VOLTCRAFT Energy Logger 4000 és a meddő teljesítmény!

  Рет қаралды 24,428

EcoPityu

EcoPityu

Күн бұрын

Eddig nem érdekelt, mit vesznek a transzformátorok a falból, most lehullott a lepel!

Пікірлер: 84
@sandorfekete342
@sandorfekete342 Жыл бұрын
Szuper volt! Előjöttek az 50 évvel ezelőtti szakmai,elektrotechnikai emlékeim.
@ElektroSanya
@ElektroSanya 2 жыл бұрын
Az áram "visszatolás" hivatalosan fázis javítás. A kondi ami ezt csinálja fázisjavító kondenzátor. Ipari üzemeknél egész nagy méretű kondenzátorokat használnak erre a célra. De van jobb megoldás is, a szinkron motor (nem asszinkron!), ami túl gerjesztve fázis javítást végez. Én láttam ilyen motort, ami a nap 24 órájában terheletlenül forgott. Megtörtént, hogy ez a motor műszaki hiba miatt 1 hónapig állt. Az 1960-as évek első felében ez az állás a villanyszámlát 70.000,---al növelte. Nem emlékszem mennyi volt akkor a villany számla, de az a 70.000 akkor rengeteg volt.
@tothista4477
@tothista4477 2 жыл бұрын
A nagyobb cégeknél általában kompresszort hajtattak ilyen motorral, annak úgy is menni kell állandóan.
@ElektroSanya
@ElektroSanya 2 жыл бұрын
@@tothista4477 Lehet. Én a Mecseki Szénbányáknál láttam anno 1998-99 évek valamelyikében. Nekik ez volt a legnagyobb üzemük akkor. Ott és akkor nem hajtott semmit. Attól lehet, hogy később már igen.
@Megszunik
@Megszunik 2 жыл бұрын
Megint egy igazi hiánypótló video, köszönjük nagyon!
@tothista4477
@tothista4477 2 жыл бұрын
Nosztalgiáztam. 😄 Köszi!
@zoltanistvan337
@zoltanistvan337 Жыл бұрын
Nagyon jó a videó! Remélem sok ember érti is. Nekem nagyon tetszik tudásod megosztása, én épület villamosság szerelő, műszerész szakmákkal rendelkezem S nagyon jó látni, hogy te erre tudsz időt szánni. További sok okos videót S kitartást neked! Köszönöm , hogy tudásoddal segítesz az érdeklődöknek. Zoli.
@stevekulcsar7384
@stevekulcsar7384 6 ай бұрын
Kiváló, érdekes a fejtegetésed erről a témáról. Most végre megértettem... A cos phi pedig cos φ így néz ki, ha nem emlékeznél rá. A nyomtatott formája pedig ijen: Ф. Egyébként pedig jól írtad, mert a harmadik megjelenési formátuma a phi. További kellemes és hasznos elmélkedést kívánok.
@zotyadj
@zotyadj 2 жыл бұрын
Jó kis videó, még annyi hogy ipari környezetben a cosfit 1 es re lövi be eleve a szolgáltató is ahol ez megvalósítható, háztartásban meg 0.8 környéki. Ott nem nagyon foglalkozunk a meddővel, merthogy elhanyagolható. De egy vízműben ahol megyen 3 fázison 15 darab 110KW os motor már számottevő :)
@bulistukcsik5276
@bulistukcsik5276 2 жыл бұрын
Plusz a normál lakossági fogyasztók általában kapacitív meddőt termelnek,,nem pedig induktívat... Értsd,,ahol nincs műhely,,meg egyébb ipari dolgok... Nálunk melóba az induktívnak még örülnek is,,mert az eonos kolléga azt mondta,hogy nagyonnagy a lakosság kapacitív meddője,így kompenzálunk kicsit.. Viszont mikor beragadt pár darab fázisjavító kondi,,azért márt rögtön szóltak,,hogy ne kontrázzuk meg az amúgyis kapacitív városi hálozatot..
@zotyadj
@zotyadj 2 жыл бұрын
@@bulistukcsik5276 Pontosan ez a lényege, és hogy egyre több a pc meg a kapacitív eszköz, és bizony az 50hz szinuszon is megjelennek a felharmonikusok nem is kicsit. Mérhető is!
