Czarnobyl i upadek imperiów. Wolność w Remoncie #52

  Рет қаралды 63,795

Wolność w Remoncie – WEI

Wolność w Remoncie – WEI

Күн бұрын

#52 Podcast Warsaw Enterprise Institute. W roli głównej Prezes Tomasz Wróblewski
Dziś o wielkich upadkach - co decyduje o końcu państw, o upadłych imperiach?
Zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklicznego programu - podcastu „Wolność w Remoncie” śledzącego aktualne trendy i wydarzenia w polskiej i światowej gospodarce, polityce czy stosunkach międzynarodowych
Subskrybuj nasz kanał👉 bit.ly/Subskryb...

Пікірлер: 88
@arkadiuszsiwkiewicz7919
@arkadiuszsiwkiewicz7919 5 жыл бұрын
Jeden z najlepszych kanałów na YT - zarowno treści jak i prowadzący na najwyzszym poziomie. Pozdrawiam
@pawelskrzynecki935
@pawelskrzynecki935 5 жыл бұрын
Bardzo zgrabna argumentacja. Dziękuję za materiały na dobrym poziomie! Powodzenia!
@TheTwierdzenie
@TheTwierdzenie 5 жыл бұрын
Sposób wysławiania, dykcja, rozwijanie myśli - poziom mistrzowski! Z wielką przyjemnością się Pana słucha. Tak trzymać! Zdrowia życzę.
@paxonPL
@paxonPL 5 жыл бұрын
Bardzo dobry podcast - jeden z lepszych w polskim necie - pewnie to tłumaczy mało subsów. Panie Tomaszu bdb robota - proszę kontynuować i trzymać poziom.
@JerzyMateuszJozef
@JerzyMateuszJozef 5 жыл бұрын
Bardzo Pana lubię słuchać. Niesamowita wiedza i bezstronność. Liczą się fakty i uczciwe analizy... Pozdrawiam serdecznie.
@DominikMajek
@DominikMajek 5 жыл бұрын
Ooooch, panie Tomaszu, zakończenie tego podcastu jest mocne, bardzo mi się podoba. Już od jakiegoś czasu nadrabiam sobie "Wolność w remoncie", i podziwiam jak dobrze jest Pan przygotowany do każdego podcastu. Dziękuję za każdy jeden odcinek! Tymczasem ja jestem już stałym słuchaczem, będę słuchać dalej :))
@xSatanisticx
@xSatanisticx 5 жыл бұрын
Każdy odcinek wolności w remoncie mogę w ciemno polecać (i polecam). Poziom przedstawianych materiałów to kosmos!
@czyngis-han5206
@czyngis-han5206 5 жыл бұрын
Pochodzę z małej wioski skończyłem studia prowadzę biznes i cieszę się że od Pana między innymi mam naprawdę wykształcenie👍
@matraf6
@matraf6 5 жыл бұрын
Dlaczego tacy ludzie jak pan Tomasz nie rządzą naszym krajem?
@jk5042
@jk5042 5 жыл бұрын
Dlatego że łatwa jest mówić co inni powinni robić, ale gdy się jest za kierownicą i trzeba być liderem i wziąść odpowiedzialność za swoje decyzje to nie jest już tak łatwo. Dlatego pan Tomasz jest publicystą, komentuję działania innych, odpowiedzialność żadna, jedni się z nim zgodzą a inni nie.
@ellee-k9h
@ellee-k9h 5 жыл бұрын
bo państwami nie rządzą ludzie najmądrzejsi tylko najsilniejsi/najsprytniejsi
@quand_meme
@quand_meme 5 жыл бұрын
Dlatego, że socjalizm w narodzie wciąż żywy i trzyma się mocno.
