Koukám na stovky podcastů ročně. Takový hřebíček na hlavičku jsem ale hodně dlouho nepotkal. Děkuji za něj.
@OADNV2 ай бұрын
Najít si vlastní cestu a opustit korporát je podle mých vlastních zkušeností to nejlepší, co může člověk ve svém pracovním životě udělat.
@katarinailko29812 ай бұрын
Perfektný rozhovor, moc ďakujem! 😊
@jonasstary58952 ай бұрын
Skvělej rozhovor s Honzou Vojtkem, jako vždycky ;)
@TAPSWАй бұрын
Skvělý profesionál skvělý rozhovor ❤
@KrakorakiАй бұрын
BOMBA! DÍKY MOC! p. Vojtko = KAPACITA!
2 ай бұрын
Pana Vojtka mám moc ráda, asi se mi skoro nestane, že bych s něčím nesouhlasila, ale konstatování ohledně toho, že manažer nemusí moc umět práci svých podřízených rozporuju. Myslím, že naopak každý manažer by si měl na chvilku zažít, co a jak jeho podřízení dělají. Tedy, samozřejmě pokud píše "jen" rozpis směn, tak to asi třeba není, ale pokud jen trochu rozhoduje o změnách, které se jich dotýkají, tak ano. Protože bez toho, aniž by si zakusil, co jeho zaměstnanci dělají, tak může být sebevíc empatický, ale stejně nebude nikdy skutečně vědět, o čem ti jeho lidi mluví :).
@TerezaKonečná-b1eАй бұрын
s tímhle bych souhlasila také, i když si nemyslím, že to Honza Vojtko takhle nutně myslel. Já osobně vnímám, že právě to, že jsem za svůj život prošla pozicemi tzv. "od píky" mi dává pochopení pro široké spektrum problémů a odbornost je taková třešnička na dortu. Problém ale je, když se do manažerské pozice dostane člověk, co nemá ani zkušenosti, ani odbornost, zároveň pokud má jen odbornost a ne ty dovednosti o kterých Honza mluví, pak je to také tragédie. S empatií, resp. rozvinutou sociální a emoční inteligencí budete svým "podřízeným naslouchat" a svá manažerská rozhodnutí činit tak, aby byla smysluplná a neškodila výkonu té práce. Ale zatím jsem se s takovým manažerem setkala asi jen jednou v životě a přiznám se, že já sama mám s tím problém, pokud člověk ve vyšší pozici není na takové odborné úrovni. Ale za mě je to o tom, jak to právě nastavila naše společenská norma a bylo to řečeno v rozhovoru - pracujeme někde dlouho, tak se očekává, že pak budeme kariérně růst. Souhlasím s tím plně, ale rozumím i Vám. Omlouvám se za dlouhou reakci, ale nějak jsem si asi o tom také potřebovala popřemýšlet 🙂
Ай бұрын
@@TerezaKonečná-b1e, to se vůbec neomlouvejte, mě ta reakce potěšila (to že nějaká byla) a navíc mě potěšila ještě víc, protože s vámi souhlasím! 😁😊 Sama jsem nad tím dumala dlouho, obvykle ani moc komentáře nepíšu, ale tohle ze mě muselo ven :). Je ale zase pravda, že když je tam někdo nepoznamenaný tím systémem, má to výhodu čerstvé mysli a nezatíženosti stereotypem, takže na tom asi taky něco může být.
@Kate.Feiglova-qd1mb23 күн бұрын
hned první věta je nesmysl "lidi v produktivním věku stráví AŽ třetinu dne v zaměstnání" - třetina dne je 8 hodin, což je běžná pracovní doba. Někteří lidé tam ale stráví klidně polovinu dne, 12 hodin.