@robertferencpapai6313
@robertferencpapai6313 2 жыл бұрын
Ez tetszett! Jó volt.
@raytry69
@raytry69 2 жыл бұрын
11:15 Fun fact: az a szám megegyezik gyök kettő reciprokával (mondjuk belegondolva, ez nem meglepő). Vagy gyök 1/2-el. :) Gyök kettővel számoljuk ugye a szinusz csúcsértékből effektív értéket, vagy fordítva.
@elektrodinamika
@elektrodinamika Жыл бұрын
A kettő között a trigonometrikus összefüggés az azonos, valójában két különböző dologról van szó. A cos(%phi) = 45° => sqrt(2)/2, mert cos 45° = sqrt(2)/2 A generátor feszültségét éppen úgy definiálják, hogy a generátor csúcsértékét veszik alapul, tehát u(t) = U_g * sin (%omega * t) {Ebből integrálással jönne a teljesítmény} És itt jön a "poén", a sin 45° és a cos 45° egyenlő sqrt(2)/2 Egyéb szögek esetén ez éppen nem lenne igaz.
@laszlotamaskelemen4780
@laszlotamaskelemen4780 Жыл бұрын
Profi köszi!!!
@Janz-mw7pp
@Janz-mw7pp 4 ай бұрын
toroid tekerés közben jó kis elfoglaltség
@Uraim
@Uraim 4 күн бұрын
én amikor csináltam a transzformerem a SA7800 erősitőmre, 852tekerést számoltam primary ra (235V), adtam neki 901tekerést, és akkor elméletileg kevésbé gerjeszt és kevésbé terheli a vezetékeket. Szerintem jó lett :DDD De majd meg akarom próbálni ujra tekerni az eredeti EI transformerjét a SA7800 am nak ilyen 400VA os transzformer, ami most van bent toroid az 200-250VA, kicsit kissebb mint az eredeti, de ez is bőven jó szerintem, mert 1.8A a huzal 2x 34v-ac a tekercs. csak 0.9es dróttal van húzva a secondary, de az ellenállása nem túl nagy szóval szerintem jó lett. Az úgy összesen 122Wattocska amit ki lehet használni, de mivel hogy nem nagy az ellenállás akkor az tovább is lehet lépni gond nélkül szerintem. Az eredeti 400VA os EI transformer az 2x35v-ac os magas teljesitmény része 1mm es drótból volt megcsinálva és az is csak 2.3A szóval, 161wattot tudott. Az erősitőre meg eredetileg 2x65W 8Ohmon vagy 2x80W 4Ohmon. Az eredeti is átléphette az áram felvételt mert nem 100% hatásfokú az erősitő hanem csak 50-60%, és ez egy Magas minőségü Pioneer SA7800 hang minőség erősitő volt amit 1979 ben gyártottak! Nagyon jó erősitő de gatya transzformerrel, és ki nem találod, az a transzformer is túl volt gerjeszve, és nem azt a jól megoldott transzformert rakták bele, pedig az egy Bando ATT-567, nem is mondhatjuk rá hogy valami rosz gyártó csinálta és az a transzformer az katasztrófa volt. Meg magas volt nagyon az eddy áram és a mag ilyen 10-20perc után 70-80 meg néha akár 90C re is felment a mag hőmérsékelte. De most amit nemrég csináltam toroid transzformer, az hideg mint a jégkamra! Amm azzal a nagy eddy árammal mit tudok csinálni?
@EcoPityu
@EcoPityu 4 күн бұрын
Hangkimenőknél bevett szokás (megéri törődni vele!) a lemezek egyik oldalának lefestése az örvényáram csökkentése céljából. Hálózati transzformátornál is segíthet.
@Uraim
@Uraim 2 күн бұрын
@@EcoPityu Igen Igen, megéri, főleg úgy hogy azon a 400VA-en elég jó erősitőt meg lehet vele hajtani attól hogy egy EI trafócska. (Mert mondják hogy a toroidnak jobb a mag áram felvevés átadás) Az oké, meg toroidot sokkal könnyebb is tekerni, mert vannak nagyon szépen magam által gyártott villák is, de nekem itt van egy EI105 ös éleggé széles transzformer amit ha meg tudok csinálni akkor lesz egy eléggé magas teljesitményü transzformerem.
