Все про ВЕНЕДІВ: ваньки, вандали та іванки.

  Рет қаралды 8,469

Betelgeuse Studio

Betelgeuse Studio

Күн бұрын

Пікірлер: 180
@vlasbilorud9833
@vlasbilorud9833 7 ай бұрын
Дякую! Слухав уважно. Прекрасна робота. Супер! 👍🇺🇦
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 7 ай бұрын
😊🇺🇦✌️)
@ІванІваненко-я6к
@ІванІваненко-я6к 7 ай бұрын
​Німецький хроніст 11ст.Адам Бременській писав що Вандали це Слов'яни.
@ОріянаДоценко
@ОріянаДоценко 7 ай бұрын
Я знала, що вене́ди - це найдавніша назва слов'ян, під якою вони згадуються в античних джерелах. І що, ми, українці є нащадками венедів. І територія, яку населяли венеди, охоплювала простір від Балтійського моря до Карпат і від Одри до Дніпра. Але щоби так розгорнуто та детально чую вперше. Дякую за цікаве дослідження, дуже корисне відео)))
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 7 ай бұрын
Візуалізація простору - один із засобів осмислення теми 😊
@Vilnaja-ja
@Vilnaja-ja 7 ай бұрын
​@@betelgeusestudio_1369це і робить ваші відео неповторними . Людям це гарно заходить 😊
@lordesper
@lordesper 7 ай бұрын
Так багато нового, що ще пару раз треба дивитись. Гарно Пане !
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 7 ай бұрын
Щиро дякую 🇺🇦✌️
@Yffy-rb4xr
@Yffy-rb4xr 7 ай бұрын
Ґречно дякую за такий якісний контент! Дуже цікаво!
@toriks_
@toriks_ 7 ай бұрын
Дякую за відео і старання. Слава Україні!
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 7 ай бұрын
Дякую 🇺🇦✌️
@ОляДоценко-е9й
@ОляДоценко-е9й 7 ай бұрын
Героям Слава!Тема венедів не дуже часто можна де прочитати, дякую за систематизацію)
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 7 ай бұрын
Це перше відео присвячене виключно венедам на українському ютубі. Такий великий народ, а елементарних речей нема. Заповнюємо пробіли 💛🩵✌️
@АндрійСтаніславчук-с7э
@АндрійСтаніславчук-с7э 7 ай бұрын
Дякую,дуже цікаво! І дуже багато інформації.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 7 ай бұрын
😊🇺🇦✌️)
@ОксанаПроцик-ф3с
@ОксанаПроцик-ф3с 7 ай бұрын
Дякую,пора повертатись до джерел своїх,може до іванів,родства не знаючиї дойде,що ми-нє братья💛💙🌞🕊️
@theskyisbeautiful3605
@theskyisbeautiful3605 7 ай бұрын
Цікаво, ніколи не думав що Венеція і Венесуела це споріднені слова. Дякую за відео )
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 7 ай бұрын
Венесуела "Маленька Венеція" 🎉
@ВалерийКовтун-й4й
@ВалерийКовтун-й4й 7 ай бұрын
По латині - Венецуела.
@Неґор
@Неґор 7 ай бұрын
Неймовірна швидкість випуску відео, що може конкурувати хіба з їх якістю.🤫🧏‍♂️🗿
@Анна-я5э3р
@Анна-я5э3р 7 ай бұрын
Дякую, дуже цікаво. Успіхів.
@ДмитроСуханов-е2б
@ДмитроСуханов-е2б 7 ай бұрын
Дякую тобі друже. Гарна праця. Пізнаваємо себе.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 7 ай бұрын
Вдячний, друже. Пізнаємо себе.
@Vilnaja-ja
@Vilnaja-ja 7 ай бұрын
Всі венеди світу ! Об'єднуємось проти москітів ! ❤😊🎉
@МихайлоДуда-и9ъ
@МихайлоДуда-и9ъ 7 ай бұрын
Дякую за цікаву інформацію.
@АндрійШпак-у2щ
@АндрійШпак-у2щ 7 ай бұрын
Дякую, було цікаво.
@veles4568
@veles4568 7 ай бұрын
Чудове відео чекаю на нові відео слава Україні героям слава❤❤❤
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 7 ай бұрын
Дякую 💛🩵✌️)
@ГалінаКушнір-у4п
@ГалінаКушнір-у4п 7 ай бұрын
Дуже цікаво! Щиро дякую! Ставлю вподобайку !😊
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 7 ай бұрын
Дякую 😊🇺🇦✌️
@ВіраБичкова-ы8ц
@ВіраБичкова-ы8ц 7 ай бұрын
Ще одне цікаве відео. Хороша тема, мало де висвітлена. Дякую за інформацію. Героям Слава!
@АпчихАпчихін
@АпчихАпчихін 7 ай бұрын
Дяккю, за відео. Цікаво і пізнавально. Навіть, зранку. При світанку, коли Сонце встає. Вітаю Венедо Русинсько~Українське Сонце, кажу.чомусь). Благодарую. Розвитку і Процвітання, тобі і каналу! Ваську. 🌍⚡💪✌️
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 7 ай бұрын
Олеже, вітаю! Радий твоєму відгуку. І тобі щасти, друже 🇺🇦✌️)
@АнжелаБутолина-б2е
@АнжелаБутолина-б2е 7 ай бұрын
Дякую за просвітлення !!!! Героям слава!
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 7 ай бұрын
Смерть ворогам!
@ЮрійЗавірюха-г2э
@ЮрійЗавірюха-г2э 6 ай бұрын
Дуже цікаво і пізнавально. Дякую за знання
@andriikozak6940
@andriikozak6940 7 ай бұрын
Цікаво та пізнавально викладено матеріал. Дякую. Коментар написано для того, щоби висловити підтримку діяльності каналу.👍
@user-jz8pd6mq1m
@user-jz8pd6mq1m 7 ай бұрын
Дякую, цікава гарна робота!