@lukaszmichalak2090
@lukaszmichalak2090 5 жыл бұрын
Witam serdecznie prowadzącego i internautów. Jestem pod wielkim wrażeniem tego kanału i poruszanych tutaj tematów. Porównanie imperium rzymskiego do UE wydaje mi się bardzo trafne i zawsze w moich rozmowach o dzisiejszym świecie również podaję ten przypadek. Od powstania republiki rzymskiej następuje jej błyskotliwy rozkwit, ludzie współcześni garną się do budowy dobra wspólnego. Pojmują jak wiele zawdzięczają rozwojowi, bogacą się materialnie i intelektualnie. Problem pojawia się kiedy rozwój kreuje tzw. elity. Początkowo jest to dobra cecha społeczna , która wyłania jednostki błyskotliwe z ogółu społeczeństwa np. roztropnych oratorów lub błyskotliwych dowódców wojskowych, którzy pomagają wytyczać kierunki rozwoju społecznego. Prościej mówiąc jednostki te konsolidują jeszcze bardziej ogół do wytężonej pracy, stając się niestety wyniesione coraz wyżej w drabinie społecznej. Problem pojawia się kiedy te jednostki wybitne poprzez cechy typowo ludzkie jak pycha i ambicje stają się zachować władzę dla potomnych w swoim najbliższym otoczeni. Wtedy na tron wstępuje demoralizacja, która niszczy i zaciera cechy pozytywne społeczeństwa, które widzi iż praca ogółu nie powoduje wzrastania dobra wspólnego. Wracając do Rzymu. Legionista republiki wojował dla niej i siebie. Legionista cesarstwa dla żołdu. Problem pojawił się kiedy zabrakło na żołd, najpierw zatrudniono najemników którzy za niższą stawkę strzegli granicy imperium na Renie i Dunaju. Lecz najemnicy szybko spostrzegli gdzie lepiej się bogacić, nie wojując lecz przejmując władze i siejąc niepokoje wewnętrzne. Historia UE to Wspólnota Węgla i Stali- republika lata późniejsze to cesarstwo i potworny rozrost władzy i aparatu centralnego. Według mnie dzień dzisiejszy to epoka schyłku i powolnego lub szybkiego upadku molocha. Geopolityka dnia dzisiejszego pokazuje coraz dobitniej gdzie budują się nowe imperia i gdzie świat zwróci swoje oczy w najbliższym czasie. Pociesza być może fakt iż Europa zrzucona z tronu uniknie potężnych napięć i przesileń ,które trawią kontynent przez wiele wieków tzn. przemarsze armii w jedną lub drugą stronę. Dość już wykładu o historii Europy, wracając do współczesności i pytania kiedy następuje przesilenie lub pęknięcie danego hegemona, niestety jest to zawsze nadmierne bogacenie się wąskiej elity, skupiającej nadmierną władzę oderwaną od społecznych problemów kastę, która żeruje na reszcie pochłaniając większość majątku dobra wspólnego narodu. Kończąc myślę iż to naturalna kolej rzeczy w naszym wszechświecie narodziny, rozwój i śmierć.
@pieczar5000
@pieczar5000 5 жыл бұрын
Gdzie jest ten sznurek, uruchamiający wiadro z wodą....? jak zwykle doskonała dawka wolnej publicystyki. Dziękuję za Pana pracę.
@wiesawbosy5404
@wiesawbosy5404 5 жыл бұрын
Świetne! Dzięki, że się Panu chce, niesamowita praca i talent...
@TheRobberto779
@TheRobberto779 5 жыл бұрын
Witam. Sam jestem beneficjentem 500+ (3 dzieci) i to moja świadoma decyzja a nie dla pieniędzy. Prowadzę swoją działalność - małe biuro projektowe i podobnie wołam dość! Ja chcę mniej obciążeń podatkowych. Dajcie mi zarobić a nie dajecie mi kasę... Pozdrawiam.
@kugor7
@kugor7 5 жыл бұрын
Nie boi stawiać trudnych pytań i tez, daje jasne odpowiedzi podparte historycznymi faktami. Erudycja, kultura i styl wypowiedzi - dlatego wg mnie Tomasz Wróblewski to najlepszy dziennikarz w Polsce! Konserwatywny liberalizm at it's best!
