Ahoj, tady k tomu by mě zajmalo chytaní na nástražnou rybičku + zapisovaní nástražních rybiček. Já je třeba zapisuju ale někdo zase říka že je to zbyteční zapisuju jen ty co použiji. Matou mě i ty míry nastažní rybičky, chápu to tak že všude mužu chytat na jakoukoli velikost pokud to není ryba která ma danou míru + nějake revíry ktere mají danou minimální delku nástaržní rybyčky . Ptám se na Jihočeský uzemní svaz. díky za odpověd
@nahaku174 Жыл бұрын
Ahoj, pokud rybičky chytneš na jednom revíru a převezeš jinam, musí být zapsané. Pokud je chytneš a použiješ na místě, zapíšeš po skončení lovu, ale můžeš klidně hned, často se tím vyhneš dohadování a není to nic proti ničemu. Co se míry týče respektuješ za 1. minimální míru použitého druhu. 2. minimální délku nástražní rybičky na daný revír. viz např. Vltavská kaskáda kde je všude minimálně 15cm, což odpovídá i minimální délce ryby, kterou si smíš ponechat, případně ji mít u sebe v kyblíku. Což je podle mě nevymahatelné, ale na co bych s sebou vozil malé rybičky jen tak :)
@codecake9086 Жыл бұрын
@@nahaku174 dobře děkuji. takže ta minimalní delka 15 cm je jen na revírech kde jeto napsane nebo všude ?
@nahaku174 Жыл бұрын
@@codecake9086 jen na revírech, kde je to napsané v bližších podmínkách u popisu revíru.
@codecake9086 Жыл бұрын
@@nahaku174 super takže jsem to dobře pochopil z řádu
@markar35162 жыл бұрын
Chytani na propad bez cehokoliv na vlasci krom hračku není povoleno? Při chytání na položenou tedy se nesmí potahnout třeba o metr sem tam?
@nahaku1742 жыл бұрын
Perfektní otázka za zlatého bludišťáka. Dle výkladu řádu si myslím, že smí, protože měním lovné stanoviště ve vodě na místo ovlivnění pohybu nástrahy, rozuměj, že k pohybu dojde následkem. Předpokládám, že v řádu je to napsáno proto, aby někdo nechytal na dvě rybky na dně, netahal je a nechytal tak de facto přívlačí, ale mohu se jen domýšlet. postihnout všechny situace řádem není možné, trochu bych apeloval na zdraví rozum a etiku rybáře
@nahaku1742 жыл бұрын
Druhá část, za mě povoleno je a jedná se o položenou, jelikož nikde není definována minimální zátěž
@billykidk Жыл бұрын
Není pravda, že v JČ musím používat průběžnou montáž, podle řádu musím používat takovou montáž, aby , když se ryba zasekne se mohla lehce zbavit olova. Což může být i helikoptéra pokud je udělaná tak, že návazec po utržení může sklouznout.
@nahaku174 Жыл бұрын
Ahoj, máš pravdu, video vzniklo v době, kdy nebyly BPVRP popsané takhle jasně, dnes už je to trochu jinak, důležité je aby zátěž po utržení odpadla.