@denkravtsov6009
@denkravtsov6009 7 ай бұрын
Вітаю друже. Цікавить період 1-2 ст. Кордон Римської Імперії фактично був по Дністру, після походів Траяна на Дакію. В Хмельницькі обл. є Траянові Вали, лінії земляних укріплень. Черняхівська культура, це була держава? Вся територія України засіяна римськими денаріями і ауреусами аж до Білгородської обл, а на болотах їх нема.. Дуже цікавить ця тема.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 7 ай бұрын
Черняхівська культура відповідає періоду готського правління у Причорномор'ї. Це час жвавих відносин із Римом, тому багато скарбів римських монет припадає на черняхівський період.
@denkravtsov6009
@denkravtsov6009 7 ай бұрын
@@betelgeusestudio_1369 Не просто клади, а всі поля засипані денаріями. Судячи з кількості поселень по чк(майже на кожному полі), на наших землях в той час проживало мільйони людей.
@denkravtsov6009
@denkravtsov6009 7 ай бұрын
@@betelgeusestudio_1369 а ще на черняхівських поселеннях крім ювелірних прикрас попадаються фальшиві денарії і ауреуси, місцеві умільці відливали монети з бронзи і покривали їх сріблом і золотом. Рівень майстерності місцевих ювелірів був досить високий.
@Dimitr_Max
@Dimitr_Max 7 ай бұрын
На заліських болотах римських монет немає. Але там знаходять арабські та перські монети. Це свідчить про те що слов'янскі етноси розвивались в лоні загпльноєвропейської культури, з якою вони не просто пов'язані, а є її невід'ємною частиною. Натомісь розвиток культури московітів проходив в основному в лоні центральноазійських культур, і лише молодша вітка Рюриковичів занесла туди слов'янську мову та християнство, все ж решта - це азіатчина на фінноугорському етнічному субстраті. Але слід вважати тодішню Азію "дикою" - вона була не менш розвиненою ніж Європа. Дикою (без лапок) була лише її північна лісова периферія - майбутня Московія.
@НиколайАлейников-й1д
@НиколайАлейников-й1д 7 ай бұрын
@@Dimitr_Max Вообще-то говоря западные историки считают,что торговля арабскими дирхемами в 8-9 веках по Волге и Волхову и явилась причиной образования русской государственности.Но мудрые украиские издатели западных историков на Украине не издают.чтобы не травмировать национальное самосознание.
@3Com100
@3Com100 7 ай бұрын
Ну в такому разі так звані "гуни" це слов'яни венеди, яких через низку лінгвістичних помилок записали у монголи.😂 Перша звістка про "гунів" у 1 сторіччі н.е. від Птолемея, в документах до 3 сторіччя греки записували їх як Οὐενετοί тобто - венеціанці, венеційці, венети, венеди. Але пізніше в "Хроніці" Іпполіта 235р. переписчик робить помилку і записує їх як - Οὐεννοί , в перекладі - жодного, ніякі, звучить як- Уни, саме так в своїх згадках про розмову з Аттілою пише Пріск Панійській, так само їх називає і Йордан у 5 сторіччі, але пізніше римляни перекрутили слово Уни в "гуни", а вже у 18 сторіччі англієць Едуард Гіббон, почитавши історії єзуїтів які побували в Китаї, почитали китайські хроніки, чомусь вирішив, що римська назва "гуни" схожа на китайську назву народу Хун-Ну і зробив ототожнення, бо йому здалось це співзвучне, от тільки єзуїти не правильно прочитали китайський ієрогліф, насправді монгольське плем'я звалось Сю-Ню, а це не співзвучне ані з "гунами", ані з Унами, і тим більше з Венедами😂. А ще ті монголи виявляються жили у 5 сторіччі н.є. на Далекому Сході, тільки під кінець 5 сторіччя китайці їх перемогли, жінки і діти без чоловіків хотіли врятуватись бігством, але як стверджують китайські історики, вони всі зникли навіть не добігши до Алтаю. Тому китайські Сю-Ну і європейські Οὐενετοί, це зовсім різні народи, тим більше таких слів як "мед" та "страва" немає в жодному тюркській, чи монгольській мові. Ну і ще один цікавий факт, дядька Аттіли звали Рус, або Руга (княгиню Ольгу звали королевою Ругів ) а батька Аттіли звали Монджак, але саме так звали і короля слов'янського племені Волинян, - Маджак, якій жив в той самий час, а Волиняни це плем'я Венедів. Імперія "гунів" розвалилась, але на всіх їх землях, в саме тій же кількості "раптово" "почали" жити племена слов'ян від Лаби(Ельби) до Азовського моря. А в похованнях "гунів" немає жодного "монголо-китайця", лише коли в Паннонію прийшли перші угорці майже через 500 років, то вони були монголоідними, як зараз монголодні їх найближчі мовні родичи - російські оленеводи ханти і мансі.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 7 ай бұрын
Дякую за аргументи. Нині під великим сумнівом конструкція Жозефа де Гіня (XVIII ст.) про походження гунів від sionnu-сюнну Китаю.
@ВалерийКовтун-й4й
@ВалерийКовтун-й4й 7 ай бұрын
Автор дав вам слушну пораду, але гунни, це конгломерат народів, і там могли бути присутні, а скоріше були, іронські племена зі східної Європи і півдня Центральної Азії, акі осівши в Карпатах, асимілювались.
