Łowię "frangielką" z dobrymi rezultatami. Również używam bata 8m i dzięki tej metodzie łatwiej mi się rzuca (ciężki spławik) i zestaw tak jak to wspomniano na filmie lepiej pracuje na wietrze. Dodam jedno od siebie: ciekawym rozwiązaniem jest zamocowanie wagglera przelotowo - ot wystarczą dwa stoperki i choćby krętlik z agrafką pomiędzy nimi. Rzuty są jeszcze łatwiejsze (całe obciążenie zestawu wraz ze spławikiem mamy na jego końcu), a przy głębokiej wodzie zestaw bardzo długo zsuwa się przez oczko krętlika. Przy przeniesieniu maximum obciążenia na spławik mamy prawie że efekt naturalnie opadającej przynęty, cięższej zaledwie o żyłkę i haczyk. Oczywiście możemy zsunąć stopery mocując de facto spławik na stałe i dociążyć dół zestawu. Tak kontrolujemy na co chcemy polować ;)
@wedek-kn8ug8 жыл бұрын
Super metoda - duże tempo plus obrona przed wiatrem. Na kan. Żerańskim stosuje się odmianę franglezu polegającą na wklejeniu na kil odcinka pustej węglowej szczytówki 20 - nawet 40cm i na dole doklejenia jeszcze maleńkiego krętlika. Zyskujemy czuły i topiący głęboko żyłkę wagglerek, właśnie ze środkiem ciężkości u góry. Muszę się koniecznie wybrać tak połapać :) :) :) rączka z kciukiem do góry na niebiesko!
@jozefwroblewski48188 жыл бұрын
+1000 wędek Witaj! Dziękuje, że podzieliłeś się ciekawym rozwiązaniem technicznym, na pewno wypróbuję przy najbliższej okazji. Dzięki za łapkę:)
8 жыл бұрын
Po przesianiu robaków wrzucam je do kąpieli z płynem. Czyste robaki przelewam do damskiej pończochy. Ułatwia to późniejsze płukanie pod strumieniem wody oraz osuszanie umieszczonych w worku z pończochy robaków, które otulam w suchy ręcznik. Ta metoda nie zostawia uciekinierów w kuchni oraz oszczędza papierowe ręczniki : ) ... Pozdrawiam i sub leci.
@SklepWedkarskiBolw3 жыл бұрын
bule teraz do wiosny. chętnie zastosuje kilka trików
@WodnikSzuwarekHD8 жыл бұрын
Bardzo fajny film panie Józefie i spora dawka wiedzy w pigułce. Pozdrawiam.
@jozefwroblewski48188 жыл бұрын
+kanał wędkarski WODNIK SZUWAREK HD (underwater camera) Witam! Dzięki:) Generalnie pigułek nie polecam, ale "wiedza w pigułce" chyba nie jest tak szkodliwa? Z pozdrowieniami!
@grzegorzjasinski21245 жыл бұрын
Jakiej zanęty pan używał
8 жыл бұрын
Nie wpadłbym aby myć robaki ludwikiem :) ale człowiek uczy się całe życie :)
@cezary92547 жыл бұрын
Ja po umyciu binków zasypuję je mąką kukurydzianą , bardzo dobra rzecz też :) pozdrawiam :)
8 жыл бұрын
Panie "profesorze", mógł Pan jeszcze zaśpiewać robaczkom w tej kuchni bo jakieś takie smutne były :)
@jozefwroblewski48188 жыл бұрын
+Wędkarstwo Bydgoszcz i okolice Witam! Sytuacja była napięta, bo walczyłem z kamerą i czasem - jak wiadomo, larwy potraktowane wodą dostają turbo przyspieszenia, więc nie było czasu na zbytnie dopieszczanie robaczków śpiewem.
@bzyq63498 жыл бұрын
Pierwszy raz się spotykam z płukaniem przynęty żywej w płynie do mycia naczyń.
@wilkwilk9808 жыл бұрын
Dawajcie coś z muchowania
@jozefwroblewski48188 жыл бұрын
+wilkx9 9 Witam! Ten apel podrzucę kolegom z działu muchowego, niech się sprężają:)
@thissinigantset69727 жыл бұрын
płyn ludwik sprawdza się w wielu branżach ja dodaje do zaprawy tynkarskiej wtedy jest spoista i elastychna....... na tłustą żyłke też ludwik pomaga
@666misiaczek Жыл бұрын
Szkoda tylko że na filmie była flauta totalna😂. Jak dla mnie słaby pokaz w/w metody.
@Tomi-gh1mg8 жыл бұрын
robaczki tez czasem musza miec SPA :)
@jozefwroblewski48188 жыл бұрын
+Tomi1001 Witam! Tak właśnie jest - to prawdziwe SPA dla żywych przynęt; mógłbym im jeszcze masaż zrobić, ale one po tym jakieś takie leniwe są i stają się zbyt mało sprężyste jak na moje potrzeby:) Pozdrawiam!
@piotritub8 жыл бұрын
Wygodniejsza by była zwykła odległościówka 3.90m, bo operowanie 8-metrowym batem, to męka. Chyba, że ktoś nie wie jak łowić w tym samym miejscu.
