Vnitřní přítel vám dodá klid a sílu (Jan Burian)

  Рет қаралды 1,783

Mindfulness Club

Mindfulness Club

Күн бұрын

Toto video je první částí přednášky, která je zde zdarma jako ukázka a pokračuje vedenou meditací v placeném kurzu zvládání stresu, ve kterém najdete příspěvky od 7 dalších zkušených lektorů. Kurz najdete zde:
mindfulnessclu...
Na našem kanále pravidelně přidáváme praktická videa z oblasti zvládání stresu, meditace a péče o duševní zdraví. Sledujte nás pro více materiálu.
Sledujte nás na sociálních sítích:
/ mindfulnessclub.cz
/ mindfulnessclubcz
Více o meditacích a péči o duševním zdraví najdete na našem webu:
www.mindfulnes...
Více o Honzovi Burianovi najdete na :
praveted.info/
#emoce #stressrelief #stress #klid #relax

Пікірлер: 4
@jamesbubak6530
@jamesbubak6530 5 ай бұрын
Takže mluvíte vpodstatě o pocitech viny, strachu, možná studu - nebo nějaké takové kombinace, nevím jestli je důležité úplně to analyzovat a škatulkovat tyto pocity - možná to pomáhá k jejich lepšímu uvědomění, přijtetí - mozek je složitá věc - bude to asi i dost subjektivní záležitost komu co pomáhá. Dá se toto promeditovat (resp. získat dostatek uvědomění a schopnosti akceptace těchto emocí pomocí meditace a mindfulness)? Vpodstatě ten "rytíř" nebo "kamarád" o kterém mluvíte poskytuje takovou tu korektivní zkušenost, jestli to píšu správně.
@janburian7056
@janburian7056 5 ай бұрын
Ano, přesně jak píšete, vnitřní přátelé, jsou jedním z mnoha způsobů jak využít všímavost a laskavost, abychom bezpečněji prožili své zraněné části a postupně je přijali. Což je jinými slovy korektivní zkušenost.
@jobik333
@jobik333 5 ай бұрын
Honzo ty tvrdíš že když na člověka štěká pes, tak že je to stres. Ale toto v podstatě společnost popírá. Společnost v podstatě tvrdí že člověk nic nevytváří pokud se to společnosti v jistém smyslu hodí. Pokud se to ovšem společnosti nehodí tak se bude tvrdit že člověk něco vytváří, ba je dokonce za něco zodpovědný. 😢
@MindfulnessClub
@MindfulnessClub 3 ай бұрын
Smyslem toho přirovnání bylo v podstatě připomenout, že existují vnější i vnitřní spouštěče stresu neboli stresory. Ty vnější stresory (štěká pes) jsou objektivně pozorovatelné a tím pádem snadněji uznatelné ze strany druhých. Pokud je např. v kanceláři hluk, pak není těžké uznat, že to může být pro lidi zatěžující a stresující. S těmi vnitřními stresory už to je trochu složitější, protože objektivně pozorovatelné příliš nejsou. Tady pak může docházet k tomu, že i hodně vystresovaný člověk někdy není brán vážně, protože lidé kolem něj mají dojem, že nemá být "proč vystresovaný". Mnoho lidí to dnes ale dělá i sami sobě - nevidí vnější příčiny a proto zlehčují své vnitřní prožívání. Vnitřní pes spousty lidí (ve skutečnosti až 250 mil lidí po celém světě) má podobu úzkostí. Existuje zde odborná pomoc a někdy je nezbytná. Zároveň ale jednou z cest, jak člověk může podpořit sám/a sebe je právě kultivace vnitřního přítele. A někdy je důležitým krokem k jeho probuzení či posílení prostě jenom uznat, že na nás ten vnitřní pes štěká a dovolit tomu být - a to bez ohledu na to, že zda to okolní svět uznává nebo nikoliv. I to je někdy součástí laskavosti vůči sobě. Tak snad jsme odpověděli na otázku. Díky a za koment a přejeme krásné dny 🙂
Meditace přátelství a Laskavosti (Jan Burian)
13:09
Mindfulness Club
Рет қаралды 2,1 М.
An Unknown Ending💪
00:49
ISSEI / いっせい
Рет қаралды 58 МЛН
Когда отец одевает ребёнка @JaySharon
00:16
История одного вокалиста
Рет қаралды 4,1 МЛН
Dovolte si cítit své emoce (Vít Aora)
9:03
Mindfulness Club
Рет қаралды 702
Jak mindfulness (všímavost) mění sebe-pojetí (Jan Burian)
26:51
Mindfulness Club
Рет қаралды 1,2 М.
MINDFULNESS S JANEM BURIANEM
1:50:50
ŽIVOT ZA ZDÍ
Рет қаралды 6 М.
Meditace na uzdravení
9:34
Pohodový život
Рет қаралды 48 М.
Meditace mindfulness (všímavosti) Chvilka pro sebe (Marek Vich)
10:38
Zklidňující meditace pro vnitřní klid a osobní sílu
27:00
Lenka Procházka - Černá
Рет қаралды 306 М.