Píšu koment pro algoritmus aby více podpořil farkyho ❤
@vlastaneuwirtova98334 ай бұрын
Termit kamikaze😮
@Bobo-qk6xu3 ай бұрын
Super díl ❤
@josefsezbrisko90644 ай бұрын
Také se rád podívám na novinky techniky. Snad jen by to chtělo někdy doplnit některá důležitá technická data, která postrádám např. u té obří FVE v Austrálii. Např. by mě zajímalo, na jak velké ploše bude tato FVE stát, jak to bude s akumulací elektřiny a další.
@FarkyCZ4 ай бұрын
Myslím že to neví ani ministryně.
@projectblacksky_EU4 ай бұрын
@@FarkyCZ 🤣
@tiborkiss63464 ай бұрын
Vola sa so binarne zbrane. Su uplne v sulade s medzinarodnymi dohovormi o nesireni chemickych zbrani. Ako latka VX. Inak by sme museli termity zatknut. A hlavne zdravim algoritmus.
@onpaa4 ай бұрын
👌
@PetrParler914 ай бұрын
❤
@hoofa77mostfery204 ай бұрын
Děkuju konečně zase tady🥳podle mého je super ten exoskelet to bych i já začal chodit na túry 😱👍
@mireksc4 ай бұрын
Nezní jeho hlas nějak jinak?
@bazelisek82884 ай бұрын
U solární farmy jsi řekl, že baterie budou mít kapacitu 40 GW, myslil jsi GJ?
@tomaskonopac94314 ай бұрын
No jo no. Jen že jaderná elektrárna je schopná dodávat jmenovitý výkon cca 90% času , ale solární řešení i v relativně ideálních podmínkách výroby nebývá více jak 30% času. Například u nás je to jen 10% času. Uvedu tedy konkrétní příklad. Máme li tedy tu Australskou jaderné elektrárnu o výkonu jednoho jediného bloku 2 MW je to tedy cca 1,8 MW trvalého výkonu zprůměrováno na rok. A naše skvělá sluneční 6 MW elektrárna s bateriovým úložištěm po rozpočtení doby provozu a ztráty v bateriích nám dává světe div se opět jen 1,8 MW stálého ročního výkonu v čase. Co z toho plyne pokud na víc zohledníme faktory jako životnost reaktoru po pravidelném vyžíhání nebo životnost akumulátorů nebo cena jaderného paliva a cena za zhotovení no vyjde nám cena za výrobu kWh a ta je u jádra někde mezi 0,5 Kč a 1 Kč a u solárních řešení s úložišti někde mezi 1,5 Kč a 3 Kč dle lokality. Třeba u nás je efektivita solárních elektráren se započtením dopadu na kompenzace sítě plyne při dnešních cenách cca 3Kč za kWh a v té Austrálii asi něco mezi 1,5 Kč až 2, Kč. Závěrem v našich podmínkách zatím výroba ze solárních zdrojů je ekonomický nesmysl a v Austrálii relativně ještě použitelné ne úplně. levné řešení s řadou limitací. Do budoucna asi nejspíše solární řešení začne fungovat lépe, ale za dnešních podmínek je to nesmysl. Já osobně věřím že do deseti let se solární řešení v lokalitách s dobrými podmínkami bude vyplácet. A v naší lokalitě tedy ČR už začne být zajímavé při určitých místních faktorech viz třeba zemědělská výroba to může přes léto používat na zpracování úrody nebo chladící sklady tím pokryjí od jara do podzimu provoz. A zimu překlenou vyrobeným vodíkem , který při spotřebování vydává chlad. Tak že tolik k solárním řešením. Je potřeba ještě chvilku počkat až budou dávat smysl.
@stanislavbandur73553 ай бұрын
nie som si istý tou kalkuláciou ale dôležitá je konečná cena pre zákazníka. Firmy nemajú stanovený strop a asi sme nemontovali 13500 panelov len preto, že majiteľ nevedel čo s prachami. Pre podnikateľov je najlepšie spotrebovať výrobu na mieste (áno, jednalo sa poľnohospodára a prevažne tým chladil úrodu - využil strechy skladov) ako napr. prvá plávajúca PV elektráreň v bývalom Československu (pokiaľ viem, nemusí byť pravda) o 3000 paneloch pre štrkovňu alebo malá elektrárnička o 700 paneloch na píle. Ono v konečnom dôsledku nezáleží za koľko sa to vyrobí, ale za koľko sa to kupuje a to je v mnohých prípadoch individuálne. Mať soláry pre domácnosť ? Áno aj nie, záleží kde a ako a na akumulácii (robili sme na objekte nejakých 40kW výkonu, dole posilka, hore štyri byty, Juh ... žerú to klimatizácie a možno sa čosi aj predá /všetky robíme spripojením na sieť a bez AKU - ale riešiť virtuálnu batériu ekonomicky nebudem, neprojektujem to/ )
@biohazarder2364 ай бұрын
Děkuji za nové video 😊 ale Farky, přijde mi že to není tvůj hlas 🤷 skvělý přednes a intonace která se ti přibližuje, ale podle mě to nejsi ty. 🤷