úseku, kde je intenzita dopadajícího světla na předměty násobně nižší, nemá šanci v tomto prostoru vidět cyklistu nebo chodce, i kdyby na sobě měl reflexní vestu. Intenzita odraženého světla od těchto povrchů je mnohem menší, než intenzita světla dopadající na jeho sítnici z jasné oblohy, na které se jeho oko adaptovalo. V těchto případech je řešením pro viditelnost cyklistů nebo chodců aktivní zdroj světla, tedy přední a zadní blikačky.
@lubomirmalovec80555 ай бұрын
Nemal by byť vodič v drevennej konštrukcií a v izolácií vedený v chráničke ? To sa netýka rozvodu nízkeho bezpečného napätia, teda dátových rozvodov a pod. Ďakujem.
@philophil19615 ай бұрын
Ne, pokud použiješ správný kabel CYKY.
@lubomirmalovec80555 ай бұрын
@@philophil1961 aké označenie je správne. Ďakujem
@tonogtube6 ай бұрын
Pokiaľ si dávaš robiť omietku, silne doporučujem predtým všetko nafotiť. Majstri dokážu zamurovať aj rozvádzač.
@eraser2ktube6 ай бұрын
KOPOS ZV 68/97 AB a je po probléme.
@Nakamura655 ай бұрын
3:40 bleskosvody, ne hromosvody,... to by měl revizák znát
@jiristuchly19845 ай бұрын
@@Nakamura65 Správně je samozřejmě hromosvod, jednak je to zažitý technický termín a pak je to i správné označení z pohledu českého jazyka.
@casio0076 ай бұрын
ortodoxní silničkáři nikdy nejezdí po cyklostezce, tak to prostě je
@davidlutr72136 ай бұрын
Pravda je jednoduchá, pokud jedu po cyklostezce musím na každé křižovatce dát přednost autu které cyklostezku kříží, tedy odbočuje doprava. Navíc nájezdy, nevím který blb to projektuje, ale já třeba v naší obci ve třicítce na žiletkách nedokáži bezpečně najet, nějaký hňup tam dal doprostřed patník a je to problém i na horáku ve dvacce, osobně jsem tam musel dát čtyři dlaždice. Pravda včil jeden patník zmizel, prý tam blbce navedla navigace, ale tak to je, cyklostezky prostě nedělají cyklisté, viz třeba ta nádhera v Olmu u letiště.
@JanChodura685 ай бұрын
@@davidlutr7213 já říkám, že naše cyklostezky jsou pomsta cyklistům
@uno-one-uno2 ай бұрын
Povolená rychlost cyklistů na cyklostezkách je 30km/h, což není moc a pokud se tedy jedná o výkonnějšího hobbíka a nejede zrovna "pro rohlíky", pohybujícího se snadno nad tuto hranici, na cyklostezce nemá co dělat a patří právě na silnici. Ať chceme nebo ne, bicykl je stále uznávaný dopravní prostředek jako každý jiný a ze silnic v dohledné době nejspíš zcela nezmizí. Jejich provoz lze na některých vybraných úsecích pozemních komunikací pouze omezit - zakázat.
5 ай бұрын
Vaše videa mám rád, ale tady bych možná i polemizovalt s tím, že uložení spojených vodiču i se smršťovačkou že se už nejedná o kabel CYKY (cca 8cm) a tudíž bych ho nedal přímo položený na dřevo. Asi raději někam dát krabici. Ale já nejsem revizák.