@3Com100
@3Com100 7 ай бұрын
@@ВалерийКовтун-й4й Я лише навів ті факти, як відомі академічним історикам, без фантазій. Якраз Гіббон це в чистому виді фантазія і натягування сови на глобус. А ще відомо, що першого царя "гунів" звали Валамір, він жив і був похований у Києві, де точно невідомо, його син другий король "гунів" Валеуса Рус, в інших джерелах його звуть Балтазар, народився і також похований в Києві 4 сторіччя. Російські історики підкидають в цю компанію царів від Валаміра до Аттіли (відомі імена майже всіх десь з десяток) ще якогось Каматурхана і через нього тягнуть тих "гунів" до себе на Волгу, але Птолемей каже, що "гуни" місцеві і вже жили у 1 сторіччі між Бастарнами та Роксоланами, тобто в прив'язці до сучасної географії, вони жили на правому березі Дніпра, до Дністра, Бастарни жили від Дністра до Карпат. Відрізнялись від інших тим, що не стригли волосся. Венеди, так само не стригли волосся, скіфи, та сармати стриглися і навіть голились . Всі хто бачив "гунів" як Пріск Панійській, не бачили в їх обличчях нічого дивного як для європейця, лише описуючи самого Аттілу, вже старого, він каже, що ноги криві в шкіра неприємного відтінку. Це стосувалось лише його одного. Саме Пріск Панійський зве їх Унами. Не зрозумів про Карпати нічого, щось ви вигадали, в карпатах жили фракійці, кельти, слов'яни, так звані Бастарни, тобто "невідомо хто" сучасні історики вважають їх або кельтами, або слов'янами, або союз слов'ян з кельтами. Аттіла мав свою ставку десь в районі теперішньої Одеської обл. ближче до Дунаю, потім жив в Паннонії, також на Дунаї, там де зараз (з 10 сторіччя) Угорщина, це також були слов'янські землі, угорці до тих "гунів" взагалі не мають відношення, хоч з 19 сторіччя з якогось бодуна називають своїх дітей Аттіла🤗🤪. Ну, а Каматурхан, має відношення до історії булгар. Саме так його вважають болгарські і сербські історики. А те, що у складі "гунів' могли бути іранці, так могли, тільки хроніки чітко відокремлюють "гунів" від іранців Роксоланів. А такі народи як Артанія, Анти, та навіть Сіверці, а це все об'єднання іранців сарматів з слов'янами. А Сіверці, це землі від Стародубщини до Тамані, від лівого берега Києва до Сіверського Донця і їх "столиця" була у Переяславі.
@ТетянаБондарчук-ц5п
@ТетянаБондарчук-ц5п 7 ай бұрын
А ще справжнє ім'я Аттіли було Богдан Гатило і був він з Києва )) ( І. Білик "Меч Арея")
@3Com100
@3Com100 7 ай бұрын
@@ТетянаБондарчук-ц5п Може і був з Києва, бо його пращури були киянами, на рахунок Богдана і Гатило)), це вже скоріше за все просто фантазії, які нічим не підтверджені. Але припустити, що ім'я Аттіла, це грецьке перекручення, можна, греки майстри все перекаверкати, наприклад другого царя Унів(гунів) називали і Валіуса-рус і Балтазар, як на мене його звали Валеуса він був Рус, а балтазар це вже його титул, чи характеристика накшталт великий цар, чи могутній цар, бо слова бала в давнину означало силу, велич. Хроніка каже, що коли він помер, то був похований на одному з пагорбів «Kijaw-uruss» це в 4 сторіччі. Так само і його батько Валамір, він же Баламір, він же Баламбер, Баламур і навіть Булюмар, народився нібито 313р. жив в Києві і помер у 388р. похований на якомусь щ київських пагорбів. В нього була дружина Вадамерка. Йордан називає його королем, rex. Історикам давно відомо, що Політичним центром гунів в епоху правління Баламіра була територія сучасної Київської області, а столиця Гуннської імперії розташовувалася в районі нинішнього Києва. У готів Київська обл. також була пріоритетною, саме тут і відбувались всі війни готів з Унами (гунами), саме тут отримав поранення король готів Германарих, довго від цього хворів, помер і був захоронений в межах Київської обл. біля села Витачів під величезним 100 метровим насипним курганом, який зараз називають Гора Красуха на березі Дніпра. Приблизно 66 км південніше від Києва. Тому Аттіла міг бути киянином, але міг народитись десь на території Одеської обл. де в нього була ставка. До так званої Київської Русі пройде ще 400 років, і між Унами(гунами) та Руссю буде царства Артанія і Антів. Тобто царство на царстві і царством погоняли, тосу російська улюблена версія з дикунами скандинавами які самі не мали розуміння, що таке держава і навіщо потрібно, повна дурня.
@АртанськийРодовід
@АртанськийРодовід 7 ай бұрын
Таємниці слов'янського минулого. Статті: - "СЛОВ'ЯНСЬКА АРХЕОЛОГІЯ - ТАЄМНИЦІ ВЕЛИКОЇ ДУХОВНОЇ СПІЛЬНОТИ"; - "ВІЙНИ ПРОТИ СЛОВ'ЯНСЬКОГО СВІТОГЛЯДУ"; - "РАХМАНСЬКІ САКРАЛЬНІ ТЕКСТИ ВЕЛЕСОВИЦЕЮ" у блозі Святояр UAmodna. Чому слов'янське минуле не розвідане до нині? Що було основою розвитку слов'янства? Яке воно багатотисячолітнє письмо слов'ян? Варто прочитати і знати...
@АртанськийРодовід
@АртанськийРодовід 7 ай бұрын
Минуле слов'янства за останні три тисячі років. СтаттІ: - "ВІЙНИ ПРОТИ СЛОВ'ЯНСЬКОГО СВІТОГЛЯДУ"; - "РАХМАНСЬКІ САКРАЛЬНІ ТЕКСТИ ВЕЛЕСОВИЦЕЮ"; - "ВЕЛЕСОВИЦЯ - САКРАЛЬНА АБЕТКА ДАВНІХ РОСІВ, ОСНОВА СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО АЛФАВІТУ"; - "ЯВА, ПРАВА, НАВА ЯК ОСНОВА ДАВНЬОГО ПРАВОСЛАВ'Я" в блозі Святояр UAmodna. Які основи давнього слов'янського світогляду? Як діяла Рахмано- волхвівська система православного просвітництва? Як виглядають велесовичні тексти на металі виконані за тисячоліття до "Велесової книги"? Варто прочитати і знати...
