Клас!!!! Просто супер цікаво! І історія і археологія пліч опліч!
@vitalina38415 жыл бұрын
Клас, дякую👍👍👍Обожнювала в університеті ваші лекції, рада, що тепер можу почути на youtube 😊
@oleksandrandriychuk69475 жыл бұрын
Чудовий проєкт, дякую за роботу.
@yurkorymar4 жыл бұрын
Дякую. Добру справу робите!
@s1gh6ds375 жыл бұрын
Автори, ви ахуєнні. Але не лінуйтеся вирівнювати звук -6 ;)
@johnrevelator14412 жыл бұрын
бажаю і наполягаю щоб на кожному відео цього канала лайки і перегляди множились на 100k щороку. це база однозначно
@K.M.I4 жыл бұрын
Все досить цікаво проте потрібно якось більш структупно підходити до подачі інформації, оскільки надто багато різних часових періодах змішані у непослідовних структурах, Почніть з трипільців і послідовно ведіть лінії, аж до Київської Русі.
@alexandrmakedonian21152 жыл бұрын
А трипільці тут до чого? Вони не перші люди на терені України!
@K.M.I2 жыл бұрын
@@alexandrmakedonian2115 Ну я про цивілізації землеробів перші, звичайно, що до цього були й інші люди, котрі населяли терени держави нашої.
@alexandrmakedonian21152 жыл бұрын
@@K.M.I А землероби тут до чого? Відос про слов"ян, а не про трипільців чи якихось там землеробів.
@K.M.I2 жыл бұрын
@@alexandrmakedonian2115 Трипільці до слов'ян не мають відношення.
@alexandrmakedonian21152 жыл бұрын
@@K.M.I Тоді для чого розказувати про трипільців, якщо тема про походження слов"ян!
@Itemapro4 жыл бұрын
Дуже цікаво про готів та черняхівську культуру
@ivanpetrovichsidorenko67143 жыл бұрын
Дуже цікава, а головне - важлива інформація! Я помітив, з початку відкритої війни московії проти Русі-України з 2014 року, почав з‘являтися неаби-який інтерес українців і московитів до справжньої історії взаємовідносин між нами. Трактовки виникають різні - від заяв: «ми адін народ», до по-справжньому наукових робіт, які доводять - ми не тільки «нє адін народ» з московитами, але й майже завжди воювали за незалежність від московитів! Нажаль, сусідство з московією та навіть посприяння русинів-українців-слов‘ян виникненню та розвитку самої Московї, зіграло трагічну роль в долі самих слов‘ян-українців!!! Я вважаю - є надважливим завданням показати всім: і українцям, і московитам, і іншим народам в світі - справжню історію взаємостосунків наших сусідніх народів, їх справжній вплив на долю Руси-України, а головне - довести нарешті всім, і перш за все українцям і московитам, ЩО МИ З НИМИ «НЄ АДІН НАРОД»!!!!
@foxthefox11993 жыл бұрын
Ми з ними ніколи не були браттями, плюсую. То все були совкові та імперські міфи
@AndriiAndrusiak5 жыл бұрын
Дуже круто. Дякую
@terapia_imanente Жыл бұрын
Появилась надія пізнати щось суттєве. Але з самого початку незрозуміло і трішки дискомфортно від булькання рідини, потім від туші дохлої рибини, потім від махання руками, потім від відрижки автора, потім від безсистемності подачі інформації ;) Це моє особисте враження. Може комусь сподобалось ;) На мене, могло бути трішки серйозніше при подачі такої важливої інформації. Повертатись на канал довитись решту відео, бажання відпало Дяка;)
@yvashankenberg61163 жыл бұрын
Aфігєнно цікаво,сучасно зроблено,з присутністю гумору,й головне,це з логікою та здоровим глуздом,зрозумілим будь-якому ділетанту й профану в історичних науках.
@TheZayarna5 жыл бұрын
краса! дякую
@ВікторВеличко-ю8з Жыл бұрын
Все, що я виніс з цієї лекції, "що все так, але не так", і "що все дуже складно". Моя бабця би сказала - "не так до прикладу, як жалісно".
@Ivan_StandWithUkraine5 жыл бұрын
Було б цікаво почути про побут протослов'янських племен. Яку їжу вживали, який одяг носили, якими знаряддям праці користувалися. Дякую.
@wildfoxfilm5 жыл бұрын
Данні питання піднімались тому чекайте відповідей в наступних випусках ;-)
@Сапсан-в3т Жыл бұрын
хороша подача з матеріалу, чому в мене на істфаці не так було?))
