Ale te pierzaste potwory przeszkadzają :))) Bardzo mi się przydają twoje filmy , dzięki.
@narower2 жыл бұрын
Jeśli pogoda pozwala, to przed pracą robię sobie krótkie przejażdżki w parku. Podczas jednej postanowiłem dodać trochę informacji, które wydały mi się przydatne. Akurat była wiosna, więc pierzaste zapewniły podkład dźwiękowy ;) Cieszę się z każdej informacji, że ktoś skorzystał z moich filmików. Pozdrawiam.
@jankowalski-vu9wj3 жыл бұрын
Rozebrałem suport składający się z wianuszków i miseczek i chciałbym wymienić go w moim starym rowerze na suport wciskany składający się z łożysk maszynowych z osią na kwadrat lub wieloklin . Wymiary mufy, to 70/40, całkowita długość tej starej osi z mocowaniem korb na kliny, wynosi 139. Czy jest możliwa taka wymiana bez jakichś większych, skomplikowanych przeróbek? Dodam, że zębatka składa się z 64 zębów, długość korby 170 mm.
@narower3 жыл бұрын
Pierwszy suport w mojej ramie też był tak zbudowany. Wprawdzie oś miałem na kwadrat, ale miała ona stały pierścień stanowiący oparcie dla kulek, rodzaj połówki bieżni. Taka oś nie daje się wykorzystać suporcie innym niż do niej dedykowany. Jeśli tak jest, to trzeba się liczyć z wymianą wszystkiego. Ponieważ jest sporo różnych rozwiązań, to trzeba wszystko dokładnie pomierzyć i sprawdzić, czy dostępne są aktualnie części o odpowiednich wymiarach. Oprócz sprawdzenia wymiarów wkładu suportu (musi pasować do mufy i do osi), ważne jest sprawdzenie w jakiej odległości od płaszczyzny symetrii ramy pracuje tarcza (linia łańcucha), jaki jest rozstaw pedałów (Q-factor) i odpowiednio dobrać oś oraz korby. 64 zęby w tarczy wskazują, że napęd nie jest aktualnie bardzo rozpowszechniony, więc znalezienie części może być wyzwaniem. Trzeba cierpliwie analizować opisy i wymiary przez zakupem. dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam