Jest północ, a ja oglądam Pruszkowskiego i Śmiałka. I robię to z przyjemnością, bo obaj to artyści. Pozdrawiam!
@robertrak63814 жыл бұрын
Jak zwykle doskonale i smakowicie dopracowane dziełko o wszelkich walorach. Dziękuję pięknie.
@jankowal60544 жыл бұрын
Panie Adamie, pan to powinien mieć program w TV! Znakomicie się pana słucha. Pozdrawiam i życzę sukcesów z kanałem
@Robertrrteam4 жыл бұрын
A, po jakiego grzyba w telewizji za przeproszeniem? Chyba tylko po to, aby zrobić to 10 razy drożej i gorzej, a sukces medialny i finansowy przypisać sobie.
@LukaszBracha4 жыл бұрын
Ja nie wiem, jak po tylu wspaniałych filmach można jeszcze trzymać fason. Pan Adam wciąż zaskakuje
@canislupusl89304 жыл бұрын
Dziękuję też za piękne zdjęcia. Pokazuje Pan jak dostrzegać piękno nawet w bliskim otoczeniu - czasem wystarczy przymrużyć oczy.
@LPlata4 жыл бұрын
To była prawdziwa podróż, dzięki!
@marcinkn48874 жыл бұрын
Już się bałem że ta seria doszła do końca ... Bardzo fajne filmy przybliżające sylwetki polskich malarzy z mnóstwem ciekawostek, Panie Adamie trafił Pan w samo sedno oby więcej takich materiałów bo ogląda się je z przyjemnością i zaciekawieniem. Pozdrawiam :)
@zarys762 жыл бұрын
Znakomite. Dziękuję!
@spalart62293 жыл бұрын
Odkryłem nowe zainteresowanie od jakiegoś czasu - malarstwo (zacząłem od Beksińskiego ... ), następnie połączenie z fotografią - obraz jako inspiracja dla fotografii - trafia do mnie ten kierunek :) Trafia do mnie ten kanał w 100 %, oczywiście włącznie z starymi radiami/komputerami/odkurzaczami ...
@ErykMaler Жыл бұрын
robisz to lepiej niż w publikacjach mi znanych a rzekomo fachowych, brawo
@hijack34 жыл бұрын
świetna robota warsztatowa! no i sam Mistrz z genialnymi obrazami. dziękuję za edukację najwyższego lotu
@ratunkuuu2 жыл бұрын
Super
@Bronzo19894 жыл бұрын
Znów genialny odcinek! Bardzo dziękuję
@cwiqa4 жыл бұрын
Adamie, brawo!
@ArtekW124.4 жыл бұрын
Film piękny! 😍 Ale przy okazji moje głośniki odżyły! 👍 Wiem że ma Pan podkłady najwyższej klasy! ;-) Super mi się oglądało i słuchało!
@bartekkowalski64084 жыл бұрын
Doskonały materiał!
@sudarowakatta45434 жыл бұрын
Przepiękne obrazy! Dzięki!
@robertromanski76034 жыл бұрын
Nie do wiary, naprawdę genialny artysta, jakoś specjalnie mnie sztuka nie obchodzi, ale to jest godne zapamiętania, dzięki. Jakby Ci się kiedyś chciało to coś o Beksińskim (Beksińskich) byś machnął, masz smykałkę do tego.
4 жыл бұрын
Mam nadzieję, że powstaną kolejne serie. Na pewno chciałbym zrobić międzywojnie i czas po roku 56, a potem także inne epoki no i artyści zagraniczni, a tych jest mnóstwo. Zresztą modernistów pasujących do tej serii także jeszcze wielu pozostało.
@taki_maciek47994 жыл бұрын
Świetny film, dziękuję, i czekam na więcej :)
@wojtas-44 жыл бұрын
Co raz bardziej mnie zadziwia WSZECHSTRONNA WIEDZA KOLEGI ;-O , jeszcze brakuje tylko jak kafelki położyć i Ursusa naprawić ;-)
@Robertrrteam4 жыл бұрын
Przyznam, że nie znałem dotąd tego malarza, a jego obrazy są zachwycające pod wieloma względami.