@edtim19845 жыл бұрын
Було б крутіше якби під час розмови гість тримав у руках якісь артефакти (чи репліки). Візуалізація значно покращує контент. Тут от наприклад говорили про горщики, фібули. Можна було б показати римські монети, які знаходять на Правобережній Україні (Черняхівська култура).
@SqLNhM5 жыл бұрын
круто было бы, если бы гость хотя бы утруЖдился снять с себя свой чудесный гловной убор на время рассказа.
@СергейОсыка-й9н3 жыл бұрын
@@SqLNhM , нащо вам здалося дивиться на його лисину ?
@SqLNhM3 жыл бұрын
@@СергейОсыка-й9н без понятия, не смотрю, потому что слишком много отвращения к его позёрству (если кто-то вообще помнит значение этого слова в 2021м году)
@wildfoxfilm5 жыл бұрын
Допомогти проекту: patreon.com/wildfoxfilm Visa: 4149 4978 6364 5984 Маster card: 5168 7554 2072 6263 Приват Банк. Отримувач: Борис Субоч. Не забувайте вказувати своє ім’я/нікнейм! Всі патрони будуть в титрах :-)
@Doktorschmurge5 жыл бұрын
Дуже круто, але нажаль є проблеми зі звуком.
@koljam50264 жыл бұрын
Смішно коли мова йде про архелогічну культуру а говориться про політичне об'єднання)) І про зміну фасонів,то сила))
@АртанськийРодовід Жыл бұрын
Археологія слов'ян та єдиний центр слов'янотворення. Статті: - "СЛОВ'ЯНСЬКА АРХЕОЛОГІЯ І ТАЄМНИЦІ ВЕЛИКОЇ ДУХОВНОЇ СПІЛЬНОТИ"; - "ПРО ДАВНІ СЛОВ'ЯНСЬКІ ДЕРЖАВИ НА УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ". Статті у блозі Святояр UAmodna. Археологічні дані проти московського міфу про поділ слов'ян на західних, південних, східних. Які держави існували в центрі слов'янських земель? Варто прочитати і знати...
@АртанськийРодовід9 ай бұрын
Минуле слов'янства за останні три тисячі років. СтаттІ: - "ВІЙНИ ПРОТИ СЛОВ'ЯНСЬКОГО СВІТОГЛЯДУ"; - "РАХМАНСЬКІ САКРАЛЬНІ ТЕКСТИ ВЕЛЕСОВИЦЕЮ"; - "ВЕЛЕСОВИЦЯ - САКРАЛЬНА АБЕТКА ДАВНІХ РОСІВ, ОСНОВА СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО АЛФАВІТУ"; - "ЯВА, ПРАВА, НАВА ЯК ОСНОВА ДАВНЬОГО ПРАВОСЛАВ'Я" в блозі Святояр UAmodna. Які основи давнього слов'янського світогляду? Як діяла Рахмано- волхвівська ситема православного просвітництва? Як виглядають велесовичні тексти на металі виконані за тисячоліття до "Велесової книги"? Варто прочитати і знати...
@АндрійСтрийко4 жыл бұрын
плюс
@MariannaStepanivna4 жыл бұрын
12:20 - тобто не милися? Геродот у 4 книзі розповідав, що люди на нашій місцевості милися голі в бочках
@genalitashweblib4 жыл бұрын
Ну він як очевидець точно знав :)
@claudias.40944 жыл бұрын
Я зрозуміла сказане не так. Не було акведуків, басейнів, таких, як у римлян. Але якось інакше милися.
@bakhiman4 жыл бұрын
ще на 12:13 афтар с чарівним суржикААм гААвААріт пра "...митса пєрєстанєм". Акведук відносився до *системи цінностей* римлян - їм вода потрібна була , а от так званим словянам - які потреби і цінності у них були - МИ НЕ ЗАНЄМО! - авторам пофіг можна повторити вигадки радянських підручників...
@MrGRYGIR4 жыл бұрын
@@claudias.4094 - Діду, а де ви миєтесь? - Та в річці. - А взимку? - Та скільки тої зими...
@yvashankenberg61163 жыл бұрын
@@genalitashweblib Та шо тому Геродоту,у теплій Греції? Зняв штани,та й шувбовсь,у якесь Егейске,Мраморне,чи Адриатичне море. А на середньому Подніпров'ї,у ті часи треба було чекати квітня,чи травня місяця,щоб нормально помитися.