@derred9894
@derred9894 5 жыл бұрын
Wow! Mocne i trafne!
@OurLifeisaMiracle
@OurLifeisaMiracle 5 жыл бұрын
Genialne. Dziękuję.
@dariuszskorowski6650
@dariuszskorowski6650 5 жыл бұрын
Kolejny świetny odcinek, powinno się puszczać zamiast wiadomości w TVP to może ludzie by coś zrozumieli jak działają mechanizmy rządzące Państwem i gospodarką. Pozdrawiam z Trójmiasta :)
@prawda-forju
@prawda-forju 5 жыл бұрын
POPIERAM SWIETNY PROGRAM ZAMIAST TVP INFO PISZEMY PETYCJE DO KURSKIEGO I KACZYNSKIEGO??,,,,????
@tomaszojewski6106
@tomaszojewski6106 4 жыл бұрын
Mocne, jedna mała decyzja może zaważyć na lata. Niestety w naszych realiach patrzy się w kalendarz wyborczy a nie politykę gospodarczą na lata.
@pioterz1119
@pioterz1119 5 жыл бұрын
Rewelacyjny materiał wielkie gratulacje.
@danwiss3292
@danwiss3292 4 жыл бұрын
uwielbiam tego pana sluchac . wiecej sie nauczylem z jego filmikow niz tyle lat w tej zje...banej szkole . a historii nie lubialem . pozdrawiam
@annamathew5042
@annamathew5042 5 жыл бұрын
dopiero wczoraj Pana odkryłam na youtube - gdzie ja byłam do tej pory? dziękuję za ogrom wiedzy i zrozumiały, interesujący przekaz informacji.
@MarioMario-yr8ov
@MarioMario-yr8ov 5 жыл бұрын
Eksplozja świadczeń socjalnych i podwyżki płacy minimalnej są skutkiem ciągłego zaciskania pasa mówienia o oszczędnościach a oszczędności i zaciskanie pasa dotyczyły tylko najuboższych inne grupy społeczne mocno korzystały na wzroście gospodarczym.Mówi się że wydajność pracy w Polsce jest na niższym poziomie niż na zachodzie Europy o ile to prawda to nie jest wina Polaków którzy często pracują za dwóch lub trzech a kadry zarządzającej i słabej logistyki.Kiedy firma zaczyna podupadać tnie się natychmiast premie i pensje pracownikom ,bo tu nie trzeba wytężać umysłu , wprowadzać trudnych zmian w pracy , które skutkowałyby poprawą opłacalności,wymiany parku maszynowego ,który generuje wysokie koszty.Taki jest obraz polskich firm .Z bliska obserwuję jak dla menedżerów i kadry są nie małe pieniądze na wszystko a dla pracowników jest strasznym problemem podwyżka rzędu 2-3 złotych na godzinę.Mentalnie nie rozumiemy , że dobry pracownik jest kapitałem firmy i powinien być dobrze wynagradzany.Wiec ludzie mają dosyć.
@FilipMajchrzak
@FilipMajchrzak 5 жыл бұрын
Uwielbiam Pana słuchać! 👏🏻👏🏻👏🏻
@mattkurantowicz
@mattkurantowicz 5 жыл бұрын
Najlepszy, najbardziej rzetelny, poparty naukowymi badaniami podcast wszechczasów. Gratulacje i dziękuje za te materiały!
@Micwlo1987
@Micwlo1987 5 жыл бұрын
Komentarz i like dla statystyki :) Czekam na kolejny :)
@piotrgil9040
@piotrgil9040 5 жыл бұрын
super wyklad, dziekuje
@4monkeylive
@4monkeylive 5 жыл бұрын
Świetnie przedstawione! Szacun!
@maciejnejman5126
@maciejnejman5126 5 жыл бұрын
Kciuk w górę. Program 500+ na drugie i kolejne dziecko był ważny w moim odczuciu. Rozszerzenie programu na pierwsze dziecko, choć z tego korzystamy w rodzinie (model 2+3) budziło moje wątpliwości, czy aby na pewno stać nasze Państwo na takie obciążenia i czy nie lepiej skierować środki na naukę albo na innowacyjność albo na inwestycje itp. Kolejne 500+ na niepełnosprawnych, ok. na pewno są im pomocne, bez dwóch zdań, ale czy nas jako Państwo na to stać? Wyprawka 300zł dla dziecka szkolnego co roku na początek roku szkolnego pomaga, ale tutaj moje wątpliwości urosły jeszcze bardziej. Emeryt też człowiek, więc 13 emerytura go ucieszy, ale czy nas na to stać? Dla części emerytów 14 emerytura, świetnie, ale czy nas na to stać? Jestem zwolennikiem prawej strony sceny politycznej, ale uważam te zabiegi bardziej jako zjednywanie sobie wyborców niż perspektywiczne rozwijanie Państwa. Można pomagać, ale trzeba znajdować złoty środek, balans, a jako reprezentant Kowalskich, Nowaków, myślę że gdyby zacząć inwestować w rozwój to za pokolenie, dwa bylibyśmy w wyścigu bliżej topowej stawki i ta pomoc nie była by nam już tak potrzebna, a tak przejadamy owoce naszej pracy. Niestety zawsze jest coś za coś.
@przemekblaszczyk4622
@przemekblaszczyk4622 5 жыл бұрын
Coraz bardziej się przekonuję, że historia dziejów i praktycznie każdy aspekt naszego życia to nic innego jak zachowanie typowego układu chaotycznego. Te punkty przełomowe, o których wspomina prowadzący to nic innego jak drobniutkie zmiany parametrów prowadzące do bifurkacji. Czymże to wszystkie jest jak nie "przeskoczeniem" całego stanu układu do innych atraktorów.... albo do zagłady i wiecznego chaosu. Wiem, że to prowokacyjne twierdzić, że nasze życie to model matematyczny, ale doprawdy mnie takie myślenie kusi ilekroć słucham historyków, czytam jakąś książkę o wojnach czy słucham choćby tak doskonałych podcastów jak ten. Widać w tym po prostu zbyt wiele podobieństw. Gdyby to była prawda, to pojawia się strasznie wiele ciekawych pytań. Np. jaka struktura matematyczna odpowiadałaby za wyżej omawiane głupoty ludzkości? A może nie mamy nic do powiedzenia? Może skazani jesteśmy na upadek lub mądrość prędzej czy później, bo takie po prostu układy chaotyczne są? Jakie jest fizyczne źródło naszej woli? Czy my ją w ogóle mamy?
@najmerkamil
@najmerkamil 5 жыл бұрын
Obecna partia rządząca myślę że postawiła wszystkie karty, aby móc wygrać wybory, te do PE i parlamentarne. Bez danych którymi dysponuje rząd, trudno ocenić czy w przyszłości państwo poradzi sobie z zobowiązaniami socjalnymi. Program 500+ na pierwsze dziecko, pewnie podtrzyma jeszcze trochę zwiększony konsumpcjonizm i tak duży wzrost gospodarczy. Problem w tym że to droga donikąd, tak samo jak tania siła robocza. Moim zdaniem Polska natychmiast potrzebuje, uproszczenia prawa podatkowego i każdego innego, znaczącego ulepszenia systemu szkolnictwa. Oraz jakiegoś cudu, aby powstawały i się rozwijały polskie firmy z wysokimi technologiami.