@BeeOleg1890
@BeeOleg1890 7 ай бұрын
За 859 рік Літописець вказує що Козари беруть дань з Полян, Сіверян і Вятичів. І можливо ріка Ока була старою назвою ріки яка була не за тисячу кілометрів від Києва, а по сусідству з Сіверянами. І не раз князі йшли через їх землі до Ростова на Білоозері і Смоленськ.
@мымрецов
@мымрецов 7 ай бұрын
Енто ты свидетель нестора лятописца... То таки да...😊
@ВалерийКовтун-й4й
@ВалерийКовтун-й4й 7 ай бұрын
Багато тепер чого можно навигадувати.
@BeeOleg1890
@BeeOleg1890 7 ай бұрын
@@мымрецов а ты свидетель Путина
@КатеринаМарійчук
@КатеринаМарійчук 7 ай бұрын
Поряд з моїм селом - смт. Вендичани, Вінниччина.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 7 ай бұрын
У Вікіпедії наведена цитата дослідника про можливий зв'язок етнонімів в'ятичі, венеди та назви села Вендичани і річки Вендичанки: "Також О. С. Стрижак зауважує: "… спочатку на місці - я … було -ен- , яке перетворилося в е носове (* ;), а воно вже в- я. Якщо відновити у слові " в'ятичі « те старе -ен- , тоді отримаємо що те типу вентич (* ventitjь). Але чи реально наше відновлення? Вважаємо, що воно припустиме. На Вінниччині є одне село з цікавою назвою, яке ще ніхто конкретно не вивчав. Йдеться про с. Вендичани, поблизу якого протікає р. Вендичанка - права притока Немії в басейні Дністра на південний захід від … Жмеринки. Так от у назві цих двох географічних об'єктів (річки і поселення) можна відзначити компонент Вендич - , що і у відновленій нами праформи вентич -. Вони відрізняються тільки звуками t і d, але, як відомо, і вінди (венеди) мали варіант венти (венети). Вендичани - це слово тієї ж конструкції, що і поляни, деревляни, сіверяни і т. д. Воно утворене від основи Вендич-, яке вкінці зводитися до венд. Вендич - це, можливо, один з представників вендичів - племінного відгалуження вендів. Не виключено, що подільські с. Вендичани і р. Вендичанка - своєрідне свідчення про вен(е)дів Причорномор'я, згаданих ще в IV ст. „ І“ … їхні села близько 360 р. присутні вже на римській карті- подорожнику Касторія між гирлами Дніпра і Дунаю». (За Олегом Гуцуляком «ТАЙНА СВЯТОГО ВОЙЦЕХА»)"
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 7 ай бұрын
Також О. С. Стрижак зауважує: "… спочатку на місці - я … було -ен- , яке перетворилося в е носове (* ;), а воно вже в- я. Якщо відновити у слові " в'ятичі « те старе -ен- , тоді отримаємо що те типу вентич (* ventitjь). Але чи реально наше відновлення? Вважаємо, що воно припустиме. На Вінниччині є одне село з цікавою назвою, яке ще ніхто конкретно не вивчав. Йдеться про с. Вендичани, поблизу якого протікає р. Вендичанка - права притока Немії в басейні Дністра на південний захід від … Жмеринки. Так от у назві цих двох географічних об'єктів (річки і поселення) можна відзначити компонент Вендич - , що і у відновленій нами праформи вентич -. Вони відрізняються тільки звуками t і d, але, як відомо, і вінди (венеди) мали варіант венти (венети). Вендичани - це слово тієї ж конструкції, що і поляни, деревляни, сіверяни і т. д. Воно утворене від основи Вендич-, яке вкінці зводитися до венд. Вендич - це, можливо, один з представників вендичів - племінного відгалуження вендів. Не виключено, що подільські с. Вендичани і р. Вендичанка - своєрідне свідчення про вен(е)дів Причорномор'я, згаданих ще в IV ст. „ І“ … їхні села близько 360 р. присутні вже на римській карті- подорожнику Касторія між гирлами Дніпра і Дунаю». (За Олегом Гуцуляком «ТАЙНА СВЯТОГО ВОЙЦЕХА») Вендичани // з Вікіпедії.
@lordesper
@lordesper 6 ай бұрын
Привіт Автору, я пропустив чи не було пояснення назви Самватас яке використав Багрянородний
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 Ай бұрын
Привіт. Не було у цьому відео пояснення/етимології назви міста русів Києва Самватас. Назва Самватас трапляєттся в Індії [Наливайко], Вірменії [Хоренаці], Україні [Багрянородний] та в Литві (назва племені Самбії).
@Irina-mq9hn
@Irina-mq9hn 7 ай бұрын
Коментарі зникають.Тому бувайте здорові.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 7 ай бұрын
Не видаляю жодних коментарів, бо кожна думка цікава. І Вам здоров'я)
@ОксанаНестер-э9ж
@ОксанаНестер-э9ж 7 ай бұрын
Я не сильна у давній історії тому звернула увагу на інше.Серед коментарів затесався тільки один русопітек і це дуже добре.тому що останнім часом їхні гнилі коментарі усюди і просувають вони одну тезу - вони самі самі унікальні і з'явились задовго до всіх решти( та що там скромнічати - ще напевне до Адама іЄви) і тому мають право на все - від переписування історії до загарбання"своїх" земель
@andrewdepaz5805
@andrewdepaz5805 7 ай бұрын
▶Пане авторе, з усіх історично-освітніх каналів, шо я останнім часом бачив, на мій суб'єктивний погляд, Ваш є самим кращим. Чому? Тому, на кожну позицію, що я чую посилання на джерело інформації. Саме так і повинно бути. Поки що Ваша подача мені подобає навіть більш за лекцій Тіми Шнайдера у Йелі.