@sompep1455
@sompep1455 2 жыл бұрын
egy toroid trafóra is kíváncsi vónék! :)
@EcoPityu
@EcoPityu 2 жыл бұрын
Most, hogy mondod, tényleg, az nem volt, de a hipersil majdnem az!
@asakemboer1047
@asakemboer1047 2 жыл бұрын
Én mint hozzá nem értő, azt szeretném kérdezni, hogy a 3 teljesítményből melyik fog a villanyszámlán megjelenni? Üdv.
@g-atti
@g-atti 2 жыл бұрын
Attól függ, hogy magánszemélyként vagy vállalatként kérdezed. Az otthoni fogyasztásmérők nem alkalmasak a meddő teljesítmény mérésére, tehát a valósat fizeted. Ipari áramnál külön tételként szerepel a számlán. Otthoni felhasználás esetén egyébként elhanyagolható mennyiségről van szó, ezért nem is foglalkoznak a mérésével.
@feri950
@feri950 2 жыл бұрын
Most már tisztább a kép a sok éves káosz után. Jöhetne még a TRMS -ről videó.
@tamasmolnar8544
@tamasmolnar8544 2 жыл бұрын
A ponthegesztődre miféle elektródát tettél ?
@EcoPityu
@EcoPityu 2 жыл бұрын
A fehéren 4mm-es rézrúd van a rostok közé ütve, a másikon kínai gyorscsatlakozós. Nézd meg a ponthegesztōs videóimat!
@latvanypekseg
@latvanypekseg 6 ай бұрын
Vannak automatikus meddőteljesítmény kompenzátorok. Nagyfogyasztókhoz építik be őket. mérik a meddőteljesítményt, és annak megfelelően kapcsolnak több-kevesebb kondenzátort a fogyasztó hálózatára. Egy-egy ilyen kompenzátor a nagyfogyasztók főelosztó-szekrényrendszerének nem kis darabja szokott lenni. :)
@martonziegler2181
@martonziegler2181 2 жыл бұрын
Ezeket nagyon fontos tudni. Pityu kiválóan elmagyarázza a dolgot. Ez lenne a villanyászok mindennapi kenyere, de szinte egy sem érti meg a dolgot. A téma megértéséhez ismerni kell a szögfüggvényeket, amelyek megértésétől a tanárok egy életre elvették az emberek kedvét... Itt egy link, ahol az egységsugarú körre alapozva egyszerűen és érthetően elmagyarázzák a sinus és cosinus szögfüggvényeket. Aki anno a suliban megértette annak is érdemes megnézni, mert régen derékszögű háromszöggel magyarázták és be kellett magolni a szabályokat. Ebben a videóban Látványosan és érthetően mutatják be a 'dógot': kzbin.info/www/bejne/eZ-5fnqYbLJ2odE
@kisssanya7442
@kisssanya7442 2 жыл бұрын
Mennyibe kerül egy ilyen fogyasztásmérő? Honnan vetted?
@EcoPityu
@EcoPityu 2 жыл бұрын
Én még a CONRAD-tól közel 20E HUF-ért, de ahogy nézem mindenhonnan elkapkodták.
@arpad1461
@arpad1461 2 жыл бұрын
Szia azt szeretném kérdezni müveleti erösitővel meg lehet -e csinálni azt hogy 3v fesz változásból 7 V feszülség külömbséget csinálni Köszönöm
@EcoPityu
@EcoPityu 2 жыл бұрын
Akár negálva is! Közel kétszeres feszültség erősítést kell beállítani. Az utolsó modulárosban tán benne van.
@arpad1461
@arpad1461 2 жыл бұрын
Szia hogy lehetne megoldani 48 v akkumlátorrol vezérelni ssr relét az akku 50-54 v között az ssr 0-10 v egy fütőszálat kellene kapcsolni amikor napelemen töltés elöre is köszönöm
@EcoPityu
@EcoPityu 2 жыл бұрын
Ha most azt szeretnéd, hogy 50V feletti telep feszültségnél kapcsoljon be az SSR, azt egy darab tranzisztorral, 2db ellenállással és egy-két zéner diódával meg lehet oldani. Bár az SSR-ek bemenete ledes (optotriac), annak a nyitása stabil váltást igényel, amihez 2db tranzisztorból schmitt trigger áramkört kell építeni. Szerintem látogass el a csoportomba, ott talán kifundáljuk a legegyszerűbb megoldást.
@norbertlazar3625
@norbertlazar3625 Жыл бұрын
Milyen módszerrel lehet 15négyzetminiméteres szekundert szorosan tekerni menetet menethez ?
@EcoPityu
@EcoPityu Жыл бұрын
Kézzel!
@norbertlazar3625
@norbertlazar3625 Жыл бұрын
@@EcoPityu és ha meglágyitom a rezet hőkezeléssel akkor fog-e szulfátosodni, illetve ez a lágyitas milyen megoldás ? Adott a következő eset : egy 1000VA-es trafo megvan tekercselve U vasmagon 13v ra, de a két szekunder tekercselése néhol el áll(távolság van) a menetek közt is és a csévetest es szekunder közt is, mivel egy másik traforol van újrahasznosítva, és négyzet alakú csévetesten van, nem pedig kör alakun. Arra gondoltam hogy felmelegitem, gyorsan le hutom, s az úgy megpuhult 15-ös rezet újra szigetelve vissza tekerem. Van-e ennek értelme, illetve ettől a réz kezde szulfátosodni. Abból kiindulva hogy az égetett rézvezetékek azok kezdenek.
@EcoPityu
@EcoPityu Жыл бұрын
@@norbertlazar3625 ha lakkozott/zománcozott réz profil, és nem sérül a bevonat, nem lehet baj. Ha szövet szigetelésű, belül csak ha nedvességet kap akkor "zöldül".
@gezatakacs4089
@gezatakacs4089 2 жыл бұрын
Szia! Majd lesz esetleg videó a tv szkóp készítéséről egy kicsit részletesebben ?
@EcoPityu
@EcoPityu 2 жыл бұрын
Ha egyszer rászánom magam és előveszem azt a 6db VL-100-as orosz kistévét, ami el van téve "nehezebb napokra", akkor készítek egy profi audio tv szkópot. Viszont ehhez látnom kéne az igényeket rá!
@4951744
@4951744 Жыл бұрын
Hoho Nem is tudtam, hogy tvből lehet szkópot csinálni! Lehet kukázok valami régi kis tv-t
@tibortoth277
@tibortoth277 2 жыл бұрын
Szia! Lenne egy olyan kérdésem, hogy a mikrosütő trafóból, ha a szekunder tekercsét lecserélem, lehet erősítőhöz trafót készíteni?
@EcoPityu
@EcoPityu 2 жыл бұрын
Szia! Kettőből igen! (két egyformából!) Sorba kötött primerekkel, egyformán terhelt szekunderekkel.
@tibortoth277
@tibortoth277 2 жыл бұрын
@@EcoPityu Nekem párhuzamos táp kellene 2x35V
@tibortoth277
@tibortoth277 2 жыл бұрын
@@EcoPityu egyébként köszönöm a választ
@tibortoth277
@tibortoth277 2 жыл бұрын
@@EcoPityu Az lehet tudni, hogy miért kell két trafó? Ha sorba kötöm akkor egy trafó primerére kb. 115V kerül. Mondjuk igy valószínű könnyebb megtekerni a szekunder oldalt..
@EcoPityu
@EcoPityu 2 жыл бұрын
A szimmetrikus táp is egyszerre terhelődik, tehát arra jó! Azért kell sorba kötni, mert ha 230V-ot kap a primerje, és nem hűtöd, (ventilátorral) kigyullad!
@nagydominik7841
@nagydominik7841 2 жыл бұрын
Oszcilloszkóppal nem lehetett volna kiszámolni a hatásos teljesítményt mérve a fázisszöget az áram és a feszültség között?