@zbigniewbochniak9192
@zbigniewbochniak9192 5 жыл бұрын
jestem właśnie po przeczytaniu książki "Modlitwa Czarnobylska" tematycznie moze częściowo odbiega od treści wykładu ale polecam tą książkę do przeczytania - nie jesteśmy świadomi co się wydarzyło i jak to się odbywało, pozdrawiam, a jeszcze taka mała uwaga dotycząca tego handlu zbożem gdzie Szanowny Pan Tomasz wspomniał o tym ze królowie nasi popełnili błąd i nadmienił tutaj Niemców i Holendrów a zapomniał dodać ze właśnie w tym celu sprowadzono do Polski żydów, no chyba ze ci niemcy i holendrzy to żydzi z Niemiec i Holandii
@douglasfir1980
@douglasfir1980 5 жыл бұрын
W okresie matur i nakladajacego sie strajku nauczycieli i gròźb nieklasyfikowania, przypomnialem sobie opis dnia matur z Korei Pld w ktorej od 7 zamiera miasto zeby nie tworzyc korkow i kazdy maturzysta zdążył do szkoly...To tak w ramach upadajacych i trwajacych cywilizacji. Dorośli wyemigrowali ;)
@marmolada9471
@marmolada9471 5 жыл бұрын
Panie Tomaszu Wróblewski, Jestem pod wrażeniem pańskich filmów, trafiają do mnie w punkt. Potrzeba jeszcze oglądalności Taco Hemingwaya i może pańskie myśli, gdzieś głębiej się przedostaną...
@jakubkril2599
@jakubkril2599 5 жыл бұрын
Brakuje mi adnotacji do wcześniejszych podcastów, o których wspominasz w odcinku. Np. do podcastu o Afryce, o którym mówisz w 7:15. Z chęcią chciałbym go zobaczyć.
@BarteQ72
@BarteQ72 5 жыл бұрын
To że jest mniej kobiet na rynku pracy nie świadczy wcale źle, a może nawet to dobrze. Niedawno pojawił się artykuł bodajże Timesa w którym opisują "problem kobiet" ze znalezieniem mężów. Problem polega na tym że kobiety które się wyedukowały, zrobiły karierę szukają męża który będzie lepiej zarabiał niż one i będzie co najmniej o takim samym jak nie wyższym statusie społecznym. Jednak przez wszystkie feministyczne (i nie tylko) ruch mężczyźni mają bardzo ciężko o pięcie się do góry bo trzeba promować kobiety, czarnych i lgbt w miejscach pracy i na uczelniach. Owocuje to tym że mamy masę kobiet które myślą o rodzinie ale nie wyjdą za hydraulika (nawet jeżeli będzie zarabiał 2x więcej niż one same) bo jest poniżej ich statusu intelektualnego. Do tego dołożymy "badania" platformy Tinder z których wynika że 80%kobiet pragnie top 20% mężczyzn, resztę traktując jaki mniej niż przeciętnych. I tak tworzy się rozpad cywilizacji. Tradycyjne role w społeczeństwie są zaburzone, nie ma komu rodzić dzieci i nimi się zajmować bo ze względu na feministyczne ruchy by kobiety pracowały (bo bycie matką wg femiterrorystek jest uwłaczające dla kobiety) oraz drakońskie opodatkowania przez co praca mężczyzny już nie wystarczy na wyżywienie rodziniy. Cywilizacja upada właśnie tak. Powinniśmy wrócić do modelu rodziny i społeczeństwa, może nie całkiem cofnąć się w rozwoju ale zdecydowanie zrobić krok wstecz i zastanowić się co działało kiedyś, co działa dziś i stworzyć najlepsze z obu.
@radiojablon
@radiojablon 5 жыл бұрын
9 minuta Czy ci uchodźcy wyglądają na biednych? Telefony, markowe ubrania etc. Mnie żyjącego w tzw. Europie nie sstać na takie rzeczy, które posiadają tzw. uchodźcy Cisnie się pytanie: czy oni są sponsorowani, czy mają na to pieniądze kosztem tych, którzy utonęli?
@pawelbroniewski7100
@pawelbroniewski7100 4 жыл бұрын
Uświadamia Pan ludzi i chwała Panu za to !!! Ale kiedy Ci ludzie w końcu zrozumieją że pieniądze od państwa to katastrofa dla nas i kolejnych pokoleń... Matki dzieci wyzadzacie im krzywdę biorąc parę groszy od tych nierobów państwowych...