@ВалерийКовтун-й4й
@ВалерийКовтун-й4й 7 ай бұрын
Це так, автор не вигадує казак, як на більшості укр.історичний каналах. Бо деякі архіваріуси вже торків і печенігів за слов'ян видають. А зомбований слухач, це одобрям.
@Valeriy-Sheva_73
@Valeriy-Sheva_73 7 ай бұрын
Я побачив у вас в лівому куті,саме жовтоблакитний прапор і це приємно,бо я теж прихильник цього прапору!!!
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 7 ай бұрын
💛 🩵
@Rogovapasika2022
@Rogovapasika2022 7 ай бұрын
Є ще думка про етнонім словян від сло-вене ("слуги венедів"). З яких джерел взята форма Вінниці "Бениця"?
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 7 ай бұрын
Варіант Бениця із Західно-Руського літопису [ЗРЛ]. Різні варінти імені українського міста Вінниця: Венци, Веньци, Вѣнци, Вѣньци, Вєньцї [ССМ] Вѣничя [СМР], Вѣница [РЛЛ] та Бениця [ЗРЛ]. Вповні можлива версія походження назви міста Вінниця від етноназви ВІНЕТИ (дяка п.Дорошу та п.Лютворту за розкриття етимології Вінниця). У Вікіпедії вказано таке саме джерело: - З уривку «Західноруського, або Білоруського літопису» «О Подолской земли» також вказано варіант назви "Бениця" // Українська література XIV-XVI ст.- К.: Наукова думка, 1988.- 600 с. - С. 84, 533.
@ivanyaroshenko3605
@ivanyaroshenko3605 7 ай бұрын
Виходить, Еней не зовсім троянцем був. І Котляревський щось таки знав. 🙂
@АндрійСтаніславчук-с7э
@АндрійСтаніславчук-с7э 7 ай бұрын
Кажуть,на могилі Енея дуже цікавий напис і не по-грецькому.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 7 ай бұрын
І Стурлусон щось таки знав. До того ж, енети були союзниками троянців.
@АндрійСтаніславчук-с7э
@АндрійСтаніславчук-с7э 7 ай бұрын
@@betelgeusestudio_1369 може виявитись,що сучасні "германці" отримали назву,що належала іншим народам(як індіанці Америки) .Не ідеальний,але дуже грамотний сайт online ethymology dictionary говорить,що слово german в латині мало значення РІДНІ(брати). То чиїми братами були германці? А Германарих? Герман(брат) архіус(старший). Ще згадалось,що хтось із західних хроністів писав,що кн.Ігор загинув на війні з германцями(мались на увазі древляни)
@ВалерийКовтун-й4й
@ВалерийКовтун-й4й 7 ай бұрын
До речі, десь на лівобережжі існувало за Русі містечко Римів, та й назва р.Сула можливо пов'язане з перебуванням на їх берегах римлян. Так що І.Котляревський ппереклав по своєму Енеїду не дарма, бо римляни також мають відношення до етрусків.
@АндрійСтаніславчук-с7э
@АндрійСтаніславчук-с7э 7 ай бұрын
@@ВалерийКовтун-й4й Сула українською-риба родини окуневих(судак)
@Scythian1470
@Scythian1470 7 ай бұрын
позавчора на Волині на подвірї Дубенського замку знайшли писанку часів Русі тисячолітньої давності . Є про це 4 хвилинне відео на ютубі . Думаю це цікава інформація для когось .
@ВечныйХаос-с5ц
@ВечныйХаос-с5ц 7 ай бұрын
І все ж спадщина роксалан та аорсів для українського етносу особисто мені здається важливіша. Венеди ставлять нас в один ряд з усіма навколо, і з московітами також, а сармати підкреслюють нашу унікальність.
@ВалерійДорофеєв-ю5м
@ВалерійДорофеєв-ю5м 7 ай бұрын
Передивився двічи.Треба все співставити та проаналізувати.Адже біля Міотійського моря мешкали голубоокі,високі кімерійці які мали довгі залізні мечи та ноги яких сидячи на конях торкалися землі.А ще самоназва коптів які будували піраміди була кемер.🤔
@мымрецов
@мымрецов 7 ай бұрын
Моё большое уважение к тебе - ведь тебе приходилось смотреть а глаза кимерийцев и видеть, что они голубые... То таки да...😊
@ВалерийКовтун-й4й
@ВалерийКовтун-й4й 7 ай бұрын
Шановний, цей факт може тільки підтверджувати те, що у кімерів були східноазійські коні. Деякі науковці так і думають. А казахи цим навіть підтверджують відношення кімерійців до монголоїдів, бо як відомо вони на 75% теж належать до цієї раси. Так що акуратніше...😊.
@мымрецов
@мымрецов 7 ай бұрын
Кимерийцы были южными европеоидами, как и скифы, как и древние греки, и енто факт.. А их якобы монголоидность от бодуна... То таки да...
@сампособі-м2н
@сампособі-м2н 7 ай бұрын
​@@ВалерийКовтун-й4й Чомусь в американських джерелах у Кімерів був бог Сварог. А Сварга - символ бога Сонця на теренах України малювали вже у вісімнадцятому тисячолітті до сучасної ери. Кабінетні історики навмисно випускають той факт, що на землях сучасної України не стояв льодовик, це нам доводять чорноземи, які сягають у деяких місцях до півтора метра. А раса людини почала утворюватися за різними джерелами 100-600 000 років тому. І на теренах України утворилося два антропологічні типи білої раси людей. Увага, які живуть по сей день на сих землях. Пізніше ці типи змішалися межи собою.
@ЛилияКлыкова-ч4ф
@ЛилияКлыкова-ч4ф 7 ай бұрын
Тобто, існує 2 теорії.Згідно першої, венеди прийшли з району Вісли й Подунав*я на Дніпро.Згідно другої, венеди розселилися по Європі з території сучасної України.На Вашу думку, яка теорія правильна?
@ВалерийКовтун-й4й
@ВалерийКовтун-й4й 7 ай бұрын
Так сучасні археологи і доводять винекнення подніпровських культур з переселення племен з міжріччя Одри і Вісли, а то і Вісли та верхівїв Дністра.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 7 ай бұрын
На мою думку, венеди розселялися з території України.
@ЛилияКлыкова-ч4ф
@ЛилияКлыкова-ч4ф 7 ай бұрын
@@betelgeusestudio_1369 Дякую!Я особисто думаю, що це була не разова акція, а йшли обидва процеси в різні часи.
@ЛилияКлыкова-ч4ф
@ЛилияКлыкова-ч4ф 7 ай бұрын
@@ВалерийКовтун-й4й Дякую!
@мымрецов
@мымрецов 7 ай бұрын
​@@betelgeusestudio_1369Свою думку надо подтверждать неопровержимыми фактами... То таки да...😊
@АртанськийРодовід
@АртанськийРодовід 7 ай бұрын
Чому досі дивимося на слов'янську історію по московськи? Стаття "ТАЄМНИЦІ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ" у блозі Святояр UAmodna. Чому не знаємо давних державностей України? Чому досі віримо московським байкам? Які вони державності слов'ян та України за минулі ТРИ тисячі років? Варто прочитати і знати...
@valentinakobzar3821
@valentinakobzar3821 7 ай бұрын
Виходить, племена венедів мали звʼязки з троянцями, себто з племенем Трояні, а це напередодні 1 тис. до н.е!?
@anatoliyarkhypchuk3761
@anatoliyarkhypchuk3761 7 ай бұрын
Як тільки дослідники подолають утробний СТРАХ перед гл....істами, то прозріють, що венеди це нащадки дев'яти племен Ізраїлевих. Біблія оповідає, що дім Ізраїлів (10 племен - без нащадків Юди, Веніямина і Левія) примусово було виселено з землі обіцяної в район на південний захід від Каспія. “Пішов Ізраїль на вигнання з своєї землі до Асирії, і він там аж до цього дня” (2Цар17:23). Після розгрому мідоперсів Олександром Македонським наші пращури покинули той край і розселилися на значних територіях. Плем'я Гадове (пуштуни) осіло на території сучасного Афганістану, а решта пішли спочатку на північ і, дійшовши до Уралу, на захід завернули. Плем'я Данове дійшло до території, яку нині Данією називають. Згодом з племені Данового сформувалося чотири гілки: данці, шведи, нормани і вікінги, яких у нас варягами називають. “ДАН буде судити свій народ як один із Ізраїльських родів. Дан буде вужем при дорозі, змією отруйливою при шляху, що п’яти коневі кусає, і його верхівець позад себе впаде. Спасіння від Тебе чекаю, о Господи!” (1М49:16-18). “Дан левів левчук, що з Башану вискакує” (5М33:22). Плем'я Данове це бандюки з великої дороги - рекетири, від яких усі навколишні народи потерпали... Про ставлення Бога до племені Данового промовисто, як на мене, говорить ФАКТ, що серед 144 тисяч ПЕРВІСТКІВ, викуплених Богові від Землі немає представників племені Данового Об 7.4-8. Навіть плем'я Юдине, на яке Бог дасть "сором вічний та вічну ганьбу, що не буде забута!..." Єр 23.40 там рівною часткою (дванадцять тисяч) представлено, а з племені Данового - ЖОДНОГО !!! Серед слов'ян - нащадків Єфрема в Біблії виділяється дім Давидів, що домові Юдиному протиставляється: "Господь допоможе найперше Юдиним наметам, щоб не збільшилась слава Давидового дому та єрусалимського мешканця понад Юду" Зах 12.7. Мусимо чітко усвідомити, що не з Юдиного, а з Єфремового племені має вийти Пастир синів Ізрїлевих 1М49.24. Це те слов'янське плем'я (улічи) за яким залишилася назва анти і ім'я - прокляття розсіяні Богом Ос 1.4 (СПОРИ за Прокопієм). На землі обіцяній територія, де проживало плем'я Єфремове Самарією називається. Ця назва дає можливість відстежити шлях міграції розсіяних Богом (майбутніх українців). Тож маємо назви річок (гідроніми) Самара в Оренбурзькій і Дніпропетровській областях, а також ріки Рось і Бог (нині - Південний Буг). Не виключаю, що першими козаками саме варяги (вікінги) були. Не випадково козацькі чайки на бойові човни вікінгів схожі... Цілком може бути, що кубанські козаки і карпатські русини нащадками вікінгів є. Так вже історично склалося, що "плющ" русів (вікінгів - окупантів) до дерева росіян (антів) приплівся. Але це не означає, що щось гібридне утворилося, бо, на відміну від свиней, гібридних людей НЕ буває. Національність, згідно з Біблією, виключно по батькові визначається. Манкурти у Бога явно не в фаворі! P.S. “Тобою буде благословляти Ізраїль говорячи: “Нехай Бог учинить тебе як Єфрема і як Манасію” (1М48:20).
@taipanua6598
@taipanua6598 7 ай бұрын
Вятичі були уралоїдами. А, серед слов'ян, які прийшли з заходу, уралоїдів не могло бути. Ось і вір після цього Нестору-балалайці.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 7 ай бұрын
Про фінську антропологію в'ятичів писала і російська дослідниця Алєксєєва: "В'ятичі і східні кривичі за антропологічними особливостями є ослов'янені східні фіни Східно-Європейської рівнини" Алексеева Т. И. Славяне и германцы в свете антропологических данных. - 1974. - С. 62.