@MarcinWiesniakQuantum4 жыл бұрын
"nie rezygnując teraz JUŻ Z RZADSZYCH wojaży...". Przy dbałości o dykcję naszego narratora, ocierającą się o hiperpoprawność, uśmiechnąłem się:)
4 жыл бұрын
Ileż się napociłem, żeby to powiedzieć w pierwszym podejściu ;)
@synterr4 жыл бұрын
@ Polecam rozgrzewki przed nagrywaniem, wypowiadając zdanie: "Cóż że ze Szwecji" Żarcik oczywiście! Gorąco pozdrawiam. :)
@MarcinWiesniakQuantum4 жыл бұрын
@ Czyli lektor dostaje 6, a tekściarz na razie 4+ ;)
@aleksanderwroblewski99567 ай бұрын
Czy będzie następny odcinek ?. Można się wiele nauczyć.
@Robsajson4 жыл бұрын
Panie Adamie,proszę nie zmieniać dnia emisji filmów. Człowiek po całym tygodniu pracy jest zmęczony i chce się wyluzować. Dobra Whisky w szklance i szuka czegoś ciekawego.Nagle powiadomienie o nowym filmie i już lepszy humor :)
@solarr24 жыл бұрын
👍😎🤓👍🤘:)
@marcinj85624 жыл бұрын
Widzę w Panu patriotę. Człowieka z pasją. Pasji zazdroszczę. Pozdrawiam.
@misiukisiu4 жыл бұрын
Facet wynalazł fotoszopa i jego niezliczone filtry, wtedy gdy się nikomu innemu to nie przyśniło. Wąs zdradza że to swój gość. Zasada żeby nie łazić tam gdzie wszyscy przyświeca mi od dzieciństwa. Psychiatria określa to jako osobowość psychasteniczną. Pytanie techniczne: czy Maryja już wtedy była niepokalanie poczęta? Tą niepokalaność oznajmił jakiś Pius (papa) chyba w XIX w. edit: Pius ogłosił niepokalanie w 1854, a Pruszkowski miał wtedy 8 lat. Czyli malował już-niepokalaną. Wszystko się więc zgadza.
4 жыл бұрын
Była mniej więcej od 30 lat. Historia tego dogmatu jest zresztą ciekawa, kłócono się o to chyba w każdej epoce, aż w końcu Pius dziewiąty uciął dyskusję :)
@misiukisiu4 жыл бұрын
@ No tak, dogmaty to w ogóle jest ciekawa konstrukcja. Gdyby były wiarygodne to by nie musiały być dogmatami. Pruszkowski z księżyca zrobił aureolę, a więc chyba dążył do wyjaśnienia kilku sprawek. Czuje się zainspirowany, żeby bliżej przejrzeć "życie i twórczość" Witolda herbu Fotoszopa. Dzięki!
@danlupan6702 жыл бұрын
I know that the Russian language is prohibited in Poland. However and during this time, in Lwów people speak Ukrainian (the official language of your occupants) and no one seems scandalized.🤔 Translating your productionstranslate in English, the language of the Empire, would that be so difficult? 🤗
2 жыл бұрын
Russian is not forbidden in Poland. Nobody is occupying us. I will think about translating films, but for now I don't have free time.
@ratunkuuu2 жыл бұрын
Greetings from Scotland! Your comment is the first not Polish one, I wonder how you came across this channel and why you chose such a manner of requesting translation?
@danlupan6702 жыл бұрын
@ Lwow is a Polish city in a vast Polish region occupied by Ukraine, while the city of Cernauti is a Romanian city, occupied by the same Ukraine... And these are just two examples of ''how “ this artificial state was created. Have a good day ! 🙂
@danlupan6702 жыл бұрын
@@ratunkuuu I am a big fan of visual arts (especially painting). Interested in the subject of symbols in the painting of Witold Pruszkowski, I would like to understand the comments of the video offered by Mr. Adam Śmiałek. I understand and speak 5 languages, but not Polish. It is very often that videos posted by people born in Eastern Europe are not offered with translations in a popular language. To understand each other, you have to speak a common language, right? Otherwise, our intentions, our message, as beautiful and generous as they may seem, cannot be communicated and shared. I wish you a good day ! Greetings from Canada !
@ratunkuuu2 жыл бұрын
@@danlupan670 thanks for getting in touch. I will see if I find time to record simultaneous interpreting. If good enough I will get it to you. I am registered blind and dislike typing on screens
@ratuj_dusze4 жыл бұрын
Zrodzony a nie stworzony kzbin.info/www/bejne/kJrJn5aOmdhqnck
@maciekczechura31084 жыл бұрын
nie wiem czy to cud jakis ale ja nic nie widzę ....