@jozefwroblewski48188 жыл бұрын
+Piotr Itubski Witam! Celne spostrzeżenie, zwłaszcza wtedy, gdy jego adresatem będzie wędkarz wyposażony w odległościówkę i podstawowe umiejętności w tym zakresie. Chyba jednak zgodzi się Pan, że wśród wędkarzy spławikowych bat jest częściej spotykany. A to do nich była głównie skierowana ta rada. Poza tym frangielka ma jednak pewne cechy, które trzeba jej zaliczyć na plus - stała odległość wędkowania, łatwa kontrola zestawu, szybkość zacięcia i frajda z holu na długim wędzisku (zupełnie odmienne doświadczenie od holowania wędziskiem wyposażonym w kołowrotek). Na pewno można ją polecić jako wstęp do "prawdziwej" odległościówki. Poza tym wędkowanie batem nie jest aż tak koszmarnym doświadczeniem (zwłaszcza gdy mamy na wyposażeniu wędziska nowej generacji, które często ważą ok. 300 gramów przy długości 8 m). Z pozdrowieniami!
@sumienietwoje86896 жыл бұрын
Józef Wróblewski tylko kogo stać na takie wiedziała?
@piotritub8 жыл бұрын
Bat 8-metrowy to rzadkość. Nie wiem, czy 10 procent wędkarzy ma tak ekstremalnie długi kij.
@jozefwroblewski48188 жыл бұрын
+Piotr Itubski Witam! Być może obracamy się w różnych wędkarskich kręgach, ale z moich obserwacji wynika, że wędziska tej długości są dość powszechne. Nie prowadziłem jednak w tym zakresie żadnych badań statystycznych, więc to tylko moje "terenowe" obserwacje. Niezależnie od naszej dyskusji, jakiż to wśród wędkarskiej braci może być procent posiadaczy ósemek, warto podkreślić, że do frangielki można zastosować także wędziska krótsze, sześcio- lub siedmiometrowe. Dla ścisłości dodam, że kilka firm (m.in. Maver, Sensas, Browning) oferuje wędziska dedykowane do "la franglasie", które są dostępne w długościach do 11 metrów. Z pozdrowieniami!
@KamOn988 жыл бұрын
Natomiast ja uważam wręcz przeciwnie .... bat 7/8 metrów to podstawa!
@kacper37806 жыл бұрын
Kamil Ł Dokładnie sam posiadam 8 i 7
@MsDarek30008 жыл бұрын
Szkoda że film nagrywany w warunkach praktycznie bezwietrznych....
@jozefwroblewski48188 жыл бұрын
+MsDarek3000 Witam! No tak, wiatru w czasie przygotowywania filmu specjalnie nie było. Ale niezależnie od tego tego frangielka sprawdza się także i w czasie flauty, bo spławik waggler i zatopiona żyłka pozwala utrzymać kontrolę nad zestawem. Na pewno mogę ją polecić na płytkie łowiska, bo w takich miejscach jest po prostu niezastąpiona - i to niezależnie od tego, czy wiatr wieje czy nie. Pozdrawiam!
@wmfishing33178 жыл бұрын
Fajny film, super kanał. Zapraszam na swój i zachęcam do subskrypcji. Pozdrawiam WM Fishing.
@kusinsky6 жыл бұрын
co to za pajac?
@robercik98484 жыл бұрын
ty pajac
@lesny_ludek8 жыл бұрын
Fatalny blad jest w tytule filmu... Powinno być PŁOTECZKI a nie PŁOCIE. Po pierwsze primo: to raczej obiachem jest afiszować sie przed swiatem wiadrem narybku; 50 ryb na sume 1.5 kg i do tego używajac sprzetu i zanęty na sume grubych -set zł. A to mycie i przesiewanie?? Nie lepiej w zmywarce ;) Po drugie primo: Zeby uzdatnic robale, wystarczy na noc dac robalom "isc pog góre" a same wyjda z trocin. Potem wystarczy powtorzyc akcje odtluszcaniaw platkach owsianych (1-2 h) i znow akcja "marsz pod góre" i robale gotowe. Szkoda sensu.
@jozefwroblewski48188 жыл бұрын
+MechanicznA CebulA Witam! Szczerze zazdroszczę i z serca gratuluję Panu, jeśli ma Pan łowisko, na którym na początku kwietnia na wodzie nie głębszej niż 1 metr łowi Pan płocie grubsze, niż te które zaprezentowałem w filmie. Proszę o namiar, chętnie się tam wybiorę:) A krytykując bardzo proszę pamiętać o temacie filmu; gdyby chodziło o przedstawienie porad pod hasłem "jak złowić dużą płoć" dobrałbym odpowiednie łowisko, zanęty oraz przynęty. Tymczasem w tym konkretnym łowisku żerowały płocie, którym rzeczywiście do norm medalowych było daleko (ale narybkiem mimo wszystko nie nazwałbym ich). Co do przygotowania przynęt - sposób z "wychodzeniem" robaków jest mi znany, także przesiewanie na wietrze i wiele jeszcze innych patentów. Ale w ten sposób nie pozbędzie się Pan tłustej i cuchnącej błonki pokrywającej robaki. Tak więc mimo Pana zastrzeżeń nadal polecam "pranie" - choć nie w pralce:) Z serdecznymi pozdrowieniami!