@ВалерийКовтун-й4й
@ВалерийКовтун-й4й 7 ай бұрын
​@@betelgeusestudio_1369 Я гадаю, що Веніаміновна взяла за приклад північних вятічєй, а ось південні по антропології нічим не відрізняються від тих же радимичів і навіть сіверян/ В.В.Сєдов.
@taipanua6598
@taipanua6598 7 ай бұрын
А, зразок яких вятичів брав антрополог Герасимов?
@ВалерийКовтун-й4й
@ВалерийКовтун-й4й 7 ай бұрын
​@@taipanua6598 Це до нього, бо я з ним не працював😅.
@ИгорьГорбуз
@ИгорьГорбуз 7 ай бұрын
Вподобайка дякую Василю дуже цікаво вітаю з Казакстану
@victorcool3447
@victorcool3447 7 ай бұрын
Пітер Пен і ВЕНДі!
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 7 ай бұрын
Пітер Пен і ВЕНДІ прямо в тему. Хоча насправді, це Пітер Пен і Патрік😂
@victorcool3447
@victorcool3447 7 ай бұрын
@@betelgeusestudio_1369 а комуняка Ванда Василевська?
@bugyvugy33
@bugyvugy33 7 ай бұрын
Палець до гори за українську мову та український ютюб! Але досліди на підґрунті співзвучності слів від свідчень розкиданих за часом в тисячу та більше років, нагадують досліди носовського з фоменком, та їхнього колеги "гумориста історика" задорнова.
@ВалерийКовтун-й4й
@ВалерийКовтун-й4й 7 ай бұрын
Гадаю, то був бецман😊)).
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 7 ай бұрын
Звісно, фонетичної схожості недостатньо для ствердження спорідненості - культурний контекст теж має співпадати. Наступне відео про етимологію слова ВЕНЕДИ. Тема доволі непроста...
@3Com100
@3Com100 7 ай бұрын
Гуни, це слов'яни Венеди.
@мымрецов
@мымрецов 7 ай бұрын
Енто точно... Такие же недоразвитые, как и настоящие древние степные монголоиды... То таки да...😊
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 7 ай бұрын
Грецькою гунни - Ούννοι
@ВалерийКовтун-й4й
@ВалерийКовтун-й4й 7 ай бұрын
😅
@3Com100
@3Com100 7 ай бұрын
@@betelgeusestudio_1369 Грецькою існує дві назви, перша більш рання - Οὐενετοί - Венеційці, Венети, друга вже з 3 сторіччя описка переписчика текстів Οὐεννοί - Жодного, ніякого, звучить як - Уни. Гуни, це вже ще більш пізнє римське перекручення грецької назви 6 сторіччя.
@olehstasyk8343
@olehstasyk8343 7 ай бұрын
Не годитьсямішати праведне з грішним, а венедів з Венецією, - занадто
@olegoleg3959
@olegoleg3959 7 ай бұрын
Получается, что Венедиктов тоже от венедов произошёл? Понятно
@Anatoly-xn3kr
@Anatoly-xn3kr 7 ай бұрын
"......венеди розселились на Балкани....". Вибачайте, але це ваш косяк. Бо є наука АНТРОПОЛОГІЯ!!!!!!!!!! Річ у тім, що сучасні балканські народи: словенці, македонці, хорвати, серби всі як один ДІНАРІДИ, тобто популяції динарського антропологічного типу, а не балтиди, як сучасні популяції, які мешкають на тій теретирії, звідки, по вашому, вирушили предки сучасних балканців. По вашому виходить таке: вирушили балтидами, а прибули дінарідами. Дивно якось у вас виходить. З повагою до вас я повинен наголосити, що тут у вас цілковите і беззаперечне нестикування. Адже антропологам, як 2 х 2, відомо, що балтиди утворились на основі європейських кроманідів. А дінаріди утворились шляхом метисації нордидів та арменоїдів. Тобто, ці два біологічні різновиди людей мають абсолютно різне біологічне походження, і не мають абсолютно ніякого спільного минулого. Я безліч раз вам радив, щоб ви узгоджували свої історичні викладки з висновками генетики та антропології. Бо якщо ваша розповідь іде з цими науками врозріз, то тоді вона (ваша розповідь) - це задорновщина чистої води. Тобто, нісенітниця.
@ВалерийКовтун-й4й
@ВалерийКовтун-й4й 7 ай бұрын
По Нестору, батьківщиною слов'ян був Норік. Якщо натягнуто взяти за початок утворення слов'ян від кельтомовних венедів Норіка, та асиміляція ними західних балтів, то вважати венедів бисто балтами - помилка. Венеди мали скорше середній антропологічний тип, між балтами та понтійцями. І почали розселятися з Норіка не тільки на Пд.Балтики, але і на Пн.Адріатики, та до Ла-Маншу.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 7 ай бұрын
Загальновідомо (зокрема з т.з. археології та писемних джерел), що анти і склавини розселилися з України на Балкани під час Великого розселення слов'ян (5-7 ст.). Що Вас тут бентежить?
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 7 ай бұрын
​@@ВалерийКовтун-й4й Слов'яни розселялися з Норика після того, як налізли на них волохи (тобто франки Карла Великого) на Дунаї у кінці 8 на початку 9 століть. А до того вони рухалися до Дунаю від Дніпра (5-7ст.)
@Anatoly-xn3kr
@Anatoly-xn3kr 7 ай бұрын
Чим ви поясните те, що всі, без виключення, балканські народи являються дінарідами, а не балтидами, якщо ваші джерела про велике переселення не брешуть?
