Super mowa i mądrość od Pana. Wartosciowa mowa. Niech Bóg Cię błogosławi.
@pwsbypawe35544 жыл бұрын
Bardzo wartościowy przekaz. Oczywiście potwierdzasz wszystkie moje przemyślenia na ten temat. Gratuluję pomysłu, wykonania i tego fajnego przekazu. Życzę Ci jak najlepiej. Jak to się mówi, wyloguj się z internetu, zaloguj się do życia. Tego nam wszystkim życzę i pozdrawiam. Paweł z Ostrowa Wlkp.
@edytakozuchowska13864 жыл бұрын
Witam , chyba uzależniłam się od tego kanału , traktuje to jako pewna formę samorozwoju , czerpie dużo wiedzy i motywacji i bardzo za to dziękuje .
@kotwariatxD2 жыл бұрын
Dobry wieczór! Skończyłem odcinki z nawrotami i czekałem z niecierpliwością na ten odcinek, bo za dużo korzystam, ale nie potrafię tego rozsądnie ograniczyć, ale już jakiś pierwszy krok widzę. Od jutra rana zaczynam tydzień bez internetu. Zachęcające i motywujące jest to odzyskanie czasu, który sobie sam zabrałem korzystając niewłaściwie ze smartfona :D Pozdrawiam!
@NagRock6 жыл бұрын
To prawda. Każde przedstawienie w przedszkolu to 30 rodziców patrzących w telefony a nie na swoje pociechy.
@zrzutex84184 жыл бұрын
Dziękuję
@stivus16965 жыл бұрын
Świetny film, Sylwester! Sporo ciekawych obserwacji (np. z tym ogniskiem domowym aut. Cejrowskiego czy "kończącą się" książką. Jednak mnie najbardziej zaciekawił wątek, który rozwijasz, a który dotyczy pstrykania fotek. Jestem zapalonym rowerzystą- podróżnikiem i sporo jeżdżę, w 2019 przejechałem Litwę i kawałek Białorusi. I z moich wypraw nigdy nie przywożę zdjęć, no chyba że ktoś się na nie naprawdę uprze. Nie potrzebuję ich, ponieważ chłonę chwile, czasami bardzo krotkie, ale dające mi duchową ambrozję. Moi znajomi twierdzą, że to bardzo dziwne, jednak ja nie robię tego z przekonań czy uporu. Po prostu tak mam, to wypływa z mojego wnętrza. Wolę opowiadać. Zauważyłem również, że czytając (a czytam też sporo) jest tak samo. Sam tekst bardziej rozwija wyobraźnię, a posługując sie obrazkiem stajemy się chcąc nie chcąc "logicznymi analfabetami". Mam na to dobitny przykłąd: czytając książki podróżnicze Beaty Pawlikowskiej, czułęm się bardzo wciągnięty w jej narrację, jednak autorka w swoich późniejszych książkach wdrożyła pewne "ułątwienia" dla czytelnika dotyczące zdjęć. Skanując obrazek można było podejrzeć całą galerię zdjeć w internecie. Niby fajne, ale po chwilowym zachłyśnieciu świadomie z tego zrezygnowałem. Po prostu wyobraźnia dostawała pewien handicap w postaci zdjęcia i to juz nie było to samo czytanie. Pozdrawiam.
@bezzniewolenia5 жыл бұрын
Jest jak mówisz i zgadzam się z Tobą. Ostatnio na Netflix oglądałem Wiedźmina po czym kupiłem książkę (grę też ;-) ) bardzo mi się podoba ten świat ale do rzeczy. Czytając książkę "Ostatnie życzenie" trafiam na opowiadanie ze strzygą. Widziałem to w serialu i czytając cały czas miałem wizję netflixa przed oczami. Dopiero kolejne które w filmie nie były dały mi duuużo radości ;-) Tak więc zgadzam się co do działania wyobraźni :-) Pozdr.
@norbertcccp90894 жыл бұрын
Super temat. Dzieki.
@maciejpotocki14476 жыл бұрын
Świetny materiał, w zasadzie wyczerpałeś temat w 100 procentach.
@michap8986 жыл бұрын
Tematykę którą poruszasz w Tym filmie a konkretnie zgubny wpływ i nadmierne wykorzystywanie nowych technologii np. do celów manipulacji genialnie oddaje brytyjski serial ,, Black Mirror". Dwa pierwsze sezony po 3 odcinki każdy dostępne na CDA. Jeśli chodzi o smartfony najbliższy jest 1odcinek 3 sezonu jeśli dobrze pamiętam - też dostępny za darmo tylko na innym serwisie. Nazwy nie pamiętam. Serial polecam również z innych względów. Jest ciężko ale skłania do refleksji. Po za tym Twój film bardzo mi się podoba a doświadczenia którymi się dzielisz zachęciły mnie do przemyśleń względem smartfonowego elementu mojej codzienności oraz przeprowadzenia podobnego eksperymentu na swojej osobie. Są plusy i minusy tak jak mówisz i każdego decyzja w jakim stopniu korzysta z technologii. Ja osobiście np. uwielbiam korzystać z papierowej mapy podczas podróży której to umiejętności uczył mnie za młodego mój Tata i szczerze jestem mu za to wdzięczny a z nawigacji jedynie pomocniczo. Także jak mi się w górach rozładuje telefon dam sobie radę z mapą i kompasem 😉😉👍👍. Co do Facebooka przykładowo przeciwnikiem nie jestem ale konta tam nie mam bo nie chce po prostu. Z komunikatorów internetowych także nie korzystam. Telefon w zupełności mi wystarcza oraz kontakt bezpośredni gdzie można wyczytać prawdziwe emocje osoby z którą się dzielę radościami i smutkami. Podobnie jak Ty jestem fanem gadżetów pewnie jak większość facetów. Myślę ze technologia jest pomocna i użyteczna szczególnie w medycynie ale staram się aby nie wypierała z mojego życia konwencjonalnych metod radzenia sobie w codziennym życiu Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za film 🙂🙂🙂
@stivus16965 жыл бұрын
Bardzo ważne co piszesz. ja podczas moich podróży, a też sporo jeżdżę rowerem, nigdy nie korzystam z map google czy podobnych, ale z papierowej, dobrze zabezpieczonej przed wodą . Jeżdżę tak kilka lat i sprawdza się. Poza tym musisz nawiązywac kontakt z ludźmi pytając o drogę i to też jest pozytywne. Uczysz się radzić sobie sam w trudnych czasami warunkach. Nie lubię jak ktoś myśli za mnie, a tym bardziej smartfon.
@piotrcienciala24184 жыл бұрын
Hm, a mnie nikt nie rozumie, że nigdy nie miałem smartfona.....
@dankaswitaj30466 жыл бұрын
❤
@aliaro43356 жыл бұрын
Bardzo wartościowe nagranie. Jestem rodzinnym fotografem. Rodzina przywykła, że to ja dokumentuję imprezy, wycieczki itp. Uświadomiłam sobie na szczęście, że tak naprawdę mnie na tych imprezach nie ma. Uczestniczę w nich dopiero w domu przeglądając zdjęcia. Żeby to jakoś pogodzić ograniczyłam w swojej głowie liczbę zdjęć które robię. Z kilkuset do kilkudziesięciu, ale bardziej przemyślanych. Czasem też świadomie zostawiam aparat w domu a rodzina sobie jakoś radzi. No i jeszcze jedno. Zamiast spotykać się z ludźmi w realu ciągle z nimi "piszemy". Aż niezręcznie się robi spotykając się z kimś twarzą w twarz. Dramat. Bardzo chcę to zmienić.
@bezzniewolenia6 жыл бұрын
Pamiętam jeszcze jak były aparaty kompaktowe na klisze i np. 24 czy 36 zdjęć do zrobienia. Jak się mylę to popraw mnie :-) Każde zdjęcie też było przemyślane bo więcej nie będzie. Pozdrawiam
@aliaro43356 жыл бұрын
Nie mylisz się! Skoro mamy już tego świadomość więc może mamy jeszcze szansę wrócić do stawiania jakości ponad ilość :)
@bezzniewolenia6 жыл бұрын
@@aliaro4335 Jest taka aplikacja do smartfona która daje taki sam efekt. Masz. Ileś zdjęć do zrobienia za które płacisz. Oczywiście papierowe odbitki dostajesz do domu
@aliaro43356 жыл бұрын
Masz na myśli e********, o której mówisz w nagraniu? Chętnie wypróbuję, wspólne oglądanie papierowych zdjęć w albumie albo i luzem daje mi ciągle więcej zabawy niż na kompie albo smartfonie.
@bezzniewolenia6 жыл бұрын
@@aliaro4335 Nie, Empik foto to nie ta. W niej wywołuje zdjęcia z telefonu bo też lubię papier a nie ekran ale to nie ta. To była jakaś polska apka. Poszukaj w necie może
@obserwator40416 жыл бұрын
Przecież nie masz wpływu , kto i ile korzysta ze smartfona , chyba nie wyrwiesz żonie , czy córce telefonu z rąk
@bezzniewolenia6 жыл бұрын
Oczywiście że nie zabiorę im telefonów. Ale można zawsze pogadać, zaproponować np. spacer, grę, książkę, po gapic się w niebo czy horyzont itd. Są miliony rzeczy które można robić zamiast gapienia się w wyświetlacz telefonu, wszystko to co robiliśmy jeszcze 10-15 lat temu i cała historię ludzkości wcześniej. Naprawdę polecam.
@pablolinda46716 жыл бұрын
Myślę że już jest tragedia spójrz na mlodzierz na ulicach
@bezzniewolenia6 жыл бұрын
I na rodziców w domu i młodych w poczekalni. No jest niedobrze ale ludzie zaczynają to zauważać więc jest nadzieja. Pozdrawiam