4 жыл бұрын
Pewno technika poległa. Trzeba aż się uda :)
@edwood93213 жыл бұрын
wszystko pieknie tylko dlaczego te obrazy sa w tej prezentacji tak tandetnie i przesadnie przesycone kolorystycznie ?? (oversaturated) to sprawia wrażenie, że ci wszyscy artyści coś ćpali, co najmniej jakieś grzybki, albo byli ślepi i wszystko im się wydawało za mało jaskrawe na płótnie...przecież to żenujące... Reprodukcje każdej techniki od pasteli po olej potraktowano tu jak...reklamowe fotosy.. dając im taki tandetny hiperrealizm. Przecież farby olejne nie osiągają nawet takich wartości koloru, NAWET AKRYL! wystarczy przejść się do muzeum i popatrzeć np na Malczewskiego który i tak był bardzo "kolorowy" TE OBRAZY TAK NIE WYGLĄDAJĄ. Można robić pewne rzeczy pod publiczkę, można mieś błędne przekonanie że to uatrakcyjni przekaz wizualny, no ale bez przesady. Chyba że to schlebianie własnym gustom, co w sumie jeszcze gorsze. Tak trudno było się zmusić do obiektywnego przedstawienia tych prac? Z samego szacunku dla ich wieku. To nie jest 'national geographic":) a obrazy olejne to nie fotografie. Zastanawiam się co "ludzie internetu" wymyślą jako następne, podświetlanie starych płócien LEDami? hahaha, może dodadzą kolory flourescencyjne? będzie jeszcze 'atrakcyjniej" dla widza. Brak słów
3 жыл бұрын
Brak słów, a padło ich sto siedemdziesiąt pięć. Cóż za niekonsekwencja. Podobnie jak utrzymywanie, iż płótna po stu latach wyglądają tak jak w dniu, gdy je malował artysta. Niestety nie mam pojęcia jak wyglądały ani jak wyglądają, ponieważ większość można znaleźć w co najmniej kilku wersjach palet i nasycenia. Na ile doświadczenia konserwatorskie pozwalają mi na to, mogę zakładać, że w dniu narodzin tak właśnie wyglądały. Mogę też założyć, że milczący narzekający po prostu nie potrafi ustawić telewizora, katowany jakimś sklepowym trybem demo, w którym rzeczywiście to wszystko wygląda okrutnie. Bo u mnie zgodnie ze standardem.
@edwood93213 жыл бұрын
@ gamut RGB i CMYK znacznie się różnią zakresem analogicznie jak zdjęcie cyfrowe i obraz olejny, jak światło odbite i emitowane, dlatego nie wypada robić z reprodukcjami takich samych manipulacji jak ze zdjęciami, tu nie można po prostu wcisnąć autolevels i cieszyć się że histogram jest prawidłowy. Jak pan tego nie rozumie, to nie pomogę, niektórzy po prostu mają takie zaburzenia widzenia, że muszą mieć wszystko bardziej jaskrawe i kontrastowe, no nie wiem. W każdym razie na tych samych monitorach pracuję jak grafik, daleki jestem od trybu "demo" oglądam też wiele innych obrazów w tym swoje, olejne dlatego widzę wyraźnie jaka z tego wyszła jarmarczna ściema;) nic nie poradzę na to, że widzę przesadę:) Doceniam wartość merytoryczną ale same obrazy to jakaś laserowa profanacja niestety, chyba za dużo fascynacji technologią cyfrową. Oglądam też sporo filmów dokumentalnych o malarstwie i z reguły nie ma tam wypalających oczy kolorów, a że sam czasem maluję wiem, że farby olejne nie 'świecą';) tym bardziej tradycyjne pigmenty. Zresztą nikt nie stosuje czystych pigmentów, a mieszanie powoduje dalszą utratę saturacji, sam pan to przecież wie;) tu po prostu nastąpił jakiś rozjazd, zdarza się. Tutaj malarstwo olejne wygląda jak 'digital painting' z ipada, to chciałem przekazać na przyszłość:)))) Pozdrawiam
2 жыл бұрын
Dwa lata wykładałem obróbkę obrazu w Krakowskiej Akademii Fotografii, więc trochę temat znam :) To nie jest "wciskanie autolevels", tylko źródła o najlepszej rozdzielczości niestety otrzymałem już tak wysycone. Ponieważ w znakomitej większości przypadków nie wiem jak wyglądają oryginały, pozostawiłem sprawę jaka jest, co najwyżej dopasowując wyraźnie odstające przypadki do większości. Można zdjąć oczywiście hurtem saturację, tylko czym się to będzie różnić od hurtowego wciskania autolevels? :)