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 7 ай бұрын
​@Anatoly-xn3kr В описі під відео зазначено кілька джерел. Почитайте хоча б академічне видання, нариси за редакцією Горбаненка. Чи для початку хоча б прогляньте статтю у Вікіпедії про Велике розселення слов'ян. Це ази.
@Anatolication
@Anatolication 7 ай бұрын
Хрінь. Про вятичів
@ВалерийКовтун-й4й
@ВалерийКовтун-й4й 7 ай бұрын
Редька солодша?😅
@Anatolication
@Anatolication 7 ай бұрын
@@ВалерийКовтун-й4й Підтекст? 🙃
@arthurabramov4464
@arthurabramov4464 7 ай бұрын
Пурга.
@НиколайАлейников-й1д
@НиколайАлейников-й1д 7 ай бұрын
Повторяю для особо одаренных:ливонские хроники 13-15 веков не видели этнической разницы между русскими из Новгорода и русскими из Суздаля,наоборот-подчеркивали тождество.Автору,как и другим украинским вчэным,лень заглянуть в собственно новгородские летописи,а там нет этнического противопоставления новгородцев суздальцев или москвичей.У академика Зализняка есть пространные лекции о влиянии новгородского говора на современный русский язык. А сами украинцы это смесь татар и валахов,никакие они не венеды даже отдаленно
@ІванІваненко-я6к
@ІванІваненко-я6к 7 ай бұрын
Не подгорай.
@НиколайАлейников-й1д
@НиколайАлейников-й1д 7 ай бұрын
@@ІванІваненко-я6к Как всегда по существу сказать тебе нечего и лишь бы чего ляпнуть
@AskGard1
@AskGard1 7 ай бұрын
А какая объективно разница между населением др. Новгорода и Суздаля? И там и там смесь славян и местных финоугорских автохтонов. В районе Новгорода - словене, кривичи, чудь, весь, сумь и т.д., В районе Суздаля - кривичи, вятичи, меря, мурома, мещера. Не думаю, что настолько уж принципиально какие там конкретно племена ф/у и славян, на том этапе эти культуры были в таком состоянии, что это не играет большой роли. Особенно для немцев из ливонии, вообще до фонаря им такие тонкости. Разницу между славянским населением Новгорода и Суздаля подчеркивает разве что отличие в северорусских и среднерусских говорах. А про татар и валлахов - это конечно бред полный. Эти народы безусловно участвовали в этногенезе украинцев, но то, что они не выступали основой для него, это точно. Как минимум, мы не только не говорим на одном из этих языков, но даже вся заимствованная и ассимилированная лексика оттуда, явно очень поздняя. Вы между татарами и валлахами утеряли несколько сотен! уже на этапе раннего средневековья славянских городов.
@НиколайАлейников-й1д
@НиколайАлейников-й1д 7 ай бұрын
@@AskGard1 Автор указывает,что население Новгорода и Суздаля этнически нетождественны.По его мнению это разные народы и тут он следует украинскому псевдоисторическому нарративу,который слабо разбирается в источниках. Проблема в том,что сама чудь(эстонцы) и сумь(финны) достаточно четко отделили себя от новгородских словен и кривичей-будущих русских.Они называли их славянами,то есть венедами.А что касается населения будущего Владимиро-Суздальского княжества-тут сложнее.Если в 9 веке Нестор упоминает их как часть населения междуречья Оки и Волги,наряду с кривичами и вятичами,то в начале 10 века летописи о них молчат.Археология фиксирует поток переселенцев из района современного Новгорода,а с 11-12 века поток переселенцев шел уже со Среднего Поднепровья и даже...из Великоморавской державы,разгромленной венграми.Смешались ли славяне с финноуграми или те бежали или их продали в рабство в бывший Халифат...мы не знаем.В любом случаи антропологи различают смену антротипа у населения этого региона на современный. В 13 веке суздальские князья укрепили свое влияние в Новгороде,ставя князей своей ветви.И с тех пор их вмешательство в отношения Ливонии и Новгорода приобрело систематический характер,что беспокоило даже папский престол.В Ливонии знали с кем имеют дело
@AskGard1
@AskGard1 7 ай бұрын
@@НиколайАлейников-й1д Говорить о том, что это прям разные народы сложно, потому что в этот период это еще вообще не народы. Население, племена, еще не оформившиеся в народ. Но отличие в группах говоров говорит нам о том, что какая то разница все же была. Где поискать про переселенцев из Моравии? Мне интересно почитать.
@АндреОст
@АндреОст 7 ай бұрын
Іван на масковщіні дуже рідке ім'я . Це ім'я більш распоосюджіване в Україні..і українців.до речі,іван сусанін антропологічно с західу,тобто поляк. Ха ха ха.
@taipanua6598
@taipanua6598 7 ай бұрын
Таварісч ваня, наРосії ваня, не ім'я, а, етнонім. Це ті, хто - рюзьге.
@ВалерийКовтун-й4й
@ВалерийКовтун-й4й 7 ай бұрын
​@@taipanua6598 Так, у нас Іванко.
Try Not To Laugh 😅 the Best of BoxtoxTv 👌
00:18
boxtoxtv
Рет қаралды 7 МЛН
Миллионер | 2 - серия
16:04
Million Show
Рет қаралды 1,9 МЛН
бабл ти гель для душа // Eva mash
01:00
EVA mash
Рет қаралды 6 МЛН
Древняя Греция за 18 минут
18:00
Arzamas
Рет қаралды 9 МЛН
How Russia REWRITES history in its favor | BIG RUSSIAN LIES #1
49:01
Суспільне Культура
Рет қаралды 169 М.
Древний Рим за 20 минут
20:58
Arzamas
Рет қаралды 18 МЛН
Венгерский язык? Сейчас объясню!
16:27
Энциклоп
Рет қаралды 1,4 МЛН
Try Not To Laugh 😅 the Best of BoxtoxTv 👌
00:18
boxtoxtv
Рет қаралды 7 МЛН