@EcoPityu
@EcoPityu 2 жыл бұрын
Ha leválasztó trafóval táplálod a szkópot, és nem nyúlsz semmihez, és van hiteles árammérő tekercsed, biztos lehetett volna XY módban, bár, hogy mérni hogy mérné, fogalmam sincs! Nekem ez egyszerűbbnek tűnik!
@nagydominik7841
@nagydominik7841 2 жыл бұрын
@@EcoPityu a leválasztó trafó a szkóphoz miért fontos? Köszi
@EcoPityu
@EcoPityu 2 жыл бұрын
Mert rámérsz a "fali röfire", fémesen érintkezel a nullàval és a földdel. (meg a szkópnak is van egy tápja ami onnan megy.)
@laszloboromisza
@laszloboromisza 2 жыл бұрын
Szia Pityu. Kínai elnevezésben Tesla saver echo, Német elnevezésben Power saver factor, ez a szerkentyű az én tudásom szerint okozhat 10 -20% os energia megtakarítást a pillanat értékek limitálásával. Azonban a Magyar kormány nem támogatja. szerintem azért mert kapacitívan rádolgozhat a hálózatra. Ha van kedved értékeld ki ezt a szerkezetet, kíváncsi lennék a véleményedre hogy javaslod-e a használatát vagy nem, te azért csak komolyabb szakember vagy mint én. Szerintem megérne egy videót.
@EcoPityu
@EcoPityu 2 жыл бұрын
Szia! www.google.com/amp/s/24.hu/fn/penzugy/2018/01/13/atkereszteltek-a-kamukutyut-es-igy-probaljak-rank-sozni/amp/ Ilyen kamukütyükkel nem foglalkozok, meg venni sem fogok azért, hogy leleplezzem mi van benne.
@laszloboromisza
@laszloboromisza 2 жыл бұрын
@@EcoPityu Szia! Egyértelmű a véleményed a dologról úgy látom, az egész neten nem találtam egy jó véleményt róla. Úgy látszik csak én vagyok aki kételkedik. Nem kell semmit se venned, megtaláltam a műszaki rajzát a neten, sőt meg építened se kell. Meg kérlek rá hogy a lényegét mérd be nekem, nem érdekel a fázis szöge, meg a kapacitív teljesítménye sem. Az érdekelne hogy a váltakozó feszültség karakterisztikáját hogyan befolyásolja. A linket csatolom. www.villanylap.hu/hirek/2934-a-villanyszamla-alkonya
@EcoPityu
@EcoPityu 2 жыл бұрын
@@laszloboromisza ha csak símán rákötünk 5uF-ot a 230V-os hálózat nulla és fázisvezetője közé, minimális meddőkompenzációt végzünk, de azt is csak abban az esetben, ha van meddő fogyasztásunk! (és ez a digitális fogyasztásmérőnket nagyon nem érdekli!) A régi gyujtótrafós fénycsöveknél ennél nagyobb kondik voltak használatban egy-egy 3-as armatúrában! :) Mivel ezen a kondin kívül csak egy soros kapacitív feszültség csökkentő volt a dobozban a ledek számára, semmilyen beavatkozó elem nincs a készülékben. Ez egy jó drága 5uF-os kondi.
@laszloboromisza
@laszloboromisza 2 жыл бұрын
@@EcoPityu Azt hiszem neked van igazad!
@barnabasgalambos45
@barnabasgalambos45 2 жыл бұрын
@@laszloboromisza Big Clive-nek róla pár videója, kzbin.info/www/bejne/h3nEn6ywhZh2bNE
@TheRossz
@TheRossz 2 жыл бұрын
A mikróknál örök törvény: A névleges teljesítménye átlagteljesítmény, mert ki- be kapcsolja a magnetront.
@EcoPityu
@EcoPityu 2 жыл бұрын
Kivéve full gázon, ott nem kapcsolgatja ki-be!
@TheRossz
@TheRossz 2 жыл бұрын
@@EcoPityu Az enyém igen, méghozzá mechanikus időzítővel. :) Amúgy van benne egy termosztát is... Azt már nem tudom, hogy biztonsági vagy munka termosztát-e, de van.
@EcoPityu
@EcoPityu 2 жыл бұрын
@@TheRossz a mechanikus időzítős kitekerve jobbra(max) nem pihen, folyamatosan adja a trafónak a 230V-ot, az meg készíti a magnetron minden feszültségét, tehát süt (melegít). Ezzel a körrel van sorban a két klixon (hőleoldó), a ventit kikerülve, hogy az mindíg hűtsön. Pont ezt a tulajdonságát az időzítőnek használom a 24V-osokban, hogy állandóan zár maxra tekerve.
@TheRossz
@TheRossz 2 жыл бұрын
@@EcoPityu Levideózzam?
@EcoPityu
@EcoPityu 2 жыл бұрын
@@TheRossz köss egy izzót párhuzamosan a trafóprimerrel, azt vezesd ki, tegyél be valami jó melegíteni valót, csavard fel maxira, aztán videózd, megnézem!
@zsolnaii
@zsolnaii 2 жыл бұрын
A fí (Φ φ) a görög ábécé huszonegyedik betűje.Írásmódja :Φ φ (villanyreszelő szakma)
@EcoPityu
@EcoPityu 2 жыл бұрын
Omegát jól rajzolom, nyomtatva tudtam, hogy néz ki, de írva szerintem 20 éve nem görbült rá a kezem, köszi!
@zsolnaii
@zsolnaii 2 жыл бұрын
@@EcoPityu Érthető,nekem sem sikerült sosem szépen vagy legalább szabályosan leírni,mindíg a környező adatokból következtettem hogy az a képletben mi akar lenni.
@EcoPityu
@EcoPityu 2 жыл бұрын
@Szabolcs Boncsér nem akarom leírni!
@adamsindler532
@adamsindler532 Жыл бұрын
Szomszédom ijen trafòkat égetett réznek leadta sajnos
@EcoPityu
@EcoPityu Жыл бұрын
Az jó, mert 80%--ban alumínium!
@adamsindler532
@adamsindler532 Жыл бұрын
@@EcoPityu azta akkor még jòl is jàrt mert vörösréznek adta le😮😮😮😮 mutatta a vételi jegyet 2500 forint 1 kilò réz elvoltam àjjulva volt neki 10 db ijesmi trafò
@szirty8407
@szirty8407 2 жыл бұрын
Szia! Na most mérd meg ennek fényében újra az Einhell hegesztőtrafót! kzbin.info/www/bejne/jWm7Y6mvmNmXbsk
@EcoPityu
@EcoPityu 2 жыл бұрын
Megtenném, de már felhasználtam! Plusz hozzátekert primerrel egy szupi kis töltő lett belőle... Dolgozik is biztos valahol! :) (annak is tetemes lehetett a meddője, az áram meg csak folyt és folyt, és melegítette az egész vackot, ha hegesztettél ha nem!
@EcoPityu
@EcoPityu 2 жыл бұрын
Annak a nyugalmi hatásosa(a sok veszteség) vajon mennyi lehetett... No, ha jön majd egy ilyen förmedmény, megmérem!
Стойкость Фёдора поразила всех!
00:58
МИНУС БАЛЛ
Рет қаралды 6 МЛН
Help Me Celebrate! 😍🙏
00:35
Alan Chikin Chow
Рет қаралды 68 МЛН
Ozoda - Lada ( Official Music Video 2024 )
06:07
Ozoda
Рет қаралды 21 МЛН
Erősítőcs-KE. :)
22:55
EcoPityu
Рет қаралды 14 М.
Napenergia: Olcsó, de akkor miért nem használjuk ki jobban?
7:41
Vigyázz a forrasztóolajjal! ECLER XPA-11000 javítás.
40:47
KISO PA 600Q (A 4x szétszedett erősítő!)
35:15
EcoPityu
Рет қаралды 15 М.
Irányfény átalakítás. (Veszélyes, de olcsóbb!)
22:35
EcoPityu
Рет қаралды 10 М.
Szélpercek S4 E3 Hófehérkke következik
32:54
Mikrosilver
Рет қаралды 3,4 М.
Стойкость Фёдора поразила всех!
00:58
МИНУС БАЛЛ
Рет қаралды 6 МЛН