@Dr.Liwsy.4 жыл бұрын
Щоб "прибули" протослов*яни "перетравили" місцевих землеробів потрібно: -завоювати землеробів і нав*язати їм свою культуру. Й то на прикладі Болгаріїї не завжди спрацьовує; -Або переважати місцевих чисельно, що у випадку зі землеробами проти не кочевих мандрівників дуже малоймовірно; -Або щоб прийшла культура переважала та й давала вигоди. Що теж сумнівно, бо усе тотожнє. То як "прибулі" протослов*яни стали панівним етносом? Ще зауважу що слов*янам, на відміну від германців (не кажучи про кочовиків) не притаманні мандрівки усім народом. Де народився, там й згодився. Єдиний випадок - Балкани. Й те викликано форсмажором - копняком від степовиків.
@Dr.Liwsy.4 жыл бұрын
@Валерій Вікторович Семенюк Вже готовий етнос слов'ян дійсно розсилився на великий території. За рахунок чисельності, яку здобули на полях України. А ось як протослов'яни стали панівним етносом на території України? Прийшовши з лісу (Полісся) вони не були аж ніяк чисельнишими за тих хто залишився в полі. Не були войовничишимі. Не були більш прогресивними. То як? Я вважаю, що суттєвий приріст вже слов'ян відбувся тому, що обидві складові, лісова та польова, були протослов'янами. Тому легко змішалися та дали кількість.
@Dr.Liwsy.4 жыл бұрын
@Валерій Вікторович Семенюк А як пояснити, що слов'ян "зненацька" стало настільки багато, що їх вистачило з маленької (відносно) прабатьківщини Полісся на усю територію, яку вони зараз займають (й у давнину теж)? Історична наука не така досконала, як ви намагаєтесь виставити. Там досить багато умовностей. Наприклад - що вважати містом, а що селищем? Візьмемо конкретний приклад: сербів та хорватів. Охвіційна наука про походження їх назви говорить: не знаю. А гіпотези (те саме я вважаю) говорять, що ще греки описували скіфські племена біля Дону з такими назвами. З навалою Гунів ті племена перемістилися на терени України й утворювали спільноту Антів. Саме тому в Україні існували Білі хорвати. З наступною навалою (аварів) серби/хорвати (вже слов'янізовані) розбрілися по Європі. Хто на Балкани, а хто до німечини (сорби). Гіпотеза ("я вважаю") пояснює розповсюдження однакових назв по усій східній європі. А охвіційна наука говорить: я не знаю. Тому гіпотези мають право на існування. Бо нема сенсу вчитися п'ятнадцять років, отримувати аккадемиків, й на виході отримати "я не знаю". Те саме вам може сказати пересічний громадянин, без років навчання.
@Dr.Liwsy.4 жыл бұрын
@Валерій Вікторович Семенюк Нема передумов. Політичне домінування? З чого б це? Ми прийшли, ми головні?Демографічний вибух? Це на скудному пайку Полісся? Матеріальна революція? Облиште. Матеріальна культура в Поліссі поступалася Черняхівський культурі. То що? У прото слов'ян напередодні виходу з Полісся не було жодних переваг перед тим, хто залишився в полі після того як готи пішли. То з якого дива їхня культура стала панівною? Особливо мова - коли приходять загарбники та нав'язують свою мову, на повний перехід потрібно чи не декілька століть. А тут одразу усі говорять загальнослов'янською, й приходять на нові місця з цією мовою. Не складається. Хіба... Й ті що залишилися "в полі", й ті що прийшли з Полісся були етнічно, лінгвістично та культурно споріднені. Це ж свої! Тому й мова одна, спільна, загальнослов'янська. Тому й приріст.
@Dr.Liwsy.4 жыл бұрын
@Валерій Вікторович Семенюк Ви абсолютно не відповіли на питання. За рахунок чого прото-слов'янська культура стала панівною в лісостепу, коли готи та гуни пішли, а прото-слов'яни вийшли з лісу? Адже ці терена аж ніяк не обезлюднили. Там жили хлібороби, які добре обробляли поля, на відміну від підсічного господарства "лісових" протослов'ян, а отже хліборобів було більше. З якого дива їм було перенімати культуру менш чисельних "лісовиків"? Коли прийшла нова хвиля - авари, там усе зрозуміло, вже слов'яни розсилилися по Європі. А до цього? Як за 200 років, по історичним рамкам - блискавично, усі етноси лісостепу заговорили слов'янською? А усілякі зарозумілості, причеплені не до речі, а щоб замилити очі - то залишьте для малохольних.
@Dr.Liwsy.4 жыл бұрын
@Валерій Вікторович Семенюк Зрозуміло. Охфіційно академіки не знають, але висувати гіпотези - зась. Дуже зручно.
@foxthefox11993 жыл бұрын
Формат цікавий. Але от все одно не зрозуміло. Автор говорить, наприклад, про те, що слов'яни сформувалися за 100 років. Це як етнос може з'явитися з пустого місця за всього 4 покоління на широких територіях? По друге, міграції є, звісно, завжди і всюди, але незрозуміло, як взагалі можна довести, що у той час була достатня міграція на наші землі, щоб була поява нового етносу саме у той час. А можна подивитися цифри, скільки прибуло, у який рік, у які міста, з яких міст? Яку частку місцевого населення становили мігранти? 90% чи 1%? Як 1% міг нав'язати іншу мову? Автор наводить, що гаплогрупи днк досліджувалися, а це гаплогрупи поховань верхівки суспільства? Якщо так, то наскільки це репрезентативно? І якщо були міграції, то де нові люди осіли? Існуючі люди просто сказали їм: приходьте за наші поля і забирайте у нас хліб, полюйте у наших лісах і забирайте здобич, ловіть рибу у наших річках, ми почекаємо? Але це ж обмежені ресурси, де конкуренція? Для чого було місцевим віддавати своє? Ну і врешті, якщо мігранти прийшли із центру Європи, чи їх сприймали як ворогів? А якщо не сприймали, то може вони самі й були вже тотожні слов'янам і були свояками? Короче питань більше стало, ніж було
@JaroslavShvets5 жыл бұрын
Ой щось я десь конкретно пропустив)) Хлопці Ви про що розповідаєте???
@Dr.Liwsy.4 жыл бұрын
Якщо протослов*яни (зарубинецька) притопали з Польщі та "дозріли" до слов*ян на теренах неньки, то як сталося що в Польщі теж слов*яни? При чому майже усі дослідники кажуть що раннє слов*янство монолітне ( по мові точно).
@bakhiman4 жыл бұрын
незрозуміло. вкажіть хвилину промови до якої відносите.
@edtim19845 жыл бұрын
+
@ОльгаСвелеба Жыл бұрын
мігранти прийшли заселили тереторії - а місцевий люд що тішився і в бубни бив? Як словяни стали домінантами на добрій половині Европейського континенту автор так і не пояснив. Борачок активно садили? Загалом так і не зрозумілим залишилось питання, чи може пиво завадило - а все таки звіди взялись словяни і як опанували велечезні простори?
@myukrainiandream2 жыл бұрын
А нащо той чувак на задньому 5 копійок вставляє. Та дайте йому вже мікрофон.
@johnrevelator14412 жыл бұрын
матеріальна культура мігрантів - 100% скіфи прагнули здобути довгі сарматські мечі(звісно, в бою) в доповнення до своїх акінаків. те ж саме з Готами - хто відмовиться від чудового і гострого меровінга в пару до списа. негодне відкидали, найкраще лишали -культура так і формується
@bankir20094 жыл бұрын
Голос за кадром, як же Ви дратуєте....
@dudaduda2713 ай бұрын
Генетичний аналіз не доданий.
@АндрійДейнека-д1р5 жыл бұрын
Цікаво, але дуже невпевнено.
@МаксимС-ц8к5 жыл бұрын
Нормально, жива розмова з поясненням купи нюансів. Мені особисто так краще, ніж нудне бубніння в стилі фігового викладача "день до вечера отбути".
@ФеліксШиндер5 жыл бұрын
Я би сказав дуже обережні висловлювання. Але це нормально для фахівця своєї справи.
@ОлегВіщий-ж9у5 жыл бұрын
Пиво папій рабів
@SqLNhM5 жыл бұрын
Это что за стиль вообще? Верни мне мой 2007, не надо так. Глаза до сих пор кровят, настолько происходящее уместно. Уважаемая съемочная команда, вы ему, хоть один из вас, говорил, что лучше бы переодеться, нет? Надо было, надо! Невозможно воспринимать слова из-за его внешнего вида. Станно, что он преподаватель археологии в вузе, абсолютно не чувствует уместность события. Очень жаль, что так получилось. Оленича с его стилистами на него нет :)
@singrevolution5 жыл бұрын
Йди гуляй
@SqLNhM5 жыл бұрын
singrevolution сам иди туда куда изначально написал ок да
@AntonAlohinsson5 жыл бұрын
Что за лукизм? Человек пришел в том, в чем ему удобнее сидеть и рассказывать
@CleverAnger4 жыл бұрын
Він наразі у вузі? Він в ютубі! І не балетній пачці, а в звичайному стилі. Досить прикольно. А як вам недовподоби-слухайте,а не дивіться. Наприклад.