@MyLucjusz
@MyLucjusz 5 жыл бұрын
Nadspodziewanie znakomite!
@tecnoprofet
@tecnoprofet 5 жыл бұрын
Najlepsza lekcja historii w kontekście ekonomicznym .
@robertrobert3872
@robertrobert3872 5 жыл бұрын
Ciekawe czy przypadkiem te 50% którzy nie chcą socjalu, to nie ci sami co nie chodzą na wybory.
@poetyk4657
@poetyk4657 5 жыл бұрын
Gdzie mozna kupic książkę "Upadek" Jared Diamond? Nigdzie jej nie umiem znalezc...
@Techpriest01010
@Techpriest01010 5 жыл бұрын
Odnośnie obrzydliwego rasizmu i seksizmu ruchów postępowych to powiem ,że sytuacja już jest krytyczna .Mała grupka ludzi dyskryminuje przywłaszczając większość dojąć sobie przywileje i gardząc większością .Skończy się to jak często już bywało w historii rewolucją
@maami6172
@maami6172 5 жыл бұрын
Łysenko zupełnie jak Liszczenko LIS nasz podwórkowy co to się w newsweeku lubi wypowiadać :)
@AB-rc2hz
@AB-rc2hz 5 жыл бұрын
Wskaźnik aktywności zawodowej 54,4 a bezroboci chyba ok 6% jak to możliwe może ktoś mi to wytłumaczy.
@eeddzxcz1321
@eeddzxcz1321 5 жыл бұрын
Ostatnie cła na import do USA z Chin mogą pokazać, że Azja może żyć i rozwijać się bez "zachodu"
@jaceksiuda
@jaceksiuda 5 жыл бұрын
@@mrdider1 Jak na razie to amerykańskie cła załatwiły nam upadające huty (oclona chińska stal przypłynęła do Europy a nie do biednej Afryki). A amerykański przemysł stalowy przeżywa renesans.
@anteksolok
@anteksolok 5 жыл бұрын
ale srednia placa ta rzadowa podawana to obowiazuje w firmach z 9 i wiecej pracownikami co podwyzsza srednia
@tadeuszczernia5422
@tadeuszczernia5422 5 жыл бұрын
Czy monarchia Putina to odrodzenie Imperium na mniejsza skale?
@tomc314
@tomc314 5 жыл бұрын
Mam obawy co do tego kanału i treści, w komentarzach nie mogę znależć wypowiedzi polemizujących ) Te wszystkie polityczne działania wywołuje nasza pseudo Demokracja, a gdyby tak oprócz dowodu przy urnie należało by udowodnić zatrudnienie, ale nie w budżetówce?
@PanDzikus
@PanDzikus 5 жыл бұрын
Główną ą przyczyną upadku Rzymu był socjalizm. Cała reszta, w tym masowa imigracja, to konsekwencja socjalizmu. UE nie wyciągnęła z historii wniosków i papuguje błędy Imperium Rzymskiego.
@perkele11
@perkele11 5 жыл бұрын
Biega, szuka rząd kochany, gdzie są moje tarabany, szuka w garkach i w kuwecie, w tym bufecie, w tym szalecie...😏
@sztamgast
@sztamgast 5 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/qZrSd6itYtGYd7c tu na innym przykładzie bardzo dobrze opowiedziano o niewydolnościach i wadach systemu radzieckiego
@nief1skalny637
@nief1skalny637 5 жыл бұрын
PKB jest słabym miernikiem rozwoju, a powoływanie się na PKB Irlandii to już w ogóle ironia bo wynikająca z efektu tzw. inwersji podatkowej.
@DanielPaprocki
@DanielPaprocki 5 жыл бұрын
Niby 51% nie chce świadczeń socjalnych ale i tak PiS wygrał wybory 🤷🏻‍♂️😄
@pino6061
@pino6061 5 жыл бұрын
Liczebnosc pustakow w narodzie maleje. Tylko, czy trzeba bylo spasc z drabiny na sam dol, zeby od nowa sie wspinac. Taki obciach na oczach Europy i Swiata.
@murphyto69
@murphyto69 5 жыл бұрын
Tylko jak powstrzymac lobby. To pieniadz gryzie swoj wlasny ogon. Welcome in XXI century. Prosze tylko przeczyczytac text tej piosenki: kzbin.info/www/bejne/lYSvgad-lNV7g9U
@mirdallke2
@mirdallke2 4 жыл бұрын
Co do 5g zapomniał Pan że związane jest z podniesieniem norm promieniowania elektromagnetycznego i ma swoją konkurencję sieć swiatlowodowa
@adamklee9088
@adamklee9088 5 жыл бұрын
Bardzo dobry odcinek. Ale... nie ma czegoś takiego jak filozofia Gender, jest to niszowa filozofia tak samo mądra jak MELS. A to, że płeć żeńska chce być doceniona to już inna sprawa. Wywody pseudonaukowców nawet z uniwersytetu Harwarda nie mają znaczenia. To jest tak jak z filozofią LGBT nie ma czegoś takiego, są natomiast ludzie, od pradawnych czadów rodzący się z pewnym „defektem” którego ani więzienie ani lobotomia ani elektowstrząsy nie naprawią. Trzeba się z tym pogodzić czy się to komu podoba czy nie. Co za tym powinno iść nie wiem niemniej obozy nie są rozwiązaniem
@andrzejzmawy262
@andrzejzmawy262 5 жыл бұрын
Kto chce płacić za te wszystkie 500? Z kogoś się niedawno śmiali, kiedy mówił, że to będzie drogie:)
@mareczuncio
@mareczuncio 5 жыл бұрын
!
@pabloantonio6474
@pabloantonio6474 4 жыл бұрын
Wstrzelił sie pan. Ale godpodarka mimo kryzysu jeszcze sie trzyma.
@kermitage
@kermitage 5 жыл бұрын
Panie Wróblewski, czy zechciałby Pan wyjaśnić, co to jest ta wspomniana przez Pana "ideologia gender"?
@Piotr_Szyba
@Piotr_Szyba 5 жыл бұрын
Nadkontrola - rak nad raki.
@annov7500
@annov7500 4 жыл бұрын
Punkt przełomowy? Za bardzo pan skacze po faktach i mitach....ciężko się słucha...
@piter50pl
@piter50pl 5 жыл бұрын
Ziarna kakaowca czy kawowca?
@wiktoriapiekus4485
@wiktoriapiekus4485 5 жыл бұрын
Czemu pana w tv nie puszczają
@marekrudnicki9756
@marekrudnicki9756 5 жыл бұрын
Obawiam się, że to groch o ścianę. Naczelnik Państwa jest nieomylny.
@beatalinenmode4975
@beatalinenmode4975 5 жыл бұрын
... zapraszamy ponownie po lniany obrusik: www.linenmode.com pozdrowienia dla siostrzenicy :))
@wodasodka9031
@wodasodka9031 5 жыл бұрын
Prymitywizuje Pan poważne zagadnienia. Np. poziom zatrudnienia w wieku produkcyjnym i jego wpływ na rozwój. Co Pan wie na temat wpływu równouprawnienia na destrukcje tkanki cywilizacyjnej narodu? Co Pan wie o wpływie obecności matki w domu na rozwój cywilizacyjny? Takie małe pytanko z mojej strony. Pan też jest chyba skażony poprawnością polityczną. Czas pozbyć się tych klapek.
@0.v.0
@0.v.0 5 жыл бұрын
Nie bardzo rozumiem.. Dlaczego ktoś chciałby aby jego dane latały w necie i kazdy o kazdym wiedział?? Czemu RODO jest niby złe??? Może czegoś nie zrozumiałem... ktoś coś, wyjaśni? Przecież to jedno z najlepszych praw, chroniących naszą prywatność!
@bionicznycar6783
@bionicznycar6783 5 жыл бұрын
xD chodzi o to że RODO kosztowało bardzo dużo pieniędzy firmy które to wprowadzały. A ochrona danych osobowych już była w Polskim prawie. > www.forbes.pl/biznes/ile-kosztowalo-firmy-wdrozenie-rodo-male-i-srednie-firmy-szczegolnie-to-odczuly/qvlgwzs
@0.v.0
@0.v.0 5 жыл бұрын
Nie pytałem o koszta, ponieważ wiadomym jest że bezpieczeństwo i prywatność kosztuje. Gdyby aplikacje od początku były pisane pod kątem prywatności, a nie zbierania danych ten koszt byłby mniejszy i to kilkukrotnie, wiec firmy same sobie są winne. Edukacja w kierunku tego aby nie pozyskiwać danych klientów też jest kosztowna, ale tylko dlatego że wcześniej firmy nastawione były na ich pozyskiwanie, wiec cóż... same sobie winne. Pytanie dotyczy samych przepisów RODO, w czym to prawo jest złe? niedługo wchodzi PSD2 i ono też jest kosztowne i poziom bezpieczeństwa znacząco się zwiekszy, ale ide o kazdy zakład że zaraz ktoś będzie jęczał i sapał, że teraz to on musi podawać 2 rzeczy więcej przy identyfikacji. No ale gdyby ktoś przejął jego konto to by sapał że jak to tak łatwo przejąć?? No wiec ponawiam pytanie: Czemu ktoś uważa że RODO jest złem?
@0.v.0
@0.v.0 5 жыл бұрын
PS. Ochrona danych osobowych to nie to samo co RODO. RODO znacząco więcej chroni informacji o Tobie. Ochrona danych osobowych co była to śmiech na sali. EDIT: nawet w artykule masz " Z punktu widzenia biznesu RODO to więc wyrzucanie pieniędzy w błoto, pewne pozytywy mają tylko konsumenci." I zabrakło tu listy pozytywow dla klientów, a jest ona dość długa. Biznes zawsze będzie płakał że mu regulator coś narzuca. Rozumiem wszelkie bezsensowne dysrektywy, ale ta akurat to jedna z najlepszych dyrektyw.
@drainmed35
@drainmed35 2 жыл бұрын
"masz łeb" mistrzu
Jak LEWICA stała się NIETOLERANCYJNA? Wolność w Remoncie #50
16:46
Wolność w Remoncie – WEI
Рет қаралды 24 М.
Najstarsza żywa religia świata. Paradoksy i sprzeczności hinduizmu
21:57
Opory ruchu pojazdu
25:09
MOTO-HALO-tv
Рет қаралды 412
Upadek Imperium Rzymskiego - Od Chwały do Ruiny!  [Podcast Historyczny]
2:52:15
Podcast Historyczny
Рет қаралды 909 М.
Sekta Proroka Eliasza - Wierszalin
19:31
Oblicza XX Wieku
Рет қаралды 368 М.
Co nas czeka? Pierwsza taka sytuacja od 90 lat (USD, EUR, PLN). Wolność w Remoncie #61
19:39
How was Russia founded? Is it a Slavic country? Who does Kyiv belong to?
27:13
Inside the V3 Nazi Super Gun
19:52
Blue Paw Print
Рет қаралды 3,2 МЛН
Nikt nie jest przygotowany na to, co się teraz wydarzy #WWR197
35:49
Wolność w Remoncie – WEI
Рет қаралды 181 М.
Czy da się uciec przed kiepską emeryturą? Wolność w Remoncie #67
21:11
Wolność w Remoncie – WEI
Рет қаралды 149 М.
Jak powstawał judaizm? Wykład i rozmowa z prof. Łukaszem Niesiołowskim-Spanò
1:36:15
Amfiteatr. Miejski Ośrodek Kultury
Рет қаралды 94 М.